Kwartjes- fldoertentiën, Staten Gtneraal. Sociale Berichten. Uit den Omtrek, STADSNIEUWS. waren dezer dagen even boven Miilingen bezig met visschen in Pruisisch water. Paar doken plot seling een paar Pruisische com miezen op, die den visschers ge lastten onmiddelijk aan wal te ko men en zich gevangen te geven, onder bedreiging te worden neer geschoten, indien aan het bével niet werd gehoorzaamd. Op com mando van een, twee, drie moest dit ge chieden en de arme drom mels, bevreesd voor de geladen karabijnen der ambtenaren, spron gen dan ook maar haastig van hun boot in 't oeverslib, om erger te voorkomen. Want, er was geen twij fel aan, of de commiezen hadden h 11 bedreiging stellig uitgevoerd. Als geleislaven werden ze nu twee aan twee aan elkander gesloten, 't waren twee vaders met ieder een volwassen zoon, en naar Kleef ge leid, waar ze' voorloopig in den Zwanentoreu zijn opgeborgen. Vol gens de Pruisische wet zijn de stroopers boot en netten kwijt, be halve, dat hun nog gevangenisstraf wacht. Ofschoon onze visschers lang geen vrienden zijn van hun Woud- i iciiemtehe collega's hadden ze toch innig medelijden met de bekeurde mannen, die zich voor 't vangen van "enkele vischjes van al hun have zagen beroofd. Brutale dieven. Omtrent den diefstal door middel van inklimming t n braak in een z.g. huis van koop met recht van wederinkoop in de Ooststraat te Scheveningen waarover we gisteren berichtten, verneemt men nader dat de bedrijver(s) bui tengewoon driest moeten zijn te werk gegaan. Eenmaal door hot verwijderen van pannen door het oak binnengekomen, zijn zij de trap afgegaan, maar kwamen toen voor de deur van het magazijn, welke met drie sloten bevestigd was, te<- wijl de paneelen door ijzeren spij len beschermd werden. Die ijzeren afsluitingen werden eerst verbroken waarbij zelfs een gedeelte van den muur moest worden afgehakt ter wij! vervolgens de sloten een beurt kregen. Eenmaal binnen kreeg de gehcele inventaris een geduchte beurt. Alles werd doorsnuffeld en nagezien, maar de bedrijvers namen slechts wat naar hun gading was; zoo- lieten zij de zilveren hoofdijzers liggen, maar braken er de gouden gespen af, ringen en andere kleine voor werpen namen zij uit de doosjes en van de kettingen smeten zij de koralen over de vloer en namen de sloten mede. Kortom, zij maakten zich den - tijd en de gelegenheid welke hun gunstig was, geheel ten nutte. En toch had 't slecht kun nen afloopen, maar een paar buur vrouwen, die het bonsen en breken hoorden en opgestaan waren, waien van oordeel, dut daar 't b j haar niet was, zij gerust weer kou den gaan slapen, terwijl een gewezen Scheveningsch politiedienaar, wiens woning aan 't pandjeshuis gienst, niets van 't nachtgerucht boot de. Tegen 2 uur kwam een politiedie naar op ronde door het Ooststi a it en beantwoordde beleefd den groet van twee als heeren gekleede per sonen, die om den hoek van een zijstraatje, twee huizen van het paudjeshuis af, stonden te praten en hem goeden avond toewensch- ten. Plet schijnt der politie nog niet gelukt oemg licht in deze zaak te krijgen. Drie deserteurs. Diie militairen, uit de provoost te Hoorn ontsnapt, hebben aan een kameraad in de kazerne bericht, dat ze onge hinderd Antwerpen hebben bereikt. Elk hunner moet in het bezit zijn van een som geld, waarvoor zij op zich genomen hadden, de winter maanden voor een auder te dienen. Indien de deserteurs zich niet binnen een maand bij hun garnizoen aanmelden, zullen de verkoopers nog eens moeten betalen, of hun maanden zelf moeten uitdienen. De ongeregeldheden te Botterdam. Gi.-ter morgen is te Rotteidum een nog onbekende Calandstrater, waarschijnlijk uit Delft, die voor het eerst aan boord van het stoomschip „Morawitz" aan de lossing zou deelnemen, vermoe delijk door overspanning plotseling dood gebleven. Toen het lijk van den z.g. onder kruiper door de politie vc-rvoerd werd, ging van uit ecu troep stakers een luid hoera op. Een Spoorwegdrama? Omtrent het lot vau de 24-jarige jonge dame, mej. Vau Dieren, vroe- gor wonende Schiedamsche Singel, te Rotterdam, wier lijk door peiso- neel van trein 311 gevonden werd op de spoorbaan tussohon Hof van Delft en Schiedam, verkeert men nog steeds in het onzekere. Volgens verklaring der conduc teurs, was mej. v. D. alleen in de coup'é toen de trein pl.m. 8V2 nur uit iien Haag verlroken. Men vermoedt, dat onderweg een persoon de coupé is binnengedron- en, met minder goede bedoelingen, n zy toen uit angst uit den troin 'esprongen is. De justitie te 's-Gravenhage heeft op de begraafplaats te Schiedam bet lijk in beslag genomen en verzegeld. Gisterochtend heeft in het ge meente-ziekenhuis te Schiedam de gerechtelijke lijkschouwing plaats gehad. Brand. Gistermorgen is te Aagtdorp, onder Schoorl (N. 41.) afgebrand de woning van H. de J. Niets nagenoeg- is gered. Huis en inboedel waren verzekerd. Alweer een erin geloo- pen! Twee beruchtekwartjesvinders maakien gisteravond in een café óp de Korte Hoogstraat kennis met den heer W. S., een ingenieur te Bantzen woonachtig. Zij wisten dien vreemdeling te overreden met hen mede te gaan naar de Schavensteeg, alwaar de gewone kwartjesvinders- praktijken met de kaaften werden uitgehaald. Nu evenwel met dit verschil dat de kwartjes vindtra tegen elkander speelden en de vreemde ling toekijker bleef. Een van de speelders verloor voortdurend. Nu moest de ingenieur te hulp komen en geld léenen, waartoe hij zich liet vind' n lot een gezamenlijk bedrag van 240 mark. Al dit geld verloor de leener natuurlijk en toen de ingenieur niet geneigd bleek meer voor te schieten waren de kwartjesvinders op een gegeven oogenblik spoorloos verdwenen en heten den vreemdeling in de Scha vensteeg fluiten naar zijn 240 mark. Ruzie onder de Midden standers. Men weet dat zich on der de Arusterdamsche Middenstan ders meer en meer verzet vertoond tegen de wijze vau optreden en de leiding van den heer Meuwsen, den president van de Alg. Winke- liersvereeniging aldaar en van de Middenstandsbond. Gisterenavond is dat weer uitgekomen op de ver gadering van do eerstgenoemde vereeniging, waar door de heeren yin der VeldQn en Gorris critiek werd uitgeoefend op de wijze van voorbereiding tn de regeling van bet jongste Congres te Nijmegen. De heer Meuwsen, die op zijn doen en laten geen critiek kan hooren meende den afgevaardigden geen dank te kunnen brengen voor het gesprokene, omdat zij geen van beiden verslag hadden gegeven over het congres. De heer Gorris kreeg in vei baud hiermee te hooren, dat hij nog te jong was om de portée van zijn doen en laten te kunnen begrijpen en de heer van der Velden vernam, dat hij in hooger sferen zwevende betoogen had gehouden I Overigens meende de voorzitter der Algemeene Winkeliersvereeni ging Meuwsen de opmerkingen over den bondsvoorzitter Meuwsen met stilzwijgen te kunnen voorbij gaan, omdat die bondsvoorzitter bief niet tegenwoordig was en op merkingen over den bondsvoorzitter thuis hadden behoord bij de rond vraag van bet congrésEen en ander lokte nogal discussie uit, die op sommige oogenblikken zeer hoog liep. De Staatsbegrooting over 1908. Voorloopig verslag. De algemeene beschouwin gen (voorloopig verslag der Kamer- afdeeüngen) over de ingediende staatsbegrooting zijn verschenen. Wij ontleenen aan dit, als altijd gewichtige politieke stuk het vol gende: Vele leden waren van meening dat er thans, in het derde jaar der wetgevende periode geen reden bestaat om omtrent de wijze van optreden en de werkzaam heid van het ministerie breedo beschou wingen te houden. Dii gevoelen werd in- tus-clien niet algemeen gedeeld. Sommige leden betoogden dat gebleken is bij de verkiezing derProv. Staten, dat hit ministerie bij de meerderheid der kiezers niet meer op steun kan rekenen. Enkelen waren van meening dat de Sta tenverkiezingen die een politiek karakter droegen, tot het aftreden van het Kabinet hadden behooren te leiden en beschouw den het aanblijven van het ministerie als een bewijs dat do ministers al te zeer aan hun zetels gehecht waren. Anderen betwistten dit. Voorts word de meening uitgesproken dat de positie van het ministerie zwak is en zich kenmerkt door halfheid, het geen uit Verschillende Ontwerpen zou blij ken en ouder meer ook uit de houding ten aanzien van het blijvend gedeelte. Verder werd de klacht vernomen, dat op het stuk van benoemingen het Kabi net niet het bewijs geeft van ernstig stre ven naar verzoenend optreden. Een en ander werd natuurlijk ook weer tegengesproken. Gaarne zouden vele leden ver nemen om welke reden de heer Cohen Stuart onverwacht is afge treden ais minister van marine. De aankondiging" van voorstellen tot grondwetsherziening in de jongte Troonrede gaf tot verschillende op merkingen aanleidiug. Enkele leden achtten indiening van die voorstellen hans niet gewenscht omdat zij tot stilstand vau de wetgeving op sociaal gebied zou leiden. Dooi' andere leden werd spoedige behandeling der Grondwetshoizie uiug aanbevolen. De mededeel in gen in het eerste gedeelte van de Troonrede ten aan zien van de uitkomsten van het tuinbouw, over de bedrij uigheid bij nijverheid en over de uitkomsten van het scheepvaartbedrijf werden niet juist geacht. Sommige leden meenden dat de Troonrede alleen de wetsontwerpen moet vermelden die ingediend zul len worden. Zoo had men h.i. dit maal kunnen volstaan met de aan kondiging der Grondwetsherziening en de droogmaking der Zuiderzee. Vrij algemeen werd de financieels toestand gunstig geacht, en velen waren van oordeel dat de raming der middelen voor 1908 te laag is, en eenige leden verklaarden dan ook dat zjj niet gemakkelijk zouden inoegaan met voorstellen tot ver hooging van belastiug. Met de be lastingplannen moest h.i. dan ook geen haast worden gemaakt met uitzondering van het voorstel be treffende de verlaging van den suikeraccijns en het daarmede ver band houdende ontwerp van den accijns op het gedistilleerd. Anderen meenden dat het ongekend snel. accrès der middelen niet als een normaal verschijnsel is te beschou wen. Voorts kwamen nog de volgende punten van algemeenen aard ter sprake. In tweeafdeelingen had eene uitvoerige gedachtenwisseling plaats omtrent de houding welke de rer geering in acht heeft te nemen tegenover vereenigingen van amb tenaren en miltaireu. Men wa"s van meening dat het toelaten van vereenigingen van personen, die met den publieken dienst belast zijn, een gevaar voor den staat oplevert. Andere leden bestreden die opvatting. Door een derde groep van leden werd ver klaard dat het hun'leed zon doen indien vereenigingen van ambte naren en militairen geheel verboden zouden moeten worden. Zij meenden dat tal van zulke vereenigingen nuttig werken. Govraagd werd dat de regeering duidelijk en beslist haar gevoelen zou uiten over de vraag welke houding door haar voortaan tegen over vereenigingen van ambenaien en militairen zal worden ingenomen. Gevraagd werd voorts hoe het staat met de voorbereiding der regeling van de rechtspositie der ambtenaren en of de regeering voornemens is die regeling te doen voorafgaan aan die der administra tieve rechtspraak. De aandacht werd gevestigd op het toenemend aantal ambtenaren die als commissarissen vau nuamlooze vennootschappen optreden. Gaarne zouden eenige leden ver nemen of in den laatsten tijd ver andering is gebracht in het regle ment voor den ministerraad en gevraagd werd overlegging van den stand der werkzaamheden van ver schillende staatscommissies. Tweede Kamer. Overzicht. Gisteren werden de beraadslagin gen over het wetsontwerp tot in stelling van een fonds tot spoedige afwerking van de Stelling van Am sterdam voortgezet. De heer Mar- chaut die zijn rede vervolgde, be toogde dat de kosten voor de af werking vermoedelijk veel hooger zullen zijn dan 8 millioen; dat de verdedigbaarheid van het laatste red uit twijfelachtig is; dat wo daarin zullen zitten opgesloten als in een muizenval; dat de gedachte, dat ons leger zich daarin moet terug trekken." eén Verkeerden invloed zal oefenen op den geest van ons leger; dat de Stelling dus niet te sterk moet zijn. De Stelling moet dau ook niet zijn een laatste toevluchtsoord, maar een centrum van offensieve ver dediging. De lieer Verlieij achtte echter fortenhouw gewenscht juist in het belang van ons leger, zelfstandig en los van stellingen. Op de uit breiding van ons leger, die slechts geleidelijk kan geschieden, mag de versterking onzer stellingen niet wachten. Spr. achtte de bezwaren tegen de verdedigbaarheid der Stel ling geopperd, overdreven en was dus bereid, vóór het ontwerp te stemmen. De heer Duymaer van Twist achtte ook afwerkiug der Stelling gewenscht, daar de Amsterdamscbe linie, zeide hij, is een of- en defen sieve Unie, waarachter het uiteen geslagen leger zich weder kan ver eenigen om gezamenlijk een uitval te doen in het open veld. De heer van Dedem verklaarde z'ch tegen het ontwerp, de heer van Citters ervoor. Belangrijk was een rede van den hrer Taïma. Hij vroeg o.m.: Wat is er tegen met het ontwerp te wachten tot de kustverdediging tegelijk in het Fonds kan worden opgenomen? De beslissing kan dus worden uitgesteld, onder één voorwaarde: dat de afwerking der stelling van Amsterdam niet wordt vertraagd en dat behoeft ook niet. De regee ring kan het geld op do gewone wijze op de Vestingbegreoting uit trekken. Dat stemt met de verant woordelijkheid van den minister van oorlog het best o- ereen. Als de minister maar weet, dat de Kamer hem het geld wil geven, dan is diens verantwoordelijkheid gedekt.Spr. hoopte dus dat de minister het denkbeeld in overwe ging za.1 nemen. De Minister begon gisteren zijn verdedigingsrede, die hij heden zou voortzetten. Belangrijk was deze nog niet. Alles bijeengenomen, is de kans op aanneming van het ontwerp gering, maar schijnt er een nei ging te zijn o n met gemeenschap pelijk overleg een formule te vinden die het ontwerp uitstelt tot later. Vervroegde winkelsluiting. Gisteravond hebben in den Haag de besturen vergaderd van dtn Bond van Handelspersone^l, Haagschen Bestuurdersbond en Bond van Ne derl.Boekverkoopérsbedienden, Mer- curius, Alg. Bond van Handels en Kantoorbedienden, Vereeniging voor Vervroegde Winkelsluiting, Bond van Confectiebedienden en Residen tie, op uitnoodiging van het Comité voor Vervroegde winkelsluiting, opgericht door de eerste 5 der bo vengenoemde vereenigingen. Het doel was de te voeren her nieuwde actie voor eene vervroegde winkelsluiting te bespreken, liet bleek ter vergadering, dat zoowel het Comité als de Vereeniging voor Vervroegde Winkelsluiting de voor bereidselen voor eene openbare vergadering hadden gemaakt. Be sloten werd, na langdurig debat, beide vergaderingen, door de ver eeniging en het comité tezamen te doen houden, om den schijn te vermijden, dat er verdeeldheid zou bestaan. De eerste vergadering zal in den loop der volgende week worden gehouden. De tweede wordt half December gehouden. Verder werd besloten een adres aan den gemeenteraad te zenden, om nogmaals, evenals bij een in 1903 aan den raad gezonden adres geschiedde, aan te dringen om de vervroegde winkelsluiting te willen regelen. R. K. Middenstands-vereening in het Bisdom Haarlem. Gisteren namen wij onder „Laat ste Berichten" reeds een uitvoerig verslag op vau de vergadering dezer vereeniging, te 's Hage gehouden Het volgende kan er nog aan toegevoegd worden Bij de rondvraag vroeg 0. a. de algevaardigde van Hoorn het woord. Deze stelde voor een actie op touw te zetten met het doel de regeering, te verzoeken stappen te doen a. tot verkrijging van goed onder wijs op de hoogste klassen der lageren scholen in het enkel boek houden, zoo noodzakelijk voor zaken en bedrijven, en tevens in de grondslagen een beginselen van het dubbel boekhouden; b. onder wijs op de hoogste klassen van teekenen, wat betreft projectielijn en perspectief, beide noodig als grondslag voor vak en bouwkundig leekenen. a. is te bereiken door le. het benoembaar stellen van lieden, die akte-boekhouden hebben verkregen van de vereeniging „Mer- cnriua" 2e. onderwijs te sporen, deze le behalen 3e. dit leervak bij het lager ouderwijs verplichtend m te voeren. Alle hulponderwijzers hebben akte- teekenen hier moet dus enkel het leerplan worden gewijzigd en uit gebreid. Dit voorstel werd gesteund door de heer v. IlareD, afgevaardigde van Rotterdam. De voorzitter zeide dat het voorstel volgens zijn per soonlijke meening prachtig was, doch het bestuur kan op dit oogen blik niet beslissen, of het voor de Regiering aannemelijk zou zijn. Het bestuur zal zich in verbinding stellen met enkele leden der Tweede Kamer om te vernemen of dit plan practisch uitvoerbaar is. Hier mede nam de voorstelier genoegen. HEEMSTEDE. Postduiven. Er is hier een blauwzwarte postduif komen aanvliegen. HEEMSTEDE. Hetouderaad- h u i s, dat eerst gesloopt zou word n, wordt nu gerestaureerd en ingericht tot woniug. VELSEN. Raadszitting. In de jongste raadszitting werd, be halve hetgeen wij reeds meldden, nog besloten den gemeenteveldwachter C.C.Haak teVelseroord vrije woning toe te kennen of vergoeding daar voor tot een maximum van 13 gul den per maand. Aan B. en W. werd een krediet van 500 g-ulden verleend voor de begrinting van den Willemsbeek weg en de Melklaan. Ook nog een an der stuk weg zal verbeterd wordeu. Nog kwam imbehandeling 'een voorstel van den heer F. P. Ver meulen [om te IJmuiden een com missariaat van politie te vestigen. Uit financieele overwegingen achten B. en W. beter, den tegenwoordi- gen toestand voorloopig te besten digen. BE VERWIJ K. B a 1 d a d i gWoens dagmiddag werd door de Beverwijk- sche straatjeugd een gaslantaarn aan de Breestraat door een steen verbrij zeld. Door een auto gedood. Door een voorbij snorren de auto werd aan den Alkmaarder weg een hondje over reden. Het dier werd vreeselijk verminkt en was direct dood. W ij k v e r p 1 e g i n g. In het derde kwartaal 1907 zijn door zus ter Duinker 1074 bezoeken gebracht aan 48 patiënten. Het getal koste loos verpleegden bedroeg 26. KROMMENIE. Muziek. De zangver. „Joh. J. H. Verhulst," rlir. de heer A. C. Brovily zal den 26sten October haar 40 jarig bestaan herdenken en bij die gelegenheid eene uitvoering geven van het be kende Oratorium van Hay dn „Die Jahreszeiten." Het werk zal bege leid worden door dubbel strijkkwar tet, orgel en piano. Als solisten zullen optreden mej. v. d. landen (sopraan) en de h.h. Schilder mans (tenor) en Johan Hoes (bas). Den 27steu zal een feestconcert worden gegeven door de kapel van het 7e Reg. Inf., kapelmeester de heer Zaagman. ALKMAAR. Een zonderlin ge historie! Bij enkele boekhan delaren alhier was verkrijgbaar gesteld het kohier van den gemeen telijken hoofdelijken omslag in boek vorm. De boekjes waren gedrukt bij de firma Koster en Co. Ze werden echter den volgenden dag op last van den uitgever (die niet bekend was) teruggehaald, daar de politie er beslag op zou leggen. Een zon derlinge geschiedenis 1 ALKMAAR. Veemarkten. Maandag 4 en Woensdag 20 Nov. zijn hier de groote veemarkten, en Woensdag 13 Nov. de groote paar denmarkt. LISSE. De nieuwe notaris. Er circuleert hier bij do bewoners een lijst ten gunste van den heer J. Tuymelaar, candidaat-notaris al hier, die solliciteert naar de notaris vacature, hier door de ontslagneming van den heer notaris Stockum ont staan. Diefstal van een rij wieL Zekere A. v. Heije alhier zag dezer dagen, terwijl hij op een stuk land aan den Delfweg aan het werk was ziju fiets voor zijn oogen wegnemen. Hij kon den dief echter niet inhalen en gaf de politie van de zaak keunis. HAARLEMMERMEER. E e n lekker heer! De stroorijder De Jong aan den Sloterweg liad zijn knecht gedaan gegeven, waardoor deze zoodanig in toorn ontstak, dat hij zijn woede koelde door betstuk slaan van verscheideno ruiten bij zijn baas. De politie, die in de buurt was, snelde toe, maar toen zij ter plaatse kwam wasdekueebt reeds in zijne woniug, waarvan hij de deur op slot had gedaan. Eenige personen haddon echter liet stuk slaan der ruiten gezien, zoodat de man zijn straf wel niet zal ontloo- pen. Baldadige lui. Eenige knapen hier moesttn een kalf, dat in een ander -land gegaan was, weer naar het land van zijn eigenaar door een sloot jagen. Daartoe wierpen ze het dier met een mes. Ten gevolge daarvan kreeg het kalf een snede in den voorpoot, zoodat het beest nu kreupel is Kleine flduertentiën, niet grooter dan 5 regels (uraag en aanbod, dienst aanbiedingen) tuorden in de „Nieuwe Haarlemsche Courant" geplaatst a 25 ets. per geheele aduer- tentie. Bij driemaal plaat sing slechts 50 Cents. Deze ftduertentiën kunnen alleen worden aangeno men tot dien prijs tegen contante betaling. Personalia. De heer J. W. Los alhier heeft bij een zwemwedstrijd te Gladbach in de afd. Juniores over 80 Meter een tweeden prijs behaald. Koninklijk goedgekeurd. De Staatscourant van heden bevat de Koninklijk goedgekeurde statuten der afd. Haarlem van den Chris- telijken Nationalen Werkmansbond. Examen v r ij e- enordeoefe- 111 n g e n gymnastiek. Gisteren ziju hier ter stede bij het examen, dat aangevangen is, geslaagd de heeren: J. Wempe, A A.Vermeu len en C. N. Schaar allen van BeverwijkJ. J. Maatman, J. A. H. Heere en A. J. Budding allen van Amsterdam en de dames J. J. Altena, J. B. B. Beuninck en W. L. Bosz allen van Amsterdam M. G. D. Duinker, T. Smit en C. G. M. Blooker allen van hier. Akte Gymnastiek. De Minister vail Biunenlandsche Zaken brengt ter kennis dat, behoudens onvoorziene omstandigheden, de examens ter ver krijging van de akte van bekwaam heid in de vrije en orde-oefeningen der gymnastiek, voor zoover die in het openbaar worden gehouden zuhen worden afgenomen te Haarlem, in de leerschool, verbonden aan de Rijks kweekschool voor onderwijzers, aan het Sophiaplein, van 16 tot en met 18 October, van 21 tot en met 25 October, van 28 October tot met 1 November en op 5 November, telkens van des morgens 9 uur af. Tuinbouw en Plantkunde. De afdeeling „Haarlem en Omstreken" van de Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde ver gadert op Dinsdag 22 October a. s. De agenda vermeldt: 1. Ingekomen en uitgegane stukken. 2. Verslag der Alg. Vergadering te Velp gehouden 3. Bespreking beschrijvingsbrief, ont werp herziening Statuten en Huis houdelijk Reglement. 4. Voordracht door den heer J. Sturing over de ex cursie naar Haar Zuylen. 5. Onderlinge Tentoonstelling. 6. Vragenbus. Bekroonde werken. Het „Bul letin van het Koloninaal Museum, te Haarlem" No. 37 van October 19l)7 bevat„Een handleiding voor de fruit teelt in Ned. Oost-Indië" (twee be kroonde antwoorden op de prijsvraag) en wel le van J. H. Heyl, assistent- hortulanus aan den Cultuurtuin, te Buitenzoig, bekroond met den eersten prijs, en 2e van C. Kw.ast, opzichter van het domein Tj ipanas (Sindanglaja), met den tweeden prijs. Beide verhandelingen geven een duidelijke beschrijving van de behan deling on het kweeken van vrucht en ooftboomen in Nedorl. Oost-Indië. Anti-Militaristen aan het werk! In de nabijheid van den Doe len werden gisteren onder de lotehn- gen blaadjes verspreid door de anti militaristische vereeniging, welke dooi de politie echter in beslag werden genomen. Weer een droevig ongeluk. Door de E. S. M., die tien minuten voor zessen van hier vertrok naar Amsterdam, werd gisteravond juist bij de kruising van den Haarlemmer weg te Sloterdijk een man aangereden. De wagenvoerder verklaarde dat de man plotseling te voorschijn kwam, den weg willende oversteken. De wa genvoerder remde uit alls macht, maar kon niet verhinderen dat de man ge grepen werd en zwaar aan het hoofd werd verwond, Nader bleek, dat het de 52-jarige arbeider J. L. was uit Amsterdam, die daar juist met zijn zoon eeTfoogen- blik zat te rusten. Waarschijnlijk zijn de mannen, toen ze de tram zagen naderen, te laat de tramlijn over gestoken de zoon kon nog j uist de tram ontkomen, de vader werd ge grepen. Toen men de ongelukkige opnam, bleek dat hij reeds was overleden. Een bericht in een der ochtendbla den, dat vader en zoon onder, den in vloed waren van sterken drank, wordt door onzen berichtgever pertinent te gengesproken. Wel hadden de manaen een borrel gedronken voor ze naar huis gingen, maar van eenige dronken schap was geen sprake. De seinlichten aan de Lan ge brug, ten behoeve van E. S. M.. zijn naar wij vernemen van daag de finitief in werking gesteld. Daarmede is een groote en goede verbetering voor de veiligheid van het verkeer aangebracht. Het lijkt or.s echter op het eerste gezicht onpractisch dat de brugwach ters met dit omslachtig werk zijn be last, een werk dat veel omslachtiger is dan de uitlatingen van den betrok ken wethouder destijds in den gemeen teraad lieten vermoeden. V er kee rs s t r em ming. Gistermid dag viel op de brug aan het Wilsons- plein een paard, gespannen voor een zwaarbeladen kar vol beenderfn die naar het spoor moesten worden ge bracht. De passage voor rijtuigen en trams was daardoor op die brug een poos. lang, ten ongerieve van zeer velen, gestremd. Met vereende krachten werd het dier weer opgeholpen. Alweer een inbraak. Alweer een inbraak Thans hedennacht in 't pand van Mevrouw F, van der Eist aan den Koninginneweg. Het pand was tijdelijk niet be woond, daar Mevrouw v. d. E. thans in Engeland vertoeft.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2