Tooneelzaal „DE KROON". Voordracht-Avond Wat anderen zeggen. Kerknieuws. Financiëele Berichten. Leger en Vloot. ARRONDISSEMEnYs-RECHTB ANK VAN HAARLEM. Amsterdamsche Beurs. Vrijdag 18 Oct, 1907. TRUUS POST GERARD ARBORS. Van Overal. Laatste berichten. te Rechtszaken. Ingezonden Mededeelingen. Nagekomen Advertentien. 5. Vrijstaatse Versies. J. V. 385e Staatsloterij. NIETEN. De tuinman, die eens naar den tuin en naar de woning ging zien, vond de serre-deur verbroken en open. Beneden waren alle kamers open gebroken, alles was overhoop. Er schijnt veel gestolen te zijn, doch wat kan op 't oogenblik niet gecon stateerd worden, daar, zooals gezegd, de eigenaresse afwezig is. Boven schijnen de dieven niet geweest te zijn. Althans op een der slaapkamers werd nog een gouden horloge gevonden. Van de dieven natuurlijk weer geen spoor Programma's. Programma van het feestconeert van morgenavond in de Sociteit „yereeniging" ter gelegenheid- van de inwijding der nieu we concertzaal: 1. Fest-Marsch, Joachim- Raff. 2. Ouverture zu dem Schauspiel „Egmont", Beethoven. 3. Eine kleine Nachtmusik, Mozart, a. Allegro, b. Roman- ze. c. Menuetto. d. Rondo. 4. Aria uit Aci3 und Galatea'Handel. Te zingen door mejufl'r. Lucie Coenen met orkestbege leiding. 5. Fantaisie de l'opéia „La Bo hème", Puccini. C. Ouv.rture „Tannhau- ser", Wagner. 7. „Das Hexenüed", muziek van Max Schilling». Voor te dragen door den heer Hector Abas, met pianobegelei ding van mej. Ella Przedeoki. 8. a. Auf dem See, Brahms, b, Sie wissen's nicht, Strauss, c. O, süsse Mutter, Loewe Te zingen door mejuffr. Lucie Coenen. 9. Airs de ballet en Suite, Lacombe. a. Lé- andre et Isabelle. b. Searmouche et Co- lombine. c. I. Variations :1 la Hongroise. II. Pizzicato, d. Ballabille. Politie-rapport. Gevonden: 1 portemonnaie niet eenig geld, 1 horlogeketting. Procesverbaal opgemaakt wegens verspreiden van opruiende geschriften, diefstal van kolen, onverzorgd achter laten van 3 kinderen, door iemand, die tot onderhoud, verpleging of ver zorging krachtens de wet verplicht is, bezigen van een ongemuilkorfden hond als trekkracht, wielrij den zonder licht, straatschenderij. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. de Jong en A. M. Jansen. Getrouwd: H. Schoulen en L. A. J. v. d- Veer. J. Slichtenbree en A- C. E. M. v. d. Linde. Bevallen: A. Peters-Welmers, d. A, C. Munsterman-Schweitzer, d, A. Kracht-Walgreen, d. Overleden: G. J. Tennis, 1 m. RaamsteeegJ A. Schouten-Bloot- hoofd, 57 j. L. Boogaartstraat. M. v. d. Pol, 1 m. Bannesteeg.E. Her- meling. 16 d. Zomervaart. G. Beijers- v. Dorp 93 j. Kruisweg. De Grondwetsherziening. De bladen komen nu langzamer hand met hun oordeel uit den hoek. Van de katholieke bladen ver melden we „H e tH u i s g e z i n" dat zich uitdrukkelijk verklaart tegen het blanco-artikel. Het blad wijst er op dat ook de socialisten, volgens hun vroeger inge diend ontwerp, tegen een blanco artikel 80 moeten wezen. En voorts betoogt het, dat de tegen stander van de voorgestelde formu leering, die niets zegt, met een eigen formuleering van artikel 80 moeten komen, die niet als conservatief kan worden uitgekreten. „Daarom zien wij met belangstel ling den uitslag der Deputatenver gadering tegemoet en het rapport der kiesrechtcommissie van den Alge- meenen Bond van R. K. kiesvereni gingen. „Indien tegenover bet blanco-artikel der regeering een artikel 80 wordt geplaatst, dat het kiesrecht op bree- den grondslag vestigt, dan kan de Kamer tusschen beide keus maken, en indien op eventueele verwerping van het blanco-artikel Kamerontbin ding mocht volgen, dan heeft men een leus, waarop tegen blanco de verkie zingsstrijd kan worden aanvaard. „Wel is „tegen blanco" óók een leus, maar ons komt een positieve leus verkieslijk voor, en met den heer Van Houten en diens geestverwanten worden we toch niet graag op één hoog gegooid." „De Nederlander" zegt, dat de be noemde Staatscommissie van ultra- linksche zijde wel is genoemdde com missie tot tempering van algemeen kies recht. „Dit is nu een beetje anders uitge vallen. „Wat er naast het blanco-artikel ■wordt voorgesteld, heeftin hoofdzaak slechts de strekking de werking van het algemeen kiesrecht nog volstrek ter te maken. Bij een conflict met de Eerste Kamer zal rechtstreeks beroep op het algemeen kiesrecht worden gedaan. De gelegenheid om de duur zaamheid der strooming onder het kiezersvolk te toetsen, wordt prijsge geven. „Moge dus al de Commissie de blanco-politiek getemperd hebben, de Regeering maakt er het omgekeerde van." De liberale bladen zijn óók al niet erg te spreken over de voorstellen. Althans de meer invloedrijke niet. De „N. R. Ct." meent dat uit de vier voornaamste wijzigingen door het mi nisterie voorgesteld het karakter der herziening8voorstellen volkomen blijkt. Het is met twee woorden gezegd rich ting links over de geheele linie, en het blad vat zijn oordeel aldus samen: „In de aanhangige voorstellen wordt do ovorheerschende macht bij de kiezerabevoiking gelegd. Welken zin kan het hebben, die kiezersmassa zich eens langs directen weg,_ eens laDgs indirecten weg te doen uiten „Het ontwerp huldigt het begin sel van souvereiniteit der massa en daarvoor zal eene meerderheid moei- lijk zijn te vinden. Zoo zulten de aanhangig gemaakte voorstellen, zoover wij inzien, niet veel meer hebben dan politieke beteekenis. Grondwetsherziening, eenmaal con creet aan de orde gesteld, raakt niet licht meer van de dagorde af. Maar dat deze voorstellen de Eerste Ka mer, laat staan het Staatsblad zul len bereiken, lijkt ons allerminst waarschijnlijk." Ook het „N. v. d. D." heeft ernstige grieven tegen de herzieningsvoorstellen. „De Regeering spreekt van de fi n al e regeling, door haar ontwerp mogelijk gemaakt zij schijnt die te zien in de „algemeene medewer king", waardoor „de zedelijke kracht der wet eerst haar hoogtepunt be reikt." Toegegeven; maar het mede- zeggingsrecht van nagenoeg iedereen, hoe billijk ook, vormt op zichzelf al lerminst een goede, noch b i 11 ij k e regeling, daar zij toch in beginsel goedkeurt dat de zot en de wijze rechtstreeks evenveel in de melk te brokken hebben. Moet overigens "finale" regeling beteek enen, niet alleen kiesrecht voor allen, ook voor de bedeelden, maar gelijkelijk voor de vrouwen De Regeering spreekt zich daarover niet uit, zij stelt alleen het tijdperk open. „Wij'twijfelen of zij goed doet met het uitlokken van zulk een strijd, of zij niet beter gedaan zou hebben dien onvermijdelijken kamp binnen eenig rasterwerk, hoe ruim ook uitgemeten te beperken. Vooral betwijfelen wij, of de menschen tevree, of ons land er beter aan toe zal zijn, met het bezit der „finale regeling". Men doet nog te vaak alsof bijv. algemeen stemrecht voor mannen ontzaglijke wijzigingen teweeg zou brengen in den gang van zaken. De ervaring in zooveel andere landen bewijst het tegendeel. ,'Déé.r, in het buitenland, wordt zulk een regeling zelden meer als „finaal" beschouwd gesteld dat dit krasse woord in deze ooit te pas komt men zoekt ijverig naar correctieven, naar middelen om het gewenschte medezeggingschap van zooveleh als maar mogelijk is niet te laten ontaar den in een onrechtmatig en noodlot tig overwicht van de minst-ontwikkel den en minst-bezittenden. Is men een maal tot het uiterste gegaan (wat bij dit regeeringeplan mogelijk en waar schijnlijk zou worden), dan wordt zulk een correctie, ook al acht men die gewenscht, uitermate bezwaarlijk. Waarom toch den teugel op eens gehéél losgelaten, waarom niet na rijp beraad een voor ons land geschikte zeer ruime regeling opgesteld, daarbij zijn voordeel doende met de lessen der hedendaagsche geschiedenis en zulk een stelsel voor eenigen tij d in de Grond-- wet vastgesteld? „Veroudert het stelsel, welnu de behoefte aan Grondwetsherziening doet zich in den laatsten tijd toch al veel vaker gevoelen dan vroeger; men kon die procedure nog vergemakkelijken. „Eén voordeel heeft de indiening dezer regeeringsontwerpen zekerzij zal leiden tot een crisis die de lucht zuivert." Naar wij vernemen is de ZeerEerw. Broeder Ignatius, van de Congre- gratie van St. Joannes de Deo, vroeger Broeder-Overste in het Ziekenhuis te Haarlem, benoemd tot Br.-Overste van het Gesticht St. Joannes de Doo te Amsterdam (Keizersgracht.) Kardinaal Steinhuber. f Weer heeft het Heilig College een groot verlies geleden. Nu door het overlijden (aan longontsteking) van Z. Em. kardinaal Andreas Steinhuber, een üuitscher van geboorte, en een der weinige Paters Jezuiten die den Kardinaalshoed verwerven. Kardinaal Steinhuber was prelect van den H. Congre gatie van den Index en als zoodanig heeft hij een werkzaam deel gehad aan de voorbereiding van de jongste decreten en Encycliek. Hij was 82 jaar oud. Ter uitvoering van het decreet „Lamentabili." De H. Congregatie van het H. Officie heeft aan de bisschoppen der diocesen en aan de oversten der godsdienstige congregatie's instruc ties uitgevaardigd" ten uitvoering van het jongste decreet van de II. Congregatie der Inquisitie getiteld „Lamentabili sane exitu" en gericht tegen de „modernisten". Daarin zegt de Congregatie van het H. Officie o.a. dat deze nadere constructies noodig zijn, omdat het voorkomt, dat deze dwalingen ver borgen voortwoekeren, en wat ern stig te betreuren is, onvoorbereide geesten verleiden, vooral onder de jonge lieden, eu eenmaal ingeplant, uiterst moeilijk uit te rukken zijn en zelfs na uitgeroeid te zijn telkens nieuwe wortelen schieten. De instructie schrijft voor „Dat de belanghebbenden zich op de eerste plaats herinneren, dat het noodig is, hetzij in de seminaria voor de seculiere studenten, hetzij in de scholasticaten voor de reügi- eusen, hetzij in de universiteiten, lycea, gymnasia, colleges en andere instellingen tot opvoeding, de jon gelieden aan de directeuren en leermeesters, die overtuigd zijn van of ernstig verdacht worden aan die dwalingen te hangen, te onttrekken. Het zal eveneens noodig zijn te verbieden, vooral aan de leerlingen van seminaria en in het algemeen aan alle studenten in de godge leerdheid, zich te abonneeren op periodieken, die openlijk verdedigen of verborgen zinspelen op die af dwalende nieuwigheden, of daaraan de minste medewerking te verlee- nen. Laat men van dezen regel niet afwijken, zelfs niet om redenen, welke ernstig schijnen, zonder verlof van den ordinarius. Ten slotte zal het ook voorzichtig zijn uit te stellen en zelfs de wijding te weigeren aan hen die, wat God verhoede, besmet zijn met de nieuwe dwalingen en ze niet willen afkeu ren en loyaal verwerpen". Holland's Zwarte Week. Onder dezen titel bevat de „N. Pin. en Kap." een beschouwing over de jongste week waaraan de volgende is ontleend Van de week was het niet langer liquidatie; het was ook geen crisis meer, het was paniek. Iedereen was zenuwachtig, en „De feeks Gerucht met haar Duizend Tongen" vierde hoogtij. Niets en niemand „deugde" meer; wie niet over de tong ging be hoeft daar niet langer trotsch op te zijn, doch mag het feit aanzien voor een brevet van onbeduidendheid. Zelfs het buitenland, dat anders nooit eenig bericht krijgt van een beurs, die, evenals ons volk, gelukkig is omdat zij geen geschiedenis heeft, kreeg in deze dagen te hooren dat er ten onzent liquidatiën zijn; en voor het eerst, zoover ons geheugen gaat, kwispelde de staart met den hond, en influen- ceerde Amsterdam New-York. De lijst van ter executie komende fondsen was een veritable courant, een „wordt vervolgd". Koersen van alles wat ver handeld werd brokkelden af, vaak met 10 en 20 percenten tegelijk. Marges smolten weg, realisatiën kwamen; di verse firma'c staakten haar betalingen. Nimmer woedde er ter beurze van Am sterdam zulk een financieels orkaan. En verder: Alleen op Russen en speculatieve Amerikanen bedragen de verliezen, zooals zich gemakkelijk laat becijferen, meer dan f500.000.000. De speculanten vindt men het meest onder de standen, die geen noemens waardig vermogen bezitten, doch goede inkomens, ontleend aan beroep, be drijf of nering. Die standen zijn op dit moment in ons land geheel en al uitgeput; zij waren het „Kanonenfut- ter" der beursveldslagen, en wij geloo- ven, dat het j aren zal duren aleer nieuwe regimenten dwazen uit hun midden kunnen worden gerecruteerd, teneinde hun financieel bloed te vergieten op den ijdelen veldtocht naar zonder werk verworven fortuin. Het is diep jammer voor de vele onschuldige vrouwen en kinderen, die medeslachtoffers worden van de groote beursslachtingen. Bij K. B. is, met ingang van 1 November: lo. aan de generaals-majoors H. van 't Sant, inspecteur der genie, en C. J. Vaillant, van den grooten staf commandant der Stelling van het Hollandsche Diep en het Volkerak, tevens bevelhebber in de lilde mili taire afdeeling, ter zake van lang- durigen dienst, onder toekenning van pensioen, eervol ontslag uit den mili tairen dienst verleend: 2o. het bedrag van het pensioen vastgesteld voor ieder der onder lo. genoemde generaal-majoors op f2700 's jaars; 3o. aan deze opperofficieren Harer Majesteits dank betuigd voor de zeer goede diensten, door hen gedurende hunne veeljarige militaire loopbaan aan den lande en aan het leger be wezen. Nog zijn benoemd: bij den grooten staf: tot commandant der Stelling van het Hollandsch Diep en het Volke rak, tevens bevelhebber in de Ille militaire afdeeling, de generaal-majoor J. D. N. de Fremery, commandant der vesting-artillerie; tot generaal-majoor de kolonel W. Cool, van dien staf, inspecteur van het militair onderwijs; bij het wapen der artillerie: tot commandant der vesting-artillerie de kolonel W. A. Sodenkamp, com mandantvan het le reg. veld-artillerie; bij het wapen der genie: tot generaal-majoor, inspecteur van het wapen, de kolonel H. F. W. Becking, commandant van het reg. genietroepen. (Zitting van hedm). Spoorwegongeval. De Rechtbank veroordeelde heden den Amsterdamschen machinist der H. IJ. S, M., Stampers, die in Augustus bij 't station alhier door een voor hem onveilig signaal heeft gereden, waardoor een botsing met een goederenwagen ontstond en het weinig scheelde of een met benzine geladen wagen was de lucht ge vlogen, tot f 25 boete, subs. 5 dagen De eisch was 7 dagen. Een wasch gestolen. De heldere vrouwtjes uit de Meer hadden netjes de wasch gedaan en daarna op 't bleekveld gelegd. Daar passeerden A. v. Benkum, de 21 jarige boerenarbeider, en St. Nijenhuis, 40 jaar en ook boe renarbeider, beiden in de Meer wonend. Deze twee mannen zouden gaan visschen en droegen groote zakken op den rug. Het was al laat toen zij op den Aalsmeerder weg liepen, al 11 uur. Toen zij 't waschgoed zagen hadden ze meer trek in 't waschgoed dan in visch ze sprongen over een 3loot en kwamen zoo op 't bleekveld. Fluks v aren nu de zakken vol geladen met waschgoed. Van wie de goede ren waren, wisten de beklaagden niet. De wascb goederen behoorden ver schillende menschen toe, aan M. Uitenbosch, Niesje v. Dijk, M. de Graaf, Fa. Lienschaar, en F. A. v. d. Veen. De officier eischte tegen ieder der twee dieven 5 maanden. De verdediger mr. Thöne, achtte het ten laste gelegde niet bewezen en vroeg vrijspraak. Een jeugdige dief. De 18 jarige stoker J. N. de R. van Amsterdam had geen werk, doch wel honger. Te IJmuiden stal hij een verkij ker van de Maatschappij „de Kot ter" en een octand van den visscher T. Ham. De officier eischtte 1 maand. Pe verdediger, mr. Stelhman, pleitte clementie. Een oneerlijke dienstbode. Ze was in den winkel geweest te Zand voort van de Wed. B. Bosman- Keur, de ontrouwe dienstbode Antje de Jong, die op de zitting van heden niet was verschenen. Het was op 12 Augustus, dat ze kwam halen 4 boezelaars op zicht voor mevrouw C. W. H. Hoom. Voor haar zelf nam ze nog mede kousen en prentbriefkaarten. Als mevrouw haar keus gedaan had zou ze alles betalen. Te goedertrouw gaf de winkelier ster alles mede. Maar de dienstbode keerde niet meer terug. Het bleek thans, dat de dienst bode niet vreemd was aan dergelijke praktijken. De officieren eischte dan ook heden 6 maanden tegen haar. Het Kleine Marken. Op het Kleine Marken nog zoo veel oneenigheid. 't Is wel treurig. Vandaag alweer een beleediging. De 60-jarige visscher C. Kes Klijn had op 22 Augustus den catehouder G. de Jong beleedigd, door hem de woorden toe te voegen„Schurk, smeerlap, brandstichter." De beklaagde bekende de beleedi- gende woorden te hebben gesproken. De officier eischte 4 dagen, om dat de beklaagde zich aan 't hoofd stelt der Markensche bevolking om het de Jong onaangenaam te maken. Daar was reden voor, zei be klaagde. Bloemen gestolen in Bloemendaal. Op 6 Sept. stal J. H. Walbrink, tuinman te Bloemendaal eenige planten van Bangert en Steeger aldaar. De officier eischte 3 weken. Hierna werden tal van honden- zaken behandeld. Uitspraken. De Arondische rechtbank deed heden nog de volgende uitspraak. C. H. van Y., arbeider zonder vaste woonplaats landlooperij 5 dagen hech tenis en 5 maanden plaatsing in eene Rijkswerkinrichting. C. A. D., W. H D., F. J„ E. V., werklieden te Haarlem mishandeling de 1ste een week, de 2de twee weken de 3de en 4de ieder 5 dagen gev. straf. C. H. bloemist knecht te Haarlem, diefstal f5 boete of 3 dagen hechtenis. C. J. van L. werkman te Bloemendaal mishande ling f20 boete of 10 dagen hechtenis. W. B., stoker te Veisen wederspannig f 10 boete of 8 dagen hechtenis. N. P. koffiehuishouder te Zaandam overtre ding gemeente belasting te Zaandam vrijgesproken. J. de J. schippersknecht Amsterdam diefstal 14 dagen gevan genis straf. J. J. H. N., logement houder te Zaandam wederspannig- heid f10 boete o [8 dagen hechtenis. De Hygiene vordert eene alleruiterste zinde lijkheid, om dezelve onder goede voorwaar den te bekomen op de teer gevoelige gedeelten zooals hét gezicht, niets staat ge lijk met de Crème Simon, de Poudre de Riz en de Zeep a La Crème Simon. 1.L'ci>wV>a' vereenzaamde kerk te River Grove in Illinois, welke bezocht werd dooi de presbyterianen uit een tweetal kleine dorpen, die zoo ongeveer een halve mijl van elkandu- ver wijderd liggen. Juist aan den oever der Desplainesrivier was het kerkje opgetrokken en het gold als symbool van de eensgezindheid en de broe derschap tusschen de gemeenteleden, diende dan ook trouwens ter voor komiDg van een scheiding der eene helft van de andere. Woensdag morgen zou er een bidstond in de gemeenschappelijke kerk plaats vinden en toen deed men de zelfs voor Amerika ongewone, min of meer verbijsterende ontdekking. De geheele kerk was verdwenen en duidelijk was uit de sporen op te maken, dat het luchtig opgetrokken gebouwtje ontvoerd was op een vlot! Onmiddellijk toog men op onderzoek uit, maar geen spoor was er van den tempel te vinden. De kerke- raad, doende wat des kerkeraads is, heeft zich toen gewend tot de politie te Chicago, 't Eigenaardige van 't. geval is, dat ook de geheele inven taris verdwenen is, stoelen, banken, bijbels enz. De eerste kerk na de scheidingswet. Zondag zoo lezen we in den „Univers" is te Yversais door Mgr. den bisschop van Poitiers ingewijd de eerste als particulier eigendom onder de bedreigingen der Scheidingswet ge bouwde kerk, opgetrokken in zuiver-romaanschen stijl door den architect Boutaud, die in Frankrijk reeds honderden kerken gebouwd heelt. Het tot stand komen van dit bouwwerk is te danken aan de edelmoedigheid en den ijver van den Eerw. heer D'yversais, eere kanunnik van Meaux, vicaris van Notre Dame de Luette te Parijs, geboortig uit Y versais. Y versais had tot dusverre geen kerk, doch slechts een kleine bidkapel, waarin des Zondags de H. Mis werd opge dragen en die gebouwd was voor rekening van de godvreezende moeder van den stichter der thans voltooide kerk. Yversais, dat eenige honderden inwoners telt, zal thans een afzonderlijke parochie worden. Een groote scharegeestelijkenwoonde de plechtigheid der iuwjjding bij. Medegedeeld door H. C. Tomberoii en Co 17 October. vorige koor» South. Pac. 75?/i« Common Marine. 5% Pref. pref. 14 Comm. Steel 23%6 Topeka 81 2e pref. Mexican. 13"/$ Common Kanaas. 24% Pref. 538/, Common Wahash 10 TJnion120% Southern Rails 13 Car Foundry30 Common Erie 19% Missouri 28 Rock Island16% Ontario29% Denver21 Kon. Petroleum 248% Common Peru 8% Pref. Peru35 Dominica Kimberley12% Great Cobar94 Rusland Hope.70 Consols 71 Amer. markt zeer flauw. Russen lager. Petroleummarkt flauw. Tabaksmarkt flauw en lager. Mijnwaa.rden flauw. Geld 5i/40/° Heden 72 51/2 131/2 221/g 79 131/2 23 51% 9% 116% 121/4 28 18% 26% 15% 28% 19% 244 7% 348/4 10% 891/2 691/4 70% VAN WERKEN VAN Hollandsche en Vlaamsche Dichters DOOR PROGRAMMA. 1. De Meinacht. Dramatisch gedicht Alfred de Musset. Vertaling van Jac. v. Looy. 2. 't Schrijuerke Guido Gezelle. 3. IrisJac. Perk. 4. Klokke Roeland AlbrechtRodenbach. 6. Ik houd uan het Proza. L. v. Deyssel. o— 7. Liedje uan Liefde. J. Reddingius. 8. Oudejaarsavond. Willem Kloos. 9. De Kurassiers uan Canrobert. Pol de Mont. Opening der Zaal half Acht. Aanvang Acht uur. Prijzen der plaatsenFrontloge, Frontstoelen en Stalles f 1,00. Par terre f 0,75. Zijloge f 0,50. Plaatsbespreking Vrijdag 18 October van 10—3 en van 67% uur. zijn been vanaf de knie tot de vuet geheel werd afgeschaafd en hij zijn werkzaamheden moest staken. Na ain 4e C. W. S. te zijn verhonden, werd hij naar huis gebracht. Trekking van heden. I 100,000, 6949. 1000 met premie van f30,000, 3232. Prijzen van f 1000, 13517, 16036 en 16863 Prijzen van f 400, 2085, 6926. Prijzen van f 200. 809, 7442, 13946, 14004, 14146, 19910, 19928 en 20666. Prijzen van f 100, 1014,2272,3842,6424 7073, 9784, 12735, 13035, 14585, 17313 18769, 18834. «n 20853. Prijzen Tan f 70. 173 3432 71U7 10669 1S691 16236 1910 195 3534 7281 10777 13712 16296 19111 230 3647 7315 11099 13732 16418 19128 258 3678 7354 11157 13882 16461 19240 493 3000 7398 11185 13883 16488 19304 803 3936 7478 11240 13995 16496 19309 904 4222 7585 11256 14074 16498 19375 1011 4330 7613 11263 14201 16521 19453 1110 4347 7615 11267 14562 16586 19684 1448 4440 7711 11290 14301 16681 19722 1536 4486 7733 11354 14321 16750 19729 1566 4525 7865 11397 14378 16847 19764 1584 4568 7911 11504 14443 16860 19907 1662 4580 7967 11517 14470 16910 20060 1733 4705 7975 11678 14690 16920 20142 1849 4836 8C96 11789 14736 17003 20158 1862 4883 825j 11903 14768 17242 20186 2041 4903 8329 11977 14839 17309 2031» 2210 4904 8378 11988 14862 17359 20378 2216 5011 8599 12011 14920 17395 20589 2414 5085 8628 12090 14966 17707 20607 2490 5091 8672 12216 15052 17726 20753 2530 5181 8715 12482 15136 17777 20806 2564 5301 8888 12530 15154 17783 20818 2646 5356 8959 12549 15273 17839 20990 2678 5369 9008 12629 15287 17907 2682 5386 9155 12674 15290 17976 3006 5 <22 9249 12913 15488 18189 3011 6105 9281 13004 15569 18261 3109 6222 9303 13146 15581 18346 3133 6317 9345 13231 15605 18365 3162 6321 9401 13265 15626 18585 3186 6506 9511 13311 15657 18603 3216 6512 9653 13336 15475 18858 3295 6601 9826 13433 15757 18950 3305 6668 10172 13501 15760 19027 3306 6827 10405 13606 15826 19030 3362 6884 10422 13681 15829 19065 3425 6932 10476 13683 15835 19082 Een kerk weg! Het verhaal komt natuurlijk weer uit het land der onbegrensde mogelijk heden, uit Amerika. Daar stond tot Dinsdag der vorige week een J rhr'dsongeluk aandeC.W.S. Gistermiddag 5 uur, had een veeren- smid aan de Centrale Werkplaats der H. S. M., het ongeluk een stapel zware veeren op zijn been te krijgen, daar deze kantelde, met liet gevolg, dat 27 3188 39 3258 62 3271 79 3281 85 3286 150 3303 234 3315 262 3323 265 3403 270 3419 279 3420 285 3433 338 3447 343 3464 360 8480 368 3501 371 3511 432 3516 486 3530 494 3538 519 3559 532 3579 536 3623 543 3733 579 3739 591 3784 633 3851 686 88o9 724 3954 824 b997 860 4018 880 4104 936 4166 944 4170 973 4183 1050 4244 1088 4319 1089 4342 1090 4361 1099 4394 1100 4415 1105 4449 1150 4514 1151 4544 1169 4545 1203 4591 1233 4621 1333 4651 1340 4662 1360 4702 1372 4708 1387 4747 1429 4798 1467 4824 1482 4829 1492 4869 1496 4908 1499 4990 1506 50f7 1515 5159 1532 5166 1571 5179 1612 5227 1718 5246 17.9 5254 1782 5275 1796 5315 1812 5357 1854 5397 1871 5455 18,7 5490 2027 5534 2056 5541 2101 5550 2190 5571 2252 5573 2264 5607 2303 5623 2311 5642 2345 5680 2366 5857 2432 5899 2450 5933 2497 5978 2520 6115 2583 6125 2595 6172 2299 6191 2610 6203 2643 6278 2684 6310 2726 6343 2782 6415 2853 6479 2878 6495 2894 6518 2913 6535 3037 6548 3042 0683 3056 6688 3063 6711 3128 6721 6758 9731 6814 9766 6828 9779 6855 9794 6856 9801 6880 9851 6934 9859 6962 9912 6966 9928 6968 9988 6977 9923 6984 9999 6998 10029 7007 10108 7038 10 14 7052 10152 7065 10251 7078 10259 7081 10266 7111 10343 7145 10360 7194 10382 7210 10425 7260 10482 7269 10598 7276 10614 7331 10622 7355 10634 7363 10662 7412 1072Ö 7420 10758 7423* 10774 7432 10808 7452 10821 7497 10864 7512 10923 7252 10925 7642 10949 7687 10956 7731 10963 7747 10998 7749 H041 7761 H057 7789 11058 7803 11091 7866 11092 7939 11152 7963 H187 7976 11226 8010 11243 8015 11264 8075 11312 8102 H333 8108 11364 8127 H396 8-71 11454 8173 11464 8179 11484 8224 11491 8/45 11560 8341 11564 8411 H571 8421 H576 8473 11680 8516 11766 8543 H767 8658 11784 8676 11819 8/04 11820 8708 11832 8716 HS36 8719 11849 8746 11851 8748 11891 8750 11895 8755 119I6 8761 11919 8768 119,8 8833 11950 8849 12000 9001 12020 9037 120Z2 9060 12026 9076 12179 9135 12182 9178 12191 9-87 12251 9188 12268 9217 12277 9368 12289 9395 12295 9420 12400 9439 12419 9582 12478 9583 12494 9605 12578 9611 12613 9639 12617 9660 12628 9675 12640 9703 12081 9712 12694 12725 12734 12756 12786 12795 12798 12804 12819 12810 12829 12880 12910 12932 12981 13015 18019 13064 13085 13150 13164 13184 13200 13237 13239 13247 13249 13295 13356 13449 13453 13470 13476 13485 13604 13727 13801 13804 13808 13825 13891 13937 13953 13o81 13992 14055 14066 14088 14105 14118 14143 14144 14151 14173 14190 14248 14Z71 14293 14304 14327 14330 14367 14395 14438 14453 14530 14563 14590 14609 14667 14670 14672 14712 14722 14733 14766 14810 14318 14877 14913 14937 14992 15047 15059 15116 15150 15259 15269 15270 15295 15307 15336 15388 15397 15413 15414 15441 15441 15442 15444 15492 15510 15524 15529 18816 15545 18893 15591 1*429 15607 18450 15630 18491 15678 18487 15,18514 157% 18530 157; 158C 158C 18581 18569 18576 159 j 18601 159,% 18652 159:: 18766 160C18785 160;: 18787 160£18797 16113 18851 161C3 !8852 16170 18865 16173 18870 16176 18907 16194 18963 16240 18986 16373 18990 16382 19007 16424 19016 16425 19017 16428 19046 16451 19060 16453 19068 16466 19081 16479 19094 16491 19116 16506 19139 16514 19219 16534 19271 16551 19285 16572 19290 16598 1930S 16645 19307 16647 ly352 16669 19357 16692 19361 16826 79379 16867 19386 16886 19428 16905 19475 16911 19513 16925 19522 16943 19359 16977 lyö70 16997 19584 17037 19606 17061 19662 17072 19673 17111 19718 17113 19887 17113 19909 17121 19915 17150 19920 17196 19922 17215 19952 17218 19974 17285 20004 17334 20043 17338 20071 17345 20084 17356 20133 17386 20139 17425 20157 17434 20170 17444 20184 17473 20273 17475 20327 17485 20335 17578 20846 17635 20354 17652 20421 17661 20426 17706 20429 17748 20481 17771 20508 17785 20664 17797 20599 17S89 20655 17899 20663 17918 20675 17927 20717 17972 20778 17988 20797 18001 2J824 18015 2o8t5 18052 20875 18097 20880 18105 20883 18173 20910 18234 20917 18287 20929 18240 20973 18213 20936 18250 6e Klasse 15e Lijst: 60. 1034 en 12398 m. z. met (70,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3