BINNENLAND. Staten Generaal. Sociale Berichten. Uit den Omtrek In Oostenrijk-Hongarijebe- daart de eerste oppositie tegen den Ansgleich al wat. Er heeft te Boe- dadapest een conferentie plaats ge had van de onafhankelijksheids- partij. Kossuth en Apponyi verklaarden daar, dat deze Ausgleich de gunstig ste was, die men voor Hongarije 1 ad kunnen verkrijgen, en hielden vervolgens een pleidooi voor de aanneming van het ontwerp. Pe afgevaardigde Hallo en de andere ontevreden elementen sche- i en na de redevoeringen van de ministers eeuigszins gekalmeerd. De algemeene indruk is thans weer, dat het tot geen scheuring zal komen in de onafhankelijkheids partij en dat de Ausgleich zij 't <>ok wellicht na heftige debatten door het parlement zal worden aan genomen. InMarokko zijn ernstige gebeur tenissen nu binnenkort te waeuten. De troepen van Abd-el-Azis ruk ken nu inderdaad tegen Moelay- Hafid op. Hard gaat het echter niet: van Zondag tot Woensdag waren zij drie marschuren gevor derd Moelay-Hafid's mehalla bevindt zich nu te Midoenali en een tweede strijdmacht is uit Marakesj ver trokken in dezelfde richting. Men vermoedt, dat het treffen zal plaats hebben iu de nabijheid van het Fransche kamp te Casablan ca en in dit vooruitzicht heefi Moeiay-Hafid generaal Drude laten waarschuwen zich niet in den strijd te mengen Wat deze doen zal is nog onbe kend. Nieuwtjes in drie regels. Keizer Wilhelm zal bij zijn a. s. be zoek in Engeland.ook den koning van Spanje ontmoeten op Windsor. De openbare veiling van de juweelen van wijlen koningin Marie Htnriettezal a.s. Donderdag toch doorgaan. De twee afgevaardigden van Moelai Hafied, die te Londen en te Berlijn bol vingen, zijn nu te Amsterdam. De draadlooze telegraafverbinding tusschen Engeland en Amerika is Za terdag voor 't publiek geopend. Het bezoek van het Keizerlijk Echtpaar. Te Amsterdam zal de Koninklijke familie het Duitsche Keizerspaar ontvangen. Dat staat nu vast. Maar men weet nog niet zeker of het Keizerlijk jacht naar Am sterdam zal opstoomen. Wel weet men, dat het te IJmuiden zal aan komen. Het zou ook kunnen, dat van IJmuiden per trein naar Am sterdam werd vertrokken. De geheele Koninklijke familie zal te Amsterdam het Keizerpaar begroeten en daar de twee dagen van 't bezoek verblijven. Waar schijnlijk komen de Hooge Gasten 19 of 20 November aan met een gevolg van circa 120 personen, die deels in het Paleis, deels in hotels zullen logeeren. Geen ministerieele crisis. Door het Haagscke Coresponden- tiebureau wordt gemeld, dat liet votum van de Tweede Kamer in zake het wetsontwerp betreffende de stelling van Amsterdam geen politieke gevolgen zal hebben in den zin van gedeeltelijke of geheele ministerieele criris. Een goed werk. Het Hoofdbestuur der Broeder schap van de Notarissen zal een enquête houden naar de meer of mindere winstgevendheid van het notarisambt in de verschillende plaatsen. Daar zullen dan wel vreemde zaken aan 't licht komen. En natuurlijk, dit is reeds vooruit te zeggen, overvloed bij den een, armoede bij den ander. De Amsterdamsche Secretaris. Aan de Gedep. Staten zal door enkele Amsterdamsche raadsleden worden voorgesteld het salaris van den Gemeentesecretaris te Amster dam, dat nu f 5000 bedraagt, te brengen op f6000. De Rotterdam- sche heeft dat reeds lang. Amsterdam's bevolking. bedroeg op 1 October 564.749 zielen. De Nederlandsche Leeuw en Piet Nolting. Aanvankelijk had de heer Piet Nolting van Amsterdam, zooals onze lezers weten, niet willen aannemen. De Indische Pers uit zich over deze aanstelling op meer dan gepeperde wijze. Hoort, wat de Locomotief schrijft: „Zijn weigering is vrijwel een attrout voor baar die de onder scheidingen toekent, namelijk de Koningin. „In 't ostentatief weigeren van een ïiiderkruis kan precies evenveel ijdelheid en protserei gelegen zijn als in het ambiceren van een ge kleurd knoopsgat! Wie op een ge ruchtmakende wijze een onderschei ding weigert, onderscheidt zich zelf van de andeicu, en dit kan poene rig zijn. Tenzij 't niet anders kan, heeft men in alle levensomstandig heden de wellevendheid in acht te nemen en zonder twijfel is de te rugbezorging van de te goeder trouw verleende ridderorde op zich- zelve een onbeleefdheid!" En de „Preanger Bode" voegt daaraan toe „Iüderdaad. Acht men die dingen vangeen,waardedanbergt menze een voudig op en ziet er verder niet naar om. Maar in den moed om gr..'f te durven wezen, steekt waar lijk geen verdienst. De heer Nol ting en zijn beginselen zouden er heusch niet minder om geweest zijn als hij de goede vormen had in acht genomen. De beginselvast heid, die hy nu demonstreerde, is er C6n van héél goedkoop allooi. Ze is een ordinairheid." Het „Nieuws v. d. Dag" gebruikt de zweep: „Geheel in de war gebracht door de bijvalsbetuigingen van de minder ontwikkelden, verbeeldt deze kwast zich: erg kranig en pietsckopperige te doen, door een vorstelijk eere- blijk te weigeren, denkt dat hij een man vanonbuigzamebeginsel vastheid moet worden genoemd, iemand van vrij wat beteekenis en is slechtseen onopgevoede pum mel. De „Heeren" van het slag van P. Nolting trachten de macht in handen te krijgen, zullen de wereld beter, de wetten der maatschappij billijker maken, de armoede be strijden, de ellende weg doen van uit ons midden. Het kan zijn. Indien al die goede dingen maar niet te duur gekocht worden door het verheffen van Jan Vlegel tot ceremoniemeester bij den President der Nederlandsche Repu bliek. Wij zijn zoo vrijzinnig als ge maar wilt, maar, voor de keuze geplaatst, worden we liever gere geerd door Jhr. de Savornin Lobman dan door meneer Piet Noliing. Waarom?....,... Omdat de eerste zich behoorlijk aan tafel kan gedragen en weet hoe hy zijn mes en vork moet hanteeréto, en de tweede zwarte randjes aan zijn nagels heeft. Daarom I „En deze heer, zegt de „Java- post", is door Amsterdam gekozen tot lid van den Gemeenteraad, van de Staten envau de Tweede Kamer. O. Tempoia! Gelukkig, de heer Nolting heeft zich sedert bekeerd Gemengde Berichten. Inbraken in Noordbra bant. Niet alleen Haarlem, zooals de schrijver van De Zaterdagavond praatjes" zoo te recht opmerkte, maar ook het zuiden van Noord- Brabant wordt in den laatsten tijd berucht door de vele inbraken, die er plaats hebben. Zelden worden de dieven [achterhaald. Meestal heb ben zij rijwielen bij zich en weten zoo de politie te ontkomen. Men wil daar nu een einde aan maken op tweeërlei wijzen. Eerstens zullen verschillende brigades der Marechaussee versterkt worden en ten tweede zullen de marechaussees door de Regeering van rijwielen worden voorzien. Een goede dubbele maatregel! Er van door. De trein RotterdamAmsterdam zou Vrij dagavond het station den Haag binnenloopen. Even tevoren gingen een locomotief en twee wagens daar achter er van door in de richting Amsterdam. En niemand erop! Dat was me een consternatie! De machinisten, stokers, witkie len de locomotief achterna, uit volle borst roepende: Houat em! Houdt em! Maar niemand toonde lust de hollende wagens te houden, zoodat het bleef bij een steeds toenemende reeks van achtervolgers. De sneltrein naar Amsterdam had ten gevolge van het incident vrij belangrijke vertraging, daar men natuurlijk enkele malen geruimen tijd moest stilstaan om een botsing met den vluchteling te voorkomen. Eerst ter hoogte van liet station Voorschoten slaagde men er in de uit Den Haag ontsnapte machine en wagen te „grijpen." Een brutaleinbraak heeft Zaterdagnacht plaats gehad in het Zenuw! ij dersgesticht te Oosterbeek. Ten nadeele van zuster de Vries werd eeu bedrag van 190 gulden ontvreemd. Voorts hebben de onge- noode gasten verschillende gouden en zilveren voorwerpen meege nomen. Alweer een speelhol! Geruimen tijd scheen het alsof ze alle waren uitgeroeid. Maar te Vaals is er weer een verrezen. In een café wordt weder het jeu de baracque beoefead. Verstandsverbijstering. Uit een sloot bij de Maas te Leen- wen-Maaswiel is 't lijk van den 40 jarigen O. R. opgehaald. De arme man leed aan verstandsver bijstering. De staking te Rotter dam. De bootwerkersstaking te Rotterdam loopt op haar einde. Het orgaan „De Havenarbeider" advi seert in bedekte termen den arbeid te hervatten. Een 80-tal liebhen zich reeds aangemeld. Zij willen aan 't werk zonder een enkelen eisch te stellen. Treurige dood. Te Dord recht is de 6 jarige G. Voskuyl in de Nieuwehaven bij de Visohmarkt gevallen en verdronken. Wie een kuil graaft enz- De boekhouder van een bekend Amsterdamscli makelaar B. werd door zijn patroon aangeklaagd voor het maken van een valsche hand- teekening. Van schuld overtuigd, erkende hij ten slotte het hem ten laste ge legde misdrijf te hebben gepleegd, doch voegde erbij„Nu zal ik vau mijn kant ook eens aan 't licht brengen, welke schurken mijne patroons zijn." De heer B. en zijn zoon werden beschuldigd van verduistering van een bedrag van circa f 10.000 uit ten nalatenschap, waarvan de rege ling aan hem was opgedragen. De heer B. Sr. is, wegens ge zondheidsredenen, weder op vrije voeten gesteld, doch staat onder politietoezicht de zoon is in hech tenis gebleven. Noodlottige afloop. Op de Reewijksche plas vervoerden in een vaartuigje een paar arbeiders een lading graszoden. IneeDs zonk 't bootje in de diepte en met 't bootje de arbeiders, waarvan er een de 21-jarige G. Jongeneel, jammer lijk verdronk. De andere kon naar den oever zwemmen. Arm ventje. Een B-jarig ventje van den schepenjager v. Hofwegen te Gouda speelde langs 't jaagpad. Eensklaps geraakte het kind te water. Een kameraadje zag liet, en liep naar zijn ouders, doch te laat. De doctoren konden de levens geesten niet meer opwekken. Den arm afgewrongen. Een arbeider in de Koninklijke Papierfabriek, te Maastricht, die een riem van zijne machine moest nazien, deed dit zonder den electri- schen motor stil te zetten met het gevolg dat de riem zich om zijn arm wikkelde en dit lichaamsdeel afsneed. Naar Calvariënberg ver voerd, stierf de man kort (Jaarna. Een aanklacht tegen „Het Volk". Naar de „Prov. Nbr." verneemt is naar aanleiding van onware mededeelingen door de directie der ,,'s Hertogenbossche Bank" aldaar, bij de justitie een aanklacht ingediend tegen het dag blad „Het Volk", dat omtrent die bank had medegedeeld, dat zij hare betalingen had gestaakt. Ook tegen de bladen, die bedoeld bericht hebben overgenomen, is door de directie een aanklacht in gediend. Ook al er van door! De heer Giebing, directeur van de Wis sel- en Effecten bank te 's Graven hage, is er met zijn gezin en zijn goederen van door. Het zilveren spreken. Over de Staatsbegrooting van 1902, 1903, 1904, 1905, 1906 en 1907 werden resp. 688, 716, 825,'890 en 1031 kolommen der „Handelingen" volgepraat, Hoeveel zouden er dit jaar „gehaald" worden? Branden. Te Oldenzaal ia afgebrand een huis van de erven Siemerink, bewoond door Hilbert. Niets was verzekerd. Gewisselde stukken: Wijziging der Postwet. In verband met de wijziging van de gewichtsgrens voor enkel porto voor het buitenland, heeft de regee ring een wetsontwerp ingediend, ook voor brieven in het binnenlandsch verkeer, deze gewichtsgrens te ver- hoogen van 16 op 20 (ten einde zoo zegt de Memorie van Toelichting verwarring en klachten over geheven port te vermijden). Bij deze gelegenheid worden nog enkele andere wijzigingen voorgesteld. Zoo wordt de omschrijving van wat„gedruktestukken"watverduidelijkt met de vermelding, dat „papier, perka ment of andere soortgelijke stoffen" moeten zijn gebruikt (dus niet metaal, hout, cellulose, veeren enz.). „Nieuws bladen", zullen voor het porto voor taan niet alleen minstens éénmaal per week verschijnende bladen zijn, doch ook alle minstens eenmaal per maand verschijnende. Voorts wordt eeu verlaagd porto ingevoerd voor briefkaarten in lokaal verkeer (stadsbriefkaarten dus). Dit zal voortaan wordt het ontwerp wet li/2 cent bedragen. Ook het porto voor nieuwsbladen en gedrukte stukken wordt voordee- liger voor den afzender; terwijl tot nu toe nieuwsbladen tot een grens van 40 gram voor 1/2 cent kunnen wor den verzonden, zal dat voortaan 50 gram zijn. In de Memorie van Toe lichting zegt de minister van water staat, hiermee aan een billijk verlan gen der kleine pers te willen tege moet komen. Eindelijk wordt ook de verzending van gedrukte stukken goedkooper. Voor 1 cent zal men tot 50 gram kunnen frankeeren (thans tot 25 gram), boven 50 tot en met 100 gram 2 cent (thans nog 3 en 4 cent) enz., zoodat men 150 gram zal kunnen verzenden voor 3 cent (nu voor 5 cent) en 250 gram voor 5 cent (nu voor Vincent), elke 50 gram meer zal 1 cent kosten, zoodat 500 gram evenals thans 10 cent zal kosten. Het afdeelingsverslag over „Landbouw". Het verslag der afdeelingen van de lie Kamer, over de Begrooting van het Departement van Landbouw is ver schenen. Wij ontleenen er het vol gende aan Eenige leden betreurden, dat de werkzaamheid des Ministers op het gebied der arbeids- en verzekerings- -wetgeving tot dusver zoo weinig vrucht baar is geweest. (Sindsdien in een ont werp betreffende de ouderdomsverze- kering ingekomen.) Ook had het hen teleurgesteld dat de Minister geen voorstel deed betreffende den arbeids duur en den nachtarbeid van volwas sen mannen. Inzonderheid werd eene regeling omtrent den nachtarbeid van bakkers urgent geacht. Verscheidene leden hadden den indruk bekomen, dat de Minister bij zijn vele yoorstellen tot verhooging van ambtenaarstractementen en tot uitbreiding van het a&ntal ambtenaren, de belangen der schatkist al te zeer uit het oog verliest. Van verschillende zijden werd hulde gebracht aan den directeur-generaal van den landbouw. Men wees op de de inzending van het Rijk op de wel geslaagde landbouwtentoonstelling te 's-Gravenhage. Aangedrongen werd op spoedige in diening der toegezegde voorzieningen tot bescherming van nuttige vogel?. Ook bescherming van de kikvorsehen werd noodig geacht. Gevraagd; werd of spoedig een wets ontwerp tot herziening der Jachtwet ban worden verwachtof de Minister gezind is strafbepalingen „tegen ver- valsching van landbouwproducten en veevoeder voor te 'stellen en, in den trant der botercontrole, voorstellen' te doen tot wering van kwade prac- tijken in den kaashandel; of de Mi nister niet door tussehenkomst van zijn ambtgenoot van Binnenlandsche Zaken zou kunnen bevorderen dat het water uit de riolen in de groote steden ten dienste van den landbouw werd aangevoerd als meststof. Over de vraag of de maatregelen genomen teiraanzien van het mond en klauwzeer doeltreffend zijn, bestond veel verschil van gevoelen. De Minister zal daarop wel hetzelfde antwoorden wat hij onlangs in de Kamer zei. De opmerking werd gemaakt dat de vee-artsen te veel wonen in de groote centra en daardoor niet'genoeg in aanraking komen met de boeren. Aangedrongen werd op bevordering van het aantal vee-verloskundigen waarvoor eene geleerde opleiding niet noodig geacht werd. Gevraagd werd, of de tarieven der veeartsen niet te hoog zijn en of het niet daaraan is toe te schrijven, dat de landbouwers als hun vee ziek is, veelal hunne toevlucht nemen tot de-kwakzalvers. Aangedrongen werd voorts op re organisatie der Kamers van Koop handel; op verlaging van den prijs van het weekblad „Handelsberichten", met welks practische inrichting in genomenheid werd betuigd, op in lichting omtrent het bedrag van f21010, voor de enquête van de Staatscom missie voor den middenstand gevraagd op proefstations op het gebied der nijverheid; op wettelijke voorziening tot wering van verkoop van licht ontvlambare petroleum; of deStaats- mijndienst niet te [grootscheeps wordt opgezetverbetering van het politie toezicht op de Zuiderzeevisscbers of aan het onderzoek der zee niet spoedig een einde kan worden gemaakt; verplichte scheepskeuring, uitbreiding van het toezicht op het feembedrijf; aanplakking van weerberichten op de postkantoren; onderzoek naar de toe stand in de huisindustrie en den lompenhandel; organisatie eener be- drijfstellingof er plannen bestaan tot reorganisatie der Kamers van Arbeid; of de Minister meent dat thans tegen het verzwijgen van ongevallen door werkgevers afdoende wordt gewaakt; uitbreiding der Ongevallenwet tot alle arbeiders met gelijkstelling^van be roepsziekten met ongevallensamen werking van arbeidsbeursen en stich ting eener contrölebeurs. De R. K. Mil. Vereeniging in den Haag bestond gisteren 40 jaar. Deze Vereeniging marcheert best en mag zich in een gestadigen bloei ver heugen. Onze Bisschop Z D.H. Mgr. A. J. Callier, is ook nog korten tijd direc teur dezer R. K. Mil. Vereeniging geweest. De R. K. Meisjesbescher ming te Amsterdam. De zetel der Amsterdamsche R. K. Ver. ter bescherming van meisjes wordt 1 November op de Keizergracht 520 gevestigd. Het adres Prinsengracht 674 vervaltKeizersgracht 520 zul len nu ook voortaan de avondbijeen komsten worden gehouden. BLOEMENDAAL. Verboden industrie. Gistermiddag is dooi de politie te Ovtiveen proces ver baal opgemaakt tegen een zekere H. woneüde te Haarlem, die zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente zich bozig hield met het vangen van vogels op den openbaren weg. Drie door hem gevangen vogels, zoomede een groot aantal lijmbiezeu werden in beslag genomen en de vogelsin vrijheid. Eengrootever betering Het voetpad gelegen aan den Bloem en- daalschenweg tusschen beekmanen Verkooij dat altijd vol met gaten en kuilen is, zal nu worden bestra t hetgeen voor de aan dat voetpad wonenden een zeer groote verbete ring genoemd mag worden. ZANbVOORT. Gymnastiek. De le onderwijzer aan school A alhier, de heer L. Abree, is belast met 't gymnastiek onderwijs aan die school. VELSEN. Overal r ij wield ie f- s tal len. Vrijdagavond 10 uur is bij den rijwielhandelaar J. Melgerd een fiets ontvreemd. De eigenaar had haar even buiten laten staan. En weg was ze. De politie zoekt nm. of ze nog terecht zal komen? Personalia. Voor de be trekking van onderwijzer met ver plichte hoofdacte aan de O. L. school B. alhier worden aanbevolen de heeren le U. Ridder, te Stavoren 2e D. Demmer, te Leerdam; 3e M. Hooijberg, te Kwadijk. IJMUIDEN. Hetwijkgebouw. Ook de Noord-Zuid-Hoilandsche Reddingmaatsehappij schonk f1500 voor 't wijkgebouw van 't Witte Kruis. PURMEREN D. R i n g r ij d e r ij. Hier is rond de Veemarkt een ring- rijderij gehouden ter eere der ker mis. 24 paren namen er aan deel. De uitslag is lste prijs f25) de heer J. Jonk en mej. M. Jonk beiden alhier. 2de prijs (f 15) de heer P. P0Ü1 van Monnikendam en mejA. Don ker van Purmer, gem. Edam. 3de prijss (f 10) de heer D. Mid delbeek van Katwoude eji mej. G. Mooij van Edam. 4de prijs (f 5) de heer P. JoDgens en echtgenoote van Beemster, Na afloop werden de prijzen uit gereikt door de G. de Goede Az. van Purmer, gem. Purmerend. KROMMENIE. Een muziek feest. Op Zaterdag 26 October zal de zangvereeniging „Job. J. H. Ver hulst" onder directie van den Heer A. C. Provily 't oratorium „De Jaar getijden" van Joseph Hagdn uitvoê- ren. Dan zullen als solisten optreden mej. Joh. van de Linde, van Am sterdam, sopraan, de liter Joh. Schildermans, van Utrecht, tenor, en de lieer Joh. A. Hoes, van Amsterdam, bas. Voorts mej. Rika Oorver, van Amsterdam, piano, en de heer Wouter Westerhoud van Amsterdam, orgel. De begeleiding geschiedt door dubbel strijkorkest van 't 7de reg. infanterie, kapelmeester de beer Joh. Zaagmans. Op Zondag 27 October zal 't tweedaagsch muziekfeest besloten worden met een concert door 'i volledig strijkorkest van bovenge noemde kapel, waarop als eerste nummer zal worden uitgevoerd „Feestklanken", voor deze gelegen heid vervaardigd door den directeur. KROMMEMIE. Kruisverbond en Mariavereeniging hielden op twee dagen van de afgeloopen week hunne feestvergaderingen, welke uitmuntend zijn geslaagd. Eenige Heerenledén van het Kruisverbond voerden het klucht spel „De twee Studenten" en eenige Damesleden der Mariavereeniging „De Betooverde Kamer-' op. Beide kluchtspelen werden goed gespeeld en oogsten veel bijval. Ook de beer C. Miermans had met zijn voordracht „Ondank is 's Weields loon" veel succes. De lieer Schaaper gaf het lied „Hulde aan Dr. Ariëns" ten beste. De collecte beide avonden voor het Dr. Ariënsfonds gehouden bracht f 11.54 op. De geestelijke adviseur bracht een woord van hulde aan den voorzitter voor de vele moeite en opofferingen aan de voorbereiding dezer feest avonden besteed. ALKMAAR. Met 't hoofd in den modder. Hij was naar Oud Bidaland gegaan om daar zijn balsem aan den man te brengen. Reeds 70 jaren telt de.e ventcr van hier, Joh. de Bruin. Te Oud Bidalaud vond het oudje zijn dood. Men vond hem met 't hoofd in de modder van een sloot en de beenen langs den wal. Toen men hem er uit trok, was hij reeds gestorven. Wat een verschrikkelijk einde. HEEMSTEDE. Coöp. Bouw- vereeniging. Een coöperatieve bouwvereeniging is hier opgericht. Doel in de bouw vau 18 arbeiders woningen op een terrein van den Binnenweg nabij Bloemoord. Een Botsing. Drie fietsers reden op den straatweg tegen el kander aan. Twee konden hun weg op hun stalen ros vervolgen, de derde was genoodzaakt dit aan de hand mede te nemen, het geheele voorwiel was in elkander gereden. Ook bekwam deze enkele verwon dingen aan de hand. Lezingin'tVereeningsge- bouw. A.s. Zondagav. zal de Z.eerw. Heer Rekmonspoel in de groote zaal van het R. K. Vereenigings- gebouw eene lezing houden over: Opvoeding. Alle parochianen zijn uitgenoodigd deze lezing bij te wonen. HILLEGOM. Jubilé van onzen Burgemeester. Op 1 November a.s. zal het 12i/o jaar geleden zijn, dat onze Burgemeester, de Edelachtbare Heer Wentholt het burgermeesters ambt onzer gemeente aanvaardde. Het zal Z E. Achtbare op dien dag zeker niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken. Want onze Burgemeester heeft recht op aller dankbaarheid. Inspectie. De jaarlijksche in spectie over de verlofgangers der Landweer voor de lichtingen 1903 en 1904 zal in deze gemeente worden gehouden in' het Gymnastieklokaal op Donderdag, 7 Novem, e.k.desv.m. te 10 uur. LISSE. Bollenveiling, Hier heeft de 11e verslag van droge hloembollen veiling plaats gehad vanwege het Hol- landsch Bloembollenkweekers Genoot schap onder directie der heeren Bader en de Mooij Jz. Er werden ruim 800 nummers gepresenteerd, bestaande in de meest in den handel voorkomende soorten, zoowel leverbaar als plantgoed, van hyacinthen, tnlpen, na:cissen, crocus sen, iriss en gladiolussen. Het aantal bezoekers was ditmaal kleiner dan met de vorige veiling, doch aan de prijzen heeft dit geen af bieuk gedaan, ten minste van de handelssoorten minder in den handel voorkomende soorten vonden wel eens een enkele maal niet de rechte koopers, wat echter niet wegneemt, dat alle principalen over het alge meen tevreden waren. Voor onder staande soorten noteerden wij de vol gende prijren: Gele Prins t'24f27, L. Inmaculé f 16, Rose Gris de Lin f50f56, La Reine f28f33, La Précieuse f32, Salvator Rose f120 132, Grand Due f50f56, Prins van Oostenrijk f90f 100, Murillo f 114, Vermillioen Brillant f 180, Mon Trésor f65, Pint Beauty f302, Rose de la Montagne f50, Vuurbaak f 180, Artus f 40f 45, Witte Due Mose f 105, Gele Due f 108, Couronne d'Or f 108, Proserpine f 124, alles per H.L. Verder voor Gele Prins f 1, Couronne d'Or II f2,50f2,80, Koningin der Nederlanden f 11, Pint Beauty f 16, Rose Due f2,50, Proserpine f5, alles per 100 stuks. SASSENHEIM. Diefstal. Dezer dagen zijn door zekeren P. v. d. B. noten gestolen bij den Heer Visser Vlasveld. De dief werd door den nachtwacht op heéterdaad betrapt. Verlichting. Herhaalde - lijk blijkt, dat de automatische wijze van aansteken onzer lantaarns slecht voldoet. Branden sommige lantaarns des avonds niet, andere verspreiden hun licht tot 's morgeus 9 a 10 uur. Deze proef zal dan ook wel tot gevolg hebben, dat men niet tot aanschaffing zal overgaan. WARMOND. Z a n g v e 1- e e n „St. Caecilia." De R. K. zang vereeniging „St. Caecilia" gaf gister avond in het lokaal „de Zon" onder directie van de heer C. A. Borsten eene uitvoering voor hare leden, waarin de zangafd. „Het lied van de Klok" voor solo en gemengd koor, muziek vau Promburg en woorden van Schiller op keurige wijze ten gehoore bracht. De mede werking van de heer Machen Lei den (tenor) kwam zeer ten goede en eenige damessolisten gaven prijs waardige zang. De pianobegeleiding van de heer G. Verheij van Voor schoten in zeer goede handen, en vervolmaakte het geheel. Na de pauze kwam de tooneelafd. aan de beurt, waarbij vooral „Eenige Coupletjes" en „Dooienverklikkert- jes" kolossaal veel bijval inoogstten, wat het applaus bewees, en de werkende leden er toe bracht boven Het 5 tal voordrachten nog een paar extra toenummertjes te geven. De Vereen, beeft al weer getoond te willen geven wat ze kan. WARMOND. Curiositeit. Als een curiositeit maken we hier mel ding van den zonderlingen tijd van. bloei op heden van een te veld staande Narcis „Poëticus Ornatus" De heer G. W. Koppers bloembol- lei.kweeker alhier plukte ze deze week uit een partij welke was blijven zitten. Of dit zeldzaam exemplaar echter vroeg, laat of voor de tweede keer bloeit is daarom dan ook niet gemakkelijk uit te maken. NOORDWIJK. Personalia. De heer Th. Coprov Jr., onderwijzer aan de [R.K. Jongensschool alhier is met ingang van 1 Januari a. s. in gelijke betrekking benoemd aan de R. K. Jongensscholen te Leiden. BROEK OP LANGENDIJK. Typhus. Er doen zich hier 2 ge vallen van typhus voer.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2