Uit den Omtrek STADSNIEUWS. Omtrent het aanstaand bezoek van den keizer en de keizerin van Duitsehland kan thans, als vrijwel vaststaand, inedegedeeldworden, dat de datum hiervoor de 20e Novem ber zal zijn. Er wordt nog slechts op de officieele bevestiging uit Den Haag gewacht. Keizer Wilhelm zal in den vroegen morgen van Woensdag 20 Novem ber incognito te IJ muiden aanko men; het keizerlijk jacht stoomt, zooals wij reeds eenigen tijd geleden konden mededeelen, onmiddellijk op naar Amsterdam, waar het tegen half elf uur verwacht kan worden. Vermoedelijk zal het jacht alhier aan de Handelskade aanleggen. De officieele ontvangst zal plaats heb ben in het gebouw van den Alge- meenen Dienst, op de Handelskade. Vandaar wordt met rijtuigen naar het Koninlijk Paleis gereden, dat omstreeks 11 uur bereikt zal wor den. Na de lunch zullen een paar in stellingen bezocht wordenwelke gebouwen dat zullen zijn is echter nog niet vastgesteld. In den namiddag heeft ten paleize een grout gala-diner plaats, waaraan verschillende hooggeplaatste auto riteiten zullen deelnemen; des avonds vertrekken de keizerlijke gasten naar Den Haag. Het keizerlijk bezoek aan de hoofdstad zal dus, in tegenstelling met het aanvankelijk plan, slechts een dag duren. H. M. de Koningin, Z. K. H. Prins Hendrik, alsook H. M. de Koningin- Moeder zullen waarschijnlijk reeds daags te voren hier aankomen. Hofbericht. Men meldt ons uit Dobbin: Zondag vond hier het langver wachte feest plaats, door Koningin Wilhehnina gegeven voor de kinde ren van het landgoed. Uit de stad Krakow en omstreken, waren vele belangstellenden opgekomen. Het plein voor het slot diende voor speelterrein. Daar was b.v. een draaimolen opgeslagen. Onder lei ding vaD den onderwijzer Blohn begaven de kinderen zich allereerst naar het slot, waar zij de Koningin, toen deze zich met den Prins ver toonde. het „Gott grüsse Dick" toe zongen, Na het gezang begaven de Koningin en de Prins zich onder de kinderen en namen deel aan hun spelen. De Koningin hield een wakend oog op het spel dei meisjes, terwijl de Prins de jongens hielp, die deelnamen aan den wed strijd in het mastloopen. Na afloop der spelen verzamelden de kleine gasten zich aan een groote tafel waar koffie en versnaperingen kondon worden genoten. De Ko ningin hielp de kleintjes bedienen. Daarna zongen de kinderen: „In der Heimat ist es schön!" ieder kreeg nog wat; en de heerlijke buitenpartij was achter den rug. Maar 's avonds werd door den onderwijzer en de kinderen aan de Hooge Gastvrouw een aardige ver rassing bereid. Haar werd voor het slot een serenade gebracht. De onderwijzer hield een korte toe spraak, en de kinderen zongen het „Zieht in Frieden eure Strasse," En H. M, beantwoordde deze atten tie met de volgende woorden„leb danke eueh, Kinder, ihr habt schön gesungen und habt mir einenschönen Abend bereitet!" Een nieuwe Duitsche gezant. De Duitsche gezant v. Schlözer gaat naar Müuchen. Terwijl de heer v. Muller tot dusverre te Stockholm in den Haag komt. Dr. Kuyper's 70sten verjaardag. Zooals wij reeds vroeger meldden, viert dr. A. Kuyper op 29 Octobw a.s. zijn 70en verjaardag. Op dezen dag zal 's morgens een receptie worden gehouden voor tal van corporaties. Daarna trekt dr. Kuyper zich in den familiekring terug om te lun chen; te drie uur zal er dan voor particulieren gelegenheid zijn hem aan ziin woning geluk te wenschen. Eindelijk wordt hem des avonds te 71/.2 uur een diner aangeboden in Hotel „De twee Steden", !e 's Gravenhagen Uit de Staatscourant. De gewone audiëntie van dm minister van Binnenlandsche zaken zal Vrijdag niet plaats hebben. Gemengde Berichten. Destakingte C ulemborg. |t Is nog niet in orde aan de metaal ware) fabriek „Fax" ie Culemborg. Maandagavond even vóór het uit gaan der fabriek was er een groote toeloop van volk, daar het gerucht ging dat de stakers de werklustigen te lijf wilden. Foor het moedig optreden van de politie, die van de blanke sabel gebruik moest maken, om de me nigte uiteen te drijven, werd zulks verijdeld. Dinsdagavond waren het weer d( zelfde tooneeltjes een nieuwsgie rige geraakte te water en zwom naar de overzijde van de gracht. j«8 De slechte zilversmid. Wij hebben gemeld over den slechten zilversmid te Deit bij wien de Justitie Zaterdagmiddag een inval deed. Bij dat onderzoek bleek het dat hij sinds korten tijd op zuider een inrichting bad voor verzilvering dat deze installatie op zoo vreemde plaats was ingericht, diende volgens hem tot voorkomiog dat de kinderen zouden in aanraking komen met de benoodigde vergiften. Do voor handen roodkoperen bovenstukken van taartscheppen waren volgens hem bestemd om na verzilvering als monsters voor Indie te dienen, doch er werd hem op gewezen dat dergelijke artikelen gew onlijk naar afbeeldingen worden gekocht en dat ook niet zooveel monsters van één zelfde model werden gemaakt. Toen had hij wéér een andere uit vlucht bij de hand, doch ten slotte moest hij zijn misdrijf toch beken nen. Dat hij de vervalschte voor werpen in pandjesbuizen beleende is de oorzaak der ontdekking ge weest. Maandag wilde hij naar Amsterdam vertrekken, doch zijn poging misluktehem wordt belet de stad te verlateD. Een gezegende ouder dom. Gisteren is te Medenblik de heer L. Boerhave Keur 102 jaar geworden. Het krasse oudje is nog zoo ge zond en helder van geest als maar mogelijk is. Ornithophilia te Ut recht. Deze vereeniging zal 13, 14 en 15 l'ecember a.s. hare 14e internationale tentoonstelling van pluimgedierte eu konijnen houden en bij die gelegenheid den dag herdenken waarop ze 12!/2 jaar ge leden werd opgericht. De Koningin, de Koningin-Moeder, de Prins der Nederlanden, de ge meente Utrecht eu tal van vereeni- gingen en particulieren hebben reeds eereprijzen toegezegd. Van je eigen familie. Door de politie te Vlissingen is aangehouden de 14 jarige jongea uit Maldeghem, die met een aan zienlijk bedrag aan geld van een zijner familieleden was gevlucht. Hij is door zijn familie afgehaald. Alweer twee. De voort vluchtige effecten-makelaar J. F H. Ingenhous te Rotterdam is failliet verklaard. Ook Meijer's Bank in den Bosch heeft 't verzoek tot faillietverklaring gedaan. Het rijtuigdoormidden. Dr. B. F. reed door de Tulpstraat te Utrecht. Ineens brak het rijtuig, waorin bij gezeten was door midden, en 't paard ging met 't voorstel op ho!. Den steun missende van het voorgedeelte sloeg bet achtergedeelte met een schok voorover, waardoor dr. F. naar voren geslingerd werd en een bloedende hoofd woud opliep. Hij bleek nog wel in staat zich zoo goed en zoo kwaad mogelijk te verbinden ten huize vau den win kelierster wed. v. d. H. Spoedig werd een ander rijtuig en een paard gerequireerd en den geneesheer ter verdere behandling naar het diaconessenhuis vervoerd. De koetsier had de tegenwoor digheid van geest de teugels los te laten, waarna hij van den bok tui melde, doch wonder boven wonder nagenoeg geen letsel bekwam. Het paard werd in de Moesslraat tot staat gebracht. Het had zich aan de poolen geblesseerd en werd naar de Veeartsenijschool overgebracht, terwijl de beide fragmenten van het rijtuig ter reparatie door een rijtuig maker werden weggehaald. Een en ander had een heele con sternatie in die buurt tengevolge. In de waschtobbe ver dronken. Een l1/2"jarig kind viel ie Grootebroek in de waschtobbe en stikte daarin. Lijk opgehaald.TeDiemen is 't lijk opgehaald van den schip per, die verleden van de schuit te water viel. Verdronken. In de Kil nabij Dordrecht is de 64-jarige W. B. verdronken, die zonder beroep was en in een logement aldaar ver blijf hield. De stroom voerde den ongelukkige dadelijk naar diepte. Zijn lijk werd niet gevonden. Pogingtotdoodslag. Van de poging tot doodslag op verschillen de personen in den avond van 20 Oct. te Zergehutten gepleegd, wordt verdacht O. v. Woerkum te Stratum Hij is geboeid naar den Bosch ge bracht Een aanvaring. Een Vlis- singsche loodsschoener is aangeva ren door 't Engelsche stoomschip ou.h'.vüik" en is zinkenden ter tond te Ostende binnengesleept. Een schip gestrand. Een stoomschip is in de Eierlandsche gronden bij Nieuwediep gestrand. Direct vertrokken er sleepbooten cn vletter1! -den heen om hulp te verleenen. Door den trein over reden. Te Dordrecht is gister morgen hij het binnenloopen van 't station door den trein overreden cn gedood de hulparbeider H. J. Jonker. De man was ernstig aan hoofd en beenen gekwetst. j De weg vers,'perd. Een laffe daad is te Beek-Elsloo uitge haald. De heer Cassaleite en familie wilden per auto do Bunderstraat te Meersen doorrijden. Maar de chauffeur bemerkte, dat de weg v rsperd was, dewijl in het midden van den weg een der al daar liggende en aan den heer Maas, houtkoopman, toebelioorende boomen, door kwaadwilligen was gelegd. Het gelukte den chauffeur nog juist vlak voor deD boom zijn machine tot stilstand te brengen; ware dit niet het geval geweest, 't ongeval zou niet te overzien zijn geweest. Eigenaar en - chauffeur begaven zich terstond naar den veldwachter Kreemers te Meerssen, die van het gebeurde proces-verbaal [opmaakte. Een vraag is: hoe is het mcge lijk, dat op die plaats, in die straal en vlak langs den openbaren weg, de boomen liggen in stede van op een afgesloten terrein? De justitie heeft een zeer ge streng onderzoek ingesteld. Op een trein geschoten. Er is alweer op een trein geschoten. Nu bij Hengelo en wel op den snel trein die g'steravond om kwart over vijven van Hengelo naar Almelo vertrekt, in een derde klasse rijtuig. Er werd een schot gelost, gelukkig zonder iemand te treffen. Laag water. De Waal staat erg laag. Nu is zij sedert gisteren middag weer 11 c.M. gewassen. Stand gistermiddag 6.85 M. N. A. P. Van den Bovenrijn wordt weer val gemeld: 1. c.M. G e v a a r 1 ij k werk. Te 01- de broek heeft men door een voor beeld voor de zooveelste maal kunnen beseffen hoe gevaarlijk het is om kinderen op het stuur van een fiets mede te nemen. De horlogemaker V-, aldaar, nam op zoo'n manier zijn kind mee naar Heerde. Op den grindweg wilde hij voor een fiets uitwijken, maar slipte; beiden rolden van de fiets af, met het noodlottige gevolg, dat de kleine met het hoofd op den weg kwam te vallen. De te hulp geroepen geneesheer constateerde hersenschudding. De toestand is bedenkelijk. Lijk opgehaald. Te Rijs- bergen nabij Rozendaal is uit het riviertje de Aa het lijk opgehaald vau den 30jarigen P. G., aldaar woonachtig. Geen inbreker maar een zenuwlijder. De Haagsche in braakhistorie is nu minder bedenke lijk geworden. Het politieonderzoek toch inzake de inbraak, in den nacht van 11 op 12 October gepleegd in de wo ning in de Frangois Valentijnstraat, heeft aan het licht gebracht, dat men hier niet te doen heeft met een inbreker, wiens doel was het plegen van diefstal. Gebleken is toch, dat de jongeman, die dien nacht, toen de bewoners wakker werden, uit het huis vluchtte, een zenuwlijder is, die reeds vroeger in e»n inrichting is verpleegd geweest. Hij is thans weder iffi een gesticht voor zenvwlijders opgenomen. Woningnood. Te Wage- ningen bestaat sedert langen tijd behoefte aan woningen voor gegoe de burgers. Hierin zal eindelijk worden voorzien, daar eenige inge zetenen door den burgemeester waren uitgenoodigd een maatschap pij op te richten, welke zich ten doel stelt woningen te bouwen, die in de befaamde behoefte zullen voorzien. Aan de roepstem van den burgemeester is gehoor gegeven en er is een maatschappij gevormd met een kapitaal van f30.000. EenKameleon?Te Lochem vond men onder een heg dezer dagen een dier, dat veel overeen komst vertoont met een Kameleon, wat betreft liet veranderen der huidskleur. Met den staart is het ongeveer 1/i M. lang, waarvan de staart ongeveer de helft; de pooten zijn grijpvormig. Men ver onderstelt dat het dier afkomstig is van Zuid-Afrikaansche logé's, die dezen zomer in een naburig pension vertoefden. Nabu re[n-vijandschap. Zondagavond had te Lobith een vechtpartij plaats tusschen Hollan ders en Duitschers. Een zekere J. B. uit Stuttgart heeft daarbij met een revolver eenige schoten gelost, waardoor de Hollander P. ernstig is verwond. De verdachte J. B. is aangehou den en gisteren ter beschikking van de justitie te Arnhem gesteld De toestand van den verwonde is niet zonder gevaar. Te Ommen zijn verbrand de woningen van Jan Makkinga en Wed. F. Schuurman. Te Tongeren (N.-B.) is door onbekende oorzaak de meelraolen met schuur en stal van den heer R. de Wild tot den grond afgebrand. Een paard en eenige kippen kwa men in de vlammen om. Verzeke ring dekt de schade. Te Barger-Ooeterveen is dc woning, bewoond door R. Strijk, geheel afgebrand. Een ge deelte van den inboedel werd ge red. Niets was verzekerd. Te EmmerErischeiden- veen zijn door onbekende oorzaak twee woningen afgebrand, toebe lioorende aan B. Muller en bewoond door J. Muller en W. Nijkeuter. Van den inboedel werd weinig gered. AERDENHOUT. E e n d r ij f j a c h t. Dinsdag is een drijfjacht gehouden op de jachtterreinen ander Oosterduin van den Heer G. J. v. d. Vliet. Deze drijfjacht was zeer geanimeerd. 4 Ja gers, 20 drijvers en 3 jachthonden namen aan deze drijfjacht deel. De jagers hadden flink succes. Er werder 170 fazanten, 10 hazen en 28 konijnen geschoten. Nog juist bijtijds. In Bentveld werkte een electricien. De man had een oogenblik zijn fiets onbeheerd laten staan. Dadelijk werd dit door een 3-tal bandieten opgemerkt, een sprong er op, en reed weg. Maar, gelukkig toeval, onderweg kwam hem tegen een vriend van den electricien. Die kende de fiets maar al te wel en gebood den fietsenden dief af te stap pen. Deze was hierover zoo verbou wereerd, dat hij van de fiets tuimelde, doch even spoedig weer ter been was en <r vandoor ging. De electricëin had zijn kar terug. ZANDVOORT. Zandvoorts Harmoniegezelschap. Deze Vereeniging geeft Dinsdag 29 Oct. een uitvoering. Het duettistenpaar Voget zal eenige zangnummers ten beste geven. Het spreekt vanzelf, dat ook de Harmonie zich wel zal laten hoo- ren. IJMUIDEN, Averij. Het lichter- schip „De Donau" gesleept door de sleepboot „Krantzand" der Hamburg- Amerika is aangevaren door den stoomhobber „Maasmond V" derhee- ren Volk er en Bos binnen de pieren. De lichter was niet beschadigd, doch de hobber kreegj 'een deuk in den voorsteven. - Niet geldig. Aan de loting voor de Nat. Militie hebben twee reeds overleden jongens deelgenomen. Een vader van een loteling tracht nu hier om de loting ongeldig te doen ver klaren. Gelukkig öinnen. Hier is binnengeloopen het hospitaal-ke'k- schip „De Hoop". Het schip had zwaar stormweer gehad. Toch was aan boord alles wel. 200 patiënten znn reeds verpleegd. Weldra vertrekt „De Hoop" weer naar de vischgronden. - Een bagatel. Hier zijn strand goederen verkocht. Iemand kocht een fust Algiersche wijn van 500 L. voor fit. Maar daar kwam bij aan ac- cijnsen.f117. BEVERWIJK. Een school kwestie. Door den den Raad van State is gisteren behandeld een ver zoek om Rijkssubsidie voor een bijzondere school, ingesteld door den inspecteur van het lager onderwijs in de 2e inspectie tegen het besluit van Ged. Staten van Noordholland, waarbij voor de school in de Peper straat 42 van het R. K. kerkbestuur van de H. Agatha aldaar, over 1906 een bijdrage was toegekend, hooger dan door het schoolbestuur was aangevraagd. De ii_specteur betoogde dat de berekening van het school bestuur juist was en Ged. Staten, over het beroep gehoord, erkenden dat ook. De heer G. D. Wesseling, Jid van den Haagschen gemeenteraad, lichtte nog de belangen van het school bestuur toe Hoewel dit bestuur bij toewijzing van het beroep van den inspecteur toch nog zal ontvangen wat het heeft aangevraagd, waren er nog enkele punten van belang genoeg voor het schoolbestuur, meende gemachtigde, om er de aan dacht op te vestigen. En nu deed spr. o.a. uitkomen dat het school bestuur buiten zijn schuld een groot renteverlies heeft geleden, al was dit dan ook tengevolge van den grooten ijver van Ged. Staten om een nog hoogere bijdrage toe te kennen dan was aangevraagd. Want door de administratieve formaliteiten in ver band met het door den inspecteur ingestelde beroep was nu de uitkee- ring der Rijksbijdrage aanmerk3lijk vertraagd. Bovendien voerde ge machtigde nog aan, dat de admi nistratiere behandeling van zaken over het algèmeen zeer langzaam gaat. Hier was in Januari j.l. de aanvrage om Rijkssubsidie over 1906 ingediend en gisteren, 23 Oct., werd in booger beroep de zaak nog behandeld. Spr. vroeg of het school bestuur nu niet een vergoeding voor renteverlies mocht hebben. Dit laatste gaf aan een der leden van den Raad van State aanleiding tot de vraag of de spreker ook een wetsartikel kon noemen, krachtens hetwelk die vergoeding zou kunnen worden gegeven op welke vraag de heer Wesseling ontkennend moest antwoorden. In genoemde zaak werd het rap port uitgebracht door den Staatsraad mr. Van Gennep. De Koninklijke beslissing volgt later. BEVERWIJK. Vermist. Sedert Zondagavond wordt alhier vermist een jonge man van ongeveer 26 jaar oud. Overal en in alle richtingen is naar hem gezocht ook de politie is met deze verdwijning in kennis gesteld, doch heeft tot nog toe niet kunnen ontdekken waar de vermiste zich bevindt. Nader vernemen wij, dat de vermiste, zekere Jansen, wonende bij zijn vader aan den Arensweg sinds de laatste weken lijdende was aan zwaarmoedigheid. Zondagavond nu ging hij de deur uit, zeggende nog ergens heen te gaan, waar hij echter niet is aangekomen. Wel schijnen enkele persoLen hem om streeks 10 uur nog te hebben ont moet doch daar deze berichten tegenstrijdig lijken,'V heeft men hoegenaamd geen spoor kunnen vinden, men kan zich de ongerust heid der oudtrs voorstellen. Men acht het voor waarschijnlijk dat hem een ongeluk is overkomen. ALKMAAR. Geldleen in g. Ter bestrijding der kosten, verbonden aan den bouw van het gemeente-slacht huis, stellen B. en W. den gemeente raad voor met het Pensioenfonds voor weduwen en weezen van Burgerlijke Ambtenaren aan te gaan een 4 pets. leening, groot f230,000, legen dee koers van 98' /2, met de bedoeling deze leening af te lossen in 75 jaren, telken jare op 1 November i'3100 en in het laatste jaar (1982) f600. De rentebe taling zal plaats hebben op 1 Mei en 1 November van elk jaar. Voor rente betaling en aflossing worden verbon den de inkomsten der gemeente. De af te geven schuldbeteekenis tot het bedrag der leening zal te allen tijde wisselbaar zijn tegen obligatiën aan toonder, elk groot 1000. HEEMSTEDE. Verlof. Door Burgemeester en Wethouders van hier is aan den plaatselijken genees heer Dr. M. Colenbrander een verlof verleend van 24 Oct. tot 15 Nov. In de practyk zal worden voorzien door Dr. Kwast te Amsterdam. LISSE. 49 dienstjaren. Aan den Heer D. J. van Stockum, no taris, alhier, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Sedert 15 October 1858, dus 49 jaren lang, was genoemde heer hier notaris. LISSE.Zichzelf weggestrooid. Maandagmorgen had de drogist Schou ten 't 12-jarig zoontje van N. v. d. H. weggezonden met strooibiljetten en eerst Dinsdag keerde hij terug. Men kan begrijpen hoe ongerust men was. Overal had men gezocht. Toen hij terugkwam, zei hij doodleuk in Warmond gelogeerd te hebben. SASSENHEIM Veiling. Giste ren werd door de dir. Bader en Van der Voort ten overstaan van den hier gevestigden Notaris ten Bruggencate een buitengewone vei ling gehouden van ongeveer 4 mil- lioen D. N. van Sion (import.) Er was veel belangstelling en de handel vlug, zoodat de geheele voorraad tegen flinke prijzen werd verkocht. WARMOND. De nieuwe burge meester geïnstalleerd. Gisteren is onze nieuwen burgemeester, de heer A. J. Schölvinck, plechtig geïnstal leerd. Te 12 uur reed hij het fraai ver sierde tolhek bij de uitspanning Het Warmonderhek binnen. In 't rijtuig waren neder gezeten de beide wet houders en de loco-secretaris. Aan 't tolhek was de geheele raad opgi steld, die den burgemeester bij monde van den heer Papot een har- lijk welkom in de gemeente toeriep en de beste wenschen uitte voor de toekomst. De burgemeester dankte en hoopte, dat hij onder Gods zegen Warmond mocht besturen tot heil aller ge meentenaren. Hierna werd door de jongejuffrouw Piët aan Mevrouw Schöl vinck een fraaien bouquet aange boden. Hierna werd Warmond binnenge reden in optocht. Er was een eerewacht van 40 gar des d' honneur met witte sjerpen om. De Harmonie en andere vereenigin- gen uit 't dorp hadden in den stoet plaats genomen. Onderweg werd nieuwe burgemeester luide toogejuicht door de theologan ten, die zich in karé langs den weg hadden opgesteld. In de Dorpstraat overhandigde het cudste zoontje van dr. Walenkamp den burgemeester een fraai bloemstuk. Ten Raadhuize had de Raadsver gadering plaats onder voorzitterschap van den loco-burgemeester M. Vetten. Nadat de nieuwe titularis was bin nengeleid werd hij opnieuw welkom geheeten, plechtig geïnstalleerd en daarna de waardigheidsteekenen aan geboden De nieuwe burgemeester nam toen de leiding der vergadering over en beantwoordde op de meest hartelijke wijze de welkomstwoorden hem toe gesproken. De muziek hief fanfares aan en een luid hoera weerklonk over 't marktveld. Ook de deelnemende ver- eenigingen werden dankgezegd. Daarna was er receptie. Er was feest, volop feest in het rijk versierde en druk vlaggende War mond. VOORHOUT. Typ heuse koort- s e n. Ook in onze plaats heerschen typheuse koortsen in de woning van den landbouwer v. L. Dit is nu reeds 't tweede geval. HAARLEMMERMEER. Een bloeddorstig dier. Op 't erf van Ket aan den IJ weg heeft de hond van A. v. K. een ware slach ting onder Ket's konijnen aange richt. Da 2 grootste lagen doodge beten in het hok, 8 kleinere waren geheel verdwenen, terwijl er nog 4 doodgebeten en half in den grond begraven werden gevonden, v. K. ging even later zijn houd, dien hij 's morgens miste, in 't bijzijn van politie opeischen. Typhus. In 't gezin van J. C. Wessels aan den Ringdijk is een typhusgeval geconstateerd. HOOFDDORP.Eenpl o eg wed strijd. Hier zal een ploegwedstrijd worden gehouden georganiseerd door de Holl. Maatschappij van Landbouw. morgen pulairen Haarlemschen geneesheer Personalia. De heer Jac. Huijboom is gekozen tot bestuurslid der vereeniging „Pro za en Poëzie". Alhier is overleden ue lieer F. C. Hos, bestuurslid van verschil lende pliilantropiscke instellingen. Mej. M. van Gijn is op haar verzoek op heden eervol ontslagen als klerke der H. IJ. S. M. alhier. Een balans. Een onzer lezers schrijft ons: „Wie het vertrouwen van onze stadgenooten méérgheeft, de candi- daat der christelijke partijen voor de verkiezing van morgen, of de uitverkorene der liberalen van aller lei slag? Het volgende lijstje mag dienen ter beoordeeling: De eene candidaat is: lid van den gemeenteraad sinds 5 Au gustus 1891 practiseerend geneeskundige; directeur van 'tParc vaocinogène; voorzitter van „Het Witte Kruis"; lid der commissie van beheer van het douche badhuis; voorzitter van den Bond van R. K. verpleegsters Regent van het St. Elisabeths- of Groot» Gasthuis lid van de commissie van toezicht op 't Haarl, stedelijk muziekkorps voorzitter der afd. Haarlem van de „Vereeniging tot bestrijding vanbetNeo- Malthusianisme eere-voorzitter der vereeniging „Onder 1 Ons" geneeskundige van de armencommissie lid van de commissie tot voorbereiding L van de oprichting van het openbaar slachthuis lid van de commissie voor de Stads apotheek; bestuurslid der vereeniging tot beatiij- i ding der tuberculose; Regent van het hofje van Loo of St. Elisabeth's Gasthuis-hofje; vice-voorzitter der R.K. kiesvereeniging arts van den Voogdijraad; voorzitter van het Informatiebureau van R. K. Ziekenverpleegsters geneeskundige van de afd. Haarlem vau het Rott. Ziekenfonds; geneeskundig adviseur van het Haarl. Ondersteuningsfonds bij ziekten en onge vallen bestuurslid van het fonds-Klaarenbeek De andere candidaat ia: president der rechtbank voorzitter der Kamer van toezicht op de notarissen; curator van 't gymnasium. Wanneer de vraag wordt gesteld, in wie enze Haarlomsche burgerij méér vertrouwen heeft voor hare belangen, dan kan het bovenstaande zoo schrijft ons die lezer als waardemeter dienen!" Dat gelooven we óók Gemeentezaken. Antwoord van B. W. op de afdeelings- verslagen. B. en W. hebben hun antwoord op de verslagen van de Jraadsaf- deelingen over de begrooting 1908 nu de wereld ingestuurd. 't Is zoowaar een boekdeeltje vau 30"pagina's, waarin opmerkingen eu antwoord onder elkaar zijn gedrukt. Natuurlijk is 'tgeen doen, dat alles over te drukken. We zullen echter het merkwaardigste eruit hier mededeelen. Financiëele toestand. Ook B. en W. erkennen den mindergut. s' igen financiëlentoestand van onze gemeente, 't Gaat hier zooals in de meerderheid der Neder- landsche gemeenleD, zeggen zij. En de staatcommissie is er nog niet in geslaagd, middelen ter verbete ring aan te wijzen. Dat de vermeerdering van den schuldenland een maatstaf echter voor den financiëelen toestand zou zijn, wijzen B. en W. af met het beroep dat een zeer groot bedrag gestoken is in openbare werken en gemeentebedrijven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2