CONCERT Prof, SHAPIRO StatenGeneraal. Kerknieuws. ARR. RECHTBANK VAN HAARLEM. VAN ELDERS. Laatste berichten. Amsterdamsche Beurs. tot nader aankondiging uitgesteld- Over de andere opmerkingen in 00 afdeelingen zeggen B. en W. m. nog: «Het grondbedrijf onzer gemeente zóó beperkt, dat wij bet onnoodig achten daarvoor een afzonderlijken tak van dienst te organiseeren. Wij zullen echter gaarne in overweging Uemen op welke wijze een doel- matig overzicht betreffende het onderwerp aan den Raad kan borden verstrekt. „Wat betreft de opmerking om trent de toegangen tot de stad, zij er aan herinnerd, dat door de vast stelling van de uitbreidingsplannen de mogelijkheid ontstaan is om in de toekomst daarin verbetering aan te brengen; plannen tot herziening van den toegang aau de zijde van de Amsterdamscbe poort zijn bij ons in onderzoek. „Tegen de heffing van evenredig schoolgeld bestaan, zooals werd op gemerkt, zeer zeker principieele bezwaren, die men lichter of zwaar der kan tellen al naar het stand punt, waarop men zich stelt. „Maar nog afgezien daarvan, bebben berekeningen, vroeger met dat dat doel gemaakt, doen zien, dat eene zoodanige heffing slechts geringe baten voor de gemeente kas zouden te wachten zijn, zelf als er geen, niet onder cijfers te cijfers te brengen maar stellig te verwach ten nadeelen, tegen stonden. „De wenschelijkheid van het stichten van eene middelbare school Voor technisch en handelsonderwijs Wordt, naar aanleiding aan aanlei ding van een adres van het Haar- lemsche Departement der Neder- sohe Maatschappij van Nijverheid, overwogen." Tractcmentsver hooging. B. en W. verdedigen met hand en tand de voorgestelde tractements- Verhoogingen van den ontvanger en den Directeur van opeub. werken. Voor de verhooging van de ge- tneente-ontvanger geven B. en W. oen groote reeks van argumenten, Waarvan ten slotte wel de deur dicht doet de opmerking dat sedert de aanstelling in 1901 de werk zaamheden ontzaglijk zijn toegeno men, doch het personeel uiet is uitgebreid. We zouden hier kunnen vragen Wat heeft dat personeel dan wel in die eerste jaren, toen het werk zooveel minder was, een makkelijk leventje moeten hebben I In zake dur Directeur van Open bare Werken geven B. en W. geen under argument dan dat in 1902 bet bedrag van f 4000 aanvangs Wedde was. B. en W. noemen die qualifioatie een belofte voor verhoo- ging. Kleine opmerkingen. Uit verschillende andere antwoor den op kleine opmerkingen, bren gen we de volgende nog naar voren Verwezenlijking van het denk beeld, in de derde afdeeling geuit, om den heer Springer weder als adviseur te doen optreden en den Opzichter van den Hout en de Plantso enen te stellen onder de directe bevelen van den Direc teur van Openbare Werken, komt aan B. en W. ongeraden voor. Ook aan hen is de wenschelijk- beid gebleken om de gemeente rijwielen op eene in het oog Tallende wijze te merken, waarom reeds stappen in deze richting zijn gedaan. Over de naambordjes op bruggen sprekende, duwen B. en W. den Raad onder de neus dat in 1905 (12 Juli) een voorstel daartoe door den Raad is verworpen! Pe „vele leden," die de bordjes wen- schen, zullen dus zélf nog eens het Voorstel moeten doen. Grappig is de ernst waarmee B. ©n W. mededeelen dat „de vraag of de plaatsing van een gemakhuisje in de stad wensehelijk zoude zijn," bij B. en W. nog „een punt van overweging" uitmaakt!.... Wel, wel Algemeene aandrang tot deze in richting bestaat er bij B. en W. dus nietl De Bakenesscrgracht. „Wij achten het, vooral in ver band met de kosten, maar ook omdat wij ongaarne een eigenaar dig stadsgezicht in onze gemeente zou den zien verdwijnen, niet gewenscht om tot het dempen van de Bakenes- sergracht over te gaan." Aldus B. en W. Dat is zoowat „la mort sans phrases"! Maar er zal nog wel een Woordje over vallende Raad zal dat zoo maar niet slikken, denken we Wie heeft gelijk f Voor vandaag ten slotte (want morgen gaan we voort met het antwoord van B. en W. te ontleden) nog twee mooie uitspraken tegen over elkaar gezet, die wel met een groot vraagteeken moesten voor zien worden: De commissie van bijstand voor de financiën heeft in haar verslag staan: „Enkele leden maakten de opmer king dat het niet in het belang van de gemeente-financiën is, wan neer wordt voortgegaan met het bestraten net hard bestratings materiaal." En B. en W. antwoordde daarop: „Naar aanleiding van de gemaakte opmerking van de Oommissie van bijstand iu het beheer van de ge meente-financiën meenen wij te moeten antwoorden, dat naar onze meening het aanbrengen van hard bestratings-materiaal in drukke ver keerswegen in het belang der gemeente-financiën is." Asjeblieft I Op zoo'n manier zou je een boek deel vol vagen en antwoorden kunnen samenstellen, dat nog hon derdmaal zoo dik is als 't antwoord van B. en W. over deze begrooting Maar of we daarmee dan veel wijzer zouden zijn? Toezicht Middel baar onderwijs. De plaatselijke commissie vau toezicht op het Middelbaar Onder wijs heeft twee vacaturen, een door den dood van mr. C. G. von Reeken, en een door 't vertrek van den heer J. A. G. van der Steur. Aanbevolen wordenvoor de eerste vacature de heeren S. K Sybrandi, gep. hoofdoffcier K. N. M. en W. van Vloten, tecbn. ing. alhier voor de tweede vacature de heeren J. van den Ban, architect en C. R. Smit, inspecteur van den arbeid, alhier. Natuurkundige vereeniging. De heer van Dissel sprak gisteren avond in |de bovenzaal van „de Kroon" voor de leden der Natuurkundige vereeniging. Het was zijn tweede voordracht, ditmaal over „Lage tem peraturen en hun toepassing in het dagelijksch leven." Spr. ging het ontstaan van lage temperatuur na, en de wijzen waarop kunstmatig zulke temperaturen ver kregen. De verschillende verhoudingen en oplossingen, die lage temperatuur veroorzaken, werden door hem be sproken, de ijsmachine van Carré ge demonstreerd, het gebruik van chloor- ethyl uitgelegd, enz. Dat koude een goede conserveerings- methode is, werd voorts door spr. met tal van voorbeelden aangetoond, terwijl ten slotte de vloeibaar- en vastmaking van gassen werd bespro ken. Een en ander werd door de aan wezigen met veel belangstelling ge volgd en het dankwoord, door den voorzitter gebracht, was dan ook zeer verdiend. Scheidsgerecht voortram- beambten. Gisteravond waren in den Haag in „Concordia" op het Hoogezana, een aantal beambten in dienst van het electrische tram bedrijf aldaar tezamun gekomen om te luisteren naar de heeren J. Ver ton, van hier, en L. de Visser, van den Haag die over de wenschelijk heid van een scheidsgerecht voor trambeambten hier ter stede kwa men spreien. De heer Verton (die in dienst it van de Ilaarlemsche tram) achtte de billijkheid van het instellen var. een scheidsgerecht vast te staan en het argument, dat het hier een particuliere onderneminggeldt, waar over de Haagsche gemeenteraad geen gezag heeft te refuteerend> raad had namelijk bij het ge vei van do concessie de instelling vai een scheidsgerecht kunnen en moe ten bedingen. Dat hij dit verzuimd kan een reden zijn, alsnog te doei wat in zijn vermogen is ora d maatschappij tot de instelling t< brengen. Volksweerbaarheid. Erword Zaterdagmiddag weer een nachi velddienstoefening gehouden doo de afd. Haarlem van Volksweer baarheid" en Bloemendaal-Com mando", thaDS in de richting vai Velsen. Een afdeeling wielrijders zal di tegenpartij vormen. Afmarsch te 3.30 's middags vai 't station Over veen. De wielrijders keeren omstreekl 1, de overigen omstreeks 2.30 uui 's nachts terug. Gymnastiek. Gister slaagde hier voor 't examen der vrye- en ordeoefeningen in de gymnastiek de heeren C. G. Knol, G. W. J. Polman. A. C. Duwille, G.J.Kienstra, en W. J. Stinesen, allen van Utrecht; en de dames E. J. van der Est en C. M. Francken, beiden van hier; J. E. Onnekes en E. J. van den Oord van Hoorn en L. C. Pytter- sen van Amsterdam. Muziekvereeniging „Harmo nie". Naar wij vernemen zal de Muziekvereeniging „Harmonie" op 2 November a. s. in de Concertzaal der Sociëteit „Vereeniging" eea uitvoering geven, waarin muzieknummers en voor drachten elkander zullen afwisselen, Directeur dezer vereeniging is de heer H. W. Hofmeester Rzn. Nederland en Or an j e. Heden avond 8 uur zal in 't Gebouw „St. Bavo" de Anti-Revolutionaire Kies- vereeniging „Nederland en Oranje" vergaderen, Behalve eenige punten van buis- houdelijken aard zal ook de afgevaar digde ter Deputatenvergadering ver slag uitbrengen. Tuberculozebestrijding. De Vereeniging tot bestrijding der tuberculoze houdt 29 dezer een vergadering van den Raad van Bestuur. Dan zal de bestuurvacature (Mr W. Th. Pahud de Mortanges) worden aangevuld. Het dagelijksch bestuur stelt het volgende dubbeltal voor 1. Mr. H. W. Hopperus Buma, 2. Mr. G. H. J. van der Meulen. De Werf Conrad heeft afge leverd de sleepboot „Piesidente Baez." Deze sleepboot is geheel nieuw. Zij vertrekt met zeilver mogen naar Asumcion (Zuid Amerika) en zal dan in een stoom boot worden omgezet. Haarl. Damclub. De Haarl. Damclub zal dezen winter een onderlingenwedstrijd houden behou dens goedkeuring der algem. ver gadering ongeveer 16 avonden zul len daaraan besteed worden. Reeds zijn een 4 tal prijzen beschikbaar gesteld, o. a. een verguld zilveren medaille. Een jaarfeest. De leden der Haarl. Damclub zijn uitgenoodigd op het tweede jaarfeest der Am sterdamscbe Damclub onze stadge noot, de heer v. Daalen, zal daar een sinulteen séance geven. Een typisch zaakje. Vooreeni gen tijd fietste Juffrouw Kouwenhoven uit Schoten door het Bloemendaal- schen bosch. Opeens werd zij aangereden door zekeren mijnheer Scholten uit Batavia. De geheele fiets was in elkaar als een harmonika. Mej. K. vroeg schadever goeding. Doch daar kwam de Indische meneer niet van in. Mej. K. zou nu haar recht zoeken en liep naar 't Bureau van Consul tatie alhier. Het Bureau voegde haar tot raads man toe Mr. v. d. Meulen. Deze nu kwam er achter dat de Indische mijnheer weer naar Batavia zou vertrekken. Hij kreeg nu van den President der Rechtbankbij kort geding gedaan, dat beslag op diens boedel werd gelegd. De Heer Scholten koos zich tot raads man Mr. Mac. Donald. Deze kreeg op zijn beurt gedaan, dat ia kort geding 't beslag werd opgeheven, mits Mr. Mac. Donald een borgstelling storte van f 250 om de schade zoo noodig op te verhalen. Deze zaak zal dus later verder wor den behandeld. Toy nbee-vereeuiglng De eerste muziek- en voordrachtavond in dit seizoen slaagde Woensdag avond uitstekend. Verschillonds altisten werkten een smaakvol pro gramma af. Mejuffrouw Louise Muller uit Amsterdam zong een zevental aar dige liederen, o. a. Annie", „De gefopte vogelaar" en „Lente weelde" van de geliefde componiste Cath. v. Rennes. De pianobegeleiding vaD den beer W. Pippijn van hier was uitstekend. De lieer A. v. d. Molen Jr. en mej. Stempels beiden van hiei lieten hun muzikale kennis be wonderen de eerste op de cornet a piston de tweede op de piano. Het Statenbolwerk. Een paar illustre Raadsleden hebben in 't Begrootingsverslag hei dunetje laten zetten, dat ze 't niet loodzakelijk vinden om 't Staten lolwerk nu reeds te gaan bestraten. Jammer,' dat zoo'n Begrootings verslag geen namen noemt van dii muggere opmerkers. Want ze zouden zich onsterfelijk lelachelijk hebben gemaakt voo edeieen die in deze modderdagei iet Statenbolwerk over moet! De dames wandelen langs de nodderpoeien die ze doorwadei moeten, als kippen die een nes met jonge eenden hebben uitgebroed ip den waterkant, en voor zoo ver de heeren niet voorzien ziji. met waterlaarzen of turftrappers, durft geen van lien zonder de uit gebreidste voorzorgenditHaarlemsch moeras te genaken. De moeders in het Kleverpark en Maarten-van- Heemskerk-kwartier huilen dikke tranen als ze hun jongetjes en meisjes 's middags thuis krijgen uit de school.,., dik onder den mod der en zoo vies als het maar kan: alleen de schoenmakers juichen.. d'r zit toch bij geval geen schoen makersbaas in den Raad? Neen, om te kunnen vertellen, dat 't niet noodzakelijk is, het Statenbolwerk te bestraten, daar voor moet men óf aan den anderen kant der stad wonen en nooit er heen komen, ófwel equipage houden en nooit behceven te loopen. En aangezien de overgroote meerder heid van Haarlem's ingezetenen niet in die laatste gunstige omstan digheden verkeert, en velen ook, of ze willen of niet, dagelijks een paar keer het Statenbolwerk over moeten, denkt ook de meerderheid van ons Haarlemmers ènders over de bestrating van het Statenbol werk 1 En zoo hopen we, dat B. en W. heel spoedig daartoe zullen over gaan, n'e ndéplaise van die heeren raadsleden, die 't niet noodig vin den 1 Een aanhouding. Een loteling kocht aan een uitstalling in de Lepel straat prentbriefkaarten. Terwijl deze hiermede bezig was, maakte zijn ka meraad van de gelegenheid ge(mis)- bruik eenige boeken te stelen. Niet lang daarna is de dief door de politie op de Ged. Oude Gracht aan gehouden. Het bleek te zijn zekere W. uit Schoten. Hij werd naar 't bu reau gebracht, waar proces-verbaal tegen hem werd opgemaakt. Door de glibberigheid der straat, waardoor het voorwiel slipte, kwam op den Schoterweg gisteren een wielrijder te vallen, met het gevolg, dat zijn voorstang van het rijwiel brak, en de man een modderig pak haalde. Vergunning Drankwet. Ingekomen is een verzoekschrift van F. van Leuven om vergunning, ingevolge art. 55 lid, le lett. a dier wet, tot het verkoopen van sterken drank iu het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop in de gelag kamer van het perceel aan de Ursulastraat no. 3. Gamizoensberichten. e reserve 2e luitenant J. C. Scheffer der artillerie van het 2iste district, wonende alhier, is overge plaatst bij het 20e landweerdistrict en ingedeeld bij de 17e compagnie landweer- vesti ng-ar tillerie. AGENDA. Voor Vrijdag 25 October. Vermak el ij kheden enz. Brongebouw 8 u Concert (De Nieuwe Muziekhandel). Tweede Kamer Overzicht. Gisteren kwam het wetsvoorstel op 't opsporen van delfstoffen in de Kamer ter sprake. Die „explo ratie" (wat anders dan „exploitatie wil de regeering verbieden, en het der regeering voorbehouden. Er heerscht bepaald een jacht op boringen, waarbij het niet gaat om de delfstoffen, maar louter om de kans op een concessie, die dan weer met voordeel van de hand kan worden gedaan. Aan zelf exploi- teeren van wat zij vinden denken die speculatie hoorders niet, maar wel beletten zij een rustig onderzoek naar den rijkdom van onzen bodem. Om die rust te verwerven stelde de regeering voor te bepalen, dat „het opsporen van delfstoffen in geheel Nederland geschiedt van Staatswege terwijl het „aan anderen" slechts bij speciale ministerieele vergunning zal veroorloofd worden, „welke ver gunning evenwel niet zal mogen worden verleend voor het opsporen van steenkool en zouten." De heeron van Karnebeek en de Stuers vonden gisteren dat dit alles te ver ging. De eerste wilde voor 8 jaar slechts het verbod doen gelden. De heer van Kol vond echter dat 't niet ver genoeg was, en stelde voor dat ook 't opsporen van bruinkool (door de laatste zinsnede wèl toegestaan) zou worden verboden. Maar 't bleek ten slotte, dat de Kamer onvolledig was Er waren slechts 45 leden tegen woordig. En zoo werd de vergadering ver laagd tot Maandag. Dinsdag komt de Staatsbegroo- ling aan de orde. li el geboortehuis van Petrus Canisius. Inde eerst volgende vergadering van den raad van Nijmegen komt aan de orde een voorstel tol aankoop van de uiriclnhig der Canisiuskamer in een perceel aau de Broerstraat. In dat perceel werd volgens de over levering de H. Petrus Canisius ge boren. Te Amsterdam is overleden de Zeereerw, Pater Alanus Van Besouw O. P. De overledene, die Verdienstelijkste leden was der Do minicaner-orde, werd in Januari 1905 benoemd tot secretaris van den Hoogeerw. Generaal dier orde te Rome. Voor enkele weken keerde hij terug wegens ziekte. Hij was geboren te Goorle, den 22n Mei 1863. Het stoffelijk over schot zal \an Amsterdam naar Huissen worden overgebracht en op a.s. Vrijdag worden bijgezet in den grafkelder op de bijzondere begraafplaats der Paters Domini canen aldaar. Pater Julius Chevalier f. In den ouderdom van 83 jaren is te Issoudun overleden de HoogEerw. Pater Julius Chevalier, stichter en tot vóór een tiental jaren de algemeene Overste der Missionarissen van het H. Hart van Jesus. Den 15n Maart 1824 te Richelieu (Tours) geboren, ontving hij de H. Priesterwijding 14 Juni 1851. Den 8sten December 1854, op den dag der dogmaverklaring van Maria's Onbe vlekte Ontvangenis, legde hij de eerste grondslagen zijner Congregatie. Aan tegenwerking en moeilijkhe den heeft het hem nooit* ontbroken maar zijn innige godsvrucht en zijn onverzettelijke wilskracht wisten die steeds schitterend te boven te komen. Juist door de vervolging is zijne Congregatie geworden, wat zij thans is: zij telt bij de 800 leden, die over schier alle werelddeelen verspreid zijn Aan den hoogeerw. pater Chevalier dankt ook de zoo algemeen verspreide devotie tot O. L. Vrouw van het H. Hart haar ontstaan en uitbreiding. Rechtszaken. Zitting van heden 24 October 1907. Een horlogedie f. Er werd een horloge gemist in de werkplaats van den rijwielhande laar K. Radder. De verdenking viel dadelijk op zekeren Cornelis Rensen, 21 jaar, banketbakker te Amsterdam, die op den dag der vermissing, 26 Augustus, in de werkplaats was geweest. De politie kreeg er kennis van en de rechercheur v. Halst had al heel spoedig den dief te pakken. Eerst ontkende hij, doch na een poos viel hij toch door de mand. Deze beklaagde is al meer met den strafrechter in aanraking ge weest. Thans eischte de officier tegen hem 5 maanden. O, die rijwieldieven! Rijwieldiefstallen, aan de orde van den dag. De kranten staan er vol van. Het doet je goed, als je een dier vele schelmen eens voor de balie ziet staan. Want die diefstallen moeten op houden. 't Wordt al te gek. Zekere J. ILesman had 3 Sep tember zjjn fiets voor 't Postkan toor neergezet. Vlug was dit opge merkt door den beruchten Fr. de Nijs 19 jaar schilder alhier. In een paar tellen had hij de fiets te pakken en weg er mee. Verschillende getuigen werden gehoord, die hem hadden zien weg' rijden, o. a. op den Burgwal. De beklaagde trad nog brutaal op. Hij was erg boos, dat hij steeds door de politie van diefstallen verdacht werd, steeds meegenomen naar 't politiebureau. Als hij tegoedertrouw door de stad loopt dan wordt hij ineens bij den arm gevat en naar 't bureau gebracht. Waar dient dat voor? Daar zullen wel redenen voor zijn, zegt de president. De beklaagde bekende op 3 Sept. op een fiets gereden te hebben, doch die had hij geleend voor 25 ets. van een vriend, zekeren Koper, dien hij evenwel niet weet te wonen Aldus, zooals altijd, een onbekende. De officier wees erop, dat aan 't bewijs in deze zaak niets ont breekt. Deze beklaagde is een hoogst gevaarlijke rijwieldief. De helft der in den laatsten tijd gestolen fietsen mag wel op zijn rekening gesteld worden. De fiets was niet meer te vinden. Natuurlijk naar het don kere Amsterdam, waar er zoovele verborgen worden! De officier eischte 2 jaar. De verdediger, Mr. Ribbius, de feiten niet bewezen achtend, vroeg vrijspraak. Een nieuw soort koe. Er is een nieuw soort koe, nl. de pomp, of liever zij is reeds zoo oud als de weg van Kralingen. En als de melkhandelaars de „koe" melken en deze „melk" bij de andere voegen, dan loopen ze in handen van den strafrecht .r. Dat ondervond ook heden de vee houder Adr. Fontaine, 48 j., wo nende te Haarlemmermeer. Hij le verde dagelijks aan den melkhan delaar J. W. v. Klaveren melk af. En toen eenmaal deze melk onder zocht werd, was er 18o/0 water bij. De beklaagde zei wel watererbij gedaan te hebben, maar zooveel 18o/0 niet. v. Klaveren had er al wel eens over geklaagd, dat de melk zoo dun werd en dan zei FontaineJa, daar kan ik niets aan doen. Mijn melk is niet beter. Inderdaad de melk werd niet beter en v. Klaveren verloor vele zijner klanten. Toen eenmaal de melkvervalsching aan 't licht was gekomen gaf Fon taine aan v. Klaveren f 100.voor vergoeding van eventueele schade die v. Klaveren zou geleden hebben. T. Klaveren heeft Fontaine over die melkvervalsching wel eens ge sproken, doch dan zei hij altyd Ik doe er zooveel water niet bij. De veldwachter Jongkind heeft de melk in beslag genomen. De officier eischte 10 dagen. Uitspraken. 1. A. v. B. en S. N., arbeiders te Haarlemmermeer, diefstal 2 person, ieder 4 maanden gev. straf met aftrek der preventieve hechtenis. 2. J. N. de R. stoker te Amsterdam diefstal 2 maanden gev. straf met aftrek als voren. 3. A. de J. dienstbode te Amster dam, oplichting 4 weken gev. straf. 4. S. G. v. d. L. vuurwerker alhier, wederspannigheid en beleed, ambtenaar, 14 dagen gev. straf. 5. C. K. Kz. visscher te Marken oenv. beleediging f10 boete of 5 dagenh echtenis. 6. G. H. W. tuinman, alhier, diefstal 14 dagen gev. straf. 7. J. A. v. A. metselaar 's Gra- venhage beleediging ambt. 5 dagen gev. straf. 8. Th. S. L. arbeider te 's Gra- vanhage feit en straf als voren. 9. M. M. waschvrouw alhier vrij gesproken. 10. J. T. arbeider te Beverwijk f 10 boete of 2 dag hecht. 11. L. v. G. slager te Schoten f 5 boete of 1 dag hecht. 12. C. v. D. 13 J. de W. 14 N. v. d. L. 15 J. A. M. 16 J. T. 17 J. L. vrn den A. 18 L. A. v. N. 19 S. P. B. de D. 20 A. v. G. 21D. O. 22 D. de J. 23 H. M. allen alhier ieder f6 boete of 1 dag hechtenis allen overtreding Hondenbelasting be halve no. 23 f5 boete. Faillissementen. Uitgesproken: Zwolle 21 Oc tober. J. H. P. Koedijk, com mis sion nair aldaar. Groningen, 22 October. J. Strating bakker te Tolbert. Mr. Thiel heeft heden de Wet houders-benoeming officieel aange- onmen. SCHOTEN. Door B. en W. van Schoten is he denmorgen benoemd tot opzichter bij de te bouwen gasfabriek, met ingang van 1 November a. s. de heer J. C. C. Voorveld, die ook opzichter was der R. K. Kerk in het Sohoterkwartier. De inbreker Rich er. Men seini ons uit ALKMAAR: De Rechtbank alhier deed heden middag uitspraak in de zaak van den inbreker Richter uit Haarlem. Zij verklaarde (evenals te Haarlem verklaard is) dat de inbreker „Walther" zooals hij te Overveen zich noemde, dezelfde persoon is als Richter, die in 1904 werd gevangen genomen. Politie-rapport. Gevonden.1 portemonnaie, 1 gul den, 1 taschje met inhoud, 1 porte monnaie met geld enz., 1 kinderman- tel tje. Proces-verbaal is opgemaakt wegens: onbeheerd laten staan van een be spannen voertuig, motorrijden zonder rijbewijs, overtreding drankwet, wiel- rijden zonder licht. Burgerlijke Stand. HAARLEM. Ondertrouwd: J. H. Krul enM. M. van Gijn. H. v. d. Roest en J. W. van Dam. Getrouwd: P. Lasschuit en M. v. Zalen. P. M. Bakker en M. A. Boerkoel. E. G. Gaarlandt en'jjH. J. M. de Kat. J. Scherpenhuijzen en S. Munsterman. W. F. Bloe- mendaal en E. N. Merens W, G. F. L. Robert en A. S. C. Jonker. Bevallen: J. Mok-Benningad. A. Schuitenmaker-Bakkenist z. D. A. van Abs-Ver8teegh d. H. Sparre- boom-Serné z. A. Westerman-Op- zeeland d. Overleden: C. Jansen-Ruifrok 71 j Korte Hofstraat. J. Jonker 78 j. Janstraat. B. H. Burkens-v. Hoorn 73 j. Floraplein. J. Sanders 72 j. Brouwersstraat. W. Bouman 44'j. Raaks. Medegedeeld door H. C. Tombkkgh en Co 24 October. vorige koers South. Pac Common Marine. Pref. pref. Comm. Steel Topeka 2e pref. Mexican. Common Kanaas. Pref. Common Wabash Union Southern Rails Car Foundry Common Erie Missouri Rock Island Ontario Denver Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Great Cobar Rusland Hope. Consols Amer. markt vast. Russen prijshoudend. Petroleummarkt vast. Tabaksmarkt onveranderd. Mijnwaarden beter. Heden öVa 13 Va Nagekomen Advertentien, 681/s 688/4 5i/2 187/s 221/, 233/s 771/a 765/8 135/g OQ6/ OOG/ ^0/8 511/2 51 91/2 91/2 111 111 13 18 271/2 273/4 19 188/4 26i/« 257/8 108/8 155/a 281/a 19*/ 203/j 240 247 8 8 84 84 15 I48/4 93»/4 104 691/4 693/g 701/4 708/4 Brongebouw

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3