Uit den Omtrek STADSNIEUWS. de wijze, waaitop zij zich van hunne opdracht hebben gekweten. In de orde van Oranje Nassau zijn benoemd: tot officier, H. A. van Beuningen, voorzitter van de Kamer van koophandel te Utrecht, oud lid van de staatscommissie ter voorlichting van den minister van oorlog, om trent de meest economische wijze, waarop ware te voorzien in de be hoefte aan brand- en lichtstoffen bij eene eventueele insluiting van de Stelling van Amsterdam in oor logstijd tot ridder, J. T. C. van Dooren, electro-ingenieur. Journalistiek enjHoofdonderwijzers. We ontvangen schrijft het „Dag blad van Noordbrabant," haast eiken dag aanbiedingen om aan de krant mee te werken. Dat meent iedereen te kunnen. Wat zou dat ook ze hebben immers allen op school leeren schrijven 1 Gisteren en vandaag echter kregen we twee bizondere offerten. Een van een hoofdonderwijzer te X, die een correspondentiebureau voor de pers wil stichten en aanbiedt weke lijks artikelen te leveren voor 12 rubrieken. Dat is een exemplaar voor klasse onderwijzers, die wenschen te be- toogen, dat hoofden der school wel gemist kunnen worden. Een hoofdonderwijzer te IJ biedt aan, opstellen te leveren over opvoed kunde. Zijn proefartikel sluit hij met de woorden: „Laat de opvoe ding aan mij {over, en ik zal Europa binnen een eeuw gemakkelijk her vormen." Een model van beschei denheid, deze. Mr. H. Okma. f De afgevaardigde der Tweede Kamer voor Sneek, mr. H. ]Okma, is overleden. Hij werd 27 Augustus 1868 te Dijken (gem. Doniawerstal) geboren studeerde aan d« Vrije Universiteit en promoveerde te Groningen, waarna hy zich als advocaat te Sneek vestigde. Van 1895 tot 1901 was mr. Okma lid der Staten van Friesland en sedert laatstgenoemd jaar lid der Tweede Kamer. Mr. Okma was lid der] anti-re- volut. partij. De vijfde anti-revolutionnaire Partijdag. Te Groningen werd gisterenna middag, onder voorzitterschap van den heer J. C. Wirtz, districts schoolopziener, te Winschoten, de vijfde anti-rev. partijdag gehouden. Na het gebed hield de heer Wirtz een openingsrede, waarin hij er op wees, dat, al zond Groningen nog geen afgevaardigde naar de Tweede Kamer, we toch de invloed der anti-rev. partij in de Staten der provincie en in meer dan één ge meenteraad zien sty gen. Dat stemt tot blydschap. Bij spreker komt echter wel eens de vraag op, of de innerlijke kracht zyner partij niet in evenredigheid is toegenomen met haar uitwendigen groei. Moeten we ook in de toekomst misschien nog meer dan één nederlaag lijden, dat is niet zoo erg doch dan moet het wezen een vallen met eer en niet door eigen schuld en nalatigheid. ds. A. S. Talma, lid der Tweede Kamer, had tot onderwerp „Het kiesrecht". Spreker lichtte daarbij de volgende punten toe1. dat de opneming van artikel 80 der grond wet van een blanco formule niet kan worden aanvaard2. dat de georganiseerde anti-rev. partij zich tegen de invoering van het alge meen kies.echt uit beginsel verzet 3. dat zij blijft bij haar steeds be leden overtuiging, dat de grondslag van ons kiesrecht niet mag zijn individualistisch, maar moet zijn organisch 4. dat, nu hierin voors hands nog niet verder kan worden gegaan dan tot invoering van het gezinshoofdenkiesrecht voor de sa menstelling van de Tweede Kamer, dit gezinshoofdenkiesrecht in art. 80 der grondwet behoort te worden vastgelegd 5 dat zij een toevoeging hieraan van capaciteits-kiesrecht liefst gemeden ziet, maar desnoods hierin zou kunnen berusten, mits het zich beperke tot de mannelijke gediplomeerden 6. dat zy het begrip van gezin alzoo verstaat, dat hier ook onder mederekenen de onvol ledige gezinsformatiën7. dat zij het billijk acht dat de uitsluiting van bedeelden zooveel doenlijk worde beperkt, en dat er een uitweg ge vonden worde voor hen, die door de vaat te stellen regeling zouden ontkiezerd worden; 8. dat zij alle nadere formuleering en redactie van het door haar begeerde overlaat aan de leden der Staten-Generaal van onze partij, in overleg met de andere partijen van rechts, zoo mogelijk onder raadpleging van het centraal comité. Spr. hield aan het slot van zijn boeiend betoog een krachtig, op wekkend woord. In de avondvergadering trad als spreker op de heer prof. mr. P. A. Diepenhorst, van Amsterdam, die een referaat hield, getiteld „Gods dienst is de zaak van elks persoon lijke overtuiging". Door den spreker werd er op gewezen hoe Let „godsdienst i; de zaak van elks persoonlijke overtui ging" een storende term is gewor den, waarin de tegenstanders de belichaming zien van een principe, dat lijnrecht staat tegenover het uitgangspunt der antirevolution- nairen. In de verdediging nu van het standpunt, dat aan de religie geen overheerschende beslissende stem in het politieke kapittel toe kent, openbaart zich een miskenning van het wezen van den godsdienst, die zich op onderscheiden gebied heeft geuit en onnoemelijke schade aangericht. Mentanafeest te Venlo. Wij ontvingen het programma van de reünie 'der Pauselijke Zou- aven ie Venlo op Zondag 10 No vember met verzoek, hedenavond, daaruit wat over te nemen. Andere bladen zullen ook wel dit verzoek gehad hebben, toch lazen wij er over dit programma reeds een en in ander. Wij ontleenen aan het programma het volgende 's.Morgens ten 9 ure na aankomst der treinen wordt het vergaderlo kaal geopend Sociëteit Prins van Oranje, Kaldenkerkerweg. Aan alle treinen zullen zich Zouaven bevinden, kenbaar aan een wit geel strikje in het knoopsgat, om de afdeelingen naar het verga derlokaal te geleiden."1 Na aankomst der treinen zal de stoet alphabetisch worden opgesteld en in optocht met banieren en vaan dels naar de Hoofdkerk St. Martinus vertrekken,alwaar circa 12 uur de H. Mis zal gelezen worden; na de H. Mis "predikatie door den weleerw. heer van Soest, kapelaan te Hamels- veld. Na afloop, omgang door de stad met begeleiding van muziekkorpsen. Daarna ten half twee plechtige Feestvergadering in de bovenzaal van café „National" onder presidium van Z. E. Generaal Baron de Cha- rette. De feestrede zal gehouden worden door den zeereerw. zeerge leerden heer Brune, directeur van Liet Progymnasium te Venlo. Ge durende de vergadering zullen eenige zangnummers uitgevoerd worden door de Piusvereeniging. De leden van den Algemeenen Zouavenboud hebben vrijen toegang tot de kerk en feestlokalen. Niet eden betalen 50 centen. De Zouavon worden verzocht zich te sieren met hunne origineele eereteekenen. Te 4 ure gemeenschappelijke maaltijd in café „Nationaal". Na den maaltijd vergadering in iet Piuslokaal, alwaar muziekstuk- een en voordrachten zullen worden uitgevoerd. De organisatie der Zevenbergsche R. K. Kiesvereeniging. Het bestuur der R. K. kiesver eeniging voor de Prov. Staten te Zevenbergen heeft thans de vol- inde circulaire verspreid Ter uitvoering van een reeds vroe ger aangekondigd voornemen, zal het bestuur der R. K. kiesvereeni ging Noord-Brabant, afdeeling Ze venbergen, op Woensdag 4 Decem ber e.k. een buitengewone algemeene vergadering bijeen roepen ter voor bereiding van de reorganisatie dier vereeniging. Het bestuur wenscht deze reor ganisatie zoo ruim en breed moge lijk op te vatten, zoodat er in de vereeniging plaats zal zijn voor alle katholieke kiezers zonder onder scheid. Het bestuur vertrouwt dat, indien de algemeene vergadering die plan nen goedkeurt, alle katholieke kie zers in één vereeniging zullen kun nen worden opgenomen, en dat aldus de'door een ieder betreurde tweespalt niet zal worden bestendigd. Hunne 1 'oorluchtige Hoogwaar digheden, de bisschoppen van Breda en 's-Hertogenbosch, door ons van dit voornemen ingelicht, en het doel toejuichende, hebben tevens, na kennisname van de hoofdlijnen der voorgenomen reorganisatie, waarvan het nieuwe reglement van het Tweede Kamer-district Zeven bergen ten grondslag ligt, daarmee hunne volledige instemming betuigd, en hunne beste wenschen voor het welslagen] van die plannen uitge drukt. De Deventer Katoenmaatschappij. Naar verluidt zal de Directie der Deventer Katoen maatschappij over een paar weken de fabriek nader openstellen. De Rotterdamsche Havenbeweging. Oogenschijnlijk luwt de strijd in de Rotterdamsche haven. Want in werkelijkheid, neemt deze strijd boe langer zoo scherper verhoudin gen aan. De Scheepvaartvereeni- ging, die thans vrijwel de leiding in handen heett,heeft zich gewend tegen de vertegenwoordigersvan deoutvan- gers der lading, de graanfactors, wel ke personen tot nu toe vrijwel contra ne elevators en met. wegers en'/. hebben geheuld. Hun is in een eergisteren gehouden vergadering kennis gegeven dat wegers, vrijlie den, controleurs enz. voortaan nog maar alleen aan boord van schepen zullen worden toegelaten indien zij een biljet teekenen, waarin zij iëde: voor. zichj verklaren zich aan boord dier schepen behoorlijk te zullen gedragen. I] Blijkt het tegendeel, waaromtrent een scherpe controle zal worden geoefend, dan worden zij voor drie maanden uitgesloten op de schepen die, bij dejjVereeni ging zijn aangesloten. Die maatregel is noodzakelijk geworden doordien dit volkje telkens]! het personeel van de Scheepvaart vereenigingin den arbeid dwarsboomde, als gevolg waarvan zij bij herhaling van boord moeten worden gezet. Gemengde Berichten. Ze moeten rollen! De nieuwe stuivers moeten onder de menschen en vooral in het Zuiden van ons land. Eenige leden der K. v. K. te Maastricht maakten dan ook in een]; gisteren gehouden zitting de opmerking, dat de circulatie van nikkelen centimesstukken weder tóe- nam en klaagden, dat ex niet ge noeg stuivers in omloop waren. Be sloten werd den Minister van Fi nanciën te verzoeken, de stuiver stukken ook voor een]]minder be drag dan f25 verkrijgbaar te stel len en der politie te vragen een strenger toezicht te willen houden. Voorts zal den voornaamsten werk gevers verzocht worden een gedeelte van het arbeidsloon in stuivers uit te betalen, ten einde daardoor den omloop van stuivers te bevorderen. Eindelijk is nog besloten den di recteur der belastingen te verzoeken toezicht te willen laten houden, dat geen vreemde nikkelen munt aan de grenzen ingevoerd worde. Een].treurige dood. Te Hengelo is de heer J. M. Linde man te water geraakt en verdronken. Te Luiksgestel is de wo ning van den landbouwer J. Schee- rens door J. brand vernield. Eenig vee kwam jom. De geheele inboedel ging verloren. Te Wateren, gem. Die ver, is, doordat een kind lucifers wist machtig te worden, een .boerenbe- huizing afgebrand. De oogst ver brandde ook. Verzekering dekt de schade. V e r s c h r,j. k k e 1 ij k. Te Amersfoort moest Vrijdagavond een nog jonge vrouw, die daar kennis, was komen f houden en in verier gaanden staat van dronkenschap, verkeerde, naarjpiet politie-burehu worden geleid en daar in een der cellen worden ihgesloten, Haar vijfjarig zoontje werd door de agenten „]met groote zorg in een der vertrekken voor nachtverblijvers naar bed gebracht; af erf'toen ging er een eens kijken of de jongen wel rustig sliep. Toen er weer een kwam, klaagde de kleine man over dorst.'^Een flesch melk werd voor hem gehaald. „Ik heb liever bier," zeidè toen de dreumes, die nu ook vertelde, dat hij dikwijls jenever met water dronk E]en inbraak historie. Niet alleen in onze streken, ook in het ziuden beginnen de inbrekers zich te roeren. Thans is weer ingebroken te Ouden bosch bij den heer J. v. Aken. De dieven hebben een bezoek gebracht in het kantoor en in de slaapka mer der bewoners. Ontvreemd is een bedrag van pl. m. f 600, waaronder de gelden welke ingezameld waren voor het a. s. feest van het Externaat, alhier, welke pas 's avonds te voren in het bezit van den heer v. Aken ge komen waren en ruim f 350 bedra gen. Hoe brutaal de dieven geweest zijn blijkt uit het feit dat eene papegaai, welke in de slaapkamer stond, éérst naarVJeJschuur gebracht werd. SCHOTEN. Retraite. Voor de leden van den Nederl. R. Kath. Volksbond afd. Schoten éh O. wordt een Retraite gehouden in de pa rochiekerk alhier, onder leiding V. 'd. Eerw. Pater Redempt. den EerW. Heer A. van Dam. De Retraitedagen zijn als volgt verdeeld: Woensdag 30 Óct. 7x/2 u. namid dag opening der Retraite, Donder dag 51/2 u. voorm. H. Mis met predikatie, 71/2 u. nam. Lof met predikatie, Vrijdag l}/2 u, voorm. H. Mis m. predik. 10 u. voorm. Hoogmis3 u. nam. Vespers, 7'/2 u- nam. Vespers v. Overledenen m. predik., Zaterdag 8!/2 u. voorm. H. Mis m. predik. 71/% u. Krui^w^g m. predik., Zondag 71/2'u. voorm'. Ge nerale H. Communie 10 u. voorm. H. Mis en Oefgm. der Retr. 7 u. nam. plechtige sluiting m. Opdr. Bij de Generale H. Communie en hij de sluiting moeten de leden hun insigne zichtbaar dragen. Na. hel Lof wordt het Bondslied ge zongen. Behalve bij de verplichte Missen, moet plaatsgenomen worden in het middenschip der kerk. HEEMSTEDE. Allen, naar het Vereenigingsgebouw! Morgen, Zondagavond half acht, zal de H.Eerw. heer Rikmenspoel, plebaan der Kathedrale Kerk van Haarlem, alhier een lezing komen houden. Alle parochianen worden uitge- noodigd deze vergadering te komen bijwonen. Wij vertrouwen ook, dat zeer velen van deze v< rgadering zul len gebruik maken. ZANDVOORT. Verwond. De timmerman A. K. Jzn. stond een plank te zagen. Deze zakte wegen de zaag gleed door 's mans handen, 'e hulp van den dokter moest dadelijk worden ingeroepen. Het nieuwe station. Men is begonnen met den bouw van het nieuwe station. De onderbouw, van beton gemaakt, schiet al aardig op Dit werk is aangenomen door den heer Stulemeier, uit Breda. Het gebouw]]komt op de plaats, waar voorheen' de' Schelpenlosplaats was, achter het Olympie-Palace en het plan is het station met het a.s zomer seizoen in gebruik te nemen. VELSEN. Gemeenteraad. De vergadering van onze gemeenteraad zal plaats hebben op Dinsdag 29 October des v.m. 1072 u. Aan de orde is dan 1. ingekomen stukken. 2. Adres K. Zegel, om eervol ontslag als armmeester bij het schaalarmbe- stuur. 3. Idem vrijz. dein. kiesver eeniging te Wijkeroog om de ge meente-begrooting billijk verkrijg baar te stellen. 4. Vaststelling van a. de gemeente-begrooting met be scheiden b. de begrooting der arm besturen; c. de begrooting der ge contracteerde wegen te IJmuiden, alle over 1908. 5. Benoeming van: a. een onderwijzer aan school B; b. leden der commissiën tot wering van schoolverzuim te Velsen en te Velseroord. 6. Voorstel van den heer F. P. Vermeulen tot instel ling van een commissariaat van politie te IJmuiden. 7. Verklarin gen van onvermogen. T ij del ij k verlof is verleend wegens ziekte aan den heer H. J. van Rumerd, hoofd der 0.1. school alhier. BEVERWIJK. Terecht. Meld den wij deze week de verdwijning van zekeren J., thans vernemen wij dat deze heden terecht is en hem gelukkig geen ongeluk is overko men. HEEMSKERK, Door verja ring is hier onze gemeente eige naresse geworden van een stukje weiland, groot 650. M2. Toen in 1886 de goederen van het kasteel „Assumburg" publiek geveild werden, is het bewuste per ceel met de aangrenzende gekochte landerijen door den kooper in ge bruik genomen. Eerst nu is het uitgekomen,']dat sedert dien tijd de grondlasten geregeld door de ge meente Heemskerk zijn betaald geworden, en dat na 40 jaar gebruik op de kadastrale leggers zal moeten aangeteekend worden, dat het door verjaring van eigenaar veranderd is. Bij minnelijke schikking zal de gemeente Heemskerkjnu een kleine schadevergoeding ontvangen voor betaalde grondlasten en| zal in het vervolg de tegenwoordige bezitter als wettig eigenaar worden aange merkt. Personal]i a.^Tot] leden van] de commissie tot wering van school verzuim zijn door den Raad benoemd de heéren pastoor J. J. v. Leipzig ds. A. Snethlage, M. Mok, J. Wei- boren, F. Hoogewerf, G. Seignette en J. van Benthem. Kruis/verbond. Deze week hield de heer G. Bulten, hoofd der school te Zilk bij Hillegom zijn aan gekondigde rede over vakorganisatie en drankbestrijding. Hij besprak op duidelijke en bevattelijke wijze hoe er verband bestaat zoowel tusschen het eene als het andere: hoe het eene in het andere grijpt; bewees dat vak organisatie en drankbestrijding moe ten samengaan en alzoo veel kunnen bijdragen tot oplossing der sociale kwestie ten platte lande; toonde ver der aan, dat ieder katholiek lid moest zijn van het kruisverbond, hetzij als afschaffer |of' als geheelonthouder; sprak over de nadeelige gevolgen van ge- en misbruik van alcoholische dranken; bewees, dat de stoffelijke en geestelijke belangen van den mensch 't beste werden bevorderd door geheel-onthouder te worden enz. enz. In één woord: de heer Bulten sprak een boeiende, heldere, bevatte lijke rede uit, waarmede elk kruis- verbonder het eens moet zijn en waarvan de critici-niet-kruisverbon- der (dieook aanwezig waren) zeiden: ,,'t Is net, zooals de kerel het zegt!" Broodprijzen. De bakkers alhier hebben hun broodprijzen door de stijging van het meel (misschien ook in navolging van anderen) ver hoogd: het roggebrood met 2 cent, het andere met 1 cent per stuk. Personalia. Onze dorpsge nooDiHendrik Eckhart, onderwijzer aan de openbare school te Nieuw- Vennep gemeente Haarlemmermeer komt als zoodanig voor op de voor dracht voor^de gemeente, Castricum. EGMONDBINNEN. Stoomtram „Hoef-Castricum". Zooals wij vroeger reeds melden heeft zich hier voor eenigen tijd een commissie gevormd om te geraken tot den aanleg van een stoomtram van Egmond a/d Hoef over Egmond- binneu en Bakkum naar Castricum. Daar nu laatstgenoemde gemeente niet wenscht mee te werken, zullen deze plannen moeten worden opge geven. De genoemde commissie zal nu trachten op een andere wijze Egmondbinnen uit zijn isolement te verlossen. Zoo n.l. de H. IJ. S. M. wil meewerken zal de lijn deze richting krijgen Egmond a/d Hoef, Rinnegom, Egmondbinnen, station Heiloo en van hieruit langs de spoorbaan langs Oesdom en Lim men naar Castricum. EGMOND AAN ZEE. Onge luk. Een werkman aan de gasfa briek alhier had het ongeluk een ijzeren plaat op zijn lichaam te krijgen, waardoor hij een been en een rib brak. Hij is opgenomen in ziekenpaviljoen van de prins Hen drik-si ichting. ZAANDAM. Legaten. Mevrouw de Wed. C. Kamphuijs-Odijk, onlangs alhier overleden, heeft aan de parochie kerk van den H. Bonifacius, alhier gelegateerd f 10,000, een gelijk bedrag aan de armen van die parochie en ook een gelijk bedrag aan de Vereeni ging van Weldadigheid onder Be scherming Van den H. Joseph, alhier. BENNEBROEK. Personalia. Do heer H. P. Verschuur van hier, adj. administrateur der K. N. Marine, wordt met ingang van 28 October a.s. geplaatst aan boord van H. M. pantserschip „Koningin-Regentes", dat bestemd is om in het laatst der maand November naar O. Indië te vertrekken. SASSENHEIM. Personalia. Tot onderwijzer aan de Christelijke school te Brandwijk is benoemd de heer J. Veenstra., in gelijke betrek king alhier aan de school met den Bijbel. NOORDWIJKERHOUT. H e t Mond- en klauwzeer begint hier weer sterk af te nemen. De ziekte is hier niet bijzonder kwaad aardig geweest. Van de circa 1000 runderen die er door aangetast wer den, zijn er slechts 2 aan gestorven. NOORDWIJKERHOUT. Bjo 11 e n- v ei ling. Er is hier een druk be zochte bollenveiling gehouden. De verkoop der tulpen-bollen ging tegen goede prijzen. Van stijging of daling was daarbij ook nog wel te merken, zooals blijkt uit de volgende prijsnoteeringen, per H. L. Gele Prins 25 gld. vorige veiling 2427. La Reine 33 gld., vorige vei ling 2833. La Precieuse 35 gld., vo rige veiling 32. Rose gris de lin 54 gld., vorige veiling 5056. Mon trésor 66 gld., vorige 6530. Proserpine 112 gld., vorige veiling 124125. Murillo II21/2 gld- vorige veiling 114. HAARLEMMERMEER. Kos- telooze inenting. Hiertoe zal in den vervolge ook gelegenheid worden gegeven in de bijzondere school aan den Sloterweg. Een trouw raadslid. De heer A. Suidgeest viert heden zijn zilveren feest als lid van den Raad. 25 jaren lang heeft de heer Suid geest op geen raadsvergadering ge mankeerd. Uitgezonderd op eene. Deze werd toen gehouden op een Heiligendag. De verkiezing van gisteren. Slapjes is er gestemd gisteren Verkiezingen voor de Provinciale Staten kunnen toch nog maar niet de groote massa warm krijgen. Intusschen is er toch wel verbete ring bij vroeger het procent uitge brachte stemmen was grooter dan bij vorige Statenverkiezingen. Tot bijzondere tafereeltjes heeft de verkiezing niet geleid, 't Was en bleef rustig, Haarlemsch-rustig, in onze stad. De uitslag was, zooals we giste renavond dadelijk per gedetailleerd bulletin kenbaar maakten, dat ge kozen werd de candidaat der anti clericale partijen, de heer Mr, J.W.LOSECAAT VERMEER. De (officieële) uitslag, heden morgen opgemaakt, is naar wij ver nemen als volgt: In het eerste district (Haarl. liedestraat) werden uitgebracht 711 geldige stemmen, waarvan op dok ter van den Berg 461, op mr. Lose- caat Vermeer 250, van onwaarde 7. In 't tweede district (Friesche Varkenmarkt) 559 geldige stemmen. Dr. van den Berg 285, mr. Lose- caat Vermeer 274, ongeldig 2. In't derde district (Klein Heilig land) 644 geldige stemmen. Dr. van den Berg 338, mr. Losecaat Vermeor 306, ongeldig 13. In 't vierde district (Slads Doelen) zijn deze cijfers achtereenvolgeLs 458, 204, 254 en 1. In 't vijfde district (Stadhuis) 642 geldige stemmen, 271 op Dr. van den Berg, 371 op mr. Losecaat Vermeer, 6 van onwaarde. In 't zesde district (Schoterstraat) 480 geldige stemmen, Dr. van den Berg 223, Mr. Losecaat Vermeer 257, ongeldig 1. Het zsvende district (Leidsche- plein) kreeg Dr. van den Berg van de 499 geldige stemmen er 229, zijn tegencandidaat 270, er waren 4 stemmen ongeldig, in 't achtste district (Geldelooze pad) werden 378 geldige stemmen uitgebracht, j waarvan Dr. van den Berg 158 en Mr. Losecaat Vermeer er 220 kreeg met 1 ongeldige stem. Totaal: Uitgebracht 4371 geldige stemmen, van onwaarde 35, Dr. j van den Berg 2169, Mr. Losecaat Vermeer 2202. Zoodat 'tjuist 34 stemmen scheelt of de Katholieke candidaat zou gekozen zijn. Zullen er geen 34 Ka tholieken gevonden worden, die nu moeten zeggende schuld ligt aan mij Personalia. Aan de school C te Wormerveer is tot onderwijzer benoemd de heer C. W. van Brussel, tijdelijk onder wijzer alhier. Personalia. De heer F. J. A. van Sliert alhier is in den Haag gisteren geslaagd voor 't examen schoonschrijven. Mr. F. A. Bijvoet, f A.s. Dinsdag te half 10 zal in de Kerk der parochie van den H. Antonius de plechtige Mis van Requiem worden opgedragen voor de uitvaart van wijlen den Heer Mr. F. A. Bijvoet, 's Morgens te 7.30 u, 8 u. en 8.30 hebben gelezen H. Missen plaats. De begrafenis zal dien dag plaats hebben te 1 uur n.m op 't kerkhof 1 te O verveen, waar de familie Bijvoet i een familiegraf heeft- Gemeenteraad. De Raad onzer gemeente zal op Woensdag, 30 October des voormid dags ten 10 ure, een openbare verga dering houden in de Statenzaal (Prin- i senhof). De volgende zaken zullen aan de orde worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen i stukken; 2. Voorstel B. en W.W. vergunning A. Visser, aanlegsteiger en trap; 3. Id. id. verzoekschrift J. F. Voor wijk, aankoop grond Raamsingel; 4. Id. id. id. N. J. Kruger, afwijking art. 7, la, Bouwverordening, bouw broeikas Leidschestraat no. 595. Be handeling ontwerp-begrooting inkom- sten. en uitgaven der gemeente, dienst 1908; 6. Aanbeveling dubbeltallen be noeming twee leden Commissie van Toezicht M. O. Schietwedstrijd. De onder- afdeeling „Kennemerland" zal een schietwedstrijd houden op Dinsdag 29 October a.s. des n.m. ten 11/z j uur, op de terreinen van Woestduin. Ten vier uur zal aen vergadering gehouden worden in het cafe van Otte aldaar. De punten van behandeling zijn I. Opening door den Voorzitter. 2. Voorlezing notulen en ingekomen stukken. 3. Behandeling der inge komen voorstellen aangaande de te houden schietwedstrijden. 4. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. 5 Sluiting. Op, ter vergadering! Een klein woordje van opwekking! Alle R. K. Drankbestrijders moe ten morgen op ter vergadering. Naar de algemeene vergadering der Diocesanen Bond van R. K. Drankbestrijdersvereenigingen, die morgenmiddag half 1 in de boven zaal van de sociëteit „Vereeniging" geopend wordt. Er zullen belangrijke punten be sproken worden onze drankweer mannen uit 't geheele Bisdom komen morgen hier samen. En onze Haarlemsche strijders moeten toonen dit op zeer hoogen prijs te stellen door als een man naar deze vergadering op te gaan. Voorts verwijzen wij naar do in dit nummer voorkomende adver tentie. Een trekhondenconcours. Er is hier gisteren op 't voetbal terrein aan den Spanjaardslaan een trekhondenconeours gehouden, dat georganiseerd was door den Bond tot bescherming van den trekhond in Nederland. Er waren slechts 5 deelnemers. Als keurmeester trad op de heer i L. Seegers te Baarn. De deelneming was opengesteld in 4 klassen: reuen, teven, enkel en meerspannen; voor elke afdee ling waren beschikbaar gesteld een prijs van f 3.50, een van f 2.50, twee van f 1.50 en drie van f 1. Door N. Waasdorp te Heemstede werden behaald een le prijs: voor span een 2e prijs; door J. Giliam te Haarlem een 2e prijs, voor span oen derde prijs; door B. Bos te Heemstede een 3e prijs, voor span een 3e prijs; Door J. Leuven te Heemstede een 3e prijs; door Elfrink te Schoten een 4e prijs en voor dubbelspan een 3e prijs.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2