GEÏLLUSTREERD m NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Zondag 27 October. No. 4. Een ureeselijk spoorwegongeluk. Engeland is in den laatsten tijd het land der spoorwegongelukken Daar zijn er in de laatsten tijd al heel wat voor- Kekomen, en merkwaardig genoeg 1 bijna alle door dezelfde oorzaakhet al te hard rijden door scherpe bochten. Het ongeluk te Shrewsbury, waarvan we in dit nummer een paar mooie kiekjes reproduceeren, is echter wel een van de vreeselij kste die in de laatste tien jaar zijn voorgevallen. En de oorzaak ervan !s en blijft onbekendde machinist en de stoker zijn onder de dooden, die erbij vielen, gebleven 1 Het was een expres-trein, die door de ramp ver nield werdde „Noord-West-Expres", die van Noord- Engel and naar Bristol en de uiterste Zuidwestkust van Engeland loopt. De trein moest 's nachts 2 uur aan het station Shrewsbury stoppen, toen vlak voor het station, waar de lijn een scherpen bocht maakt (op onze foto, die op een andere pagina van dit nummer is opgenomen, is die scherpe bocht duidelijk te zien) opeens de machine uit de rails sprong en ae wagens zich hoog en hooger op elkaar stapelden!.... Zestien passagiers waren op slag dood, twee stierven er dadelijk na hun redding, meer dan dertig menschen werden werden zwaar en daarenboven nog een twin tigtal licht gewond I 't Vreeselijke van het geval werd nog verhoog door dat de regen in-stroomen neerviel, en de koude herfst nacht guur en pikdonker was. Waarlijk ontzettend Het vreeselijk spoorwegongeluk bij Shrewsbury in EngelandITet tooneel van de ramp een oogemiblik na de ontsporing, an een kijkje op in alkaar gedrukte rijtuigan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 9