DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. Gelouterd. BUITENLAND. Telegrammen, BINNENLAND. Kintfet*hisisvesf 31-33, Haarlem °'NsdaC 5 NOVEMBER 1907. No. 6728, 32st« Jaargang. Bureaux van Redactie en Administratie: Interc. Telefoonnummer 1426. Algemeen Overzicht. jöe veelbesproken Hollandse h- 61 g i s c h e in terparlementaire °öaniissie, die 't gevolg is van de jcfie een poos geleden gevoerd tot j°eöadering der belde zusterlanden feeft nu voor het eerst teeken van 1 6"en gegeven. Gisteren kwam ze in pleno bijeen e Brussel in het Senaatsgebouw, Mer voorz ittersehap van den heer ^ernaert. Zij ging over tot de benoeming zes sub-commis3ies, die belast <lfilén worden met het brengen van Jenheid in de tarieven van post, I begraaf en telefoon, de transporten, tolformaliteiten en tot vaststel- 'bg van een grenszone, tot regeling de wetgeving op den arbeid, 'et exequatur van vonnissen, de |omologatie vau diploma's, mari- ''eine kwesties en die van den mid denstand en den landbouw. De beer Beernaert verklaarde in een redevoering, dat de gemeen schappelijk ondernomen studie kans ''eeft op gunstige resultaten, daar *f>oals hij het te 's-Gravenhage 2eide, de strooming in de meening J"or nauwere aaneensluiting is; het schijnt, dat men in den tegen- ^oordigen tijd, als het ware, de Sroote golven van broederschap door de wereld voelt stroomen. Men zou zich blootstellen aan [-'en mislukking, wanneer men beide inden tot een wilde maken, maar ''et bestaau van het eene hangt S&tnen met dat van het andere en beide hebben gemeenschappelijke hulpbronnen en behoeften. Een onafhankelijk België is niet le denken zonder een onafhanke 'ijk Nederland. Wanneer zij op elkaar steunen, "-uilen zij beiderzijds hun te beperkt afzetgebied vermeerderen en elkaar lieer steun, rijkdom en invloed verschaffen. Van het Nederlandsch comité is President de heer Heemskerk, vice- president de heer Tijdeman en van het Belgisch resp. de heeren Beer- Uaert en Dupont minister van Staat. In het „Bulletin de l'étranger" bespreekt de „Temps" een moge lijke Nederlandsch-Belgische entente «n uit het blad de meening, dat het zaak zoude zijn de voorberei ding van eene toenadering op eco Uomisch en handelsgebied te doen Voorafgaan aan eene op politiek en hrilitair gebied. Het blad erkent dan ook, dat tulks het streven is van de leden der Nederlandsch-Belgische coin- inissie. Het thans vastgestelde program Van het bezoek van den D u i t- ïchen keizer aan Londen, hevat o. m. het volgende Maandag: De „Hohenzollern" komt kort na 12 uur op de reede s— FEUILLETON. t. van Spitkead aan en wordt begroet door do vloot, onder commando van lord Beresford. De prins van Wales begeeft zich daarna aan boord van het jacht van den kei zer. Tegen 2 uur heeft de landing plaats, gepaard met militair eer betoon. Het gemeentebestuur van Ports mouth biedt een adres van hulde aan. In een express-trein vertrekt men daarna naar Windsor. Begroe ting door den koning en de konin gin aan het station. DinsdagJacht in het park van Windsor. 's Avonds banket in St. Georg hall, waarbij de officieels toasten worden uitgesproken. Woensdag: Rijtoer door Londen aanbieding van huldigingsadressen. Aanbieding van het huldigingsadres in de gouden cassette, 's Avonds schouwburgbezoek. De drie volgende dagen zal weer gejaagd worden in Windsorpark. Voor den laatsten dag wordt een particulier bezoek aan Londen voorzien. Op denzelfden dag zal de keizer zich begeven naar het Duitsche gezantschap, om een aan tal deputaties te ontvangen, waar onder ook een van de stad Oxford. Vrijdagavond heeft nog een groot staatsbanket plaats. Noorwegen's positie in Europa is nu officieel erkend. Engeland, Frankrijk, Duitschland en Rusland, de groote mogend heden van Europa, hebben een verdrag gesloten, waarbij Noor- wegen's onafhankelijkheid en zelf standigheid wordt gewaarborgd. De Noren zijn er erg mee in hun schik. Maar de Zweden, die altijd nog zoo'n beetje naprutteleu, zijn er volstrekt niet mede ingenomen Middellijk of onmiddellijk is dat verdrag tegen Zweden gericht zegt ,,'t Stockholmsche DagbladeU" Men had het herhaalde woord van de Zweedsche regeering, dat Zweden tegenover Noorwegen slechts vredelievende gevoelens heeft, moe ten gelooven. Het blad kent den tekst niet en weet dus niet in hoeverre het ver drag de vier mogendheden in de Skandinaafsche politiek moeit en het tegen Zweden gericht is, maar- zelfs de schijn van een dergelijke inmenging zal hinderlijk zijn voor een betere verstandhouding tusschen Zweden en Noorwegen. „Svenska Dagbladet" zegt, dat uit den aard hunner ligging Zwe den en Noorwegen samen of althans naast elkaar moeten werken, en dan is 't te betreuren, dat Noor wegen zich onder de bescherming van de vier mogendheden stelt. Een mogendheid heeft de vraag gesteld, of ook Zweden niet een waarborg verlangde als nu Noor wegen verkregen heeft, en met volle instemming van het geheele Zweed- sche volk, heeft de regeering dat beslist geweigerd. Nu had men mogen verwachten, dat Noorwegen iets gegeven had om de opmerking, van Zweedsche en van buitenlandsche zijde gemaakt dat het verdrag zonder Zweden legen Zweden gericht lijkt, te out- zenuwenj Maar het staat vast, dat Noor wegen geen aanleiding gevonden heeft, een bindend bewijs van zijn volkomen loyaliteit tegenover Zwe den te geven. Dat zal in Zweden niet l:cht vergeven worden Heden hebben in verschillende steden in de V e r e e n i g d e S t a- ten verkiezingen plaats voorstede lijke en andere besturen. Deze verkiezingen zijn ditmaal van bijzonder belang met het oog op de verkiezing van een president in het volgende jaar. Men meent den uitslag te kunnen beschouwen als een aanwijzing voor de kansen der verschillende rich tingen, die candidaten zullen stellen in de nationale conventen der republikeinsche en derdemocratische partijen en eveneens voor de verkie zing van den president. Van groot belang zijn vooral de verkiezingen te New-York, waar alles draait om de vraag, of de Tammany-partij zegevieren zal en over de verkiezing in Ohio, waar de democraat Johnson candidaat is gesteld voor de betrekking van burgemeester van Cleveland. Wordt Johnson gekozen, dan zou dit, volgens den New-Yorkschen berichtgever van het Berl. Tagebl. een verpletterende slag zijn voor de kansen der republikeinen in dezen staat in 1908. Nieuwtjes in drie regels. De Fransche Kamer heeft gisteren 't voornaamste artikel der nieuwe kerk- vervolgingswet aangenomen. 't Amerikaausche Congres zal niet bijeenkomen om den financieëlen toe stand te bespreken, zooals gemeld was. Weer ernstige overstroomingën in Frankrijk, nu in deti Zuidelijken depar tementen Hèrault en Aude. De derde Doema zal persoonlijk dooi den Czaar worden geopend. Men zie on der onze telegrammen. St. PETERSBURG, 4 November. Het Russisch Telegraafagentschap meldt: Volgens de tot hedenavond 7 uur ingekomen berichten zijn er 417 Doemaafgevaardigden gekozen, waaronder 195 leden van de rech terzijde en monarchisten, 124 Oc- tobristen en gematigden, 4 leden van de partij der vreedzame vernieuwing, 35 kadetten, 15 Poolsche nationa listen, 5 Mohammedanen, 14 sociaal democraten, 26 leden van de lin kerzijde en 2 wilden. KONSTANTINOPEL, 4 Nov. De wederzijdscbe aanvallen en moord partijen op groote schaal nemen onder de Macedonische nationali teiten toe; 7 Bulgaren, waaronder 2 vrouwen zijn hedennacht te Oawantsj willajet Uslcab, vermoord. De Koningin-Moeder in Zwitserland. De Zwitsersche correspondent van de Telegr. schrijft Donderdagmiddag is, komende pex rijtuig van Bex, in het hotel Bonivard te Territet afgestapt H. M. de Koningin-Moeder, vergezeld van haar zuster, prinses Von Erbacb, en van jhr. Van Tets, kamerheer, en baronesse Van Ittersum, eere dame van H. M. Het overige gevolg kwam met den trein. Het hooge gezelschap bewoont in het hotel Bonivard de gelieele bel-étage, die door de goede zorgen van mevrouw de weduwe Alblass, tevens eigenaresse van Grand Hotel des Salines in Bex, waar de Konin gin-Moeder tot dusverre verblijf hield, speciaal voor dit bezoek ver fraaid en met het noodige comfort voorzien is. Bij aankomst der hoogen gasten waren de tuinen van het hotel be- vlagd en versierd. De heer Van de Wall Repelaer, vice-consul voor Nederland te Montreux, begroette H. M. de Koningin-Moeder aan den ingang van den tuin. De jongeheer Alblass, wiens overleden vader een Nederlander was, bood ruikers aan versierd met de nationale kleuren. Onder de andere gasten van Bonivard zijn op het oogenbiik ook o.a. de Fransche oud-minister van Marine Lockroy en zijn echtgenoote. Het vorstelijk verblijf is voorloo- pig bepaald op veertien dagen. Daarna zal waarschijnlijk de terug reis naar Nederland aanvaard wor den, met het oog op het bezoek van den Duilschen keizer. Het weer is nog steeds zeer gun stig. Het Duitsche Keizerpaar. Een bericht uit Kiel meldt, dat de Hohenzollern, de Sleipner, de Scharnhorst en de Königsberg Woensdag voor middag van daar door het Keizer-Wilhelmkanaal naar Vlissingen koers zetten, om van daar het Duitsche keizerlijke paar naar Engeland te brengen. Het standbeeld van Frederik Hendrik. H. M. de Koningin heeft als terrein voor plaatsing van het stand beeld van Frederik Hendrik, het welk de Duitsche Keizer aan H.M. ten geschenke gaf, aangewezen het voorplein van het Huis ten Bosch in den Haag. Spoorwegtarievon. Met ingang van 1 November zijn bij alle Nederlandsche spoorwegen j zoogenaamde stationskosten inge- voerd, bedragende voor alle zen dingen, dus ook voor die van en naar het buitenland, voor stukgoe deren 2 ets. per 50 kilo met een maximum van oO cent per zending en van wagenladingen 50 ct. voor eiken wagen. Voor wagenladingen ruwe goederen is per wagen 25 ct. verschuldigd. Het zonderlinge is, dat eerst nu, dus na den datum van inwerkingtreding van die voor nemens der spoorwegen blijkt, ter wijl op het zoogenaamde derde vervolg op het Nederl. Spoorweg tarief te lezen is, dat de minister van Waterstaat reeds 4 October deze heffi ng goedkeurde, een heffing overigens die voor groote vervrach ters een aanzienlijk bedrag uit maakte waarmede zij zeker gaarne van te voren rekening hadden ge houden. Het nieuwe station te Roosendaal. Gisteren is het nieuwe station te Roosendaal in gebruik genomen. Men had nogal met tegenspoe den te kampen. J>a&rdoor onder gingen alle treinen, die daar pas seerden, aanmerkelijke vertraging, zoodat er waren die ander half uur en meer te laat aan de stations van bestemming aankwamen. Het nieuwe station werd door honder den belangstellenden bezichtigd, hoewel het perronkaartenstelsel er nu ook ingevoerd is. In de stad Roosendaal werd ter eere van de opening gevlagd. Een spotvogel lokte velen tusschen vieren en zessen gistermiddag naar het Sta tionsplein, door het verspreiden van een „telegram" dat twee Belgische officieren daar binnen dien tijd met een bestuurbaren luchtballon zouden neerdalen. Het was den man om de volte te doen, want zijns inziens ging de inwijding van het station met te weinig feestvertier van uit de burgerij gepaard. Gemengde Berichten. Er vandoor. Uit Gorinchem wordt aan dn Dord." Ct." gemeld Wij vernemen, dat een handelaar in comestibles te dezer stede zich, zonder orde op zijne zaken te stellen, heeft verwijderd. Het is niet onwaarschijnlijk, dat zeer spoedig zijn faillissement zal worden uitgesproken. Vóór de huwelijksreis, 't Was Zaterdag feest voor de fami lie Ter W., te Neede, en geen won der, de heer ter W. (weduwnaar) was dien dag weer getrouwd. Des avonds omstreeks 6 uur wilde het pas ge huwde paar, vóór zij de reis naar Parijs zouden aanvaarden, even af scheid nemen van den dochter welke in de nabijheid woont. Door de duisternis misleid, waren zij al heel spoedig van den weg af in het water geloopen. Een voorbijganger wist beiden op het droge te brengen. I 'e reis moest nu uitgesteld worden. Gauw gerustgesteld. Waarschijnlijk tengevolge van de verspreide geruchten omtrent den stormloopbij deRotterdamscheSpaar- bank, kwam een juffrouw,die zich on gerust gemaakt had,bij de Spaarbank te Breda haar bespaarde gelden op- eisclien. Zulks bedroeg f 1500. Toen men haar dit bedrag uitbetaald had, was zij gerust en stelde zich tevre den met een bedrag van f25. De overige f 1475 liet zij bij de Spaar bank staan. Met een mes in denrug. Zondagavond heeft de metselaar Pijper een zoon van den timmerman Hensema te Oude Pekela ernstig met een mes in den rug gestoken. De toestand is zorgwekkend. De dader werd gearresteerd. Vermist. Sedert Vrijdag woidt te Zutphen vermist de 41- jarige Johannes Rutgers, lid der firma Goosens en Rutgers, in gra nen alhier. Men vreest een ongeluk. Er is vergeefs gedregd. Verzet bij arrestaties. Zondag ondervond de inspecteur van politie 0. E. de Chalmot, op de Koninginnebrug te Feijenoord, (Rotterdam) hevig verzet bij de arrestatie van een beschonken Hol- landschen zeeman. Er ontstond een worsteling en de geweldenaar zag kans zijn vinger in het linkeroog van den inspecteur te drukken, welk oog vrij ernstig verwond werd. Met behulp van een brugwachter en agenten werd de arrestant ten slotte overgebracht. De oogarts dr. D. J. Blok con stateerde, dat het oogbandvlies verscheurd was. De inspecteur is buiten dienst gesteld. Bij de arrestatie van den ge- signaleerden A. Koppers, wiens aan houding verzocht was door de Am- sterdamsche politie, 5e sectie, ondervond de recherche in de Zandstraat te Rotterdam hevig verzet. De hoofdrochercheur W. Klok, met nog een rechercheur, wilden den inbreker, die in gezelschap was van nog eenige confraters, arresteeren doch Klok kreeg een messteek van zekeren Vermeulen en de andere rechercheur van Koppers. De bende sloeg op de vlucht, gevolgd door de politiemannen. Op den Goolsingel vloog Koppers op een motorwagen van lijn 5, die juist passeerde. Klok riep den conducteur nog toe, doch de tram reed door en de inbreker ontkwam. De strijd in de Rotter- damschehaven. De firma Thoin- sen beschikte gisteren over een 440 man, waaronder minstens 300 vroe gere stakers. De firma Swarttouw kreeg een 100 man terug. Alleen bij de firma W. en M. Müller Co. had het stuwadoors-departement geen gelegenheid volk aan te ne men, doordien een aantal mannen harer vroegere vaste ploegen zich genesteld hadden in een kroeg nabij het aanmeldingsbureau, die MEUWE HURLEMSCHE COURAHT ABONNEMENTSPRIJS: !&r 3 maanden voor Haarlem fl.35 voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) 1.35 oor de overige plaatsen in Nederland franco per post 1.80 Afzonderlijke nummers,0.05 PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 16 regelsf0.60 (contant) f0.50 Elke regel meer0.10 Groote letters naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen 25 cent per advertentie contant. Haar liet Duitsch van Kaki,. En. Ki.opper. EERSTE HOOFDSTUK. Gregor Dimitrijewitsch Koloff. „Ontdekking? Heb daarvoor geen vrees; itel u maar gerust. Ik heb het zoo niet bedoeld. Maar zeg eens, wat hebt gij eigenlijk van uw advertentie verwacht? i bene fatsoenlijke betrekking? iets wat tnen een eerlijk beroep noemt?" „Nu ja dat heet ik zou gaarne..." •stotterde Kolofl'. „Daar ik bij liet zoeken baar eene gewone broodwinning reeds bittere teleurstellingen ondervonden heb tot volkomen wanhoop gekomen ben..." „Uw brief voorzeker heeft mij dadelijk 'aten raden dat uw maag er volstrekt biet wel bij vaart." „Het is mij goed, als ik hopen mag, dat uw werk mij iets meer dan een ge hoon dagloon zal opbrengen, zooals het 'bij in het gunstigste geval door een be dekking van schrijver of iets dergelijks 'Ou te beurt gevallen zijn," Uwe verwachtingen zullen ditmaal niet teleurgesteld worden, als wij elkander Soed begrijpen. Maar nu wensehte ik wel 'ets nader» van uw verleden en uw# af komst te weten. Hoe heet gij en wat zijt ge?" Koloff aarzelde slechts een oogenbiik; toen gaf hij de volledigste inlichtinn-en omtrent zijne levensomstandigheden. De vreemdeling was in liet minst niet verwonderd in hem een man van studie en goede levenswijze te leeren kennen; hij moest het reeds verwacht hebben. En deze verklaringen schenen hem zeer te bevredigen. Hij begreep, dat een man van beschaving en van hoo^ere aanspra ken op het leven in de maatschappij, die hem uitwerpt, des te gevaarlijker is en des te meer verlangend, zich aan die maatschappij te wreken. „Gij zijt degene, dien ik noodig heb," zeide hij aan het eind van de ontvangen mededeelingen, trachtende wat beleefder te spreken. „En gij," vraagde Koloff nu, „hoe noemt men u?" „Iwan," antwoordde de onbekende kalm en bedaard. „Iwan herhaalde Koloff en zweeg een oogenbiik, opdat de ander gelegenheid zou hebben zijnen familienaam te noe men. Maar deze zweeg daaromtrent ver der stil. „Ja, slechts Iwan!" „En wat ge anders zijt en doet.. „Daaromtrent behoeft ge u niet te be kommeren." „Zool Ik meende, dat het vertrouwen van den een dat van den ander waard is." „Laat het u voldoende zijn, dat ik, zoowel als gij, tot hiertoe behoor tot de onbesproken lieden en dat ik voor onze gemeenschappelijke onderneming juist daarom geen schurk vau beroep gebrui ken kan. Van u moest ik mij echter eerst overtuigen of gij te vertrouwen zijt." „Wat mij betreft zoo zeg mij einde lijk, waarom het u te doen is, waarbij ik u mijne hulp moet verleenen." „Doodeenvoudig wij nemen van zeker iemand he t geld af, dat deze niet op eene heel eerlijke manier verworven heeft." „O, dat zou niet zoo heel kwaad zijn." „En het beste daarbij is, dat de zaak geene bijzondere moeilijkheden zal ople veren." „Des te beter." „Doet gij aan gymnastiek?" „Ja dat wil zeggen, wanneer mijne maag verzadigd is," antwoordde Koloff met een zekeren galgenhumor. „Nu be oalen mijne lichaamsoefeningen zich daartoe, om dien ongeduldigen aanmaner tot zwijgen te brengen." „Ik zal u langs den meest natuurlijken weg daarbij ter hulpe komen," zeide Iwan even bedaard als tot hiertoe, greep in den zak en overhandigde hem een roebel, die in het maanlicht glinsterde. Koloff greep er naar met eene begeerte, die duidelij ker dan al zijne uitdrukkelijke verzeke ringen te kennen gaf, hoe ver het >-eeds met hem gekomen was. De vreemdeling bemerkte dit ook met zichtbare voldoe ning. „Gij schijnt tamelijk veel lichamelijke geschiktheid te bezitten," ging hij voort. „Stel mij maar op de proef," hervatte Koloff lachend. Hot zilverstuk scheen hem wonderbaar lijk bezield te hebben, alsof het reeds in het voedsel veranderd was, waarnaar zijn lichaam zoo vreeselijk verlangde. „In de sohermzaal, in het worstelen en klimmen heb ik reeds als halfvolwassen knaap mijnen meester gezocht. Mij was geen tuinmuur, geen vruchtboom te hoog." ging te doen smaken. Toen hij zijn erg- sten honger gestild had, legde nij zich neer om te slapen. Maar dat ging niet zoo spoedig. De gedachte aan het avon tuur van dezen avond hield noglangzijji geest bezig. Die mijnheer Iwan was in elk geval een merkwa-rdig persoon. Ko lofl had bij het afscheid nemen tot zyne verrassing een zachte hand in de zijne gevoeld en vingers, die zeker aan geen arbeid gewoon en goed verzorgd waren. Een aristocraat kon geen meer fluweel achtige hand hebben. Deze slanke jongeling was geenszins een gewone spitsboef en zijne bewering, dat ook hij tot de tot nu toe onbespro ken personen behoorde, was zeker te ge looven. Des te verrassender was daarom zijn kalm, doeltreffend optreden en zijn geheele manier van handelen, toen hij de verbintenis met den aanstaanden com pagnon bij zijne duistere zaak aangegaan had. (Wordt vervolgd.) „Voortreffelijk, dat is eene eigenschap, die bij onze onderneming als hoofdver- eischte in aanmerking komt." „Ik begrijp u; gij meent bij het klimmen in de woning van zeker iemand, dien wij een bezoek willen brengen." „Zoo is het Mijnheer Iwan stond op, drukte den hoed vaster op het hoofd en trok zijne Litewka terecht. Kolofl' richtte zich eveneens op. „En dezen nacht nog misschien? stamelde hij, doch nu door een rilling overvallen. De andere schudde het hoofd. „Neen, en ook morgen niet. Misschien overmorgen of nog later. Ik moet de gelegenheid nog nauwkeuriger onderzoe ken. Dat zal echter niet tot uw nadeel zijn. Ik betaal u eiken dag wachtens tot op het gunstige oogenbiik vijf roebels uit." „Bravo! maar hoe?" „Hoe ik li het geld zal ter hand stel len? Laat eens zien!" Iwan dacht na. Toen knikte hij. „Kom eiken avond na de schemering op deze plaats bij deze bank! let op...!" Hij bukte zich, om onder de zitting dei- oude, verweerde bank te tasten. „Hier hebben we, wat we noodig heb ben," vervolgde Iwan toen en beduidde Koloff onder de zitting der bank te grij pen, waar hij tusschen deze en een dei- in den grond gestoken palen eene scheur in het vermolmde hout ontdekt had, groot genoeg, dat mou er een paar vingers hal verwege insteken kon. „Daarin zult gij eiken morgen van af dezen avond de be loofde vijf roebels vinden, totdat ik zelf op deze plaats verschijnen zal om u naar het terrein van onze onderneming te bren gen." „Goed dus van af morgen." „En nu verwijder u, Grogor Dimi trijewitsch, naar den kant der rivier heen. Ik blijf nog een poosje hier, om de ster ren te aanschouwen." Koloff begreep, dat mijnheer Iwan uit voorzichtigheid zoo sprak en zich aan elke nieuwsgierige navorsching van den aan genomen kameraad onttrekken wilde. Hij bewonderde de slimheid van dezen jon gen man, zooals hij reeds diens rustige zekerheid eu energie in zijn gesprekken en gebaren had moeten bewonderen, Nu leef wel, Iwan. en laat mij hopen "tot spoedig wederzien. Voorloopig be dank ik u voor de hulp die gij mij ge boden hebt." Kolofl' reikte den jongen man de hand; deze beantwoordde dien groet met eene ongeduldige beweging, alsof de tegenwoordigheid van den ander hem reeds lastig geworden was. Koloff wendde zich met vluggen tred naar de Nabereschmoja heen, zonder nog eenmaal om te kijken. Hij begreep, dat dit den achterblijvende slechts aangenaam kon zijn. Ook lag er hem zelf veel aan gelegen zoo spoedig mogelijk eene her berg op te zoeken, waar hij zich eindelijk het zoo dringend noodige voedsel kon verschaffen. Vooraan in het Ochtasche stadsgedeelte •vond hij tot zijne groote vreugde ook werkelyk eene kroeg, waar hem na lang kloppen opengedaan werd. Het was wel is waar slechts eene strooien hut, maar waar hy toch wel een glas brandewijn en een stuk brood op dit late uur voor geld en goede woorden zou kunnen krjjgen. Dat was voorloopig genoeg om hem een in lang niet gekend gevoel van bevredi-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 1