Uit den Omtrek STADSNIEUWS. eventueel werkwilligen door woord en daad van hun voornemens af hielden. Met dat al is de staking toch merkbaar aan het verloopen, zoodat het aantal stakers uit speci fieke graanwerkers bestaande, zeker thans niet meer dan een 600 man omvat, waarvan een gedeelte in de afgeloopen week coöperatief aan het lossen is geweest en van het verdiende loon aan de anderen hebben afgestaan. De Zondag ging betrekkelijk kalm voorbij. Door den storm. In den laten avond van Zaterdag is door hevigen Oostelijken wind een plei- ziervaartuig geworpen op de steenen bij het hoofd der Zuiderzeehaven te Edam, liet vaartuig zat heel gevaarlijkhet roer was verbrijzeld. De havenmeester, geholpen door schipper Tromp e. a., hebben be manning en scheepje binnenge bracht. Treinbotsing. Zaterdag avond ongeveer zes uur heeft er op de spoorlijn van de Zuid-Holland- sclie Electrisehe-Spoorw.-Maatschap pij, dicht bij het gebouw der Cen trale, aan den Broekweg, in den Tedingerbroek polder, nabij Leid- schendam, eene hevige botsing tusschen twee treinen plaats ge had. De eene trein, bestaande uit een locomotief met. 20 volgeladen zand- wagéns, kwam uit de richting Pijnacker; de andere, bestaande uit twee locomotieven en eenige wagens uit de richting Voorburg. Door verkeerden wisselstand zijn de 2 treinen met groote vaart op elkaar geloopen. De voorste der twee lo comotieven is, hoe is alsnog on verklaarbaar, over de locomotief van den zandtrein heengesprongen heeft die locomotief uit de rails geworpen en is, geheel vernield, dwars over de rails komen liggen. Het geheele onderstel is er afge broken, de tender is totaal in el kaar gedeukt, de pijp is er afge broken, vlampijpen en onderdeelen zijn zwaar beschadigd. De locomo tief van den zandtrein is slechts aan de voorzijde licht geraakt. Van de wagons van den zand trein zijn de assen met de wielen afgebroken en op zij van de rails terechtgekomen; van andere waggons zijn de buffers beschadigd en de bufferplaten omgebogen. Het personeel wist zich door van den trein af te springen, te redden. Slechts een der machinisten heeft een geringe kwetsuur aan de borst bekomen. Wanneer men de aangebrachte verwoesting ziet, staat men erover versteld, dat alles zoo goed is af geloopen en het ongeluk alleen tot een aanmerkelijke materieele schade beperkt gebleven is en geen per soonlijke ongelukken voorkwamen. Talrijk was Zondag het aantal bezoekers, dat de aangerichte schade in oogenschouw kwam nemen. Droevig ongeluk. Te Zutphen heeft in de Laarstraat Vrijdagavond een droevig ongeluk plaats gehad. Eenige jongens waren aldaar om een rij karren aan 't spelen, toen de stoomtram naderde. Als steeds luidde de stoombel en bovendien de gewone bel, maar in 't vuur van 't spel lette de 7-jarige P. uit de Polsbroek daar niet op en kwam achter een wagen te voorschijn, geen meter v^n de locomotief. Ofschoon de machinist dadelijk stopte, kon hij niet voo - komen, dat de jongen onder de locomotief raakte; zwaar gewond aan 't hoofd werd de knaap naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn toe stand is hopeloos. Door den trein ge dood. Op den stationsweg te Rotterdam is de heer J. N. Kleian, 62 jaar, gepensioneerd hoofdop zichter bij de genie, door een mo torwagen van lijn 2, bij het over steken van de tramrails, gegrepen en gedood. Overleden. De werkman Korenhoff te Groningen die verle den week aan de fabriek van de firma Scholten van een stapel zakken viel, is thans in de Roomsch Katholieke ziekenverpleging over leden. Verduistering. In een logement aan de Boompjes te Rot terdam is door de recherche aan gehouden de Duitscher C. E. H. K uit Koblenz, gewezen bestuurslid van den Algemeenen Duitsehen Machinisten- en Stokershond, die 800 Mark verduisterd had. Tn afwachting van zijn uitleve ring is hij naar het huis van be waring overgebracht. Stakingen. De metselaars aan de academie te Groningen heb ben besloten wegens tegenwer king de staking op te heffen. Spoorloos verdwenen. De heer J. R., koopman te Zutfen, is sedert jL Vrijdagmorgen spoorloos verdwenen. Tot heden heeft men geen enkele aanwijzing omtrent zijn verblijf. Te Eibergen is Zaterdagavond om half 11 de woning van den koud- siachter P. de Boer in d6n Halter- hoek afgebrand, waarbij de men- schen ter nauwernood aan de vlam men zijn ontkomen, terwijl 67 var kens en twee paarden zijn verbrand. De brand is in de planken schuur aangekomen en overgeslagen op het achterhuis, dat geheel in vlammen stond eer iemand iets had bemerkt. De pols afgesneden. Giste ren is te Winschoten ter gelegen heid der Allerheiligenmarkt zekeren T. de pols afgesneden. De toestand is zeer ernstig. De 16 jarige S. L. is als vermoedelijke dader in hech tenis genomen. Ernstige vechtpartij. In de beruchte Schapensteeg in den Haag was het Zondagavond weer bijzonder roerig, en, zooals meer malen, eindigde het standje in een vechtpartij, nu tusschen huzaren en burgers. Een dezer laatsteu, eeii zekere S., houder van een z.g. „zaakje," in de Brouwerstraat, waar zonder „verlof" of „vergunning" bier en sterken drank wordt getapt, kreeg een sabelhouw over den rechterarm, zoodat bij vrij ernstig aan dit lichaamsdeel werd gekwetst en een der vingers van de rechter hand bijna werd afgehouwen. Nadat de politie de vechtenden had ge: scheiden en de rust weer hersteld was, is de verwonde S. teruggekomen met een groot stuk hout en heeft hij daarmee een der huzaren een slag tegen het hoofd toegebracht.. Bewusteloos en uitdeooren bloedend, zakte de getroffene ineen. Hij werd overgebracht naar 't militair hospi taal, waar bleek, dat zijn toestand hoogst zorgelijk was. D dader is aangehouden en door de politie gehoord. Een lotingsquaestie. Bij de op 21 October te Gorinchem gehouden loting voor de nationale militie werd opgeroepen Willem van Deursen en toen daarop niemand verscheen werd voor den bedoelden loteling door den burgemeester een nummer (17) getrokken. Later bleek lo. dat in het lotingslokaal nog aanwezig was Hendrikus van Deursen, die ook reeds tegenwoordig was tijdens het afroepen van den naam Willem van Deursen, maar zich toen niet aanmeldde, omdat het niet zijn naam was die afge roepen werd en 2o. dat de naam Hendrikus van Deursen niet op de alphabetische naamlijst voorkwam, doch wel op het inschrijvingsregis ter, en de naam Willem van Deursen door een fout op de lijst stond en moest zijn Hendrikus. Op grond van een en ander brachten de loteling H. van Deursen en anderen bezwaren in bij Gede puteerde Staten van Zuid Ho'land, voor welk college gisteren de zaak werd behandeld. Het bleek dat de militie-commis saris tot ongegrondverklaring van het bezwaar heeft geadviseerd op grond dat de loting op regelmatige wijze en in goede volgorde volgens de alphabetische naamlijst heeft plaats gehad, terwijl die lijst behoor: Jijk is afgekondigd en daartegen geen bezwaren zijn ingediend. De rapporteur over deze zaak, de heer J. Krap, vereeuigde zich met dat advies onder 'opmerking, dat later zal moeten worden uit gemaakt of Hendrikus van Deursen dezelfde persoon is als op die alpha betische bedoeld met Willem van Deursen. l'e beslissing van Ged. Staten volgt later. Te S o h e e m d a is gisteren nacht afgebrand de boerderij van F. J. Sebens. Acht paarden, eenige koeien en varkens, de inboedel, de oogst, alles verbrandde. Alles was verzekerd bij de maat schappij „Woudsend." Te Nederasseltis Zater dagnacht, ongeveer half twee, brand ontstaan in de woning van H. Nikkels. Toen de bewoners ontwaakten, viel aan geen blusschen meer te denken. Ook kwam zeer weinig en nog laat hulp opdagen, zoodat het huis, dat opgevuld was met hooi, stroo, wisschen aardappelen en verdere landbouwproducten, 'gé- heel een prooi der vlammen werd. De muren bleven grootendeels staan. Het vee werd nog bijtijds gered, evenzoo eenig huisraad. Bijna al de kleederen verbrandden, zoodat de bewoners zich niet meer vol doende konden kleeden. Huis en inboedel waren laag verzekerd. Door de volkomen windstilte bleef het vlakbijzijnde huis ongedeerd. Te Stadskanaal, is Zater dagnacht het Verlaatshuis bewoond door Meinen en behoorende aan de gemeente Groningen, afgebrand. Niets is gered. Alles is verzekerd bij l'Union voor f 4000. SCHOTEN. Retraite. Onder groote deelname werd alhier de retraite gehouden voor de leden der afd. Schoten en O. van den Ned. R. K. Volksbond. De retraite is op plechtige en indrukwekkende wijze geleid door den WelEerw. Pater Redemptorist A. van Dam. Zij mocht zich in een groote deelname verheugen. Dit bleek vooral bij de Generale H. Comunie en ook des avonds bij de sluiting was de Parochiekerk geheel gevuld met Bondsleden en belang stellenden. Het was een indrukwek kende gezicht. Deze retraite zal voorzeker nog lang bij vele in zalige herinnering blijven. Andere afdeeliugen kunnen niet genoeg tot het houden van retraites aangespoord worden. SPAARNDAM. Hooischelf af gebrand. Vermoedelijk door kwaad willigen aangestoken is een groote hooimijt afgebrand bij de school alhier. De brandspuiten deden dienst. De belendende gebouwen werden behou den. ZAND VOORT. R ij k s p o s t- spaarbank. Gedurende de maand October werd ter Rijkspostspaar bank alhier ingelegd f7443,46 en terugbetaald f 11557,30. Het laatst- uitgereikte spaarbankboekje draagt het nummer 1127. Personalia. De controleur A. Dumans is van het H. IJ. S. M alhier, in gelijke betrekking over- geplaats naar 's-Gravenhage. ZAND VOORT. De vlam in de petroleumkan. De 12-jarigejongen van den arbeider S maakte den kachel aan met petroleum. Ineens sloeg de vlam in de petroleumkan. De bodem sloeg eruit en de knaap kreeg lievige brandwonden. IJMUIDEN. Lijst van onbestel bare brieven en" briefkaarten ver zonden door bet postkantoor te IJmuiden gedurende de 2de helft der maand October. Binnenland: Briefk. C. Mos Buitenland: Briefk. Donald Miller, Leatheren; C. Miller. Wick. IJMUIDEN. Een Duitsche tor pedoboot. Gisterenmorgen arriveer de een groote Duitsche torpedoboot de D 4, die de visscherijvlag voerde. Daar geen ligplaats was aangevraagd mocht, niet geschut worden. Het Keizerlijk bezoek. De correspondent van de „Telegr." schrijft De werkzaamheden aan de toe bereidselen voor de ontvangst van H. H. M. M. den keizer en de kei zerin van Duitschland zijn in vollen gang. Zoo is men bereids aange vangen met de verbetering der straatwegen, de verfraaiing van de grasgazons in de nabijheid van de nieuwe sluizen en het schilderen van hout en ijzerwerk. Voor den goeden gang van zaken en ter bevordering der veiligheid, worden aan de gewone verlichting van de sluizen nog toegevoegd vier electrisclie booglampen enzesgloei- lichtlampen. (Deze zes lampen zul len niet weder worden afgebroken, doch voortdurend des avonds blij ven branden). Het wachthuis aan de zuidzijde rechts wordt gerestau reerd en ingericht tot wachtkamer van een hooggeplaatst militair of politieambtenaar. Even voorbij de sluis wordt een aanlegsteiger met trap gebouwd voor den aanleg van stoomsloepen en booten. Zeer ver moedelijk toch zullen alle aanwezi ge oorlogschepen, benevens de „Hohenzollern" gedurende den avond en den nacht op stroom blijven liggen. Langs dezen steiger zullen weder vier booglampen wor den aangebracht en aan de over zijde van het kanaal tegenover den steiger twee. Het gerucht gaat, doch het dient uog officieele bevestiging, dat Z. M. de keizer een bezoek zal breugen aan de centrale der rijks electrici- teitswerken, een prachtige inrich ting volkomen een hoog bezoek waardig. Om daarop voorbereid te zijn, worden alle buitenwerken grondig nagezien en de terreinen verbeterd terwijl bet gebouw nieuw geschil derd wordt. Verder vernemen we nog, dat de „Hohenzollern", met het keizers- paar, vergezeld van drie kruisers, nl. de „Scharuhorst," de „Königs- berg" en de „Sleipner", tegen den avond van den 19en November wordt verwacht. Daar het dien dag te ongeveer vijf uur slecht water zal ziju en dit zeker het beste tij voor binnenkomen, zal de aankomst wel omstereeks dat tijdstip zijn. Van het oogenblik af, dat ne fiotille in zicht zal komen, mag geen ander stoom- of zeilschip de haven uit- of ingaan, terwijl ook bij den tocht door het kanaal den volgenden morgen alle overtollige vaartuigen zullen worden geweerd. Zooals bekend, zullen H.H. M.M. gedurende den avond en den nacht streng het incognito bewaren. Een der redenen daarvoor is, dat de hooge bezoekers eenige uren rust willen genieten na de vermoeiende dagen, in Engeland doorgebracht. Om die rust te verzekeren, worden uitgebreide maatregelen getroffen. Voor zoover de ligplaats van de „Hohenzollern" nog niet door hek werk van het sluisterrein is afge sloten, worden meerdere afsluitingen aangebracht; terwijl ook aan de overzijde van het kanaal over vol doende lengte rasterwerk zal worden opgezet., om het publiek, dat zeker in grooten getale aanwezig zal zijn, op behoorlijken afstand te houden. Des morgens daaraan volgend zal het incognito zijn opgeheven en zullen we de schitterende fiotille het kanaal zien opstoomen. BEVERWIJK. Personalia. De heer H. Volkersma, ambtenaar der belastingen alhier, vroeger te Haarlem, is wegens ongesteldheid vervangen door den heer J. Hartman, te Vaals. Tot lid van de commissie die hier gevestigd is voor de Ongevallen wet, is benoemd de heer J. C. de Ruiter, in de plaats van den heer -T. de Wolff, die naar elders vertrok. Diens betrekking van.secretaris wordt thans vervuld door den heer M. de Weijer. Beroofd. Zekere L. v. N., die onder den invloed van sterken drank verkeerde, werd onder Heemskerk door twee personen van zijn gouden horloge met ketting en van zijn por- temonnaie met geld beroofd. Hoewel geen aanwijzing van de daders kan worden gedaan, doet de politie ijverig onderzoek. Personalia. Tot ambtenaar der directe belastingen is hier be noemd, de heer .1, Hartman te Vaals. EDAM. Jubileum. Den len Fe bruari 1908 zal het 25 jaar geleden zijn dat de lieer H. J. Calkoen werd benoemd tot burgemeester dezer ge meente. Op 28 December e.k. zal genoemde heer 25 jaar secretaris en penningmeester zijn van het water schap De Purmer. HEILO. De Gemeenteraad. Zaterdag vergaderde de Raad dezer gemeente met toepassing van art. 49 der Gemeentewet ter behandeling van het eenige punt der agendabenoe ming eener onderwijzeres. Drie van de zeven leden waren opgekomen. Met algemeene stemmen werd toen benoemd No. 1 der door B. en W, onveranderd gelaten voordracht zijnde mej. C. Hofmeester van Zijdewind. [De oppositie der vier katholieke raadsleden, die door het niet-opko- men oorzaak waren dat de beslissing over dit punt eenigen tijd vertraging vond, sproot voort uit het feit, dat een katholieke onderwijzeres, niet op de voordracht was geplaatst. BENNEBROFK. „N u t e n G e n o eg en". De tooneelvereeniging „Nut en Genoegen" onderafd. van den R. K. Volksbond alhier zal op Maandag, Dinsdag en Woensdag weder eene uitvoering geven voor hare leden en Donateurs. HILLEGOM. Mond- en klauw zeer. Door de veehouders H. en Th. A. Zeestraten is kennis gegeven dat hun vee van het mond- en klauwzeer hersteld is. Sparen. Aan het Rijks Postkan toor alhier werd gedurende de maand October 1907 ingelegd f 3611,13 terug betaald f 4671,26' /2, het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 2167. Muziek. Dinsdag den 19 No vember a. s. zal in de zaal café Flora alhier een Kunstavond gegeven wor den door het Neder'andsch Dubbel Mannen-Kwartet met medewerking van den heer N. Klaasen (Fluitist van het concertgebouw Orkest) en de heer Karll Schouten (Piano). Naar wij vernemen zal door de R. K. Kinderzangvereeniging, directeur de heer P. J. Litjens omstreeks half November een uitvoering gegeven worden. Zooals velen onzer lezers weten bestaat de uitvoering meestal in het opvoeren van een kinderope rette. Ditmaal zal zij bestaan in het >pvoeren van verschillende zeer boei ende kleinere stukjes, die zeker wel de moeite van het aanhooren waard zullen zijn. Wij twijfelen dan ook niet dat evenals vorige jaren een druk bezoek de vereeniging ten deel zal vallen. „Ons Belang". Door de ge zamenlijke koffiehuishouders is een vereeniging „Ons Belang" opgericht. SASSENHEIM. Motorongeluk. Rijkstraatweg tusschen Sassenheim en Oegstgeest maakt bij het z.g. „Groene Kerkje" een bocht. Zaterdagmiddag- kwam uit Oegstgeest auto G 548 met llinke vaart aan en de heer Ph. kwam per motorfiets uit Leiden. Deze beweert, dat de auto niet vol doende uitweek, zoodat hij niet kon passeeren en daarom van zijn motor werd geslingerd, in de struiken rolde, zonder evenwel letsel te bekomen. De motor evenwel was leelijk toegetakeld. KATWIJK. Vaartverbetering IJmuiden Katwijk aan Zee. Tn de laatstgehouden vergadering van den Raad der gemeente Katwijk werd gelezen een missive van Gede puteerde Staten, waarin deze verlangen een uiteenzetting der thans bestaande plannen, raming van kosten, opgave van de afmeting der vaartuigen, diepte van het vaarwater, aan te brengen verbeteringen, en een motiveering van het nut der vaartverbeterin IJmuiden Katwijk aan Zee. Met 12 tegen 1 stem (die van den heer De Ruiter Zijlker) werd besloten, aan Ged. Staten te berichten, dat de vaartverbetering moet dienen voor 65 bommen en 67 loggers. Er moet wor den gezorgd voor een diepte van 3.20 M. en een brugwijdte van 7 M. De Katwijksche vloot neemt steeds toe en nu is het van groot belang voor reederij en industrie, dat schoonmaak, reparatie een uitrusting te Katwijk geschieden. Wanneer de vaartverbete ring niet tot stand komt, vreest men, dat de reeders hun bedrijf zullen ver plaatsen naar elders. De kosten worden, voor zoover het de gemeente Katwijk betreft, geraamd op f225,000, die men wil trachten te dekken, door voor ieder vaartuig f50 liggeld te vragen. Er wordt op 150 vaartuigen gerekend. Personalia. Ter benoeming van eeu leeraar in de gronden der staatsinrichting van Nederland, de staathuishoud kunde en de statistiek bij het m. o. te Amsterdam (1ste II. B. S. met 5-j. c. voor jongens) is het volgende tweetal voorgedragen dr. G. Nolst Trenitê, leeraar aan de H. B. S. met 5-j. c. en de middelb. meisjes school alhierJ. Gerritsz, leeraar aan de H. B. S. met 3-j. c. voor jongeus te Amsterdam en de Rijks H. B. S. te den Helder. Personalia. Naar aanleiding van de in 1906 te Milaan gehouden ten toonstelling heeft de Italiaansche Re geering alsnog den heer P. Goedkoop alhier, benoemd tot officier der Kroon orde van Italië. Zondagsrust. Naar aanleiding van 't raadsbe» om 't Stedelijk Museum des Zondags open te stellen van 103 uur in plaats van 123 uur zooals vroegei door een 12-tal ingezetenen een adres tot den Raad gericht, waarin zij met het oog op de bevordering der Zondagsrust in 't algemeen en die der betrokken beambten in 't bijzonder den Raad verzoeken op het genomen besluit te willen terug komen en te bepalen, dat het Ste delijk Museum voortaan des Zondags geopend zal zijn van 112 uur. Gymnastiek. Voor het verkrij gen der acte vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek, zijn gisteren alhier geslaagd de dames D. H. V. Velsen, C. Geiger en L. A. Grinnnon, allen te Amsterdam E. van der Mark alhierC. C. G. van der Veen te Hoorn C. G. Bol, T. P. J. Pronk en A. J. van Woerkom, allen te Alk maar. ModerneBorduurkunst. Aangezien het reeds als bewezen mag worden aangenomen, dat door het borduren op de Singernaaima- chine als het ware een nieuw veld voor vrouwelijke bezigheid geopend is, zullen voorzeker velen onder onze lezeressen met groote belang stelling hooren, dat de Singer- Maatschappij binnenkort in onze stad weder 'n volledige cursus in het moderne borduren zal doen houden. In dezen cursus zullen geheel gratis de meest verschillende soorten van borduurwerken onderwezen worden, zooals bijv. platsteek, punt- steek, koordborduren, monogram- borduren, Smyrna-borduren enz. en vestigen wij daarom de attentie van bezitsters van Singer-naaima- chines op deze uitstekende gelegen heid om zich in het moderne bor duren en stoppen te bekwamen er. zoodoende nog veel meer nut dan tot nog toe uit de Singer-machine te trekken. Zij, die van dezen cursus wensclien te profiteeren, dienen zich aan te melden aan het kantoor van de Singer-Maatschappij, Zijlstraat No. 51, alhier. Haarl. Kinderkoor.oowel aan de jonge als aan de oudere leerlingen van Haarlem's Kinderkoor zal tegen St. Nicolaas een zangavond gegeven worden. Deze avond zal tevens een proefavond zijn voor de ouders der kinderen, die dan de vorderingen hun ner kleinen zullen kunnen hooren. Veel medewerking ondervindt 't koor allengs meer. „Hosanna". Het pas gegeven con cert van het Kinderkoor „Hosanna" is zoo in den smaak gevallen, dat binnenkort een tweede concert zal gegeven worden met hetzelfde pro gramma. Schaken. Naar wij vernemen zal Dinsdag 12 November, 's avonds te half acht, de heer .Jhr. H. Strick van kinschoten uit Den Haag, een simul taanseance geven voor de leden van het „Haarleifisch Schaakgezelschap", in het gebouw „Weten en Werken", Ged. Oude Gracht. W i n t e r v e r b 1 ij f. Te Bloemendaal zullen gedurende den winter verblij ven dr. Fr. v. Eeden en zijn echt- echtgenoote. Oppassen. De koopman Spier welke des Maandags op de Boter markt is uitgestald met diverse artikelen, verkocht gistermorgen aan een juffrouw, welke hij niet kende een sprei, de juffr. had zooals zij beweerde geen geld genoeg bij haar en verzocht of zij de sprei mocht mede nemen daar zij dan dadelijk geld zou brengen. De koopman geen kwaad ver moedende stemde toe, de juff. gaf een adres op en verdween, doch, moet heden nog terug-komen, en bij onderzoek bleek dat de juffr. op het opgegeven adres onbekend was voorzeker een voordeeltje voor den koopman, De agent van Politie de Boei' die met de lotingsdagen der Nat. Militie op 18 Oct. 1.1. bij een arres tatie van een loteling in het cafe van den heer Srnink noek Zijlstraat en Zijlvest zich aan den pink ern stig verwondde aan een glasruit en buiten dienst was gesteld is heden weer in dienst teruggekeerd. Gisterenmiddag half 3 kreeg eeu zekere Zwemmer van Zandvoort oud 17 jaar een toeval aau de Ged. Oude Gracht in de poort van Eigeu Hulp. Daar hij hiervau meer hinder ondervind en hoogstwaarschijnlijk het voelde aankomen was hij deze poort ingeloopen. Dr. van den Berg die toevallig aan kwam rijden heeft hem weer zoover gebracht dat het bewustzijn terugkeerde waarna hij door zijn vader (de vrachtrijder Zwemmer) werd afgehaald. Nog een fiets opgespoord. De recherche gaat voort met het op sporen van gestolen rijwielen en zeker met succes. 2 October was een fiets gestolen van J. H. Boom, uit een gang aan het K. Heiligland. Zaterdag is het te \Vijkeroog door den rechercheur v. Halst opgespoord.' Ook deze fiets was gekocht door den opkooper Vellema te Beverwijk, doch deze had het weer heel spoedig verkocht aan zekeren R. te Velsen. De dader zal wel behooren bij de dieven, die reeds in 't Huis van Be waring zitten. Een nat pak. Vanmorgen elf uur voer door den Burgwal een houtvlot voor de firma Zuithof. Twee mannen waren aan 't hoornen, en vele kijklustigen sloegen 't ma noeuvreeren gade. Ze kregen er nog een aardigheidje bij een der mannen gleed uit op 't natte hout werk en duikelde pardoes voorover het water in. Hij kwam weer gauw boven en de andere schipper haalde hem eruit zoodat de man er met een nat pak afkwam. Jubileum-vereeniging. De leden der onlangs opgerichte Jubi leum-vereeniging, afdeeling open bare werken, waren Zaterdag j.l. 's avonds te 8 uur opgeroepen ter feestelijke vergadering in het café „Phoenix", Parklaan. Het doel dezer bijeenkomst was, hun kameraad, den heer J. van Dijk, en diens echtgenoote, welke hun 25-jarige echtveeniging her dachten, een feestavond te bereiden. Om 81/2 uur trad het zilveren bruidspaar, hetwelk door een dei- leden van het bestuur per rijtuig van huis was gehaald, de met groen en bloemen versierde zaal binnen en werd hun een welkomstlied toe gezongen, waarna de voorzitter, da heer K. Bijlsma, bruid en bruide gom, ook namens de kameraden, in gloedvolle woorden feliciteerde en een stoffelijk blijk hunner toegene genheid aanbood, bestaande in een fraaie regulateurklok. Vervolgens werd een zeer rijk programma afgespeeld, bestaande uit eenige tooneelstukjes en tal van voordrachten keurig uitgevoerd door verschillende leden der ver eeniging met hunne dames. Deze goedgeslaagde bijeenkomst werd besloten met een recht ge zellig bal. Een woord van lof mag het bestuur dezer vereeniging niet worden onthouden, vooreerst voor de tactvolle leiding en ten tweede voor het schoone doel, dat door allen wordt beoogd, nl. kameraad schap aan te kweeken en op orde lijke wijze zich te vermaken en te ontwikkelen. Drankbestrijding. De heer H. Hein uit Utrecht, sprak Zater dagavond bij Brinkmann in eene vergadering, door de Onderwijzers- Propaganda-club voor drankbestrij ding uitgeschreven over alcohol cursussen. Nauwkeurig zette hij uiteen, hoe een 4-tal Utrechtsche onderwijzers cursussen voor kinderen hadden opgerichtmet hoeveel ge noegen en succes zij daar werkten. De cursus werd met dezelfden voortgezet tot ze 10 jaar waren. Ze waren toen ij verige propagan - disten geworden, richtten een zang koor en tooneelclub op en verleen den op avonden een zeer gewaar- deerden steun. Ook te Haarlem zullen nu alcoholcursussen komen, voorloopig een voor jongens en een voor meisjes. Eerst zal den ouders verlof worden gevraagd. Bijna altijd vinden ze het goed, als hun kinderen geheelonthouder worden. Garnizoe «berichten. Morgen zal door de onderdeelen van het 10 Reg. Inf. een garni- zoensmanoeuvre worden gehouden onder leiding van den kapitein Trimpe. Als partijcommandanlen zullen optreden de kapiteins Levin- son en van dèr Pant. De manoeuvre zal plaats hebben in de omstreken van Overveen, Bloemendaal en Santpoort. De muziek zal de troep uitgeleide doen en om 1 uur n.m. bij de brug over de Jan Gijzen vaart te Schoten do mannen weer terughalen. De le luitenant U. P, Goud chaal Branden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2