Pink Pillen, Drukker, Mr. Dr. W.P.VIS, Kiuartjes- flduertentiën. Sociale Berichten Staten-Generaal. Sport en Wedstrijden. Leger en Vloot. Koloniën. Financiëele Berichten. Marktnieuws Amsterdamsche Beurs. ARR. RECHTBANK VAN HAARLEM. VAN ELDERS. DE STAD PARIJS AGENDA. Kleine aduertentiën, niet grooter dan 5 regels (uraag en aanbod, dienst aanbiedingen) worden in de „Nieuwe Haarlemsche Courant" geplaatst a 25 ets. per geheele aduer- tentie. Bij driemaal plaat sing slechts 50 Cents. Deze flduertentiën kunnen alleen worden aangeno men tot dien prijs tegen contante betaling. Rechtszaken. I a Ingezonden Mededeelingen. Zij die zich zwak, zenuw achtig, kwijnend gevoelen en die vermageren hebben behoefte aan Prins Hendrikkade 15, AMSTERDAM. Nagekomen Advertentien. De Practijk van wijlen Wlr. F. A. BIJVOET wordt vanaf WOENS DAG, 6 NOVEMBER' opgevat en voort gezet door ADVOCAAT en PROCUREUR. Het kantoor blijft gevestigd Nas sauplein No 8">od. 57» UVï 187a 7"/s 77a 337, 697, 707z adj. bij het He reg. is benoemd tot kapitein bij het 10e reg inf. 1 Aan den gewezen sergeant Lodens, herkomstig van het 10e regiment infanterie alhier in gar- nzioèu, is door den minister van Oorlog oopnieuw pensioen voor den tijd van een jaar toegekend. Woensdag, 6 November. V ermakelijkheden, enz. Bondsgebouw St. Bavo", n.m. 8 uur, Feestavond R. K. Volksbond. 8chou wburg-Jans weg, n.in.8uur Rotterd. Tooneelgezelscbap De Dief. V erkoopinyen. Merkenbinnen (Gem. Uitgeest) Café, P. S. Blauw, v.m. 11 uur weiland. Leiden, Papengraoht 6a, v.m. 10 uur, winkelgoederen. Aalsmeer, Kanaaldijk, v.m. 10 uur, houtveiling. Aifen a/d. Rijn, Hofstede Bijdorp, v.m, 10 uur, boelhuis. R. K. Handelsreizigers. Het nieuwe orgaan der „R. K. Handelsreizigersvereeniging", dat wij in een der vorige nummers van ons blad welkom heetten, bevat een uitnemend artikel van Pater Ludovicus o. c. waarin het nut van organisatie, van een eigen orgaan en speciaal van een Katholieke organisatie wordt aangetoond. Het blad bevat ook nog andere interessante bijdragen, o.m. een artikel met het pseudoniem „Egina" onderteekend, waarin dingen wor den gezegd, die o.i. ook voor andere vereenigingen, en niet alleen die werken op Sociaal gebied, wel nuttig zijn eens te vernemen. Wij nemen uit dat artikel hier een stukje over „in vele vereenigingen is de gewoonte^ laat ik maar aanstonds zeggen de kwade gewoonte inge slopen, om bijna voor elke zaak, die aan de orde wordt gesteld, voor elke gelegenheid die zich voordoet, eene speciale commissie te benoe men, zooals eene commissie om dit of dat onderwerp te onderzoeken, om eene feestvergaderiug of feestelyke bijeenkomst te organi- seeren, enz. Er zijn zoo dikwijls leden in eene vereeniging, die er maar altijd op uit zijn om op elke vergadering voorstellen om commissiën te vor men, in te dienen, en dan na tuurlijk gaarne zien, dat de geëerde vergadering hun de vereerende, aangename, maar o zoo dikwijls ook onaangename taak opdraagt om dpel uit te maken van eene zoodanige commissie. Zeer vereerend, natuurlijk, want o, de ij delheid is toch zoo gaarne gestreeld! Maar wat is het gevolg in de meeste gevallen Dat een onder werp verwezen naar eene commis sie van onderzoek gewoonlijk ia den doofpot aanlandt, en dat feestvergaderingen of feestelijke bij eenkomsten, aan handen van spe ciale commissiën toevertrouwd, meestal de verwachtingen van het bestuur eener vereeniging te leur stellen. En per slot van rekening, op den feestavond zeiven, aanleiding geven tot conflicten en wrijving tusschen het bestuur en de speciale commissie I Het bestuur wil de primeur heb ben en de feestcommissie, wil ook gaarne als eerste persoon op treden! Daarom, wil eene vereeniging iets goeds tot stand brengen, wil zij aan de «en of andere vergadering, R uimeer de gelegenheid zich voor doet meer luister bijzetten, jaat dan speciale commissiën ach terwege. Zorgt, dat aan het hoofd eener yereeuigmg of afdeeling staat een krachtig, flink bestuur, voor zijne taak berekend, dan zijn com missiën overbodig. En mocht een bestuur bij de eene of andere gelegenheid krachten te kort schieten, geeft, het dan het recht van zich krachten te assumee- ren, maar dringt een bestuur nooit eene speciale commissie op 't verstoort de goede harmonie, de entente cordiale, die eene eerste factor in elke vereeniging moet zijn." De Bossche Diocesane Drank- bestrijdersbond hield dezer dagen een algemeene vergadering' te 's Hertogenbosch. De lieer L. v.d. Steen, voorzitter, opende «Ie vergadering met een woord van welkom, aan allen, vooral ook aau dr. Banning uit Nijmegen en aan den heer Hermans, inspecteur der Drankwet. Spr. herinnerde aan het drankbestrijderscongres te Nijmegen en aan den Bosschen Katholieken dag van onlangs, waarna thans deze vergadering wordt gehouden, die hoopte, dat vruchtbaar zou zijn. Uit het verslag der kas bleek, dat de ontvangsten van liet afge- loopen jaar bedragen 801.II5, de uitgaven f 333.88s, zoodat een batig saldo werd geboekt van f 407.22. Uit het jaarverslag van den se cretaris penningmeester bleek o.m. dat de bond thans bestaat uit 59 vereenigingen met 12,287 leden. Uitvoerig werd in dit verslag uitgewijd over het werken en de resultaten van den bond in het af geloopen jaar, terwijl ook de tegen kantingen in het licht werden ge steld. Een speciaal woord van dank werd ten slotte gebracht aan de secretarissen der afdeelingen voor de prompte inzending van hun verslagen. Het bondsorgaan wordt thans gedrukt in een oplaag van 11,000 exemplaren. Een voorstel om een derde ge deelte van de rijkssubsidie, dat be stemd was voor de aangesloten vereenigingen, af te staan aan het drj Ariënsfonds werd aangenomen. Een voorstel van liet hoofdbe stuur, goedkeuring vragend van een crediet van f100 uit de honds- kas voor gewestelijke propaganda, werd, na inleiding van den heerJ. VVintermans uit Eindhoven aange nomen. Een voorstel van Boxtel om aan art. 4 der statuten toe te voegen „een vereeniging, die de Paulisten niet opneemt, kan toetreden tot de Dioc. Bond," werd verworpen mei 39 tegen 24 stemmen. Een voorstel- Woensel om aan dat art. toe te voegen, dat liet hoofdbestuur ge rechtigd is aan een vereeniging, die rrn gegronde redenen de Paulisten liet kan opnemen ontheffing te ver leenen tot liet toelaten dezer klasse Serd aangenomen met 50 tegen 11 emmen. Een motie van Eindhoven tegen het geven van bierkaartjes bij ipenbare verkoopingen en verpach- ligen werd aangenomen. Het hoofd bestuur zal de noodige en ge venschte stappen doen. Op voorstel /an pater Prinsen werd de rest var le agenda be waard tot een volgend» vergadering. Tweede Kam i overzicht. Gisteren hield de Tweede Kamej nen zeer korte vergadering waarin di beer Jhr. de Geer, 't nieuwe Kann r lid voor Schiedam, werd geïustalleen. en het rooster van werkzaainlicdei werd opgesteld. Heden beginnen de begroot ing-d. - batten. Binn. Zaken Voorloopig veislag Het voorloopig verslag der Tweedi Kamer over de begrooting van Bin nenlandsche Zaken is verschenen. Natuurlijk is liet een allerlijvigsi stuk, waaruit-we zoo hier en daai wat uitpikken dat voor den een oi andere categorie onzer lezers belang kan hebben. De algemeene beschouwingen in het Voorloopig Verslag beginnen meteen klacht over de opdrijving van de uitgaven op de begrootingen van dezen minister. In 't bijzonder over de klimming der onderwijs uitgaven. Echter werd daartegen opgekomen, omdat de minister op aandrang van de Kamer in 't belang van het onder wijs handelde. Van dezen minister verwachtte men geen groote maatregelen. Er waren leden die erkenden dat de minister tot dusver niet aan alle verwachtingen beantwoord heeft, maar te zijner ver dediging wezen zij op de weinig gun stige politieke omstandigheden voor ingrijpenden arbeid op onderwijsge bied. De weigering door den burgemeester van 's Gravenhage der vergunning tot het houden van een optocht aan het comité voor algemeen kiesrecht, werd verschillend beoordeeld. Oordeelden sommige leden dat het deelnemen van militairen in uniform aan een kiesreclitbetooging niet kon worden verboden, anderen meenden dat militairen zich buiten de politiek hebben te houden, ofschoon zij de beslissing daarover niet aan den bru- gemeester maar aan de militaire over heid willen overlaten. Naar veler oordeel was de burgemeester ter voorkoming van ongeregeldheden vol komen bevoegd de vergunning te weigeren, wegens niet aanvaarding der voorwaarden van niet deelneming door militairen in uniform. Algemeen verlangde men nauwkeu rig en volledig inlichtingen van de regeering, omtrent het gerucht dat de regeering pressie zou hebben be proefd' op den burgemeester en de minister gedreigd zou hebben met een niet-herbenoeming van den burge meester. Bij eventueele bevestiging konden slechts weinig leden de houding van den minister goedkeuren. De meening, dat de minister geen mededeeling behoefde te doen van vertrouwelij ke gesprekken, vond echter weer bestrijding bij hen, die volkomen opheldering wenschten, nu de zaak ruchtbaar was geworden. Vele leden drongen krachtig aar, op een spoedige regeling der pension- neering van gemeenteambtenaren en hunne weduwen en weezen. Men vroeg wanneer de drankwetherziening te verwachten is, men hoopte liefst zoo, dat zij voor 1909 haar beslag kreeg, opdat, de verkiezingen niet worden beïnvloed door de vergunning houders. Andere leden waren slechts voor een eenvoudige herziening, nood zakelijk geworden in de practijk. Nieuwe wettelijke regeling van de Zondagsrust werd dringend noodig geacht, evenals bespoediging van een regeling op de banken van ieening en eene in zake de levensverzekering maatschappijen. Geklaagd werd over de overdreven eischen van een aantal gemeenten bij het bouwen of herstellen van wo ningen. Getwijfeld werd aan de juistheid der verdeeling van den maatstaf voor de subsidies tot bestrijding vaiUnfis- bruik van sterken drank. Het stel sel vond echter verdedigers, maar over de vraag of de regeering met die subsidiën nog verder moet gaan, bestond meeningverschil. Bezwaar werd gemaaktjjtegen een rijksbijdrage voor de uitvoeringen en wedstrijden van het Nederlandsch Gymnastiek- verbond, vooral omdat die feesten steeds op Zondagen worden gehouden. Liefst zag men voor de militieloting geen marktdagen aangewezen. Ander maal werd aangedrongen op een bil lijke tegemoetkoming aan bezoldigde personen bij de voormalige schut terijen. De houding van den minister in zake het middelbaar ouderwijs had vele leden bevreemd en ernstig te leurgesteld. Vele leden waren ernstig ontstemd over het, steeds achterwege blijven van een wetsontwerp tot sub sidieering van de bijzondere hoogere ourgerscholen ook van de confessio- neele, temeer daar op de nieuwe be grooting gelden worden aangevraagd /oor de overneming van twee ge meentelijke en de stichting van twee rijks burgerscholen. Men wees erop, lat uit 's ministers erkenning van de tillijkheid der subsidieering reeds volgt de veroordeeling van dezen be windsman,die aan debijzomlerehoogere iiirgersch.onthoudtwathaarz.i.naarbil- ijkheid toekomt. Die billijkheid werd loor een der leden betwist, maar men venschte waarborgen, dat het ondei- vijs op de confessioneele scholen in legelij kheid niet bij dat op de open- iare zal achterstaan. Verscheidene leden maakten hun item aan de voorstellen betreffende le overneming en stichting van hoo- ;ere burgerscholen door het rijk af- iankelijk van de stellige toezegging les ministers, om spoedig een wets- mtwerp tot. subdieering van het bij onder middelbaar onderwijs in te lienen. .Sommige leden zouden gaarne aai Ike Rijkssubsidie ten behoeve van een I. B. S. den eisch zien verbondei ;at ook meisjes op die sch >ol zoudi i /orden toegelaten. Andere leden kw.. nen daartegen op. Inlichting wen /orzocht aangaande liet aantal leei ingen die op verschil lende Rijks H t. S. kosteloos Jonderwijs ontvangen Iet denkbeeld ,dat ais regel behoor te gelden dat minvermogenden van (Uitengewonen aanleg kosteloos wor len toegelaten vond hij leden van verschillende richting warme instem ming. Enkele leden waren van meening lat ook de H. B. S. voor meisjes vooi •en bijdrage uit 's Rijks kus in aan nerking behoorden te worden gebracht, 'mtrent de overneming van verschil lende H. 11. S. werden inlichtingen gevraagd, evenzeer omtrent het toe kennen van subsidiën aan gemeente lijke H. B. S. Vele leden waren van oordeel dat de subsidieering van het vakonderwijs wat te sterk wordt opgedreven. Van verschillende zijden werd na dere uiteenzetting gevraagd van de plannen inzake de reorganisatie van de Nederlandsche school voor nijver heid en handel te Enschedé. Vrij algemeen verklaarde men het zeer te waardeeren, dat de mi nister het vraagstuk van het rnidd. technisch onderwijs heeft aangevat. Verschillende vragen werden ge steld. Verschillende leden achtten Am sterdam- al zeer weinig geschikt voor eene inrichting als de minister op het oog heeft. Zal die inrichting aansluiten aan de Technische Hoogeschool Sommige leden, hoewel niet onge neigd 's ministers plan te steunen, gaven met het oog op de bezwaren toch in overweging het voorstel terug te nemen. Vele leden voegden hieraan toe, dat aan hunne bezwaren tegen de oprichting van een centrale middelb. technische school te Amsterdam niet de beteekenis moest worden gegeven, als zouden zij niet bereid zijn gelden toe te staan voor eene reorganisatie van de Kweekschool voor machinisten. (Zitting van gisteren.) Gisteren hield de Arr. Rechtbank een buitengewone zitting voor straf zaken. Wegens plaatsgebrek kon even wel 't verslag dezer zitting gisteren niet worden opgenomen. Een r ij w i e 1 d i e f. Het is een verblijdend verschijn sel, dat, nu de kranten vol staan van rijwieldiefstallen, op de recht bank tegenwoordig de rijwielzaakjes ook druk behandeld worden. Gisterochtend had zich te ver-: antwoorden zekere W. V., een nog jeugdige man, die reeds, toen hij 17 jaar was, veroordeeld was tot 2 jaar wegens het plegen van 5 diefstallen. Thans had hij weer een fiets gestolen van Frits Bekaar, die haar een oogenblik in een tuintje aan de Jordensstraat had neergezet. Het was nooit uitgekomen. 's Anderendaags zag Frit' B. zijn fiets weer terug in de Parklaan. Doch nu zat de beklaagde erop. Hij werd achterna gezeten en eindelijk wist men- hem te pakken te krijgen. De officier eischte lx/2 jaar tegen hem. De verdediger mr. Toulon van de Koog achtte liet feit niet bewe zen. Zijn verzoek van den beklaagde onmiddelijk in vrijheid te stellen, werd van de hand gewezen door de rechtbank. Een rijwieldievegge thans! En nog wel een bekende der justitie Nog kort geleden verscheen zij voor de rechtbank wegens oplichting tot 6 maanden. Vroeger was zij reeds veroordeeld tot 14 dagen en nog vroeger tot een geldboete. Wij bedoelen de 20 jarige Mietje L dienstbode van Heemstede. Voor een paar uur had ze een fiets gehuurd hij den rijwielhande laar J. Smit te Hillegom. Maar ze had die verkocht. Ook in de huurt van Hillegom staat ze slecht bekend. Ze is ook al eens verdacht van het wegnemen van een bedrag van f 65 ten nadeele van een kermisvrijer te Lisse. De officieren eischten 1 jaar. De verdediger, mr. Leesberg, vroeg een minder zware straf, daar beklaagde een dom meisje is met een zwak karakter. Inbraak te Zaandam. Bij den zilversmid Luyt aau den Hoogendijk te Zaandam was in den nacht, van 8 op 9 Sept. ingebroken. Er wa9 heel wat vermist28 nikkelen horlogekettingen, 6 nikke len horloges, een aantal armbanden, vingerringen en andere snuisterijen. Hiervoor stond terecht als dief >f heler de 29 jarige F. v. d. V. te Amsterdam, hoewel hij alles ont kende. De officier eischte 2 jaar. Bedelarij. Een tweetal zwervers stond te- echt wegens bedelarij en landloo- lerij. Tegen beiden luidde de eiSch i dagen hechtenis en 3 jaar opzen ling naar een Rijkswerkinrichting. Diefstal van lood. De 30jarige stucadoor Herman depe was in dienst der gemeente 'umierend en maakte zich schul- fig aan het stelen van een partijtje 10(1. Het O. M. eischte 14 dagen ge- ■angenisstruf. Het gestolen lood bracht f 1.25 op. liaagsche Rechtbank. Deze rechtbank veroordeelde giste ren: E. i\l. van S., zmuler vaste woon plaats, wegens diefstal van een fiets Lu Sassen hei in, tot 2 jaar en C maan- len, (de eisch van het O.M. was een jaar gevangenisstraf); C. K., hoerenkuecht te Voorhout, wegens wederspannigheid tegen den Sassenlieimschen veldwachter T. de K., tot 3 maanden (de eisch van het O. M. was ook drie maanden gevangenisstraf). Faillissementen. Uitgesproken: Maastricht, 31 October. H. C'uypers Slijter, te Scliaesherg. Alkmaar, 31 October. G. A. Koo- men, handelsagent, te Anna Pau- lowna. Tiel, 1 November. K. W. Kelly, deurwaarder, vroeger te Druten. Geëindigd: A. H. B. Marti- not, parapluiefahrikant. te Gouda. G de Man, caféhouder te Nijmegen. Th. Kreetz, zetkastelein te Leiden. De Paus en de sport. De èènige pelgrims, wier komst te Rome na 't afstellen van de groote pelgrimstochten verzekerd is, zijn de gymnasten, die evenals verleden jaar weder op 't, Vaticaan eeu internationaal sport- en gym- nastiekfeest komen geven. Het Belvedere-lmf zal weder tot hun beschikking worden gesteld en de Paus zal ook verschillende oefe ningen hijwonen; zelfs heeft. Z. H. beloofd persoonlijk de medailles en eereteekenen aan de prijswinners te zullen overhandigen. Als bewijs hoe seer de Paus gezonde lichaams oefening op waarde schat, ge dachtig aan 't woord, dat een gezonde ziel slechts wonen kan in 'n gezond lichaam kunnen de woorden gelden, die Z. H. eeu dezer dagen in een schrijven richtte aan de K at holi eke gymnastiek vereenigin gen van Italië, welke 't feest voor bereid hebben „Wij wenschen onzen dierbaren zonen toe, zoo heette hot daarin, dat de lichaama-oefeningen zullen bijdragen om den geest altijd actief in oefening te houden en dat de gymnastiek-wedstrijden ook tot wederkeerigen wedijver in 't goede mogen prikkelen." Het organiseerend Italiaausch comité heeft een circulaire gezonden aan verschillende gymnastiek-ver- eenigingen in 't buitenland, haar tot deelneming uitnoodigend. In ieder land, zoo stelt het comité zich voor, moet een nationale jury be noemd worden, die na een voor afgaanden wedstrijd de vereenigin gen zal aanwijzen, die deel zullen .nemen aan 't internationale feest. „De wedstrijden op 't Vaticaan, zoo eindigt bedoelde circulaire, heeft geen ander doel dan het brengen van eeu kinderlijk eerbewijs aan den Paus, die vol vaderlijke zorg voor de jeugd op juiste waarde weet te schatten de groote voor deelen van een fysieke ontwikkeling als aanvulling van de intelleetueële en moreele opvoeding." VOETBAL. De stand van de eerste klasse afdeeling van district 1 van den Nederlandsehen Voetbalbond is Zondag geworden: Doelpunten. Quick Sparta H. B. S. D. F. C. H. F. C. Haarlem H. V. V. Ajax Velocitas Hercules (j e> G 4 6 3 6 3 G 3 8 3 G 3 G 3 G G 6 2 1 2 1 i> H 1 23-9 1 23-14 1 16-10 2 14-17 3 21-23 3 15-17 3 12-14 3 13-19 4 16-19 5 9-20 q 9 8 8 7 6 6 5 4 1 O 1-50 1-33 1-33 1-17 1 1 1 0-83 Ü-G7 0-17 Zie de advertentie in deze courant Door den minister van Oorlog is, in verband met de troebelen in het havenbedrijf, te Rotterdam, be pa aid, dat voorloopig op Zaterdag, Zondag en Maandag alleen in buiten gewone omstandigheden verlof naar Rotterdam, aan militairen mag wor den verleend. Tn verband met de geringe sterkte van het blijvend gedeelte na 1 Decem ber, /.al aan de miliciens, die daar toe belmoren, reeds gedurende de maand November het gebruikelijke winterverlof worden verleend, waar door het mogelijk zal zijn, gedu rende de wintermaanden over de volle ploeg te beschikken. Ceram. Een regeeringstelegram meldt dat een patrouille uit de kampong Hoekoe ketjil beschoten werd, waarbij de onzen één levensgevaar lijk gewonde kregen. Het verzet wordt in dit telegram plaatselijk genoemd. Ter toelichting van dit telegram diene, dat Hoekoe ketjil bij de be volking Hoekoe ina heet. Deze plaats is gelegen in West-Ceram aan den bovenloop van de Talari- vier, ten N. van Wasia. In deze streken is de mobiele colonne van Amaliei, die sedert II Juni jl. on der hevel van den kapitein F.G. II Hirschmann staat, bezig met, liet registreeren van de bevolking. Deze officier is op 15 Juni d.a.v. opge treden als civiel gezaghebber van de onderafd. Amaliei. Verleden jaar werd Hoekoe-ina, dat steeds gemeene zaak met Hoenitetoe maakte, onderworpen door kapitein Mioulet. De laatste berichten van West-Geram luidden bepaald gunstig zoodat het zeer wel mogelijk is, dat de gemelde beschieting slechts wijst op een plaatselijk verzet. 'Ook de beschietingen uit Ahiolo (16 en 25 Juli j.l. hebben op de houding der, bevolking geen invloed gehad. Staking van b taling. De Hamburgsche firma F. Lap penberg, een bank-commissie- im port- en exportzaak, heeft ten ge volge van verliezen bij de cliënteele geleden, hare betalingen gestaakt. HAARLEM. Staat van den Aardappe len-, Vruchten- en Groentenmarkt in de maand Nov. 1907. Aangevoerd 53 H.L. verkocht 53 H.L., i'1,70 t'2.50. Appelen. Aangevoerd 120 H.L.,verkocht 100H.L., f 4f 13. Peren. Aangevoerd 74 H.L., verkocht 50 H.L., f5f15. Bloemkool. Aangevoerd 400 verkocht 400 st., f 4 f7. Roodekool. Aangevoerd 7000 st. verkocht 5000 st. t' 2t' 5. Wittekool. Aangevoerd 400 veikocht4Ü0 st.f2f4. Savooikool. Aangevoerd 8000 verkocht 700Ü"~ st. f2f4 Wortelen. Aangevoerd en verkocht 200 bo9, f 4f 6. HAARLEM. Botermarkt. Boter. Aan gevoerd 48 K.G., verkocht 48 K.G. fl.50 a 1.60. Biggen. Aangevoerd 29 stuks, ver kocht 29, f5 a 9 per stuk. Schrammen. Aangevoerd 2 stuks, verkocht 2 stuks, a f 18,50. AMSTERDAM, 4 Nov. Aardappelen. De prijzen waren als volgt Andijker muizen, groote f0.a 0. kleine f0.a f0.blauwe f 1.70 a 2.10. Westl. zand-: groote f0.a 0.kleine f0.a f0.Friesche muizen f0.a 0.borgers fl.70 a 2.10, geeltjes f0. a fÓ.Hamburgers f0.a f0.Kat wijk er zand- groote f0.a 0,kleine f 0.a f 0,blauwe muizen f 0 a 0. IJpolder muizen f0.aO,blauwpitten f 0.a 0, schoolmeesters f 0.a 0. AMSTERDAM. Granen. Tarwe nieuwe, per 80 K.G. f8 a f9, Rogge per 75 KG. f7. a f7,25 Haver per 100 KG. f7.85 Duiveboonen per 85 KG. f0.~, Paarde- boonen per 80 KG. f af 0.Bruine boonen per HL. f 12 af 14, Groene Erw ten per HL. f 9,50 a flO, Vale erwten per HL f Karwij per 50 KG, f 21, Bruine Mosterd per 70 KG. f 16,75 a f 17.75. AMSTERDAM. Vee. Ter Veemarkt waren lieden aangevoerd 230 vette koeien waarvan de prijzen waren: le qual. 70 a 74 ct. 2e id. G4 a 68 ct. 3e -dem 56 a 60 ct. Stieren a ct. per K.G. 55 Melk- en Kalfkoeien f 180 a 280 p. stuk; vette Kalveren, le qual. a ets. 2e id. a ets. 3e id. a ct. per K.G., Graskalveren f -r a 38 Nuchtere id. f 9 a 18. 12 schapen f 22 a 26, p. stuk, Lammeren f a 470 vette varkens Hollandsche le qual. 45 a 47, id. 2e en 3e qual. 43 a 44 e. Overz. en Geld. le qual. 45 a 47 c., id. 2e en 8e qual 42 a 44 c. per K.G. Medegedeeld door H. C. Tomberqh en Oo 4 November. vorige koer. Heden South. Pac. Common Marine. Pref. pref. Comm. Steel Topeka 2e pref. Mexican. Common Kansas. Pref. Common Wabash Union Southern Rails Car Foundry Common Erie Missouri Rock Island Ontario Denver Kou. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Great Cobar Rusland Hope. Consols Amer. markt Hauw. Russen zonder zaken. Petroleummarkt lager. Tabaksmarkt flauw. Mijnwaarden lager. Geld 5%. Barometerstand Stand van Gisteren: 671, Neiging tot vooruitgang. Termoineterstand Hedenmid. 12Uur: 48 F. 9 C. Laagste der afgl. nacht38 F. 2 C., Opgegeven door Joh. M. Schmidt Opticien. Zijlstraat 85, Haarlem. Ten spoedigste gevraagd een zeer bekwaam tegen flink loon. Bekendheid met illustratie-druk strekt tot aanbeveling. Brieven met volledige inlichtingen onder No. 1398 aan het bureau dezer Courant. 61/4 64 5i/2 128/4 1272 226/8 225/8 721/4 72 21 21 48 473/, 9 88/4 106 106 121/4 12 24 24 177» 2374 23 1372 138/8 281/z 28 188/4 240 240 38 15 15 106 107 69 70

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3