Priesterhoeden De Pink Pillen StatenGeneraal. VAN ELDERS. C. SPEET, Kleine Houtstraat 81. Amsterdamsche Beurs. n Rechtszaken. Ingezonden Mededeelt ngen. Niet hetgeen gij eet komt u ten goede, maar hetgeen gij verteert- bevorderen de spijsvertering. Prima kwaliteit Prijs f 6. MARKTN1EUWS. Great Cobar Rusland Hope. Consols sy. 2öy i yy9 7% vy. te '|mi- i 't te ',an- degelijk op 20 December a.S. een huldiging verdienen! We willen nu hier geen namen noemen, doch we zijn overtuigd dat iedereen zal weten wie we bedoelen En we vertrouwen, dat ook de hulde aan die mannen niet achterwege zal blijven R. K. Middenstandsvereeniging. De aangekondigde vergadering van de aid. Haarlem en Omstreken van bovenstaande vereeniging werd gisteravond in St. Bavo alhier ge houden. De opkomst mocht vrij goed genoemd worden. Na opening en lezing der notulen, bracht de afgevaardigde naar de Vergadering van de Gentr. Raad, op 15 Oct. te 's üravenhage gehouden, verslag uit. O. a. was op die vergadering door Dr. Nouwens toegelicht de werking der arbeids beursen, zoo als te 's Hertogenbosch er eene is opgericht. Door den heer H. J. Visser Vice-Voorzitter van den Bond werd ingeleid: „Het oprichten van informatie- en incassobuieaux" en op duidelijke wijze toegelicht hoe men in Haarlem een dergelijk bureau bad opgericht. Door de afge vaardigde van Vlaardingen werd mede gedeeld, dat die afdeeling een collectieve glasverzekering was aangegaan, waardoor een belang rijk voordeel jwas verkregen van 20 Ö/(J korting terwijl de Maatschappij bovendien nog 5 uitkeerde aan de kas der Vereeniging. Besloten werd de volgende vergadering van Haarlem te houden. Het verslag werd met instemming ontvangen. Hierna had de verkiezing plaats van het delinitief Bestuur. De heer Anton Bosse werd met algemeene stemmen als voorzitter gekozen. Ook de leden van het Voorloopig bestuur de heeren Jac. Holt en C. A. M. Jonckbloedt Lz. werden met groote meerderheid gekozende heer H. J. Visser wenschte niet herbenoemd te worden vervolgens werden gekozen de heeren J. Bra kenhof en W. Gründemann; alle heeren namen hunne benoeming aan. De verschillende functiën zullen op de eerst volgende bestuursver gadering onderling worden verdeeld. Hierna werd besproken het op richten eener arbeidsbeurs. Een der aanwezige leden nam op zich na daartoe door het bestuur te zijn aangezocht hij wijze van proef als correspondent, op te treden. Vervolgens werden den leden eenige gegevens verstrekt voor een eventueelopte richten Handelscursus zoomede een drievoudig programma voor cursussen in het boekhouden, door den heer J. W. Lucas, Accoun tant, verstrekt. Dit mocht in ruime mate de belangstelling der vergade ring ondervinden. Nog werd de glas verzekering ter sprake gebracht. Ten slotte werd besloten, den leden een circulaire te doen toe. vkomen, waarop het programma voor een cursus boekhouden zal vermeld worden, tevens de kosten bij deel name. Tevens zal door die circulaire nader de asndacht gevestigd worden op een collectieve glas verzekering Ook zal den leden verzocht wordei i opgave te doen van hun bsroep, om tot het oprichten van vakgilden te geraken. Verder zal medegedeeld worden wanneer een H. Mis tot intentie der leden zal worden opgedragen, om Gods zegen af te smeeken voor hunne tijdelijke en geestelijke be langen. De WelEerw. Heer L. v. d. Berg sprak hierna een woord van harte- lijken dank aan het voorloopig bestuur voor het vele reeds voor de R. K. Middenstandsvereeniging gedaan en wenschte de gekozenen geluk. Het speet Zijn Etrw. dat de heer H. J. Visser door veelvul dige bezigheden, niet voor het Bestuur behouden kon blijven, doch hij kan toch als lid van het Dio cesaan Bestuur ons blijven voorlich ten, wat de heer Visser hierna ook beloofde. De voorzitter zeide wederkeerig deu Geestelijken Adviseur dank voor den bijstand en hulpvaaidigheid der vereeniging verleend en sloot, met den Christelijken groet „Geloofd zij Jezus Christus" de vergadering. Vak-cursus voor Timmerlieden. Het bestuur der timmerlieden-ver- eeniging „St. Joseph" (onderafdeeling van den Ned. R.-K. Volksbond alhier) heeft een uitstekend plan weten door te zetten! Bezen winter zal op initiatief van deze vakvereeniging een „Vak-cursus" worden gegeven, waarvan het per soonlijk en gemeenschappelijk be- lang -— voor den vakman zoowel als voor de organisatie niet nader behoeft te worden betoogd Die cursus zal worden gegeven door den lieer H. C. M. Vorst, uit Leiden, gediplomeerd meester in het timmer vak, en wat 'tmooie ervan is: niet alleen de leden van den Volksbond, maar ook alle niet-aangesloten R. K. timmerlui kunnen eraan deelnemen. De eerste vergadering zal plaats heb ben Woensdag 18 dezer,'s avonds 8i/2 uur, in het gebouw St. Bavo. Ten warmste bevelen wij den vaklieden dezen cursus aan, zoo aan de georga niseerde», als aan de niet-aangesloten timmerlieden. Het aantweeken van vakkennis en 't leeren der goede Roomsche vakorganisatie zijn dingen die in onzen tijd niet kunnen en niet mogen veronachtzaamd worden Afscheid van kapelaan Root. Zooals wij al meldden, heeft Z. D. H. ile Bisschop vanHaarlem denWelEerw. Heer J. H. F. Root, kapelaan dei Parochie van St. Elizabeth en Barbara, naar 'sGravenhage verplaatst. Dat zijn heengaan vele Parochianen leed doet, was wel te bemerken door den toevloed van geloovigen in het Lof dat gisterenavond, den vooravond van zijn vertrek, plaats vond. Het zangkoor zong daarbij op verdienste lijke wijze- eenige vier- en driestem mige nummers, onder leiding van hun Directeur en tot slot een vierstemmig lied ter eere van de patroonheiligen der kerk, door ZEerw. gedicht en dooi den directeur van 't koor op muziek gezet. De WelEerw. Heer Root heeft bij zijn geestelijken arbeid in de Parochie van het Schoterkwartier ook veel ge daan voor de bevordering der kerk muziek als vice-president van het zang koor. Geen wonder, dat dit dan ook behoefte gevoelde, Z.Eerw. hulde en dank te betuigen. Gisterenavond ver scheen de scheidende priester op de repetitie van het koor om afscheid te nemen, daarbij werd hij toegespro ken door directeur en penningmeester en hem dank betuigd voor het vele wat Z.Eerw. voor het koor gedaan heeft. Onder toejuichingen werd hem een blij k van waardeering en aanden ken geschonken in den vorm vaneen fauteuil, met de hoop dat ZEerw. na drukken arbeid daarin een oogenblikje rustende, nog eens zou denken aan de dagen in de Parochie van de H.H Elizabeth en Barbara doorgebracht. Met een hartelijk woord tot ieder afzonderlijk nam de Eerw. Heer Root afscheid. Haarlemsehe Kunst. In een Friesch blad lézen we onder de rubriek „Kunst" liet vol gende over een Haarleinsche kunst- inrichting, dat belangrijk genoeg is, dunkt ons, om liet hier in zijn geheel over te nemen. Kort geledon bevatte de „Groene" een artikel over de kunstvaardigheid der oud Hoilandsehe goud- en zilversmeden en over de herleving dier kunst, mede te danken aan den heer Gustaaf van Kaleken, vroeger hoofd der „Edelsmeed kunst" aan de inrichting voor kerkelijke kunst te Tilburg, thans te Haarlem. Hel blad gaf eenige afbeeldingen van de edel smeedkunst uit vroegere eeuwen en van hetgeen in de Haarlemsehe ateliers van den den heer van Kaleken was gemaakt. Gisteren waren we in de gelegenheid een stuk van die edelsmeedkunst te zion en te bewonderen. Het bleek ons, dal deze oud-Hollan-dsche kunst, waarvan ook ons Friesch Museum zulke prachtige proeven vertoont, en die onze goud- en zilversmeden ook met zooveel talent be oefenen, in bare herleving kan wijzer op meesterlijk uitgevoerd werk, waarvan wellicht eene vergelijking met dat dei- oude kunstenaars niet gevi'eest behoeit. te worden. Wat we zagen was een verguld zilveren monstrans (hostievaas). Hoog en rank, slank van lijnen, ont worpen en ^uitgevoerd in zuiver XVe eeuwsclie gothiek, in met gouden tint, afwisselend met sprankelenden gloed van gepolijst goud, maakt de monstrans toch den weldoenden indruk van eenvoud en, in weerwil der rijke bearbeiding en sym holen-volheid, blijft bij den beschouwei de gedachte aan overlading verre. Bovenop is als kroonornament de Cal- varie-groepdaaronder de figuur vai God den Vader, gezeten onder de weivin;- van een baldakijn, volgens het gebruii der middeneeuwen het symbool van den Heiligen Geest op de bor t dragend, tei einde met de heilige hostie de gedacht der Drievuldigheid in beeld te brengen. Onder het beeld van God den Vilde is het „pièce de milieu" van den geitel len monstrans, het uitgangspunt, waar omheen zich al het overige in harmoniscbi lijn aansluit. Het is de kristallen lunela cylinder, waarin het gewijde brood, vet - tègenwoordigd bet lichaam van Christus zal worden geplaatst en vertoond. Dez- cylinder wmdt geflankeerd door engelei met wierrookvaten. Rechts en links van dit glanzend mid denstuk bekronen tal van torentjes, Hen rons en sierornamenten de beeldjes de apostelen Petrus en Paulus, terwijl he geheel door een uil één plaat gedrevei zesdeeligett voet krachtig gedragen tvordi Als architectonisch en beeldend kimsi werk geeft deze most tans, zooals w reeds zeiden, een bewijs van de ltoogi ontwikkeling onzer hedendaagsche edel smeedkunst. De strenge stijleering, he monteerwerk en de bewerking van hel edelmetaal zijn, voor zoover we tol oor- deelen bevoegd zijn, onberispelijk, evenah het merkwaardig fijn en „levend" mod li- der beeldjes, de gedreven medaillons der Evangelisten, het Dorstende Hert en hel Lam Gods op den voet. Jammer, dat zulk een stuk werk niet in ons land kan blijven. Het is voor Engeland bestemd. De ontwerper, die het op zijn ateliers „Eccles. Art." te Haarlem liet uitvoeren, de heer Gustaaf van Kaleken, is voor velen in onze stad Leeuwarden geen vreemde. Hij was het, die onlangs de restauratri van het hoofdaltaar der St. Bonifaciuskerk alhier ondernam. Voor weer anderen is hij niet onbekend door zijn studies over Ftiesclie oudheden. Uit een bovenraam gevallen. Hedenmorgen is een verschrikkelijk ongeluk gebeurd in den Anegang. Het bovenhuis 18 rood wordt be woond door den Heer IJ. Leene. Bij deze familie diende de 13-jarige Sientje C., dochter van C„ wonende Scheperstraat 26. Vanochtend tusschen half ell' en 11 uur was Sientje aan de achterzijde der woning bezig de glazen te was- schen en ging, zooals dat de gewoonte is onder de dienstmeisjes, in de ven sterbank zitten. Door een of ander ongelukkig toe val, misschien door misgrijpen, slaat ze achterover en smakt met een har den klap neer op de achterplaats van den Heer W. Koster (filiaal der tinna C. J. Boele en Zoon). De echtgenoote van den Heer Kos ter, op 't geluid toeloopend, vond daar Sientje meer dood dan levend liggen. Nadat ze hoofd en polsen van het ongelukkige kind had gewasschen, kwam het weer eenigszins tot bewust zijn, doch verloor het telkens weer. Het bloed gutste uit beide ooren. Onmiddellijk was dr. I. van Walt van Praag, die passeerde,, ter plaatse en verleende aan 't meisje de eerste geneeskundige hulp. Na een half uur verscheen voorde woning de brancard, waarmee de on gelukkige meer dood dan levend naar 't gasthuis vervoerd werd. Onze politie. Als een bewijs, dat de agenten van politie het alhier niet naar den zin hebben, deelt een der stedelijke bladen mede, dat 4 agenten solli- citeeren naar de vacante betrekking van veldwachter der gemeente Ben- nebroek, niettegenstaande hun sala ris alhier f 700 en te Bencebroek slechts f500 bedraagt. Gein. koor „Onder Ons." Op het door ons aangekondigde concert op 18 dezer van 't Gemengd Kooi „Onder Ons" zullen hunne mede werking verleeneu Mejuffrouw Her- miue Scholten, die Duitsche en Fra ische liederen zal zingen en de heer Gerard Zalsman, die 't audi torium zal vergasten op liederen en halladen van Löwe. Brongebouw. Gisterenavond gaf 't. strijkorkest van het Haar lemsch Muziekkorps onder directie vau den heer 0. P. W. Krienseen concert 't Brongebouw. Dit coucert werd gegeven voor de abonnés en voor lien, die zich voor 1908 als lid opgaven. Een 8-lal keurige nummers wei den uitgevoerd, waarvan 5 nummers voor het eerst. Concert in „Welgelegen." Gisterenavond werd in 't Hotel „Welgelegen" te Bloemendaal een concert gegeven door Mejuffrouw C. IJdo, sopraan, den heer E. A. Oats, violist en den heer W. Au- driessen, pianist. Een groot werk. Een onzer Haarlemsehe aannemers nl. de heer B. Groeve beeft weer een groot werk voltooid, nl. het uitbreidings werk van 't station te Almelo. Op den llden December 1905 werd door de Ilollandschë IJzeren Spoorweg Maatschappij aanbesteed Het maken van grond-, spoor-, en kunstwerken, gebouwen, perrons met overkapping, overdekte voet brug, bestratingen, waterleiding en afsluitingen met bijkomende wer ken ten behoeve van uitbreiding van het stationsemplacement, Al melo, welke werken zijn begroot op f482,000. In het voorjaar van 1906 werd deze belangrijke uitbreiding van dit gemeenschappelijk station (H. S. M. en S.S.) met spoed aange~ an - gen, 't werd krachtig voortgezet, is thans voltooid en nu geheel voor deu dienst ingebruik genomen. Met de directe leiding van dezt belangrijke uitbreidingswerken wat belast de ingenieur der Hollandscht Spoorweg-Maatschappij de heer P Kemper te Almeloo. Een gezellige avoud. Te Haarl. Vereenigirg van spoorweg ambtenaren zal Zaterdag 16 dezei een gezellige bijeenkomst houden Mej. F. Bosquet en de hee George van der Werff uit Leidet '.uilen dan optreden. Gymnastiek. Gisteren zijn al der geslaagd voor 't examen vrij :n ordeoefeningen der gymnastic! Ie dames: M. ld. A. J. Richter ei 3. IJuijer, beiden te Amsterdam 3. W. C. Fabeling te Uitluiden Vl. F. E. V. Heerikhuizen en J. 3. Lakeman, beiden te Amsterdam I. B. Nierop te VelsenA. N. W. 3. Anthonysen te Beverwijk; 11 VI. C. Bels en A. E. E. M.Oostei- 'ïout, beiden te Helder. Voetbal. Zondag a.s. zal er te Zaandam (terrein Z.V.Y. aan d< Hem brug) een wedstrijd gespeeld worden tusschen ten elftal van den Haarlemschen Voetbal-Boud en dat van den Noord-Holl. Voetbal-Bond De eieren stuk. Het was op de Kampersiugel, waar een Bierhan delaar met een wagen eieren voor de deur van eeu klant stond. Opeens botste tegen de wagen een handkar van een bleeker. Eeu groot deel der eieren waren stuk. De e e r s t e - n i e u w e sinaas appelen. Heden is alhier door George Busé en Zoon, commissionn. in biunen en buitenlandsche vruch ten de eerste bezending nieuwe sinaasappelen aan de groenteumarkt gebracht de eerste partij is opge kocht door den heer J. Busé Bar- teljorisstraat No. 1. In de verdrukking. Gisteren avond half 7 geraakte een verhuis wagen, bespannen met 3 paarden, bekneld tusschen de rails der E.S.M. tusschen Halfweg en Amsterdam. Dank zij de vele behulpzame han den was de wagen weer spoedig op den harden weg gebracht en zoo kon na 2U minuten de tram weer door rijden. N. O. P. G. Alhier is opgericht een afdeeling der Nederl. Onderwijzers Propaganda Club (voor drankbestrij ding). Het bestuur bestaat uitA. Klok, voorzitter. Mej. A. Bolding, se cretaresse, en Mej. H. J. Wyers, pen- ningmeesteresse. (H. D.) In verhoor. Gisteren is door den Rechter Commissaris gehoord de zoon van den veldwachter de Ruiter uit Velseu, die zooals wij uitvoerig berichtten, den jachtop ziener van Jhr. Boreel zoo erbarme lijk toetakelde, toen deze hem we gens jachtwetovertreding verbali seerde. Uitgebreide instructie Heden is in 't Huis vau Bewaring een uitgebreide instructie gehouden door de Justitie naar aanleiding der vele te Beverwijk in beslag geno men goederen. Een die'fHet was Woensdag reeds in den laten avond, toen ge scheld werd aan de deur der woning van de dames B. aan de Kleverlaan. Een der dames ging naar de deur en vroeg wie er was. Doch de onbe kende ontweek 't antwoord. Door het aandringen der dame zei hij een te legrambesteller te zijn en den Heer De Clercq te moeten hebben. De juffrouw zei hem toen, dat die in het park Hartenlust woonde. Neen, zei de onbekende, ik moet hier zijn en hij bleef staan. Men begrijpt dat de juffrouw niet opendeed. Toen hij dan bemerkte dat zijn pogen vruch teloos was, is hij eindelijk heenge gaan. Heeft men hier nu te doen met een ongelukkige, of met iemand, die geen goede bedoelingen had? Besmettelijke ziekten. Hier zijn van 30 October tot en met 5 No vember voorgekomen 5 gevallen van roodvonk en 1 geval van diphtheritis. Raad van Beroep. (Zitting van heden) Heden deed de Raad van Beroep voor de ongevallenverzekering uit spraak in de volgende zaken J. Kuypers was werkman in de munitiefabriek te Hembrug op 23 Maart van dit jaar, toen er door het springen van een projectiel de luitenant Schuurman en de werk man v. d. Berg doodelijk verwond werden. De werkman Kuypers heeft toen den brand gebluscht, luit. Schuur man verbonden en verdere noodige hulp verleend. Het was velen opgevallen, dat K. toen erg bleek was en later minder opgewekt. Eenige weken daarna stierf bij, zooals wij onlangs uitvoerig mee deelden. Pr. van Kleef heeft van 25 Mei tot den dood K. behandeld. Hij bevond toen stoornis in 's mans hersenen hetzij van tuberculeuzen of ethischen aard. Deze geneesheer vond geen verband daarom tusschen den dood en 't ongeluk in de Hembrug. Door de weduwe va» K., bijge staan door den raadsman Mr. P. Tjeenk Willink, wordt dit verband wel aanwezig geacht en door dezen- zelfs beweerd, dat K. getroffen was loor een splinter van 't projectiel. De Raad van Beroep vereenigde z;ch met bet rapport vandr. v. Kleef en weigerde de gevraagde schade loosstellingen aan de wed. Kuypers. De Raad van Beroep verklaarde voorts gegrond 't beroep van A. Dtten, alhier, en kende hem 5372 ets. per werkdag toe. Gegrond 't beroep van D. Koenen e Wormerveer en kende hem 42 -its per werkdag toe. Ongegrond 't beroep van D. Koop- mu te Weesp, die een hoogere uit- eering verlangde. Ongegrond 't beroep van J. Len- lings, als vader van den minder arigen J. J. Lennings, alhier, om •en hoogere uitkeering. Ongegrond 't beroep der Centr. Werkg. Risicobank, die de uitkee ring van II. Zwak te Sloten onwet tig vond. AGENDA. Zaterdag, 9 November. Vermakelijkhedenenz. Sc.ltou wburg Jac sweg n.ra. 8 u. Tooneelgezelschap van het Pa leis voor Volksvlijt. „Verzoend", comedie in 1 acte en „Een ontaard vader", blijspel in 3 bedr. Gebouw „De Kroon", Bond van Oud-onderofficieren, afd. Haarlem. Feestelijke bijeenkomst. Haarlemsehe vereeniging van Spoor wegambtenaren. Gezellige bijeen komst. Verknopingen, enz. Leiden. In het Notarishuis n.m- 7 u. Not. Klaverwijden. - 1. Win kelhuis, erf, bovenwoning, Morschstr. 51 en 51a. 2. Winkelhuis, en erf, Morschstr. 53. Not. Coebergh. 1. Huis én erf Prins Hendrikstraat 2. 2. 5 Huizen en erven, Nos. 4, 6, 8, 10 en 12- 3. Huis en erf, Kruisstraat 2. 4' Huis, bovenwoning, Doelengracht 10 en 10a. 5. Pakhuis. Doelegracht 9. Not. Broeksmit. Huis, Rijnkade 7. Aanbestedingen en in$chrijvingen. Halfweg. Gemeentehuis v.m. 10 u. Verpachting voor 5 jaar tol Oudeuweg Haarlem. Kameroverzicht De Tweede Kamer is nog altijd aan de Indische begrooting. Uit de discussie van gisteren brengen we het volgende als meer be langstelling wekkend naar voren. V ooreers t k wam delndische j ustiti e i n het gedrang. Het schijnt er treurig mee uit te zien. De heer Troelstra klaagde er ernstig over en de minister kon de klachten niet tegenspreken. Groot waren ook de bezwaren tegen het malle drukpers-reglement dat al zoo vaak is besproken en ge- critiseerd. Ook over Koeliebehan- deling werd geklaagd en de minister moest ook bier wederom erkennen, dat er veel te verbeteren was Nog talrijke andere klachten werden vernomen. Fe heer van Kol opende een leelijk klachtenboek over de dessa hooiden, die de bevolking ringe looren, te veel laten betalen, dwin gen Jtot schulden te maken, optreden als helers van gestolen goed, valscbe munt verspreiden, enz. De schuld ligt z.i. natuurlijk bij de regeering, die soms „schurken" tot dessahoof- den benoemt en hen in 't algemeen te gering bezoldigt, zoodat zij naar allerlei middelen omzien tot verster king hunner inkomsten. Minister Fock hoopte in deze verbetering van de nieuwe regeling voor de keuze der dessahoofden bovendien is in overweging, voor die hoofden eisclien van bekwaam heid en geschiktheid te stellen, wat makkelijker gaat dan oplossing dei- kwestie van de bezoldiging, want daaraan is nog al geld gemoeid Betaling door de gemeente zou Z. Exc. heel goed vinden, maar voor 't onderwijs zal van deze ook al veel worden gevraagd, zoodat Enfin, „overweging." De heeren van Deventer en van Kol drongen er op aan, dat de dessa-verkiezingen, waarvan de minister zooyeel verwacht, geheim zullen zijn. Thans komt het voor, dat de kiezers in een rij achter hun uitverkorene gaan zittenwie de meeste vrienden achter zich krijgt wint het. Eigenaardig is dit systeeem wel en vroolijk ook, maar voor omkooperij en pressie stelt het de deur wagenwijd open. De heer Bogaardt achtte hoog noodig, dat het onderwijs worde gebracht onder een goed georgani seerd technisch beheer, evenals dit met post en telegraaf, mijnwezen, enz. het geval is. Volgens den heer de Visser laat het toezicht op het M. O. en L. O. in Indië veel te wenschen over, evenals dit ten aanzien van het inlandsch onderwijs het geval is. Verbetering is te meer noodig, wijl zooveel nieuwe scholen zullen wor den opgericht. Op de Chineesche scholen dient voorts onderwijs in 't Engelscli te worden gegeven, terwijl deze spr. betreurde, dat aan de Christelijke middelbare burgerschool voor meis jes te Batavia geen, aan de neutrale dito wel subsidie wordt gegeven en nog wel in den vorm van dekking van het tekort. Feze school heeft dan ook terstond het schoolgeld verlaagd, waardoor de Christelijke inrichting zoo scherpe concurrentie ondervindt, dat zij zonder subsidie welhaast zal moeten gesloten worden. Is dat recht en billijk? In 't algemeeu schetste spr. de positie van het bijzonder onderwijs zeer achtergesteld bij 't openbare. Tout comme chez nous, als de liberale heeren de baas zijn, niet? Heden voortzetting. den Slotoi polder, wegens gebrek aan actief. Geëindigd: door het verbin dend worden der eenige slotuitdee- lingslijsten het faillissement vanj W. Cleoplias, voorheen fabrikant van en winkelier in schoenen, te Horst; S. A. Markus, vroeger koop man in galanterieën, te Leeuwarden; M. Hammelburg, vleeschhouwer te Dirksland; E. G. W. Voldhuvzen, vroeger te Watergraafsmeer, en H. G. li. F. Veldhuyzen, (Veldhuyzen Co.) te Amsterdam. Faillissementen. Failliet verklaard: 4 Nov. H. F. Dupont, hotelhouder, wonen de te Nijmegen. 5 Nov. J. B. Forremans, aanne mer en timmerman, te Tilburg. H.OortmanGerlings, bankier en commissionair in effecten, hande lende onder de firma Chr. Oortman en Zoon te Utrecht. W. R Dorsman, kuiper, te Scheveningen. 6 Nov. N. Rubbens, zich noe mende N. Rubbens-Govers, wonende te Amsterdam. A. J. de Boer, boekdrukker, wonende te Amsterdam. F. Dubois, koopman en bier- huishouder, wonende te Amsterdam. J. P. Nellen, zadelmaker, wonende te Enschede. Vernietigd: ten gevolge van kooger beroep, het vonnis der ar- rondissem nts-rechtbank te 's Gra- venbage, van 22 October 1907, waarbij de beer P. J. J. W. Giebing, te 's Gravenbage, werd verklaard in staat van faillissement. Opgeheven: het faillissement van A. A. Rodrigues Pereira, te Watergraafsmeer, thans verblijfhou- deude te Baarn, en van J. T. Castelijn zonder beroep, te Sloten (N. H.) in Aanbevelend, Politie-rapport. Gevondenvoorwerpen:l hond 1 taschje met instrumentje, 1 kinder zak, inh. portemonnaie enz. 1 réti cule, 1 portemonnaie met inhoud, hondenmuilkorf. Proces-verbaal is opgemaakt wegen, overtreding der IJkwet. Burgerlijke Stand. HAARLEM. Ondertrouwd:- J. J. Wensinge M. H. Luijken, H. Hoomans ei E. C. v. Steenwijk. J. Dalmeije en J. L. Tabbers. K. v. Wel en J v. Dokkum. Getrouwd: H. v. d. Roest en J W. van Dam. J. H. Krul en A M. van Gijn. Beval len: J. Koper-Smits z. - H. J. v. Straten-Beekman d. Overleden: P. 7 j. z. v. J. Becker A. L. Dyserinckstr. W. A 1 m. d. v. T. Bartels Rozestr.J. J. 1 n z. v. R. Bijster Kennemeretr. A. Lt ver-Cassier 77 j. Kleine Houtstr. Kroon-Nan 36 j. Hazepaterslaan. AMSTERDAM. Markt van heden. - Andijker blauwen f 2.a 2.20;Friescl borgers f 2.— a 2,10; id. bonten f 1.80 2,20; id. blauwen f 1,90 a 2,20; llill gommer zand f 1,50 a 2,— id. mui ze f 2,a 2,25id graafjes f 2,— a 2,2 Gelderscha blauwen f 1,40 a 1,90Zeem sche blauwen f 2,20 a 2,40; id. bontf f 2,a 2,30; id. Eigenheimers f 1,50 1,90; id. id. Pooters f 1,10 a 1,40; zaï Eigenheimers f 1.50 a 1,00; Duitscl Hamburgers f 3,30 a 3.50. 12 ladingen aanvoer. Medegedeeld door H. O. Tombebqh en 7 November. South. Pac. Common Marine. Pref. pref. Comm. Steel Topeka 2e pref. Mexican. Common Kansas. Pref. Common Wabash Union Southern Rails Car Foundry Common Erie Missouri Rock Island Ontario Denver Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Amer. markt fiauw. Russen zonder zaken. Petroleummarkt hooger. Tabaksmarkt willig. Mijnwaarden verdeeld. Geld 50/0. vorige koera HecB 671/, 66 5t/<- 13 123/. 25 241/. 76% 751/. 13% 13 22i/, 223/, 5 IfiU bl 9% 112 110 13 12»/ 261/4 18 1/1/ 243/, 233/ 14V« 14 29 29»/ 19 2411/2 242 38 82 15 107 103 69 691/, 70 70 Barometerstand Stand van Gisteren: 765. Neiging tot achteruitgang. Termometerstand Hedenmid. 12Uur: 44 F. 1 Laagste der afgl. nacht34 F. 1 Opgegeven door Jou. M. Schm Opticien, Zijlstraat 85, Haarlen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3