f m NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. J. SCHIPPER, R. K. Boekhandel Jansstraat 14 - Zondag 10 Nouember. 1ste Jaargang No. 6. Het Spaansche koningspaar op reis. Koning Alfonso en zijn jonge gade zijn eindelijk de langbesproken en langverwachte reis naar ver schillende hoven van Europa gaan maken. De beslommeringen der regeeringszorg, de ongelukkige toestand van zijn rijk dat door watersnood en over stroomingen geteisterd is, de komst van een jong prinsje, den stam houder van 't Spaan sche koningspaar, en laatstelijk weer de ziekte van keizer Frans Jozef, hebben die reis lang doen uitstellen. Maar 't is er nu van gekomen. En over Parijs, waar ze maar een dag, en in het strengste incog nito vertoefden om eenige particuliere be zoeken af te leggen bij een van welke onze fotograaf het konink lijk paar heel typisch heeft gekiekt! over Parijs zijn de Spaan sche souvereinen het eerst naar oom Edward van Engeland getogen. En hartelijk werden ze daar ontvangen 1 Zonder veel omslag, zonder al dien omhaal waarmee de volgende week keizer Wilhelm zal worden gerecipi eerd, maar zoo harte lijk en eenvoudig mogelijk. Van Engeland zullen de jonge souvereinen, die Het Spaansche Koningspaar te Parijs: koningin Victo ria en koning Alfonso gekiekt op het oogenblik dat ze van een bezoek aan den Russischen grootvorst Cyril, die te Parijs woont, terugkeerden. hun baby meegebracht hebben, Weenen en misschien ook Berlijn bezoeken. Van hun eendaagsch verblijf te Parijs wordt nog een typische, aardige bijzonderheid gemeld. Onder de menigte die voor j,het£ hotel, waar de vorsten hun intrek hadden geno men, heel kalmpjes onder 't publiek de aankomst van het ko ninklijk paar stond af te wachten, was óók... de koning van Grie kenland, die óók in cognito te Parijs ver toeft, en die er geheel onbekend en onopge merkt door de straten wandelt I Zulke aardige mo menten zijn in onzen „democratischen" tijd, zooals de vakterm luidt, mogelijk ge worden I Dat overigens de „democratische" tijd toch nog niet den in vloed der vorsten op allerhande gebied af breuk doet, heeft wel bewezen de histori sche gebeurtenis, dat koning Alfonso bij den particulieren maaltijd die door presdent Fal- lières aan het konings paar werd aangeboden een lichtblauwen rok droeg.... Dekleerma- keis van de chic te Pa rijs komen na dien dag handen te kort, om aan de toonaangevende wereld, in de kringen waarin men zich amuseert 't luchtige, mondaine Parijsblauwe rokken te leveren! Ontuangen een rijken Yoorraad LEES- EN PRENTENBOEKEN uoor het a.s. St. Nicolaasfeest

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 11