85 Een luxueuze tijgerjacht. Tot op het oogenblik toe werd de jacht op den tijger nog altijd beschouwd als een der meest avontuurlijke en gevaarlijke van alle, die den mensch in aanraking brengen met de grootere wilde dieren. Maar ook dat heeft de moderne vooruitgang veranderd, al is het niet voor alle zonen van Nimrod, dan toch voor een der machtigste en rijkste Maharadja's van Engelsch Indië, den prins Kangelsjinski. Deze toch heeft zich een draagbaar jachthuis doen bouwen, in welk huis hij uit zijn schuil hoek den vreeselijken tijger kan braveeren, niet alleen in alle veiligheid, maar ook in buitengewone omstandigheden van luxe en comfort. Het is een soort wagen, op afneembare wielen gemonteerd, zoodat hij ook aan een spoortrein kan worden aangehaakt. De vorst laat het transportabele huisje voor de jacht op het daar voor aangewezen terrein opstellen, waar men het laat staan, totdat de zoo wantrouwige tijgers aan het gezicht ervan gewend zijn. Dan installeert zich de prins in het huisje, waar hij al zijn gemakken vindt. Het huisje bevat n.l. een salon, een badkamer en een toiletkamertje, even luxueus ingericht als het jacht van een Amerikaar.sch milliardair. Het salon is in groen marokijn geschilderd, gedecoreerd met eiken lambrizeering en ameublement uit den stijl van koningin Anna; langs de wanden staan breede divans die ook als bed kunnen worden ingericht; de vensters zijn beschermd door stevige ijzeren bouten en tralies. Onze kiekjes geven van 't binnen- en buitenwerk van dit prachtig draagbaar jachthuis, een goed denk- beeld. Nieuwe Vliegmachines. Onlangs gaven we plaatjes van ballons en aëro- planes. We zouden er wel haast elke week nieuwe van kunnen geven 1 Want de aëroplanes nemen steeds toe in aantal en ook in beteekenis, en de proeven die worden genomen bewijzen dat het vraagstuk van de beheer- sching der lucht door den mensch, op het punt staat van te worden opgelost. oderne tijgerjacht: de maharadja Kangelsjinski in zijn sus draagbaar jachthuis, dat hij voor de tijgerjacht heeft ingericht. Aëroplanes zijn men weet het vliegtoestel len zonder ballons. Van deze is er onlangs een sa mengesteld en beproefd die nu alle vorige in de schaduw heeft gesteld. Het is de machine van den Franschen ingenieur Henri Farman. Deze vloog dezer dagen op 6 Meter hoogte van den grond het heele manoeuvreveld van Issy lez-Moulineaux over, een afstand van 771 Meters, die hij in 52 seconden aflegde, gelijkstaande met een vaart van 88 K.M. per uur. Daarmede heeft hij het record van Santos Dumont, die in 1906 een afstand van 220 Meter in 21 secon den aflegde, glansrijk gebroken. Farmen's vliegtoestel is een zeer eenvoudig samen stel van vleugels van geoliede stof op bamboe-ge raamten. Het gevaarte heeft 52 vierkante meter doek en weegt met motor en al (een zeer sterke van 50 paardenkrachten, die een schroef van 2.10 M. in middellijn voortbeweegt) r.og geen 500 Kilogram De vlucht van den heer Farman wordt door alle deskundigen beschouwd als een zeer gewichtige stap vooruit naar de oplossing van het vraagstuk der luchtscheepvaart zonder ballons ALLERLEI. Zijn opuatting. Zeg, vriend, jij schijnt toch nog al veel vertrouwen te hebben in je dokter, dat je hem .zoo geregeld voor je over den vloer hebt Ja zeker, dat heb ik. Want ik zie hem voor zóó verstandig wel aan, dat hij een goede klant als ik niet graag zal laten doodgaan I Hij kon het niet helpen. Jonge huis vrouw: Die tongen, die ik gisteren van je kocht, vischboer, waren allesbehalve frisch, hoor! Vischboer: Ja, mevrouwtje, dat kon ik niet helpen. Ik heb ze eiken dag al aan u gepresenteerd, van Maandag af. Maar u woudt ze pas Vrijdag hebben! Moderne tijgerjacht: het draagbaar jachthuis van buiten. Gierig. Kees: Hè, wat is jouw vader een gierig manHij is een schoenmaker en jullie loopen thuis allemaal op klompen! Jan: Zoo, maar jouw vader is nog veel gieriger, hoor! Hij is een tandmeester, en je jongste broertje van een jaar heeft zelf nog maar één tand!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 15