Weer een spoorwegongeluk in Engeland. Engeland wordt dn den laateten tijd bezocht door tal van groote en geruchtmakende spoorweg-onge lukken. Nu is er een voorgekomen op den meest-beken- den van alle Engelsche spoorwegen, den „Metropo litan", die voor een groot deel het reuzenver- keer van Londen bezorgt. Elke vreem deling kent den „Metropolitan", die met den „District"-rail way in twee cir kels, een kleine re en een groo- tere ringbaan, door tal van zij lijnen en verbin dingen gevoed, diep onder den grond de pleinen en straten van Londen met el kaar verbindt. Sinds een jaar of anderhalf is de „Metropoli tan" geëlectrificeerdde groote concurrentie die de electrische en benzine-omnibussen den onder- grondschen spoorweg aandeden, en vooral de tot standkoming der z.g. „Tubes", de electrische spoor banen in ijzeren ronde tunnels diep onder den grond, waarvan de Central-tub, die onder heel Oxford- street doorloopt en de Bank met Shepherd's Bush in 't Westen verbindt, de voornaamste en de eerste is deden de behoefte naar ombouw tot het elec- trisch bedrijf van den „Metropolitan"-railway duch tig gevoelen. Deze spoorweg, die voor 't grootste deel in gemet selde tunnels onder de straten doorloopt, met overal open ruimten tusschen de huizen in, is er door de Een ongeluk op den „Metropolitan" de ondergrondsche spoor te Londen: de „gete- lescopeerde" wagens van de twee treinen die op elkaar reden. electrificeering en afschaffing van de stoomlocomo tieven zeer op vooruitgegaan. Tot dusverre was het electrisch bedrijf geheel zonder ongelukken gegaan deze week viel nu echter het eerste ongeluk voor, dat van ernstigen aard was. Op een open, bovengrondsch gedeelte, dicht bij het station West Hampstead, liep een trein door een onveilig signaal en reed het voorste rijtuig van dien Noü aekker trein, waar ook 't compartiment van den treinvoer- der was, met volle kracht in het achterste rijtuig van een vorigen trein die voor een onveilig signaal stond te wachten Een dikke mist moet de oorzaak van het ongeval geweest zijn. De twee rijtuigen zaten in een oogen- blik vast op en in elkander geklemd: ze waren ge heel in elkaar geschoven, en drie menschen verloren bij deze ramp het leven. ALLERLEI. Haar uitgaansdag. De nieuwe dienstbode (aan de telefoon): Neen meneer, mevrouw is niet thuis, en meneer en mevrouw kunnen voor Zondag ook on mogelijk uw uitnoodiging aannemen, want dan heb ik mijn uitgaansdag! Een mooi cadeau. Onbeschaamder advertentie dan die onlangs in een Duitsche courant geplaatst werd, heeft zeker niemand nog ooit gelezen. Ze luidde als volgt: „Ieder die kan bewijzen dat mijn cacao schade lijk is voor de gezondheid, krijgt er terstond tien doozen van cadeau!" Professor. 'Leg amice, vind jij het ook geen zotte gewoonte om overal waar je een visite maakt, je kaartje achter te laten Professorsvrouw. Hoor eens man, dat is toch nog niet zoo zot al* overal waar je komt j* paraplu achter te laten! Het succes. Dame: Wel, heb jullie succes gehad met den weldadigheidsbazar? Jon'ge dame: O, ja, mevrouw, heel veel! Dame: Hoeveel winst is er overgeschoten? Jonge dame: Dat is zoo heel veel niet, maar zes van ons zijn verloofd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 20