I BINNENLANu. Uit den Omtrek; STADSNIEUWS. Hqjfberioiiien. In liet paleis op Het Loois raeu reeds druk bezig met de voorbe reidingen voor het bezoek der Duilsche keizerin op morgen. De tooneelzaal wordt voor die gelegen heid veranderd in een eetzaal voor het personeel der keizerin. De Koningin-Moeder kwam Za terdagmiddag te vijf uur uit 't buitenland te Apeldoorn aan en werd door de Koningin en Prins Hendrik afgehaald. Eerste Kamer. Men seint ons uit Den Ilaag: De Eerste Kamer is bijeenge roepen tegen Dinsdag 26 Nov. half negen 's avonds. Het district Sneek. Bij acclamatie is door de Centrale Autir. Kiesvereenigiugin het district Sueck gekozen dr. A. Kuyper. De strijd in de Rotterdamsehe haven. Dat bij de bootwerkers wel de werwch rrorz't om de beweging tot eeu einde te brengen, kan hieruit blijken, dat het bestuur zich tot den heer Plate heeft gewend, nadat vanwege de Scheepvaartvereeniging te voren nadrukkelijk was verklaard dat de Calandstraters niet werden opgeruimd. Waar, zooals reeds ge meld, ook onder de loonquastie niet begrepen is loo éverhoogiug, daar volgt dat al vóór de emferentie is begonnen op twee voorname punten is toegegeven. De Utrechtsche Spaarbank. De schrik zit er bij de inleggers op de Nutsspaarbank te Utrecht blijkbaar nog goed in, want niet tegenstaande alle geruststellende berichten en ondanks het feit dat de spaarbank aan de aanvragen om terugbetaling op de vorige uitbe- talingsdagen gereedelijk heeft vol daan, was er Zaterdagavond bij de opening van liet kantoor weer een aanta' personen, die hunne gelden kwamen opvragen. De politie bad ook thans weer de noodige maat regelen genomen en plaatste ook nu de personen die om terugbetaling kwamen op een rij voor het gebouw der spaarbank. Ook nu duurden de uitbetalingen tot laat in den avond voort. Evenals de vorige week had zich een aantal nieuwsgierigen bij de spaarbank achter den Dom verza» meld. Gemengde Berichten. De nieuweStui vers. Men schrijft aan de „Tel." uit Zeeuwsch Vlaanderen Kwam vóór eenigen tijd uit Maastricht de jammerklacht, dat de circulatie der nieuwe stuivers daar alles behalve bevredigend was te noemen, hier is de omloop zoo goed als nihil. In Zeeuwsch Vlaan deren zullen nog heel wat menschon gevonden worden die de nieuwe muntstukken niet eens gezien heb ben. De Belgische nikkels zijn bier nog steeds „het" geldstuk. Kan het do minder aangename en handige vorm der Nederlandsche stuivers zijn, welke de ten deze door de re geering gekoesterde verwachtingen Iïeeft verijdeld? Ons inziens, neen. 't Is de regeering zelf, die hiervan de schuld draagt. Waarom lochde werkgevers nietverzocht gedurende eenigen tijd hun personeel in deze munt uit te betalen? Waarom op rijkskantoren niet een zoo ruim mogelijke circulatie iu de hand gewerkt? We geven de regeering de verzekering,dat danalleeu de Bel gische nikkel zal kunen verdrongen worden. Werk aan den winkel Een der grootste Duitsche bier brouwerijen gaat te Voorburg een brouwerij stichten op het nu braak liggende terrein, waar vroeger de bekende boomkweekerij van wijlen den heer Hogeudijk was en dat grenst aan de Prinses Mariunnelaan en het Westeinde. De gebouwen worden gebouwd ouder leiding van den heer Oost hoek, architect te 'sGravenhage. Wat eeusncces! Een meis je, met zeldzaam mooi haar, kreeg aanbod, haren haartooi af te staan voor f200. De koop gesloten, wordt zij eerst gephotografeerd vóór het knippen, daarna met half afgeknipt haar nog eens en daarna nogmaals nadat zij kaal geknipt. (Toen dit was afgeloopen, werd haar beduid, dat ze nu maar gaan kon; geld kreeg ze niet, Gelukkig heeft de politie daarover anders gedacht.) Later prijkten de photo's in des heeren haarwerkerswinkel, maar natuurlijk iu omgekeerde volgorde de laatste photo met kaalgeknipt liooid het eerst, daaronder het fraaie opschrift: ,,„teu gevolge van een huidziekte totaal kaal geworden"", na twee maanden de 2e en na drie maanden de 3e photo; wat een succes (1 (Mülescliott.) E e n a a n r a n d i n g. Meu meldt uit Baardwijk aan de ,,'s-H. Ct.": De dochter van den landbouwer V. S. alhier, die eiken dag de melk bezorgt bij de keetbewoners, werd Vrijdagmorgen bij den Meerdijk aangehouden door een individu, die haar vroeg of zij geld bij zich had. Op haar ontkennend antwoord trachtte hij haar geld uit haar zak te nemen en greep haar daartoe bij de keel onder geweldige bedrei gingen. Plet meisje gilde om hulp, waarop een vrouw uit de dicht daarbij staande keet toeschoot, ge volgd door verschillende polder werkers, terwijl de hond, die voor het melkwagentje gespannen was, zich loswerkte en op den aanvaller lossprong, die daardoor een wonde aan het gezicht bekwam. De aan valler vluchtte daarop, nagezet door de polderwerkers, die er ecliter niet iu slaagden hem te vangen. De politie, vnn het gebeurde onder richt, deed in alle richtingen nasporingen. Iemand, verdacht van de aan valler te zijn, werd door de mare chaussee met liet meisje gecon fronteerd zij herkende dezen ecliter niet. Het meisje zelf is zeer zenuw achtig en heeft een gezwollen hoofd, ten gevolge van de slagen en stom pen, haar door den aanvaller toe gebracht. De politie meent de dader te kennen en hoopt hem spoedig te kunnen inrekenen. Door 'tzolderluik. Don derdagmiddag viel te Bolsward de koopman B. in de Kerkstraat, door dat hij de ladder misstapte, door de opening van het zolderluik iu de gang op de steenen. Hevig bloedende en bewusteloos werd hij opgenomen. Zonder weer bij kemris geweest te zijn is bij gisteravond aan de gevolgen van den val over leden. Poging tot doodslag. Te Bingelrade (Lis aangehouden en naar de gevangenis te Maastricht overgebracht G. C., 53 jaar oud, verdacht van poging tot doodslag te Hoensbioek, gepleegd. Slachtoffers van de „Berlin". Van de aan den Hoek van Holland aangebrachte lijken zijn het stoffelijk overschot van de heeren Lasance, Böhmlander en Clark, allen van het verongelukte stoomschip „Berlin". Uit liet raam gevallen. In het Oog in 't Zeilstraatje te 's Gravenhage had een 92 jarige vrouw het ongeluk uit het raam eener bovenverdieping op straal te vallen. Stervende werd de ongelukkige vervoerd. Weldra overleed ze ten gevolge van een schedelbreuk. - Door de wieken gevat. Het achtjarig zoontje van den land bouwer P. S. te Biesel liep onder- de wieken van een ingang zijuden korenmolen. Het werd door de ronddraaiende wieken gevat en on middellijk gedood. Doorplagen. Zaterdagavond liep de 18-jarige dienstbode M. A. W. N., wonende op de Gedempte Slaak te Rotterdam, met een emmer heet water in de slachtstraat. Dit zagen een drietal jongens, die haar stilletjes naderden en een petroleum- blik in den emmer wierpen, waardoor liet water onbruik baar werd. Het meisje haalde een anderen emmer heet water en weder kregen de jongens da gelegenheid om ook dit water onbruik te maken door het inwerpen van koolstronken en steenen. Dit deed de dienstbode zoo driftig worden, dat zij den emmer met heet water naar de jon gens wierp. Zij raakte geen hunner, maai welden toevallig aankomenden 12-jarigeii W. R., uit de Schinkel- straat. Deze jongen kreeg ernstige brandwonden aan de beenen en in de rechterzijde. Branden. Te Roosendaal op het gehucht Hoorndonck is liet huis vanAnt.Geers geheel afgebrand. Doordien er veel licht brandbare stoffen als teer en traan in aanwe zig waren, lag alles iu een minimum van tijd tegen den grond. Assuran tie dekt de schade. Men vermoedt kwaadwilligheid. Brand opde Amsterdam sc he studentenkroeg. Wij lezen ia „De Courant": Op Zondag èn midden op den dag, kwart vóór tweeën, verschei dene brandweerwagens op den Hei- ligenwegof dat niet 't wandelende publiek deed samenstroomenDe belangstelling in deze straat-gebeur tenis was zeer groot en de betee- kenis van het binnebrandje was zeer klein. Was 't kort geleden een partij smeulende flesschenhulzon, in de kelder der studentensociëteit, waar voor de tusschenkomst der brand weer werd ingeroepen, thans gold 't een binnenbrandje op de droog- kamer van bot N. I. A. gebftuw. De droogkamer, waarvan? „Foor de jongeheere studentjes", had zeker menig jeugdig toeschouwer geamwoord, had hij den naam geweten van 't vertrek op de erste verdieping, waar 't vuur korten tijd den baas gespeeld heeft. Maar t zal wel de droogmaker voor 't linnen, ook weer niet dat der stu buten, maar wel dat van den Kroeg-inventaris gewoest zijn. Vast staat, dat 't er gebrand heeft, dat de oorzaak onbekend is, dat de brandweer spoedig ter plaatse was, dat zij 't brandje vlug bluschte en dat de vele nieuwsgierigen eigen lijk niets meer dan wat rook gezien hebben. SPAARNDAM. Personalia. De heer S. R. Baas, hoofd der school alhier, zal 1 December a.s. die be trekking 40 jaar hebben vervuld. BLOEMENDAAL. Postzegelten toonstelling. Op de nationale post zegeltentoonstelling te Hoorn gehou den behaalde in de klasse 1 afd. B. verzameling postzegels van Nederland en Koloniën in den meest uitgebreiden zin de Heer P. W, Waller te O verveen den 2en prijs, zilveren medaille. In klasse XIV. verzameling buiten de verschillende klassen vallende dr. N. J. Lemei van Meerenberg de zil veren medaille. AERDENHOUT. De distel in zijn been. Een werkman was op 't buitengood Boekenrode bezig met de centrale verwarming aan te leg gen. Hij moest de distel gebruiken doch kapte door zijn schoen en vervolgeus in zijn been. Het,bloed gutste uit de wonde. Een opzichter legde het eerste verband. ZANDVOORT. Raadsverga dering. Dinsdagavond a.s. tegen T'/siiur is eene Raadsvergadering uitgeschreven. De agenda luidt Ingekomen stukken en mede- deelingen, kolderen schoolgeld, be lasting verordening gebruik maken van gemeentegrond, belasting ver ordening op, aansluiting aan de rio leering. bepaling rooilijnen van het steegje bij bet perceel van den heer J. Termes loopende van het Schel penplein naar den Duinweg, benoe ming commissie ter zake van rooi lijnen, gebruik making gemeente grond, verzoek aankoop gemeente grond, wijziging instructie gemeente geneesheeren en gemeente vroed vrouw. ZANDVOORT. De belangen van onze badplaats. Door de Vereeniging tot behartiging der belangen van de badplaats Zand- voort zal Donderdag a,s. des n.m. S uur eene vergadering worden gehouden in Hotel Driehuizen. Punten van behandeling: Diverse mededeelingeu. Ingekomen schrij ven ter zake van de waterleiding. „Hercules." Zaterdagavond werd door de elluer onlangs opge richte Halterclub „Hercules" inde concertzaal van Café Zomerlust eene openbare uitvoering gegeven. De opkomst was tamelijk. De oefenin gen waren goed en werden afge wisseld door bal en eenige voor drachten, gegeven door den heer Joh. Leijten welke laatsten zeer de lachlust der aanwezigen opwekten. SANTPOORT. Personalia- Door het gemeentebestuur is be noemd tot tijdelijk onderwijzer aan de o.l. school alhier, de heer J. Toot te Zaandam. VELSEN, Veel animo. Voor de vacante beirekking van adjunct- commies ter secretarie en voor die van commies, hebben zich respec tievelijk 38 en 24 sollicitanten aan gemeld. VELSEROORD. Personalia. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de o.l. sch.ol alhier is benoemd inej. J. de Haan, te Haarlem. IJMUIDEN. Het bezoek van de keizerin van Duitschland. De maatregelen van orde en veiligheid, door den commissaris der Koningin van Noord-Holland getroffen, luiden: le. Van het oogenblik, dat het kei zerlijk jacht met de begeleidende flo- tiljs in het gezicht van IJmuiden komt, varen geen vaartuigen uit de buitenhaven naar 'zee. Seinenbij dag een blauwe vlag bij donker twee roode lichten onder elkander aan de kustwacht. 2e. Deze seinen worden ook gelie- schen aan den mond van de Vis- schershaven; zoolang die seinen zijn geheschen, varen geen vaartuigen uit de Visschershaven. Schepen, die zich in de buitentoe- leidingskanalen bevinden tijdens de komst, nemen op last van den haven meester op de door dezen aan te wijzen ligplaatsen plaats. BEVERWIJK. Coöperatie. 20 November a. s. zullen de leden der Bakkersvereeniging vergaderen om te bespreken het gezamenlijk inkoo- pen der grondstoffen. De heeren J. Abercrombie en A. Smit, van Wormerveer zullen daar bij uiteenzetten de voordeelen van het vereenigingsleven en het doen van gemeenschappelijke inkoopen, op grond van de resultaten, door de afdeeling Zaanland verkregen. Provinciale Staten van Noord Holland. Zooalt we al vroeger gemeld hebben, zullen de Prov. Staten Dinsdag 3 Dec. a.s. 's morgens 11 uur in gewone najaarszitting bij eenkomen. De stukken zullen dan Commissoriaal worden gemaakt eu 17 December a.s. in de vergadering worden besproken. De agenda voor deze najaarsbij eenkomst bevat de volgende num mers I. Opening der zitting. II. Onderzoek van de geloofsbrie ven en bijbehoorende stukken, geko- sen in de kiesdneten Amsterdam V en Haarlem. III. Loting vaor de samenstelling der Afdeelingen. IV. Mededeeling van de resum tie der notulen van het verhan delde in de vergadering van 17 Juli 1907. V. Mededeeling van verschilhnde Koninklijke Besluiten; houdende goedkeuring, van Statenbesluiten en machtiging tot voortzetting van commissoriale werkzaamheden. VI. Voorstel tot het verleenen van subsidie ten behoeve van eene vakschool voor behangers te Am sterdam. VII. Voorstel tot liet verleenen van subsidie ton behoeve van het kaascontröle slation „Noordholland" te Hoorn. VIII. Voorstel tot het verleenen van subsidie ten behoeve van een proeftuin te Nieuwe Niedorp. IX Voorstel omtrent het ver leenen van subsidie ten behoeve van een cursus voor hoefbeslag te Hoorn. X. Voorstel tot afwijziging van het verzoek om subsidie ten behoeve van de Vereeniging te Amsterdam, te Haarlem en te Helder tot be strijding der tuberculose. XI. Voorstel tot wijziging der overeenkomst tot opneming ter verpleging van krankzinnigen, aan gegaan met de Vereeniging tot Christelijke verzorging van krank zinnigen in Nederland. XII. Voorstel tot het verleenen eener toelage aan den op verzoek, wegens gezondheidsredenen, met ingang van 1 Januari 1108, eervol ontslagen hoofdcommies ter pro vinciale griffie, den beer J. C. Mikkers. XIII. Voorstel tot het aangaan van eene geldleeuing tot kwijting der koopsom van lerreineu bij „Meerenberg." XIV. Voorstel tot het aangaan van een geldleening tot kwijting van de ter leen te verstrekken geldsom van f350,000.ten behoeve van den houw van een Centraal Iraëlietisch krankzinnigengesticht te Apeldoorn. XV. Voordracht tot vaststelling van een derde suppletoire begrooting der provinciale inkomsten en uit gaven voor den dienst van 1907. XVI. Voordracht tot vaststelling van eene eerste suppletoire begroo ting der provinciale inkomsten en uitgaven voor den dienst van 1908. XVII. Voorstel lot aankoop van grond voor den bouw vair een dubbele woning voor twee brug- knechten aan de brug te Vrouwen akker en beschikbaarstelling van gelden voor dien bouw. XVIII. Voorstel tot het verleenen van subsidie voor de beharding van den hoofdverkeersweg op Terschel ling. XIX Voorstel tot afwijzing van het verzoek der Vereeniging „Schut- tevaer" om, in het belang der scheepvaart, des nachts een licht te plaatsen op het schier-eiland Saskerlei in het Alkmaarder meer. XX. Voordrachten tot wijziging van de bijzondere reglementen van bestuur voor a. den Aetsveldschen polder b. den polder Kortenhoef, en het rapport daaromtrent van de in de Zomerzitliug 1907 voor eerstgemelde voordracht benoemde commissie uit de Staten (zie no. LUI van de puntenlijst dier ziting.) XXL Voorstel tot opheffing yan liet Heemraadschap van den Amstel en Nieuwer-Amstel en, in verband met die opheffing, voordracht tot wijziging, van de bijzondere regle menten van bastuur voor: a. den Binnendijksclien Buiten 'velderschen polder; b\ den Middelpolder ouder Nieu wer-Amstel c. den Bovenkerkerpolder. XXII. Voordracht tot wijziging- van de reglementen van Noorder IJ-en Zeedijk, van het bijzonder reglement vanbesluur voordenpolder Assendelft en tot opheffing, van hel afzonderlijk bestuur van den Assendelver Zeedijk. XXIII. Voordracht tot wijziging van de bijzondere reglementen van bestuur voor verschillende water schappen XXIV. Voordracht tot wijziging van het bijzonder reglement van bestuur voor den Schouwbroeker polder. XXV. Overlegging van een over zicht van den toestand der zeawe j ingeu. XXVT. Overlegging van de presentielijsten der vergader ingen van Gedeputeerde Staten. XXVII. Opgaaf van door Gede puteerde Staten goedgekeurde of ter goedkeuring ontvangen keuren van waterschappen. XXVIII. Brief van Gedeputeerde Staten ten geleide van bet verslag der proef-zuivel-boerderij te Hoorn over 1906. XXIX. O verlegging van inge komen adressen. Politierapport. Gevonden: 1 handwagen, 1 krui wagen, 1 demisaison en twee man chetten. Proces-verbaal is opgemaakt wegens dragen van een verboden vuur wapen en het afschieten daarvan, vervoert n van vleesch zonder vergunnii g, op geven van valschen naam. AGENDA. Dinsdag, 18 Nov. Vergaderingenenz. Gebouw „St. Havo", K. K. Volks bond. n.m. 8—9 uur Hulp in Nood, half 9 uur Commissie van Bijstand, half 9 uur Schoenmakersgilde „St. Chrispinus." Vermakelijkhedenenz. Brongeböüyv, n in. 8u, Toovervoor- st.elling door Prof. Roxina. Soc. Vereen w. n.m. '8u. „Gem. Eoor „Polyhymnia" (dir. J. M. Groc- eendorst) coi eert. Virloopiny n enz. BiiONGEBOmvj van. 10 u. Aanbe steding van benodigde artikelen voor t gesticht Meerenberg, Personalia. Met ingang van heden IS Nov. is le ketelm'aker R. Vroom benoemd tot ploegbaas bij de efdeeling ketel makerij aan de Centrale Werkplaats H. IJ. S. M. Gisteren vierde de Heer A. Hoekstra, penningmeester der R. K. Vereeniging van Spoor- en Tram wegpersoneel „St. Augustinus" zijn 121/2-jarige ec tver< eniging. Het bestuur van bovengenoemde ver- eenigiug was gisterenmorgen ten zijne huize om den Jubilaris te complimeuteeren en een cadeau aan te bieden als een bewijs van waar deering van bestuur en lenen voor de diensten door den Jubilaris der vereeniging bewezen. Na door den voorzitter dsn heer P. Bakker te zijn toegesproken werd het cadeau binnen gebracht, waarvoor den Jubilaris het bestuur zeer aangedaan bedankte. Ook van andere zijde gewerd het, Jubileerende echtpaar vele bewijzen van sympathie. De vergadering dtr K. S. A. Naar een advertentie j.l. Zaterdag in ons blad mededeelde - wij hebben trouwens in een klein be richtje dat al eerder gemeld zal Donderdagavond 21 dezer liet plaatselijk comité der K. S. A. voor Haarlem en omstreken een alge metne vergadering houden, die uitgeschreven is iu het gebouw Sint Bavo. Die vergadering is er niet eene als zoovele andereWant men weet het: de K. S. A. is niet een vereeniging, met een bestuur en een aantal leden, maar het is als federatief comité dat aan het hoofd staat van de sociale beweging ouder ons, Roomschen, waartoe alle Katho lieke vereenigiugen die vakbeweging eu sociale dceleinden op bun pro- grammr hebben, toegetreden zijn. Een vergadering van de K. S. A. is dus eigenlijk een soort van plaatselijke Katholiekendag, een wapenschouw van die verschillende economische, sociale en intellqc- tueele vereenigiugen die het Room- sche leven bevorderen en steunen in onze stad. En zoo'n vergadering kan dus heel wat doen Te meer nog, omdat er de tcegang vrij staat ditmaal voor alle Katholieken. Natuurlijk hebben de leden van de aangesloten vereenigingen, die deel uitmaken van liet sociale leger der Katholieke Actie, allereerst toegang. Doch ook andere Katholieken, die niet in een Roomaehe vereeniging huizen (zijn die er dan nog, zal men vragen zijn uitgenoodigd I Wij wenschen daar nu eens uit drukkelijk op te wijzen. Die vergadering van Donderdag avond a.s. moet er eene ziin, waar heel de Katholiciteit van Haarlem zich vertoont, waar alles wat Roomscli is hier in de stad, zijn vertegenwoordigers hebben zal Dat kan, en dat is noodig Voegen we er nog bij dat een begaafd spreker als Prof. Knaapen is, er het woord zal voeren, en dat men er ook op ander gebied met het wezen en werken der K. S. A. zooals het plaatselijk comité voor Haarlem eu omstreken dat opvat, bekend zal worden gemaakt, dan behoeft men onzerzijds niet uitdruk- lijk meer gezegd, dat deze vergade ring een der meest aanbevelens waardige is, die we van dezen winter in onzen Katholieken kring hebben I Over het klassieke Griekenland. Morgen., vond is onzen schouwburg een idealist aan het woord, een man die in uiterlijk schoon - 't klas* sieke schoon het hoogste ziet eu dat verre stelt boven alle materialitisch gedoe. De „eerediem-1 van het schoone" behoeft op zichzelf niet materialistisch wezen. Ook wij. Katholieken, kunnen in de schoon heid het ideaal zien, waarvan de hoogste uiting wel is de schoonheid Gods, die de samenvatting is en de oorsprong tevens van alle schoonheid. En het doet altijd goed, zoo'n dichterlijk gestemde ziel te leeren kennen, die op artistieke wijze de schoonheid niet alleen gevoelt en kent, maar ze ook weet verstaanbaar te maken aan anderen- Zóó moet, naar het oordeel van buitenlansche bladen van allerlei slag, de heer Frank Choisy zijn, die morgenavond in den schouwburg ons spreken komt over Hellas, liet klassieke Hellas met ziin ideale schoonheid, waar voor hij,. Choisy, een hartstochtelijke bewondering koestert. Wie iets meer en iets beters dan de gewone uiteenzet tingen, wil hooren over de hoogte waarop de kunst stond in 't oude Griekenland, hij ga morgenavond dezen Conférencier, die ook op ander- gebied als schrijver, musicus en journalist zijn verdiensten heeft en die in prachtig Frausch zijn ideën uiteen zet, zonder verwijl hooren. Lichtbeelden, door een kunstenaar opgenomen, geven aan deze conférence nog een charme to meer. Tegenspraak. In tegenspraak met alle mogelijke en onmogelijke berichten, voor een deel ook door een der plaatslijke bladen verspreid, die de ronde deen in verband met 't ongeluk den heer Sweerts overkomen, kunnen wij uit de heit ingelichte bron mee- deelen, dat de heerSw. geheel alleen is gaan visschen, dat hij bijna geen geld bij zich had, zoodat aan een of andere geweldpleging absoluut niet mag worden gedacht. De eenige aaunemlijke en logische oorzaak is, dat de man door den mist misleid te water is geraakt en verdronken. Wij hopen, ter wille der droef- beproefde familie, dat aan al die nare, onware praatjes door deze tegen spraak nu voor goed de kop zullen ingedrukt zijn! Naar het Brongebouw. Vanavond naar 't Brongebouw 1 Dat zal de moeite wel loonen. Daargeeft profesor Roxina, leeraar in de Hoogere Salonmagie vanavond een groote toovervoorsteliing. Vanochtend heeft hij voor de pers een voorstelling gegeven, die ons in hooge mate heeft bevredigd. We kregen op dit gebied zeldzaam krasse toeren te zien. En de professor beschikt over een zeer groote keuze! Vanavond b.v. staan er een 40-tal op het programma. Het leuke is, dat na elke goocheltoer de verklaring gegeven wordt. Zoodat allen deze kunst thuis in gezelschap op hun beurt weer zullen kunnen vertoonen Naast het aangename is er dus ook een practisch voordeel van avond te behalen „De S p a a r n e b o d e" Naar wij vernemen heeft het personeel vun de redactie en administratie van „De Spaarnebode" Zaterdag jl. aanzegging ontvangen, met 1 Januari 190S ont slagen te zijn. Men verzoekt ons te berichten, dat dit echter niet inhoudt dat „De Spaar nebode" tevens ophoudt te bestaan: de mogelijkheid bestaat, dat dit blad voortaan geen dee.l meer zal uitmaken van de zaken der N. V. voorheen Gebr. Nobels. „Onder On s". Wij maken nog eens opmerkzaam op het Concert van het gemengd koor „Onder bis" dat hedenavond plaats zal hebben in de concertzaal van de Sociëteit „Vereeniging". Dat do heer Zalsman en mej. Scholten er zullen zingen, is nog een attractie te meer I En het programma - is overigens superieur genoeg om een buitengewoon succes te hebben O v e r II e i 1 g y m n a s t i e k. O ver dit onderwerp in verband met het voorkomen en het bestrijden van lichaamsmisvormingen zal dezer dageii voor de werkliedenvereenging „Ziekenzorg" de lieer M. Steffelaar, arts, alhier spreken. Risico van denarbeid. Aan de Leidsche Vaart viel een timumr- niansjongen van een dak en brak een arm. Tn dezen treurigen to land is hij naar 't Gasthuis vervoerd. Militaire uitvoering Den 23en November zal de tooneel ver eeniging „Oranje", van het 2e reg. huzaren) liaar 4e uitvoering geven in het Brongebouw. A andegevolg en overleden. Wij vernemen, dat de timmerman Zijp, die verleden week het onge luk had aan de Schouwtjesbrug, gistermorgen in het Gasthuis na een droevig lijden, nog immer buiten bewustzijn, is overleden. De derde gepakt. Te laat om het Zaterdag uog in onze courant op te nemen, ontvingen wij liet

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2