135 Naar de Zuidpool. De Noord- en Zuidpool, tot nog toe onbereikte en wellicht onbereikbare punten zelfs voor den meest taaien en onvermoeibaren ontdekkingsreiziger Minder dan naar het noorden heb ben de onderzoekers der poolgewesten zich naar den Zuidpool gewend. En ze hebben dat doel dan ook op grooten af stand gelaten! Maar toch, niemand die de geschiedenis leest van de koene ontdekkingstochten, die ook naar de Zuidpool ondernomen zijn, zal durven beweren dat men dat toch nooit be reiken zal. Een der jongste pogingen daartoe wordt aange wend door luitenant Shackleton, den moedigen Zuid- poolvorscher, die op de gedachte gekomen is. op de uitgestrekte ijsvlakten der Zuidelijke IJzee de auto mobiel als voertuig te gebruiken. Zooals op ons plaatje duidelijk te zien is, heeft hij de voorwielen zijner auto van een soort schaatsen voorzien en daar door het karretje uitstekend geschikt gemaakt voor groote tochten over het ijs. Ofschoon de automobiel van een flink scherm voorzien is ten einde den chauffeur voor den ergsten invloed van de scherpe ijswinden te bewaren, kan zulk een tocht over het ijs toch allesbehalve een pleizierreisje genoemd worden en luitenant Shack leton heeft er zich dan ook duchtig op gekleed. Zal de koene natuurvorscher met dit nieuwe ver voermiddel zijn doel bereiken? Tiuee elfjarigen. Wie zal het gelooven? De twee jongelui op nevenstaand plaatje zijn pre cies even oud, allebei elf jaar! Vooral als men ze naast elkander ziet, is het eigenlijk een beetje al te zot. Ieder afzonderlijk ge zien, zouden ze zulk een buitengewonen indruk niet maken, want de kleinste is wel een lilliputter voor zijn leeftijd, maar och dat komt toch wel eens meer voor. En de grootste is een zwaar, log heer schap, maar zeker heeft toch meni geen wel eens een knaap van elf £t twaalf jaar gezien, die eenigszins uit de verte geleek op dezen mon sterachtig dikken en zwaren jongen. Maar naast elkaar geplaatst, ma ken deze twee elfjarigen wezenlijk een allerzonderlingsten indruk. En het is dan ook niet te ver wonderen, dat ze op de buitenland- sche kermissen veel bekijks hebben I ANECDOTEN. Slim. In de kennisgeving ter op sporing van een dief zegt de Com missaris eener Duitsche grensplaats: „De vermoedelijke dader had, toen hij den diefstal bedreef, een grijzen vilten hoed op. Mocht hij dien niet meer dragen, dan ziet hij er des te Verdachter uit." stuiver van mama!" En wat doe je dan met al die stuivers?" „O, die bewaart Mama om er lever traan voor te koopen!" Familiezaken. Rechter. Gij waart uitgenoodigd hier des morgens om 10 uur te verschijnen en nu is het reeds 12 uur; waarom zijt ge niet op het be paalde uur gekomen? Beschuldigde. Wegens familie-aangelegenhe den, mijnheer de rechter. Rechter. En van welken aard waren deze? Beschuldigde. Ik moest varkens koopen. Nauwgezet. Opzichter, (tot een gevangene, die in de gevangenis eene speld wil oprapen). Laten liggen! Die speld is eigendom van den Staat. Etiquette. Bedelaar. Een aalmoes asjeblieft, me vrouw. Damje. Hoe kunt ge zoo onbeschaamd zijn om met uw vuile laarzen in huis te komen? Bedelaar. Neen, maar nu wordt het goed, nu zal men nog gaan eischen dat men een paar ver lakt leeren bottines moet aantrekken, als men uit bedelen gaat. Onbeschaamd. Bedelaar (tot een heer, die hem een cent heeft gegeven): Neem uw geld terug, mijn heer, ik kan 't niet wisselen. Geuat. Heer. Ga je gaarne naar school, ventje? Frits. Zeker meneer, heel graag, maar nog liever er uit. Aan het douanekantoor. Maar mijnheer, u zei in uw koffer niets dan lijfgoed te hebben. Ja, zeker. En die flesschen cognac dan, hoe noemt u die? Wel, slaapmutsjes natuurlijk. Altijd chique. Rechter: Wat is uw beroep? Voddenraper: Verzamelaar van materiaal voor papierfabri kanten. Ordelieuend. Rechter. Gij beweert, dat de honger u gedreven heeft inbraak in de provisieka mer te plegen. Maar gij hebt daar ook een paar laarzen ge stolen. Wat hebt ge daarop te zeggen Inbreker. Dat laarzen niet in de spijskamer thuis behooren. Practisch. „Als ik's avonds mijn levertraan zoet inneem dus deelt kleine Betsy aan een vriendinnetje mede ,,k:rijg ik eiken keer een

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 19