Groote Houtstraat 24 H. J, VISSER. 't Beste adres voor handschoenen Glacé Peau de Suêde, Castor - en Tricot, in alle lengten. A. von der Möhlert Gr. Markt No- 25 Telefoon No. 1471' 144 Goed begrepen. Zeker winkelier gaf onlangs zijn bediende een brief om daar dertig afschriften van te maken en die naar de opgegeven adressen af te zenden. De brief was van den volgenden inhoud: „Geachte heer 1 Daar gij mijn eenige voorname crediteur zijt dus meld ik u in vertrouwen en mijne andere schulden nauwelijks noemenswaar dig zijn, zal ik u het verschuldigde bedrag eerst daags overmaken, enz. enz." Den volgenden ochtend vroeg de winkelier zijn bediende: „Heb je de brieven verzonden?" „Ja," was het antwoord van den slimmen [bediende. „Gis terenavond nog heb ik ze even gehectographeerd I" Hij kende Hem. Kantoorlooper. Compliment van mijn patroon, mijnheer Frankforter, en hij stuurt u hierbij drie gulden terug, die bij het heden door hem van u ontvangen geld te veel waren. Chef. De Hemel bewaar me I Hoeveel zou er dan wel te veelgeweest zijn, als Frankforter nog drie gulden terug stuurt! Te ueel opeens. „Zeg eens lieve," sprak een man tot zijn vrouw, „de dokter heeft gezegd dat ik veel lichaamsbeweging moet nemen. Zou ik nu gaan wielrijden of voetballen of tennissen of iets anders? Vrouw. Als je het eens probeerde met eiken dag de kleine een paar uur door den tuin te dragen? Man. Ik vrees vrouwlief, dat zooveel lichaams beweging opeens toch wel wat gevaarlijk zou wordon. Onuerdiend scherp. Di. A. Ja ja, de wereld is schandelijk ondankbaar tegenover ons! Hoe weinig gedenkteekenen zijn er niet voor doctoren opgericht I Dr. B. Maar meneer, hoe kunt ge dat nu zeggen I Denk eens aan de kerkhoven! Dan konden ze het toch niet lezen. Dokter (tot zijn keukenmeid, die weggaat). Het spijt me wel, Marie, maar ik kan je onmogelijk anders dan een slecht getuigschrift geven Marie. Dat is niets, dokter, als u het maar juist schrijft zooals uw recepten. Eene fraaie belofte. Een Fransch schrijver, even bekend door zijne onbeschaamdheid als zijne om koopbaarheid, schreef eens aan Veron, den rijken directeur der groote Opera te Parijs: „Leen me s. v. p. twee-duizend franks. Ge zijt zoo verbazend gelukkig, dat het me niet zou verwonderen of ik geef ze u nog eens terug." Haar getuigschrift. Keukenmeid, die op het punt staat te vertrekken): Mevrouw, zoudt u mij een getuigschrift willen geven? Mevrouw: Wat zou ik van zoo'n lui, dom en ijdel meisje als gij moeten schrijven? Gij verwacht toch van mij niet, dat ik leugens op het papier zal brengen Keukenmeid: Och mevrouw, schrijf u maar niets anders dan dat ik het drie) maanden bij uitgehouden heb, dan weten de menschen al genoeg- Ze kennen u allemaal! Een uleiende uerontschuldiging. Een schrijver spreekt een zijner collega's op straat aan, zeggende: „Ik hoor dat gij in een kring, waar mijn talent ge' prezen werd, hebt gezegd, dat ik in 't geheel geen talent heb." „Daar is geen woofd van waar," verontschuldig! zich de aangesprokene, „in hoeveel kringen ik ook verkeer, ik ben nog nooit in een gezelschap geweest waar uw talent geprezen werd." Zoo'n slimmerd. Ritmeester Bargrauw heeft zijn oppasser ontslagen, omdat hij zoo sterk snurkte, dat het gansche huis er van dreunde. Wachtmeester Klinkspoor recommandeert den [huzaar Aalmeier. Ritmeester: Snurk jij? Aalmeier: Neen, Ritmeester. Ritmeester: Hoe weet jij dat? Aalmeier: Ik heb eens den ganschen nacht ge* waakt om mij daarvan te overtuigen, maar ik heb niets gehoord. Scherp. Juffr. B. (amateur-violiste) Hebt u dien ouden man wel zien schreien terwijl Ik mijn sonate speelde Vriendin: Ja, hij zeide dat uw spel hem aan gelukkiger dagen herinnerde, en dat hij een kunst' broeder van u was. Juffr. B.Is hij dan misschien ook violistj'ge' Vriendin: Neen, pianostemmer. Zoo'n oolijkerd. Magere heer. Zeg eens, mijn waarde, ik moet een middeltje van je hebben oin wat gezetter te worden Apotheker (vult een fleschje uit een groote steenen kruik) Dan moet u hiervan driemaal daag8 een eetlepel nemen, verder veel soep en vleesch, veel groenten, veel brood en vruchten gebruiken, en zoo weinig mogelijk beweging nemen. Twee gulden vijf' tig als 'tu belieft. Dank u! Zeer dikke heer (komt vijf minuten later bin' nen): Mijnheer, hebt u ook een middel voor mij om wat magerder te worden Apotheker (vult een fleschje uit dezelfde steenen kruik van straks): U moet hiervan driemaal daag8 een eetlepel vol nemen, volstrekt geen soep, vleesch) groenten, brood of vruchten eten en" zooveel lichaamS' beweging nemen als u maar kunt. Twee gulden vijftig als 't u belieft. Dank ui Beide heeren waren zeer tevreden over het) uit' muntende middel. Modern. Jonge vrouw: Wat er in onze dagen al niet van eene vrouw gevergd wordt! Nu •ff'} mijn man hebben, dat ik zelf koffie en thee zal zetten TELEFOON 49 0. HAARLEM. SPECIALITEIT Witte en Tricot Goederen. Rokken en Blouses. d a: d M b h- 'li weest? tf> d cl Rt Z(

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 28