Voor onze jeugd. 159 Oplossingen uit het uorig nummer. 1. In het aardige vierkant in het vorige nummer vormen de getallen in de verschillende vakjes, op één rij, te zamen hef getal 65. Probeer het maar van rechts naar links, van boven naar beneden, schuin in alle richtingen krijgt ge, als ge de ge tallen op één rij samentelt steeds 65.* Leuk. he! 2, Zooals ge ziet, wordt de vierhoek, die hierboven afgebeeld staat, door de lijn a b in drie driehoeken verdeeld. 3. Karbonade. 4. De letter S. 5. Siam Spanje. 6. Victoria Augusta (keizerin van Duitschland). Nieuwe opgauen. Wij ontvangen nog geregeld oplossingen en nieuwe opgaven van onze jonge lezers. Als de opgaven ge plaatst worden, merken onze jongelui het van zelf, maar van de oplossingen hooren ze niet altijd wat. Daarom zullen we, te beginnen met het volgende nummer, telkens opgeven de namen van hen, die alles goed hebben ingezonden. Maar dan moeten wij op zijn laatst Dinsdag morgen de brieven hier hebben. Ge kunt dan 's Zon dags op uw gemak zoeken en 's Maandags den brief verzenden. 1. Wie hoort zonder ooren en spreekt zonder tong 2. Wie weet twee jongensnamen, die men zoowel van voren naar achteren als van achteren naar voren kan lezen? Ik zal er één zeggen: Otto. Van achteren naar voren staat er ook Otto. Wie weet er nog een? 3. Hoe kan men van niets iets maken? 4. Hoe kunt ge de cijfers van 1 tot 9 zóó op drie rijen zetten, dat de rijen, opgeteld van' rechts naar links, van boven naar onder of schuin, altijd 15 opleveren 5. Zoek eens de namen van acht Hollandsche steden, waarvan de beginletters samen den naam van een groot Europeesch land vormen. 6. Zoek uit onderstaand letter-rommeltje eens de namen van drie Nederlandsche provinciën: acddeeeefhilnnrrrstttu 7. a In bovenstaanden rechthoek vindt ge zes letters. Nu moet ge op ieder van de vier punten een letter bijzetten, zóó dat de tien letters samen den naam vormen van een bekende Nederlandsche stad na tuurlijk pas, wanneer ze goed in volgorde geplaatst zijn. 8. Mijn eerste lettergreep is de naam van een groot, sterk dier. Mijn geheel kent een-jongen, die de aardrijkskunde van Midden-Europa goed geleerd heeft, opperbest. Wie ben ik? 9. Mijn geheel is een instrument, dat tegenwoordig druk gebruikt wordt. Een 1, 2, 3, 4 is een gewicht. De 7, 8, 5, 6 is een deugd. 2, 5, 8, 4 is een kostelijke lekkernij. Wie ben ik? 10. Wie kan in het plaatje, dat hieronder staat, den houthakker vinden? Zijn hout is er, maar waar is hij zelf nu? Waar is de houthakker? ALLERLEI. Natuurlijk spel. A. Is het spel van die nieuwe actrice nogal natuurlijk? B. Wat, natuurlijk I Toen zij gisteren avond als stervende moeder speelde, was er iemand in de zaal die haar voor een hooge som verzekerd heeft en de man viel flauw van den schrik! r a y h s 3) yrlC K ^(|D

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 25