BINNENLAND. Uit den Omtrek. .STADSNIEUWS. fanuari 190S zullen de uitgaven, edaan door den Kongostaat en de door den Kongostaat geïnde gelden komen ten laste en ten bate vau België, zooals van zelf spreekt onder voorbehoud van de aanneming van de aanneming van het wetsontwerp tot overneming van den Kongostaat. liet wetsontwerp bestaat slechts uit een artikel, waarin wordt gezegd dat het bijgaand verdrag van in lijving, gesloten op 28 Nov. 1907 tuischen België en den Kongostaat wordt goedgekeurd. Ook dat wetsontwerp is onder teekend, behalve door den Koning, door alle ministers. Nieuwtjes in drie regels. Een telegram „onder voorbehoud" uit Oadix meldt, dat Moelai Hafid Maza- gan zou hernomen hobben. Een ontzettend mijn-ongeluk in Fairmont (Ver. Staten) 1 De mijn ont ploft, in brand, 500 menschen dood. Vorst Ferdinand van Bulgarije is verloofd met de 47 jarige prinses Eleo- uora Heuss (jongere linie). Hofberichten. De Koninklijke familie wordt Zaterdagvoormiddag 14 dezer uit Amsterdam in de residentie ver wacht ten einde gedurende den winter aldaar te verblijven. H. M. de Koningin niet naar Engeland. Naar aanleidiug van de plannen onzer Koningin die een bezoek aan Engeland te brengen schrijft thans de Londensche correspondent van de „O. fl. Ct." In antwoord op mijn vraag, in verband met de vermoedelijke reis van H. M. de Koningin naar En geland, heb ik van lord Knollys, den particuliereu secretaris van koring Eduard, den volgenden brief ontvangen: Ik heb de eer de ontvangst te berichten van uw brief en u in antwoord mede te deelen, dat voor zoover mij bewust is, het couranten bericht, dat de Koningin van Ne derland zich voorstelt Engeland het volgende jaar officieel te be zoeken, niet waar is. Het Keizerlijk bezoek. IT. M. de Koningin-Moeder, die op den dag van het bezoek van do r Duitschen Keizer te Amsterdam tegenwoordig zal zijn, komt alsdan 's namiddags tegen half vier te Am sterdam aan en zal als gast van H. M. de Koningin ten Paleize op den Dam logeeren tot den volgen den ochtend, als wanneer II. M. naar den Haag terugkeert. Zooals bekend, zal zich op de tribune op het oude Beursterrein te Amsterdam de Deutsche Miin- nergesangverein „Eintracht" doen hooren. Omtrent het programma, dat uitgevoerd wordt., kunnen wij het volgende mededeelen. Begon nen wordt met de volksliederen, het Wilhelmus en het Wien Neêr- lands Bloed, en natuurlijk zal ook het Duitsehe volkslied, „Die Wacht am Rhein", gezong»n worden. Daa volgt een Duitscb lied, een „Hymne aan de Muziek", door „Eintracht" ook te zingen op haar nationalen zangwedstrijd, aie morgen aanvangt. Voorts wordt een gelegenheidsge dicht gezongen: „Heil Kaiser und Reich", op muziek van L. Rebbert, woorden van Leinung. Aangaande het programma van dea drg wordt nog gemeld, dat de Duitsehe corporaties, (ook vaa bui ten Amsterdam) elk uit drie per sonen bestaande, in den namiddag ontvangen zullen worden, wanneer de Keizer van zijn bezoeken zal zijn teruggekeerd. Te vo.en ontvangt.de Keizer de Duitsehe consuls hier te lande. De Keizer zal 's middags hoogst waarschijnlijk eerst het Rijksmuseum bezoeken en daarna de collectie- Six. Nu de keizerin niet mede komt vervalt het bezoek aan het Burger weeshuis. Tegen vier uur zal H. M. met Haar hoogen gast ten paleize terug zijn, waarna de „cercle" aanvangt. De „Oranje-Bond voor Orde", (voorz tter de heer Hees en secr. de heer Hossele) de Boudsvereeni- giug voor Oranje" (voorzitter de neer S. A. Monnikendam en secr. de heer D. Pieters), zullen met nog eenige vereenigingen tegenwoordig zijn met haar banieren eu leden, doch buiten den Nationale Oranje- houd „Wat ook Vall" om. Vereenigingen, die zich wenschen aan te sluiten, kunnen zich aan melden bij de secretarissen resp. 2e Nassau, traat 25 en Nieuwmarkt hoek Zeedijk 132. vóór Dinsdag a.s. Uit de Staatscourant, p Benoemd is tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw, mr. W. A. van Emden, waarnemend raadsadviseur bij het departement van Landbouw, Nijverheid en Han del. Bestemd tot waarnemend alge meen gouveneaients secretaris van ed.-Indië, J. B. vau der Hou ven van Mordt, referendaris aan het dep. van Koloniën. Het licht is verschenen. „De Rotterdammer" schrijft: Van verschillende zijden werd ons licht verspreid over de letters A. R. op het verhuizingsbiljet van den heer E. Nogarede, die daarover in ons nummer 1396 een ingezonden stukje schreef. O. a. schrijft men ons uit een andere gemeente, dat op de ver- huisbiljetten, door Rotterdam's be volkingsbureau afgegeven, niet al leen staan de letters A. R., maar op andere biljetten G. K. enj^nog andere G. R. Men schrijft ons, dat de letters A. R. ook voorkomen op het biljet van eene uit Rotterdam verhuisde R.omsch-katholieke juffrouw. Iemand die vroeger aan het bevolkingsburer u van Rotterdam verbonden is geweest, schrijft ons, onder het motto „Allergrappigst ingevlogen," dat de letters A. R. be teekenen Aanvullings-register. Wat echter alles afdoet, is, dat een ambtenaar van het Bevolkingp- bureau ons zeer welwillend er mee op de hoogte kwam stellen, hoe de vork in den steel zat. Namelijk aldus. Er bestaan aan de „Bevolking" te Rotterdam vier extra-aanwijzin gen op de kaarten A. R. d. i. Afzonderlijk-register, voor de ongehuwden. G. R. d. i. Gestichts-Register. G. K. d. i. Gezins-Kaart. S, d. i. Schipperij. Wijl nu de heer Nogarede onge huwd is, ontving hij een biljet met de letters A. R., welke letters op de biljetten worden bijgevoegd, ten einde, mocht de post in een andere gemeente den verhuisde soms niet kunnen vinden en het biljet naar Rotterdam terugzenden, alsdan het Bureau te Rotterdam spoedig zou kunnen weten, op welke kaart het biljet betrekking heeft. Ten overvloede toonde ons de ambtenaar nog twee kaarten van iemand, die enkele jaren geleden gehuwd was. Op diens oudekmt stond A. R., en na zijn huwelijk was er bijgeschrevenvertrokken naar G. K. De zaak is dus nu volkomen in het reine. Er is derhalve van geen enkele politieke aanduiding sprake. De strijd in de Rotterdamsche haven. Gisterenmorgen moesten aan de Hillelaan te Rotterdam door bereden politie een 200-tal bootwerkers uit een gedreven worden, die een 24- tal Nieuwediepers, die tijdens de staking vast werk gekregen hadden bij de firma P. Thomson en Co., lastig vielen. De kwestie te Krommenie. Naar aanleiding der ontslagkwes tie-Binnendijk zijn hier de fabrieken der firma Yerwer stop gezet. De staking te Enschedé. In de gisterenmorgen gehouden vergaderiug van stakers en orga- nisatiebesturen keurden de laatsteD de staking ten zeerste af al3 directe actie en raadden aan nogmaals een conferentie aan te vragen De firma stond deze toe op Maandag aan staande, mits het werk werd her vat. De arbeiders besloten dien overeenkomstig. Werkloosheid. Iu een gisteren te 's GravenlTage gehouden huishoudelijke bijeen komst van werkloozen werd beslo ten een adres to richten tot den gemeenteraad, houdende het ver zoek om f15,000 uit de gemeente kas te trekken tot leniging van den nood der werkloozen. Ook zal vergunning gevraagd worden voor het houden van een collecte. Gemengde Berichten. Flink succes. By het pas gehouden examen voor het Fransch Middelb. Onderwijs, acte A. slaagde o.a. mejuffrouw B. Welsing, élève van het pensionaat der Ursulines, te Roermond en dit op 18-jarigen leef tijd en na een studietijd van 21/., jaar. Voorwaar een schitterend re sultaat ön voor de .geslaagde èn voor de inrichting. Branden. Te Havèlter Berg is de woning van den bierhuishouder P. Zwolle afgebrand. T>e vlammen grepen zoo snel om zich, dat van den inboedel weinig gorad kon wor den. Huis en inboedel waren ver- kerd. De oorzaak is onbekend. Moord. Naar het „N. v h' N." verneemt, werd gisternacht te Dwingelo zekere P. Barelds door een geweerschot vermoord; twee andere personen ernstig gewond. Omtrent het drama in de ge meente Dwingeloo meldt men aan de „Asser Ct." het volgende: In het Leggelooierveld, gem. Dwingeloo, bezochten de gebroeders Barels Donderdagavond Tennis Schieving, die onlangs door een schot in de borst verwond werd. Terwijl zy daar zaten, vielen twee o choten door de ruiten. Pieter Barels werd gedcodverwond wer den Gerrit Schieving aan hoofd en hals, van Teunis Schieving werd de benedenarm stuk geschoten, Hendrikje Schieving aan den arm gewond. De toestand der gewonden is niet bedenkelijk. Er is geschoten met ganz hagel. De marechaussee doet onderzoek naar de daders. Over boord en verdron ken. Bij de familie Staal te Vlis- singen is bericht ontvangen dat Woensdag een 22-jarige zoon te Antwerpen, die als matroos op een sleepboot voer, overboord gevallen en verdronken is. Door de ruiten gescho ten 1 doode,2 gekwetsten. Bij Schieven, te Smilde, zijn gis terenavond vier geweerschoten ha gel door de ruiten gelost, met ge volg, dat Pieter Barels werd gedood, terwijl Th. Schieven aan den arm gewond werd en de moeder gekwetst werd. De daders zijn oubekend. Dubbelboek. Door man nelijke lidmaten zijn verleden week bij den Geref. Kerkeraad te Nykerk briefjes ingeleverd met de namen van personen, op wie men de aan dacht wenschte te vestigen voor de a.s. verkiezing van Kerkeraads- leden. Een dezer is een weinig op de hoogte van het dubbelboekkou den. Tussehen twee lidmaten heeft nu het volgende gesprek plaats: A. (Doelende op den dubbel-boek- der.) Die heeft wel kans. B. Maor die kun we niet ge- bruuken. A. Wel waarom niet? B. l ie man houdt dubbelboek. A. (die het uitproestte van la chen) Weet j e, wat dat bc teekent B. Nou, of ik dat weet.... A. Nu, wat dan? B Wel dat is twee keer op- schrieveD, dan kun je dubbel be talen. „Rotterd." Knoeierijen met machine olie. Uit het „Maandblad tegen de Vervalschingen": Wij onderzochten een partij machi neolie en bevonden, dat deze vermengd was geworden met soda, zoodat zich een niet onbelangrijke hoeveelheid zeep gevormd bleek te hebben, die natuurlijk ten zeerste af te keuren is in olie, welke dienen moet om ma chines te smeren. De fabrikant van dit nieuwste knoei- product op technisch gebied, had blijk baar een mengsel van minerale olie en zure of ranzige vette olie gemaakt, en ten einde het zuur af te stompen, de noodige soda toegevoegd, om den oppervlakkigen beoordeelaar, die dik wijls alleen op de al of niet zure re actie van de machineolie let, op een dwaalspoor te brengen. Het behoeft geen getoog, dat een zoodanige knoeierij, voor machinedee- len zeer nadeelige gevolgen zal heb ben, en een ernstige waarschuwing tegen een dergelijke vervalsching is inderdaad zeer noodig in het belang der industrie. Botervervalsching. In het „Maandblad tegen de Vervalschingen" schrijven de doktoren Van Hamel Roos en Harmens: Wij constateerden wederom bij een „botersoort", welke in de hoofdstad aan de huizen gevent werd als „echte natuurboter", een samenstelling, welke overeenkwam met een mengsel van 40% margarine en 60% natuurboter. Men zij op zijn hoede tegen boter met concurreende prijzen (en met de noo dige margarine vermengd!), die door telkens van naam veranderende „boer tjes". speciaal van de overzijde van het IJ, aangeprezen wordt.% Het mes. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is bij esn vechtpartij in de L-euweostr. te Hilversum een persoon genaamd R. W. zoodanig met een mes ge stoken, dat dr. Peters overbrenging naar de R. K. ziekenverpleging noo'zakelijk achtte. Het bleek ('at de s'agader van het linkerdijbeen was d orgesoeden. Zijn tje.tand is ernstig. Vermoedelijke dader is een zekere v. V. Men meldt uit Zwolle: Bij een twist in een Cïfé aan het Koningsplein alhier werd een zekere Mulder zoodanig met een dolkmes in het onderlijf verwond, dat on middellijke opneming in het zieken huis noodzakelijk was. De vermoedelijke dader is naar het Huis van Bewaring overgebracht De toestand van den verwonde is hoogst ernstig. De aanslag op de Amster- (lamsche Studenten-Societeit Zooals men weet, heeft de piccolo o.m. verklaard, dat anderen hem zou den hebben omgekocht om zijn euvel daden te volvoeren. Op grond van deze verklaring zijn natuurlijk ver schillende veronderstellingen gerezen. Er blijft in elk geval nog ruimte voor de meening, dat n oh ter den jeug digen delinquent anderen staan. In verband hiermee dringt een oud student in de „N. Rott. Ct." van lieden op een scherp onderzoeken aan en ontvingen wij van den rector van den senaat van het A. 8. C. een schrijven. Wij hebben ons tot de bevoegde zijde om inlichtingen gewend en ver nomen, dat hieromtrent nog niets kan worden medegedeeld. De justitie zet natuurlijk haar onderzoek in deze zaak voort en men wachte het resul taat hiervan nu rustig af. (Tel.) Uit 'traam gevallen en verdronken. Gistermorgen is te Dordrecht de 42 -jarige R. wonende op de Groenmarkt aldaar, uit het venster van zijn slaapkamer in de Voorstraatshaven, gevallen en ver dronken. Branden. Te Schagerbrug is de boerderij van V. B. tot den grond afgebrand. Het vee is gered, alle meubels, benevens goud en zilver en f1000' aan bankpapier, werden een prooi der vlammen. Twee zoons van V. B. kregen bij het reddingswerk hevige brand wonden. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE, Door H.H. Ge deputeerde Staten der Provincie Noord-Holland is goedgekeurd de Rekening dezer Gemeente over het dienstjaar 1906. Inkomsten f 27,133,555 Uitgaven f 26,692,215 Batig saldo f 441,34 HALFWEG. De campagne aan de Suikerfabriek „Holland" zal dit jaar hoogstwaarschijnlijk eindigen a.s. Dinsdag 10 December. ZANDVOORT. St. Ni col aas. Hedenochtend zijn de schoolkinde ren op de beide openbare lagere scholen onthaald op St. Nico'aaskoek Deze tractatie werd gedaan van wege mevrouw de douanaire de Favauge te Heemstede. ZANDVOORT. Personalia, Aan den rijksveldwachter G. C. A. de Bruin alhier is de rang van brigadier-titu lair toegekend. De heer P. de Boer, onderwijzer aan school B alhier, is tot benoemd tot onderwijzer aan de school voor achterlijke en spraakgebrekkige kinderen (hoofd de heer Schreuder) te Amsterdam. VELSEN. Treurig. Door dc politie is in de ouderlijke woning al hier teruggebracht, de minderjarige B. C., in betrekking te Amsterdam. VELSEN." Ons Raadhuis. Aan den aannemer voor den aan- en ver bouw van het Raadhuis is toegestaan het werk 2 maanden later op te le veren dan het bestek aangeeft. Personalia. Tot tijdelijk on derwijzeres aan de o. 1. school E in het dorp Velsen is benoemd mej. J. Heenk te Haarlem Het Witte Kruis. De cursus tot eerste hulp bij ongelukken, welke door de afdeeiing Witte Kruis in het dorp zal woi den gehouden, komt on der leiding te staan van den heer dr. P, E. Bos, arts, te Wijkeroog. BEVERWIJK. Personalia. Tot geneeskundige, belast met den dood- schouw en de gratis-vaccinatie gedu rende 1908, is aangewezen de heer J. Wiedeman, arts alhier. Tot makelaar is benoemd de heer H. W. Duyn alhier. Ingetrokken De aan J.Blom verleende vergunning tot den verkoop van sterken drank in het kleinin het perceel Alkmaarsche straatweg 63 is door Burg. en Weth. ingetrokken op grond dat daarvan gedurende 3 maan den geen gebruik is gemaakt. BENNEBROBK. Een pracht van een plan. Allen weten, datdeHaag- sche straatweg tot Haarlem in den zomer zeer stoffig is. Vele wandelaars uit Haarlem schuwen daarom Benne- broek. Belanghebbenden zullen nu trachten geld bij een te brengen om den weg zooveel mogelijk stofvrij te maken door hem met westrum iet te be sproeien. LISSE. Boll en c u 1 tuur. Gister avond vergaderde de afdeeiing Lisse der Alg. Vereeniging voor bloembol lencultuur. Tot candidaten voor 't Hoofdbestuur werden geproclameerd •ie heeren René Schoo te Hillegoin en M. Damen te Monster. De heer Th. van Rijn werd herko zen als 2e secretaris van het afilee- lingsbestuur, de heer M. Veldhuizen van Zanten Jr. gekozen 2e voorzitter, ia de plaats van den heer S. P. ten Cate, die bedankt had. Men was algemeen van meening, dat het centrum van de bollencultuur de meest gewenschte plaats is voor een Tuinbouwschool. LISSE. Het graven van eene nieuwe vaartslootvoor rekening van den heer H. van Graven alhier, is bij aanbesteding gegund aan den heer H. Potman alhier voor de som van f1983. Deze slrot zal van uit de Ring vaart worden gegraven, terwijl het daaraan grenzende land zal worden ingericht voor de bloembollencul tuur. SASSEN HEIM. Esn los voor anderen. Onze motorreederij heeft vergunning gekregen in de Sassen- heimsche Vaart te stoomen. Andere schippers schijnen nu te meenen,dat zij het ook gerust kunnen doen. Doch dit zal hen tegenvallen. H. H. van Hillegom is reeds deswege verbali- seerd. NOORWIJKERHOUT. 6 Dec. Geen sterfgeval. Sinds 22 Augustus j.l. is in deze gemeente, met eene bevol king van 2755 zielen, geen sterfgeval voorgekomen. HAARLEMMERMEER. Schuit gezonken. Donderdagavond is een schuit geladen met bieten, inhoudende 14 last voor de fabriek „Holland" te Halfweg, gezonken, onder de brug aan de Genievaart te Hoofddorp. De schip per C. de Groot van Amsterdam die met zijn vrouw op dé schuit was, poogde eerst het lek te stoppen door er veeren kussens tegen te houden maar spoedig zag hij dat dit niet hielp. Toen begon men om hulp te roepen. De man en zijn vrouw zijn daarna door een anderen schipper met een boot van hun schuit gehaald. De vaart is nu geheel gestremd daar er geen vaartuig ondor de brug koor kan voordat de schuit is gelicht. Opzending gevraagd. Telegra fisch heeft de burgemeester van Haar lemmermeer van zijn ambtgenoot te Zoeterwoude bericht ontvangen, dat aldaar op vermreden van diefstal is aangehouden en voorloopig in arrest is geste'd, zekers de B., arbeider uit Haarlemmermeer. Men vermoedt dat hij dezelfde is, die werkzaam geweest is bij den landbouwer N. de V. te Haarlemmermeer, die van voornoem den landbouwer een bankbiljet van f 25 ontving ter verzilvering, doch daar mede spoorloos is verdwenen. Opzen ding naar Haarlemmermeer is telegra fisch gevraagd. Gemeenteraadsvergade ring op Donderdag 12 December, des voorm. te 10i/2 uur, ten Raadhuize. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 2. Stemming over het voor- stel-Kistemaker om marktgeld te heffen. 3. Verzoek van P. KlerX om eervol ontslag als onderwijzer aan school 1. 4. Adres van dr. Bon om eervol ontslag als gemeente geneesheer in een gedeelte van wijk II. 5. Be paling der belooning voor brandspuit- lieden, bedoeld bij art. 8 der Alge meens Politie-verordening. 6. Adres van P. Bakker te Nieuw-Vennep om een gedeelte wegsloot te mogen dem pen in sectie E.7. Adres van J.Lewis om traktementsverhooging als dood graver. 8. Adres van de Vereeniging van Hoofden van openbare lagere scholen in deze gemeente, om hoogei vergoeding voor het geven van her- halingsonderwijs. 9. Adres van inge zetenen te Lisserbroek om verplaat sing van stembureau no. 7. 10. Rio- leering in sectie 1 Kruisweg. 11. Vaststelling beslek onderhoudswerk aan de scholen en onderwijzerswonin gen voor 1908. 12. Als voren betref fende het Raadhuis. 13. Benoeming van leden der commissie tot wering van schoolverzuim. Aanbevolen wor den de heeren: P. Borse (aftr.) en N. J. van Voorthuizen, A. van der Hor (aftr.) en W. W. Vallentgoed, H. Pos (aftr.) en T. H. van der Veen, J. Klomp (aftr.) en B. Verhulp, A. G. Voordendag (aftr.) en J. Kooy. 14. Benoeming van leden van het Burgerlijk Armbestuur. Aanbevolen worden de heeren: voor wijk 4. R. W. Lammerts (aftr.) en A. van Wie- ringen, voor wijk 5 D. J. G Krijger (aftr.) en G. Luyt, voor wijk 6 P. van Kooten (aftr.) en L. Koole, voor wijk 8 J. de Rijk (aftr.) en T. Hanedoes, voor wijk 13 S. van der Sluys (aftr.) en J. Kort, voor wijk 20 H. C. van Staveren (aftr.) en G. Dijt. 15. Sup pletoir kohier hondenbelasting, dienst 1907. 16. Bezwaarschriften id id. 17. Suppletoir kohier, hoofdei, omslag, dienst 1907.18. Bezwaarschriften id. id. BLOEMEN DAAL. O n g e 1 u k b ij den arbeid. De hulpstoker aan de Electrische Centrale alhier, A. Vis, belast met de wacht in de machinekamer had het ongeluk iD aanraking te komen met een in schakelaar, waardoor deze werd uitgetrokken, waardoor de loodze- leering doorsl.eg, tengevolge waar van een blauwen vlam ontstond, waa-door Vis, in beide oogen letsel bekwam, hoewel geen blyvond na deel is te wachten, is de toestand van den getroffene toch van dien aard, dat bij zich onder genees kundige behandeling heeft moeten stellen en zijne werkzaamheden heeft moeten staken. Ontvreemd? De kinderjuffrouw an den Heer E. alhier kwam gistermiddag tot de onaangename ontdekking, dat gedurende baai- afwezigheid, baar horloge, dat zij in de mangelkamer liad laten lig gen verdwenen was. Vermoedelijk is het door een venter ontvreemd. Personalia. Tot onderwijzer aan de Christ. School te IJmuiden (vacature de heer Van Twist) is benoemd de heer D. Groet van hier. Opzichters- en teekenaarsbond. Op uitnoodigiug van het bestuur Ier afdeeiing Haarlem en omstreken van den Alg. Ned. Opzichters- en Teekenaarsbond zal hier a.s. Maan dag optreden de heer J.L B. Keur- chot uit Utrecht, secretaris van dien bond, met het onderwerp Op neming van de technici in de On gevallenwet, invoering van Staats- •uderdoms-pensioen, voorziening van invaliditeit en goede arbeids- vetgeving in het algemeen. De begrafenis van H. Figee. In vervolg op ons bericht van gisteren betreffende de begrafenis van 't stoffelijk overschot van den heer II. Figee kunnen we nog het volgende melden. Van 't sterfhuis ging de stoet langs de fabriek naar 't kerkhof tj Overveen. Daar Wvrdeo degreote verdiensten van den overledene door velen treffend geschetst. Behalven de leden van 't perso neel waren ook aanwezig de voor zitter en secretaris der Maatschappij van Nijverheid. Namens Commissarissen der Ma chinefabriek sprak de heer M. J. van Bosse, namens de directeur de heer J. F. Hulswit. Nog werd 't woord gevo rd door den heer de Kruijff uit Amsterdam, die 30 jaar zijn vriend was en 20 jaar zijn vennoot. „Zang en Vriendschap." Op de repetitie van gisterenavond, voor deze vereeniging gehouden, tevens gelijk vallend met den 60sten verjaardag van den directeur, den heer W. Robert, was dezen jubilaris een aardige verrassing bereid In het repetitie lokaal, op de plaats die door den directeur wordt ingenomen was een versiering aan gebracht. Tevens werd docr de liedertafel den jubilaris een prachtig bloem stuk aangeboden, en e^n kunststuk van koekbakkersweri: een ractig gebak, waarop „Der Directeur op z ij n 60en v er'aardag aan geboden door re leden van „Z. en V." Hoe) de Vaan!" De voorzitter ter Vereeniging wenschte in een rarte'.ijke speech den directeur uit"' aam der lieder tafel geluk. w Na de repetityfWerden directeur en leden gekiek t 't Was een aelrige avond en een leuke verrassin;» Sint Nicolaa in de kazerne. Gisterenavond werd den kinderen van de gehuwdemilitairen der Cava lerie in de Cayierie Kazerne een St. Nicolaasfeest b<eid. Nadat St. icolaas te paard de zaal was binn igestapt en tot de kin deren een to^praak was gehouden werden, vocAfgegaan door éënige versnapering» tot het uitreiken der cadeaux oveiragaan. De vele vrolijke gezichten tijdens het feestweljgen het vermoeden dat deze avond j:s welgeslaagd mag wor den beschouvdl Rad van Beroep. (ZittLg van gisteren.) Gistere^mddag 1 uur vergader- Ie de Raid van Beroep voor de ongevallenverzekering. Behanjld weiden o.m. de vol gende z Ven Fr. Ba,rt te Hoorn hadalshoo - draaier net zijn duim onder dc zaagmachine gezeten. De R. V. B. keerd- Baart 12% cl s. per dag uit, doch hij vond dat to weinig( daar hij een stuk van dien luim'was kwijt geraakt. De des kundige A. J. Geijl uit Haarlem verklaarde echter, dat Baart als koutdraaier geen hinder vau, zijn duini zal hebben. A. v. d. Heuvel van Hilversum had zich verrekt als timmerman bij het verzetten van een steen. In een paar maanden kan hij niet werken en eischte derhalve een uitkeering, welke door de R. V. B, geweigerd werd. De raadsman, Mr. v. d. Meulen drong aan op het hoore van dr. Ter Brink, doch de Raad van Beroep liad aan de stukken genoeg. De timmerman M. de Graaf uit Halfweg was met de hand onder 't heitoestel geraakt, waardoor deze stijf was geworden. De. R. V. B. keerde 22doch hij vroeg 40%. Uitspraak over 14 dagen. De Wagenweg, de Burgwal en de keien. Onder de bewoners van den Burg wal (noordzijde) wordt duik geteekend op het volgend adres, dat Maandag a.s. aan den Raad der Gemeente Haar lem zal worden gezonden „Aan den Raad der gemeente Haar lem. Ondergeteekenden, allen wonende op of aan de Noordzijde van den Burg wal alhier, vernomen hebbende het Besluit vau Uwen Raad d.d. 4 Dec. 1.1. om n.l. aan dea Wagenweg de kei-bestrating door klinkers te doen vervangen voorts overtuigd dat die Wagen- wegsche keien, in stee van ook de Burgwalbewoners steenen des aanstoots te zullen worden, veeleer tot zeer ge wenschte verbetering en zelfs tot sie raad kunnen strekken der reeds jaren zoozeer ontredderde bestrating van genoemde Burgwalzijde nemen eerbiedig de vrijheid Uwen Raad te verzoeken om, bijaldien ge noemd besluit tot uitvoering mocht geraken, voor bestrating van hun Burg walkant met meergemelde keien in d0 gunst te mogen staan". Zoo ziet men, wat de een met min achting verwerpt, wordt door den an der vurig gewenscht en zal dankbaar aanvaard worden! Nu is het waar, dat de Burgwa'; bewoners niet zulke bijzondere lu' zijn als die van de Wagenweg, en ee" heel ander slag van menschen, dj1' zooveel rust en gemak niet noodig hebben, om in den geest van den her' Sneltjes te spreken. Dat bewijst trouwens ook wel h" feit, dat ze zoo lang reeds er n»1". snakken om den schandelijke toestau' der Burgwal-bestrating toch eindelij eens verbeterd te krijgen 1 Maar wo geven don Burgwal-be V' ners nu werkelijk een kansje! Ze adresseeren aan den Raad, om<% deze voor bestratings ongemakken tioB' al gevoelig is gebleken, We hopen d*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2