Uit deo Omtrek. STADSNIEUWS. I Ten Paleize zal een lunch plaats 'nebben „en familie". Des middags 'wordt een bezoek gebracht aan het ■Rijksmuseum en collectie-Six en 'het Burgerweeshuis. Daarna vermoedelijk ontvangst 'van autoriteiten en depu aties en <les avonds groot gala-diner. Behoudens eventueele wijzigin gen, in verband met onvoorziene omstandigheden, is, naar de Tel. i verneemt, het programma van het Keizerlijk Bezoek thans aldus vast- gesteld Donderdag, 12 December. In den avond, aankomst te IJmuiden van liet keizerlijk jacht Hohenzollern, met de begeleidende oorlogschepen divisie. Vrijdag, 13 December. Ongeveer 8 uur voormiddag opstoomen van de Hohenzollern naar Amsterdam, vergezeld van de oorlogsschepen. Omstreeks 11 uur aankomst van de Hohenzollern aan den kop van de Handelskade, onder het lossen van saluutschoten, van de voor de slad liggende Nederlandsche oor logsschepen. Ontvangst van keizer Wilhelm, in de hal van het gebouw voor den Algemeenen Dienst, door H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden. Vervolgens vertrek naar het Konink lijk Paleis op den Dam, via het Damrak. Te 12'/2 uur lunch ten paleize. Te kwart voor twee uur wordt uitgereden, om bezoeken te bren gen aan het Rijksmuseum, waar o. m. de Nachtwacht in den nieuwen uitbouw zal worden bezichtigd, de collectie-Six, Heerengracht, bij de Vijzelstraat, en aan het Burger weeshuis, ingang St. Luciënsteeg. De volgorde dezer bezoeken staat nog niet vast. Daarna wordt naar het Konink lijk Paleis teruggereden; na vier uur cercle en ontvangst van autori teiten en députaties van Duitsche vereenigingen. Om zes uur vangt het gala-diner ten paleize aan. Te 10 uur 35 (studstijd) vertrek van het Centraal-station, oponthoud van 11.35 tot 11.45 (stadstijd) te Amersfoort. Het Vorstelijk Echtpaar komt Donderdagochtend tegen 11 uur te Amsterdam. H. M de Koningin- Moeder arriveert Vrijdagochtend te dier stede en vertrekt na de thé. De Minister van Binnenlandsche Zaken brengt ter algemeene kennis, dat het Rijksmuseum te Amsterdam op 13 dezer voor het publiek zal gesloten zijn. H. A. M. Roelants. t Gisterenmorgen is te Schiedam overleden de heer H. A. M. Roe lants, die ruim 50 jaar aan het hoofd der bekende uitgeverszaak stond. De overledene maakt vele jaren deel uit van den Schiedam- schen Gemeenteraad. Uit de Staats-Courant. Bij Kon. Besluit zijn eervol ont slagen als hoogleeraar a. d. faculteit der rechtsgeleerdheid te Groningen mr. H. Krabbe en deze benoemd tot gewoon hoogleeraar a. d. facul teit der rechtsgeleerdheid aan de rijksuniversiteit te Leiden, om on derwijs te geven in het staatsrecht, administratief-recht en volkenrecht. Opnieuw benoemd tot schoolop ziener in het arrondissement Gel- dermalsem Jhr. mr. J. B. D. Tulleken te Nijmegen. Ben. tot adjunct-archivaris bij het algemeen rijksarchief te 's Gra- venhage mr. P. G. Bos, commies bij het rijksarchief te Groningen tot rijksarchivaris in Overijsel dr. M. Schoengen. hoofdcommies v. h. rijksarchief in Friesland. Bij Kon. Besluit is benoemd tot ontvanger der registratie en domei nen te Hoorn, de heer E. Kleyn, thans te Ommen. Uit de Rotterdamsche haven. Een aantal Nieuwediepers, sinds de staking in dienst van de firma P. Thomsen en Co. en die in middels hun gezinnen hadden laten overkomen met het doel zich hier als bootwerker te vestigen, zijn met pak eu zak weer naar hun vroegere woonplaats teruggekeerd, omdat zij zichzelf en hun familie niet meer veilig achten. Ook andere personen, die hier en elders werk hadden gevonden, durven zich niet langer te blijven blootstellen, daar zij overdag op straat en des nachts zelfs in huune woningen worden lastig gevallen zonder dat de politie er blijkbaar iets aan kan doen. Bet bestuur der bootwerkers op die houding attent gemaakt, heeft overi gens opgemerkt dat men alleen was overeengekomen dat in vrede zou worden geleefd met alle werklieden vunwege de ontvangers der lading aan boord gezonden. Daaronder waren de bootwerkers van de Calandstraat dus niet begrepen. Het conflict te Krommenie. Gisterenmorgen te negen uur had op uitnoodiging van een comité, bestaande uit afdeelingschefs, een vergadering plaatfl iu de fabriek van mannelijke werklieden boven 21 jaar, die het langst aan de fabriek werkzaam zijn geweest. De chef der lithographic de heer Kelder, die het woord voerde, deelde mede, dateenige voorwaarden waren opgesteld, waarop weder aan het werk zou worden gegaan. Daartoe behoorde, dat zij de stakers moesten trachten over te halen het werk te hervatten. Wie hieraan wilde vol doen, kon op een lijst teekenen. Debat werd niet toegelaten. Onmiddellijk verlieten enkele drukkers de vergadering, weldra gevolgd door meerderen die zich niet aan die voorwaarden wilden onderwerpen, zoodat 52 werklieden, onder wie vele katholieken, georgani- seerden en ongeorganiseerden, de fabriek verlieten. Slechts een klein deel bleef over. Gemengde Berichten. De verstikking door kolendamp te Bakkeveen. Omtrent de drie personen, die door kolendamp in een zeren bokvaar- tuig onder het dorp Bakkeveen zijn gestikt, kan nader worden mede gedeeld, dat Donderdagavond het gemelde vaartuig tot voor de sluis is gebracht; waarna de drie opva renden zich ter ruste hebben be geven in het vooronder, nauwelijks groot genoeg om hen te bevatten, terwjjl bovendien alles nog werd dicht gestopt. Toen de sluiswachter des morgens de menschen riep, kreeg hij geen antwoord, terwijl het licht op het vaartuig nog brand de. Hij trok toen het luik open en zag daar drie mannen onder de dekens uitgestrekt op den grond liggen met een pot vuur tusschen de beenen. Spoedig bleek het dat de mannen waren gestikt. Hoewel dadelijk een dokter werd gowaarschuwd, kon het leven niet meer opgewekt worden. De onge- lukkigen, afkomstig uit Murmer- woude, laten ieder eene weduwe met kinderen na. Volgens bekomen inlichtingen zijn ze genaamd Harm Visser en Sietze Visser (broeders) en Gjalt van der Wal, respectievelijk 40, 30 en 31 jaren oud. Reizigers zonder plaats- kaarten. Door den directeur-ge neraal der S. S. is bepaald, dat bij het aantreffen van reizigers zonder plaatskaarten of met ongeldige plaatskaarten, die personen zoo toe gevend mogelijk moeten worden behandeld. In de meeste gevallen wordt op grond dier beschikking nu alleen de enkele reis vracht van het voorafgaande hoofdstation, maar geen boete gevorderd. Waarlijk een maatregel, die ten goede komt aan vele reizigers, die zonder boos opzet zonder of met ongeldige kaart rei zen. Treurige Sinterklaas! Men meldt uit Zwolle: De 22-jarige Mulder, die hierop St. Nicolaasavond met een dolkmes werd verwond, is in het ziekenhuis overleden. De dader legde een bekentenis af. Branden. Weder was het omvallen van een petroleumlamp oorzaak van brand, ditmaal bij den heer Z. te Landsmeer. Stal en hooi schuur gingen in vlammen op. Het vee werd geborgen. Verduistering? Sedert een paar dagen liepen te VÜ3singen geruchten dat het met de zaken van den notaris W. S B. aldaar niet in orde was. De vorige week stelde de justitie ten zijnen huize reeds een onderzoek in, dat echter geen resultaat had. Gistermiddag meldde B. zich ten parkette te Middelburg aan en i s door den rechter-commissaris een bevel tot zijn voorloopige aanhouding afge geven wegens verduistering. Lijk opgehaald. (Jit de Laakhaven te 's-Gravenhage is op gehaald het lijk eener vrouw, die sinds eenigen tijd werd vermist. Gestikt. Tengevolge van gasverstikking werd te Deventer gistermorgen de gepensionneerd administrateur in het hospitaal, R., dood in bed gevonden. Herkend. Het lijk dat in den nacht van 3 op 4 December gevonden is op een der boulevards te Luik,*is Zondag herkend als dat van H. v. Beuningen, student te Delft en woonachtig te Vaals. Ongeluk. Aan de fabriek „Eilermark" nabij Glanerbrug ge raakte de 21-jarige losse arbeider Frans Hassink tusschen het ketel huis en een waggon steenkolen die voortgeschoven werd, bekneld, waar door de borstkast als 't ware werd plat gedrukt. Dr. Stam te Glanerbrug gelastte overbrenging naar 't zieken huis te Gronau, doch de man over leed reeds onderweg. E enverraderlijkeaanval. In den nacht van Zaterdag op Zon dag, bij de arrestatie van een be- schonkenbootwerker op den Bergweg te Rotterdam, kreeg de hoofdagent van politie A. Smit, van den schoen maker A. A. plotseling een gevaar lijken messteek aan den linker ach terzijde van den hals. Hij moest in het ziekenhuis ver bonden worden. De dader Werd reeds een uur later gearresteerd. Drankmisbruik, In een beek te Glanerbrug is Zondagmor gen het lijk gevonden van de 67- jarige weduwe A. S., wonende aldaar. De ongelukkige schijnt Zaterdagavond, terwijl zij onder den invloed van sterken drank verkeerde, daarin te zijn geraakt en verdronken. Al spelende in de ha ven. Het zesjarig zoontje van den te 's Hertogenbosch woonachtigen hofmeester der Maastrichtsche boot, den heer De Peffer, raakte Maan dagavond j. 1. al spelende in de haveu, waaruit het levenloos is opgehaald. Solidariteit. Het be stuur der R.K. Steenfabrieksarbei- ders-vereeniging St. Stephanus, te Zeelst, heelt in verhand met de staking aan de steenfabriek de Meierij, te Blaarthem, bekend ge maakt, dat de vereeniging, hoe ongaarne zij den strijd aangaat, in bet belang der organisatie en om het goede recht der katholieke ver eeniging te verdedigen, zich soli dair moet verklaren met de ont slagen leemstekers. Gestoordebruiloftspret. Te Rolde had een ernstig ongeluk met een bruiloftsstoet plaats. Een der rijtuigen geraakte in eene bocht met eene vaart onderstboven, waar door de 11 inzittenden onder het voertuig kwamen. Allen werden gewond, een hunner werd bewuste loos opgenomen en in een cafe geneeskundig behandeld. Van eenlachendenklas- s iaan. Dezei dagen ontmoetten we, schrijft de „N. A. Ct.", een jongmensch, dat den leeftijd van 19 jaar had bereikt, drie en een half jaar bij de infanterie had ge diend en lachende in de klasse van discipline was geplaatst, 't Jonge- mensch had 't dan soms zoo op z'n lachspieren, dat hij z'n meerdere in rang in 't gezicht uitlachte. Dan was 't krijgsraad en naar de klas om uit te lachen, doch hij bleef lachen, steeds door, totdat de dok toren hem wegens zenuwen enz. afkeurden en hij uit den dienst werd ontslagen. Thans lachte dt snaak in zijn vuistje, hij had z'n doel bereikt en kreeg, zooals hij 't noemde, spoedig de politieke pet op. Of 'them in den burgerstand goed zal gaan, als hij door blijft gaan met lachen, betwijfelen wij zeer. Verdronken. De 14 jarige Anna v. Z., te Delft, die tijdelijk bij een familielid in de Vlaarding- sche Schouw verblijf hield, is, meldi de D. C., gisteren in den vroegen morgen in de Vlaardingsche Vaart geraakt en verdronken. Het meisje ging om 6 uur alleen opweg naai Vlaardingen om daar ter kerke tc gaan en zou onderweg een tante afhalen, doch arriveerde daar niet. Ongerust geworden, is men gaan zoeken en om 8 uur vond men het lijk van het kind, dat, naar men vermoedt, door een rukwind van het smalle glibberige pad in het water geworpen is. Door de buurtvisite. Gisteren is te Stratum het vijfjarig .ünd van zekeren H. verbrand, ter wijl de moeder op „buurtvisite" was. De moord te Zeist. Het U. D. meldt: Eenige dagen na het plegen van den moord te Zeist is door ons mede gedeeld, dat de pet van Hendrik Drost zoek was en bleef, welke spool looze vordwijning men in ver band bracht met het koopen van chloroform, kort vóór den bewusten Zaterdag, door den verdachte Kors die bij den apotheker, die hem hei vergift leverde, destijds opgaf het te willen gebruiken voor het dooden van een hond. Een gewettigde ver onderstelling bij't gerechtelijk onder zoek was, dat de misdadigers chlo roform hadden gesprenkeld op de pet van Drost, om hem deze ver volgens in bet gezicht te duwen. Ten einde de pet, die natuurlijk sterk naar chloroform rook, te doen verdwijnen, heeft men haar hoogst waarschijnlijk in de kachel verbrand, zoo tevens het fleschje met/cholo form, waarvan men geen enkel spoor meer iu het huis heeft kun nen vinden. De pet is tot heden onvindbaar gebleven. Van groot belang was thans de vraag of men op of in het lijk van Hendrik Drost chloroform had ge vonden. Naar wij thans vernemen, is bij de sectie in 't Academisch zieken huis inderdaad de aanwezigheid van chloroform geconstateerd. In de hersenen van het slachtoffer hebben de deskundige ongeveer 22 m.gram chloroform gevonden. Het vergift moet den jongen noodwendig zijn toegediend geworden, onmogelijk als het is op andere wijze een zoo danige hoeveelheid binnen te krij gen. De chloroform in het lijk ge vonden was onvoldoende om den dood te doen intredenintusschen kan het vergift wel den dood hebben bevorderd. Voorts bleek dat het slachtoffer uitwendig geen teekenen van geweld vertoonde, en zelfs aan den hals geen noemenswaardige sporen van wurging waren te vinden. Intusschen zijn inwendige kneuzin gen in de weefsels ter hoogte van den hals geconstateerd, die op ver oorzaken van den dood door toe knijping van den luchtpijp wijzen. Tevens is ten overvloede geconsta teerd, dat de jongen dood was toen men het lichaam in de kerkhofsloot plaatste; inwendig heeft men geen sporen van slootwater gevonden, dat naar binnen moest zijn gekomen, irdien er nog eenig teeken van leven in het slachtoffer was ge weest. Verder kan nog medegedeeld worden, dat het lijk boven het rech teroog een roode plek vertoonde; vermoedelijk is deze veroorzaakt doordat een min of meer ruw voor werp langs het voorhoofd is gescho ven. Het ligt voor de hand aan te nemen, dat dit voorwerp de pet is ge weest van Hendrik Drost, waarop de daders de chloroform hebben uitgestort, om het hoofddeksel daar na in het gezicht van het slachtoffer te duwen. Bij het pogen van Drost zich los te werken, is de pet hem langs het voorhoofd geschuurd. Van Valen en van Ee, die den jongen te zamen om het leven brachten, en beiden een bekentenis hebben afgelegd, weigeren echter eenige verklaring te geven omtrent de pet en de in verband daarmede gebruikte chloroform, hoewel het onomstootelijk vast staat, dat den jongen dat vergift is toegediend ge worden, met de bedoeling tegenstand van zgn kant te voorkomen. Kors en O verhorst blijven ontkennen. Arme stumper d. Te Herwijnen heeft men volgens de „T. C." aan een alleenwonend stok oud mannetje, P. v. d. Meiden, 85 jaar, een spaarpotje met f113, vrucht van zeer langen tijd van zuinig overleg, ontstolen. De stumper is radeloos. De scheepsramp bij Folkestone. In vervolg op het gisteren reeds meegedeelde over de verschrikke lijke scheepsramp bij Folkestone kunnen wy heden nog het volgende melden Behalve de kapitein zijn zes man van de equipage der Scheldestroom verdronken; drie anderen worden vermist. Hun lot is nog onbekend. Hoe het ongeluk precies is ge beurd, staat nog allerminst officieel vast. De geredden zullen dat eerst kunnen vertellen. De meest aaunemelyke veronder stelling is de volgende: De „Scheldestroom", een nog aieuw stoomschip, (ééupijper) van le Hollaudsche Stoombootmaat schappij", metende 1600 ton, Vrij dagnacht van Amsterdam vertrok ken en op weg naar Plymouth, met stukgoederen geladen, is in den laten nacht van Zaterdag op Zon- lag in aanvaring gekomen met de ijzeren Engelsche bark „Forfards- nire," van de Guano-eilanden op weg naar Londen. Dit laatste vaartuig liep, „len zende" voor den vliegenden zuid- westerstorm uit, waarschijnlijk een vaart van 14 tl 15 mijlen en is zoo slecht bestuurbaar als een „lenzend" schip is recht op de „Scheldestroom" aangeloopen, die met geen mogelijkheid uit den weg kon komen. Zoo hevig moet toen de schok zijn geweest, dat het stoomschip zoo goed als capseisde (omsloeg), en allen die zich in dat oogenbhk op het dek bevonden of zich op net eerste gerucht van het ongeval uaar het dek spoedden, zijn toen waarschijnlijk overboord gevallen. Van een ijlings verlaten van het schip behoefde toch geen sprake le zyn, want, toen na de schok le „Scheldestroom" zich weer had gerecht, schijnt de aangerichte scha Je niet zoo ernstig te zijn ge bleken, dat er onmiddellijk gevaar voor zinken bestond. De overge bleven bemanning heeft het schip nog voor anker gelegd: later is het onder den wal gebracht en nog later is het opgesleept naar Dover. Intusschen wacht men nog altijd op het relaas van de geredden, de eenigen die met juistheid de toe dracht van het ongeluk zullen kunnen mededeelen. Wat het lot der drie vermiste matrozen betreft: de mogelijkheid bestaat, dat zij zich aan het tuig van de „Forfardshire" hebben kunnen vastklampen, maar er is zoo slechts een zeer kkine kans, dat zij bij deze jammerlijke scheeps ramp er het leven hebben afge bracht. HA A RLE M ME RLIE DE EN SPAARNW.Naar Duitschland. Waarschijnlijk tengevolge van de werkeloosheid begeven zich in den laat-Jen tijd vele arbeiders uit deze gemeente naar Duitschland om aldaar in fabrieken en mijnen te gaan werken. Ook beproefden vérsohoidenen dienst te nemen bij het leger hier te lande of de Koloniën. HALFWEG. Wachtlokaal tjes Naar we vernemen circuleert alhier een adres, gericht aan de Electri- sche Spoorweg-Maatschappij, waar bij wordt verzocht in een sinds lang gevoelde dringende behoefte te voorzien. Ofschoon te dezer plaatse 2 halten zijn der E. S. M., is er nergens door de Mij. voor gezorgd dat de reinigers, behoorlijk beschut voor liet weer, op de komende trams kunnen wachten. Vooral in dit ruwe seizoen wordt dit gebrek ge voeld. In het bedoelde adres wordt verzocht öf bij de R. K. Kerk 6f nabij de Ned. Herv. Kerk door plaatsing van een abri hierin te voorzien. Het is te wenschen dat de Maatij. dit verzoek een genadig oor zal verleenen. ZANDVOORT. Personalia. Benoemd tot onderwijzer aan de school voor achterlijke kinderente Amsterdam werd de heer P. de Boer van hier. Een eerste uitvoering. Onze zang vereeniging „Kunst na Arbeid" zal Zaterdagavond haar eerste uitvoering geven onder de leiding van den heer W. H. Biele, van Haarlem. De zangnummers zullen door voordrachten, te geven door Joh. A. Leysen, worden afge wisseld. Wandelpark Kostver- loren. Het bestuur der Vereeni ging „Kostverloren-wandelpark is thans samengesteld als volgt voorzitter P. Varskamp, onder voorzitter D. Driehuyzen, secretaiis H. Schuurman, penningmeester E. H. Brokmeier, commissarissen W. H. Driehuizen, C. Kruysmulder en P. Saaf. Voor de afrastering van het terrein is het benoodigde kapi taal alreeds bijeengebracht. Het toezicht zal door een onbezoldigd Rijksveldwachter worder uitge oefend. IJMUIDEN.Waterle verin g.De Stct. no. 289 bevat de voorwaarden waarop het maken van aansluiting aan en ae levering van water door le Rijks waterleiding op de visschers- haven alhier, aan erfpachters of uuurders van gronden aan de haven en aan huurders van lokalen in de Rijksvischhal, zoomede aan in de visschershaven gelegen visschersvaartuigen en waterschui ten, met ingang van 1 Januari 1908, uitsluitend zal geschieden. IJMUIDEN. „Ken nemer- land." In de algemeene verga- lering van aandeelhouders van deze stoomvisscherij-mij is het dividend over het boekjaar 19061907 vast gesteld op 41 /2° 0. De onderwijzers van de ifd. Kennemerland van den Bond van Ned. Onderwijzers bobben na le gevallen beslissing in de Tweede Kamer over het „salaris wet je" we- ler een adres in bewerking geno men, dat den gemeenteraad zeer spoedig zal bereiken. BENNEBROEK. A f d. S t. J e- foen R. K. Volksbond. Gis terenavond hield de heer H. Domée uit Voorschoten andermaal een mzing in het vereenigingsgebouw voor de afd. St. Jeroen van het Ned. R. K. Bloemist- en Tuinlieden- lecretariaat. Spreker behandelde >p duidelijke wijze het gebruik van de kostbare en kostelijke mest stof chilisalpeter, die al is zij hoog in prijs haar gewicht in goud bijna waard is. Hij toonde de groote voordeelen aan, die met deze mest stof te verkrijgen is, wees aan hoe sn in welke hoeveelheid ze gebruikt moest worden en illustreerde dit loor tal van voorbeelden. Het was een nuttige en leerzame avond en het gebruik dezer kostelijke mest stof zal er in deze streek onge twijfeld zeer door bevorderd worden. HILLEGOM. De Meerstraat. Eindelijk is een begin gemaakt met le bestrating van de Meerstraat, zoodat eindelijk de bewoners droog voets hunne woning kunnen be reiken, na drie weken door modder en door zandhoopen zich een weg Le hebben "moeten banen. Het zal zeer gewenscht zijn den weg in 't vervolg niet op te breken, vóór lat de steenen der bestrating aan wezig zijn. HILLEGOM. Kracht door Oefening. Door deze gymnas tiek en schermvereeniging is de koninklijke goedkeuring op haar statuten verkregen. SA SSENHEIM. IJsclub. Zaterdag avond te 71/2 uur vergaderde onze ijsclub. De vergadering werd door den voorzitter, den heer Visser Vlasveld geopend, die den secretaris verzocht de notulen der vorige jaarvergadering voor te lezen. Deze werden onver anderd goedgekeurd. De aftredende leden, van het bestuur de heeren H. Bader, M. Bakker en M. v. d. Berk werden zonder stemming bij acclamatie herkozen; en voor de vacature van wijlen den heer C. Hart veld werd bij vrije stemming ge kozen de beer P. Vos. De heer P. Vos, die zijn benoeming aanvaardde werd doer den voorzitter uitger.oodigd aan de groene tafel plaats te nemen. Hierna werden nog eenige kleine zaakjes afgehandeld, waarna de voor zitter onder dankzegging voorde goede opkomst de vergadering sloot. VOORHOUT. De tuinbouw- cursus. Woensdag a.s. zal alhier de lang verwachte Tuinbouwwin- tercursus beginnen. Door de late opening der lessen zal deze cursus slechts een gedeeltelijke kunnen zijn, want wegens de landwerk zaamheden in het vroege voorjaar, kunnen de leerlingen maar zeer korten tijd aan den cursus deelne men. Aanbestedingen. HAARLEM, 10 December. Hedenmiddag l'/i is door B. en \V., ten ïawlhuize in het openbaar aanbe steed De levering van door de gemeente- lichtfabriekon 'n 1908 benoodigde maga zijngoederen in 12 perceelen. Ingeschreven werd ais volgt: perc. I. 14100 M. getr. ijzeren hu,s. II. getr. en smeedbaar gegoten ijzeren fittings enz. III. div. ijzerwaren enz IV. 50 gegoten ijzeren lantaarnpalen. V. koperen hoofdkranen, fittings enz' VI. 5000 K.G. lood, 274 bladen blik, enz. VII. div. glasruiten. VIII. 200.000 Kg. grove Luiks he kluitkalk. 300 H.L. schelpkalk 5000 Kg. prrtland cement. 20.000 Waalsteenen, miskl. hardgr. 2000 straatsteenen, waal- vorm en 100 MS rivierzand. IX. verfwaren enz. X. borstelwerk. XLgtouwwerk. XII. machinekamerbehoeften. 7 biljetten perceel I. Reesink Co., Zutphen f 4316.00 Stokvis, Arnhem 4130,95 v. d. Berg, A'dam 4250,35 Stokvis Zn.. R'datn 4292,72 Smits Co, Amsterdam „4162.8'' Smits Blok, 4330,70 Peck Co., 4310,00 0 b i 1 j. perc. II. Smit A Blok, Amsterdam 1683,97 Smit Co., 1823,23 Stokvis Zn., R'dam „1610,10 Reesink Co., Zutphen 1756,75 Stokvis, Arnhem, 1666,50 v. d. Berg Co., A'dam 1763,ff 8 bilj. perc. III. HeenkAWefersBentink, alhier 1804,39 v. d. Broek, alhier 1352,23 Mennens en Co., Rotterdam 1427,U 2 bilj, perc. IV. Jeh. Z:miner en Zonen, A'dam f 671,'7' Kon. Grofsmederij, Leiden 80.00 6 bilj. perc. V. Techn. bur. Holtman en de 1 Vries, A'dam 3207,10 Peck en Co., A'dam „183".''' Smit en Blok, 1784,3; Stokvis en Zonen, R'dam 1748,7 Stokvis, Arnhem 1856,3-J Hoven en Zonen, den Haag 1815,3' 4 bilj. perc. VI, Konings en Zonen.albier 1'1402,3G Metaaimaatscliappij Vies en Zonen- R'dam 1317,30 Ned. Lood- en Zinkpletterij, voorh. Hamburger Utrecht 1280,3; Dir. Abr. Hamburger, A'dam 1434,3' 4 bilj. perc. VIL Firma J, M. Schaaf, R'dam f290,3'! Visser an Zoon, Leiden 274,7" M. J. Honwink, Sneek 365, Sabelis en Co., alhier 260,*' 4 bilj. perc. VIII. Mij. Metselmaterialen H. Smits en Reinders, alhier f 2700,'' A. J. Stoel Jr., alhier 2740,'' Venn. Gebr Schornagel, alhier,, 2778, H. B. van Meeuwen, aihier 447,'"' 4 bilj. perc. IX. W. T: Bijvoet firma Hellings A'dam. f 468,"L Sabelis en Co., alhier »39~'S H. C. Visser en Zonen, Leiden 47 P. v. Voorst, te A'dam 446,' 3 bilj. perc, X. „1 V. Bucheiu, alhier f 708,'t Godshalten Zonen, Assin 609, V. d. Zijl te A'dam 641 2 bilj. perc. XI. >5 K. Max te Spaarndam f 486,' 3 bilj. perc. XII. B. v. Voorst Amsterdam f 1874, Visser en Zn. Leiden 192%! Bijvoet firma Hellings A'dam 19*6' fi Uitspraak over 14 dagen 11.111. 2 l'1' (Ongecorrigeerd Stakkers eustakke^ Door den regen van hedenoeht®'1^ waren de nagelpiepers op de „Wef Conrad" al aardig nat geword6.;, Zij besloten daarom niet langer 1 den regen te blijven staan en j zochten aan hun baas om 1"" huis te mogen Dit werd hun eV" wel geweigerd. Daarop trokkeu de werklieden jassen aan, stsakten den arbeid gingen zonder verlof naar Toen het weer opklaarde verse'1 nen zij neg niet. Dat werd de Directie toch wat al te erg. .f En zij liet dan ook om 12 "jd een biljet aanplakken, waari" andere werklieden gevraagd Zoodat de l irectie hen ontsl^ acht Personalia. Met ingang van 1 Januai' ]elt is tot politiebeambte te Sch benoemd C. Hoogland, thans van politie 3e klasse alhier. De moord in de Haarlemmer»*^ In vervolg op de reeds °c^\' door ons geplaatste berichten 'h/ gaande den moord op Pietei ,r man in de HaarlemraerraeeJ I' nen wij thans als vrij vaststaj1^, meedeelen, dat opnieuw de in- tie zal geopend worden i» e( treurige zaak en dat als hoo^CFJ soon zullen gehoord worden y en verder de gedetineerde den' M

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2