Aanbesteding. Laatste nieuws. Tweede inleid Wat anderen zeggen. staten-Gsneraal. Sociale Berichten. VAN ELDERS. Amsterdamsche Beurs. Advertentiën. ^6 Wagenweg. Door de Haar ^sche Patroousvereeniging albier, 'baande uit bijna alle te Haarlem Vestigde timmerlieden,aannemers, 'Velaars en bandelaars in bouw- jderialen, is in hare jongste ver kering met algemeene stemmen bloten, den Raad te verzoeken big te komen op het betreffende s klinkers op den Wagenweg ge zien besluit, met het oog op de Ir van te vreezen t'mancieele ge- ö'gen voor de gemeente. baldadigheid. In het Klever- lfkkwartier hadden gisterenavond aantal jongens en meiden de ^plaatste aardigheid, touwen te nen over de straat, op even dan trottoir hoogte. Een oude V, die uit zijn huis aan de Kle- 'paiklaan de richting der Ostade- W opging, viel en bezeerde zich 'j leelijk aan hoofd en arm. De gels gingen op de vlucht, doch 'j hebben reden aan te nemen dat in de Jan Steenstraat en Wou- '6! manstraat thuis hooren. De po le mag op dit straatgespuis, dat rmalen die buurt onveilig maakt *1 eens een wakend oog houden! t' i t d e S. D. A. P. In de laatst- louden vergadering van het Par- 1 stuur te Amsterdam wordt in mededeeling omtrent de verrich ten van het D. B. gezegd Haarlem. Reeds sedert eenige <t was het partijleven te Haarlem zooals dat van zoo'n betrekke- "t groote afdeeling kan verwacht ,Jt(len. Door het Dag. Best. was samenspreking gehouden met bestuur vau de afdeeling en l'er 'een ledenvergadering, waar leden van het Dag. Best. aan- V, warm. Op deze bijeenkomsten Men de oorzaken besproken, die tegenwoordigen toestand had- k doen ontstaan en middelen 'erwogen o;n daarin verbetering brengen. AGENDA. Donderdag 12 Dec. Vergaderingenenz. bebouw „St. Bftvo" R. K. Volks- '''d, n.m. half 9 Rederijkerskamer. Vermakelijkheden, enz. bi'oote Kerk, n.m. 2 tot 3 uur. Or- "'kespeling. 'cho u w burg Jans weg. J. J.Gremer, °üeelvoorstelli:-.g. Opv. „Jonge Harten" .«Jean Marie". «Oc, Vereeniging. n.m. 8 uur. Ger. dgver. Hosanna, uitvoering. De Velserpont. Oe liberale heer Reijne heeft lials we indertijd meidden die bvegingen vau den heer Passtoors de Tweede Kamer over de on- bikkige Velser Ponttegengespro- 'l'h en beweerd, dat het voo erg 'kt wasl Een briefschrijver van de liberale 'ypr. Haarl. Courant" zet den heer lJTne nu als volgt even terecht: (i)lcder, die met kennis van zaken .'Mi.-eit en van nabij bekend is met toestanden, zal over die meening '*0 den heer Reyne) de schouders khalui. Die meening is in strijd met Werkelijk en niemand zal het den |kr 11 ne in ernst willen nazeggen, 't de taste brug, waarvan men zien '°e«er bediende, het moet alleggen [ïen het betere overgangsmiddel dat 4 Kamper afgevaardigde in de stoom- 'ht a oprijst. AD de heer Reijne, die zichzelf Hdient als een goed bekende in het strict Beverwijk, zulk een meening if i rns'.ig durft uitspreken, dan staat 'I Heen. j De heer Passtoors, die de pont een Mtdureode ergernis heeft genoemd b'i't <le geheele bevolking achter 'b, omdat ieder zal toestemmen, dat overgang met de pont achterstaat 1 de vaste brug. t>e heer Passtoors staat niet alleen. [H endien kan hij bogen, dat mannen de neer. n Bureel van Hogelanden, 1 ret en Tak van Poortvliet diezelfde koning steeds toegedaan waren of zijn!" Kamer-Overzicht. tie Minister van Marine heeft teren nog een overwinning be dild. De motie, die den schepe den thuis wilde laten eten, h ding waarmee o.i, de Kamer |"h toch zich niet moest bemoeien werd verworpen. :Daafna kwam de begrooting van 'hnenlandsche zaken aan de orde. j! algemeene beschouwingen zijn pjes. Dit ministerie doet niets, en bovendien erg duur, zeide de jör Aalberse. De beer Patijn, jHeund door deu heer Arts keurde ■*k af de Noord Brabantscke ["rdenbelasting enderzelver goed- i kring door den minister, den heer ;'l' na bracht 't geval van den A'jgschen burgemeester, indertijd !|k>old, tersprake. De Minister zou i| ken antwoorden. Morgen is er 8 allicht wat belangrijkers te e'den. Gewisselde stukken. Oorlogsbegrooting. De Memorie van; Antwoord van den minister van oorlog over zijne begrooting voor 1908 bevat o. a. het volgende De begrooting is zoodanig gewij zigd dat in verband met de intrek king van het ontwerp betreffende den dienst van het blij vend gedeelte gerekend wordt op niet uitvoering van de voorgenomen beperking ven bedoeld gedeelte in 1908. De minister deelt eenige hoofd beginselen van zijn te volgen beleid mede: zijns inziens bestaat nog geen behoefte aan verandering van stelsel van legervorming en leger- organisatie, maar wel aan het ver beteren van gebreken en het aan vullen van leemten in die organisatie o. a. dringende uitbreidingen van het veldleger als wielrijder- en mi- trailleur-afdeeling, uitbreiding van pioniertroepen, enz. In overweging zijn: grootere lichting, bij korteren diensttijd, verkorting van eersten oefeningstijd, gewijzigde vrijstellin gen en beperking der herhalings oefeningen. Bevordering der voor oefeningen van de jeugd ligt in de bedoeung. Herziening van de Militie- en de Landweerwet, hoopt de minister nog in den loop van dit zittingjaar in te dienen, vermoede lijk met handhaving van de loting, wier werking zal worden beperkt. Over verscherping der keurings- eischen voor de militie is overleg aanhangig. Bezuinigiug op het eindcijfer was ten eenenmale onmogelijk en de minister ontveinst zich niet, dat de in uitzicht gestelde maatregelen geenszins onaanzienlijke uitgaven zullen medebrengen. De verbetering der kunstverde diging zal vermoedelijk niet tot groote vermeerdering der jaarlijk- scke uitgaven leiden en de samen trekking der verweermiddelen, zoo mede de vergrooting van deu munitievoorraad, zullen waarschijn lijk geen verhooging der begrooting noodig maken. De minister koestert geen vrees, dat de geest in het leger te wenschen zal laten. Het gebeurde in de offieierscantine bij Harskamp is geenszins een teeken van een minder goeden geest in het leger, bepaaldelijk in het officierskorps, en was een gevolg van het verkeerd begrijpen van een gegeven order. Evenzeer weerspreekt de minister dat het gebeurde met het vaandel van het 4e reg. infan terie verband houdt met een minder goeden geest in het leger of van slechte tucht bij den troep. De oorzaak van het vermissen van het vaandel is nog niet met zekerheid vast te stellen. De derde herhalingsoefening kan de min. niet achterwege laten, als onontbeerlijk voor de geoefendheid der manschappen. Wel is wijziging van de Militie wet in den zin van vermindering van tijdduur of van aantal der herha lingsoefeningen in overweging. Ter voorziening in den erkenden kadernood worden voorstellen ont worpen om de soldijen te verhoogen, den overgang in burgerlijke bedie ningen te bevorderen, weduwenpen- sioenen te verzekeren en de gele genheid tot huwen ruimer te stellen. De resultaten van de opleiding tot militieofficier bij de infanterie over 1906 waren niet onbevredigend; de toeloop bij het reservekader in 1907 is aanzienlijk toegenomen. Ook de landweer behoeft enca- dreering. In bet algemeen voldoen de militieofficieren aan de eischen voor hunne oorlogsbestemming. Dp landweerbataljons zullen voor- loopig niet in bcogere verbanden worueu georganiseerd. Bij de manoeuvres in Gelderland is wel veel lichaamsinspanning gevorderd, maar er is niet te veel geëischt. In de kampen waren voeding en ligging over het algemeen goed. Aan gegronde klachten over de bereiding van het eten is tegemoet gekomen. De min. heeft geen bezwaar tegen toevoeging van een raadsman aan beklaagden voor den krijgsraad. De min. wenscht in de bevor* deringswet de leeftijdsgrens voor bevordering tot oppercfficier te laten vervallen, waartoe een wets ontwerp het departement van oor log verlaten heeft. Aars het geven van vergunning aan miliciens om buiten dienst in het openbaar burgerkleeding te dragen, kan door den min. niet worden gedacht. Verhooging van de schadeloos-, stelling voor inkwartiering acht de min. onnoodig. In het voorstel tot soldij verhooging voor de onderofficieren zullen ook de sergeant - majoors - instructeurs worden opgenomen. Wanneer het Wb. van Mil. Straf recht en de wet op de krijgsraad zullen zijn in werking gesteld, zal hef alg. depot van discipline als zoodanig worden opgeheven. Bij de voorgenomen soldijher ziening zal op de belangen van de trompetters worden gelet. De proef, om in plaats van burger-geëmployeerden, miliciens te verkrijgen die zich vrijwillig aan bieden, is niet met succes bekroond geworden. Bij eventueelen overgang van de constructie werkplaatsen naar de Hembrug zal zooveel mogelijk mede op de belangen van de aan die inrichting verbonden werklieden worden gelet. Tot een herziening van de trakte- ments-regeling van het personeel der stapelmagazijnen en minutie- fabriek bestaat geen noodzakelijk heid. De minister ziet er geen bezwaar in dat de militaire muzikanten ook buiten het leger hunne muzikale diensten aanbieden. Aan verpleging door vrouwen in de hospitalen acht de minister te veel bezwaren verbonden. De tegen de cadettenschool ont wikkelde bezwaren worden door den minister in algemeenen zin gedeeld. Eene opheffing zou intusschen steeds zoodanig moeten voorbereid worden, dat de geregelde aanvulling van de officierskorpsen verzekerd blijft. De mem. v. autw. bevat voorts een overzicht van de straffen in het afgeloopen jaar bij de cadettenschool opgelegd. Aangenaam is het den minister te kunnen mededeelen dat inder daad de toestanden aan die school sedert het medio September aan gevangen leerjaar, beduidend zijn verbeterd. Staatspensioncering. Eerlang zal, naar wij vernemen, een congres worden gehcuden voor wettelijke ouderdoms verzekering. In het congresbureau, dat reeds benoemd is, hebben o.in. zitting de heeren G. F. J. Verbeek en N. Prins alhier. Aanbestedingen. BLOEMENDAAL, 11 Dec. De uit slag vau de door B. en W. alhier ge houden aanbesteding voor beharding van den Bentveldweg, is als volgt 60.000 waalklinkers ad f12, N. V. Steenfabrieken H. Wolf en Bo. Vlak- en bonkenpuin 600 en 450 M3 &d f 1,10, dezelfde Klinkpuin 450 M3 ad f2,10. A. van Boven te Haarlem Basalt 625 en 235 M3 Ad fö en f4. Rivierzand ad f 1,35 de M3, C. Schipper te Amsterdam. Alle de minste inschrijvers. Rechtszaken. Uit de studentenwereld. Als er studenten voor den kanton rechter komen voor 't een of ander, meest jolig en onschuldig vergrijp, dan hebben de edelachtbare heeren achter de groene tafel vaak moeite om hun gelaat in de gebruikelijke ernstige plooien te houden, schrijft 't Alg. Hlsbl. Beklaagde nomraer een, een groo te 22-jarige jongeman, was's nachts om '6 uur in de Voudelstraat in een lantaarnpaal geklommen en had het licht uitgedraaid. Kantonrechter: „En waarom deedt u dat?" Bekl.: „Uit de aardighéid." Kantonrechter: Vindt u dat een aardigheid? Dat kindertjes zoo iets doen kan ik me begrijpeu, maar mannen van 22 jaar!" f3 of 3 dagen. Beklaagde nommer twee is in den nacht van den 24en September in het hek van den Stadsschouwburg geklommen. Ook al weer uit de aardigheid. De edelachtbare heeren lachen, de beklaagde proest, het publiek giechelt. f2 of 1 dag. De zaak van den piccolo. Mr. F. A. Kokosky is door „Pro Juventute" den piccolo, die op zoo onrustbarende wijze zou hebben getracht de Amsterdamsche studen- ten-societeit in de lucht te doen vliegen, als raadsman toegevoegd. HoogeRaad. Voor den Hoogen Raad werd gisteren behandeld het cassatieberoep van een visseherman te Noord wijk, door het Gerechtshof te 's Graveuhage, met vernietiging van een vrijsprekend vonnis der Haagsche Rechtbank, veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf wegens opzettelijke brandstichting op 9 Dec. 1906 te Noordwijk in een hooiberg, waardoor die hooiberg alsmede een op korten afstand daa van staande andere hooiberg en een hofstede met landdouwgereedschappen en werktuigen, een en auder toebe- hoorende aan S. aldaar, een prooi der vlammen werden. Middelen tot ondersteuning van het cassatieberoep waren niet aan gevoerd. Alleen had de requirant een brief aan den president van den Hoogen Raad gericht, bevat tende eenige beschouwingen en waarin wordt gezegd dat de moge lijkheid niet uitgesloten is te achten dat een ander het misdrijf heeft gepleegd. Advocaat-generaal jhr. mr. Re- thaan Macaré concludeerde tot ver werping van het beroep. Uitspraak 23 December. Diefstal van een bankbiljet en een pensioenakte. Voor den Hoogen Raad was gisteren conclusie genomen in de zaak van R. de B., huisvrouw van J. G. v. K., zonder beroep, te Haarlem, door het Gerechtshof aldaar veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf, wegens dief stal van een bankbiljet van f 40 en een pensioenakte ten name van zekeren Van Leeuwen, gepensioneerd Oost- Indisch militair. Bij pleidooi was betoogd, vooreerst dat het Hof had behooren te moti veeren of hier bij het wegnemen der pensioen- akte welke door Van Leeuwen aan de requirante was in pand gegeven en welke hem tijdelijk zou zijn ter hand gesteld om hem in de gelegen heid te stellen zijn pensioen te innen het oogmerk beel't bestaan omzich die akte wederrechtelijk toe te eigenen; ten tweede, dat een der getuigenver klaringen een ongeoorloofde meening of gissing inhield en eindelijk, dat een pensioenakte gen economische ruilwaarde heeft en men er dan ook geen eigenlij k pandrecht op kan uit oefenen, doch slechts een zeker reten- tierecht. Met het oog op deze beschou wing zou zulk een akte niet zijn aan te merken als een goed, in den zin van artikel 310 Strafwetboek, dat object van diefstal kan vormen Advocaat-generaal was van oordeel dat het eerste middel zijn feitelijken grondslag miste. De requirante heeft in beide instanties geenszins beweerd, dat zij de akte wegnam om daarop eenig recht uit te oefenen, doch zij heelt de wegneming ontkend. En dé beslissing omtrent den dielstal is vol doende met redenen omkleed. Ook het tweede middel kon niet tot cassatie leiden, terwijl het laatste middel evenmin kon opgaan, daar art. 310 Strafwetboek niet den eisch stelt, dat het daar genoemde goed eenige economische waarde moet hebben. Overigens bewees deze zaak wel dege lijk, dat de bedoelde akte eenige waar de heeft. Zij vormt immers voor den eigenaar een waardevolle* titeljen heeft voor derden waarde als pand, al kan op de akte, zonder medewerking van den eigenaar, geen pensioen geïnd worden. Geconcludeerd werd dus tot ver werping. Uitspraak 6 Januari. V e r d u i s t e r i n g. Voor de Recht bank te Rotterdam stond gisteren terecht de oudgemeenteontvanger te Hoogvliet, beklaagd van verduiste ring. De officier van j ustitie achtte door de afgelegde bekentenis en de verklaringen der getuige alle feiten wettig en overtuigend bewezen en vroeg veroordeeling tot één jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. J. R. van der Pot, er op wijzende dat beklaagde steeds van onbespro ken gedrag was en door huiselijk leed in verval is geraakt, vroeg een lichte straf. De Rechtbank be paalde de uitspraak op volgenden Dinsdag. Kantongerecht te Alkmaar. Zitting 6 December 1907. C. K. te Egmond Binnen, over treding Spoorweg-Reglement f L. boete of 3 dagen hechtenis. C. K. Jz. te Egmond aan Zee, Konijnendelven f3 en 12 boete of 2 maal 2 dagen hechtenis. S. S. te Castricum, Politie-over- treding fl.— boete of 1 dag hech tenis. J. K. Jz., G. B. Cz. te Castricum, Jachtwetovertreding, tot voorwaar delijke plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van 3 maanden onder proeftijd van 1 jaar, de 2e 2 maal f 5 boete of 2 maal 2 dagen hechtenis. G. V., C. Z. te Egmond aan Zee, overtreding Provinciale verorde ning, ieder f0.50 boete of 1 dag hechtenis. P. R. te Uitgeest, Dronkenschap 3 dagen hechtenis. J. G. te Uitgeest, overtreding Rijwielreglement f 1 boete of 1 dag hechtenis. F. W.. W. de R., P. O. te Castri cum, overtreding Leerplichtwet, de lo f.5 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e f 3 boete of 1 dag hechtenis, de 3e f 1 boete of 1 dag hechtenis. Diefstal van een brandkast. Het Gerechtshof te Amsterdam deed gisteren uitspraak in de zaak tegen Johs. Kiekens, 19 jaar, en Georg Koenraad Pool, 21 jaar, door de rechtbank aldaar ieder veroor deeld tot 2 jaren gevangenisstraf wegens den op 28 Mei gepleegden diefstal van een brandkast met 40 centen, toebehoorende aan de firma N. Roosnek Zn., uit perceel 71 Oude Schans. Het Hof vereenigde zich met het vonnis, behalve wat betrelt de opgelegde straf; met het oog op hunne veroordeeling dooi de Haarlemsche Rechtbank tot een jaar gevangenisstraf, achtte het Hof termen aanwezig tot toepassing van art. 63 Wetb. van Strafz. Het von nis vernietigende ten aanzien van de opgelegde straf, werd Kiekens veroordeelt tot 2l/2 jaar en Pool tot 1 jaar en 9 maanden gevange nisstraf, met bepaling dat 3 maan den preventieve hechtenis van de straf van Pool zullen worden afge trokken. Ingezonden Mededeelingen. De Hygiene vordert eene alleruiterste zinde lijkheid, om dezelve onder goede voorwaar den te bekomen op de teer gevoelige gedeelten zooals het gezicht, niets staat ge lijk met de Crème Simon, de Poudre de Riz en de Zeep a La Crème Simon. MARKT NIEUWS HAARLEM. Ka asmarkt van heden 11 December.Verkocht 3 stapels bestaande uit 335 kazen, wegende 664 K.G. Hoogste prijs f29,— laagste f 27.50 HAARLEM, 11 Dec. 1907. Veemarkt Aangevoerd 18 nuchtere kalveren verk., 18 f 16 A f 10. Schapen 1. verk. 0, f18. a Koeien en Ossen 0, verk. 0 f 0.00 a 0. Paaiden 2 verk. 0, f 00, SCHIEDAM, 10 Dec. Moutwijn f 12.25. Jenever f 16.25, Commissie f 11.50. Stem ming flauw. Spoeling f2,00. Graan Spiri- f 18.50. A 19.Melasse Spiritus 16,50 a 17.Ruwe Spiritus f 10.50 AMSTERDAM. Aardappelemnarkt vaa heden WOENSDAG 11 December 1907. Andijker blauwen f2a 2.20Friesche borgers f 2.50 a 2,25; id. bonten f 2,20 a 2,25; id. blauwen f 2,80 a 2,40; Hille- gommer zand f 1,50 a 2,id. muizen f 2,a 2,25; id graafjes f 2,a 2,25. Geldersche blauwen f 2,00 a 2,10 Zeeuw- sche blauwen f 2,40 a 2,60; id bonten f 2,40 a 2,60id. Eigenheimers f 2,40 a 2,50; id. id. Pooters f 1,70 a 180; zaud- Eigenheimers f 1.70 a 1,80; Duitsche Hamburgers f 3,30 a 3.50. 3 lading aanvoer. Medegedeeld door H. C. Tombebqh en Co 11 December, South. Pac Common Marine. Pref. pref. Comm. Steel Topeka 2e pref. Mexican. Common Kansas. Pref. Common Wabash Union Southern Rails Car Foundry Common Erie Missouii Rock Island Ontario Denver Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Great Cobar Kusland Hope. Consols Amerik. markt iets - Russen lager. Petroleummarkt vast. Tabaksmarkt zonder zaken. Mijuwaarden prijshoudend. Geld 5%. HAARLEM. R. K. Midd enstandsveree- niging. De R. K. Middenstands- vereeniging zal a.s. Dinsdag, 17 December, des middags te 8 uur in 't gebouw ,,St. Bavo" vergaderen. Op de agenda komen voor behalve bespreking propagandavergadering, ook vaststelling cursus boekhou den en plaatselijke assurantie. Op hol. Gisteren sloegen te Bloe- mendaal nabij deu spoorweg een paar paarden der cavalerie op hol, nadat ze hun bereiders tot zand ruiters hadden geproclameerd. Een cavaleriepatrouille wist de hollende dieren te omsingelen en ze daarna naar de kazerne te bren gen. Een ziekefonds opgericht- Gisteravond werd de finitief opge richt een ziekenfonds door 'tperso neel van de stelplaatsen der Centrale Werkplaats, (H. S. M.) hetwelk zich ten doel stelt f3 per week uit te keeren aan de leden, die langer dan 13 weken ziek zijn. Het fonds zal genoemd worden „Hulp in Nood." Tot bestuursleden werden gekozen de heeren Mansvelder, (Voorzitter,) Selvis, (Secretaris,) Eising, (Penning meester,) terwijl de R. H. Woudt, Schreuder, Kruiver en Dekker tot commissarissen werden benoemd. Het ledental bedraagt thans reeds 136. Na een half jaar te hebben gecontribueerd zal men op uitkeering aanspraak kunnen maken. De con tributie is op slechts 5 cent per maand gesteld, die eiken eersten Maandag der maand zal worden gëind. Inbrekers gesnapt. Door den Veldwachter Heertjes zijn aange houden een 3-tal jeugdige knapen, die zich schuldig hadden gemaakt aan inbraak bij den heer P. Ruigrok. De dieven zijn in een naaststaand perceel over den zolder, en ver volgens door het zolderluik in de woning gekomen. Na eerst beneden het huis te hebben doorzocht, hebben zij een portemonnaie met geld, en eenige hrooden medegenomen. Het jeugdige drietal heeft een volledige bekentenis afgelegd. Door Eendracht saam ge bracht: Op de gisteravond gehou den vergadering van de Coöperatie ve Bouwvereeniging „Door Eendracht Sa&mgebracht." werd verslag uitge bracht van den stand van het aan die vereeniging verbonden Ziekenfonds. De rekening sloot met een voordeelig saldo van ruim f3 per lid. PoIHie-rapport. Gevonden voorwerpen: 1 kerkboekje, 2 broches. Procesverbaal opgemaakt we gens geven van een openbare ver makelijkheid zonder de vereischte vergunning, mishandeling Van oen hond, wielrijden zonder licht en rijden met een niet verlicht bespan nen voertuig. Vau een perceel aan de Boeren- steeg wordt een stuk ziuken af voerpijp vermist. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 11 Dec.P. Schilt J. G. Berends. G. v. BaakJ. J. v. Latum. Getrouwd: G. A. v. d. Lugt R. de Vries. Bevallen: 10 Dec. A. Vergers Kolderie z. W. A. GoversLouren- burg d. M, PelsersKoster d. Overleden: 10 Dec. A. 5 j. z. v. J. G. W. de Droog Korte Poeliaan. 386e Staatsloterij. Trekking van heden. Hooge prijzen1339 en 15979 ieder f 1500. Prijzen van f400:9285,15072,15408. Prijzen van f200: 1250,9902,18828. Prijzen van flOO: 4655, 8873,9887, 15409, 19520. Prijzen van f40. GEVRAAGD met Februari in een deftig gezin een nette R. K. die goed kan naaien, mazen, stoppen en tafeldienen, niet beneden de 26 jaar v.g.g.v. Br. No. 1687 Bur. v. d Blad Op MAANDAG, den 23en Decem ber 1907 zal door ondergeteekende, namens zijn lastgever, in Café BRINK- MANN te HAARLEM publiek wor den aanbesteed Het boutuen eener uilla in den fterdenhout te Bloe- mendaal. Bestek en teekeningen liggen ter inzage in bovengenoemd Café en zijn it f 3,per stel te verkrijgen ten Kantore van ondergeteekende. Jb. VAN DER BAN, Architect, Haarlem. De ondergeteekende zal namens zijn principaal den Heer M. VAN DÉR VELD, ten behoe 'e van den Heer Th. VAN RIJN te Liase, op Maaiulag den 23 December 1907 des voomiiddags 11 uur in het Café DE WITTE ZWAAN te LISSE aanbesteden: Het bouwen van een burger- woonhuis met bloembollensehuur en bijkomende werken. Bestek met teekening zijn vanaf Donderdag 12 dezer tegen betaling van f 2.per stel verkrijgbaar bij P. J. SUIJKERLAND, Bouwkundige te Lisse. vorlve koers Heden 73 721/, 6i/4 61/2 16 101/4 267/8 205/8 751/4 745/8 151/a 15 231/4 231/4 52i/2 521/2 10 9'/8 119 1181/4 131/, 135/8 321/2 321/8 16 lO-Vs 26 251/2 143/4 311/2 32 201/., 201/2 269i/2 271 SAS 81 h 341/4 84 49 8 10 92 91 751/s 743/4 7«% 76 27 2947 5471 9393 12662 15500 18683 75 2979 5501 9441 12709 15512 18705 82 S057 5525 9559 12723 15527 18724 118 3070 5535 9577 12830 15622 18779 257 3077 5565 9591 12834 15626 18847 310 3098 5649 9623 13042 15629 18882 338 3124 5675 9664 13067 15643 18909 387 3127 5708 9721 13161 15694 18916 388 3141 5728 9783 13270 15818 18952 463 3166 5786 9815 13503 15830 18954 509 3197 5817 9882 13516 15854 18980 574 3201 5869 9906 13520 15883 19017 576 3207 5886 9970 13531 15931 19065 611 3223 5993 10014 13571 16022 19087 635 3231 6025 10016 13637 16023 19093 667 3241 9080 10051 13642 16038 19137 697 3290 6084 10105 13656 16078 19152 707 3393 6147 10115 13670 16083 19208 729 4340 6259 10117 13706 16087 19223 782 3443 6308 10171 18727 16113 19227 841 3480 6419 10222 13782 16129 19259 963 3517 6425 10248 13816 16182 19274 965 3580 6501 10332 13823 16211 19298 1013 3586 6513 10353 13854 16298 19404 1043 3624 6682 10365 13926 16315 19418 .1154 3635 6944 10366 13949 16364 19471 1164 3754 7071 10477 13954 16385 19474 1311 3774 7118 10485 13995 16441 19479 1347 3778 7166 10549 14029 16463 19647 1349 3849 7186 10674 14037 16477 19663 1401 3850 7346 10698 14099 16537 19726 1454 3867 7438 10748 14177 16654 19784 1579 3959 7494 10759 14252 16703 19795 1672 3977 7498 10775 14274 16709 19933 1744 3982 7552 10829 14280 16741 20100 1762 4007 7621 10940 14299 16750 20147 1800 4068 7623 10960 14313 16758 20181 1806 4134 7784 11004 14318 16800 20209 1898 4186 7842 11008 14371 16906 20221 1992 4259 7895 11094 14476 16952 20269 2015 4271 7934 11209 14485 17026 20349 2112 4284 7948 11222 14488 17048 20441 2120 4289 7966 11299 14489 17095 20162 2150 4320 8049 11327 14525 17161 20480 2163 4334 8067 11440 14528 17310 20506 2208 4386 8200 11511 14594 17317 20556 2235 4360 8219 11573 14598 17417 20564 2252 4413 8234 11618 14605 17432 20642 2284 4414 8267 11633 14647 17450 20702 2300 4521 8321. 11639 17750 17549 20735 2312 4526 8384 11650 14783 17608 20743 2338 4546 8419 11659 14818 17718 20755 2351 4635 8458 11700 14847 17752 20818 2386 4668 8533 11703 14855 17814 20824 2467 4714 8625 11839 14.-07 17822 20844 2479 4715 8662 12022 14918 17918 20909 2504 4785 8721 12055 14919 17931 20921 2515 4801 8767 12062 14927 17954 20937 2540 4805 8351 12118 15021 18121 20943 2555 4923 89 1 12151 17024 18137 20949 2686 4959 8912 12171 15125 18205 20954 2703 5005 9003 12190 15234 18221 2727 5097 9020 12246 15258 18275 2752 5100 9045 12282 15318 18324 2754 5101 9219 12396 15343 18842 2772 5154 9226 12486 15364 18366 2804 5190 9245 12553 15402 18416 2811 5319 9296 12578 15405 18131 2861 5340 9350 12647 15410 18473 2920 5410 9359 12655 15441 18518 2934 5435 9368 12656 15475 18635

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3