Uit den Omtrek. der Koningin in Zeeland; mr. Van Leeuwen, burgemeester van Amster dam baron Van liogendorp, chef van het Protocol van het Departement van Buitenlandsche Zaken; den Rooden Adelaar tweede klasse san: jhr. Van Eysingo, afdeelingsclief aan het Departement van Buitenland sche Zaken; den heer Heemskerk, waarnemend burgemeester te A'dam. de Kroonorde tweede klasse aan: jhr. Van Riemsdijk, directeur Rijks museum Amsterdam; den heer Wes- terwoudt, voorzitter van den Raad van Administratie der H. IJ. S. M. den Rooden Adelaar derde klasse aan: den heer Rehbock, koopman te Amsterdamden heer Kemper, hoofd ingenieur van den Rijkswaterstaat te Haarlem; den heer Hordijk, hoofd commissaris van politie te Amsterdam, De Kroonorde derde klasse aan den heer Kühlmann, Legatieraad te 's Gravenhage; den heer Scheider, Kanselier van de Duitsche Legatie te 's Gravenhage; den heer Nels, Duitsch consul te Rotterdamden heer Dusser de Barenne, waarnemend hoofdcom missaris van politie te Amsterdam; den heer Kaltt', ingenieur bij de H. IJ. S. M.den heer Weerts, burgem. van Velsen; jhr. Van Doorn van Koudekerke, burgemeester van Vlis singen; den heer Druyvestein, inge nieur van den Waterstaat te Vlissingen; den Rooden Adelaar vierde klasse aan: den heer Von Krause, legatie secretaris te 's-Gravenhage; mr. J. Addink, advocaat te Den Haag; dr. Van Praag te Den Haag; den heer Zitelmann, vice-consul te Amsterdam; den heer Von Manikowski, Landbouw raad te Antwerpenden heer Sandow; kanselier bij het consulaat te Amster dam; den heer Meyerdich, vice-consul te Zaandam; dr. Slingenberg, arts te Amsterdamden heer Freymark, Duitsch predikant te Rotterdamden heer W. Westerkamp, koopman te Amsterdam; den heer S. Alsberg, bankier te Amsterdam; den heer B. Goldbeck, directeur-generaal der maat schappij Zeebad Scheveningen; dr. Schmeltz, directeur van 's Rijks Eth- nographisch Museum te Leiden; de heeren Kosterhenke en Fundter de Beauchene, beide politie-comissaris te Arasterdamden heer De Brueys Taeh, havenmeester Noordzeekanaal; den heer Krapels, stationchef Centraal station te Amsterdam; de heeren Rigtermoet, stationchef S.S. te Am sterdam; De Groot, idem Den Haag; Arnold v, stationchef Vlissingen; den heer Thomson, kapitein der mare chaussee te Vlissingen; de Kroonorde vierde klasse aanden heer Kremser, secretaris bij het con sulaat-generaal Rotterdam; den heer Hartung, idem Rotterdam;jhr.Rhijn- vis Feith, consul te Groningen; den lieer Hannema, vice-consul te Harlin- gen; den heer Jan van Neck, consulair agent te Nieuwediep; de heeren Seelig, koopmant te Amsterdam; Ansout, idem; Willkomn, koopman te Rotter dam Kirchner, idem; Staib, idem; Zellekens, idem Den Haag; Batelt en Van Oost, hoofdinspecteurs van politie te Amsterdam; Kotting, havenmeester te Amsterdam; Bottemanne, directeur van den vischhal te IJmuiden; Deis- senborn, koopman, Den Haag; Sommer, decoratieschilder, Den Haag; Atzrott, koopman, Den Haag; Naber, haven meester te IJmuiden; Sandberg, on derchef H. S. M., Den Haag; Brus, idem S.S., Den Haag; Dudok van Heel, waarn, consul te VlissingenVan der Bolck, adjunct-6tationschef te Vlis singen; Bruns en Pasdeloup, ambte naren aan het Departement van Bui tenlandsche ZakenDinand de Ridder politie-inspecieur te IJmuiden; Van üuseck, districts-commandant der Rijksveldwacht; Langeveld, stations chef te IJmuiden; Dellevoet, idem te Apeldoorn; Bakker, consulair agent te IJmuiden; De Meester, directeur der Maatschappij „Zeeland" te Vlis singen; Van Trotsenburg, districts commandant der Rijksveldwacht te Vlissingen; Fanoy, politie-commissaris te Vlissingen; Meerendonck, inspec teur van politie te Vlissingen; Hum- melinck, telegraafdirecteur te Vlissin gen Ollendorff, telegraafambtenaar te Vlissingen: Taat, havenmeester te Vlissingen den Rooden Adelaar eerste klasse met de brillantcn aanBaron Bentinck, opperstalmeester van H. M. de Ko ningin; den Rooden Adelaar eerste klasse aan: Baron Van Hardenbroek van Bergambacht, opperkamerheer van H. M.; Baron Öirtema van Grovestius, Grootmeester van H. M.Baron van Pallandt Neerijnen, opperceremonie- meester van H. M.Baron Clifford, opperhofmaarschalk van H. M.Baron Van Tuyll van Serooskerkeu, kamer heer van H. M.; de Kroonorde le klasse aan: Jhr. De Ranitz, Grootmeester van H. M. de Koningin-MoederGraaf Van Iiand- wijck, ceremoniemeester van H. M. de Koningin; de Kroonorde 2e klasse aan: Baron Taets van Amerongen, Graaf van By- landt, jhr. Van Geen, jhr. v. d. Bint, baron van Nagell, kamerheeren van H. M. de Koningin; jhr. Six en den heer Van Steyn, intendanten van de Kon. Paleizen, resp. te Amsterdam en Het Loo. Do Keizer in onze Hoofdstad. Met het oog op het ter perse gaan van ons blad, heiben we den Keizer bij zijn bezoek aan onze Hoofdstad, kunnen volgen tot in het Burgerweeshuis. Het bezoek duurde hier slechts kort, blijkbaar omdat nog iets an ders gedaan moest worden, wat langzamerhand in de stad bekend werd. Nadat de Vorstelijke personen in 't Burgerweeshuis afscheid hadden genomen en H.M. de Koningin den Regenten een gift voor 't weesh. van f100 had doen ter handstellen, werd de terugtocht naar het Paleis aan vaard. Dooh nauwelijks waren de Vorstelijks personen op het paleis teruggekeerd of Z. Majesteit begaf zich te voet, vergezeld door Prins Hendrik en met groot gevolg naar de Nieuwe Kerk. Daar bracht de Keizer een stille hulde aan de nagedachtenis van onzen grooten zeeheld, Michiel Adriaanszoon de Ruyter, wiens stoffelijk overschot daar onder de marmeren graftombe achter bet koorhek rust. Z. M. legde toen aan den voet van de Ruyter'sgraf een prachtigen krans neer met de Hohenzollernsche kleuren. Het galadiner. Hierna had de receptie plaats, waarvan een druk gebruik werd gemaakt en waarin de Duitsche Kolonie den Keizer een adres van hulde aanbood. En toen volgde het galadiner. H. M. de Koningin-Moeder is evenwel vóó'' het galadiner te 6 uur weder vertrokken en naar den Haag teruggekeerd. Aan dit galadiner sprak H. M. onze Koningin Z. M. den Keizer als volgt toe: Sire. Ik ben zeer gelukkig heden aan Uwe Majesteit het welkom te kun nen toeroepen in mijne Hoofdstad Ik beschouw dit bezoek als een nieuw en groot bewijs van uwe ïooggeschatte vriendschap ',voor mij en mijn volk, en ik stel er prijs op U de verzekering te geven dat deze gevoelens hoogelijk gewaardeerd worden. „Wij beg.oeten in Uwe Majesteit den Vorst, getrouw aan de traditie en aan de zege-rijke geschiedenis, die duurzame banden heelt ge vlochten tusschen onze Huizen, janden die dagteekenen van onzen gomeenschappelijken voorvader Fre- derik Hendrik, wiens dochter de echtgenoote werd van den grooten Keurvorst, van het illustere Huis der Hohenzollerns, en waarvan het schoone standbeeld, dank zij de grootmoedigheid van Uwe Majesteit, net paleis zal versieren, opgericht tot zijne herinnering. „Wij bewonderen den lioogen oolitieken zin van Uwe Majesteit, TJw wijsheid als Souverein, en Uw edelaardig, vredelievend streven, waardoor gij tracht te bereiken het nobele doel, de verzekering van de welvaart en het geluk van de volken. Mij gelukwenschend met het be staan van zoo gelukkige betrekkin gen tusschen onze beide landen, houd ik mij overtuigd, dat, zoo mogelijk, deze banden vandaag nog nauwer zullen zijn aangehaald. Ik drink op de gezondheid van Uwe Majesteit, van Hare Majesteit de KeizeriD, van het Keizerlijke sn Koninklijke Huis en van het Duit sche volk." De Keizer antwoordde hierop in de Duitsche taal als volgt: „Uwe Majesteit veroorlove mij mijn allerhartelijksten dank aan Hare voeten te leggen voor de ge nadige woorden, die zij zoo juist gesproken heeft, en voor de warme ontvangst, die het groote handels empoiim, het schoone, oude Am sterdam, en zijne bevolking mij beioid hebben. „Ik heb in de oogen der bevol king niet slechts een welkom voor mijn persoon gelezen, maar ook de vreugde en de trouw voor de be minde Koningin. „Uwe Majesteit heeft de goedheid gehad een snaar aan te slaan, die weerkl'nken moest in mijn hart, en in het hart van mijn huis en mijn volk: de Huizin van Oranje ea Hohenzollern. „Uwe Majesteit kan verzekerd zijn, dat ik, telkenmale, wanneer ik den voet op Nederlandschen bo dem zet, met bijzondere dankbaar heid het land beschouw, in hetwelk eens mijne voorvaderen geleerd her,ben hunne plicht voor het va derland te doen. „Van hier voerde de groote Keurvorst zijne gemalin naar huis Hier had Hij geleerd voor zijn volk te arbeiden. De edele Keurvorstin heeft ons een beeld nagelaten, dat heden nog in mijn volk voortleeft, ook in de liederen, die wij Zondags in de kerk zingen. „De soberheid en de arbeidzaam heid van Friedrich Wilhelm I vin den ook hier hun oorsprong. „En zoo is mijn Huis aan de Ne derlanden en het Huis vau Oranje grooten dank verschuldigd. „Aan dit gevoel van dank kan ik slechts uitdrukking geven door met mijn leven daarvoor in te staan dat onze rijken zich in vrede ont wikkelen kunnen. („Indem Ieh mein Leben dafür einsetze das unsre Liinder in Friedensich entwickelen können.) Ik koester de vaste over tuiging, dat ook de dag van heden de banden welke onze Huizen en landen verbonden vaster toeknoo- pen zal. „Ik weet dat ik de gevoelens uitspreek van mijn land als ik God bid, dat Hij Uwe Majesteit bescher men moge, en Uwe Majesteits re geering zegenen, en dat onder deze bescherming de schoone Nederlan den tot verderen bloei zullen komen. „Aan Uwe Majesteit en den Ne derlanden wijd ik dezen dronk." Beide toasten verwekten groote geestdrift. Het feestmaal had plaats in de schitterend verlichte groote zaal. De tafel was met kostbaar zilver werk en zeldzame bloemen versierd. Aan de rechterhand van den Keizer, die de uniform van Duitsch admiraal droeg, was de Koningin gezeten in witzijden avondkleed, en fonkelend diadeem op het hoofd, om den hals een diamanten collier, aan de linkerhand de Prins in de uniform van Duitsch generaal. Tij dens het galadiner voerde de kapel van de grenadiers en jagers ver schillende nummers uit. Na afloop van den maaltijd hiel den de vorstelijke persouen eenigen tijd cercle in de Troonzaal. De Keizer was in de beste luim, zoo vernamen wij. Herhaaldelijk betuig de hij zijne ingenomenheid met de ontvangst en vooral de toon, welke de pers in hare hoofdartikelen deed weerklinken, moet Z. M. zeer aan genaam getroffen hebben. Het vertrek. Op uitdrukkelijk verlangen van den Keizer vergezelde de .Koningin hem bij het vertrek niet verder dan tot den uitgang van het Paleis. Alleen Prins Hendrik vergezelde hem. Te ongeveer kwart voor tien kwamen de gesloten hofrijtuigen voor, om den Keizer naar het sta tion te brengen. Op den Dam en langs het Damrak standen nog altijd dichte menschenrijen opeengepakt, die juichten bij het passeeren van den stoet. In het station was de Keizerlijke trein, bestaande uit ze ven salon wagens, reeds voorgereden. Op de ruim afgezette gedeelten vau het per on was de eerewacht van let regiment grenadiers en jagers opgesteld onder bevel van jhr. S-x. Bij de komst van den Keizer hief de muziek het „Heil Dir irn Sieges- krauz" aan. De Keizer inspecteerde de wacht. Toen was het oogenblik van vertrek geslagen. Met een handdruk nam de Keizer afscheid van de autoriteiten, welke zich voor het paviljoen verzameld hadden, de ministers, de voorzitters der eerste en der Tweede Kamer, den Duit- schen gezant, enz. Daarna besteeg Z. M. het bordes vau den keizerlijken salonwagen, vanwaar hij zich nog eenige cogenblikken levendig met den Prins onderhield. Om 10 uur werd het sein tot vertrek gegeven. Nog eenmaal schudde Keizer Wilhelm 'sPrinsen hand. Toen reed de trein onderde bekapping uit. nagejubeld door allen die het vertrek hadden bijgewoond. De beer Sariemijn, tractiechef der H. IJ. S. M., maakte de reis mede tot Amersfoort, waar de heer Jo- rissen hem zou vervangen tot Rlie- nen. Te 11 uur stadstijd keerden gis terenavond het regiment grenadiers en jagers naar de residentie terug. De avond. In de stad duurde de feestvreugde echter voort. De groote club en de tribune aan het Damrak waren geïllumineerd. Op straat en in de caiés was het overvol. Men zong iu de bevlagde straten onze en de Duitsche volksliederen en vierde de Duitsche jantjes, waar men ze tegen kwam. De officieren der Nederlandsche oorlogsbodems (de Piet Hein en de Noord-Brabant) hadden hunne Duit sche collega's genoodigd aan een fee tmaal in het Amstel h >tel. Der- tig gasten zaten aan. De zaal was feestelijk getooid met de vlaggen de wapens der beide naties, terwijl borden en tegels aan den wand de beeltenis van Oranjevorsten en zeehelden te zien gaven. De tafel werd geopend door den president, den kap.-ter-zee Cal.neyer met een „hoch" op de Koningin en den Keizer. In zijn rede aan het dessert betuigde dezelfde spreker namens zijne Nederlandse! e k me- raden zijne vreugde over het eerste bezoek, dat aan de Nederlandsche officieren gelegenheid geeft met de Duitsche confraters vriendschappe lijk op Hollandschen bodem samen te komen. De eerste officier van de Hohen zollern, corvetkapitein Hopfner, dankte namens de Duitschers. Men bleef geruimen tijd gezellig bijeen. Uit 4e Staats-Courant. Op verzoek is eervol ontslagen mr. J. Waling, notaris te Zaandijk, als plaatsvervangend voorzitter der commissie in zake de Ongevallen verzekering te Wormerveer en is als zoodanig benoemd C. Aten, assuradeur te Wornrerveer. Bij kon. besluit zijn benoemd tot ontvanger der directe belastin gen en accijnzen te Blokker, IJ. Rijpma, ontvanger der zelfde mid delen te Grouw; tot ontvanger der directe belas tingen en accijnzen te Leerdam, W. O. ven Oordt, ontvanger der zelfde middelen te Bodegraven; tot ontvanger der directe belas tingen, invoerrechten en accijnzen te Bergen-op.Zoom, A. J. Zonne vylle, ontvanger der zelfde middelen te Almelo; tot ontvanger der directe belas tingen en accijnzen te Gouda, A F. Derks, ontvanger der zelfde middelen te Oss tot ontvanger der directe belas tingen en accijnzen, A. W. Over voorde, ontvanger der zelfde mid delen te Vianen; tot ontvanger der directe belas tingen en accijnzen te Raalte, A. A. Vreede Jzn., ontvanger der dir. bel., invoerr. en acc. te Aalten; tot ontvanger der dir. bel. en accijnzen te Schoonhoven, A. van Mazijk, ontvanger der directe be lastingen, invoerr. en acc. te Brou wershaven tot ontvanger der dir. bel. en acc. te MoDtloort. N. W. A. Vonk, ontvanger der zelfde middelen te Roden is ingetrokken de benoeming van den ontvanger der dir. bel. en acc. C. J. Tielenius Kruythoff, te Har- melen, tot ontvanger der zelfde middelen te Goor, met bevestiging in zijn tegenwoordige betrekking als ontvanger te Ilarmelen, en is benoemd tot ontvanger der dir. bel. en acc. te Goor, J. D. Wich- man, ontvanger der zelfde middelen te Haarlemmermeer is met ingang van 1 Januari 1908 opgeheven het ontvangkantoor der dir. bel., invoerr. en acc. te Stavoren en ingesteld een ontvang kantoor der dir. bel., invoerr. en acc. te Koudum, voor de gemeenten Stavoren en Hemelumeroldephaert en Noordwolde ingetrokken de benoeming van den surnumerair der dir. bel., in voerr. en accijnzen C. G. A. Simonsz, in de directie Arnhem, tot ontvan ger der dir. bel. en acc. te Oolijcs- plaat en is hij benoemd tot ontv. der dir. bel., invoerr, en acc. te Koudam en is benoemd tot ontvanger der dir. bel. en acc. te Colijnsplaat, J. Audreae, surnumerair der dir. bel., invoerr. en acc. in de directie Rot terdam. Natuur-Historische Tentoonstelling. Te Zaandam zal met de a.s. Paaschdagen en den daaraan voor- afgaanden Zaterdag door de Ver- eeniging „Fauna en Flora" onder- afdeeling van de afdeeling Zaandam van den Volksbond een provinciale natuur-historische tentoonstelling worden gehouden. In de rubrieken hoenders, post- luiven, sierduiven en konijnen kunnen alleen leden der vereenigiug inzenden, doch voor de klassen natuur-historische verzamelingen, ogels, aquaria, terraria, herberiuins, planten enz., is de deelneming voor ieder open. Ook de reclameafdeeling is provinciaal. De prijzen bestaan in medailles en diploma's. Flores. De correspondent van de „N. R. C." te Batavia seinde gisteren: „Christoffel is te Endeh terug." Het blad vreest dat kapitein Chiistoffel zijn tocht naar de Noord kust van Flores en terug heeft moeten opgeven, en dat hij naai Endeh is teruggekeerd, daarbij ver wijzende naar een vorig bericht, dat meldde dat kapiten Christoffel zich niet erg wel gevoelde. „Mis scbien echter zijn wij te pessimis tisch en is Christoffel na volbrachten ocht te Endeh teruggekeerd." Het conflict te Krommenie. De berichtgever van het. „Hbld." te Krommenie schrijft: Het begint in de gemeente rumoe riger te worden, doch voor het oogen blik alleen bij het uit- en aangaan der fabriek, wanneer de drukkere van of naar hun woning gaan. Alleen zij worden als „onderkruiper" be schouwd en vooral diegenen onder hen, die van de snelpers naar de hand persdrukkerij zijn overgebracht. Alle andere werkenden worden ongemoeid gelaten. Zoodra deze drukker» de poort door zijn gegaan en onder geleid» van de politie naar hun woning worden ge bracht, stijgt uit de verzamelde me nigte een gejuich op, aan»tond» gevolgd door uitroepen van „onderkruiper enz., terwijl dan de geheele menigte, die wel op 5 A 600 is te schatten, de druk kers volgt, onder het zingen van het vrijheidslied en andere socialistische liederen. Zoo ging het 's morgen» met den schaftijd, 's middags om 12 uur en 's avonds om 6 uur bij het uitgaan van de fat-riek. De omstandigheid, dat kort in den omtrek vijf groote fabrieken »ich be vinden met. (e zamen meer dan 500 werklieden (jongens en meisjes inbe grepen), welke fabrieken alle op den zelfden tijd uit- en aangaan, waarhij nog te voegen zijn een 150 werklieden van de Vennootschap Verver, die om verschillende rodent n nog niet aan den arbeid zijn, geeft een verklaring voor een zoo groot aantal nieuwsgie rigen en belangstellende in een betrrk- kelijk kleine gemeente als Krommenie. Ten einde te beletten dat de me nigte de drukkers tot aan hun wo ning kon volgen, werd gisteravond de brug over het H. I). Arinkplein door de politie afgezet. Dit gaf aan leiding tot een incident. Velen van de betoogers werden door deze daad verrast en verkeerden blijkbaar in den waan, dat een charge gemaakt werd, waarvan een overhaaste vlucht het gevolg was, waarbij er enkelen onder den voet kwamen en sommigen hun hoofddeksels kwijt raakten. Nadat door de politie ruim baan was gemaakt, verspreidde de menigte zich en had spoedig de dorpstraat haar gewone aanzien weer teruggekregen. Het systeem van de politie om de stakers op de hielen te volgen, schijnt te zijn opgegeven. Verschillende van hen hadden zich, toen zij zich gevolgd zagen, bediend van een rijwiel, om op die wijze aan de vervolging te ont komen. Door den heer Binnendijk was bij den burgemeester een klacht inge diend omtrent het „hinderlijk volgen" door de rijkspolitie. Ten einde een manifes atie als eergi teren te voorkomen, bleven de drukkers, Kuyper en Van Asten, wie deze manifestaties gelden, bij bet uitgaan der fabriek om half negen binnen, zoodat een groote menigte, die reeds stond te wachten, onverrichter zake afdroop. Als maatregel vau orde zijn in de blikfabriek der Venn. Woud en Schaap en in de zeildoekfabriek der firma D. van Leyden en Zo. biljet jes aangeplakt, waarin gewezen wordt op den ernstigen toestanden het dringend verzoek aan de werk lieden wordt gedaan, zich gedurende schaft- en middaguren zoo weinig mogelijk op straat te begeven en zich van alle manifestaties te ont houden. Ook door de afd. Krommenie van den Ned. Lito Fotografischen Bond werden biljetjes verspreid met het verzoek, bij het naar huis bren gen der verschillende personen de kalmte en rust te bewaren en geen aanleiding te geven tot opstootjes. Bovendien vierden door de veld wachters, de werklieden bij het uitgaan der fabrieken aangemaand door te loöpen. Een en ander was oorzaak, dat bij het naar huis gaan om 12 uur de beide genoemde drukkers slechts door een zeer klein getal personen werden gevolgd en het heel wat kalmer afliep dan eergisteravond. Kiesrecht-Rapport. Naar wij van de firma Langen- huysen vernemen, is het rapport over het kiesrechtvraagstuk in Ne derland waarvan wij reeds vroeger melding maakten thans verschenen. De ramp van de „Scheldestroom." Na een voorloopige reparatie is de „Scheldestroom" van Dover naar Londen gesleept, teneinde opgeno men te worden in het droogdok. De havensleepbootdienst te Dover ontving 1100 pd. voor bij de redding bewezen diensten. Gemengde Berichten. Verdronken. Het lijk van den op zoo noodlottige wijze om het leven gekomen dirigeereud of ficier van gezondheid dr. J. Ch. H. H. Mackay, chef vau het hospitaal der marine le Hellevoetsluis, waar naar langen tijd te vergeefs is ge dregd, is gistereunamiddag door duikers in het Voornsche kauaol nabij de Nieuwesluis gevonden en werd heden middag te 3 uur op de begraafplaats Eikenduinen te 's-Gravenliage ter aarde besteld. Een slimmerd. Een eigen aardig voorval bij de aankomst van den Duitsctun Keizer wordt uit I Jmuiden gemeld Na veel moeite, hij had gee t kaart, werd iemand toegelaten, die een uuiform droeg van korporaal van de Amsterdamsche Weerbaar heid. Verwonderd werd hij door allen aangekeken, wat mo st die hier doen. Hij werd geïnterviewd. „Welk wapen hij vertegenwoordigt? „Ja ziet u, hij was vertegenwoordi ger van de Amsterdamsche Brood fabriek de Wed. de Jonge en moest de leverantie der schepen zien te krijgen en met een uniform gaat dat makkelijker". Dat daarom di or iedei braaf gelachen werd, is te begrijpen. („O.H.Ct.") Kunstmin. In de vergade ring van aandeelhouders der ver- eeniging „Kunstmin" te Dordrecht is met algemeens stemmen besloten faillissement aan te vragen. Een erstig ongeluk. Op de in aanbouw zijnde viaduct der Zuid-Hollandsche Electrische Spoor aan den Bergweg, te Rotterdam, was gisterennamiddag de 69 jar ge beton-werker W. Nwerkzaam op een 7 meter hooge stelling. Door liet kantelen van een kipkar viel de man van de stelling op de via duct. Hij kreeg ernstige wonden aan het hoofd en brak zijn rechter ouderbeen. Dr. v. d- Nagel verleende do eerste hulp. Daarop is de man per brancard naar liet Zieked ui gebracht. Overreden. Dooi- de Geld. Stoomtram is overreden de handels reiziger L. Frenkel. Hij leed aan hardhoorigheid en heeft de signalen van de tram dus vermoedelijk niet gehoord. Een mooie minnaar. Men seint uit Tegeleu Wegens onbeantwoorde 1 efde schoot B. uit Venlo, na'eeue wor steling met juffrouw d. G. in haai' huis te Tegelen, deze een kogel in het hoofd, die haar echter niet levensgevaarlijk kwetste. Daarna schoot B. zich zelf dood. Een witte mol. De mollen- vanger J. Algera, te Jelsurn, deuu reeds 18 jaar zijn beroep uitoefent, ving hedenmorgen een zeldzaam exemplaar. Op den rug i3 het heest wit, terwijl de buik ouranjeachtig is gekleurd. Gedurende al dien tijd heeft hij nog nooit een dergeÜjkeu mol gevangeD. Dat komt er van! Do beer G., sigarenfabrikant te Zierik- zee heeft, wegens de werkstaking der sigarenmakers, zijn zaak naar Klaaswaal verplaatst. Onder cl e machine. Een 16-jarige zoon van de wed. Hdle- brand te Windesheim, knecht bij den landbouwer Valk te Laag- Zuihem gem. Heino, bad hetongeluk bij het verplaatsen van een snij machine te vallen. Hij kreeg «ie machine op 't lichaam, met het noodlottig gevolg dut hij inwendig zwaar gekneusd werd en dienzelfden avond nog aan de gevolgen overleed. Groote brand, Naar de „Alkm. Ct." meldt is er Woensdag morgen, even voor zes uur, brand ontstaan in de boerenplaats van den heer C. Spaan, bewoond door den heer J. Spaan, gelegen iu de Minne- meer bij Driehuizen (gemeente Zuid en Noord-Schermer). De brand werd ontdekt in het hooivermoed wordt dat hooibroei er de oorzaak van is. Terstond haastten de bewoners zich om de koeien los te maken. E1' stonden 41 koeien en 3 paarden op stal. Daar de brand snel om zich heen greep, kon niet voorkomen worden, dat 16 koeien en 2 varkens een prooi der vlammen werden. Terwijl de baas en de zoon bezig waren do koeien uit te jagen, ont dekten zij te laat dat de zoldei' achter hen inviel, gelukkig wisten zij zich nog met moeite te redden- Daar do wind aan den anderen kant stond, is de boerenplaats va'1 den heer Velthuis, welke slechts een meter van de brandende ai' staat, staande gebleven. De boeren plaats was verzekerd. Het vee en de roerende goederen eveneens. Een man aangereden- Gistermorgen is de rangeerder F» bij het rangeeren op het station Meppel aangereden en aan beide beenen zwaar verwond. Arm oudje! Te Wauae' is gisteren de 75 jarige vrouw E- verdronken. De ongelukkige kindscb. H A ARLE M MERLIEDE EN SPAARNWOUDE. Het Mond en Klauwzeer. Het mond- klauwzeer is in deze gemeente tka"3 geheel geweken. Het betrekkelijk gunstige najaar weder, waardoor d0 rundereu lang iu de weiden kond01' blijven, heeft op de nog vrij spoedigJ verdwijning der ziekte een goede1' indruk gehad. Men hoopt algeme0'1 dat deze veeplaag, die hier nog ee" g. edg mstigkarakler had,d aar slecht3 een rund is besweken, een volge»' jaar niet weder zal terugkeer^' ofschoon sommige deskundig011 hieromtrent nogal pessimistisch stetnd zijn. Alhoewel geen noeme"3) waardig verlies van vee heeft plaid3 gehad, is de melkopbrengst g0du' rende de maanden Augustus, Sep October en gedeeltelijk Novenib^ aanmerkelijk minder geweest d'1^ andere jaren, hetwelk duidel'J wordt als men weet dat bij pi-'1 j 150 veehouders de geheele veestap^ werd aangetast. Het aantal dei'g plaatste, wettelijk voorgeschre^ kenter keuen (borden) bedroeg pt- 500. HEEMSPEDE. Donderdagav0" g f de Zeereerw. Heer O. J. Dieren in het R. K. Vereenigiph|0 gebouw zijne inleiding tot de soO wetenschap, als begin van den 01 sus, die Z Eerw., welwillend gevend a n -en ve zoek van dey vereenigiug, dezen winter zal lelti:jk Onderhoudend en uiterst be wist de Eeiw. spreker de voor ginners zeker noodzakelijke, en ook zeer abstracte grondbegr'P^,,, uiteen te zetten. Aan de hand d ;n „Socialen Cursus" van r,g L'oell, behandelde hijde niei>s0 ^r;j maatschappelijk wezen, physis®_. van wil, zedelijk verplicht, (jje houden am den wil van God» neergelegd is in de natuurwet» ju 6 d« mensch in 't hart gegrift; bijzonderheden uitgedrukt positieve wet, gegeven door lijk en burgerlijk gezag.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 2