u Tehuurgevraa Brandkas -Mannenkoo ONDERON JU 'vTH STADSNIEUWS. ^taten-Generaal, Sociale Berichten. Marktberichten. Ainsterdamsehe Ben Advertentiën. ie f J G. en W. Aanbestedingen. Gewisselde Stukken. Southern Rails Car Foundry Common Erie Missouri 3ohann Theodor Peek Johann Theodor Peek Zie Aankondiging en Prograt Ae ,V^ Vf J, - ni® tr rif1' Met aandachtige belangstel ling werd deze eerste les gevolgd door de talrijk opgekomen leden der Leo- ere< niging allen gewapend met hetzelfde cursusboekje, werkelijk een handige sociale Katechismus. Ten over vloede dicteerde de eerw. leider op het eind van den avond nog een en ander ter aanvulling en verduidelijking Het Bestuur der Leo-vereenigiug meende niet te mogen nalaten ieder een in de gelegenheid te stellen van deze lessen te genieten zoodat nu, met goedvinden van de Eerw. lei der, ieder in de Parochie, die ge noemd Bestuur daaitoe zijn verlan gen te kennen geeft, deze cursus avonden zal kunnen bijwonen. Het mag dus wel gezegd worden, dat de sociale cursus te Heemstede in alle opzichten onder goede voorteekenen is begonnen. Huiselijk. Naar wij vernemen' heeft zich in deze gemeente eene com- missie gevormd, met het doel, den cursus voor huisvlijt, in den vorigen winter onder toezicht van Zuster König gehouden, ook in het vervolg te doen plaats hebben. De commissie bestaat uitZuster König, mevr. De Voogt, mevr. Van (Jitters, en de heeren oir. D. E. van hennep, W. C. van Meeuwen en W. A. Dolleman. ZANDVOORT. Tegen Dinsdagavond a. s. om 71/2 uur is een openbare Raadsvergadering belegd. De agenda luidt: Ingekomen stukken en mededee- lingen Benoeming Gemeente Genees heer en en vroedvrouwBenoeming lid Burgerlijk Armbestuur aangaan tijde lijke geldleening aankoop ziekenhuis. Suppletoir kohier der plaatselijke di- ruc.tebeJastingen naar het inkomen. Reclames idem.; Hondenbelasting id., Besloten vergadering. SANTPOORT. Een vreemd ge val. Er doet zich hier een vreemd geval voor. Aan den Hagelingerweg kwam hier uit Amsterdam een oude vrouw, Jacobson genaamd, wonen, met haar zoon, die te Amsterdam grootwerker was als kleermaker. A.s. Zondag wordt het vier weken dat die twee gezien zijn; de woning is gesloten, de gordijnen zijn neerge laten en door een raam aan de achter zijde, zijn resten eten op tafel te zien. De patroon uit Amsterdam is reeds 14 dagen geleden hier geweest om te informeeren naar een jas, die de bij hem goed bekend staande jonge man, ter afwerking had meegenomen, maar niemand weet van beiden af. Alleen had de oude vrouw gezegd, Zondag voor vier weken, voor een dag op reis te gaan. Maandag daarna hebben de buren echter nog licht gezien. Nu is het best mogelijk dat alles volkomen en régie is, doch de buren vertrouwen de zaak geenszins en vra gen zich af, waarom de politie hier geen onderzoek instelt. De politiedienaar was daartoe gister avond niet te bewegen. Het geheim zinnige huis, waarin misschien niets geheimzinnigs is, wordt echter schuw aangekeken door zeer velen. Men zag gaarne de deur op n om zekerheid te hebben. (N. R. Ct) VELSEN. Messengevecht. Vtchtpartijen worden hier niet meer alleen met riemen, stokken en stee- nen afgedaan, men neemt nu ook het m» g te baat. 't Gevolg was, dat Don derdagavond D. W., van Velseroord, een hevig bloedende wond aan den arm opliep, hem toegebracht door C. L-, alhier. Dr. Heslinga legde het eerste verband. Personalia. De heer C. Holleman, ambtenaar ter secretarie te Nie.we Tonge, onlangs benoemd tot adjunc- cornmies ter secretarie alhier, heeft voor deze betrekking bedankt. VELSEN. De Tuchtschool. De ,St.-Ct." No. 293 bevat de mededee- fjng van den Min. van Justitie, dat eerlang aan de tuchtschool voor jon gens alhier moeten worden aange steld: één geneesheer, één hoofd onderwijzer, één onderwijzer eersten rang, twee onderwijzers, één tuinman portier, twee werkmeesters en twee beambten in a'gemeenen dienst. Sollicitanten "aur bovengenoemde betrekkingen hebben zich voor Januari 1908 bij gezegeld eigenhandig geschre ven en onderteek end adres, met uit drukkelijke vermelding der begeerde betrekking, te wenden tot den Minister van Justitie, onder overlegging van geboorte-akte, getuigschrift van zede lijk gedrag, geneeskundig attest van goede gezondheid en verdere stukken die tot aanbeveling kunnen strekken. Nadere bijzonderheden komen voor in bovengenoemd nummer der „St.-Ct." EGMOND AAN ZEE. Een on geluk. 1 onderdagmorgen had hei zoontje van den heer Zw. het onge luk van een wagon te vallen, welke aan een anderen wagen verbonden w. s. Hij kwam zoo ongelukkig te lande, dat het wiel over zijn hoofd ging waardoor een oor gedeelte lijk werd afgescheurd. Hevig bloe dend werd de jongen naar dr. Schip per gebracht, die de eerste hulp verleende. Onze gasfabriek. Het werk aan de gasfabriek, alhier gaat goed vooruit. Men hoopt met Januari a.s. gas te stoken in ons dorp. Jam mer dat het werk door een onge mak aar de northonpomp, geslagen ter vulling van den gashouder, eenigszins wordt opgehouden. Het blijkt n.l. dat de pomp verbazend veel zand opgeeft, zoodat het water niet kan gebruikt worden. Naar wij vernemen zal men nu beekwater zien te krijgen bij den heer W. B. onder Rinnigom. Hiervoor is een machine aangekomen, welke het water door buizen naar de fabriek zal moeten voeren. Een kostbaar werkje, waarop natuurlijk niet ge tekend is. De afstand van de beek naar den gashouder zal ongeveer 2000 M. bedragen. HILLEG OM. Bloembolle n- c u 11 u u r. Donderdagavond verga derde in „het Wapen van Friesland" de afdeeiing van Bloembollencul tuur. Ruim 30 leden waren aanwezig;. De penningmeester werd na af gelegde rekening en verantwoording •gedechargeerd voor zijn accuraat beheer. De kas sloot met een batig saldo van f 170.93. In plaats van het aftredende be stuurslid, den heer C. Ludwig,die niet herkiesbaar was, werd de heer E. Ludwig gekozen. Bij de behandeling van den be schrijvingsbrief werd besloten .toor de heeren R. Schoo te Hillegom en O. H. Darnen te Monster te stemmen voor het lidmaatschap van het hoofdbestuur. Bij de punten van de algemeene vergadering zal bij punt het amen dement ingediend worden, dat van 15 maart tot 1 Juli wekelijks ge legenheid tot het tentoonstellen van afgesneden bloemen, vervroegde bolgewassen en nieuwigheden enz. wordt gegeven. Het hoofdbestuur stelt voor om de 14 dagen. Punt II. Een voorstel der af deeiing Haarlem inhoudende, dat de uitspraken van bet scheidsge recht zuilen worden aangevuld door bijvoeging van namen en kwaliteiten der beide personen, werd uitvoerig besproken en daaromtrent besloten zich er tegen te verklaren. De afdeeiing verklaarde zich eveneens tegen het voorstel vau de Haarlemsche afdeeiing om door de A!g. Vereen. Bloembollencultuur aan werklieden van hare leden bij 25 en 50 jarigen dienst, als erken ning voor bewezen diensten uit te reiken eere-diploma met resp. zil veren en gouden medaille. Het voorstel van het hoofdbe stuur om in art. 6 .van het regle ment van het scheidsgerecht in plaats van vijf gulden *25 gulden te lezen, werd aldus geamendeerd, dat bij eventueel tekort, dit uit de algemeene kas zal worden gedekt. Punt 6 der agendabespreking der aanhangige plannen tot op richting eener tuinbouwwinter- school leidde de voorzitter uitvoe rig in- Als gecommitteerde van een com missie uit de Zuid-Holiandsche afdeeiing ten einde een adres aan de regeering te richten de bedoelde schooi in het zuider district te krijgen werd de heer H. Veldh. van Zanten bij acclamatie benoemd. Bij de mededeelingen werd de vergadering bekend gemaakt, dat de heer Cuneua drie of vier lezingen zal houden, de eerste op 27 De cember a.s. Op 19 Dec. zal de heer De Boer uit Zwolle voor de afdeeiing op treden om te spreken over de Ongevallenwet. De lezingen met iichtbeJden van den heer Cuneus zullen toegankelijk zijn voor de leden van bloembollen cultuur het kweekers genootschap en de bloemistknechts. Met algemeene stemmen werden de heeren A. van der Meer Az. en O. van der Meer als leden aan genomen, Bij de rondvraag werd besproken te adresseeren bij de Boll. Spoorw. Maatpij. om meer stoptreinen te verkrijgen en een gemakkelijke] manier om zich van reisbiljetten naar Londen te voorzien. Deze zaak werd aangehouden tot een volgende vergadering. HILLEGOM. Woensdagavond tus- schen 7 en 9 uur zijn ten nadeeie van de heeren van Waveren (Bloem- lust) 2 rijwielen ontvreemd. Door de ijverige nasporingen van den agent van politie van der Ven, die terstond met de zaak in kennis is gesteld is, het hem mogen gelukken een der rijwielen (en nog wel het beste) op te sporen. Na eerst een onderzoek in de rich ting Bennebroek en Lisse te hebben ingesteld, is hij Donderdag naar Haar lem het onderzoek voort gaan zetten, waar bij bij een opkooper aan de Leidschev aart een dergestolen rijwielen herkende en aan den eigenaar teruv bezorgde. Het is echter tot dusverre niet gelukt het tweede op te sporen Er bestaat eenig vermoeden den dader of daders op het spoor te zijn. L1SSE. Examen. Voor het exa men ter verkrijging van het bewijs voor militaire bekwaamheid en licha melijke geoefendheid hebben zich 8 jongelieden aangemeld. Militieraad. In de zitting van den Militieraad werden Slotelin- gen vrijgesteld wegens broederdienst en 6 wegens lichaamsgebreken. Aangenomen dat er 15 lotelingen zullen moeten worden ingelijfd en er geen verdere afkeuringen plaats heb ben zal no. 25 nog vrij kunnen zijn. VOORHOUT. Gemeenteraads vergadering. De Raad was opeen lid na voltallig. Afwijzend werd be schikt op een verzoek van het R. K. Armbestuur, om een sloot langs den weg te dempen en ze door een rio- leering te vervangen Van de Gezond heidscommissie was een schrijven ont vangen waarin deze als haar advies gaf' dat in de Knip om sanitaire redenen geen opslagplaats moest ge maakt worden van mest, asch, vuil nis enz. waarom besloten werd de gronden daarvoor niet aan te kocpen en naar een ander geschikt terrein uit te zien. Goedgekeurd werd dat den heer Bergman, Secr. van Haarlemmerliede en Spaarndam van zijn borgtocht ten bedrage van f1300 zou ontheven worden. De verkoop van een ijzeren en houten hek resp. voor f 12 en f5 werd goedgekeurd. Hierop werd besloten, tot aankoop van 4 brondzeilen. Eveneens werd besloten 2 brand- krat.en, te doen plaatsen. Bij de stalhouderij van v. Zon zal, met alg. st. goedek., een gelegen heid worden gemaakt van goot, put en riool om een goede afwatering te verkrijgen. De kosten konden onge veer föCO beloopen wat niet opweegt tegen de modderpoel, die daar nu is Burg. en Weth. kregen flüO crediet voor bestrijding der kosten ontstaan door de verpleging van de besmette lijke ziekte, die in eenige gezinnen heerschte. Nadat de voorzitter nog eenige mededeelingen had gedaan ging de vergadering in geheime zit ting over. Personalia. De heer W. A. v. Dam van hier is in den Haag geslaagd voor 't examen schoonFchrij ven M. O. Naar wij met genoegen vernemen, slaagde heden onze stadgenoot, de heer Jac. Bosse, te 's-Gravenhage voor het examen 2e stuurman. Haarlemsche industrie. Heden worden door de koninklijke fabriek van rijtuigen en spoorwagens, firma J. J. Beijnes, alhier, wederom afgeleverd, ten dienste van de Hol- landsche IJzeren Spoor weg-Maatpij te Amsterdam, drie rijtuigen Ie en 11e klasse op twee-assige schanelstellen (z.g. A BZZT-rij tuigenvan hetzelfde type als waarvan drie stuks werden afgeleverd op 2 Dec. j). aan dezelfde spoorweg-maatschappij. Naar wij vernemen, zal de Zeer- Eerw. Pater Hendricks S. J. op 8 Januari e. k. in St. Bavo, op uitnoodiging van het plaatselijk comité der K. S. A. een rede houden, ter bevordering van de oprichting eener R. K. vereenigiug voor „Geloof en Wetenschap" Wij komen hierop terug. I11 aansluiting hiermede zij tevens bexicht, dat de heer G'oebergh, boekhandelaar alhier, zich met „G. W." te Amsterdam in verbinding heeft gesteld voor de organisatie eener R. K. Leesbibliotheek in Haarlem. Bij den heer Coebergh is (voor f5.per jaar) nu gelegenheid de werken vau de buitengemeen rijke en belangrijke bibliotheek van „G. en W." te Amsterdam ter lezing te krijgen, drie boeken per 14 dagen. Zoowel een Dames- als een Heeren- afdeeling is er in deze zeer voor ziene bibliotheek Wij bevelen deze bibliothtekaan onze Katholieken ten driugenste aan Centrale Raad van Beroep. (Ongevallenverzekering.) In de gisteren te Utrecht gehou den openbare terechtzitting had o. in. de uitspraak plaats in de vol gende zaak; Hooger beroep van H. T. de J.. te Amsterdam, tegen de uitspraak van den Raad van Beroep alhier houdende bevestiging der beslissing van de Rijksverzekeringsbank, waar bij liem verdere schadeloosstelling «a 4 Mei 1907 werd geweigerd ter zake van een ongeval, waardoor hij een ontwrichting van den roch terschouder bekwam. Klager werd weder geschikt geacht tot arbeid. De Centrale Raad bevestigde de uitspi aak. „Onsclioolsche" bijeenkomsten. De afdeeiing Haarlem van den Bond van Ned. onderwijzers had Donderdag avond in café Brinkmann een verga dering belegd, die door veie onder wijzeressen en onderwijzers werd bijge woond. Doch ook waren aanwezig de heeren rnr. J. H. Thiel, wethouder van onderwijs, mr. A. A. van der Mersch, kantonrechter en P. H. v. d. Leij, directeur der Rijkskweekschool voor onderwijzers. De Voorzitter, de heer A. Nagtzaam, besprak het groote nut der onschool- sche bijeenkomsten en zette uiteen hoe op deze bijeenkomsten het nut tige aan het aangename zal moeten worden verbonden. Zij zouden van 51/27i/e in de gewone schoollokalen gehouden kun nen worden. Maar dit moeten geen schoolmen zijn. De kinderen moeten geheel vrij zijn in hun bewegingen, doen en laten, alleen is er toezicht noodig om bepaalde wanorde te weren en de kinderen bij 't spel oi werk te helpen. Na deze inleiding was het de heei v. d. Leij, die het denkbeeld toe juichte. Hij had de opheffing van den z. g. derden schooltijd zeer betreurd. De heer v. d. Mersch geloofde niet, dat bierdoor de baldadigheden zullen veranderen ze worden nu reeds minder doch dat komt hoofdzakelijk door de betere berechting ingevolge de kinderwetten. Toch juicht spr. 'tidee toe: alles wat in 'tbelang van de jeugd gedaan wordt, heeft spr's sympathie. De heer Lieftinck wilde, dat meer zorg zal besteed worden aan de lichamelijke opvoeding der jongens, Er werd een vereeniging „Voor onze Jeugd" opgericht en bij aclamatie werd 't voorloopig als volgt gekozen A Nagtzaam, mr. J. Lieftinck E. de Boer en de dames mej. Postma en mej. Berderis van Berlecon. Rijkstuinbouwwinterschool in het bloem bollen district. Men meldt aan de „N. C.": De regeering overweegt thans de stichting van een Rijkstuinbouw winterschool in het bloembollendis trict, doch wenscht, voor zij hiertoe overgaat, eerst het oordeel te ver nemen der bollenkweekers over de plaats, waar de school het best kan gevesiigd worden. Twee genieenten, Lisse en Haar lem, hebben de noodig- terreinen ter beschikking van de regeering gesteld. Op een vraag van den directeur generaal van denlandbouw heeft het hoofdbestuur van de Al gemeene Vereenigiug van Bloem bollencultuur zich met algemeene stemmen verklaard voor do stich ting van de school te Haarlem Voor de Lighal. In de kerk der Remonstrant sche Gereformeerde Gemeente zal Zondag 22 December te half 3 des namiddags een kerk- concert gegeven worden ten voor- deele der Lighal. Op dit concert zullen hunne taedewerking verleenen de dames mej. A. Lodewijks, (viool), mej. H. Scholten (zang) en do heer E. F. Bruijnst en (orgel). Museum van Kunstnij ver heid. In de rotonde van het Mu seum van Kunstnijverheid zal Zon- iag a. s. tentoongesteld zijn, eene verzameling gekleurde teekeningen van Aziatische, Oostersche en Noor se he tapijten. In den Orhnt zijn tapijten als vioerkleeden en meubelbedekking sedert devroegste tijden veelvuldig in gebruik en vormt de industrie van van bet weven en knoopen van tapijten nog heden een uitgebreid veld, waardoor een groot gedeelte der bevolking in hun levensonder, houd voorziet. Zondag is de toegang kosteloos. Weeshuisschool. Wij ver nemen dat, in verband met het betrekken van het nieuwe Wet «huis in het volgend jaar, de school vau deze inrichting voorhands niet zal worden opgeheven. Zooals men weet, wo'dt deze school ook 1 e .ocht door een aantal niet-weezen. (H.D.) Bravo! Hedenavond zal naar wij vernemen aan de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M. eene collecte worden gehouden ten bate van een der werk lieden welken reeds sinds 29 weken ziek ie, en thans geheel is verstoken van onderstand. Twee zijner kame raden zullen van avond bij de uitbe taling der loonen, aan den uitgang der werkplaats met eén bus staan om de bijdragen in ontvangst te nemen. Schaken. De heer W. B. J. Pippijn heeft in Ons Huis te Zand- voort een simultaanseance gegeven tegen 17 spelers. De uitslag was, dat hij een remise had tegen Jb. v. d. Werff Gzn. en 3 verloor tegen A. Paap Azn., S. Weber L.Nzn. en P.W. Zwemmer. Zoodater 13 partijen door hem gewonnen werden. Opgepast. Een bewoonster van de Assendelverstraat had gisteren avond 6 uur eveu de huisdeur open laten staan, want ze moest maar een oogenblik een boodschap in de buurt doen. Maar in die kleine afwezigheid had een vlugge dief van den in de gang staanden kapstok een demise ison ge stolen. Voor de zooveelste maal zij men gewaarschuwd. Opkoopers. Onder „Omtrek" kan men lezen, dat de Hillegomsche politie bij een opkooper aan de Leid- schevaart alhier een rijwiel in beslag genomen heeft, dat te Hillegom ge stolen is. Er is nu nog een fiets daar gestolen, doch dat heeft men tot nog toe niet kunnen opsporen. Baden. In het Douche badhuis aan den Koudenhorn zijn in de afgeloopen week 620 en in het badhuis Leidsche Plein 704 baden genomen. Garnizoensberichten. Bij het 10e Reg. Inf. te Haarlem «ijn de Majoor Jhr. J. T. van Spengler, de kapitein F. Elhorst en Ie Eerste Luitenant J. G. Rijk aan gewezen om zitting te nemen in de commissie tot beoordeeling naar de militaire bekwaamheid en lichame lijke geoefendheid dor miliciens van de lichting vau 1908. AGENDA. Zondag, 15 December. Vergaderingen, enz. Gebouw St. Bavo R. K. Volks bond n.m, 7l/a u Voorstelling met lichtbeelden door den Eerw. Pa ter J. Menken van de Missie van het H. Hart uit Tilburg. Vermakelijkh eden en z. Schouwburgzaal „DeKroona „Oom Braesig". Brongebouw n.m. 2 u Matinee en n.m. 8 u Galavoorstelling de wereld beroemde „A*uxeto's". Maandag, 16 December. Vergaderingen enz. Gebouw „St. Bavo" R. K Volks bond n.m. 71/2 u. zie Zondag (dezelfde voorstelling) n.m. half 9 Ondersteu ningsfonds. HAARLEM, 13 December. Gistermiddag werd door den Garnizoenscommandant alhier aan besteed De leveling van rundvleeech en rundvet, noodig voor de soldaten- menages te Haarlem, gedurende het 1ste halfjaar 19 S. Ingeschreven werd als volgt: A. M. Mok, Haarlem, f0.64. P. H. Hartel, Haarlem, f0.70. H. F. v. Luijken, Haarlem f 0.6-15. Spoorwegen in de Haarlemmermeer Blijkens het afdeelingsonderzoek over bet wetsontwerp tot verklaring van het algemeen nut der onteige ning ten behoeve van spcorweglij- uen in de Haarlemmermeer en omgeving, werd de vraag gesteld, naar aanleiding van de ingebrachte bezwaarschriften of wel voldoende gestreefd is naar overleg met be langhebbenden en met de plaatse lijke overheden. Voorts werd herinnerd aan de bedenkingen, welke bij de behan deling van een vroeger wetsontwerp, op grond van militaire overwegin gen tegen den aanleg van de be doelde spoorweglij uen werden inge bracht en welke verband hielden met het feit, dat die lijnen, in plaats van binnen de Stelling van Amster dam, daarbuiten zouden komen te liggen. Men vroeg,' of Jiet ni6t thans nog mogelijk ware, daarover nader met het departement van oorlog in o verleg te treden en vervolgens het plan van aanleg zoo noodig te wijzigen. Ned. R.-K. arbeiders in Duitschiand. In opdracht van het Doorluchtig Episcopaat van Nederland is gevormd een Centraal Comité tot behartiging der belangen van de R. K. Nederlanc!- sche arbeiders in Duitschiand. Het Comité zal den naam dragen van St. Joseph-Comiié. Als leden van het Comité zijn door de Bisschoppen aangewezen: H. B. Bodifée, pastoor te Huissen. P. Hopmans, secretaris van het Bisdom Breda, C. C. Prinsen, pastoor te 's Bosch, P. F. Verheggen, Prof. aan het Seminarie te Roermond, A. G. van den Berg, Rector te Rotterdam. Door bet Comité werd gekozen tot voorzitter C. C. Prinsen, tot penning meester H. B. Bodifée, en tot secre taris J. Kitslaar, kap. te Berchem. De Missionarissen tot bovengenoemd doel werkzaam in Duitschiand, hebben als adviseerende leden zitting in het Comité. Het Bureau van Correspondentie is gevestigd in het klooster der Paters Oapucijnen te Babberich, Oud-Zeve naar. Politierapport. Gevonden: 1 armbaud, 1 vat, 2 schriften en 1 boekje, 1 rozen krans, 1 jongensjas. Procesverbaal opgemaakt over treding der ijkwet, wielrijden zon der licht. Gisterenmiddag heeft een 13jarige jongen spelende ia de Bakkerstr. zijn been gebroken, doordat hij kwam te vallen. Per brancard is hij naar het Gasthuis vervoeid. Burgerlijke Stand. Bevallen 12 Dec. G. Steeman Kievit d. T. TamboerBakker d. 13 Dec. M. J. Philips—Sariemij nd. Overleden: 13 Dec. J. L. van Wiebel 50 j. Bilderdijkstraat. AMSTERDAM. Aard.appelenmarkt van heden ZATERDAG |14 December 1907. Andijker blauwen f2a 2.20; Friesche borgers f 2.40 a 2,25; id. bonten f 2,20 a 2,40; id. blauwen f 2,55 a 2,40; ltille- gommer zand f 1,50 a 2,— id. muizen f 2,a 2,25; id graafje# f 2 a 2,25. Geldersche blauwen f 2,00 a 2,20 Zeeuw - sche blauwen f 2,50 a 2,70; id bonten f2,25 a 2,60; id. Eigenheimers f 2,60 a 2,50; id. id. Pooters f 1,70 a 190; znnd- Eigenbeirners f 1.70 a 1,80; Duitsche Hamburgeis f 3,30 a 8.50. 2 lading aanvoer. Barometerstand. Stand van heden: 729. Stand van Gisteren; 746. Neiging tot stilstand. Termometerstand Hedenmid. 12 Uur43 F. --- Laagste der afgl. nacht: 41 F. Opgegeven door Jcm.M. 801 Opticien. Zijlstraat 85, Haarh Medegedeeld door H. O. Tombergh 14 December. vorige koera South. Pac. Common Marine. Pref. pref. Comm. Steel Topeka 2e pref. Mexican. Common Kansas. Pref. Common Wabash Union Rock Island Ontario Denver Kon. Petroleum Common Peru Pref. -Peru Dominica Kimberley Great Cobar Rusland Hope. Consols Amerik. markt lager en stil. Russen prijshoudend. Petroleummarkt vast. Tabaksmarkt onveranderd. Mijnwaarden prijshoudend. Geld 5%. 721/, 6 V 2 I6V1 263/4 75 15V-> 233/4 531/4 101/s 119 1378 321/4 16'V is 257a 157* 313,4 203/4 271 $78 35 49 IOI/2 92i/2 761,7 777s Tot onze diepe droefh overleed heden te Berli na een kortstondig lijden, vo zien van de H H. Sacrameni der Stervenden onze hartel geliefde Echtgenoot, Vader, 1 huwd- en Grootvader de W Ed.Geb. Heer Lid der firma Peek Cloppenbi' in den ouderdom van 62 jar Den Haag. M. PEEKGeut! Th. PEEK Dimelderf. H. PEE J. PEE A. PEEK—Bake en Kinderen Arnhem. W. PEE P. PEEKBakt, en Kinderen Berlijn. M. CLOPPENBURt Pe J. CLOPPENBUI en Kinderen Den Haag. ANTON PEF' ANNY PEE Den Haag, 11 Dee. 1907, Nieuwe Parklaan De teraardebestellingzsfpla hebben op Maandag 16 Dece ber, ten 11 uur op de R.-K. 1 graafplaats, te 's-Gravenhage Heden overleed te Berlijn m geachte Compagnon en Vriej de WelEd.Geb, Heer met wien ik gedurende 38 jaar ongestoorde vriendschap mot samenwerken. Zijn heengaan is voor'mij t smartelijk en onherstelbaar v lies. H. A. A. CLOPPENBUR Den Haag, '-i Bezuidenhout 40. Geboren: CAR.OLI BARTHOLOME INGNATIO, Zoon van J. M. A, COMA J. L ROEST. Haarlem, 14 Dec. 1907. tegen begin Januari '08 een f BENEDENWONING of geheel omtrek Houtpoort, den huu.' van f 200 'sjaars niet te b gaande. Br. onder No. 1722 aai bureau der „N. H. Courant." TE KOOP GEVRAAGD klein model franco brieven met opgave grootte en prijs No. 718, bureat; dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3