Tooneel, Muziek enz. Wat anderen zeggen. Staten-Generaal. Kerknieuws. VAN ELDERS. Leiteren en Kunst. Verkoopingen, Marktberichten. Amsterdamsche Beurs. Advertentiën een nette Dienstbode J ek Provinciale Staten- van Noord-Holland. Briefwisseling. Aanbestedingen. Rechtszaken. INGEZONDEN. GEVRAAGD a tot 1907 zij a verrezen. Volgens 't rapport door de jury uitgebracht is de le prijs toegekend aan 't ge bouw der II.B.S. (dir. O. W., L. C. Dumont), den 2en aan de Chr. Jongel. Vereeniging (architect Lon don) en den 3en aan het St. Elisab. of Groote Gasthuis (archit. I roste). Hierna nana 't woord de heer Jhr. Mr. J. \V. G Bo reel van Hoge- landen, eerelid der afdeeling, die de prijzen zou uitreiken. Spr. zei gr ag deze prijzen uit te reiken, daar hij het streven der af deeling met veel sympathie begroet. Spr. dankte in 't bijzonder den heer Henraath als lid der jury. e Eogingen der afd. zijn met succes ekroond, al is er in deze materie nog veel te doen. Het deed spr. genoegen, dat bij dezen gevel wed strijd niet alleen gelet is op de buizen der gefortuneerden, ook op die der kleineren. In alle lagen onzer samenleving moet de kunst smaak bij ons volk doordringen, zooals dat was in den Gouden Eeuw. Voor de uitwendige versiering van 't gebouw moest veel gedaan, doch ook voor de inwendige. En ook deze wordt veel verwaarloosd. Te groote uithuizigheid in onze tijden weet spr. voor een groot deel daar aan, De afdeeling moet een grootsch schoon gebouw optrekken. En spr. hoopte, dat deze avond daar weer een steentje zal hebben bijgedragen, Desespireert ni t! Les idéés mar- chent. Hedeu hebben de Prov. Staten zich begeven op 't gebied der zorg voor de Volksgezondheid, waar ze vroeger niet aanwilden. Voor 14 jaar wilde Haarlem's raad zelfs geen pensioenregeling. Dat zijn voorbeelden, Al is de belang stelling aiet groot. Houdt goeden moed en uw werk zal met succes bekroond worden, (applaus.) De burgemeester reikte daarna de prijzen uit. Den len prijs voor de gemeente aanvaardde Z. VV. E. G voor de gemeente met eenige har telijke woorden en bracht warme hulde aan den Dir. van O. W.,den heer L. C. Dumont. De heer Nieuweuhuijzen Kruse- man dankte namens de Regenten van 't Gasthuis. De Voorzitter bracht hulde aan den beeldhouwer L. J. Vreugde, die de medailles heeft ontworpen Dezen zomer (19 Augustus) be stond de VereenigiDg 25 jaren. De Voorzitter gaf een kort overzicht van de verrichtingen gedurende die 25 jaren. Naar aanleiding van dit Jubileum had de Vereen, een studieprijsvraag uitgeschreven. Een schuitenhuis met brugwachteiswoniug voor een Zeil en Roei .ereeniging: Het plan „Nep tunis" van den heer A. Baart werd met den len prijs bekroond, die dour den Burgemeester hem werd uitgereikt met een hartelijk woord Na de aanbieding van den eere wijn werd de vergadering gesloten. Personalia. Naar de „Spr.bode verneemt heeft Z. M. de Keizer van Duitscli land aan den heer H. D. Emrik alhier den Rooden Adelaar 4e klasse verleend. Te 's Gravenhage is geslaagd voor de huisakte mej. D. Meppelmk vau hier. De heeren G. L. Smit, C. J. Cramer, P. A. Poppink en A, Ko nijn Mzn. alhier zijn benoemd tot scitters van 't mobilair in de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Ons redactioneel overzicht met bespreking, van hetgeen in de zit ting der Provinciale Staten gisteren is behandeld, besproken en aange nomen, moet wegens plaatsgebrek tot morgen blijven 1 gge t. Vervolg van het Verslag van gisteren. Na de j auze werden ingevolge de alviezen van de Commissie nog tal van voorst dien van Gedeputeerde Staten goedgekeurd, voorstellen, die we vroeger reeds alle vermeldden. Men hield evenwel aan de voor dracht tot afwijzing van 't verzoek der vereeniging „Schuttevaer" in zake de verlichting van 't schiereiland Saskerlei in de Alkmaardermeer. Men zal een nader onderzoek instellen naar 't verkeer ter plaatse genoemd. De voordracht tot opheffing van den tol van 't Heemraadschap van den Amstel en Nieuwer Amstel ont lokte weer een langdurig debat. Door de heeren Colijn, Van Meete lt n en Vermeulen was een amende ment ingediend, dat door den heer Colijn werd verdedigd en waarin een poging wordt gedaan om de lasten bij het voorstel van Ged. Staten gelegd op den Bovenkerker polder en eeD gedeelte van den Middelpolder te niet te doen. Spr. verblijdde zich in het voorstel van Ged. Staten, dat een einde zal maken aan een onbillijkheid Van jaren, maar het legt op genoemde polders een nieuwe onbillijkheid door lasten, die behoorën te komen ten laste der provincie. De heer J. C. de Vries zei dit onderwerp te behandelen meteenigen schroom, omdat er in deze vergade ring eenige collega's zijn die absoluut geen belangstellen in juridische quaes- faeg en die bovendien sommige onop losbare bezwaren daarom qualificeeren als juridische. Maar toch zal hij in eenige zoodanige beschouwingen moe ten treden bij zijn verzet tegen de door den heer Colijn ook reeds in de commissie geopp rde bezwaren. Spr. trad in een uitvoerige historisch juridische beschouwing over de recht matigheid van den thans aan den Bovenkerkerpolder opgelegde lasten, nadat zij tot heden van die lasten is vrij geweest. De vraag van eenige adressanten om de larién, die het gevolg zijn van een drukker waterverkeer in den Amstel, nit-t op den Polder te leggen, kan eigenlijk bij deze voordracht ter zijde blijven. Maar spr. kwam tegen die voor stelling op, omdat de commissie zelf er op ingegaan is met de opmerking, dat deze zaak is een zaak van ouden datum en dat zij)zoo moeilijk is. Spr. echter meent dat waar stoom- en motorbooten nog niet zoo heel lang bestaan, van een „ouden" toestand moeilijk'sprake kanzijn; maar ook dat, al ware dit juist, daarmee een onrecht, als het een onrecht is, nog niet kleiner wordt. Daarom behoudt spr. zich zijn stem over deze voordracht voor. Het voorstel-Colyn, strekkende om het onderhoud der voorwallen en beschoeiingen van de Groote Brug te Ouderkerk tot aan de Roode Faal te Uithoorn niet te leggen op den Boven kerker- en Middelpolder, werd ver worpen met 58 tegen 9 stemmen. Het voorstel van Ged. Staten werd daarna aangenomen zonder hoofd zakelijke stemming. Nadat nog enkelen minbelangrijke voorstellen waren goedgekeurd, slool de Voorzitter in naam der Koningin deze najaarszitting. I 'e R. K. Middenstands- Ver eeniging Afd. Haarlem en Om streken vergaderde gisteravond in het gebouw St. Bavo. Besloten werd binnenkort een Propagaudaavond te houden waarop wij later terug zullen komen. Voor den Cursus boekhouden hebben zich opgegeven 2 heeren en 5 dames, zoodat tot de oprich ting kon worden besloten. De lessen zullen aanvangen Woensdag S Jan. 1908 en geregeld des Woens avonds gehouden worden van hall negen tot 10 uur. Mochten zich voor genoemden datum meerdert personen aanmeldden, zal worden overwogen een tweeden cursus tt openen. De kosten bij deelname bedragen voor de leden f3.50 vooi niet leden f6. per cursus en pei persoon. Men kan zich als nog daarvoor aanmeldden bij den secre taris den heer C.A.M. Jonckbloedt Uz, Lange Heerenstraat 24. Verder werd nog breedvoerig besproken een collectieve glasver zekering, zoomede eenige meer huishoudelijke zaken. De nieuwe politie-eom- missaris van Amsterdam. De heer C. van Asperen, die, blijkens bericht in de Staatscourant tot commissaris van politie te Am sterdam is benoemd, genoot als adjunct-inspecteur zijn opleiding bij het Haarlemsche politiekorps. Augustus 1S94 werd bij te Amster dam benoemd als inspecteur. Kol. Museum. Vrijdagavond zal hier op uitnoodigiug van het Koloniaal Museum in „De Kroon" spreken de oud-hoofdingenieur Th. Delprat, over de reis naar Indië en eenige belangrijke havenplaat sen aldaar. De lezing zal worden toegelicht door een aantal lantaarn- beelden, naar opnamen door den beer Delprat zelf vervaardigd. Statuten. Ie Staatscourant be vat de gewijzigde statuten der N. V. Haarlemsche Gomwasscherij voorheen J. C. C. Reeser Jr. Het maatschappelijk kapitaal dezer ven nootschap is verminderd van f200,000 op f20,000. Zeer nuttig inderdaad! Den werklieden der Centrale werkplaats der H. IJ. S. M. is aaugezegd, dat 't hen in 't vervolg verboden is, zicb door onbevoegden aan hunne oogen te laten helpen om vuil of andere daarin geraakte stoften te doen ver wijderen indien die zich op 't hoorn vlies hebben vastgezet, daar 't is gebleken dat door onkundige be handeling de oogen beschadigd werden. In 't vervolg zullen zij zich dus direct tot den oogarts moeten wende. Coöperatieve jubileum- verzekering! Een nieuw soort „vau verzekering" wordt ons gemeld Door eenige werklieden der Centrale werkplaats H. IJ. S. M. welke in 1903 zóódanig gestaakt hebben, dat hunne dienstjaren door de Maatschappij vervallen verklaard zijn (dus die 2 weken of langer buiten dienst zijn gewoest) is naar wij hooren aan hun in gelijke om standigheden verkeerende collega's een oproeping gericht tot het houden eener vergadering ten einde midde len te vinden om de hierdoor ont-, stane schade vooral in zake j ubileums gezamelijk te dragen I Deze ver gadering zal hedenavond in 'tCafé Centrum, Botermarkt,- worden ge houden. Over 'tElectrisch bedrijf. De Boud van Technici, afdeeling Haarlem, heeft een zeer interessante voordracht georganiseerd, door de ingenieur Smit Kleine a.s. Vrijdag avond in de turnzaal van „De Kroon" te houden. I e uitnemende deskundige zal daar spreken over 't Eleetrisch bedrijf als voorbe reiding tot het bezoeken eener eleetrische centrale, wat dus onge twijfeld volgen zal. In onze eeuw van electrici eit is zulk een lezing, van zoo bevoegde zijde, voor velen een uiterst interessant iets, en de „gewenschte introductie" die 'i Bestuur verlangt, zal zeer zeker talrijk zijn! V a n Nederland naar J a- va. Een uiterst interessante voor draent is voor Vrijdagavond a.s. in „de Kroon" aaugekondigd (bo venzial)! Ze gaat uit van het „Koloniaal Museum" en zal worden gehouden door den oud-hoofdinge nieur der S.S. in N.-Indië, den heei Th. F. A. Delprat. Deze zal n. 1 behandelen de reis van Nederland naar Java Door zoovelen onzer Nederlanders gemaakt en door nog meerderen gewenschtMen zal van die reis niet alleen alles hooien maar ook zeer veel zien, daar vele lantaarnbeelden de voordracht zul len toelichten De tweede Liederenavond te geven door Gerard Zalsman zal plaats hebben op Vrijdag 20 De cember a. s. met medewerkieg van Mevr. Jeanne SalomonsonAsser. Sopraan in de Concertzaal der Soc. Vereeniging. Het programma bevat liederen van Grieg, Brahms, Diepenbrock, Cornelis, Hildach enz. Aangezien de centrale verwarming ihans geheel in orde is. zal de zaal (link verwarmd worden. Zulke apen van jongens! Je verdachte van den eergisteren uitvoerig door ons gemelden lood liefstal in de Jan Frederik Hel merstraat, v. D. is thuis terugge keerd en heeft zijn misdrijf reed- onder betooning van groot berouw bekend. Ze hebben de 8 K.G, lood verkocht voor fl. en daarna bet bedrag met z'n vijven verdeeld, waarvoor zebokkingen hebben gekocht. De ouders van v. D nette men schen, hebben het ontvreemde aaL len eigenaar vergoed, waarmedt deze tevreden was, zoodat aan dezt zaak waarschijnlijk verder geen gevolg meer zal worden gegeven. Met een brood op den 1 o p. Toen een bakker gisterochtend om 7 uur een klant in de Waldeck Pyrmontstraateven bediende maakU een jongen hiervan gebruik om ui' zijn wagen, die in de Rollaudstraai was blijven staan, een brood te kapen. De bakker liep den jongen nog achterna, doch gaf zijn pogingen spoedig op. „Tavo", Hedenavond zou de Weezen-gymnastiek en Schermver- •eniging Tavo een uitvoering geven Deze uitvoering gaat evenwel niet lo r, doch zal a.s. Vrijdagavond plaat6 hebben. Hinderwet. Aan H. J. Kwan- tes alhier is door B. en W. ver gunning verleend tot het oplichten van een rookerij in 't perceel aan de Magdalenasteeg no. 6. Garnizoensberichfen. A.s. Vrijdag zal iii de cantine der onderofficieren door de muziek van het 10e Regiment I ïfanterie e< n uitvoering worden gegeven, die door de onderofficieren met hun dames zal kunnen worden bijge woond. Programma's. Orgelbespeling in de Groote kerk alhier op Donderdag 19 De cember des nam. van 23 uur, door den heer W. Ezerman. Programma 1. 'loccata in C-Dur, J. S. Bach. 2. Offcrtoire, L. Wely. 3. Sonate, O. Dienel. a. Allegro maestoso, b. Solemn March, c. Allegro. 4. Vor spiel zu Parsifal, R. Wagner. 5 Aria uit Paulus, Mendelssohn. AGENDA. Donderdag 19 Deo. Vergaderingen, enz. Geb. „S t. Bavo", nm: 8.30 uur, Bestuursvergadering Metaalbewerkers half 9 Rederij kerskaner. Uilvoeringen Soc. Vereeniging, nm. 8 uur „Zang en Vriendschap", concert. Den heer G. alhier. Wat de Redactie ongeschikt oordeelt, wordt terzyde gelegd. Wat uw tweede vraag betreft, zeer zekerOnze dank! Ga zoo voort 1 Den beer v. W. te Heems kerk Uw opmerkingen zijn zeer juist. Doch we achten het beter, nu die zaken liever te laten rusten. Dank voor uwe toezending. „Mannenkoor Caecilia." Dinsdagavond gaf het mannen koor „Caecilia", directeur de heer Alb. Heyloo zijn 22e conc> rt, met medewerking van m j. Betsy de Booy, viool, te Amsterdam, Clasina vanStarreuberg,sopraan, Den Haag en Betsy Pielage, begeleiding, alhier, 't Mannenkoor opende den avond met „Omhoog" van G A. Heinze, waarin de tenoren ietwat zwak schenen; beter zong 't koor: „In Winternacht" van Fr. Roeske, maar liet best scheen mij „Caecilia" in bet tweede d el van den avond, vooral met „Spiun, Spinu," van 0. •Jüugst, en „Wiegenlied" van Joh. Brahms. Mej. de Booy, de violiste, toonde lat ze wel begaafd is met muzikaal gevoel, hoewel ik haar in de eerste nummers, n.m. „Zweistimmiges Gebet" vau L. Schlösser en „In- troduzione e Gavotta" van F. Ries wat slordig vond. Doch later met le „Romance" van J. Svendsen bleek het, dat mej. de Booy hare begaafd beden wel weet ten toon te spreiden Mej. Clasina van Starrenberg zong met eene mooie, volle stem, en veel muzikaliteit „la Reine dé Saba" van Gounod, 't prachtige „Lied" van Zweerts, Bij 't ondergaan van 't zuuneke" van Fr. Roeske en „Tic e tic e toe" van een onbeken- len componist. Ten slotte eea enkel woord van hulde aan den wakkeren directeur, le heer Alb. Heyloo, en aan mej Betsy Pielage, die de begeleiding ip zich genomen had. HAARLEM. De levering van rundvleesch en ruudvet voor de -ioldatemnenages alhier in garnizoen over tijdvak van 1 Januari tot en met 3ü Juni 1908 is naar wij ver nemen bij herbesteding gegund aan A. M. Mok tegen den prijs van f 0.64 de K.G. Godsdienstvermindering is misdaadvermeerdering. Uit een artikel in „De Maasbode" over de misdaad en de moderne maat schappij deze zinswede: „Eeu scherpe, niet af te wijzen aan klacht rijst omhoog tegen de moderne atheïstische opvatting yan den Staat en van het Recht. Ze heeft den mensch vrij verklaard van alle banden, en tegelijk in de vrij beid anderen alleen een grens gesteld voor de vrijheid van zich zelf, hetgeen noodlottige en verderfelijke onziïi is. Ze heeft in den mensch den vrijen «vil geloochend en daarom het systeem uitgedacht van den „geboren misda diger", van het „erfelijke belast-zijn" en van de „psychologische ontoereken baarheid". Ze heeft de rechtsidee verfomfaaid en totaal ondermijnd, schuld en straf lotmiddeleeuwsche begrippen gemaakt en in de humaniteitsidee een equiva lent gezocht en een dam opgeworpen tegen de al te snel aangroeiende mis •laad. Ze heeft uit de definitie der misdaad het onveranderlijk en onwankelbaar begrip van recht en zedeiijkneid ver drongen, en de mis laad zelve gepro clameerd tot een anti-sociale daad, die dan natuurlijk krachtens de wet der evolutie naar verschillende landen en tijden verschillend karakter en di verse beteekeniS erlangt. En in dien gedachtengang heeft ze uit den codex van het recht de dood straf verwijderd en daarmee een van ie krachtigste teugels doorgesneden, die vooral den genotzieken misdadiger nog bedwingen kan in zijn overmoed. Maar dat alles kwam zóó en moest zóó komen, omdat men aan het volk, dat geregeerd moest worden, niet enkel door allerlei propaganda indu- vidueel den godsdienst heeft ontno men, maar ook omdat men én in de wetten èn in de openbare instellingen én in het gansche publieke leven gaan deweg meer de positief-godsdienstige en bovennatuurlijke idee heeft terugge drongen, om er de vrije gedachte en dte aspiraties van een modern-opge smukt heidendom voor in de plaats te zetten. Naarmate, de godsdienst terug week, klom de misdaad." Kameroverzicht. 'tLager onderwijs is altijd een punt waar de K tmerleden zichzelf en elkaar over warm maken I Zoo ook gisteren. En merkwaardigerwijs kwam de aanleiding daartoe van den kant van minister Rink. Deze had in de Memorie v. Ant woord o. m. geschreven: „Hel woord „neutraliteit" komt in de wet tot regeÜDg van het lager onderwijs niet voor. Het geven van godsdienstonderwijs is overgelaten aan de godsdienstleeraren, terwijl de onderwijzer zich heeft te onthou den van iets te leeren, te doen of toe te laten, wat strijdig is met den eerbied, verschuldigd aan de gods dienstige begrippen van audersdojL- kenden. Hierdoor wordt niet uit gesloten het onderwijs in Bijbelse! e geschiedenis als onderdeel van de geschiedenis of het doen van ver halen uit de Bij belscbe geschiedenis en evenmin het uitspreken van een gebed, wanneer een en ander kan geschieden zonder te kort te doen aan den eerbied verschuld aan de godsdienstige begrippc n van anders denkenden". Welzoo, zei de heer Lohman Die theorie al is de practijk heel andersbegint er al wat op te lijken! En de heer Lohman hield een kleine rede voor de vrije schooi. De heer Lieftinck vond dat won derlijk! Al 25 jaar lang hebbende liberalen zóó gedacht over de open bare school, die zoo godsdienstig, pardon... zoo ueijes is als je maar denken kunt! Maar jawelde heeren Ter Laan en Ketelaar bleken allesbehalve voor die toegeeflijkheid te wezen: neutraal is maar alles, riepen die En geen gebed, geen Bijbelsche geschiedenis, niets van dit alles hoort op 'n neutrale school thuis. De lieer Borgesius wilde uit de rede van de heer Lohman gauw de conclusie opdiepen, dat deze ook was gewonnen voor het denkbeeld Christendom boven geloofsverdeeld heid. Neen, antwoordde de afgevaar digde voor Goes, dit wensch ik juist niet: Christendom met inacht neming van geloofsverdeeldheid is juist mijn doell 't Debat liep zonder eenig resul taat af. Maar het heeft weer eens te meer geleerd, dat het openbaar onderwijs niet waarlijk neutraal kan ziju, omdat de „neutraliteit" in werkelijkheid zooals de heer Lieftinck zeide niet bestaat Nog tal van kleinere punten wer den behandeld, maar die kunnen we, als niet tot eenig resultaat lei dende, hier gevoeglijk weglaten. Alleen zij gemeld, dat de heer Sqhokkiug en anderen van rechts scherp partijkozen tegen de socia listische onderwijzers, die tegenwoor dig in groot getal aan de openbare school verbonden zijn. Noch de Godsdienstige noch de vaderlands* lievende vorming van den geest van het kind zijn bij deze veilig, zeiden deze sprekers terecht Uit een en ander is wederom met nadruk de les te trekken, dat de bevordering en bet steunen van bijzonder enderwijs voor ons, ge- loovige Katholieken en Christenen, een noodzakelijke, heilige plicht is! De ZeerEerw. pater S. Keet, die, wegens ziekte een ruim jaar bij zijne ouders te Schagen heeft door gebracht, is dezer dagen per stoom boot van Triest naar zijne stand plaats Madras vertrokken. Een broeder van dezen missionaris, de Eerw. pater Corn. Keet, van Borneo, vertoeft thans tijdelijk in zijn ge boorteplaats. Faillissementen. Uitgesproken Middelburg, 14 December. W. S. Bosch, notaris te Vlissingen. Utrecht, 11 December. W. F. Oostrom, slager, te Utrecht. Geëindigd: R. Spiegel, litho graaf, vroeger te Zwolle. A. Mesritz, kleermaker en winke lier te Nijkerk. G. J. Cnoops. De Eerw. heer J. C. van der Loos, kapelaan te Ouderkerk a.d Amstel is naar wij vernemen be noemd tot lid van het Historisch Genootschap te Utrecht. HILLEGOM. Landgoed Keuken hof v/m 10 u. Not. Tuymelaar-Hout. Voor den inhoud dezes- rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstwordt de copy den inzen der niet teruggegeven. TUBERCULOSE-hestriiding en PROVINCIALE STATEN. Geachte Redactie Gisterenmorgen woonde ik de zit ting bij der Provinciale Staten van Noord-Holland, uitsluitend om de groote belangrijkheid van de behan deling van het verzoek der Vereeni- gingen „AMSTERDAM" „HAARLEM" en „den HELDER" om financieelen steun van de Provincie in den strijd tegen de Tuberculose. Het is niet mijne bedoeling, in beschouwingen te treden over het gesprokene, het pleit is voor- loopig ten gunste van dien strijd be slist en dat zul algemeen tot tevreden-, heid stemmen. Wat ik echter met een' kort woord wilde vertellen, is, dat ik nimmer bad kunnen vermoeden ini eene vergadering van leden der Pro-1, vinciale Staten te hooreq, dat het even- tueel toekennen eener subsidie door' de Provincie tot het bestrijden eener volksziekte van zulk een f oogst ernstig karakter te veel werk zo i laden op de schouders dier vergadering en even min, dat er juridische bezwaren e. a. Kunnen bestaan bij eene gevaarlijke ziekte, die, als geen andere, zóó nood zakelijk en fel moot bestreden wor den in het belang der geheele Maat- schappij. Het deed pijnlijk aan, zulke 1 treurige argumenten te moeten ver nemen, in eene zaak, die door allen in elke richting krachtig diende ge steund te worden. De Staten van Zuid- Holland begrepen het gelukkig beter, en stonden zonder eenige discussie de gevraagde subsidie toe. Buitengewone ziekten, als thans de tuberculose, hebben buitengewone zorg en hulp noodig; men mag haar niet rangschikken onder de gewone plagen van het menschdom, want hoe diep treurig en verschrikkelijk ook, allen zijn, de meest moordende, ellende., en onheil stichtende is en blijft dé tubereul ose. Th. LIMPERG. Secretaris der Lighal-Commissie. Burgerlijke Stand. Bevallen: 14 Dec. M. Ploeger den Held d. 15 Dec. A. W. Noé van Koten z. 16 Dec. A. C. Hetem van Buggenum z A. F. Lindeman— Fraksel z. A. M. BronstringVogel z M. Lasschuitvan Zalen z. M. C SteffersBrakenhof d. M. D. J. Sweerts—Bruinen z. Overliden: 15 Dec. P. Peters 2C, j. Zuider Buiten Spaarne. 16 Dec C. F.^J- 2*j. z. v. A. Schoorl. Zuic i Brouwersstraat. Politie-rapport. I Gevonden: 1 horlogeketting, 1 dames handschoen. 1 leerboek 1 jongens jasje, 1 wascbje, 1 roze krans in etui, eenige booren, 1 bril Procesverbaal opgemaakt wegen: wielrijden zonder licht. j HAARLEM, 18 Dec. 1907. Veemark Aangevoerd 14 nuchtere kalveren verk 14 f16 A f12. Schapen 15. verk. 11, f25. A 2 Koeien en Ossen 0, verk. 0 f 0.00 a 0' i Paarden 1 verk. 0, f 0A 0, HAARLEM. Kaasmark t v an hede J' 18 December.Verkocht 4 stapels bestaand uit 475 kazen, wegende 932 K.G. Hoogst prijs f27,laagste f21. AMSTERDAM. Aardappelenmarkt va: heden WOENSDAG {18 December 190! Andijker blauwen f2a 2.20Friesch borgers f 2.40 a 2,25; id. bonten f 2,20 2,40; id. blauwen f 2,55 a 2,40; Uilh gommer zand f 1,50 a 2,id. muize f 2,— a 2,25; id graafjes f 2,a 2,2U Geldersche blauwen f 2,00 a 2,20 Zeeuv, scbe blauwen f 2,50 a 2,70; id bontej f2,25 a 2,60; id. Eigenheimers f 2,60 2,50; id. id. Pooters f 1,70 a 190; zant Eigenheimers f 1.70 a 1,80; Duitscli Hamburgers f 8,30 a 3.50. 3 lading aanvoer. Medegedeeld door H. C. Tombfbgh en C 16 December vorige koers Hedt 710/g I 711/a ei/a1 16V, 265/8 703/4 15l/t 237/s 52»/g 93/4 H8V4 133/8 3D/4 I6V4 265/s 153/g 32 South. Pac. Common Marine. Pref. pref. Comm. Steel Topeka 2e pref. Mexican. Common Kansas. Pref. Common Wabash Union Southern Rails Car Foundry Common Erie Missouri Rock Island Ontario Denver Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Great Cobar Rusland Hope. Consols Amerik. markt zonder zaken. Russen stil. Petroleummarkt vast. Tabaksmarkt prijshoudend. Mijnwaarden ongeanimeerd. Geld 51/2%. 21 273 9 35 11 751/2 771/4 fll/2 161/4' 261/4. 705/8 151/2. 231/4 531/4' 9 1173/4 131/4 303/4 I6V4 253/8 15 32 201/4 270 87/a 35 491/2 11 901/ 75i,? 773/g, Barometerstand. Stand van heden: 767. Stand van Gisteren: 774. Neiging tot achteruitgang. Termomelerstand Hedenmid. 12 Uur: 36 P 2 C Laagste der afgl. nacht: 28 F. 2 O. Opgegeven door Jon.M. Schmid Opticien. Zijlstraat 85, Haarleffi. Des zomers le Zandvoort en's win ters te Amsterdam als meid alleen tegen 1 Febr. a s^.oo f125, van goede getuigen voorzien. Zich aan te melden Hasselaarsplei No. 20,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 3