Voor onze jeugd. Onze Raadselwedstrijd. 191 Oplossingen uit het uorig nummer. 1. Vlaanderen. 2. 3 4 5 1 2 2 3 4 5 1 1 2 3 4 5 5 1 2 3 4 4 5 1 2 3 3. Karei. Delft, merel, borst, krant, klomp, brief', aster. Nieuwe opgauen. 1. Wie kan het 'randschrift lezen in het mooie plaatje, dat hieronder staat? Als je het niet vinden kunt, let dan maar eens goed op de figuurtjes, die 'ungs het randschrift staan I 2. Ik ben een heel groot dier. Mijn eerste lettergreep is de naam van een lichaams deel, waar men zuinig op moet zijn. Van mijn tweede maakt men knoopen. Wie ben ik? 3. Ik ben op 'teind van mijn bestaan, Mijn opvolger komt ginds al aan; Nu zult gijTallen zeker weten Hoe of wij beiden toch wel heeten. 4. Hier heb ik nog een mooi versje, dat tevens ^en heel gemakkelijk raadsel is, zóó eenvoudig dat kaast iedereen het terstond begrijpt. 5. Ik ben geen lelie of narcis Geen crocus, dahlia of lisch, Roep uw geheugen eens te hulp, Dan kent ge mijmijn naam is Wie kan ook zulke versjes maken? 6. Ik ben een dier, dat ge niet graag alleen in een bosch zoudt ontmoeten. Zet ge echter een I voor mijn naam, dan word ik een lekkere spijs; met een b voor mijn naam ben ik een dier, dat hier te lande sinds lang niet meer te vinden is; met een k vooraan daarentegen ben ik een dier soort, waarvan slooten en bosschen des zomers kri oelen. Met u» vooraan eindelijk ben ik een heel nuttig mensch. Wie raadt mijn naam? 7. Schrijf tweemaal p en tweemaal a En r en I en u daarna, Schud nu die letters flink dooreen, Dan krijgt ge 't ding, dat ik hier meen. 8. Ik ben een winkel, waar van alles en nog wat verkocht wordt. Voeg één letter in mijn naam, en ik word op eens een grote stad in Oost-Azië. Wie ben ik? Wel, wat zeggen onze jongens en meisjes wel van den grooten raadselwedstrijd, die in het volgende nummer begint? Er liggen al verscheidene mooie boeken en andere dingen klaar voor die twintig beste oplossers. En als ik een karrevracht oplossingen krijg, kunt ge er op rekenen, dat we dit jaar verscheidene van zulke wedstrijden zullen houden. Wie dan de eerste keer niet onder de gelukkigen hoort, kan later eens een prijs winnen. Maar nu moet ge eens goed opletten. Op de eerste plaats mogen alleen de kinderen van abonné's meedoen, maar slechts één uit een gezin of allemaal te zamen. Hoe ge het dan met den prijs maakt, moet ge zelf maar eens uitmaken, ah het zoover is. De oplossingen moeten netjes geschreven zijn en er mag maar één kant van het papier beschreven zijn. Dat zijn allemaal dingen, waar goed om gedacht moet worden. De volgende week zullen we nog wat er van vertellen en dan komen daarna de eerste vijf opgaven. Maar denk nu niet, dat ze zoo heel gemakkelijk zullen zijn, hoorl Dan was er ook geen aardigheid aan, hel Nu, de volgende week verder hoor. Te laat om ze nog in het vorig nummer op te nemen, ontvingen wij goede oplossingen van Cecilia Puts, Aaltje Vlaming en van de kinderen Mense. Deze laatsten zonden zelfs een andere oplossing van No. 5 uit het vorig nummer, nl. deze: Franeker. Rotterdam. Amsterdam. Nijmegen. Kampen. Rozendaal. IJselstein. Kralingen. Van de opgaven uit het vorig nummer hebben wij al goede oplossingen ontvangen van W. Smit» te Haarlem.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 25