OFFICIEELE KERKLIJST. KERKBERICHTEN. Kathedrale Kerk St. Bavo. Parochiekerk van den H. Joseph. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Kerk van het Allerheiligste Hart. Kleverparkweg. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Parochiekerk van de H.H. Elisabeth en Barbara. Schoterkwartier. Parochiekerk van St. Jan, Amsterdamstraat. HAARLEIWMERLIEDE. HALFWEG. SCHOTEN. HEEMSTEDE. 0VERVEEN. ZANDV00RT-bad. VELSEN (Wijkeroog). BEVERWIJK. UITGEEST. BENNEBR0EK. Zij moesten daar tegen in gaan, zich buigen over ai die lichamelijke en zedelijke ellende, trachten ze te voorkomen en te verlichten. Gij meesterknecht kunt gij niet met een enkel woord afkeuren en tegenhouden de goddelooze en onkuische gesprekken? Gij werkelooze vrouw kunt gij niet in plaats van niets te doen of nie tigheden te verrichten, een weinig geluk rondom u verspreiden, armen en zieken bezoeken, onwetenden den godsdienst onderwijzen? Gij, man van ontwikkeling, die goed gezond zijt, tijd genoeg hebt, fortuin, bescha ving aanzien bezit, een erfdeel van eere geniet, die u door uwe voorvaderen ongeschonden is overgebracht en door u met zorg bewaard wordt, kunt gij niet een weinig de wonden genezen aan de kerk en aan de maatschappij toegebracht, kunt gij niet het een of ander werk ondernemen voor het heil der zielen, een steentje aanbrengen voor den wederopbouw van het zedelijk leven des volks Neen, men kiest zijn partij en verklaart dat er niets aan te doen is, men wacht wat? dat de tijden veran deren, dat de stroom van de dwalingen van het kwaad voorbijgaat. De landbouwer die zich aan den oever der rivier zou nederzetten om te wachten tot die ophield te stroomen, zou niet meer verblind zijn. Of wel men vergenoegt zich met te zuchten, alsof zuchten niet on vruchtbaar ware, alsof tranen gestort op puinhopen in staat waren ze wederom op te bouwen. Men wacht, men zucht en te midden van een wereld die lijdt en sterft verre van God, herhaalt men droefgeestig: er is niets aan te doen. Treurig woord. Het rechtvaardigt de dorheid der harten, het geeft ons christelijke levens te zien die het tegendeel zijn van het Evangelie, het maakt onze maatschappelijke en godsdienstige ophef fing onmogelijk. II. Er is niets aan te doen. Gevaarlijk woord voor hen die het hoor en. Deze wanhoopige woorden, versterkt door een moe deloos gebaar, hoe dikwijls hebben al degenen ze ge hoord die het mannelijk besluit genomen hadden om te handelen en in hun omgeving te doen handelen, en hoe^ dikwijls hebben zij het bloed in hunne aderen verstijfd en hunne werkkracht verlamd. Een jongeling gaat met vollen moed aan het werk, hij wil geen nuttelooze zijn, en hij voelt bovendien dat hij om goed te blijven en zijn ziel te redden moet wer ken om anderen te redden en hun goed te doen. De mensch heelt vooral in zijn jeugd behoefte aan een hartstocht, hij zal werkzaam zijn ten goede of ten kwade. Ziet dus die jeugdige apostelen, die zich de ridders toonen van waarheid en deugd. Zij worden lid van ka tholieke vereenigingen. Zij doorloopen steden en dorpen en richten overal vereenigingen op tot aller lei goede doeleinden. Daar zegt hun iemand dat er niets aan te doen is. Welk een slecht woord. Hij doodt hunne illusies. Het is juist alsof hij aan een boom al zijn zijn bladeren ontnam, de bladeren die voor den boom de organen zijn voor de ademhaling, die het licht en de warmte temperen, die de bloemen en vruchten be schermen. Schokt toch niet al te heftig de zuivere il lusies van een jeugd die gelooft en hoopt. Er is niets aan te doen. Dat woord valt op ons als een winterstorm die door de takken waait. Al onze verwachtingen verdorren en de val van onze illusies is het voorspel van de machteloosheid onzer handen. Een welgezind man is in volle werkzaamheid. In plaats van te schelden op zijn tijd werkt hij om hem te ver beteren. Wanneer zooveel anderen slechts zuchten, ar beidt hijmen ziet hem tot alle ongelukkigen snellen en zijn tijd, zijn geld, zijn persoon aan hen geven. Hij ondersteunt de katholieke werken van liefde en van onderwijs, hij houdt zich bezig met de werkmanswo- vereenigingen van het volk; dikwijls hen aan wie hij goed doet, houdt hij ningen en de miskend door toch vol. Gij zegt hem dat er niets aan te doen is. Welk een slecht 'woord. Gij loopt gevaar hem te doen twijfelen aan zich zeiven, aan zijne wapenen, aan de zaak waar voor hij strijdt. Gij maakt zijn welslagen onmogelijk door het als onwaarschijnlijk voor te stellen. Wat hoor ik liever het volgende woord. Het was op den voor avond van den slag van Cerisoles, en Frans de Eerste had een krijgsraad bijeengeroepen. Paar was ook Mont- luc. Iedereen liad zijn gevoelen gezegd en den terugtocht aangeraden, Montluc kon zich nauwelijks inhouden. Hij roept uit: ,,Ik hoor dat iedereen rondom mij zegt: als wij het verliezen, en dat men de groote ramp on derzoekt die er het gevolg van zal zijn. Maar ik hoor niet zeggen: als wij winnen, en niet onderzoeken het groote voordeel dat daar het gevolg van zal zijn." Zie daar de taal van een krijgsheld. Dat moet ook de taal van een christen zijn. Maar neen, velen willen in den grooten strijd van het goed tegen het kwaad slechts de gevaren zien die zij loopen en volstrekt niet de kan sen op overwinning en zij bereiden de nederlaag voor door haar als onvermijdelijk voor te stellen. Een katholiek bemint zijn godsdienst en zijn land met vurige liefde. Hij hoort de oproeping van Christus die de hulp van alle goedgezinden verlangt, zelfs van de geringsten die in zeker opzicht de noodzakelij ksten zijn. Hij geelt zich dus geheel en al aan die zaak, met de onwrikbare overtuiging in het hart dat de dageraad weldra van achter de wolken zal verschijnen en dat hij, werkman van een dag, sok iets zal hebben bijge dragen tot het verschijnen van dien dageraad. Gij zegt hem dat er niets aan te doen is. Welk een slecht woord. Hoe? Is er niets aan te doen.... voor de kerk wier bestaan onsterfelijk is? Gij _zegt een afschuwelijkheid, uw bewering is een ketterij. Het is een slecht woord, een goddeloos woord, een gevaarlijk woord, gevaarlijk voor hen die het uit spreken, en gevaarlijk voor hen die het hooren. Als de Apostelen, op den avond van het Pinksterfeest een blik over de wereld werpend, gezegd hadden er is niets aan te doen, wat zou er dan gebeurd zijn? Ziehier. Zij zouden rustig te huis gebleven zijn, met een bel aan huii deur en een opschrift ongeveer aldus luidend Wij zijn de bewaarders en verkondigers van het woord Gods. ij bezitten de geheimen voor het heil der zielen en de beschaving der volkeren. Iedereen kan komen, wij wachten. En de wereld zou niet gekomen zijn, e» de zege vierende afgodsbeelden, de tempels gewijd aan de god deloosheid en de losbandigheid zouden niet omverge worpen zijn, en de christelijke beschaving zou niet geboren zijn, en wij zouden heden nog heidenen zijn,- verlaagde aanbidders van Jupiter en Venus. Neen de Apostelen hebben zulk een woord niet gesproken. Zij hebben gezegd: laten wij opstaan en uitgaan. Zij heb ben het Evangelie uitgezaaid, zij hebben het Romein- sche rijk christelijk gemaakt. Er is niets aan te doen. Als men dat gezegd heeft, dan blijft men zitten en de wereld gaat ten verderve. Wanneer men integendeel zegt: laten wij opstaan en uitgaan, dan staat men op, men gaat en men doet toch altijd iets. Zij die arbeiden kunnen zich ver gissen, maar zij die niets doen vermoorden zich. Het niet voert slechts tot het niet. Werken vertiendubbeld de waarde van een ziel, brengt dikwijls wonderen voort, en schept altijd verdienste. Maken wij dus het besluit veel te arbeiden voor de eer van onzen God, voor het welzijn van onze broeders, voor het heil van ons vaderland Auteursrecht voorbehouden. Zondag, de h.h. Missen half 7, 8, 9 ure en half 11 de Hoogmis. Vandaag de Cate chismus naar gewoonte. Van avond half 7 Lof met preek. Maandagavond 7 uur Lof met Rozen hoedje voor de geloovige zielen. Dinsdag, geboden Vastendag, 's morgens tot half 11 gelegenheidj om te bichten en 's middags van 1 tot half 10. Woensdag, Hoogfeest van Kerstmis. De plechtige Nachtmis ten 5 uur met preek, daarna twee gelezen h.h. Missen en verder elk half uur een h. Mis. De H. Commu nie zal worden uitgereikt onmiddelijk na de Nachtmis en vervolgens ten 7, 8 en 9 uur, telkens eerst aan de groote Com muniebank en daarna in de H. Sacra mentskapel. 's Middags van 4 tot 8 uur gelegenheid om te bichten en 's avonds half 7 Lof met Rozenhoedje. Donderdag, Tweede Kerstdag, te vieren als Zondag. De h.h. Missen als ep Zondag, 's Avonds half 7 Lof met Rozenhoedje. Zaterdag, Feestdag der Onnoozele Kin deren. Ten 8 ure gez. h. Mis. Vóór de h. Mis van 8 uur zal de zegen gegeven worden aan al de kinderen, die in de kerk aanwezig zijn. De ouders worden verzocht te willen zorgen, dat hun kinderen aan dezen zegen deelachtig worden, dus bijtijds in de kerk zijn. '«Avonds 7 uur Rozenhoedje in de Mariakapel. A. s. Zondag algemeene Communie der kinderen, die dit jaar zijn aangenomen. Zondag, 4de der Advent, de stille h.h. Missen te 7 uur en half 9, met onder richting, te half 11 de Hoogmis met pre dikatie. To 2 ure de Catechismus. Ten 3 uur het Rozenhoedje en des avonds te half 7 Lof ter eere van het Heilig en Onbevlekt Hart van Maria voor de bekee ring der zondaars, met Conferentie. Dinsdag, geboden Vastendag, 's Mor gens tot 11 ure en 's middags van 4 tot 10 ure gelegenheid om te bichten. Woensdag, Eerste Kerstdag. Ten half 7 „Te Deum". Daarna de plechtige gez. h. Mis met Predikatie, gevolgd door ge lezen h.h. Missen tot aan de «olemneele Hoogmis ten half 11. Ten 4 ure de Ves pers en predikatie. Tot 8 uur gelegen heid om te bichten. Donderdag, Tweede Kerstdag, feest van den H. Stephanus, de h.h. Missen al- op Zondag. Ten 8 ure de Vespers. Vrijdag, Peest van den H. Apostel en Evangelist Joannes, dag ven devotie, ten 8 ure de gezongen h. Mis. Zaterdag, kwart over 8 de h. Mis voor de bekeering der zondaars in de kapel van het Miraculeuse Mariabeeld; ten 6 ure Lof van O. L Vrouw. Van 5 tot 10 ure gelegenheid om te bichten. In deze week behalve Woensdag en Donderdag, de |h.h. Missen en de Cate chismus op de gewone uren. Zondag, de h.h. Missen te half 6, 7 ure en half 9 de gelezen h.h. Missen, te half 11 Hoogmis, 's Namidddags half 4 de Vespers. Dinsdag, Vigilie van Kerstmis, geboden Vastendag, 's Morgens ten Sure gezongen h. Mis ter eere van den H. Antonius van Padua. 's Avonds ten 7 ure Lof en Ver gadering der Broederschap, 's Namiddags gelegenheid om te bichten van 4 ure tot half 10. Woensdag, Hoogfeest van Kerstmis. Ten 5 ure de gezongen h. Mis, waarna twee gelezen h.h. Missen. Ten 7 en 8 ure drie h.h. Missen. Te half 10 en 10 ure eene gelezen h. Mis, en te half 11 de solem- neele Hoogmis, 's Namiddags van 47 uur gelegenheid om te biechten, 's Avonds ten 7 ure plechtig Lof en Feestpredikatie. Donderdag. Tweede Kerstdag en Feest dag van den eersten Martelaar, den H. Stephanus, te vieren als Zondag. Te half 6, 7 ure en half 9 de gelezen h.h. Missen, te half 11 de plechtige Hocgmis. De h. Mis te half 9 zal worden opgedragen voor de Leden der Broederschap „Haarl. Proc. naar Kevelaer." Dien dag mede eene h. Mis voor de overl. Leden der Broeder schap van den H. Kruisweg, 's Namid dags te half 4 Vespers en Rozenhoedje. Vrijdag, te half 8 de h. Mis voor den heer Wilhelmus Daemen, als Lid der Broederschap van den H. Antonius. Ten 8 ure gezongen h. Mis. 's Avonds ten 7 ure Lof en oefening van den H. Kruis- mis. Zaterdag, te half 8 en ten 8 ure de h.h. Missen voor Mej. Cornelia de Mooij geb. v. d. Eist, als Lid der Broederschap van den H. Kruisweg. Zondag, De h. Missen te 9 ure en half 11 uur de Hoogmis, 's Middags te 12 uur Catechismus. Te 4 ure Lof. Dinsdag, te 8 ure gez. h. Mis ter eere van den H. Antonius. 's Avonds te 7 ure Lof. Van 4 tot half 10 gelegenheid om te bichten. Woensdag, Hoogfeest van Kerstmis. De eerste plechtige h Mis te 5 ure, waarna twee gelezen h.h. Missen. Verder te 9 ure en half 10 gelezen h.h. Missen en te half 11 de Hoogmis. Na de gezongen h. Mis van 5 uur zal de H. Communie worden uitgereikt. Des namiddags te 4 uur Lof en Feestpredikatie. Van na het Lof tot 7 uur gelegenheid om te bichten. Donderdag, Tweede Kerstdag, te vieren als Zondag. Te 4 uur Lef en Rozenhoedje. Na het Lof gelegenheid om te bichten. Vrijdag, 8 ure gezongen h. Mis ter eere van het H. Hart. 's Avonds te 7 uur Lof Zondag, dejjh.h.iMissen te half 6, 7 uur en half 9. Te half 11 de Hoogmis. Te 1 uur Catechismus, 's Avonds te 7 uur Maria-Lof met Rozenhoedje. Maandagavond te 7 uur Maria-Lof met Rozenhoedje. Dinsdag, van 3 uur af gelegenheid om te bichten. Woensdag, Hoogfeest van Kerstmis. Te half 6 de gezongen Nachtmis met uitstel ling van het Allerheiligste en korle pre dikatie. Daarna ieder half uur een ge lezen h. Mis en te half 11 de plechtige Hoogmis. Des miidags van 4 tot 7 uur gelegenheid om te bichten. Te 7 uur plechtige Vespers met Feestpredikatie. Donderdag, Feestdag van den H. Ste phanus, te vieren als Zondag. De h.h. Missen als op de Zondagen, 's Avonds te 7 uur Lof. Zaterdag, Feestdag der Heilige Onnoo zele kinderente 9 uur gezongen h. Mis voor het genootschap der H. Kindsheid. N.B. Tot aan de Eerste H. Communie der kinderen zal door de week alleen des Zaterdags een h. Mis om half 8 zijn. Op :1e overige dagen, uitgezonderd Woens dag, zal in plaats daarvan een h. Mis reeds om 7 uur gelezen worden. De andere h.h. Missen door de week zijn te 8 uur, half 9 en 9 uur. Aartsbroederschap der H. Familie. Des namiddags te half vijf vergadering. lederen Zondag van 44i/o uur bestaat er gelegenheid om opgenomen te worden in de Aartsbroederschap der H. Familie. Mannen en jongelingen hebben altijd vrijen toegang tot de vergaderingen. Zondag, de h.h. Missen om half 6, 7 en 9 uur, te half 11 de Hoogmis, 's Av. om half 7 uur Lof met predikatie. Dinsdag, geboden Vastendag, 's Avonds half 8 Lof ter eere van den H. Antonius. Woensdag, Hoogfeest van Kerstmis, de plechtige Nachtmis om half 6, gevolgd door twee h.h. Missen. De h.h. Missen van 9 uur en half 11 worden voorafge gaan door twee h.h. Missen, 's Avonds half 7 plechtig Lof met feestpredikatie. DonderdagTweede Kerstdag, de h.h. Missen om half 6, 7, 9 uur en half 11, om 3 uur Lof met Roze a k van sge bed Zondag. Heden de h.h. Missen 7 uur en half 9, de Hoogmis te half 11. Onder de h.h. Missen predikatie. Dezen namid dag 2 uur de Catechismus, 7 uur het Lof en predikatie. Maandagavond half 8 Lof en predicatie tot voorbereiding van het 40 uren gebed. Dinsdag, eerste dag van het 40 uren gebed de h.h. Missen 7, 8 en 9 uur. Voor de h. Mis van 7 uur zal het h. Sacrament ter aanbidding worden uitgesteld. Gele genheid om te bichten des morgens tot 12 uur, en des namiddags 410 uur. om 3 uur gezsune'ijke aanbidding, 's avonds half 8 Lof en predicatie. Woensdag, Hoogfeest van Kerstmis 2e dag van het 40 uren gebed, de eerste li. Mis met toespraak half 6, na de h. Mis zal de h. Communie worden uitgereikt, daarna twee h.h. Missen, vervolgens de h.h. Missen 8, half 9, half 10, 10 en half 11 de Hoogmis. Om 3 uur gezame- lijke aanbidding, 's Avonds 7 uur Lof en predicatie. Gelegenheid om te bichten van 4 uur tot het Lof en na het Lof tot halftien. Donderdag, 2de Kerstdag feestdag van den h. Stephanus te vieren als Zondag laatste dag van het 40 uren gebed, de h. Missen 7, half 9 en lialf 11 de Hoogmis, 3 uren gezamelijke aanbidding, 's avonds 7 uur plechtige sluiting van het 40 uren gebed,Lof, predicatie, processie en Lofzang Te Deum. Zaterdagmiddag van 49 uur gelegen heid om te bichten. In deze week geen catechismus. Maandag, Vrijdag en Zaterdag de h.h. Missen acht en negen uur. Zondag, half 8 Vroegmis, kwart over 10 de Hoogmis. Vóór de Hoogmis Cate chismus. Dinsdag, Vigilie van Kerstmis, geboden Vastendag, 's morgens na de h.h. Missen bichtgelegenheid tot 12 uur en 's mid dags van 3 uur af Woensdag, Hoogfeest van Kerstmis, ten 5 uur de eerste h. Mis gezongen, daarna twee gelezen h.h. Missen; ten half 9 en 9 uur gelezen h.h. Missen en ten half 10 de Hoogmis, half 3 Vespers en daarna bichtgelegenheid tot 7 uur. Donderdag, Tweede Kerstdag, feestdag van den H. Stephanus, te vieren als Zon dag, de h.h. Missen als op Zondag, half 3 Lof en Rozenhoedje. De overige dagen de h.h. Missen ten 8 uur en half 9. Zaterdag, gelegenheid om te bichten als gewoonlijk. Zondag, de h.h. Missen 7 en half 9 uur, ten half 11 de Hoogmis. Ten 3 ure het Lof. Dinsdag, Vigilie van Kerstmis, geboden Vastendag. Woensdag, 5 uur de eerste li. Mis, waarna onafgebroken stille h.h. Missen tot aan de tweede Hoogmis die ten 10 ure begint. 3 uur plechtige Vespers en ten 7 ure plechtig Lof. Donderdag, de h.h. Missen ten 7 uur, half 9 en half 11. 's Namiddags 3 ure plechtig Lof. De gebeden worden verzocht voor Joannes Visser, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien en voor Petrus Loogman Elis. Duwel en Adrianus van Riet, die in den Heer zijn overleden. Zondag, om half 8 Vroegmis, om 10 uur Hoogmis, 's Namiddags om 3 u. Vespers. Dinsdag, Vigilie, geboden Vastendag, voormiddag tot 12 uur, 's namiddags van 4 uur af gelegenheid om te bichten. Woensdag, Hoogfeest van Kerstmis, om kwart over 5 Te Deum en Nachtmis en gelezen h. Mis, 10 uur Hoogmis, 3 uur Vespers en predicatie. Donderdag, Tweede Kerstdag, de h.h. diensten als op Zondag. Vrijdag, feest van den H. Joannes, Evan gelist, gez. b. Mis, 's av. 7 uur Lof. Dagelijks voor en na de h. Mis, Zater dag van 4 uur af gelegenheid om te bichten. Door de week de h. Mis om kwart over S. Zondag, 7 uur en half 9 de stille h.h. Missen met onderrichting, 10 uur de Hoog mis met predikatie, 3 ure Vespers, 6 u. Lof. Dinsdaggeboden Vastendag. Woensdag. Hoogfeest van Kerstmis, S ure de Nachtmis, 10 ure de Hoogmis, 3 ure de Vespers. Donderdag, 2e Kerstdag, te vieren als Zondag. De h.h. Missen als op Zondag, 3 ure de Vespers. Vrijdag, feestdag v. d. H. Joannes, Apostel, gezongen h. Mis. Zaterdag, feestdag der H.H. Onnoozele Kinderen gezongen h. Mis. 's Avonds half 8 Lof. Zondag, de h.h. Missen te 7 uur, half 9 en de Hoogmis ten 10 uur. Ten 2 uur Catechismus, ten 3 uur de Vespers. Woensdag, ten 5 uur de Lofzang „Te Deum", waarna de gezongen h. Mis. Tem 10 uur de Hoogmis. Ten 3 uur de Ves pers. Donderdag, de h.h. Missen, en Vespers als op Zondag. Zaterdag, ten 9 uur de gezongen h. Mis voor het Genootschap der H. Kinds heid, des avonds ten 7 uur Lof. Gedurende de week zijn de h.h. Missen ten half 8, half 9 en 9 uur. Zondag, half 8, Margaretha Geeve, als lid der Broed. O. L. Vr. v. Goeden Raad, 10 uur Geest, en tijd. welzijn der paroehie. Na den middag kwart over2 Catechismus, 3 uur de Vespers met Rozenhoedje. Catechismus volgens gewoonte, uitge nomen Dinsdag, Woensdag en Donderdag. Maandag, Mej. M. Hoogenbosch. Dinsdag, overl. fam. Peters en Hoogen bosch. Heden geboden Vastendag en Vigi lie van het Kerstfeest. Na den middag ge legenheid om te bichten van half 4 smt 8 uur. Woensdag, Het Hoogfeest van Kerstmis. De eerste h. Mis gez. te 5 uur, daarna stille h. Mis en ten 10 uur de Hoogmis, 's Nam. 3 uur de Vespers en na de Ves pers gelegenheid tot bichten, zoolang er achtereenvolgens bichtelingen zullen zijn. 5 uur, overl. fam. Hendrichs, half 7, Mej. Joanna v. Nieuwenhoven, 10 uur, Geest, en tijd. welzijn der parochie. Donderdag, Tweede Kerstdag, de h.h. Missen als op Zondag, 3 uur de Vespers met Rozenhoedje, half 8 Z.Eerw. Pastoor l'Ami en Zuster mej. A. l'Ami 10 umr, Geest, entijd. welzijn der parochie. Vrijdag, Mej. Theodora Maria Bomt. Zaterdag,Maria van Boven. Van 5 tot 8 uur gelegenheid om te bichten. De gebeden worden verzocht voor de Wed. Diependaal geb. v. d. Meij, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden is voorzien Zondag7 uur Vroegmis, 10 uur Hoog mis. 2 uur Catechismus, 3 uur Lof ter eere van den h. Jozeph. Dinsdag, Vigilie van Kerstmis geboden Vastendag, half 9 de h. Mis ter eere van den h. Antonius. Woensdag, Hoogfeest van Kerstmis, d» Nachtmis om 5 uur kwart over 6 tweede h. Mis. 10 uur Hoogmis, 3 uur Lof, daar na gelegenheid om te bichten tot 8 uur. Donderdag, 2de Kerstdag, feestdag van den h. Stephanus. De h.h. Missen als op Zondag, 3 uur Lof, Zaterdag van 58 uur gelegenheid** te biechten. Deze week de Catechismus Maandag, Dinsdag en Woensdag 's morgens o* half 8. in de week de h. Mis om half 9. De gebeden worden verzocht voor Henrica Regina de Best, hvr. vam Antoon de Bats die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien. Zondag, de h.h. Missen om half 7, 8 en 10 uur, om 3 uur Congregatie, om uur Lof met preek. Woensdag, de eerste h. Mis om 5 uur, de tweede om 6 uur en zoo vervolgens elk daarop volgend half uur een h. Mis. 's Avonds om 6 uur plechtige Vespers. Donderdag, de h.h. Missen als op Zon dag. 's Middags om 3 uur de Vespers Door de week de h.h. Missen om 7. 8 en 9 uur. Zondag, half 8, Gemeente, half 10 voor Cornelia Huisman en Cornelis Brantjes- Maandag, half 9 Maal tje Blankert hvr. van Herm. Cornelisse, 9 uur, Arie Bak- kum en Cornelia Groen. D'insdag, ha f 9 Cornelis Leek en Adrian» Groot, 9 uur Cornelis Jansz. Scheemer. Woensdag, 5 uur Gemeente daarna, v. Maartje Groen hv. v. Piet Leek daarna v. Maartje Schee en Nicolaas Meijne, halt 9 Geertje Terro, 9 uur Maartje Kuyshv- v. Herm. Terro, half 10 Antje Duinmaijer- Donderdag, half 8 Cornelis Molenaar» half 10 Gemeente. Vrijdag, half 9 Jaarl. dienst v. Gerr' Albrink 9 uur voor de geloovige ziel®*' Zaterdag, half 9 Jaarl. dienst v. CorOf' lis Jansz. Schenner, 9 uur Hillego',L 1 Schermer hv. v. Jan Teeling- De gebeden worden verzacht voor Willem Berkhout, die in den Heer is overleden. Zondag, half '8 Vroegmis, 10 uur ruis, 2 uur Catechismus, 3 uur "Vesper Maandag, kwart over 8 h. Mis- Dinsdag, Vigilie van Kerstmis. V aste dag. Kwart orer 8 h. Mis Gelegenl*» tot bichten den geheeleu dag door, halve van 1—4 M«r.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 8