Groote Houtstraat 24 H. J. VISSER. 't Beste adres voor handschoenen Glacé Peau de Suêde, Castor - en Tricot, in alle lengten. A. von der Möhlen Mai '208 ftnecdoten. Zoo'n oolijkerd. Een slimme Ier had te Londen het ongeluk een glasri'.it in stukken te stooten. Terstond zette hij het op een loopen, maar de eigenaar, ook niet traag, ging hem achterna en had hem spoedig bij de kladden. „Ho, ho, wat snaak!" zei de koopman, „zie je niet, dat je mijn glasruit gebroken hebt; kan je dat nog heeten liegen?" „Het is zoo," hernam de Ier, „ik ontken niet de ruit gebroken te hebben, maar ziet ge dan ook niet, dat ik zoo hard naar huis loop om geld te halen tot vergoeding van de schade?" De Ier wordt evenwel nog terug verwacht. Twijfel. Een oude juffrouw las onder de wetens waardigheden in haar „Zondagsblad," dat het bin nenste van den aardbol bestaat uit een vuurmassa. Daar geloof ik niets van, zei ze; want hoe kan 't dan, dat ik altijd koude voeten heb? De urouw uan een aduocaat. Hé, man, zanik toch niet altijd over het eten. Voor de grootste mis dadigers trek je partij, maar in huis ken je geen verzachtende omstandigheden. Goed gezegd. In een gezelschap liep het gesprek overjjspoorwegongelukken. „Niets beveiligtS beter tegen mogelijk gevaar," merkte iemand uit het gezelschap op, „dan tegen woordigheid van geest." „Toch wel," zei een ander, „afwezigheid van lichaam." Een of twee? Bij 't verhaal van een ongeluk van een rivierboot stond het volgende in een der plaat selijke bladen: en weer kwam een windvlaag, sterker dan één te voren, en het ongelukkig schip helde over naar bakboord, en de kapitein en nog een vat brandewijn sloegen overboord." Regelmatig iets doen, wat dan ook, is karakter vormend. Onregelmatigheid is een groote dagdief. Leer u zelf voor alles tijd te hebben en dat alles dan op tijd te doen: uw dag zal er de helft langer door worden. Geruststelling. Dame (zenuwachtig bij de eerste zeereis): „Geloof je, dat we goed zullen overkomen?" Echtgenoot: „Maak je maar niet ongerust. Ik heb daar net nog met den kapitein gesproken; die vaart al twintig jaar op deze boot en is nog nooit verdronken. Uit een dorpscourantGelukkig had de ver moorde zijn geld juist den vorigen dag naar de spaarbank gebracht, zcodat hij er met het verlies van zijn leven afkwam. Boosaardig. A. Zeg, die rijk geworden worstfabnkant R. heeft zich een automobiel aangeschaft B. Zoo, en hoeveel paardenkrachten zouden er wel in dat ding steken, denk je f PITTIGE GEZEGDEN. Er zijn menschen, die niet slapen kunnen, wan neer ze anderen rustig zien slapen. Mensehen, die maar zorgeloos weg er op toe leven, lijken op roeiers, die de plaats waar ze heen gaan, den rug toekeeren. Er zijn dikwijls heel wat leugens noodig om een waarheid te verbergen. Geen misdaad, die niet haar verdedigers, geen goede daad, die niet haar bespotters heeft. Vleiers zijn uitstekende gedachtenlezers: ze zeggen u heel dikwijls precies, wat ge van u zelf denkt. Het ie een slecht wijze, die niet door de dwazen uitgelachen wordt. Zwakheid vergeeft omdat zij moet, sterkte omdat zij wil. Vier dingen komen niet terughet gesproken woord, de afgeschoten pijl, de afgelegde levensbaan en de verzuimde gelegenheid. Als iedereen wist, hoeveel goeds na zijn dood van hem verteld wordt, zouden er nog heel wat meer ijdele menschen zijn; 't is dus maar goed, dat de lof zoo lang wordt opgezouten. Er zijn lieden, die slechts daér hun deelneming toonen, waar iets te de el en en iets te nemen valt. TELEFOON 49 0. Gr- Markt No. 25 Telefoon No. 1471. HAARLEM. SPECIALITEIT Witte en Tricot Goederen. Rokken en Blouses.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1907 | | pagina 26