Laatste nieuws. Tooneel, Muziek enz. Ingezonden." Arrondissaments Rechtbank van Haarlem. Marktmeuws Advertentiën. Aanbestedingen. Kerknieuws. Rechtszaken. 386e Staatsloterij. Naar aanleiding der bestaande werkloosheid heeft zich te Scho ten een Comité gevormd met het doel zooveel mogelijk hulp te verkenen. Ten einde bekenefte worden met den omvang dier werkloosheid, verzoekt dat confité de werkloozen dier gemeente Zich te vervoegen ten Raadhuize aldaar op Woensdag 8 Januari 's namiddags tusschen 7 en 8 ure. I HET COMITÉ. eersten wedstrijd nemen dee] 17, aan uun tweeden o2 jongend. ïn deu eersten wedstrijd werden na vinnigen kamp de prijzen be haald als volgt: le prijs F. Lump- sert, 2e prijs P. Maller, 3e prijs R. Schönhut, te prijs J. Schip pers. De jongens beneden de 14 jaar, werden in twee groepen verdeeld; groep a. en b. De uitlag' van den wedstrijd van gro°p a. 30 deelnemers was als volgt: le prijs J. Oostenbroek, 2e prijs C. Hin, 3e prijs A. van Alphen, 4e prijs O. Schönhuth, 5e prijs P. Angenent en 6e prijs J. Bos Hzn. Groep b. de allerjongsten, 4 deel nemers: lste prijs W. J. Bakker, 2e prijs J. v. d. Water, 3e prijs J. Hin en le pr. L. Bijvoet Jr. De prijzen werden met een aardige toespraak door het bestuurslid kapi tein Wagtendonk uitgereikt. Volksconcert. Het Doops gezinde Zankoor zal binnen enkele dagen een volksconcert geven, waarvan de opbrengst ten bate komt van de werkloozen. Mej. Joh v. d. Linden, de soliste van Vrijdag avond, hp eft voor dit concert reeds haar zeer gewaardeerde medewer king toegezegd. Ook zullen een 100-tal dames' met inteekenlijsten rondgaan om zooveel mogelijk plaatsen voor dit concert verkocht te krijgen. Het edel streven van Doopsgezind Zangkoor verdiend voorzeker aller steun, waartoe wij gaarne opwekken opdat het batig saldo zoo groot mogelijk zal zijn. „Voor Allen". Wegens de groote toename van het aantal leden tot de Coöperatieve verbruiks- vereeniging „Voor Allen" van de H. S. M,, is het noodzakelijk ge worden het bestuur dier vereeni- ging met 2 leden uit te breiden. Hiertoe zijn benoemd de H. H., II. van Zonneveld, Wagenmaker en F. J. ter Wolbeek, Locomotief- Bankwerker, beiden van de Centrale Werkplaats. Zij, die alsnog lid dier vcreeniging wenscben te worden kunnen zich tot bovengenoemde heeren wenden. Een korte, doch vermakelijke scène speelde zich Zondagnamid dag af op het ijs van het Zuider Buiten Spaarne. Twee schaatsenrijders kregen samen ruzie doordien zij tegen eikander opreden. Aan groote woorden geen gebrek. Toen een der twistenden bemerkte, dat bij waarschijnlijk het. onderspit zou delven, bij eene eventueels worsteling, ging hij eensklaps aan den haal en vluchtte in een der huizen, die aan den Oostkant van 't Spaarne zijn gelegen, zonder zich den tijd te gunnen zijn schaatsen af te binden. De andere hem achterna, doch deze werd, om erger te voorkomen, door een inspecteur en een agent, die aldaar reden, vast gehouden en tot kalmte gebracht. Na eenig gemopper, koos hij de wijste partij en verwijderde zich. Toen na eenigen tijd de kust veilig bleek, kwam ook de vluchteling weder te voorschijn, om zijn weg te vervolgen. Door 't ij s. Zondagmiddag circa 2 uur zakte mej. A. Glas, tegenover de fabriek van Gebr. Figée, in de Leidsche Vaart door het ijs, op een plaats, die toch met stroo was afgezet. De agent van politie Opdam en de zandsehipper Knol schoten spoedig te hulp en het mocht hun weldra gelukken door middel van een dreg en een haak de juffrouw op bet drooge te brengen. Zij werd bij den heer Knol in de Wiihelmmastraat binnen gebracht en van drooge kleereu voorzien. De leiding gesprongen. Bij een bewoner aan den Kleverparkweg sprong gisteren nacht de waterleiding. Gelukkig werd de ztou des huizee wakker van het geraas, en werd door hem spoedig de hoofdkraan afgesloten. Doch ondertusschen was er heel wat water reeds op een der kamers gestroomd. De Katholieke Pers. In de gisterenavond gehouden vergade ring van de Typografenvereeniging »De Katholieke Pers", onderafd. der Afd. Haarlem van den Ned 14. K. Volksbond, zijn tot bestuursleden gekozen de heeren P. J. Korthoven en F. A. Zwarte. Nu nog wortelen! Als een bijzonderheid kan worden medege deeld, dat door Gijs Kuiper, Brou wersvaart nog jonge bossen wortelen van de kouden gronden aan die Koudenhorn tbans groentenmarkt zijn gebracht, ze zijn aan Commis sion. J. Huyboom, leggende met zijn schuit aan die markt verkocht aan J- J. Witmond wonende Hagestraat. Onjuist. Het „Haarl. Üagbl." meldde gisteren, dat te Gouda ver mist werd sedert 31 December de sergeant H. J. Wiliemse en dat door zijn vader, alhier woonachtig ziju opsporing verzocht was. Wij kunnen dit bericht geheel tegenspreken als zijnde onwaar. Door de vader is volstrekt geen opsporing verzocht en de sergeant Wiliemse was 2 Januari reeds weer in Gouda terug. Brood en K o f fi-u i td e el i ng. Deelnemers waren heden 623 kin deren 218 volwassenen. Ingekemen gelden bij den heer H. London motto nabetrachting Doopsgezinde Zangkoor f16. mevr. P.P. f40. post,in. Leeuwarden f 1. C. v. P. flOO. C. Werkplaats I, II draaierij H. S. M. f9,1.05. bij den heer Guskens N. N. f 1B: fl. van het personeel der firma Enschedé f21.30 en bureaux ma gazijn person, magaz. Portier C. W. II. S. M, f4,32 en sjouwer lieden f 2,40. bij de heer F. v. d. Vaart van het personeel der firma Haarl. Brood Meelfabriek f6,65, van kleine zus f 1. Personeel Telephoon fl.2p. b. d. heer H. van Niel Hz. Penm. N.N. f2. Wie- lendraaierij C.W. H.S.M. f 6.305. bij de heer M. v. Ommeren van B. te H. f 40.— N.N. f 5.—, van gezamenlijke Werklieden der firma Beijnes f 19.035. De Veiser pont. Het Tweede Kamerlid voor Beverwijk, de heer W. G. J. Tasstoors, bracht Zondag jl. een bezoek aan onze gemeente en omstreken, hoofdzakelijk met het doel, de werking van de pont te Velsen na te gaan. Vergezeld van den heer van de Kamp, lid van den gemeenteraad alhier, bracht de heer Passtoors geruimen tijd te Velsen met een nauwkeurig onder zoek door. D o o r d e Gladheid. Gisteren avond viel een bejaarde vrouw door de gladheid van de straat in de Generaal Cronjéstraat zoodanig op haar achterhoofd, dat zij bewuste loos bij een bewoner aldaar is bin nengedragen en na eenigen tijd daar vertoefd te hebben kwam zij weer bij zoodat zij alleen naar hare woning is gegaan. Garnizoensberichten. Landweer. De sterkte der lmdweer, was op 1 dezer in dit district,4 kolonel, 4 kapiteins, 4 luitenants, 1 luitenant-kwartier meester, 3 adjudanten-onderofficier, 4 sergeant-majoor-administrateur, 1 sergeant-majoor-instructeur, 4 fou- riers, 2 vrijwilligge en 30 dienstpl. serg., 51 dienstpl. korperaals, 7 dienstpl. tamboers en hoornbl54 dienstpl. soldaten,der infanterie; 1 sergeant majoor-administrateur, 1 sergeant, 3 dieustpl. sergeanten, 12 dienstpl. koroporaals, 3 dienstpl. hoornblazers en 138dienstpl. soldaten der artillerie 3 dienstpl. korporaals enr.32 dienstpl. soldaten der genie; 1 dienstpl. koporaal en 7 dienstpl. soldaten der pontonniers en 13 dienstpl. hospitaal soldaten, te zamen 10 officieren en 834 onderofficieren en minderen. Bij Koninklijk besluit van 24 December 1907, no 74 is de eerste- Luitenant G. van Dijl van het algemeen depot van dicipline be noemd en aangesteld tot kapitein bij het 10 Regiment Infanterie. AGENDA. Woensdag 8 Januari. Vergaderingen enz. Gebouw „St.Bavo" R.Volks bond 9 uur, repetitie Zangvereeni- ging, half 9 uur Bestuursvergadering Houtbewerkers „St. Joseph", half 9 uur bestuursvergadering Bouwvereeni- ging. St. Thomas v. Aquino Cur susvergadering. W,egens plaatsgebrek blijven liggen. „Doopsgezind Zangkoor." 't Is geen alledaagsch geval, dat een concert „gevende vereeniging, een an dere vereeniging ter assistentie roept en zelfs een gedeelte van het program aan haar moeite afstaat; het, werk zaam aandeel dus gedeeltelijk in an dere handen stelt, in 't algemeen zou dit op geen rooskleurigen toestand van zulk een vereeniging wijzen. Het geval was hier echter als volgt „Doopsgezind-Zangkoor" en „Amstel's Mannenkoor: Harmonie" uit Amster dam staan beiden onder leiding van den Heer J. de Nobel van hier, en waren nu gisteravond gecombineerd om een meer uitgebreid werk tenge- hoore te brengen van den Heer Otto W. de Nobel, broeder van den direc teur. Het mannenkoor vereischte ver sterking, bij gevolg de combinat ie is zeer verklaarbaar. Daar deze compo sitie, „Super Üumina" het milieu van het concert en het glanspunt van den avond werd, begin ik mijn ver slag van hier uit. De Heer Otto W. de Nobel heeft ons met deze compositie een werke lijk schoon product van zijn muzikale talenten geopenbaard. Het geheel is van zeer natuurlijken opbouw, wars van gezochtheden en effect-bejag. De voornaamste factor is rijkelijk aan wezig: molodieus is deze compositie doorgaans, wat voor hst auditorium aangenaam aandoet en waarmee mees tentijds het'' succes voor het grootste deel verzekerd is. Sommige gedeelten zijn zeer rhytmisch wat aan den goeden gang zeer bevorderlijk is. Hoofdeigen schappen bezit dit opus dus voldoende om het als „een mooi werk" te be stempelen, waarvoor den componist ons hartelijk „proficiat!" Weinig wil ik slechts opmerken. Allereerst zijn m. i. sommige gedeelten te breed uit gesponnen, en is het werk weinig als doorgecomponeerd, zoodat enkele'doe len wat veel afzonderlijk .staan. Dan de versterking van ;t mannenkoor vereischt een buitengewoon bezet da meskoor, een bezwaar, waarvoor ik ook gisteravond vreesde; het dames koor wetkte hier kranig en behielt in 't algemeen den boventoon. De componist kan met voldoening op deze le uitvoering neerzien. Hij werd gedwongen een ovatie in ont vangst te nemen en onder daverend applaus van 't publiek door den voor zitter gelauwerd. In 't succes deelen voorzeker, èn directeur èn zangeressen en zangers. „Doopsgezind-Zangkoor" voerdde nog verschillende nummers zeer goed uit waarvoor het publiek zijn tevreden heid uitte. Het Mannenkoor „Harmonie" zong „Panis Angelicus" van Bart Verhallen on „Sur les Rem parts" van Saintis. Met beide werken behaalde „Harmo nie" het vorige jaar in Amsterdam den len prijs, doch nu was de uitvoering zóó ongelukkig dan men zich moeilijk kon voorstellen le prijs nummers te hooren. MejJohanna Van de Lindensopraan uit Amsterdam toonde haar goede eigensehappen vooral in Mendelssohn' Aria „Höre Israel" uit Elias. Dat was mooi van toon en goed gevoeld; ook haar liederen „De klare dag") van Diepenbrock en eenige andere waren zeer goed. Willem Andriessen accom pagneerde uitstekend bij gevolg verdient hij te deelen in 't succes van mej. Van der Linden. Het was vooral voor „Doopsgezind- Zangkoor" een mooien avond en voor de Heeren de Nobel een concert, waar bij hun moeiten en streven ruimschoots beloond zijn geworden. Jac. de Jong. HAARLEM, 7 Jan. Door den mini ster van Oorlog is bij enkele inschrij ving aanbesteed het reinigen en uit- stoomen van de lakensche kleeding- stukken van de troepen te Amsterdam, gedurende 1908, gegund aan de firma J. Wulff Co. te Haarlem, als volgt: korte jas 32 cent, de attila 30 cent, broek 20 cent, mouwvest 20 cent, overjas 33 cent, kapotjas 33 cent en de scliilderjas 45 cent per stuk. Het bouwen van een villa in het Zuiderhoutpark te Heemstede (Dins dag door den architect J. Etmans aanbesteed) is gegund aan de minste inschrijvers Cornelissen en Kreuger, voor f 16,497. HALFWEG, 7 Jan. Het bouwen van een burgerwoonhuis aan de Dui- kersloot alhier is gegund aan J. Koene en C. J. Meegdes, alhier, voor f2670. De hoogste der 3 inschrijvingen be droeg f8350. De St. Joseph's Gezeffenvereeniging te Amsterdam. Te Amsterdam werd gisteren op het feest der H. iriekoningen, het veertigjarig bestaan der St. Joseph's Gezeffenvereeniging plechtig her dacht. Te 9 uur droeg Z.D.H. de Bisschop in de St. Hubertus kapel eene plechtige pontificale H. Mis op. Als Presbyter aSsitent fungeerde de Deken der st.ad Mgr. M. J. A. Lans troondiakens waren de Hoog Eerw. Heer kanunnik-pastoor Mgr. L. E. Jansen en pastoor M. A. van Zanten: als Diaken en Subdiaken der H Mis traden op ïesp. pastoor J. J. Thunnissen en rector Willeman. De leiding der H.H. Ceremonien was in handen van den secretaris v. h. Bisdom M. Möllmann. Te half twaalf werd Z.D.H. de Bisschop feestelijk ontvangen en met fanfares begroet in de keurig versierde groote zaal der vereeui- ging, waar honderden bazen en gezellen waren bijeengekomen. Nadat het fanfarecorps een schoo- ne ouverture en de Priestermarsch van Mendelsohn had uitgevoerd en de Liedertafel onder leiding van den heer Winnubot de altijd indruk wekkende Sonnetten:-van Schaep- man-muziek van M. Lans, ten ge- hoore had gebracht,) puim rector Clarijs, president der vereeniging het woord, om Mgr.Jjgden Bisschop namens allen hartelijk dank te be tuigen voor zijne tegenwoordigheid waardoor de eerbied van het gezag verhoogd, het vertrouwen in 's Bisschops vaderlijke leiding verle vendigd en de aanhankelijke liefde vermeerderd was geworden. Mgr. antwoordde met een harte lijke toespraak, prees het doel en de ontwikkeling der gezellen hoog, die naar het voorbeeld van de groote H. Joseph geadeld worden door den arbeid en hun eigen arbeid adelen, omdat zij dezen verrichten als echt katholieke mannen, met en van God. Aan het eind schonk Z.D.H. zijn bisschoppelijke Zegen. Omstreeks half twee keerde Mgr. naar Haarlem terug. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich. niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzen der niet teruggegeven. Mijnheer de Hoofdredacteur Gisterenavond was ik even op de repetitie en hoorde daar het werk D. de Faust. Over de muziek kan ik niet oordeeien d.w.z. geen appreciatie uitspreken. Ik voor mij houd te veel van de zoogenaamde „oude pruiken". Mozart, Beethoven, en vooral Haydn en Mendelsohn. De instrumentatie was eenvoudig prachtig mooiWat kent die Berlioz zijn instrumenten. Maar waar 't mij om te doen is, is dit: de text, om me zacht uit te drukken vond ik meer dan bedenkelijk en ik kan me niet begrij pen, dat er christelij ke vrouwen en jonge meisjes zijn die daarmede willen meezingen. Enkele passages vond ik schandelijk. Doel van mijn schijven is, eens te weten hoe U er over denkt Zulke vragen mag ik toch aan mijn „lijfblad" wel doen? Ik dacht: daarvoor is de „Kath. Courant!" Enfin, ik voor mij toen ik thuis kwam, heb ik van ergernis een der oude pruiks opgezocht en ben met. het prachlige koor „Sei.nurgnadig", milder Himmel (ik dacht hier on willekeurig aan de uitvoerders) uit vader Haydn's Jahreszeiten deu nacht ingegaan. Een voorstander van nette texten, en geen lid van eer en deugd (want dat bestaat hier niet). Naschrift van de Redactie. De inzender heeft volkomen gelijk! En om dezelfde reden, die hem ergernis gaf, blijven w ij ook van dit concert weg, en zwijgen erover. Meer nogjaren geleden is een uitvoering van dit werk, door den tegenstand van eenige Jtinke Katho lieken, verhinderd geworden. Nü heeft het Bestuur waarin géén Katholiek meer zetelt! het werk toch weten door te drijven, naar men ons indertijd mede deelde met de belofte dat aanstoot-gevende passage-i zouden worden geschrapt. Wij zien nu dat dit niet is geschied, althans niet voldoende. „Toonkunst" moge toezien, hierdoor niet alle svmpathie hij dat aanzienlijke gedeelte onzer burgerij dat Katholiek is en wil wezen ook metterdaad, te verliezen! Keibestraiing aan den Wagenweg en Nieuwe Kruisstraat. Mijnheer de Hoofdredacteur! Indien me i door onze stad wan delende eens ziet den toestand waarin de keibestratingen in Nieuwe Kruis straat en Burgwal verkeeren, waar toch zeker ook belastingbetalers wonen, vraagt men zich toch wel eens af, hoe het mogelijk is, dat de raad toch tot het besluit kon komen, eene prachtige keibestrating aan den Wagenweg te doen op breken. Mij dunkt, dat het wat wensche- lijker zou zijn, de uit dat opbreken voortvloeiende kosten te besteden aan de bestrating van andere buur ten, door wat miuder veeleischende belastingbetalers bewoond, welke zeer zeker den raad zeer dankbaar zouden ziju voor een plaveisel, dat nu voor de rustgenietende wagen wegbewoners is afgekeurd. Dat die keien hard zijn, is be kend; doch als men 30ms denkt eene soliede bestrating te kunnen hebben van zachte keien, denkt men verkeert; men zou dan even goed de zoo kostbare, door onder houd zoo dure klinkerbestrating kunnen bezigen. Als men in Hilversum die zoo genaamde harde keien niet wil ge bruiken, zal dat in hoofdzaak wel te wijten zijn, aan de in eens te grooten uitgave van geld daarvoor; iedereen die een weinig kennis heeft zal begrijpen, dat eeu meer so ied materiaal meer geld kost. Hier legt zich Openb Werken er op toe, solied en afdoend be- stratingswerk te hebben, ter voor koming van het steeds en voort durend met groote kosten gepaard gaande onderhouden. Als het hebben eener zeer uit stekende bestrating het eenige mo tief dt.r Wagenwegbewoners is om onze gemeente te verlaten is dat eene zeer simpele redenmen is dan al heel spoedig klaar, voor eene kleinigheid zijne woning en woonplaats te verlaten, en als men beweert., dat door dat magnifieke plaveisel, de perceelen aan den Wagenwegin waarde zijn verminderd noem ik zulk eene bewering be lachelijk; wanneer die lui zoo spoe dig zouden vertrekken, zal er nog een voor hen gewichtiger oorzaak aanwezig zijn. Het is heel aardig, het de meer gegoede bewoners het zooveel moge lijk naar den zin te maken, maar men moet het niet overdrijven, door wat goed is, weer slecht te maken, ten koste nog wel van 't algemeen. Wanneer miuder bedeelde in woners klagen over de soms treurige bestrating, is men zoo spoedig niet klaar, daar naar te hooren. j Als men vooral bij regenachtig i w«er, het gedeeldte statenbolwerk eens ziet, dal dan een ware mod derpoel is. en dat niettegenstaande het drukke verkeer, toch nog maar steeds zoo blijft., treden de zooge naamde klachten der rustgenietende Wagenwegbewoi.ers in een nog treuriger daglicht. En zou men nu het. goede op breken en andere belastingbetalen- den maar met hunne halsbi kende keibestrating, of met humm mod derige gronl wegen maar laten zitten Als men de couranten inziet, de aanbestedingen door gemeenten ais Amsterdam en den H*,ag gedaan, nagaande, ziet men dat ook daar diezelfde keien worden aangewen als afdoende soliede bestrating, W, voorkoming, der ontzettende er voortdurende onderhoudskosten, en U, mijnheer de Redacteur, be leefd dankend voor de door U af gestane plaatsruimte in Uw geëerd blad, verblijveikhoogachtend Uw dw a. Een belasting betaler. (Civiele zitting van heden.) Als Ambtenaar van den Burg, Stand der gemeente Velsen is ter terecht zitting van heden beeëdigd de heer J. R. Mees te Velsen. Verder heeft de Rechtbank bij vonnis van heden gehomologeerd het accoord (8°/o) in het faillissement van Chr Langenliorst, winkelier in kruideniers waren alhier. i L ji em,Wü" ai» BUITENLAND. Naar een Italiaansch blad meldt, zal Z. H. den Paus eerlang een nieuw motu proprio afkondigen, waarbij liet staatssecretariaat op het Vatikaan anders ingericht zal worden. Het zal voortaan drie afdeeliugen omvatten, namelijk een voor staatkundige en diplomatieke zaken, een voor buitengewone ker kelijke aangelegenheden en de kanselarij voor de ridderorden. Aan bet hoofd van d;e afdeeliugen zullen msgr. Scapinelli, Beuigui en Marici staan. Kardinaal Merry dal Vul blijft de opporieidiog voeren natuur lijk. Trekking van heden. Hooge prijzen 7848 f 25,000,1984 en 12829 ieder f1500, 490 f1000. Prijzen van f 40015202, 15663. Prijs van f6854. Prijzen van f 100: 2476,19538, 19938, 20424. 30 3216 6761 9785 12827 15431 18101 171 3225 6799 9787 12344 15458 18107 177 3246 6852 9809 12857 15790 18158 213 3285 6867 9826 12883 15791 18178 233 3328 6870 9855 12892 15792 18256 256 3351 6943 9874 12902 15840 18261 261 3478 7069 9913 12913 15903 18307 271 3485 7089 10108 12.14 15921 18325 304 3502 7134 10143 12947 15922 18345 320 3505 7172 10146 12951 15932 18362 331 3532 7201 10394 12961 15941 18400 348 3669 7232 10441 12967 16016 18419 395 3699 7234 10505 18010 16018 18495 419 3799 7257 10545 13025 16065 18499 425 3305 7285 10575 13095 16072 18541 429 3988 7296 10587 13140 16074 1S702 481 4064 7318 10619 13115 16094 18767 490 4073 7349 10664 13156 16109 18,87 604 4088 7452 10671 13260 16181 18792 626 4 02 7453 10675 13311 16151 18829 646 4114 746 4 10770 13333 16198 18912 722 4145 7653 10779 13353 16217 18940 882 4146 7660 10835 13858 16224 190S5 923 4147 7704 10836 13377 16311 19138 989 4384 7714 10883 13517 16339 19149 1005 4396 7716 10958 13527 16340 19174 1025 4398 7793 10968 13641 16369 19244 10S7 4416 7804 10998 13667 16416 19313 1092 4434 7824 11U41 13675 16418 19314 1156-4472 7855 13053 13.25 16127 19378 1200 4489 7928 11085 13765 16435 19394 1226 4534 7942 11131 13769 16471 19435 1254 4614 8010 11176 13850 16480 19473 1341 4685 8100 11282 13900 16516 1952.) 1542 4,98 8120 11292 13962 16544 19581 1637 4826 8162 11353 14040 16552 19599 1674 4845 8216 11373 14081 16553 19639 1783 4875 8274 11429 14037 16581 19393 1905 4928 8327 11607 14093 16659 19g04 1967 4925 8418 11620 14205 16662 19969 1999 4951 8436 11652 14223 16749 19970 2016 4998 8519 11662 14331 16790 20000 2046 5039 8570 11669 14347 16883 20016 2086 5050 8601 11689 14357 16928 20020 2160 5086 8622 11690 14366 17006 20039 2210 5169 8685 11692 14453 17066 -0104 2212 5179 8803 11775 14461 17147 20167 2371 5227 8847 11787 14530 17246 20194 2408 5228 8963 11794 14578 17290 20215 2437 5252 8968 11863 14621 17374 20334 243S 5259 9080 11906 14625 17453 20414 2445 5320 9115 11969 14642 17480 20136 2494 5419 9126 12032 14660 17525 20485 2631 5452 9160 12047 14632 17583 20505 2657 5594 9208 12050 14696 17604 20522 2707 5506 9287 12107 14713 17619 20526 2770 5652 9290 12227 14734 17637 20569 2783 5735 9304 12300 14881 17644 20588 2797 5884 9315 12368 14887 17707 20590 2799 5834 9334 12378 14898 17755 20594 2922 6013 9337 1 398 14921 17785 20ó28 2925 6163 9349 12435 14925 17832 20682 3014 6166 9351 12446 14928 17858 20822 3022 6295 9408 12504 14966 17905 20843 3027 6345 9424 12598 14973 17906 20898 3069 5358 9476 12648 15077 17938 20906 3148 6463 9616 12762 15196 18007 20910 3184 6011 9637 12773 15246 18017 8200 6637 1737 12786 15413 18026 3202 6687 9742 12813 15415 18031 4e Klasse le Lijst: 74G3 m. z. 7473, 19868 m. z. 19862. Trekking van gisteren. Hooge prijzen 527 f 5000. 20267 f 1000. Prijs van 'f 100,521.1660,2330,19808. Prijs van f200,6105, 15781. Prijs van f 400,— 6168. 65 2907 5107 8043 11005 14112 17884 107 2916 5480 8006 11058 141-18 17891 135 2945 5539 8071 11124 14155 18103 238 2994 5592 8086 11164 14227 18166 243 3038 5654 8094 11223 1428! 18179 303 3072 5680 8201 11263 14291 18185 307 3096 6721 8200 11276 14369 18259 316 3188 5753 8230 11393 14396 18270 350 3199 5931 8270 11483 14413 18276 442 3407 5998 8282 11523, 14t36 18292 448 3413 6002 8318 11537 14447 18294 470 3421 6037 8330 11540 14500 18344 488 3475 6060 8351 11544 14665 18370 520 3181 6077 8402 1610 14676 1&593 525 3508 6096 8108 11616 14687 184Ó1 567 3547 6101 8509 11629 14699 18426 711 3581 6113 8659 11750 14835 18452 770 3589 6175 8677 11768 14840 18562 795 3590 6178 8690 11804 14956 18578 881 3637 6181 8802 11850 15052 18652 981 8649 6211 8823 11940 15173 18679 1033 3752 6213 8874 11959 15207 18809 1065 3762 6249 8937 11970 15223 1S818 1132 3769 6315 9079 11977 15243 18839 1162 3787 6316 9093 12009 15341 18857 1170 3789 6319 9104 12043 15368 18894 1175 3835 6346 9138 12201 15421 18904 1186 3856 6366 9167 12158 15430 18918 1204 3870 6373 9192 12192 15450 18979 1232 3880 6430 9211 12347 15547 1S988 1307 3894 6180 9238 12430 15574 19020 1417 3898 6493 9275 12457 15636 19029 1438 3938 6506 9306 12459 15637 19105 1447 3907 6509 9355 12163 15711 19382 1488 3979 6566 9366 12550 15772 19485 1525 3985 6612 9376 12595 15773 19536 1591 4002 6684 9384 12626 157/6 19537 1607 4018 678# 9455 12628 15820 19554 1616 4082 6821 9533 12645 15811 19557 1799 4133 6898 9516 12646 15849 19671 1872 4215 6934 9573 12651 15908 19792 1877 4252 7018 9593 12788 16102 19846 1904 4115 7021 9(180 12749 16266 19S63 1912 4119 7032 9656 12788 16305 19894 1937 4464 7128 9696 12791 16322 20042 1945 4547 7139 9698 12807 16343 20061 1959 45S8 7159 9724 12919 16406 20093 2028 4641 7193 97§3 12932 16562 20098 2062 4056 7233 9763 12939 16618 20144 2077 469S 7258 9949 12940 16649 20175 2080 4853 7262 10131 12970 16796 20226 2081 4866 7316 10180 12996 16803 20317 2144 4914 7428 10279 13141 16811 20341 2215 4939 7429 10303 13233 16816 20408 2250 5057 7434 10461 13276 16948 20411 2277 5092 7463 10534 13296 17033 20420 2297 5143 7486 10569 13446 17052 20439 2362 5144 7502 10601 13447 17063 20458 2446 5149 7529 10696 13587 17124 20488 2565 5162 761S 10706 13583 17201 20523 2572 5201 7688 10743 13609 17326 20563 2581 5205 7699 10758 13035 1 350 20647 2587 5217 7710 10776 13648 17527 20685 2591 5225 7735 10789 13702 17643 20736 2616 5238 7786 10793 18707 17676 20771 2710 5254 7807 10919 13713 17681 20792 2,21 5307 7859 10936 13781 27782 20823 2806 5312 7904 10992 13892 17782 20900 2S10 5326 7987 10993 13933 17816 20976 2840 5391 8030 10994 13999 17853 20931 Burgerlijke Staid. Bevallen: 3 Jan. S. H. F. Hin^- Boogaard d. 5 .Jan. L. de Zwart— v. d. Werken z. P. S. Rozenhart Monné z. 6 Jan. P. v. d. MarkBoeréez. Overleden: 5 Jan. A. M. 11 j. z. v. J. J. F. M. Vollaerts Amster- damstr. J. Planijer 66 j. Nassanlaan. 6 -Jan. M. v. MarkensteinVisbeen 77 j. Boeresteeg. F. 21 d. z. v. P> Lindeman Leidselleplein. Politierapport. Gevonden: 1 lorgnet,' 1 re montoir horloge, '2 brillen, 2 porto-: monnniesmet eenig geld, 1 armband, 1 pater noster, 1 ring, 1 zak met wasebgoed, 1' paar sokken. Proces-verbaal opgemaakt wegens invoeren van ongekeurd vleesch, rijden niet een niet verlichte hand wagen. HAARLEM Staat van de Aardappe len-, Vruchten- en Groentenmarkt op het Jaar 1907. Aard. aangevoerd'H.L. verkochtH.L., f0, f Appelen. Aangevoerd 5 H.L., verkocht 5 H.L., 0 f10. Peren. Aangevoerd 7 H.L., verkocht 7 H.L., f7f12. Bloemkool. Aangevoerd 150 verkocht 100 stijf 10 f 15. Roodekool. Aangevoerd 2000 st. verkocht 2000 st. f 2 f 7. Wittekool \angev. 0verkocht 0st.f0—f0 Savooiekool. Aangevoerd 4000 verkocht 4000 st. f2 f5 Wortelen. Aangev. 0 hos, en verkocht 0 bos f0f HAARLEM, Botermarkt van gisteren. Artikelen Aangev. Verk. h.pr. l.pr Boter 45 k.g. 45 k.g. fl.65 f 1.50 Biggen 7 st. 7 st. f 7.f4. Schrammen ff N. Kalveren f f 0 HAARLEM Op de heden alhier gehou den graan- en zaadmarkt waren aange voerd en verkocht: (72 H.L. witte tarwe, f8,00 0 H.L. Rogge, f ,0 a f0. 60 H.L. Haver, f4,— af 0,00. H.L. Garst., f0, H.L. Roode tarwe f 0, 70 H.L. Paardenboonen f7,35 a f7.10. HL. Groene Erwten f AMSTERDAM. Aardappelenma ,t van heden DINSDAG 7 Januarri 1907. Andijker blauwen f 2.a 2.20; Friesebe bergers f 2.50 a 2,60; id. bonten f' 2,40 a 2,50; id. blauwen f 2,70 a 3,U'ille- gommer zand f 1,50 a 2, id. mui/-' n f 2,a 2,25; id graafjes f 2 a 2,25. Geldersehe blauwen f 2,40 a 2,60 Zeeuw-s - :he blauwen f 2.90 a 3,id bonten' f2,00 a 2,90 id. Eigenheimers f 2,70'a 2,80; id. id. Footers f 1,70 a 2,20; zand-. Eigenheimers f 1.90 a 2.40; Duiuche Hamburgers f 3,25 a 3.50. 0 lad :ig aanvoer.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 3