Amsterdamsche Beurs. Stadsnieuws. e sporen, die in de termen vallen van het kiesrecht door aangifte. Natuurlijk kan men tegelijkertijd nu reeds nagaan, of men ook be kenden heeft, die belastingkiezer zijn en hun dan aanraden te zorgen, dat hun belasting op tijd wordt aangezuiverd. Rooken door kinderen. Het hoofd eener bijzondere (Broe ders) school te Tilburg heeft een onderzoek ingesteld naar het rooken onder de jeugd. Het liep over: 1454 jongens van 8 tot 9 jaar (groep 1). 1502 jongens van 9 tot 12 jaar (groep II) en 387 jon gens boven 12 jaar (groep III). Vi.n groep 1 rookte 55% nooit, 30% eens per week en 15% dikwijls; bij groep II waren deze cijfers 31%, 41% en 28%; bij groep III: 20% 35% en 45%. Van onze kereltjes beneden 9 jaar rookt dus reeds bijna de helft, roept de sehrijver uit, en van onze jongens van 9 tot 12 jaar meer dan% Hij vraagt dringend de medewerking van ouders en docto ren om aan dit jeugdige kwaad paal en perk te stellen 1 De Harwichboot gestrand. Te laat om het Zaterdag nog te melden, omvingen we het bericht, dat de Harwichboot Zaterdagmorgen op de kust by den Mieuwen Water weg was gestrand. Nadere berichten melden 't vol gende Het stooms. „Vienna", van deHar- wichlijn sLrandde bij 't binnenkomen bij dikken mist bezuiden den Nieu wen Waterweg op de Maasvlakte. De zee was echter kalm, en door toegeschoten schepen zijn passagiers en goederen ongehinderd binnen gebracht. Het schip is ook onbeschadigd gebleven n raakte bij hoogwater 's middags wtt-r viol. „Land en Volk" deelt nog de volgende bij zonderheden mede. De boot is gestrand om kwart over vit ren, op een afstand van ongeveer 1ÜU M. van de plaats, waar de „Berlin" is gestrand en op ongeveer 30 M. van de pier. Eerst om half tien weid bekend, dat de boot gestrand was, zoodat de passagiers eerst om halfelf van boord zijn gehaald. Onbegrijpelijk is het, hoe znlks mogelijk is. Daar schijnt toch nog al iets aan de kustwacht te haperen. Dat een boot zóó dicht onder den wal aan den grond loopt, een boot die verwacht wordt, op welker aan komst de mailtreiu wacht, en dan zes uur lahg onopgemerkt blijft, is ongehoord. Het is dan ook geen wonder, dat de passagiers aan boord een stuk hebben opgesteld, en geteekend, waarin tegen zulk een verzuim wordt geprotesteerd. Als een opmerkelyke toevallig heid wordt nog vernomen dat ka pitein Parkinson, de geredde pas sagier van het stoomschip Berlin", op denzelfden dag toen de Vienua" van de Harwichlijn zoo gelukkig weer vlot kwam, met zyu stoom schip „Alcinous" uit zee den water weg is iugevaren en in de Rotter - damsche haven binnengevallen. Prof. dr. H. Snellen Sr. Prof. dr. H. Snellen Sr., de be roemde oogarts, die een wereld naam had, is Zaterdag overleden. Prof. Snellen werd in 1834 te Zeist geboren promoveerde in 1857 te Utrecht tot doktor in de genees kunde werd assistent van prof. Donders en was Bedert 1862 ge neesheer directeur van het Nederl. Gasthuis voor ooglijders. Van 1877 tot 1901 was de overledene hoog leeraar in de oogheelkunde te Utrecht. Hij was een der meestbe kende mannen op wetenschappelijk gebied van ons land. Gemengde Berichten. Oplichterij por telefoon In de „Nieuwe Gt." vertelt de pre dikant A. Junod te 'a-Gravenhage het volgende: Een bemiddeld en van reputatie weldadig mau opgebeld, quasi door een zijner vrienden of keunissen „Och amice, doe mij een pleizier. Ik heb hier X bij me gehad, een arme drommel, maar een goede jongen Tl ij moet vijftig gulden neb ben. Ik heb hem vgf en twintig ge geven. Kun jij hem verder hel pen?„Nu goed, stuur hem dan maar bij mij". X. verscht-, ontvangt f25 en de weldoener zal vroeger of later ver nemen, dat geen zijner vrieudeu hem ooit voor dien persoon heef aangezocht, 't individu zelfs niet eens kent. De belanghebbende zeil of een kornuit heeft veilig en vlug de tèlefuon gehanteerd. Esn ernstig spoorweg- ongeval is Zaterdagavond om huil zeven te Rotterdam gebeurd. D goedereutrem no. 3340, van de Holhtiidsche spoor, ging van het Centraal Station in de richting van Den Haag. Ter hoogte van Beukelsdijk, juist b(j de splitsing van de Ceintuur baan, liep de trein, vermoedelijk door een verkeerden wisselstand, ofschoon het sein op veilig stond, op een dood spoor, waardoor hij tegen een stootblok aanbotste. De locomotief werd opgenomen en op zijde van den rails geworpen. De tender kwam op ziju kop te staan. De daarachter komende bagagewagen werd aan splinters gedrukt en de tweede goederen wagen zat met zijn buffers in den vernielden wagen. De andere wa gens bekwamen geen schade. De machinist H. F. W. Möhl- mann, wonende Bankastraat 29, Amsterdam, werd van de machine geslingerd en bekwam kwetsuren aan de beeuen. De machinist-leer ling S. Groot, wonende Celebesstr. 50, Amsterdam, geraakte bedolven onder do kolen van den tender en bekwam brandwonden aan het onderlijf, door het springen van het peiiglas. In den versplinterden wagen was de conducteur J. Beumer, wonende Czaar Peterstraat 6, Am sterdam, juist bezig met noteeren. Hij kwam bij het ongeluk in aanra king met een brandende kachel en geraakte vervolgens onder het puin der wagens bedolven. Hij werd evenals Groot, met moeite onder de ruïne vandaan gehaald. Nadat zij voorloopig door dr. Gohen in het seinhuis verbonden waren, bleek het noodig Groot per brancard naar het ziekenhuis te vervoeren. Van andere zijde wordt nog gemeld. Het ongeluk, gevolg van ver keerden wisselstand en zware mist, heeft zich aldus toegedragen De machinist stond alleen op het doode spcor te wachten op 't for- mecren van den goederentrein en -toomde later op daartoe strek kend signaal achteruit om aan dezen goederentrein te worden ge koppeld. Toen had de wissel voor het stuk doode spoor moeten worden omgetrokken. Dit is verzuimd. e wissel bleef z.g. „krom" liggen, zoodat de machine, met den trein ater voorwaarts gaande, weer dat zelfde doode spoor opliep en zoo tt geu het stootblok botste. Was het helder weer geweest, dan zou de machinist de afwijking van het gewone spoor, en daarna net stootblok hebben kunnen zien. Maar de mist was zóó zwaar dat geen4 meter voor uit ziente was. Bij helder weer is zoo'n stootblok op 100 meter afstand waar te nemen. Twee veilige signalen was de machinist gepasseerd. Eerst het uitrij-signaal en daarna het richtings- siguaal die beide veilig stonden. Het ongeluk gebeurde op de terreinen der Staatsspoor, maar zou op een emplacement der H. IJ. S. M. ook niet hebben kunnen voor komen. Als n.l. bij H. IJ. S. M. een wissel „krom" ligt voor dood spoor kan er geen signaal voor het hoofdspoor op „veilig" worden gezet NIETEN Politierapport. Gevonden: 1 portemonnai6 m. eenig geld, 1 ringetje. Uit een sigarenwinkel aan de Zijlstraat is gisterenmiddag een kistje sigaren ontvreemd. Burgerlijke Stand. Bevallen: 17 Jan. G. W.Hissink v. d. Waarde d. J. C. Kramer Westerhoven z. C. F. BouvyLant- zuis z. 18 Jan. G. M. v. DijckStö- ver d. P. Landwerd—Daan z. M. L. Huijboomi oos d. 19 Jan. A. C. NandosGroot d. M. C. S. Hollan derKuvener z. II. C. NiesserLit d. A. J. Jansenv. Deventer z. A. MonePirovano d. C. P. de Waardv. d. Bogaerde z. 20 Jan. H. G, ZwarteHommen z. Overleden: 17 Jan. C. 2 j. z. v. J. Verwer Burgwal. 19 Jan. G. v. Gijn v. d. Vugt 44 j. Drossestraat. Pastoor W. Zuidgeest. Naar onder ons, „Kerknieuws" wordt medegedeeld, is de WelEerw. heer kapelaan W. 0. Zuidgeist, van de parochie van St. Jozef alhier, benoemd tot pastoor te Kudelstaart. De parochie van St. Jozef zal met leedwezen ongetwijfeld den WelEerw. Zuidgeest, die reeds van 27 Januari 1900 de geestelijke be diening hier waarnam, zien ver trekken. Als directeur van het St. Jozefspatronaat heeft kapelaan Zuidgeest zich daarenboven nog op bijzondere wijze verdienstelijk gemaakt en ook door de leden van 't Patronaat zal zijn vertrek zeer worden gevoeld. Ook had kapelaan Zuidgeest speciaal de geestelijke zorg voor de Katholieke gevangenen alhier, een zware taak die hem echter was toevertrouwd. Zijn opgeruimdheid, zijn werkkracht, zijn ijver en toe wijding zullen in Haarlem onge twijfeld nog lang in goede herinne ring blijven, eu de pastoor van Kudelstaart kan er zeker van zijn, dat de Haarlemmers den vroegeren oudsten kapelaan van St. Jozef niet zullen vergeten! Ook te dezer plaatse mag de aandacht er op gevestigd worde, datzooals onder ons Kerknieuws" wordt bericht, onze oud-stadgenoot de WelEerw. heer H. N. Colla, tot dusver kapelaan te 's Gravenhage, is benoemd tot pastoor te Akersloot. Onze kathedrale kerk. De roemrijke Haarlemsche kathe draal, de grootsche Sint Bavo, wordt wederom een kunstwerk rijker en tevens wordt er weer een stukje méér bijgebracht tot de algeheels voltooiing van dit grootsche bouwwerk. Onze stadgenoot, de beeldhouwer Maas, is n.l. bezig om de kapitcelen van de granietzuilen die den koor muur rond het hoogaltaar schragen, te behakken. Die kapiteelen zullen, in bloem en boomvruchten zinnebeeldig voor gesteld, de twaalf vruchten van den H. Geest verbeelden, een in de symboliek van deze geheele kerk, die overal tot in de geringste kleinig heden zoo prachtig is doorgevoerd, ter geschikter plaatse aangebrachte voorstelling. Elke zuil draagt twee voorstellin gen liefde en blijdschap worden ver zinnebeeld door den granaatappel en de wijntros, vrede en lijdzaamheid door de olijf en de noot, lankmoedig heid en goedheid door de dadel- en de kokospalm, goedertierenheid en zachtmoedigheid door den appel en de moerbezie, getrouwheid en zedig heid door de vijg en de myrtenbes, onthouding en kuischheid door de cypressenbes en de cedervrucht. Ook technisch is de uitvoering van een en ander boven alle lof, en de beelbhouwer Maas, die deze nieuwe opsiering van Haarlem's voornaamste moderne bouwwerk ten uitvoer brengt, heeft er eere van! 386e Staatsloterij. Trekking van heden. Hooge prijs17773 f 1000. Prijzen van f400: 709, 6435, Prijzen van f200: 3236, 14267. Prijzen van f100: 865, 1413,3271, 5799, 10186, 11244, 13465, 16710, 18233, 18457, 19154, 20970. Prijzen van f70. Straatroof. Zaterdagavond de 16 jarige slagersknecht, in dienst bij den heer Tissen, terwijl hij bestellingen wegbracht, onver hoeds aangevallen door drie hem onbekende personen. Op den Kinderhuissingel werd hij door hen voorover op den grond geworpen en al het geld (zijnde ODgeveer 20 gulden) uit zijn :ak gehaald. Waarmede de daders ijlings de vlucht namen. Aangifte is bij de politie gedaan, die een streng onderzoek naar dezen laag- hartigen daad instelt Nog alrywieldiefstal- 1 e i)Zaterdag is uit de vestibule van het Registratiekantoor aan de Nieuwe Grachteen rij wiel ontvreemd. Het mocht evenwel den eigenaar later zelf gelukken den dader, een als heer gekleed persoon, aan te houden. Sinjeur wist evenwel weer te ontkomen, met achterlating van het rijwiel. Gelukkig nog! Ernstige hotsing. Door verkeerd uitwij ken kwamen gisteren middag op het Kennemerplein twee motorfietsrijders met elkaar in bot sing, zoo dat beiden over de straat slingerden. Wonder boven wonder kwamen beiden met eenige lichte ontvellingen aan de handen eraf. Alweer een! Gisteren middag geraakte de 15 jarige H. Steenke in den Kloppersingel door het ijs. Niettegenstaande de politie hem al eeu paar keer gewaarschuwd had. Met moeite werd hij door den agent van. politie Kruiswijk door middel van een dreg gered en door dezen naar zijn woniug in de Cron- jésiraat gebracht. De ouders gaven hem een flink pak slaag. Personalia. Alhier is aan het Gemeente archief als volontair aangesteld Jhr. H. H. Roëll. De heer Niephaus, le secret, der Koninklijke Vereenigiug „Zang en Vriendschap", herdacht dezer dagen den dag dat hij óór twintig jaar secretaris der liedertafel werd. De nestor der vereeniging de heer J. v. Breemen had hem per brief kaart gecomplimenteerd, terwijl hij op de laatste repetitie namens be stuur en leden een hartelijk woord in ontvangst kon nemen, en den wensch nog jaren le secretaris van Zang en Vriendschap te mogen blijven I 25-jarigjubileum a.s. Woens dag hoopt de heer P. Ronde, blik slager aan de Centrale Werkplaats, den dag te herdenken waarop hij voor 25 jaar bij de H. IJ. S. M. in dienst trad. Voor de werkloozen. Een Zater dagavond gehouden inzameling ten bate der werkloozen heeft aan de Stoomtimmerfabriek van den heer G. R. J. Beccari f9,60 opgebracht. Gemeentezaken. Straatverbreeding. Straatverbreeding in de toekomst door rooilijn-vaststelling (men heeft beweerd, dat dit toch eigenlijk geen behoorlijke manier van doen is en dat 't ongeoorloofd is, de eigenaars bij eventueelen verbouw practisch van een deel van hun grond te ontrooven, iets wat we nog niet inzien!) deze soort straatverbreeding zal toegepast worden op de Schouw tj e sla an, die 15 M. breed moet worden en waarbij de zuidzijde een eind achteruit moet, en bij de Bartelj orisstraat, die nü bij de perceelen no. 38, 36/38 een vernauwing heeft, welke zal worden weggenomen, als deze straatverbreeding tot stand komt. Met het oog op deze laatste project-verbreeding, die een drukste der winkelstraten van de stad geldt, zijn we benieuwd of er in den Raad een woordje overgezegd zal worden. Varia. De heeren J. en 8. Winnubst alhier wenscht een stuk grond aan het Leidsche plein, 233 M2 groot, te koo- pen voor f 6.50 per M2, en de heer C. Ruigrok te Hillegom wil een dam leggen van 4 M. breedte in de sloot en daarbij een deel van den berm huren. Beide verzoeken worden door B. on W. voorgesteld ia te willige i. Een gedenkteeken onthuld. Op het kerkhof, waar de dood heerscht in den kouden, killen grond, daar is het, alsof de dood zijn macht heoft uitgestrekt ook over de vlakte van het kerkhof zelf. Alle hoornen, heesters, treurwil gen, alle planten laten meewarig hun takken, twijgen, ranken en stengels hangen, als hadde de dood met zijn al vernietigenden adem er langs gegaan. En het geheel was in dichte nevelen gehuld, die den bezoeker neerdrukten en droefstemden. fJet bezoek gold het graf van wijlen den heer A. 0. de Koek, in leven algemeen voorzitter van den Kon. Ned. Bond van Oud-onderof ficieren. Maanden terug hebben wij hem mee begraven en zijn lijk in den schoot der aarde zien neerdalen onder den trotschen schaduw van een reuzen lindeboom, te midden van een weligen plantengroei. Maar nu. Alles somber en doodsch. De takken kaal, de boom als een geraamte, waarlangs het grieze lige mistwater in akelige geluiden afdroop op de hardsteenen grafzer ken. En het deed goed op deze vlakte van den dood iets te zien gebeuren, dat niet dood was, doch krachtig voortleefde, n.l. de kameraadschap, die den betreurden doode werd toegedragen ook na zijn dood. Door de zorgen van den Kon. Ned. Bond van Oud-onderofficieren is op 't graf van den beminden voorzitter een gedenkteeken opge richt, dat gistermiddag te 2 uur onthuld werd en aan de familie werd overgedragen. Het achtbaar hoofd onzer Ge meente, de heer jhr. mr. J. W. G. Boreei van Hoogelanden en do lxeer F. M. baron van Lijnden als eere- voorzitter der schietvereenigiDg „Ge neraal van Merlen" luisteiden deze plechtigheid met hun tegenwoor digheid op. Verder waren tegen woordig, behalve de weduwe en verdere familie, het Hoofdbestuur van den Bond, de voorzitter M. Gerdes van Rotterdam, de vice- voorzitter J, H. do Beuk van Am sterdam, de secretaris J. L. A. Hessels van Delft, de penningmees ter A. W. V. Leinden den Haag. Verder 't bestuur en nagenoeg de geheele afdeehng Haarlem, ver tegenwoordigers der afdeelingen Rotterdam, den Haag, Delft, Utrecht, Arnhem, Amsterdam en Alkmaar. De overdracht van 't gedenkteeken namens den Bond aan de familie werd verricht door den Bondsvoor zitter den heer M. Gerdes van Rotterdam. Spreker herdacht den dood en het leven van dej oud voorzitter de Koek. Steeds heeft de Koek zijn plicht gedaan en voor zyn plicht deed hij alles. Uit zijn streven ging steeds het goede. Zelfs zijn ziekte kon hem niet weerhouden datgene te doen, wat hem dierbaar was. In de geschiedenis van den Bond staat zijn naam opgeteekend als: Vader de Koek. En zoo noemde hem ook de w. n. voorzitter bij zijn begra fenis. Spr. zette 't motief uiteen waarom de Bond besloot een gedenkteeken op zijn graf te plaatsen. Het is een dankbare hulde voor hetgene hij gedaan heeft. En dat is niet weinig, zijn hart klopte warm voor den Bond en dat gevoelde ieder, die met hem in aanraking kwam. Tot de familie zei spr., deze plaats dikwijls te bezoek8nOok de kinderen, die in verre werelddeelen verwijlen, zullen zich naar de plaats begeven, als zij in 't land komen. Steeds zal deze plaats hun getuigen hoe vader hun steeds is voorgegaan in het goede. Dit gedenkteeken is een bewijs van groote waardeering jegens den betreurden doode. Spr. droeg vervolgens 't gedenk teeken in eigendom aan de familie over. De voorzitter der afdeeling Haar lem, den Heer H. J. Bouman, dankte het Hoofdbestuur hartelijk voor het genomen initiatief. Deze onthulling is een groote daad, die niet voor komt in regiementen of voorschrif ten, doch voortspruit uit gevoelens des harten. Aan de Koek ziju wij zooveel dankbaarheid verschuldigd. Hij heeft bij zijn leven den Bond genoemd een stuk van ziju lichaam Welnu, hij is niet meer. Doch dit stuk leeft voort en aan ons kameraden, dat stuk te bestendigen. Er is sprake van reorganisatie in den Bond, goed, doch men rake het fundament door de Koek ge legd niet aan. Want, dat is hecht en stevig. Spr. dankte allen voor- hun welwillendheid en belangstel ling. De naam van Vader de Koek zal bij allen blijven voortleven, zoo lang de Bond bestaat. Op verzoek van spr. brachten toen allen als oud militairen nog een laatste saluut op militaire wijze De zoon zeide, dat deze dag voor de familie een droeve dag is, nu hij weer zoo levendig herinnert wordt aan ds laatste oogenblikken van dat'droove lijden. Gij allen zei spr. hebt een voorzitter verloren, een kameraad, een vriend, maar wij een vader, die met ons leefde en deelde alles. Wij waren trotscli op hem, niet omdat hij in 't openbaar leven naar voren trad, maar wijl hij een vader was in den volsten zin des woords. Maar deze dag is toch ook weer een blijde dag. Levendiger dan ooit begrijpen wij thans 't woord „Ka meraadschap", dat altijd in den Bond vooropgesteld is. Vader bemin de dien Bond. Op zijn sterfbed heeft hij gezegd: „Door myn Bond wil ik gedragen worden naar 't graf en 't vaandel zal mijn kist dekken"- De familie aanvaardt gaarne 't gedenkteeken. Spr. dankte ten slotte allen voor de belangstelling. Hiermede was de indrukwekkende plechtigheid geëindigd. Bij velen blonken tranen in de oogen. Het gedenkteeken draagt tot opschrift: „Ter herinnering aan A.C. de Koek, geb.12 Febr, 1842, overl. 11 Juni 1907. Medeoprichter en algerr. voorzitter van den Kon. Ned. Bond van oud-onderofficieren. Van zijn dankb're kameraden." Daarboven is tusschen eikentak keu 't bestuursinsigne van den Bond uitgebeiteld, het rozet waaraan het Nederlandscbe Wapen. Een 35-jarig bestaan. Op schitterende wijze heeft Zater dagavond in den Schouwburg het Genootschap „MelpomeueenThalia" zijn 35 jarig bestaan herdacht. De zaal was stampvol. De feestelijkheden namen eau aanvang met een warme openings rede van den voorzitter, den heer W. Smit- Na allen het welkom toegeroepen te lebben wees spr. op het groote feit, dat de vereeniging nu 35 jaren be staat-, riep het verledene terug in de herinnering en wekte krachtig op t genootschap steeds krachtdadig te blijven steunen. De werkende leden zongen ver volgens op verdienstelijke wijze de feestcantate. De Voorzitter, de heer Heuper man, en de eere-voorzitter, de heer Ligtvoet, van het feestcomité .delden daarna allerhartelijkste toe spraken. Wyzend op de groote concurrentie, die thans onder de vereenigingen gevoerd wordt, moest spr. toch tot zijn genoegen consta- teereD, dat 't genootschap „Melpo mene en Thalia" steeds het hoofd boven water heeft gehouden en nog steeds in bloei toeneemt. Dat de vereeniging in die 35 jaren veel lief en leed heeft doorgemaakt spr. behoeft het nauwelijks te ver zekeren. Welker vereeniging is dit ot niet beschoren? Als blij vend aan denken bood spr. namens het feest comité 't genootschap een prachtig marmeren piëdestal met inscriptie aaD, voor 't vaandel der vereeniging. Op hartelijke wijze werd door den Voorzitter namens de vèreeni- ging dank gebracht. Het jubileerende genootschap werd vervolgens gehuldigd in een keurige toespraak door den voor zitter der muziekvereeniging „Har monie," onder aanbieding eener mooie, zilveren herinneringsmedail le, die door den Voorzitter met eeu gepast dankwoord namens 't Ge nootschap aanvaard werd. Het feestprogramma, althans het eigenlijke, nam nu een aanvang. Het voorgaande waren meer offi- cieele plechtigheden. Aardig klonk door de zaal het lieve gezang van de veertig kinde ren, allen in het wit met blauwe ecliarpen. De opstelling verdiende bewondering. Met veel genoegen werden ver schillende feestmarschen aange hoord, die door de gramophoon ten gehoore werden gebracht. De heer C. Wagner, eerelii der vereeniging, had een vroolijke vaudeville bewerkt „De verjaardag van Weeuw Meike". De opvoering viel bijzonder in den smaak en het lieve, kinderlijke spel van mej. Ali Souwer, die de rol van Roosje speelde, verdient in 't bijzonder genoemd. Maar ook 't blijspel „De t\v<e vrienden" werd luide toegejuicht. Het werd los en vroolijk gespeeld. Aan Bromberg alle eer. Een mooi nummer was ook het „Roeierslied", dat door een 12tal bevallige meisjes in schommelende beweging, als zaten ze op 't water, gezongen werd. En tot slot, het glanspunt van den avond: „Het Bloemenmeisje", voorgesteld door mejuffrouw Corrie Scheffer. In haar witte japonnetje, dat evenals haar haai kroon tusschen groenende wynranken als het ware bezaaid was door flonkerende diamanten en kleursteenen door de vele electrische lichtjes, zong zij met haar zacht, lieve stemmetje eenige schoone liederen. Zij maakte een diepen indruk en bracht door haar nederig optreden de aanwezi gen in stille verrukking. Na het feestprogramma volgde onder leiding van den heer J. Medegedeeld door H. O. Tombkbqh en Co 20 Januari. vorltte koer. He en South. Fac. Common Marine. Pref. pref. Comm. Steel Topeka 2e pref. Mexican. Common Kansas. Pref. Common Wabash Union 8outbern Rails Car Foundry Common Erie Missouri Rock Island Ontario Denver Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Great Cobar Rusland (Hope. Consols 751/a 03/4 757/g 6% 17V2 171/4 SO*/» 311/2 73% 741/4 15i/4 151/, 23l/j 23'/4 53 521/2 0% 9% 127 128 11S/l6 10% 31Vs 3111/l6 161/4 161/2 25U/16 251/2 15i/8 15 351/4 851/4 20% 217/g 276 283 Bi/ia 81/8 33 33 511/2 4% 4% 127 132 761/2 76% 77 781/4 37 97 125 129 155 157 285 295 382 411 433 440 480 577 639 657 702 724 725 752 786 806 816 876 909 955 995 1030 1079 1090 1107 1135 1136 1160 1184 1194 1261 1262 1358 1387 1502 1508 1511 1538 1539 1549 1643 1659 1691 1694 1699 1760 1769 1791 1801 18S9 1894 1916 2006 2019 2123 2166 2222 2226 2268 2336 2374 2414 2420 2423 2429 2460 2466 2469 2503 2593 2606 2617 2708 2712 2751 2769 2873 2896 2941 3049 3106 3137 3140 3181 3-08 3222 3250 3263 3311 3318 3342 3365 3 86 3426 34o8 3479 3j29 3539 3549 3554 3578 3596 3644 3820 3847 3940 4012 4036 4039 4062 4063 4076 4166 4171 4180 4187 4264 4316 4313 4408 4432 4469 4501 4570 4601 4615 4640 4671 4640 4777 4863 4974 5038 5048 5123 5166 5179 5231 5300 8399 5356 8417 5388 8590 5395 8038 5456 8761 5498 8794 5536 8812 5543 8815 5558 8826 5678 8857 5720 8867 5631 8875 5842 8892 5927 8894 6066 8979 6111 8993 6118 9036 6263 9066 6171 9-02 62S5 9188 6318 9191 6330 9247 6396 9z97 6544 9324 6569 9107 6590 94o0 6624 9451 9522 9566 9570 9607 9608 9659 9691 9526 9866 9898 9905 9976 9989 9992 6641 6665 6722 6790 6809 6858 6970 7005 7016 7026 7081 7200 7225 7248 7284 l0u09 7328 1°026 7383 10033 7450 10°77 7506 10084 7555 10088 7780 10232 7795 10222 7805 10275 7814 10322 7845 10391 7883 10433 7885 10444 7938 10465 7988 10528 8015 10576 8021 10630 8085 10716 8096 10761 8104 10766 8141 10814 8177 10910 8198 10926 8208 10939 8220 10986 8244 11012 8263 11044 8291 11060 8308 11118 8328 41154 8377 11187 11205 1 229 11358 11360 11446 11535 11576 11585 11747 11765 11847 11868 11889 11928 12018 1x025 12112 12154 12176 12397 12410 12420 12469 12490 12508 12555 12574 12577 12609 12638 12650 12673 12676 12797 12828 12873 12911 12933 12934 12969 82984 12995 13030 13062 13162 13256 13298 13316 13379 13439 13443 13469 13480 13502 13553 13597 13598 13616 13661 13686 13691 13748 13761 13778 13798 13804 13875 14062 14098 14114 14134 14234 14271 14377 14455 14467 14505 145x0 14564 14678 14(36 14821 14939 14967 149(1 15047 15x46 152U1 15307 15320 165x2 15618 15619 15630 15705 15737 .16816 lo8(9 15893 15987 16012 1ÖU67 16066 16075 16086 16207 16209 16210 16253 16350 16359 16365 16420 16487 16217 16554 16589 16592 16610 lu620 16633 16772 16810 16854 16869 16916 16969 16983 17020 17028 17086 17114 17227 17281 17312 17354 17447 17477 17531 17543 17629 17630 17769 17781 17916 17946 17984 18046 18058 18194 18206 18381 18476 18539 18549 18671 18694 18709 18780 18195 18831 18861 18891 18917 18957 18943 18949 19120 19147 19167 19365 19366 19385 19470 19510 19530 19539 19560 19563 19594 19688 19728 19756 19761 19781 19832 19860 19876 19898 19929 19940 19959 19966 20009 20085 20123 20162 20272 20340 20352 20353 20389 20395 20396 20434 20531 20683 20744 20746 20836 20959 20964 20903 "JIJ- MUI I W is 72 2655 5780 8390 11678 15459 18001 208 2827 5812 8427 11797 15534 18055 242 2883 6025 8559 1x014 15572 18264 249 2903 6148 8743 12222 15611 18376 336 2952 6169 8744 12454 15673 18506 397 3116 6261 8754 12597 15708 18513 466 3320 6279 8999 12701 16003 18524 664 8402 6432 9174 12711 16587 18644 804 3520 6623 9340 12884 16595 18656 1086 3525 6650 9348 13111 16621 18781 1 16 3555 6708 9594 13192 16655 18919 1187 8650 6750 9651 13259 16731 19332 1223 4100 6796 9735 13306 16784 19340 1527 4353 6964 99(5 13327 16918 19374 1562 4542 7011 9983 13626 16959 19667 1569 4558 7061 10125 13723 17190 19742 1646 4581 7184 10380 14035 17279 19755 1763 4585 7266 10455 14133 17315 19809 1795 4732 7291 10535 14163 17328 19989 1 39 5065 7377 10596 14250 17369 20023 1968 5175 7801 10606 14465 17574 28526 2172 5222 7908 10710 14555 17621 20583 2186 5377 7959 10711 14562 17666 2412 5436 8154 11395 14674 17901 2505 5459 8193 11619 14341 17979 2605 5633 8348 11644 15894 17990

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 2