DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND, Bergmolen. §5 SS SFH I UITENLAND. BINNENLAND. Telegrammen. Kineferhuisvesl 3l-33y Haarlem NDAO 27 JANUARI 1908. 328te Jaargang. No. 6796. fa fcJaifc Bureaux van Redactie en Administratie: interc. Telefoonntismsnes* I4SS. Het geloof der ongelooyigen. \lgemeen Overzicht. toring van telegraaf en tele- 'erkt ook op het buitenland- ïeuws zeer verlammend. telegrammen komen met ging, eu daarom kunnen we oor heden in onze beschou |?n kort zijn. i daag vergadert de Frans che weer: de Marokkokwestie, i onverwachte tussclienkomst elcassé, is daar de question 3 nte. Uit Marokko-zelf luiden de berichten niet erg bemoedigend. Volgens rechtstreeksche berichten uit Marokko heeft generaal d'Amade bij Settat werkelijk een volkomen nederlaag geledende Franschen moesten na een strijd van elf uur terug trekken wel in goede orde maar voortdurend bestookt door de Marokkanen. Men zie verder onze telegrammen. De Spaansclie bladen zijn over den toestand allesbehalve tevreden. De „Impartial* vergelijkt het steeds verder en door niets te rechtvaardigen doordringen der Franschen bij het verhaal van den spijker van den man, die zin had in een huis dat hem echter niet toebehoorde; hij vroeg toestemming om een spijker in den muur te slaan om zijn hoed aan te kunnen ophangen, hetgeen hem werd toe gestaan. Op den duur wist de listige man hier echter een rechtstitel aan te ontleenen, die hem eerst het bezit van den muur, toen van de kamer eu ten slotte van het gebeele huis verzekerde. Een ^oppositieblad, de „Liberal" vraagt heel ter snede: „Waar is Müller'?? Diens naam heeft* men zoozeer vergeten, dat we eigenlijk niét precies meer weten, of de Zwitsersche kolonel, die indertijd als generaal-inspeeteur over de Murokkaansche politie werd aange steld wel zoo heet. Eu toch werd deze betrekking als de hoeksteen beschouwd van hot werk der Confe rentie. Misschien kan de heer Müller ons vertellen, of deze „politie opera tie" die de Franschen niet in Casa blanca, maar in het binnenland van Marokko uitvoeren, met de Acte van Algeciras strijdt of niet. En dan kan hij ons meteen ook wel eens vertellen of hij als kolonel en als de werkelijke vertegenwoor digerder mogendheden den generaal d'Amade kan verzoeken zich terug te trekken. Wij wenscheu, dat de heer Müller nu eidelijk eens op het tooneel verschynt Te IIull is een dezer dagen ge houden het achtste congres van de groote Engelse lie arbeiderspartij de Labour Party. Op dat reusachtige congres werd met 951,000 tegen 91,000 stemmen, een verhouding dus van 10 tot 1, een voorstel verworpen waarin het socialisme tot eindoel van het streven der partij werd gesteld. Maar ziet, den dag daarna werd met_510,000 stemmen tegen 460,000 een besluit aangenomen,dat het socialisme wel het einddoel van de partij wezen zou! Als oplossing van dat raadsel wordt er nu wel bijgevoegd, dat de groote vakver- eeniging van 't spoorwegpersoneel (bij ongeluk!!) had voorgestemd hoewel ze eigenlijkhad moeten tegenstemmen, doch daarmee is nog niet verklaard, hoe de stem menverhouding van 10 tot 1 opeens is kunnen veranderen in ongeveer 3 tot Het parlementslid Cbeckletonhad misschien nog zoo'n ongelijk niet, toen hij bij het bekend worden van de tweede stemming wel een beetje onparlementair uitriep: „Jullie bent gek Of het moest wezen, dat de „neutrale" vereeniging, zooals wel meer gebeurt, 'n beetje kleurenblind geworden is en niet meer weet wat eigenlijk rood is. Voor de Katholieke werklieden ligt in de houding van die „neutrale" arbeidersvereeniging ook nog een lesje opgesloten. De Engelsche Katholieke werk lieden wilden nl. dat op 't congres de kwestie van 't godsdienstonder wijs op de lagere scholen ook in behandeliug komen zou. Hun aan vraag werd ccbter doorliet „bureau" afgewezen, omdat naar 't heette, het te laat ontvangen was!,... Commentaar overbodig I We hooren weer eens wat over de Doe ma in liusland, die weer aan het vergaderen is. Maar.... niet veel goeds Men vertelt nl. to St. Petersburg dat er weer een nieuwe politieke crisis in Rusland dreigt, waarvan liet gevaar evenwel ditmaal niet zoo zeer geiegen is in de Doema, dan wel in den Rijksraad. Eerstgenoemde, zoo zegt men, zal zoowel de vlootwet, als de wet op de locale rechtsbedeeling wel aan nemen. Doch in den Rijksraad zullen beide wetten afstuiten op een sterke op positie, waarvan het doel is, een dubbelen slag te sla ui, n.l. bet kabi net en de Doema beide te doen vallen. De Rijksraad kan n.l. niet ontbonden worden, zoodat de toeleg voor dit lichaam zelf geen gevaar oplevert. niettegenstaande de zitting bij be sluit van den minister is gesloten. Gebeurt dit, dan zal de regeering den staat van beleg «afkondigen. De troepen zijn geconsigneerd. De stad is overigens volkomen rustig. PARIJS, 26 Jan, Generaal d'Amade commandant van de Fransche troe pen in Marokko, telegrafeert, dat de vastelandscolonne zich 23 Jan. op 50 KM. zuidelijk van Boeznika bevond, en 24 Jan. zich zuidwaarts met een detachement vereenigde, dat uit het gebied der Medoerna over Ankora naar Oled gezonden was. De vereenigde troep?n werden aangevallen door een legermacht van de stammen der Medekra, Zeela's en Oeled Ali's. De vijand werd met verliezen teruggeslagen, na een gevecht, dat 4 uur duurde. De Franschen hadden zes ge wonden, waaronder een luitenant. Zij hadden zware vermoeienissen te doorstaan, bij een marsen 'door een geaccidenteerd terrein. BUENOS-AYRES, 25 Jan. Men verzekert, dat de Kamers het plan hebben Maandag te vergaderen, De Kabinetscrisis. Men schrijft uit Amsterdam aan de „N.R.C.": Wij stelden hedenmorgen aan den kabinetsformateur, mr. Th. Heems kerk, de vraag, of in zijn terugkeer naar de hoofdstad, tot voorloopige hervatting van zijn werkzaamheden als wethouder van financiën, eene aanduiding mag gezien worden dat de ministerieele crisis haar einde is genaderd of weldra nadert. Het antwoord van mr. Heemskerk luid de ontkennend. Er valt op eene spoedige oplossing niet te rekenen. De tusschentijdsclie overkomst houdt verband met de noodzakelijke af doening van allerlei gemeentezaken, waarvan de behandeling geen lan ger uitstel lijden kon. Uit de Staatscourant. Bij Kon. Besluit van 17 dezer zijn benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau dr. Spengler, president van den „Aerzte-Yerein" van het Kanton Graubiinden, verantwoordelijk ge neesheer van het Nederlandsch sa natorium voor longlijders te Davoa- Platz, en H. D. Mispelblom Beijer, te Nij megen, eerelid der Vereeniging tot behartiging der belangen van Ne- derlandsche longlijders te Davos. Bij Kon. Besluit van 25 dezer is aan J. Evenblij, op zijn verzoek, met ingang van 1 April, een eer vol ontslag verleend uit zijne be trekking van notaris te Amsterdam. Benoemingen. Men schrijft aan het Centrum Van de twee millioen katholieken woont meer dan de helft boven den Moerdijk. Bij aijn optreden als minister van Justitie vond mr. Van Raalte de bezetting der colleges van de reeh terlijke macht boven den Moerdijk als volgt: In de 4 gerechtshoven te Amster dam, Den Haag. Arnhem en Leeu warden met 42 raadsheeren waren er drie katholiek. In de 19 rechtbanken te Amster dam, Alkmaar, Haarlem, Utrecht, Den Hrag, Rotterdam. Dordrecht, Middelburg, Zierikzee,Arnhem, Zut- phen, Thiel, Zwolle, Almeloo, Leeu waarden, Heerenveen, Groningen, Winschoten en Assen met 138 rechters waren er zeven katholiek. Minister Van Raalte heeft de kans gezien dit getal van zeven terug te brengen tot vijf. Baron Clifford. Uit Den Haag wordt gemeld: Baron Clifford, de opperhofmaar schalk van H. M. de Koningin is ernstig ongesteld. De Koninklijke familie kon Zater dagavond, deswege het „Casino"- bal niet bijwonen. Geen sociale week. Wij vernemen, dat op een Woens dag door de Katb, Soc. Actie in Utrecht gehouden vergadering, is besloten, dit jaar geen sociale week te houden. Een voorstel, dat van het Centraal Bureau reorganisatie voorstellen vordert, is aangenomen. (Tijd.) Mist, ijzel en dooi. De schrikkelijke week van mist ligt achter onzen rug. Ze is een ruwe geweest voor velen voor. de scheepvaart, die stil lag en allerlei ongelukken kreeg, - voor het Rijk en de gemeenten en de maatschap pijen, die hun telegraaf- en telefoon netten zagen versplinteren en ver nielen zonder dat er iets aan te doen was, en voor tal van particulieren, die door de ophouding der tele grammen enz. belangrijke" schade ondervonden. Overal haast zijn de telegraaf- en telefoon draden vernield het spoor wegverkeer zelfs heeft er erg mee te lijden gehad. En het zal nogheel wat tijd en geld kosten voor alles weer in orde is. intusscken heeft de sterke dooi de „kluisterbanden" die alles om knelden, op zeer vaardige manier „geslaakt". Gelukkig dat het zoo sterk dooit, dan wordt daarmee ineens een eind gemaakt aan het zinneloos en gevaarlijk probeeren, of 't ijs nog wel sterk isdat anders zooveel offers vraagt. Onze liefden ter zee. Bij Kon. Besluit van 24 dezer is als blijk van goedkeuring en te vredenheid, de gouden eerepenning voor mensclilievend hulpbetoon en een kffelijk getuigschrift toegekend aan Jacob Schroevors, schipper, te Vlissingen, en F. H. Jilleba, kwar tiermeester, schipper van de red dingboot Willem III te Vlissingen; eu de zilveren eerepenning voor menschlievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift aan Job Schroevors, schipper; G. Schroevers, visscher; J. Schroevers jr., ketelmakerK. Schroevers, visscher; L. Schroevers, visscher; J. van de Ketterv, visscher, allen te VlissingenI. Kamermans, kwartiermeester; L. Jilleba, roeier der 1ste klasse; J. Jobse, roeier der 1ste klasse; W. Burgers, roeier der 1ste klasse; J. de Buck, roeier der 1ste klasse; P. J. Balje, roeier der 1ste klasse; en C. F. de Smit, roeier der 1ste klasse, allen behoo- rende tot debemanning van do redb. Willem III te Vlissingen, wegens de door hen, in gemeenschap met levensgevaar verrichte redding van de bemanning van den Engelschen schoener Doris, welke in den nacht van 14 op 15 Ü3C. op de Rassen bij Westkapelle gestrand is. In aansluiting hieraan wordt nog gemeld uit Vlissingen: Gisterenmorgen werd door den burgemeester van Vlissingen n sladhuize aan den jongen Jacob van de Ketterij en zijn moeder tneedegedeeld, dat het Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden heeft behaagd, als blijk van Hoogst- deszelfs waardeering voor hst aan deel, dat hij heeft genomen in do dappere en menschlievende daad der redding van drie menschen van de bemanning der Doris, f50 te voegen bij het bedrag, dat namens de huldigingscommissie op een postspaarbaukboekje voor hem is ingeschreven en waarover hij op dezelfde wjjze zal kunnen beschik ken als over het bedoelde bedrag der huldigingscommissie. Aan den Hoek van Hofland. Wie dacht, dat ter beveiliging van de scheepvaart alles in orde was aan den Hoek van Holland, moet eens lezen, zegt do Residentie bode, hoe een aantal reeders, carga doors en agenten van vaste lijnen, wonende te Rotterdam, thans in een adre3 aan de Kamer van Koop handel aldaar erover klagen, dat van Rijkswege niet die maatregelen werden getroffen, welke de veilige vaart van schepen uit zee tot binnen de hoofden van den Nieuwen Waterweg ten alle tijde voldoende verzekeren. Een staaltje. Ten gevolge van de aanvaring tusschen de stoom schepen „Lindesfarne"en „Johanna," zonk op den derden Januari eerst genoemd schip in ruim 6 vaam water, op een afstand van ruim 3 K. M. van den kop van het Noorderhoofd en 250 meter benoor den de lichtenliju, welke lijn de schepen moeten volgen om veilig den Waterweg te kunnen invaren. Dat wrak was natuurlijk gevaarlijk voor de scheepvaart. De aanwijzing ervan zou kunnen geschieden door een wraklichtschip, voorzien van eeu inrichting tot liet geven van mistseinen, op de plaats van het wrak te leggen. Maargeen zoodanig vaartuig was te Hoek van Holland aanwezig. Zelfs het leggen van een lichtbrulboei als wrakton, was niet mogelijk, daar ook deze ontbrak. Eerst werd er toen een loods- stoomboot gestationneerd, die echter noodig was voor den gewonen dienst daarna een zeilloodsschoener. Dit scheepje.... moest bij opkomend slecht weer vluchten en schiep toen den hoogst gevaarlijken toestand, dat geen enkele aanwijzing van het wrak gegeven werd. Daar deze toestand niet bestendigd kon worden, werd last gegeven, de lichtbrulboei, liggende voor den hEUILLKTON, IDE HURLEM» GO m P V ABONNEMENTSPRIJS: maanden voor Haarlem fl.85 de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) 1.85 de overige plaatsen in Nederland franco per post l,8t derlijke nummers0.05 PRIJS DES ADVERTENTIËN: Van 16 regels f0.60 (contant)! 0.50 Elke regel meer0.10 Groots letters naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen 25 cent per advertentie A contant. niet zonder reden vaak opge- .at zij, die niet in God gelooven, er-onafhankelijk zeggen vrij te alle „gezagsgeloof", die het i, van God loochenen zelfs, tot bijgeloof, tot geloof aan en spoken, tot spiritisme en excessen. jelooven niet aan God" zeide I iselredenaar van de 18e eeuw L leerrede over het ongeloof, F; ze gelooven aan somnam- bewijs van de waarheid dier t vinden we weer in eenFranach jj? lat een aflevering van een P ,'he „Revue" bespreekt, die in w voornaamste steden van het vige Frankrijk verschijnt en e anticlericalen tnllooze lezers i (levering bevat namelijk als tikel niet meer of minder j een artikel van wijlen Paus elijk, het staat er onderPaus - beeft volgens de redactie van iloovige tijdschrift, dit artikel ,riali8eerd" geschreven 'r de laatste zinsnede van dit eesten-document •tisten, wanhoopt nooit aan tak. Ik, oud-paus op aarde, sta en waak over u, om u te helpen >- entente te zoeken tusschen de iieke eenerzij ds die mij dierbaar !- bedriegen ze zich een weinig spiritisten anderzijds, die zoo oor mij zijn in het bestaan aan ijde dès grafs!" aaronder: Pius IX. Paus! moet waarlijk een groot geloof oen groot geloof der onge- J, om dezen kost te slikken, sou niet de moeite waard zijn, en nonsens die echter voor 5 ot deel van Frankrijk's kerk ers tegenwoordig toch „het" word hier mede te deelen, et niet dat er een diepe les erborgen. rel dezede drang naar het ge- zóó den mensch ingeschapen tuurlijk overheerschend, dat r het ware geloof uit het hart enschen is verdwenen, hij -ast om dat geloof door iets vat dan ook, te vervangen. Alles Jen mensch dan goed genoeg het stralend gelaat van den 1 Sinnï zich verbergt achter een icht men het gouden kalf op (Naar het Duitsch.) kwam dikwijls voorbij den molen, e soms ook een glas, warme melk, 'Venwel niet lang zitten en sprak •emand, ze had vurige, levendige die gewoonlijk als sterren in het gezicht schitterden, maar somtijds -Eten ze dof en glansloos. keek deze vreemdelinge steeds met t en bewondering aan. doorzichtig blank waren hare met 1 en diamanten veivierde handen, "er nooit gewerkt hadden, hoe chi- önd haar die hoed met kostbare vangende veeren op het overvloe- 'arto haarhoe klein cu smal zat 1 etjo in de elegante schoentjes! 'teld zag de dame er niet uit, maar 'dotten warm steeds van du duur- u Jen en naar de laatste modes. Woont toch eigenlijk in uw huis üuotmoeder eens op een avond, 1 eigenares der villa, een eenvou- feuw cn een oude bekende, kwam of er nog melk te krijgen was, bakken wou en niet genoeg had. 'ijst der badgasten verscheen zoo Q°g niet. "rouw Barones van Rustaljo", kreeg 2j; 'fiitAoord. hf 18 èr,n beroemde zangeres, dooh *feert ieig ju haar keol. Dat heeft zy h barer zang-reize» opgoloopen «n hoopt nu, dat de gezonde lucht hier haar helpen zal." „ZoO, zoo,zo betaalt zeker wel een goeden prijs?" „Ik kan er niet over klagen. Nu, hoe staat het, heb je nog wat melk voor me 1" „Ik heb zelf niet genoeg. We hebben maar éön koe meer." „Nu, dan ga ik maar ergens anders zien." Zoo was dan Eva's nieuwsgierigheid eindelijk bevredigd. Inderdaad had mevrouw Rustello, die sinds eenige jaren weduwe was haar overleden man heette Gilbert van Slech ter niet alleen in het binnen-, maar ook in 't buitenland grooten roem behaald maar nu moest zij rust en de eenzaam heid zoeken, want "zij had door al te groote inspanning een keelaandoening gekregen Zy mocht heek maal niot meer zingen en ze leed veel door dit verbod, want met hart en ziel was zij kunstena.es. Geheel eu al de muziek vaarwel zeggen, zou haar onmogelijk zijn geweest. Dikwijls zat zij nog laat piano te spe len. En dan klonken lijdendmelodieën naar buiten, nu eens jtiic end dan weer vol vertwijfeling klagend. Bij wylen sloop Eva er heen en luister de. Dan was het of men prettige maar toch huiverige sprookjes hoorde vertel len. Zij kreeg immer een zoete gewaar wording over zic.h eu neuriede, tehuis gekomen, menig wijsje na, dat ze ont houden had. Op zekeren dag, toen Hans Si venman en Margriet 't bosch ingegaan waren om hopt te* halen en er door 't koude weer geen gasten gekomen waren, zong 't meisje e-nige volksliederen om grootm#e- der een plezier te doen, daar ze het ge vraagd had. Eva's stom, hoewel heclemaal niet ge schoold, had een wonderbaar vollen, zil verhelderen klank. Mevrouw van Rustelli had een korte wandeling gemaak, kwam voorbij den molen, bleef plotseling stilstaan, luisterde met de hand aan 't oor tot de laatste toon wegstieif. Daarna trad ze 't oude gebouw en de kamer binnen. 't Was een vreemd gezicht die elegant gekleede vrouw in dat nederige, slecht gew.eubileerde boerenvertrek Een heeriijke geur stroomde van haar kleeren, die elegaut om haar slanke, vor stelijke taille zaten. Hoewel het reeds einde Mei was, tooh droeg zij nog een prachtige pelsboa om den hals. De mulderin zag natuurlijk keelemaal niet, wie binnenkwam, Eva evenwel sprong op en vroeg wat of de Genadige Vrouwe verlangde. Da barones vroeg om een glas heeta melk, maar wilde het niet in 't prieeltje gaan drinken. „Laat me hier blijven, Jief kind," zei ze lachend. „Ik houd van afwisseling. In deze ka mer met haar groote, groene kachel en de kleine in lood gevatte ruitjes to zitten, is nu weer eens iets anders. Spin jij maar gerust- door, moedortje! Hoe minder men zich om my bekommert, lioo liever ik het heb." Terwjjl zy zoo sprak, keek de Prima donna in den boven de kast hangenden spiegel en een lachje van bevrediging speelde om haar lippen. Zou men niet gedacht hebben, dat hier eon fee binnen gekomen was? En al was ze dan ook niet meer in haar eerste schoonheid, tooh werd de gevierd» zangeres tooh altijd oog door den glans eener zeldzame schooi- beid omstreek! en gratieuesheid on ele gance lagen in elk barer beweggingen, „Mulderin, wat heb je met 't meisje toch eigenlyk voor? Aldus begon ze, ter wijl ze met kleine tusschenpauzen de warme melk opslurpte. „Voor? Wat kunnen wij van onzen kant. er mee voor hebben?" „Zal ze altijd alleen de gasten blijven bedienen, melk warm maken en koffie zetten „Als ze bij vreemden gaat dienen, zal ze ook wel flink moeten aanpakken. Ik heb alleen iemand noodig, die met me op en neer gaat en zich in alles be kommert. Ik ben oud en half blind, en Margriet is nog een kind." „Weet gij wel, dat uw kleindochter een der mooiste stemmen heeft?" „Jawel, ik zag altijd, ze moet wat meer zingen, doch ze geeft er niet veel om, daar nooit iemand anders dan ik ver naar luister'." „Ze heeft een dravert in haar keel." „Wat? vroeg de oude. „Jft, wat meent u dan?" „Ik bedoel, dat Eva haar fortuin en dat harer familie maken Kan." „Eva? O, nee. Luister dan eens, hoezoo dan?" „Uit deze stem ia goud te slaan, zy moet alleen maar verzorgd en ontwik keld worden U verstaat mij niet, wel? Welnu, in 't kort gezegd-: Uw klein dochter moet zingen leeren." „Ja, ja, in de stad? Dat zou ze reeds lang mogen. Maar dat kost te veel geld voor arme lui. Wie zal het betalen Ik heb er geen geld voor en de Dohmes doen niets voor 't meisje." „Ik denk deu hcelen zomer hier te zul len blyven. Stuur Eva dagelijks naar mrj. Dat kost niets en dan kunnen we verder zien. Ik blijf hier toch nog een hecle poos. Een talent ontdekken enaankwee- ken, zou me veel verstrooiing geven." „Het meisje heeft in de molen veel te doen. Ik kan haar niet missen." „Neen, grootmoeder, zoo moet je niet praten!" riep Eva nu. „Gij weet, dat ik om uwentwil nog hier blijf, en veel liever reeds lang geweest zou zijn, want meer dan hier behoef ik nergens te werken en beter heb ik het zeker overal en overigens ik zal tijd genoeg hebben u te helpen, al zou Mevrouw mij ook aannemen." „En als Mevrouw de Barones er genoeg van krijg, zich met jou in te laten, dan heb je liier heclemaal geen plezier meer in 't werk." „Ben maar niet bang, grootmoedertje," kalmeerde Mevrouw Rustelli met haar zachte stem. „Gy zult in elk geval er geen schade door lijden. Ik geef dikwijls om aan mijn grillen te voldoen en mijn luimen te bevredigen, dikwijls veel geld uit. Maar aan dezen nieuwen gril is thans ook een menschlievend oogmerk verbonden, daar ik een jong' schoon schepseltje den weg tot 't g luk banen wil. Ziedaar!" Zo opende haar elegante beurs en legde een goud stuk op tafel. „Ik bespreek uwe kleindochter om te beginnen voor vier weken, dagelijks een uur laat ons zeggen van twaalven tot eenen Ben ik het dan moe geworden, dan heb je er nog niets bij verloren. Gaat even wel alles, zooals de hoop en wensch, dan zal Eva later wol in de gelegenheid ziju je een rijke ondersteuning te geven. „Nu ja wanneer u er plezier in blijft houden." „Ik kom, genadige Vrouwe! Morgen precies om 12 uur ben ik bij u!" riep Eva de handen der barones kussend, die nu wegging nadat zij de oude vriendelijk goeden dag geknikt had. Den heelen nacht- kon t meisje niet slapen. Het was als rees plotseliny een feeën paleis voor haar geest op," als zweefde plotseling een gouden brug voor haar oogen, wanneer zij heen kon snellen naar den lichtenden tempel van 't geluk. Bevend van verwachting, van vrees en hoop, begaf zij zich op het afgesproken uur naar haar beschermster, die haar nu een eerste examen zou afnemen. Het geoefende oor der kunstenares had zich niet bedrogen: het meisje uit den molen beschikte over een benijdengewaar- dige stem en een fijn muzikaal gehoor. Tijdens den wintertijd liacl dc schoolmees ter aan Eva de noten geleerd, maar ver der was voor de vorming harer talenten nooit iets geuaan. Mevrouw Rustelli nam zich voor volle sonore, als metaal klinkende orgaan te scholon, zoodat het, toen de herfat na derde, zich reeds tot een verrassenden glans en omvang ontwikkeld had. Eva was langzamerhad menigvuldige!' en langer in de villa geweest, want de baronnes hield van haar. Het jonge mos je verstond de kunst de zenuwachtige, lijdende vrouw te verstrooien en zich naar al hare luimen en dikwijls heel rare in vallen te voegen. Zij was altijd hartelijk, altijd bereidwillig, altijd vol toegevendheid. Als onopgesmukt' ki d van :t land, bezat (Wordt vervolgd

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 1