Laatste Nieuws. R. K. Baitenmeid, De schoonheid gaat weg wanneer de bloedarmoede aankomt Sociale Berichten Ingezonden tededeslingen. Arrontü&sements Rechtbank van Haarlem VAN ELDERS. Kerknieuws. Marktnieuws Amsterdamsche Beurs. Gezocht. INGEZONDEN. Aanbestedingen, Rechtszaken. soy, 8*/, 123 UVs 29V, 15»/, 233/4 141/, 831/, 2D/S 282 Advertentiën. evenal» bet groote looneel aau bet einde, van indrukwekkend drama tisch effect. In Isalberti hebben we uan toch waarlijk een kunstenaar, die zoowel vocaal als dramatisch een eerste rangs-kraQlit mag heeten Van de andesajsolishsu kan slechts goeds worden gezègcTT Canetto was een goede Z"niga met !n mooie «tem en goede voordracht, aiover- dreef hij wel eens in 't groteske, de beide gezellinnen van Carmen waren vooral vocaal uitnemend, al heeft signora Paganelli allesbehalve 'n Mercedes-figuur, Caronua was een uitstekende Escamillo en Lina Cas3andro een lieve Micaela. Met het orkest, dat onder leiding van Pucetti zeer goed zijn best deed al raakte het soms leelijk uit de maat, wat echter een niet te vermijden gevolg most zijn van de plaatsing in onzen schouwburg en mat het koor, dat werkelijk yerdienstelijk zong, heb ik alles gememoreerd, geloof ik. Neenik vergat nog de monteering, die uit stekend, de figuratie, die slecht, liet jongenskoortje, dat een paskwil, en de smaakvolle dansen, dio zéér goed warenS. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst oj niet geplaatst, wordt de copy den inzen der niet teruggegeven. Coöperatie en de R. K. Volksbond. Geachte RedactieI Met groote verbazing heb ik kennis genomen van het inge zonden stuk onder bovenstaand opschrift van zekeren O. in uw geëerd blad van Dinsdagavond. O. keurt het in strenge bewoor dingen af, dat verschillende leden van den It. K. Volksbond een af- deeling hebben gevormd, die zich ten doel stelt het exploitceren eener Coöperatieve Bakkerij. Hij vraagt hoe het Hoofdbestuur een dergelijke Coöp. Vereeniging durft iu te voeren. Van invoeren is hier geen spra ke. Er wordt in den boezem van den It. K. Volksbond een afdeeling de „Coöp. Bakkerjj" opgericht en 't Hoofdbestuur zal deze afdeeling erkennen. En waarom zou het dat niet doen Hebben de arbeiders niet't recht te coöpereeren? Of wel strijdt de coöperatie tegen de Christelijke liefde? Er is over de coöperatie al veel gezegd en geschreven. We verwij zen O. naar de vele leiders der R. K. arbeiders, die coöperatie goed keuren. Maar O. zal dezen als een zijdig voorstellen. Best 1 O. is natuurlijk Midden stander. We verwijzen hem naar zijn eigen voormannen. En dan wenschen wij hem te vragen of bij ook de rede van den Middenstandskampioen, -dr. J. Nou- wens, hier bij de oprichting eener It. K. Middensta-idsvereeniging niet beeft'bijgewoond? Herinnert hij zich dan niet meer, dat dr. Nouwens na een uitvoering betoog ronduit ver klaarde, dat de arbeiders het volste recht hadden te coöpereeren en dat een werklieden coöperatie absoluut niet streed tegen de Christelijke liefde? Zei dr. Nouwens toen niet, dat hij den werklieden groot gelijk gaf, dat zij--^5oopereeren, wanneer zij daardoor voor zichzelf stoffelijke voordeelen kunnen behalen Eu heeft het Kamerlid Regout, ook een warm ij veraar voor den Middenstand, op den Delftschen Katholiekendag zich niet in gelijken geest uitgelaten Coöperatie is dus ten volle ge oorloofd. Waarom zouden de werk lieden niet mogen coöpereeren en de Middenstanders wel? Of is het zeker niet waar, dat de Middenstands vereenigingen drijven op den kurk der coöperatie? Het spreekt vanzelf, dat coöpe raties dezen of genen benadeelen. Dat doen middenstands-, arbeiders-, ja alle Coöperaties. Maar, de kleine belangetjes moeten nu eenmaal voor do grootere wjjken. In de Encycliek „Rerum No varum wordt den arbeiders door den Paas 't recht toegekend in hun R. K. vereenigingen te werken voor hun stoffelijke belangen. En hier ko nen we op de vraag van O., of een coöperatieve bakkerij voor onze R. K. werklieden noo- dig is? Het wil ons voorkomen, dat het niet aan O. is deze vraag te be antwoorden. De arbeiders moeten dat zelf voor zich weten. Zij zullen een coÖp. bakkerij- wel noodig vin den, anders zouden ze er heusch niet mede beginnen. Hierover be hoeft O, zich niet bekommerd te maken. Er zyn voorbeelden genoeg, dat de coöp. bakkerijen den werklieden overal enorme voordeelen brengen. Naast beter, voedzamer en goed- kooper brood verschaffen zjj den werkman jaarlijks nog een aardig dividend. Trots allerlei tegenspoeden keert de coöp. bakkorfj van den R. K. Volksbond te Breda het eerste jaar reeds 7, zegge zeven, procent divi dend uit. Maar er is nog een ander voor deel, een van niet geriDgebeteekenis. Heeft u de N. FJ. Ct. van Donder dagavond gelezen? Wat staat daar onder „Sociale berichten"? Besluit 't bericht over de coöp. bakkerij in den Haag niet aldus: „Het bestuur acht zijn arbeid reeds ten volle beloond, als alle leden van den Ned. R. K. Volksbond die thans bun brood bij neutrale of socialistische coöperatieve ver eenigingen halen, zich aansluiten." L'e Middenstand waakt natuurlijk voor zijn belangen. Bij kan zoodanig in zijn vereeniging werken, dat coö peratie tegenover coöperatie gezet wordt. Dat den werklieden zulke voorstellen worden gedaan, dat zij niet behoeven te coöpereeren. Dat zy even goedkoop en even de gelijk brood van de bakkers kunnen betrekken, dan worden de werk lieden voor de keus gezet, wat te doen. Maar als de Middenstand slaapt en niets doet, de arbeiders wel wer ken daarentegen, dan mogen de Middenstanders niet boos zijn of worden, dat het den arbeiders op den duur beter zal gaan dan hen. Mijn dank voor de plaatsing. Hoogachtend, T. Naschrift der .Redaeli*. Wij hebben door vorige ingezonden stukkon op tc nemen, reeds voldoende getoond dat wij ons blad ook openzetten voor de (behoorlijke) verdediging van meer.icgen, die van enze opinie afwijken. De opname van dit bovenstaande is daarvóór een nieuw bewijs, en we maken van deze gelegenheid gebruik om nog eens uitdrukkelijk te verklaren, dat wij de verantwoordelijkheid voor demeenin- gen en sententies, die onder de rubriek „Ingezonden" worden ontwikkeld geen- zins aanvaarden! „St. Raphaël". Zondag hield het Ned, R.-K. Secre tariaat van Spoor- en Tramwegper soneel „St. Raphaël", een groote propa ganda-meeting voor de Noordelijke Provinciën te Zwolle. Na het bijwo nen van de Hoogmis werd met muziek en ontplooide vaandels en banieren een optocht door de stad gehouden en daarna naar het verga derlokaal van „St. Joseph" gemar cheerd. De bondsvoorzitter, den heer Th. van Hall, nam de leiding der verga dering op zich. .Ruim 400 spoorweg mannen waren aanwezig. Als eerste spreker trad op de heer H. Terra van Blerick, die er op wees dat deze organisatie een der grootste uit ons land was en ruim 3000 leden telde, doch dat dit aantal nog veel grooter kon worden, indien slechts alle R.-K. spoorwegmannen zich vereenig- den. Daarna kon de organisatie zich toeleggen op de talrijke verbeteringen, die er nog to bereiken waren en waarvoor de „groepsvertegenwoordi ging", bij de spoorwegen ingevoerd, een enorme stap in de goede rich ting was. Na dezen spreker voerde de heer A. M. J. Engels, van Leiden, het woord, dio de vakbeweging in het algemeen behandelde en de neutrale vakbewe ging in het bijzonder. Spr. bewees o. m. dat een R.-K. spoorwegman zich bij de „neutrale" niet kon aan sluiten, omdat deze naar het socialisme voerde Het Rijksbureau voor onderzoek naar handelswaren. Naar aanleiding van het jaar verslag over het Rijksbureau tot onderzoek van handelswaren te Lei den, aan den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel uitge bracht door prof. dr. H. P. Wijsman en opgenomen in de „Handelsbe richten" van 16 Januari jl. uitge- gegeven door het Departement van Landbouw, Nijverheid en Handel, wordt van bevoegde zijde hot vol gende geschreven: Voorzeker was het een goede gedachte op bescheiden schaal een proef te nemen, om toe te geven aan den aandrang, van den Mid denstandsbond uitgegaan, tot stich ting van dit bureau. Een proef, want slechts als zoodanig is het bureau te beschouwen; en de Mid denstand zelve zal blijk moeten geven of inderdaad de behoefte aan deze instelling zoo groot is als werd voorgesteld, door het gebruik dat hij ervan zal maken. Hoe vaak komt het voor dat de tusschenhandelaar, de eerlijke win kelier, moet erkennen dat zijn wa renkennis te kort schiet om over de deugdelijkheid vau een artikel een oordeel te vellendat hij reden meent te hebben tot twijfel aan de betrouwbaarheid van zijn leveran cier en tóch zonder een laborato rium onderzoek geen zekerheid kan krijgen. Maar een laboratorium onderzoek kost tjjd en studie en de onderzoekende chemicus die billij kerwijze aan zijn arbeid een bestaan ontleeuen wil, is wel gedwongen daarvoor een prijs te berekenen, die geen bezwaar behoeft te zijn voor den groot-industrieel, voor den handelaar, bij wien het om groote partijen gaat, maar die meest al wel valt buiten het bereik van den gewonen winkelier, of ten minste niet in verhouding1 staat tot de waarde der partijen die hij van de hand zet. Voeg daarbij dat de fabricatie, ook van de eerste levensbehoeften, en van haast al onze gebruiksarti kelen, steeds' meer partij trekt van de vorderingen der scheikunde, ook in ongewenschte richting, wie is dan de dupe? De kooper, en in het bijzonder de weinig bemiddelde, de kleine man, die tuk is op goed- koope waar, en allerminst zelve zich de luxe van een onderzoek zal veroorloven waar dit reeds te be zwarend is voor zijn wip keiier. Door dus den eerlijken winkelier te steunen, die ter goeder trouw wil kunnen instaan voor zijn waar te steunen in zijn streven heeft, de regeering een instel liog geopend, die ten slotte den kooper ten goede komt, en vooral den weinig koopkrachtige. Maar het is een proef. Om allen te bereiken, die wellicht in de termen zouden vallen van het bureau gebruik te maken, ook om niet onwillekeurig een tarief in het leven te roepen dat fnuikend zou zijn voor de par ticuliere chemische bureaux, is het bureau kosteloos opengesteld, maar behoudt het zich omgekeerd voor af te wijzen wie er niet thuis be lmoren. Misschien wordt er eenmaal naar het model van de landbouw proefstations een speciaal tarief, voor enkele kringen van personen ingevoerdvoorloopig wordt het terrein verkend, waar het bureau nuttig werk doen. En ook daarom is alle administratieve omslag tot een uiterst minimum teruggebracht. Wie wat heeft te vragen of wil la ten onderzoeken, schrijft eenvoudig een brief over zijn nooden en be zwaren,geadresseerd: „Aan het Rijks bureau tot onderzoek van handels waren te Leiden" en ontvangt dan verder zijn instructies, hoeveel van zijn artikel hij moet inzenden, hoe verpakt enz, en 't antwoord op zijn vraag wordt hem weder thuis ge zonden. Het ligt voor de hand, dat men in de eerste plaats aan het onderzoek van levensmiddelen denken zal, doch zelfs hier is het volstrekt niet steeds de ^schadelijkheid voor de gezondheid, die een scheikundige controle doet verlangen. Of mar garine met behoorlijk voel water wordt vermengd, zal, afgezien van de verminderde voedingswaarde, overigens de gezondheid niet scha den, maar de kooper wil margarine betalen en geen water en van een schijnbaar lagere prijs per kilo komt toch nog een'4 grooter deel winst aan den knoeier ten goede, dan wanneer hij een duurder qualiteit koopt. Eu hetzelfde geldt voor reuzel met katoenolie, voor poederchoco lade met meel, voor azijn met water, voor bessensap met water enz. enz. Maar ook buiten liet gebied van de levensmiddelen leveren, de ge bruiksartikelen tal vau voorbeelden op, welke binnen den werkkring van het bureau vallen. De vragen reeds aan het bureau gestold leveren het beste bewijs. Een uurwerk maker wil weten of de olie die hij zich voorstelt te koopen, op den duur indrogen zal of niethet gaat over een onbeduidende geldswaarde, maar er hangt van af of zijn uur werken over een paar jaar slecht zullen loopen of niet. Een kousenverkooper levert wol len kousen aan veenwerkersvooral tegenover die menseheu voelt hij zich bezwaard door twijfel of het wel zuivere wol is die hem gele verd wordt. Een parapluiemaker vermoedt, dat de zijde die hij inslaat, kunstmatig verzwaard is of kunstzijde bevat. Een verver heeft last van slecht drogende lijnolie en vermeent, dat zijn artikel met viseholie vervalscht Was. Een handelaar in huishoudelijke artikelen krijgt klachten over zijn tinnen lepels, die krom buigen en vermoedt dat zij lood bevatten, doch wordt gerust gesteld op dit puut. 'Een behanger meent dat alleen groeu behangselpapier gevaar voor arsenikumvergiftiging kan opleveren en verneemt dat dit niet juist is. Men denke verder o. m. aan het onderzoek van verfwaren, waarin zoo veel knoeierij voorkomt, die door de meeste schilders niet op het oog herkend kan wordenvan loodhoudende aardewerk, waterlei dingabuizen, artikelen voor pomp- leidingenvan gekleurd kinder speelgoed; van caoutchouc-artikelen; van materialen voor verwarming of verlichtingvan chemicaliën in allerlei takken van klein-industrie in gebruik. Doch ook op andere wjjze werkt het bureau voor de belangen van den kleinhandel. Het blijkt de bedoeling te zijn dat van bepaalde artikelen nu en dan door het bureau op eigen ini tiatief een bijzondere studie zal gemaakt worden. Zoo komt than» in het orgaan van dén Midden standsbond de aankondiging voor, dat het bureau een enquête instelt over den toestand waarin de soda in den handel voorkomt, met de toelichting, dat dit artikel „veelal in hooge mate verontreinigd is met glauberzout, tengevolge van gebre ken in de fabricaties. Men mag wel aannemen dat het bureau hier een euphemisme gebruikt, om niet te zeggen: „opzettelijk schandelijk vervalscht wordt". Het is toch bekend dat er soda's in den handel voorkomen, die zoover vervalscht zjjn, dat zij slechts enkele procenten werkelijke soda bevatten en voor de rest uit glauberzout bestaan, terwijl gehalten van 25 a 80 pet. soda herhaaldelijk worden aangetroffen. Zoo sterk is deze bedriegerij, dat de Nederlandsche sodafabrieken zich verbonden heb ben om aan dezen toestand een einde te maken en zelve slechts zuivere soda te leveren; het ver- valschte product is tegenwoordig geheel van buitenlandsche, meeren- deels Belgische herkomst, en een paar Nederlandsche sodafabrieken hebben er dan ook reeds in den Middenstandsbond baar voldoening over te kennen gegeven, dat het Rijksbureau, door meer algemeen de aandacht van den winkelstand op dit misbruik te vestigen, d® goedgezinde Nederlandsche ind1' sim in deze steunt. De Pink Pillen jagen de bloedarmoede op do vlucht. „Ieder leed groeft een rimpel"men heeft het dikwijls gezegd en niets is meer waar. De bloedarmoede, door de verscheidenheid der kwalen die zij veroorzaakt, doet dag en nacht lijden. Wanneer dan ook de bloedarmoede aankomt, gaat de schoonheid weg. Er zijn gelukkig vele raenschen die weten dat wanneer de bloedarmoede aan komt, de Pink Pillen haar op de vlucht jagen. Zij nemen dus hunne voorzorgen tegen het leed en de nood lottige, gevolgen daarvan. Mej. M. J. de Roo, oud 19 jaren, van wie wij hier het portret geven, heeft aan bloedarmoede geleden; zij heeft de Pink Pillen te hulp geroepen en leed niet lang meer. Mej. de Roo woont te 's Gravenhage, 185 Twent- straat. Zij schreef ons het volgende. Mej. J. deRoo. Phot. S. Fraenkel (den Haag) „Gedurende langen tijd heb ik aan seheele hoofdpijn en brakingen ge leden. Ik was zeer verzwakt en had zelfs de kracht niet mijn huiswerk te doen. Mijne ouders lieten het mij aar niets ontbreken wat mij kon verster ken en genezen. Ik hield zelfs volkomen rust, maar des ondanks ging ik niet vooruit. Op den raad van meerdere personen ben ik de Pink Pillen gaan gebruiken, en naar waarheid kan ik verklaren dat die mij geheel en al genezen hebben. Ik doe nu mijn werk met genoegen en ik heb mij nooit zoo krachtig en opgewekt gevoeld". Neemt, voordat de bloedarmoede te veel verwoesting in uw organisme heeft aangericht en te veel rimpels in uw gelaat g groefd heeft, de Pink Pillen, zij zullen u genezen. De schoonheid is een geschenk der natuur dat men moet weten te bewaren. De Pink Pil len zijn onovertroffen tegen bloedar moede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijn, seheele hoofdpijn, zenuw pijn, rheumatiek. Prijs f 1,75 de doos, i' 9.— per 6 doozen, verkrijgbaar bij Suabilié, Gr Markt, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland, en Apotheken. Franco toezending tegeu postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlen en omstreken bij PLAATZER VAK DER HULL, Jansstraat 28. Pater Regout, De «eereerw. pater L. P. H. Re gout S. J., socius van den Provin ciaal der Jezuïeten in ons land, werd Dinsdagavond te Utrecht waar hij met den Provinciaal op visitatie was door een hevige ongesteldheid getroffen. De toestand bleek zoo ernstig, dat de lyder Woensdagochtend voorzien werd van de ti.H. Sacramenten der Ster venden. Naar wij vernemen, is sedert dien een gunstige wending ingetreden, zoodat kans op herstel bestaat. (Tijd). Nader vernemen wij hedenmor gen: In'den toestand van pater Regout is, ha 't herstel in de laatste dagen der vorige week, weer een ongun stige wending gekomen. De patient lijdt aan hevige koortsen en sla peloosheid. HILLEGOM. Op Dinsdag 4 Februari a.s. zal door den Architect C. Verkoren alhier, namens den heer J. Wiedemeijer des voormiddags ten elf uur, in het Stationskoffiehuis worden aanbesteed Het bouwen van een Burgerwoonhuis met bijbehoorende werken op een terrein aan 'en Stationsweg. Faillissementen. Ter terechtzitting van heden werden door de Arrondissements Rechtbank alhier in staat van f.iillissemeut verklaard de Naaml. Venn. Eersto Motor Visscherij „op Hoop van Zegen", gevestigd te IJmuiden. Curator Mr. G. H. J. v. d. Meulen. A. H. Siegers, aannemer te Zand- voort. Curator Mr. F. Willekes Mae Donald. Th. van der Meer, eerst café houder te Schoten, thans zonder beroep aldaar. Curator Mr. F. Willekes Mac Donald. D. Velman, landb. te Aalsmeer. Curator Mr. G. H. J. v. d. Meulen. Jb. Kok, caféhouder te Velsen. Curator Mr. G. de Graaff, J. A. Raasveldt te Haarlem. Curator Mr. H. Tuij meiaar. Rechler-Commissaria in al deze Mr. E. G. Dorhout Mees. Ter terechtzitting van heden zijn door de Arr. Rechtbank alhier beëedigd De lieer J. H. Hoogen als make laar in mobilaire goederen en assurantieën. De heer J. Boon als Ambtenaar van den Burg. Stand te Warder. Sirafverzwaard. He. gerechtshof te Amsterdam veroordeelde in Hooger Beroep W. J. Freijer ter zake van diefstallen tot 3 jaren gev. straf. Ilij was door de Rechtbank alhier veroordeeld tot 1 jaar en 8 maanden gev. straf. F. v. d. Voort werd veroordeeld tot 2 jaar gev. straf. Hij was door de Rechtbank alhier wegens dief stal veroordeeld tot 1 jaar gev. straf. Freijer is tegen deze uitspraak in Cassatie gegaan. Deriseen-de Bruin z. H. M. van Ommeren—Oolgaardt z. C. E. Boat—van de Veer 27 Jan. P. RijsdiikRijsdijk z. A. W. Kui perVeelo d. C. J. Dekkervan Latum z. J. H. GroenendalScholte z. Overleden: 25 Jan. G. Hurk- mans 73 j. Gasthuislaan. 26 Jan. H. M. 21 m. d. v. C. Dirks Klerk- steeg. 27 Jan. A. J. 10 j. d. v. D. de Jong Zomerstraat. .J. A. v. BruggeHenneman Zomervaart. A J. Maas 85 j. Oranjeboomstraat. '28 Jan. A. J. 3 m. z. v. H. S. v. d. Berg Korte Hofstraat. A. Wuis— Smit 40 j. Gasthuisveet. LISSE. Ondertrouwd; C, H. Elatgeest en C. A. Seholten. Getrouwd: C. Fie#venhuis en E. van der Maarl, H. \ieuwenhuis en G. H. van der M;aii Geboren: Fr. M., 8 v. F. M Ver- duün en P. van Aalst. Overleden: D. C. Vrijburg, 13 d. Leven), z. v. F. Vink en J. A. Vink NOORD WIJKERHOUT. Bevallen: M. Nulkes-Kors, z. M. van Kampen-Hulsebosch z. C. C. Pijcaker-Vreeburg, z. A. van den Bcrg-de WiDtir z. Ondertrouwd: A. de Winter en G. Weijer. HILLEGOM. Ondertrouwd: T. van der Haak en A. Hijstek. Bevallen: E. H. O. van Bemmel- Oosterbaan t. - Th. Buckens-vau Houmen z. A. D. van den Berg- Wolters. z., A. van der Meer-van Rhijn z. Overleden: S. P. Pijpers 14 m. R. A. Zwaai 80 j. C. J. Opstal 15 m. A. M. de Groot 3 d. R. K. Centrale Kiesvere inlging in 't kiesdistrict te Beverwijk. Wij vernemen, dat de algemeene vergadering der R. K. Centrale Kiervereeniging in s het district te Beverwijk niet gehouden zal wor den op morgen, Woensdag 29 Janu ari maar a.s. Dinsdag4Februari 's middags 3 uur. De agenda behelstingekomen stukken, verslag van den secretaris, mededeelingen, benoeming van be stuursleden, verslag van den pen ningmeester, en wat verder ter tafel zal worden gebracht. Mgr. Klönne geridderd. Naar de „St.Ct." mededeelt, is Mgr. B. H. Klöune, rector van bet Begijnhof to Amsterdam, door H. M. de Koningin begiftigd met het officierskruis de Oranje Nassau-Orde. Oat is ter eere van het 25jarig patroonsfeest van den hooggevierdrn Amsterdamschen priester en ge- leerde, die een kwart eeuw lang nu als Wachter der H. Stede zijn groote gaven heeft gewijd aan Kerk, Vaderland, Literatuur en godsdienst. Moge dit ridderkruis nog lang deze kloeke borst sieren 1 De lijst der trekking van de Staatsloterij was heden bij het afdrukken van dit blad nog niet in ons bezit. Politierapport. Gevonden: 1 oorbelletje, 1 arm band, 1 lantaarnhouder van een rij tuig, 1 portemonnai met inhoud, 1 handwagen lantaarntje, 1 bril. Proces-verbaal opgemaakt wegens bet onbeheerd laten staan van een voor een wagen gespannen paard. Aangifte is gedaan dat uit een siga renwinkel aan deRiviervischmarkt een kistje sigaren is ontvreemd. Uit een uitstalkastje van een win kel in de Anegang zijn oenige voor werpen ontvreemd. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 28 Jan. Jhr. J C G. SandbergE. C. J. C. Graadtv. Roggen. Bevallen: 25 Jan. M. J. Hssrben Govers z. P. A. GastBierman d. 26. Jan. A Boekesetin— Kat z. N. AMSTERDAM. Aardappelenmarkt van heden DINSDAG 28 J&nuarri 1907. Andijker blauwen f 2.a 2.20; Friescke borders f 2.50 a 2,60id. bonten f 2,70 a 2 60, id. dauwen f 2,70 a 8,llille- goinmer zand f 1,80 a 2,id. muizen 2,a 2,26; id graafjes f 2,— a 2,26. Geldersohe blauwen f 2,40 a 2,70 Zeeuw- sche blauwen f 3,25 a 8,id bonten f 2,60 a S,10 id. Eigenheimers f 2,80 a 3,00; id. id. Pooters f 1,90 a 2,80; zand- Eigenheimers f 1.70 a 2,00; Dai tsoha Hamburgers f 8,26 a 8.50. 1 lading aanvoer. AMSTERDAM, 27 Januari. Op de vee markt waren aangevoerd 284 vette koeien, le qsal. 70 74 cent, 2e qual. 62 a 68 cent, 3e o"<vl. 56 a 80 cent, vette OBsen a c., stieren a e. per kilo. 130 melk- en kalf koeien f180 a 280, vette kalveren, le qual. e., 2o qual. c., 3e qual. c. per kilo, graskalveren f a ,63 nuchtere kalveren f 9 a 16, 12 schapen f 22 a 25, lammeren a 501 vette varkens. Hollandeche le qual. 45 a 47 c., idem 2e en 3e qual. 48 a 44 c., Gel- derscho en Overzeesche le qual. 45 a 47 c., 2e en 3e qual. 42 a 44 c. per kilo 0 paarden, f veulens f a SCHIEDAM, 27 Januari. Noteering van de Beur8Commiseie: Moutwyn f 10'/# per Ned. vat zonder fust en zonder de be lasting. Moutwijn willig. Spoeling per ketel f 1.80. HAARLEM, Staat van de Aardappe len-, Vruchten- en Groenfenmarkt op heden 27 Jan. Appelen Aangevoerd 11H. L. verkocht .ii, f 8.00 Peeren aang. 4 HL verk. 4 HL. f 8,00 Roede kool aang. 2000 st. verk. 2000 st. f2,a 1* 8, Savooie aang. 2000 st. verk. 2000 st. f 2. a f 7,Wortelen bos verk. fcoj f 0,00 a f0,00. Bloemkool 88 st. verk. 30 f 0.25 Wittekool aangev. 170 verk. 178 f 2, a f 6. HAARLEM. Botermarkt. Heden aan gevoerd 45 K.G., verkocht 45 K.G. f 1.80 1,00, Biggen. Aangevoerd 80 stuks, ver kocht. 30, f 5 a 9 perst.uk. Schrammen, Aangevoerd stuks, verkocht stuks. Medegedeeld door H. G. Tombkbob en Oe 28 Januari. vorige koer. South. I'ac737* Common Marine. 0i/2 Pref. pref. Comm. Steel Topeka 2e pref. Mexican. Common Kan aas. Pref. Common Wabash Union Southern Rails 16 28 71 17 21»/. 94 9 l»/4 Oar Foundry28»/4 Common Erie Missouri Rock Island Ontario Denver Kon. Petroleum Common Pern Pref. Peru Dominica Kimberley Great Cobar Rusland (Hope Consols Amerik. markt vast. Russen prijshoudend. Fetrolummarkt lager. Tabaksmarkt flauw. Minwaarden verdeeld. Geld 8*/4 pCt. IS»/» 28»/, 14Vï 841/g 203/4 284 81/2 84i/2 41/» 1411/, 76 78»/, W/s «V» 17 28»/4 72i/4 18»/4 21»/4 «3V, 41/. 142" 77 78i/i Terstond GEVRAAGD een nette voor nacht en dag, van goede getui gen voorzien, Tetterodestraat No. 4, Haarlem. Heer. ge vorderde leeftijd, zoekt bij nette R. C. lieden, centrum of zuide lijk stadsgedeelte, rustig fatsoenlyk ensiön. Brieven met prijsopgave enz ureau dezer Courant no 181.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 3