w DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. b De Bergmolen. rr i Uiiiiierliiiiswesi 31*33, Haarlem BUITENLAND. Telegrammen. BINNENLAND. Het Nieuwe Ministerie. ^AANDAC 10 FEBRUARI 1908. 32Rto Jaargang. No. 6808. v; Bureaux van Redactie en Administratie: Interc. TeSefoonstunsmea* I42S. Elke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen 25 cent per advertentie contant. PRIJS DER ADVERTENTIËN: f 0.60 (confant)f 0.50 .0.10 >T< Bloemendaal. n zonderlinge keuze heeft de erheid van den Bloemendaal- Raad gedaan, door liet nieuwe huis te willen plaatsen bij Lin- euvel, van den grooten weg af, richting van Bloemendaal. gemeente Bloemendaal is wel van de zonderlingste in ons land. i omvat drie bebouwde kommen, in langgestrekte rechte lijn gelegen ïlenzang, Overveen en Bloemen- e plaat3, waar nü. het Raadhuis i is ontegenzeglijk de meest-geëi- tle. En het is volstrekt geen voor- enomenheid met Overveen, of geen leiten van speciaal-O verveensche togen (zooals de heer Tideman met gewone onbekooktheid en onna- kendheid den heer Bijvoet e. a. ^eet, waarvoor hij dan ook een Uchte afstraffing ontvingi, wanneer 1 het Raadhuis zoo mogelijk in 'tveen wil houden ^en denke ook aan de belangen van ïelenzang! toet het nu daarvan nog verder Vijderd ;U dan het duin in!.... hopen is, dat alsnog bereikt 'de wat velen zeker de meer- leid der bevolking wenschen het Raadhuis van Bloemendaal Het centrum van Overveen geves- 1 blijft Ie Raad heeft zich nog een uitweg ■^behouden om daartoe te komen ;r make men gebruik van! ton Bloemendaalsch Raadhuis bij eekduin is niet alleen lastig en emakkelijk, maar het geeft óók speculatie voor bouwers en zou ec n vierde bebouwde kom kunnen ten.dat mag óók wel eens bedacht b Algemeen Overzicht. ie Duit sc he blok-historie, to-bij von Bülow in het anti- ticale gevoel 'n cementje heeft «ocht om conservatief en liberaal deen te metselen tot een meer- jtheid, wordt zelfs in Duitschland 'f hoe langer hoe meer belachelijk •haakt onder een ernstige politici, ken is het er nu vrijwel over s, dat het een allerdwaaste mis- ep was van vorst von Bülow, om blok-politiek te beginnen. Maar. t kan hij nu anders? Valt het 'k, dan valt ook von Biilow. Eu steunt nu hoofdzakelijk op de servatieven, terwijl de liberalen, wr ze zelf zeggen, blijven omdat nog wat te balen valt als re- pringspartij. £ijn houding in de kiesrecht- 'estie heeft von Bülow evenwel rikkelijk veel kwaad gedaan bij liberalen, en allerwege in den de neemt men van libeiale zijde tie aan, waarin verzet tegen von low wordt aangeteekend. Nu komt ,rbij dat Biilow's voornaamste de werker, minister von Stengel, ontslag heeft ingediendbij 'ont zelfs de vergaderingen van 'Uds- en Rijksdag niet. meer bij. el neemt hij zijn ambt voorloopig 'g waar en het is niet onmogelijk ;t hij dit nog betrekkelijk lang moeten doen, daar het groote moeite zal kosten {een opvolger voor hem te vinden. De man, die thans minister vin financiën in het Duit- sche rijk zal worden, moet niet alleen voor den dag komen met met een plan in groote trekken, voor een belastinghervorming, maar hij moet ook zeker weten, dat er een meerderheid voor zal zijn. Daarbij moet hij ook nog middelen weten te vinden, waaruit de zoo dringend noodige verhooging van de traktementen der ambtenaren kan worden bestreden. Er zullen dus maar zeer weinig liefhebbers zijn te vinden voorliet werk van Von Stengel; maar dat deze von Bülow in den steek laat, is wel een zeer teekenende bijzon heid in de politiekeverhouding van Pruissen Een heel belangrijke uiting is er te berichten van een der voornaamste Portugeesche republikenscke raddraaiers, die naar Parijs is ge vlucht Deze man heeft n.l. aan een reporter van de Matin" verteld, dat de repu blikeinen in Portugal nu definitief den strijd zullen overbrengen op anti- clericaal terreiu. Want, zoo zeide hij, op de kerkelijke partij steunt de dynastie 1 De monar cliie heelt anders geen trouwe aan hangers meer! Dat is duidelftk genoeg! Als de godsdienst uitgeroeid is en bet geloof verdrukt, dan heeft bet revolutionair en republikeinsck gespuis dat zooeven den koning- vermoordde, vrij spel! De godsdienst, die doet het nu nog Maar is deze weg, dan hebben we vrij baan, zoo roepen de rad draaiers Is het wonder, dat Franco, de groote steun van het Portugeesche koningschap, in de anticlericale, liberale pers zoo is gehoond en uitgemaakt?Franco steunde op de kerkelijke partij (zooiets als de christelijk-socialen in Oostenrijk) om aan de corruptie der twee groote partijen en aan de dieverij op groote schaal eens paal en perk te stellen. Dat vergeeft hem de „groote" pers niet. En we zien nu, of 't niet an ders boort, in liberaal of neutraal geschrijf Franco als 'n soort van tweeden Alva voorgesteld! En de socialisten in Parijs, en Rome, in Madrid en Budapest spuwen naar hem Na de uitlating van dezen revolu tionairen Portugees is dat te meer begrijpelijk De begrafenis des konings en des kroonprinsen in Lissabon is zonder incidenten verloopen. Alleen is een wagen, waarop een aantal kijkers stonden ingezakt, waarbij tal van menschen werden gewond. Men zie vei der onze telegrammen De nieuwe regeeriug heeft de censuur op de kranten prijsgegeven: de republikeinsche bladen beloonen dat door al dadelijk weer een koogen toon aan te slaan, en te dreigen Daarbij zijn er weer geheime be waarplaatsen van bommen en kara bijnen ontdekt! En zooals we Zaterdag al ichre- ven: menschen die den toestand goed bestudeeren zeggen dat deze politiek van slapheid voor Portugal allesbehalve deugt en dat het eind zal wezen een revolutie of.een nieuwe dictatuur om de orde te handhaven, als die van Franco Dat is Franco's algeheele rechtvaar diging Wat dezen betreft, aan een der kc-ft'gste Spaanscho bladen heeft liij o.m. geschreven „Ik vrees het oordeel van de geschiedenis niet, maar verzoek u alleen, de berichten over de too- neelen, die zich tusschen de Ko ninginnen Maria Pia en Amelia en mij zouden afgespeeld hebben, voor valsch te verklaren. Wat de Konin ginnen ook van mij mogen denken, ik heb van baar enkel bewijzen van achting ontvangen! Wat mijn vertrek uit Portugal betreft, heb ik toegegeven aan overwegingen, aan gaande welke de tijd liclit zal laten opgaan. Ik ben overtuigd, dat ik altijd een goed Portugees ben ge weest." Dat is waardig, en nobel 1 Het katholieke nationale blad „Portugal" biedt zonder eenig voor behoud der nieuwe regeering zijn steuu en noodigt alle partijen uit hun gevoelens te zeggen en zich eendrachtig om den vorst te scharen. Thans acht het blad de tijd ge komen om zich geheel aan het vaderland te wijden, een ieder moet trouw op den post blijven, die de omstandigheden en zijn gehecht heid aan de monarchie hem aan wijzen. De Marokkaanse lie Sultan Abd'ul Azis heeft aan F rank rijk een lesje gegeven, dat misschien wel niet helpen zal, maar dat toch over_ heel de wereld met een soort van „schadenfreude" en een be tuiging van „de man heeft gelijk", zal worden ontvangen. Er kwam een krantenman bij Abd'ul Azis, en deze zeide, dat Frankrijk onzijdig zou blpven tus schen de twee Sultans. Toen bij dat hoorde geraakte Abd'ul Azis in grooten toorn en riep: „Watblief? Uwe regeering zou mij in den steek lateD, nadat zij mij overgehaald heeft, uit Fez op te breken, mij in het oog van mijn volk afbreuk gedaan en mij in een gevaarlijk parket gebracht heeft? Zij zou haar woord breken, en onzijdig blijven tusschen mij, den Sultan, die hare belofte ernstig heeft opgevat en den overweldiger, die zich door den vijand laat be talen Dat zou krankzinnig en onwaar dig zijn! Wil men, dat ik mijn aan zien bij het volk terugwin, dan is er een goed middel. Ik behoef maar van Rabat te vertrekken en naar Fez te gaan, om daar den heiligen oorlog uit te roepen. De poorten |van Fez zouden zich van zelf openen en ik zou door een geestdriftige menigte ingehaald wor den. Ik wil dit echter niet doen, daar ik vertrouwen in de Franschf re geeriug stel. Zij moet mij in staat stellen, naar Fez terug te keeren!" In Frankrijk zal men niet zonder mopperen deze zeer juiste opmer kingen der Sultans vernemen Er doen zoowaar weer oorlogs geruchten tusschen Amerika en Japan de ronde. Tal van Washingtonsche dag bladen maken melding van het be richt, dat president Roosevelt zich heeft gewend tot de partijleiders in het Congres om hun aandacht te vestigen op oorlogsgevaar, dat dreigt van de zijde van Japen. Daarom wil de President van de Congres commissie voor de vloot gedaan zien te krijgen, dat toestemming worde gekregen voor vlootuitbreiding op groo'e schaal. Wanneer men daarbij in aan merking neemt, dat pas te Seattle een congres is gehouden van alle vereenigingen tot wering van Azia ten, dan mag men de ernst van den toestand niet te min schatten. Twee belangrijke besluiten zijn op dat congres genomen. Vooreerst is het voorstel aangenomen, een verzoekschrift ie richten tot bet Congres te Washington, waarin wordt aangedrongen op wering uit de Vereenigde Staten van alle Aziaten. Als tweede besluit van misschien zeer vergaande strekking, zij de oprichting vermeld van de Asiatie Exclusion League of North America, waartoe staande de vergadering werd besloten. Dit beteekont, dat nu een Amerikaausch-Canadeesche or ganisatie is tot stand gekomen, welke zich de wering van Aziaten uitliet vasteland van Noord-Amerika ten doel stelt en het wel niet zal laten bij zwakke protesten, doch een felle, verbitterde campagne zal voeren Dat alles doet geen goed I En Japan heeft het intusschen met zijn berooide financiën te kwaad weer hebben een paar ministers ontslag genomen, wat het heengaan van 't heele kabinet heet te voor spellen. Na de groote offers, die het Japanscke volk iu den jougsten oorlog bracht, heeft men het geen gelegenheid gegeven zich weer te herstellen, maar voortdurend meer offers geëischt voor militaire doel einden. In 1907 zijn de belastingen met 130 percent verhoogd! Een nieuwe oorlog lijkt dus wel haast een dwaasheid in folio i LISSABON, 8 Febr. De begrafe nisstoet kwam om half drie in de kerk aan, waar de lijkkisten op stellages werden geplaatst. Op bet kerkplein stelden zich de troepen op; door de artillerie-bat terijen werden salvo's gelost, waarop de Engelsche en Spaausehe kruisers antwoordden. De hooggeplaatste bofdignitaris sen droegen vervolgens de kisten naar een prachtig versierde katafalk, waaronder de kist met bet stoffelijk overschot van den koning links werd geplaatst, en die met het over schot van den kroonprins rechts. Pe plechtigheid in de kerk duurde een half uur. De kisten bleven nog eenigen tijd tentoongesteld, teneinde bet publiek in de gelegenheid te slel,en er langs te defileeren. Ver volgens werden ze naar de kapel gébracht, die den Portugeeschen vorsten tot laatste rustplaats dient. Het nieuwe Ministerie zal, naar uit 's Gravenhage ons Zaterdagavond werd gemeld, hedenavond in de Staatscourant verschijnen. Het is aldus samengesteld Mr. R. De Marees van Swinderen, Buit. Zaken. Mr. J. Nelissen, Justitie. Mr. Th. Heemskerk, Binnenland- sche Zakeu. J. Wentholt, Marine. Mr. M. J. M. C. Kolkman, Fi nanciën. F. II. A. Sabron, Oorlog. Mr. J. G. S. Bevers, Waterstaat. A. S. Talma, Landbouw, Handel en Nijverheid. Mr. A. W. F. Idenburg, Kolo niën. De heer Sabron is thans chef van den generalen Staf, opvolger van generaal Kool, vroeger Directeur van het Onderwijs bij Oorlog. De beer Wentholt bad zitting in het demissiounaire Kabinet. De „Tijd" deelt nog mede: De nieuwe Regeering moet voor nemens zijn, spoedig na haar op treden een voorstel tot Grondwets herziening bij de Staten-Generaal in te dienen. Wij herinneren eraan, dat door een particulier berichtgever uit 's Gravenhage hetzelfde reeds veer tien dagen geleden in dit blad als zeer vermoedelijk werd medegedeeld. Borneo. De correspondent van de N. R. C. seint „In Boven Kentoengan (afd. Sin- tang) is verzet tegen den panem- bahan. Kapitein Timmer en een mindere zijn in een hinderlaag gesneuveld. Bovendien zijn er drie gewonden. Kapitein Filet, resident en militaire commandant zijn er heen met versterking." Daarbij zij opgemerkt De toestand in het Sintangsche heeft zich nooit door bijzondere rust gekenmerkt. Voortdurend is dit landschap het tooneel geweest van vijandelijkheden, meer speciaal echter in het zuidelijk gedeelte, het Melawi-gebied. De vijandelijkheden waren evenwel minder tegen het gouvernement dan tegen den Pa- nembakan gericht, zooals bleek uit de bij het leven van den vorigen titularis herhaaldelijk ingekoineqj verzoeken van hoofden en bevol king om onder direct bestuur te mogen worden gesteld. Dat verschijnsel komt in die streken meer voor. Zoo leest men in het, K. V. van 1907, dat tegen den radja van Boenoet, een eind weegs booger dan Kapoeao op, ernstige klachten werden inge bracht over onwettige heffingen en knevelarijen, welke klachten bij onderzoek gegrond bleken te zijn; terwijl de radja van Djon- kong, een rijkje iets ten westen van Boenoet gelegen, te Pontianak werd aangehouden als beschuldigd van moord, zoodat ook deze vorst onder zijn volkje zicli niet bepaald bemind zal hebben weten te maken. Toch wil men, dat het gouver nement zulke hoofden handhaaft. Stelt het zich iu hun plaats, dan heeft men het lieve leventje gaande van landhongft en zoo meer wordt dan maar dra gerept. Of do inlandsclie bevolking intusschen gekneveld wordt en zoo meer, doet nier blijkbaar minder toe af. Requiem voor de Portugeesche vorsten Een plechtige lijkdienst ter nage dachtenis van den Koning en den erfprins van Portugal is Zaterdag gehouden in de St. Antouiuskerk, te 's Gravenhage die geheel in rouw was gehuld. Door een talrijk publiek van genoodigden en parochianen werd deze II. mis van Requiem bijgewoond. Voor bet hoogaltaar was een katafalk opgericht, gedekt met de Portugeesche vlag, en aan het voeteinde een krans van cijcas- bladeren met linten in Portugee sche kleuren. I e krans was door den Portugeeschen gezant neerge legd, Deze en do legatie-secretaris namen de plichtplegingen waar jegens de genoodigden, speciaal je gens de vertegenwoordigers der koninklijke familie. Boven de kata falk verhief zich een hoog baldakijn, waaruit rouwsluiers af hingen, ter wijl zilveren kandelaars met brandende kaarsen rondom de katafalk geplaatst waren. De meeste buitenlaudsclie gezanteD, ook de pauselijke zaak gelastigde met liet personeel der legal iën, de meeste onzer ministers de president der Tweede Kamer, verschillende andere hooge auto riteiten uit de diplomatieke en amb telijke ofliciëele kringen woonden de plechtigheid bij. Het kerkelijk zangkoor voerde de requiemmis van Perosi uit. Pastoor Sclioonenbeek droeg de plechtige H. Mis op, na afloop waarvan de absolutie werd verricht Bij het uitgaan der kerk speelde de organist den treurmarsch van Chopiu. Een monument voor dr. Reiger. Te Utrecht zij u plannen gevormd om te geraken tot oprichting van een monument voor den overleden burgemeest r dr. B. Reiger. Het denkbeeld is, een borstbeeld van dr. Reiger op te richten op het fraaie Lucasbolwerk nabij de Lucas- burg. FEUILLETON, (Wordt vervolgd,) •- a -f lEUWt HAMLEMSCHE COURUT Krr f> 8 maanden voor Haarlem ABONNEMENTSPRIJS: f 1.35 tor do plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) 1.85 jïtor de overige plaatsen in Nederland franco per post 1.8C 'Wonderlijke nummers0.05 (Naar het Duitsch.) *2). Velnu, wanneer Steven zijn buit hier 'borgen heeft, geef ze dan gewoon dan valt er geen verdenking op jou ,ge doet nog een goed werk. leenman bleef secondenlang staan, 'Vijl hij zijn rossigen baard tusschen tanden trok en erop kauwde, daar- Wierp hij een sleutelbos op de tafel toi: „Daar, zoek maar op. Het zijn de htels van alle deuren. Wat mij betreft, k, ik ook mee en zal je aanwijzen in k. slot elke sleutel past,en wanneer je reebok of iets vindt, dan kunjeda- 'Jk den molen laten verzegelen. Hij ''Rt toch maar droog brood nauwelijks °P-" P-outvester Dohme vond niets. Zijn ver fden had hem dus op een verkeerden Seleid. ri) trots de zorgvuldigste en ijverigste boringen kon hij het niet vinden, hij f(, er niet achter komen, dat de zwaar Jlchte, dikwijls meermalen als wild- (i Rfipte, Steven den diefstal gepleegd h'j kon aantoonen, dat hij versehei- dagen in een naburig dorp als hulp arbeider gewerkt had. Ree en halsband bleven verdwenen. Het bruinlokkige princesje weende om haar lieven, gehoorzamen lieveling en speelkameraad en liet een klein goden k- teeken in 't park voor hem oprichten. Eva's talent ontwikkelde zich steeds meer, en ook alles liep haar mee. De hoofddrijfveeren van h»ar streven waren eerzucht en genotzucht Steeds droomde ze van eer en roem, van een leven, waarin wensch en vervulling een zijn, waarin elke luim bevredigd, waarin iedere dolle inval werkelijkheid wordt, waarin men niet behoeft te rekenen en te overleggen. Een onbeschrijfelijke zucht om te leven brandde in haar. De gedachte aan thuis en aan de om geving, waarin ze was opgegroeid, maakte haar steeds vervelend. Ze schreef niet meer naar huis, zond slechts van tijd tot tijd geld weg, hoorde niets meer van haar familie en niets meer van Walter. Toeh verlangde ze dikwijls vurig den knappen jongeman te zien, dien ze op de handen gedragen had en die ze met haar jeugdig hart vol liefde en hartelijkheid bemind had, maar dat dikwijls opkomen de gevoel was steeds in strijd met baai- trots en haar eerzuchtige plannen. Zou zij, die als een de zon tegemoetvliegende arend die haar sterke vleugels uitsloeg, zich door eèn veel zwakkeren tochtgenoot laten tegenhouden en haar vliegkracht laten verkorten? Nooit meer. Wanneer zij ook, den drang der nog niet verloren liefheid volgend, soms ellen lange brieven schreef naar haar familie, die ver weg was, toch werden zij nooit verzonden, maar altijd in de vlammen van den haard geworpen. Mevrouw van Rustelli kreeg zeer dik wijls veel gasten. HatCr gastvrijheid was alom bekend. Gezelschap, daar had ze behoefte aan. Door haar vrienden en ver eerders werd zij ook nu nog, al was haar roem aan het verbleeken, ten hemel ver heven. Daar kon zij nog bekoren, zooals een mooie nazomerdag, dien men dubbel be wondert, daar de herfst er spoedig op volgen moet. Het zoo onverwacht snel bereikte suc ces oefende inzoover een ongunstigen invloed op Eva, dat ze nog in 't begin van 't pad der kunst zij zichzelf wel dra overschatte en direct bij elke beris ping lichtgeraakt was. Mevrouw van Rus telli bemerkte dat en zij kon een scherpe berisping niet nalaten. „Ben toeh niet zoo dwaas te rneenen, dat je nu volleerd bent," waarschuwde de barones. „Ge bent zeer begaafd, en ge zult het nog verder brengen daar je voor treffelijke gaven hebt, maar dan moet je geleerd en onderwezen willen zijn. De lof, dien men u toezwaart, moet u aan moedigen en aansporen, maar u niet blind voor uw gebreken maken." Evaas rood gezicht kreeg een ietwat trotsche uitdrukking, doch ze sprak niet tegen. Maar toch namen haar eerst be wonderenswaardige vorderingen belang rijk af, ook werkte zij niet meer met dien ijver aan haai- thuis zoo verwaarloosde opvoeding en ontwikkeling De boeke, die haar die ontwikkeling moes ten verschaffen, bleven dikwijls wekenlang onaangeroerd. Waarom zich toch te plagen en zich moe te maken? Waarheen de jonge zangeres Mevrouw Rustelli ook vergezelde, zij werd door alle gasten ge vierd en als een talent van den eersten rang geprezen. Men vond haar misschien niet zoo'n opgevoede dame voor de sa lons, men vond haar bekoorlijk en inne mend men lachte om haar grappen, men juichte haar buitengewone in vallen toe. Eva had nu ook iedere vrees en terug getrokkenheid overwonnen en gedroeg zich zeer ongegeneerd. Maar niemand nam het haar kwalijk, want het scheen, alsof het mode moest worden en haar beschermster was een beroemde kunste nares en voorname dame der wereld. Bij gelegenheid van een kunstenaars- feest, oogstte Eva weder rijken bijval in, en liet haar luimen ongehinderd den teugel voeren. Zij droeg niet alleen zwie rige, kunstvolle zangnummers voor, maar ook zulke, waarin de humor voorzat en natuurlijk deze werden steeds luide ge- biseerd. Het feestnummer wond't jonge meisje steeds meer op. In haar champagnetent verkocht ze ieder glas schuimenden feest wijn voor veelgeld. Niemand waagde het haar minder dan een goudstuk aan te bieden. Haar heele voorraad is dadelijk uitverkocht en zij moet nog meer laten aanrukken. Haar wangen gloeien het fijnste reod, haar blauwe oogenfonkelen als edelsteenen. De mooie mond lacht lokkend en het haar ziet er als gespon nen goud uit. Ook 't laatste glas champagne had haar hand uitgereikt en daarvoor van een op het eerste gezicht zeer voornamen, maar niet meer jongen man een twintig mark stuk gekregen. Nu werd de bazar gesloten, Eva gaf trotsch de rijk gevulde kas af, verwissel de in de garderobe haar toilet en ging daarna naar 't tooneel, dat vanuit de tooneelzaal door twee met tapijten be legde trappen te bereiken was. Daarboven zou nu de vreugde beginnen. Door de vaardige hand van den deco rateur was 't breede tooneel in een lan delijke veemarkt herschapen, in wier mid den een door bloemenguirlandes opge smukte dansruimte te zien was. Dat stemde overigens met 't program ma overeen, want de voorstelling had tot titel: Een marktfeest te Opkooperdorp. Eva droeg 't bekoorlijke kleed eener Hongaarselie boerin. Bonte linten fladderden om haar haar tooi Men verdrong zich om den nieuw opgloeiende ster. Eva lachte en scherste hartelijk. Op de geïmproviseerde jaarmarkt stonden ook stalletjes, waar dit en dat verkocht werd en waar 't publiek aan het eigenlijke doel van 't feest kon deelnemen. Maar die hooge kooplust scheen bereids vermin derd te zijn. Daar riep op eens de veel omzwermde met haar metalen, overal heen klinkende stem uit„Twintig mark voor wie met de Bayuni dansen wil," en de goudstuk ken regenden in een tascbje, dat ze aan haar ceintuur droeg. Men vond haar op treden naif, ongedwongen, tamelijk onwel levend, maar toch bekoorlijk. Mevrouw van Rustelli kwam niet op '- tooneel. Ze zat in een loge omringd door voorname bekenden en schudde lmlf ontevreden, half verrukt 't hoofd. „Mijn pleegkind is wel een frisch, in de vrije natuur opgewassen landkind," zei zij tegelijk haar verontschuldigend, ,,en vandaag nu alles voor het goede ctoel gaat, is zoo iets wel geoorloofd." Men stemde algemeen toe. Plotseling wft-d 't gelaat der barones somber en streng. Do oude heer van daar straks wilde ook met Bva dansen en wierp een 100 mark briefje in haar tasch.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 1