DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. De Bergmolen. Haagsche Brieuen. 8Cindei*huisvest 3l-33y Haarlem BUITENLAND. Telegrammen. BINNENLAND. maandag 17 februari 1908. 328te Jaargang. No. 6814. Bureaux van Redactie en Administratie: lntes*c. Telefoonnummer 1426. Arm Frankrijk. XI. Wat zullen dat pikante debatten worden met de heeren Heemskerk en Kolkman aan de RegeeriDgstafel Zeker, de heer Talma kan ook zijn woord best doen, maar geestigheden heb ik uit zijn mond nooit verno men, evenmin als van de overige nieuwe bewindslieden voor zoover ik hen wel eens gehoord heb minister Wentholt uitgezonderd, wiens goedronde zeemanstaal van zelf in luimige stemming brengt. De ministers [van Binnenlandsche zaken en Financiën evenwel kunnen nooit nalaten, een bon mot te plaatsen waar zij maar even daartoe kans zien. De heele Kamer vlaste daar al op als zij 't woord voerden wat betrekkelijk zeldzaam ge beurde. Geen van beiden behoorden zij tot de veelpraters. Alleen bij groote debatten traden zij op den voorgrond, maar dan be- heerschten zij ook meest de situatie de heer Heemskerk met breede betoogen, wemelend van bijzonder heden, de heer Kolkman met korte speeches waarin hij met sobere trekken de hoofdlijnen der discussie volgde en met een snijdend woord wist weer te geven wat op aller lippen zweefde, zonder dat men het evenwel onder woorden wist te brengen. Laat ik er b.v. eens aan herinne ren, hoe hij de valsche positie, waarin minister KrausVzich stelde met zijn reis naar Chili, handig samenvatte in dezen uitval, dat men aan „Waterstaat" wel pen bordje mocht hangen: „Voor Chili twee maal bellen." En wat wist hij sarcastisch den verdwenen minister Cohen Stuart te kenschetsen toen hij dezen noemde „een goeien, meegaanden man." Heel de Kamer proeste het toen uit! In zijn volle kracht was echter de heer Kolkman eerst dan, als hij de beginselen waarvoor hij streed, zag aangerand. Dan goot hij de volle mate zijner verontwaardiging uit, niet sparend den tegenstander, dien hij in zijn zwak wist aan te tasten. De kleine gestalte met het wel verzorgde haar trok dan de alge- meene aandacht tot zich en de aan gevallene zocht zorgvuldig naar argumenten van verweer om er zoo goed mogelijk af te komen. Den heer Heemskerk heb ik nooit in toorn zien ontbranden. Het zou hem zelfs niet goed afgaan, dunkt me. Met een gloedvolle pe roratie besluit hij zijn redevoeringen nooit, zoodat ze meest eindigen voor men er op verdacht is. Maar ook hij wist de overzijde steeds geducht te prikkelen, zoodat de beste krachten tegenover hem in 't veld kwamen. Eu nu staan die twee achter de groene tafel, vervangend den stijven, vormelijken Rink, die slechts bij vergissing aardig was, en den plech- tig-doonden De Meester, die zich placht op te winden zonder ooit recht warm te kunnen worden. Met hen namen de debatten nooit een hooge vlucht; de heer De Mees ter was zelfs by politieke debatten zelden in zijn element. Zeker, de Kamer is er niet in de eerste plaats om te discussiëeren, maar als er gepraat wordt en dat geschiedt soms! dan heb ik toch liever minis ters, die flink van den tongriem zijn gesneden. Dat houdt leven in de brouwerij. Hoe de heeren Nelissen, Van Swinderen en Sabron het er zullen afbrengen, kan ik zelfs in de verste verte niet vermoeden, want dat zijn nieuwe mannen. Wel schijnt de heer Van Swinderen ^liet tegendeel te zullen zijn van zijn voorganger in 't buitenlandsch beheer. Was de heer van Tets een en al onbeholpen langzaamheid, zijn opvolger moet een kwieke persoon lijkheid wezen, niet karig met woorden en gebaren. Nu, zoo'n verandering mag ik wel, vooral indien vlug spreken geen verspre ken is, want dat komt bij een diplomaat allesbehalve te pas. De heer Idenburg is mede een oude kennis, terwijl de heer Bevers een handig debater is als weinigen. Dat heeft hij jaren lang bewezen in den Haagschen Gemeenteraad, waar hy als wethouder van openbare werken nog al met oppositie te kampen had, maar hij wist alle aanvallers flink af te slaan. Als hij zeide„Nu begrijp ik er niets meer van, meneer de voor zitter, heelemaal niet," wees er verzekerd van, dat hij dan precies wist waar nu de schoen wrong. Hij had dan zijn tegenstander tusschen vinger en duim. Hij zal Waterstaat wel in toom houden, want in de honderderlei zaken, waarmede zijn wethouders schap hem te maken gaf, voelde hij zich ook bijzonder thuis, en zoo hebben we dan wèl een goed stel ministers bijeen, terwijl de heer Heemskerk een bijzondere pluim verdient voor het aanstellen der heeren Sabron en Wentholt. Dat vindt de een of ander mis schien vreemd, doch laat ik het eens uitleggen. Hoe vaak is er al niet door de verschillende partijen over geklaagd, dat het toch zoo jammer is voor de continuïteit bij Oorlog en Marine, dat telkens ook daar de ministers moesten aftreden als de politieke omstandigheden hun ambtgenooten tot heengaan drongen. De landsverdediging had immers heelemaal met de po'itiek niets te maken Maar hoe vaak deze waarheid ook verkondigd werd, verandering kwam er niet in de zaak steeds gingen pantserschepen en kanonneD, torpedo's en vestingen mee in den politieken maalstroom, tot groote schade vaak voor d# plannen, met welker uitvoering juist was begonnen en waarin de nieuwe minister meestentijds weer veran dering bracht. De heer Heemskerk stelde nu opeens het goede voorbeeld. Den heer Van Bappard kon hij niet houden, want deze was juist de oorzaak van de kabinetsverwisseling, maar den heer Wentholt behield hij, zoodat ten minste in 't Voor hout niet opnieuw andere plannen word<n uitgebroed. Het „met één ruk" buiten de politiek plaatsen der landsverdedi ging is een goede daad, welke regel moge worden, wat ook in 't belang ware van 's lands financien, want dat telkens veranderen van systeem is een dure grap Politicus. Algemeen Overzicht. Men zal zich herinneren, hoe de heer Boissevain van het Amsterdam- sche „Handelsblad" tegen Dr. Kuy- perzijn aartsvijandtekeer ging, toen deze betoogd had dat ook van Protestantsche standpunt de Fransche scheidingswet en Bri- and's verdere vervolgingsmaatrege len tegen de Katholieken moeten worden afgekeurd. De heer Boissevain ontzag zich niet, Dr. Kuyper voor een onrecht zinnig protestant uit te maken, en de heele liberale pers zong dat liedje na. We zouden nu het gezicht van dienzelfden heer Boissevain wel eens willen gezien hebben, toen hij las dat.de Fransche Protestanten nu hunnerzijds een welsprekend protest hebben gericht tot den Fransche Senaat in zake de kerk- vervolgingswetten Wat dat is zoo! De afschuwelijke wet-Briand, die de beginselen van staatsrecht en eigendom aantast en die eenvoudig de kerkelijke goederen en fundaties maar onteigent, is door de liberale eD anticlericale pers, ook hier te lande, steeds goed-gepraat. In het „stelsel" kon Briand niet anders doen dan dat, zoo hebben de liberale krantenschrijvers steeds beweerd. Alsof 't onrecht dat men stelselma tig indeelt, daarom geen onrecht meer wezen zou De Protestantsche adressanten zetten in hun geschrift aan den Senaat de puntjes wèl op de i! Na gewezen te hebben op het monsterachtige onrechtdat de Kamei heeft bedreven door in strijd met de beginselen welke het staatsrecht beheerschen, aan de door haar aan genomen bepalingen terugwerkende kracht toe te kennen en alzoo meer dan 200 rechtbanken (die reeds in deze aangelegenheid uitspraak had den gedaan of nog stonden te doen) hare bevoegdheid te ontnemen, zeggen zij „Nakomelingen dergenen die wegens hun godsdienst beroofd, vervolgd en uitgebannen werden, koesteren wij een onverwinnelijk afgrijzen van al wat de vrijheid van eeredienst en den persoonlijken eigendom aanrandt; en zonder eenige staatspartij van dienst te willen zijn, zonder als oppositie op te treden, komen wij in naam van recht en gerechtigheid den Senaat eerbiedig- lijk verzoeken, alle burgers, tot welke godsdienst zij ook behooren onder den waarborg en de beveili ging te stellen van het gemeene recht. We zijn benieuwd te hooren, hoe onze liberale pers nu dit warm pleidooi van Protestanten voor het goed recht der Katholieken zal op nemen! Hoogstwaarschijnlijk zwijgt ze het dood! Welja! Dat is immers dezelfde taktiek die door de Fransche vrij metselaars wordt gevolgddoodzwij gen! Want men kan erop rekenen dat dit schandelijke wetsontwerp door den Franschen Senaat even volgzaam zal worden aangenomen als door de Kamer is geschied en dat men dit Protestantsche protest even onverschillig zal voorbijgaan als al de welsprekende en vurige protesten, door de Katholieken tegen dit schandelijk onrecht uitgespro ken Een eigenaardige spanning is hangende tusschen Oostenrijk en Rusland. De Balkan en de Macedonische kwestie zijn er de oorzaak van. Men weet dat het zwaartepunt van alle Oostenrijksche politiek steeds ligt in den Balkan, waar zijn invloed voortdurend wordt uitgebreid en versterkt. Oostenrijk nu heeft een plan gevormd tot spoor wegaanleg maar Rusland, dat even eens groote belangen heeft in den Balkan, toonde zich zeer gefroisseerd daarover, en heeft een handige zet daartegenover geplaatst. Uit St. Petersburg wordt ten minste bericht, dat de regeering daar, om het overwicht, dat Oosten rijk door de uitvoering van zijn plannen krijgen zou, te neutrali seeren, ook van zijn kant een concessie zou vragen voor een spoorweg, loopende van den Donau naar de Adriatische zee via Nisch of Nowibazar. De aanleg van deze lijn was reeds een langgekoesterde wensch van de Russische politici, heet het nu. Van Oostenrijksche zijde kan men niet veel anders doen dan gewillig zich bij dit plan neerleggen. En dit schijnt dan ook te gebeuren. Uit Weenen wordt nl. gemeld, dat in politiek kringen de meening de overhand heeft, dat het Russisch ontwerp slechts met sympathie, in officieele kringen weet men zoo mooi „beau mine mauvais jeu" te maken, begroet zal worden. Men zal er een nieuw middel in zien om tot oeconomische ontwik keling van de Balkanstaten, waarbij Oostenrijk-Hongarije belang heeft, te geraken. Niet-officieuze berichten zijn ech ter veel minder vriendelijk doch. méér oprechtZoodat de betrekkin gen tusschen Rusland en Oosten rijk nu juist niet van de hartelijk ste zijn! Er loopen in Duitschland sedert de malle blok-politiekvoort durend geruchten van een aftreden van von Bülow. De liberale pers wil dien kant uit en dat het gevaar voor Bülow niet zoo geiing is, is hieruit te zien, dat de officieuze pers alle mogelijke moeite doet om dïm te toonen, dat met een anderen rijks kanselier het liberaal-conservatieve blok uiteen zou springen endat het zwarte spook dan weer te voor schijn zou kimen! Uit Zuid-Afrika wordt gemeld van eenvreeselijke ramp: tengevolge van een ontploffing in de kolenmijn te Glencoe (uit den Boerenoorlog welbekend) zijn 12 Europeanen en 60 inboorlingen gedood. De pogingen tot redding werden opgegeven toen het bleek, dat elke poging om de mijn binnen te gaan, gelijk zou staan met een oogenblik- kelijken dood. De meeste slachtof fers vonden den dood bij hun held haftige pogingen om hun kameraden te redden. De wetgevende vergadering van de O^a nadeesche provincie Britsch-Columbië heeft een wet op de immigratie, aangenomen, krach tens welke van eiken landverhui zer geëischt wordt, dat hij in een Europeesche taal kan lezen en schrij ven. De groote meerderheid der Azia ten zou daarmede worden geweerd De Canadeesche regeering heeft echter besloten, haar veto uit te breken over lien wetgevenden maat regel, welke de Engelsche gouver neur van Britsch-Columbië al heeft bekrachtigd. De Canadeesche regeering heeft haar besluit aan de Japansche re geering medegedeeld, erbij voegende dat Canada de bij tractaat verwor ven rechten van de Japanners in Canada zou beschermen. Dat kan nog wat geven Nieuwtjes in drie regels. SEVILLA, 16 Febr. Koning Alfonso en de minister van Oorlog hebben geconfereerd over de ge beurtenissen in Maiokko. Besloten werd naar Marokko een tweede jager-brigade te zenden. Het eerste bataljon zal van Algeciras vertrek ken het tweede zal heden te Sevilia scheep gaan. St. PETERSBURG, 16 Febr. Het verzoek om ontslag van den gouverneur-generaal van Finland, Gerhard, is toegestaan. Tot opvolger is benoemd de commandant van het 22e legerkorps, de generaal der cavallerie Bekmann. De Cullinan-diamant. Amsterdamsclie bladen deelen weer wat mede over d6n beroemden 12 millioen guldens-diamant. De heer Jos. Asscher heeft verleden week den diamant „gekloofd." Na landurige bestudeering en lang en rijp beraad met de aan de zaak verbonden deskundigen, werd de eerste insnijding, technisch genaamd „kerf", in den „Cullinan" gemaakt, en toen kwam het woord aan den kloovershamer. Dat was een span nend moment, dat aan de klooving van den steen vooraf ging. Zou het gelukken? Men moet namelijk weten, dat ernstige ongelukken bij zoo'n poging tot klooven van een steen niet zijn uitgesloten. In plaats, dat de kloover er het eene, gewenschte stuk afslaat, vliegt de steen soms in meerdere stukken, ten spijt aan alle berekenin gen. Dit kan ook aan de grondstof liggen of aan het feit, dat de diamant niet oordeelkundig, niet goed op den draad is ingekerfd. Men kan zich denken, nu het een eere-zaak en een stuk van millioenen gold, welk een emotie die eerste hamerslag op den „Cullinan" opriep. Het stalen mes werd op de „kerf" van den „Cullinan" gezet. Hoog op tilde de kloover-juwelier zijn ijzeren hamer, In spanning stonden de andere firmanten e vertrouwden om den grooten kloo* versbak! 'n Pittige slag! De „Culli nan" was gekloofd, lag in twee gedeelten en de klooving[bleek| met rcUii-LÈtl UN. ffiHE IUARLEMSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Haarlem fl.85 Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) 1.85 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post Afzonderlijke nummers 1.8C 0.05 PRIJS DER ADVEETENTIËN: Van 16 regelsfO.öO (contant)f 0.5Ü Elke regel meer.0.10 Groote letters naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen 25 cent per advertentie contant, Naast Viviani, die de lichten des hemels wil uitdoven, houdt Frankrijk er tegenwoordig een Minister op na, die in de practijk en openlijk de „vrije liefde" beoefent. 't Is Briand, de befaamde kerk- vervolger En dat niet alleen, doch Briand wil ook het land de „zegeningen" van zijn stelsel deelachtig maken Met andere woorden de Pransche regeering denkt er over, het vrije huwelijk in te voeren, ofwel: de echtscheiding bij geval dat één der gehuwden die wil, mogelijk te maken. De duur van een dienstverbintenis hangt van den wil van een der con- tracteerende partijen al af, zoo bere deneert deze minister, waarom zou 't dan rpet het huwelijk anders moeten En hu voert men in Frankrijk een campagne voor de algeheele invoering der echtscheiding Nadat de godsdienst is neergeslagen en vervolgd, en men helaas dik wijls met goed gevolg! gepoogd heeft het volk zijn godsdienst geheel te ontnemen, breekt men de wetten van zedeleer en moraal, van 't maat- bestaan en de natuurlijke orde. Logische opeenvolging! Wee het land dat zóó diep zinkt! En wee de bevolking van zulk een land, waar het lot van vrouwen en kinderen aan de lusten van zedelooze wettenmakers wordt overgeleverd en alle grondslagen der maatschappelijke samenleving (om niet te spreken aog van godsdienst en Kerk) door de regeerders worden omvergehaald Arm Frankrijk, in waarheid! Minister Campbell Bannerman is weer ziek. 't Wordt sukkelen met Engeland's premier. Koning Manuel's armwond is nu geheel genezen. Hij is nu volkomen gezond. Berichten uit Spanje spreken van een mislukten bomaanslag op koning Alfons. Echter niet veel bijzonders. Moelai Hafid heeft de tusschen- komst der mogendheden tegen Frank- rijk's militaire actie ingeroepen. (Naar het Duitsch.) 28) Het bloed steeg hem tot onder het dichte, verward over 't voorhoofd val lende haar, Hij begreep Margriet» vraag heel goed. In D. woonde immers Eva en nu had hij de gelegenheid gehad, een boodschapper of voorspreekster naar haar te zenden. Maar waarvoor? Om op nieuw ontmoedigd en teruggestooten te Worden Zou hij misschien bedelend Voor de deur der zoo snel omhoog ge- stegene staan en zich weer geringschat tend laten afwijzen? „O, neen. Ge bent zeer lief en vriende lijk, Margriet, maar ik zou werkelijk niet Weten, welke boodschap ik u zou moeten geven," antwoordde hij, zonder haar aan te zien, want de blik dier onschuldige °ogcn scheen in de verborgenste diepte des harten te kunnen doordringen. „Goeden nacht en goede reis! Ik zal turen tot je terugkomt. Ge zult dan mis schien wel veel kunnen vertellen. Hier een men zoo wat heelemaal van de bui tenwereld afgesloten." „Ja, misschien heb ik je wel iets te vertellen," antwoordde ze zacht en vluch tiger „slaap wel, WalterJe belofte neem ik mee." „Ben je niet boos meer op mij Hij trad neens plotseling naar haar toe en greep haar beide handen. „Ge hebt zoo trouw gewacht en ik heb je zoo ruw ontvangen. Dat was verkeerd, dat was brutaal van mij. Ik vraag je om excuus, kind." „Dat is niet noodig," zei ze, een half verlegen half ongeduldige beweging ma kende. Ik neem zelden en zeker u niets kwalijk. Wat ik wil, dat is alleen u en al de mijnen gelukkig te zien, en kon ik daartoe iets bijdragen, dan doe ik dat van harte gaarne 1 Toen ze weggegaan was, ging Walter in de slaapkamer, die aan zijn atelier grensde, wierp zich op zijn bed, sliep evenwel eerst tegen den morgen in en ontwaakte op een tamelijk laat uur. Margriet had de vesterij zeer vroeg ver- verlaten om 't posthuis te wandelen. Zij hield er van over de schitterende, licht onder haar voeten krakende sneeuw te loopen en de zuivere koude winterlucht langs haar voorhoofd te voelen strijken. Suzanne reeds reisvaardig wachtte reeds De postmeester gaf de meisjes nog eenige wenken en waarschuwingen mee voor onderweg. Margriet beloofde ze prompt te zullen opvolgen en spoedig zaten de vriendinnen in de trein. In Daan gekomen, begaven zij zich dadelijk naai den beroemden dokter, hoorde evenwel, dat hij bij een verre, vorstelijke patient was geroepen en eerst den volgenden dag te spreken zou zijn. „God, hoe vervelend is dat," riep Suze. „Wat zullen we nu in dien tijd uitvoe ren? En ik heb van de lange reis zulke hevige hoofdpijn gekregen." „Wij gaan nu dadelijk naar 't~hotel, waar wij, zooals je vader wenschte, in't noodige geval moesten logeeren," troostte Margriet. „Gij gaat wat in bed leggen en ik doe in dien tijd alles, wat mij opge dragen is." „Ja, daarmee neem je me werkelijk een last van mijn schouders. Ik vind niets zoo vervelend dan van den eenen winkel in den anderen te loopen en steeds op den prijs af te dingen Moeder is ook zoo precies". „Wat je uitspaart, komt de armen der kleine gemeente te goed. Dat noem ik welgedaan, want in ons stadje en in omstreken zijn veel hulpbe hoevenden. Ieder kan zeker niet geholpen worden, doch gean een gaat met honger en on getroost uit 't posthuis weg. „Nu ja Jij weet toch altijd de beste zijde bloot te leggen Och, wat heb ik t©ch pijn in mijn hoofd! Ik geloof werkelijk, dat ik uw raad volgen moet en mij heel rustig moet houden." „Dat zal zeker het beste zijnIk zal mij ook zooveel als mogelijk is haasten en ben dan spoedig weer bij je terug." Margriet ging met haar vriendin naar het door den postmeester aanbevolen hotel, zorgde, dat ze goed kon rusten, trok de gordijnen dicht en ging spoedig weg. Nog voor zij de tamelijk talrijke boodschappen deed, schreed zij naar 't huis welks eerste etage Mevrouw Rus- telli bewoonde. Met een kloppend hart steeg ze de met tapijten belegde trappen op, drukte op den electrischen belknop en vroeg me juffrouw Eva te spreken. Het netjes ge- kleede dienstmeisje monsterde de vreem delinge met ietwat wantrouwenden blik en vroeg om haar kaartje. „Ik heb er geen bij me", antwoordde Margriet verlegen en blozend. „Noem alleen mijn naam maar. Mar griet Steenman." Het dienstmeisje kwam spoedig daarna weer terug, opende de deur eener ele gante kamer en verzocht de juffrouw plaats te nemen en een weinig geduld te hebben. Alleen gelaten keek het jonge meisje in de niet groote maar uiterst smaakvol gestoft', erde kamer rot d. Gordijnen en meubels waren in zacht blauw, ook 't tapijt toonde op een lichten grond guirlandes en vergeet mij nietjes. Op de vleugels lagen noten, en waar devolle schilderijen sierden de wanden. Voor de tweede deur, die meer naar een alkoof of een voorvertrek leidde hingen draperien met franjes waaraan kleurige paarlen hingen. Margriet durfde heelemaal niet te gaan zitten. Van seconde tot seconde werd het haar benauwder om 't hart. Daar ging plotseling de gordijn met de paarlen van elkaar en Eva versoheen. Minuten lang stonden de zusters in een pijnlijk zwijgen tegenover elkaar. XI. „Nu, waarom kijk je me zoo verwon derd aan?" riep Eva eindelijk, hartelijk lachend. „Omdat omdat ik me afvraag of gij het werkelijk bent, Ik ken je nauwelijks meer." stamelde Margriet. „Je ziet er als een fee uit. Ik heb je goudblond haar en je mooie blauwe oogen weliswaar al tijd bewonderd, maar dat je zoo schoon bent, dat zie ik eerst thans." Deze modern gekleede jonge dame, die, als door een heldere wolk omgeven, tus schen de paarlen gordijnen stond, leek toch bijna heelemaal niet meer op dat gewone meisje, dat vroeger in den ouden ruolen onvermoeid den hellenden weg van den tuin naar de keuken op en afliep, de gaston bediende en de karige fooien opstreek. Margriet bracht onwillekeurig dezen indruk in woorden, maar daar verduis terde zich dadelijk 't gezicht harer oudere zuster en ze antwoordde kort en barsch „Laat ons daar maar niet meer over pra ten Ik wil aan die dingen niet meer her innerd worden. Men kent mij alleen thans onder mijn kunstenaarsnaam: Bayduny. Dat ik vroeger anders heette behoeft den menschen niet weer in de gedachte terug geroepen te worden." „Schaam jij je dan vcor je naaste fa milie Wil je ze dan verlachenen Dat zou ik onder geen enkele voorwaarde willen doen „Je spreekt of je er alles van begrijpt, kleine," viel Eva in, die nu op een sofa ging zitten en Margriet vroeg naast haar plaats te willen nemen. „Zie je, ik ben zangeres. Dan moet ik tot voorname krin gen toegang hebben. Vandaar die naams verandering. Met de veranderde omstan digheden moet men rekening houden. Wil ik [in de wereld vooruitkomen, dan is het nu eenmaal noodig, dat ik mij van het vcrledene losmaak, Ik zit altijd te beven, dat iemand mij daarover zou spreken." „Dat bewijst, hoe onedel je denkt riep Margriet ontroerd uit. „Je moogt veel geleerd hebben van je voornamebescherm- vrouwe maar helaas, het vierde Gebod hebt je schijnbaar door dat alles verge ten." „Maakt je maar niet bezorgd, kind," antwoorde Eva haar lieve gestalte in den spiegel bekijkend en eenige gouden lok ken, die te ver over haar voorhoofd vie len, terugwerpend. Wordt verwijd.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 1