Bordeaux Wijnen en Cognac. Vioolonderwijs Wat anderen zeggen. Sociale Berichten Hillegomsche Alledagjes. v. Marktberichten. Amsterdamsche Beurs. Advertentiën. Loopjongen, Sr is voorts een apparaat aan verbonden voor warm uitpoetsen, enz. enz. Voorts troffen we iu de fabriekskamer een zeer groote stik machine, een piktoestel, enzaan. INGEZONDEN. Antonius Benedictus Lourenburg, Antonius Benedictus Lourenburg, J. C. TUIN, Pieten Kiesstraat 40, 't Verloren schaap. Heden heeft zich in de infanteriekazerne alhier aangemeld de milicien B. van het 10 Reg. Inf. die reeds eenigen tijd als deserteur is afgevoerd. Overleden. De in zoo'n jam merlijken toestand, half verbrand iu een schip gevonden W. Bottci, schoorsteenveger van beroep is thans iu het gasthuis alhier over leden. Gr oo te bouwplannen. De weg van de brug bij 't Kenaupark- viaduct tot de remise van de E.N. E.T. bij den Schotersingel heeft door de nieuwe bestraling met de degelijke, breede trottoirs een be langrijke verbetering ondergaan. De rij boomen, die nu verleden week langs de grachtzijde geplaatst zijn, zullen zeker het hunne bijdra gen tot de verfraaiing van dien weg. Toch is die weg altijd nog een verbazend tochtgat, dank zij de vlakke weiden, die zich van dezen weg tot tegen den spoorweg Haar lemAlkmaar uitstrekken. Doch ook dit zal ophouden. Want langs den weg zal de strook weigrond tusschen den spoorweg en remise bebouwd worden. En reeds in dit voorjaar. Wij vernemen, dat hier fraaie villa's, met tuinen ervoor, zullen gebouwd worden voor de heeren dr. van Waveren en Beccari. Schouw. Door B. en W. van Haailem en Heemstede wordt ter kennis gebracht, dat op Vrijdag '20 Maart schouw zal worden gehouden te beginnen 's morgens 10 uur over de riolen iu den Hout. Onze Industrie. Alweer is een verzoek ingekomen van den Raad van Administratie der H. IJ. S. M. aan H. M. de Koningen gericht, tot uitbreiding der Centrale Werkplaats der Maat schappij aan den Oudenweg door het plaatsen van een nieuwen Sailser stoommachine van 400 P.K. en twee dynamo's elk van '235 K.W. Het verzoek is ten stadhuize ter inzage nedergelegd. Nog is ter inzage nedergelegd het verzoek van A. H. de Wilde tot oprichting van een smederij in een werkplaats aan de Kampervest. De firma Gerard Steenkist. Zou die schoenenfirma nog bij éea lezer van de „Nieuwe Haarlemsche Courant" onbekend wezen? Neen, al was het alleen maar door de groote leuke advertenties, die men geregeld in ons blad kan lezen. De heer Gerard Steenkist, een uitstekend vakman, die op de vak school voor schoenmakers te Am sterdam na den patroonsleergang te hebben gevolgd zijn diploma behaalde, heeft iu de Krocht, hoek Zoetestraat en U suiastraat de eerste Haarlemsche schoen en-re paratie -in richting geopend. We zijn er hedenmorgen een kijkje gaan nemen en de heer Steen- kiBt was zoo beleefd ons de nieuwe machines in de fabriek in volle werking te laten zien. Wat een verbetering. We zagen er een doornaaimachine die een zool in 3 minuten naait en '25 paren in éen uur. En dau nog wel 2 draads. Voorts een houtenpeumachine, ook een prachtig stuk werk. In l'/2 minuut wordt een heele zool gepend. Het kloppen der zooien is ook niet meer noodig. Daar is een wals- mackine voor in de plaats gekomen, die de zooien nu in 't vervolg zal pletten. Verder een uitpoetsmachine met tal van onderdeeltjes, die allerlei verschillende functies verrichten. Het eene polijst de zolen en hakken, het andere maakt de kanten glad, een ander weer sehum t de zooien en hakken. Zooals de firma nu ingericht is kunnen in 15 minuten een paar zooien en achterlappen gezet worden. Dat zegt wat. Hier geldt vooral het vlug, solied en goedkoop. Op reparatiewerk geeft deze fabriek 20 pet. korting op het gewone tarief. Behalve reparatie, fabriceert de firma ook nieuw werk. In de buitenwijken zijn 8 bestel huizen opgericht en in de stad be vindt zich voortdurend een colpor teur om 't werk in een groote ge sloten wagen op te halen. Wij wensohen de firma veelsuc,- ces. Tot slot verwijzen we naar de in dit nummer .voorkomende ad vertentie. Volgens het Weekblad van de Commissie bank te Amsterdam zijn in de week, geëindigd 18 Februari, door tus8chenkomst dier Bank o.m verhandeld: Aand. Haarl. Hypotheekbank (10 gestort) 140 Programma's. Orgelbespeling in de Qroote of St. Bavokerk alnier, op Donderdag 20 Februari 1907, des namiddags van 2 tot 8 uur. door deu lieer W. Kzennuu. Programma: 1 Preludium en Fuga, F. F. Handel; 2. Adagio, G. Merkel; 8. So nate no. 4, W. Rudnick: a. Allegro mo derato; b. Andante; o. Fuge; 4. Méditation no. 2, AGuilmant; 5. Abendlied, R. Schu mann AGENDA. Woensdag, 19 Febr. Gebouw St. Bavo. R.K. Volks bond n.tn. U) uur, Repititie zangver- eeniging. Haarl. Zangschool J. Steemnan. Voordrachtavond. Vereeniging 6lj2 uur. Afd. Haarlem. Ver. Verbetering van Vrouwenkleeding. Lezing van den heer (hut. van de Wall Perné. Brongebouw 8 uur. Depart. Haarlem. Maatsch. van Nijverheid. Voordracht. Afd. Haarlem van den Volksbond tegen Drankmisbruik. Vergadering. 8 uur Wielerfeesten (de Kroon). HEEMSTEDE. Afd. Heemstede Ned. Meisjesbond. Openbare Vergadering. Spreekster mej. H. Loeff. Lokaal v. ('hr. Belangen 8 uur. Donderdag, 20 Febr. Gebouw St. Bavo. R.K. Volks bond, half 9 uur, Bestuursvergadering Metaalbewerkers „St. Eloy". half 9 uur Rederijkerskamer. Dr. Kuiper. „De Standaard" schrijft; Wat men er aan heeft, om met de nu opgeloste crisis op allerlei manier den naam van dr. Kuyper in verband te brengen, verstaan we niet. Zoo weet de één te vertellen, dat dr. Kuyper de portefeuille van Bin- nenlandsche Zaken zou geweigerd hebben. Een tweede, dat hij de por tefeuille van Buitenlandsche Zaken zou hebben geweigerd. Een derde zelfs, dat hij geweigerd zou hebben de formatie van heel het Kabinet over te nemen. Dr. Kuvper heeft niets van dit alles geweigerd. Van de derde weigering zou uiteraard alleen sprake hebben kunnen zijn, indien de Koningin hem opdracht had verleend; iets waarvan geen sprake was. De opdracht is uitsluitend verleend aan hem, die dan nu ook feitelijk het Kabinet gevormd heeft. Iets dat volkomen natuurlijk was, daar niet dr. Kuyper, maar mr. Heems kerk het stuivertje aan het rollen had gebracht. Dr. Kuyper stond er geheel buiten, droeg er niet de minste verantwoor delijkheid voor, en had alzoo in geen enkel opzicht over het op zich nemen van eenige verantwoordelijkheid zich uit te spreken. Voor deze loopende legislatieve periode hield dr. Kuyper zich op zettelijk buiten de actieve politiek, en zal dan ook, naar hij reeds meldde, noch ie Sliedrecht, noch in Tietjork- steradeel een oandidatuur, mooht die hem worden aangeboden aanvaarden. Katholieke Sociale Actie. Tot Geestelijk Adviseur van het plaatselijk Comité voor de K. S. A. te Limmen is benoemd de WelEerw. heer J. J. Volleriug, kapelaan aldaar. Dr. Ariëos over „Unitas" en het voorschrift van het Ned.-Episcopaat in zake de Katholieke vakorganisatie. Lr. Ariëns, de bekende pastoor van Steenderen, heeft in een verga dering van de R. K. Arb. Ver. te Enschedé, in een rede over de Gilden, terloops ook gesproken over het bekende besluit der Ne- derlandsche Bisschoppen inzake de Katholieke vak-organisatie der we vers, en de Unitas-kwestie. Het citaat uit deze rede, waarin Dr. Ariëns op zoo voortreffelijke wijze pleit voor het Bisschoppelijk voor schrift, is wei wat lang, maar het is teekenend en leerzaam. Daarom nemen we h.et uit „het Centrum" in zijn geheel over. Nadat Dr. Ariëns had gezegd, dat men van hem in zake „Unilas" wel eens verklaring verwachten kon, zeide hij daaraan te willen voldoen. Er. hij stelde als hoofdregel voorop, dat hij arbeider zijnde niet in conflict met de kerkelijke over heid zou willen voortleven. „Laat ik maar eens aannemen dat ik wever was en inünitasden besten vorm van organisatie zag, daarentegen van den Diocesanen Bond volstrekt geen heil voor de vakbeweging verwachtte. Dat 't vo< r iemaud van zoo'n overtuiging, die daarvoor 10 jaar gezwoegd en van zijn klein loon misschien al 100 gulden geofferd heeft, een ont zettende moeite zal kosten zijn or ganisatie te verlaten, is duidelijk. Ik kan mij voorstellen dat menig een liever 'n paar jaar levens ver liezen zou. Toch, wanneer ik zelf als arbeider er zoo voorstond, zon ik niet willen doorzotten, als myn kerkelijke overheid het beslist zou afkeuren. Wel zou ik natuurlijk beproeven, of 't mogelijk was, mijn zienswijze bij het Episcopaat ingang te doen vinden. Ik zou dat doen met vertrouwen, omdat ik vast overtuigd ben, dat het Episcopaat voor niemand onderdoet in oprechte helde tot het volk en geen beper king aan de vakbeweging zal op leggen, indien het niet meent, dat dit noodig is voor het katholiek beginsel of de katholieke levens- practijk. „Ik zou dat doen in navolging van den adviseur van St. Rafael, die indertijd ook met alle kracht en talent gepleit heeft voor de na tionale vakorganisatie der spoor- wegafdeelingen in een behoorlijke zelfstandigheid ten opzichte der volksbonden en werkliedenvereni gingen die dat pleidoo ook ge wonnen heeft, maar die begon met te zeggen, dat hij zich zou neerleggen bij de beslissing van het Episcopaat, hoedanig dio ook wezen mocht. Zoo zou ik doen, met de hoop op een dergeljjk succes. Maar als 't anders uitviel, zou ik on middellijk toegeven. „Ik zou dit doen, geloovend aan de mogelijkheid, dat mijne overheid gelijk had en ik ongelijk. Tweemaal heb ik op sociaal gebied in meening verschild van mijn vroegeren Aarts bisschop mgr. Snickers. Beide kee- ren heelt hij gelijk gehad en ik ongelijk. „Maar vooral zou ik 't dobu, omdat ik niet zou willen staan op een plek, waar de Paus of mijn Bisschop mij niet zou willen hebben. Schiller verhaalt in zijn „Kampf mit dem Drachen" van een jongen monnik, die tegen het bevel van zijn overste een draak had bevoch ten en het ondier gelukkig gedood bad. Het volk juichte deu jongen held toe, maar de abt bestrafte hem en zei: Dapperheid is goed, maar gehoorzaamheid beter. Maar toen de monnik zich nederig aan de straf onderwierp, sprong bet hart van den overste op en zeide hijDat gij den draak gedood hebt, it ke- relswerk, maar dat gij uw nek gebogen hebt, is cbristenwerk. „In dienzelfden geest zou ik wil len bandelen. Al zag ik kans om den draak der valsche sociale lee ringen te overwinnen, met in Unitas te blijven, ik zou in 's hemelsnaam den draak maar met rust laten en, volgens den wensch mijner Over heid, tot deu anderen Bond over- gaan. „Dat zou ik doen en ik geloof dat ik daarmee goed en wijs zou doen; in het belang van mij zelf, voor mijn gemoedsrust, in het be lang van het katholieke leven en ook in het belang der vakorganisa tie, die, tegen den beslisten wil van het Episcopaat ingaande, altijd ook een groote massa arbeiders tegen zich zal hebben en nooit kan ver krijgen een krachtig bloeiendlevt n." Middenstand en Wijkverple ging. Het staat onomstootelijk vast, dat wij, Roomschen, tot hen behooren, die er op uit zijn de natie tot onder linge verdeeldheid te brengen. Dat zeg ik niet, maar dat zeggen allen, die van God en Zijn dienst in't openbare leven niets willen weten, die allen godsdienst binnen de muren van het binnenhuis willen houden, die alleen van godsdienst als strikt individueele zaak willen weten. Zulken zyn in den regel ook de menschen, die hst erg met de neutraliteit, van de school en van de vakvereeniging en van de scheol krant enz., op hebben. Over die neutraliteit heb ik het in mijn brieven al een paar maal gehad. En nu is 't heusch mijn schuld niet, dat ze in dezen alweer aan de orde komt. Ik zou o! zoo graag, eens ge zellig willen keuvelen ©ver allerge woonste dingen, die ons toch nog wel belang inboezemen. Maar ik mag niet. Daar gaat in deze dagen, hier op Hillegorn weer wat om, dat goed be zien moet worden. Het betreft Mid denstandsorganisatie en Wijk verpleging. Hoe kunnen deze twee zoo onderscheidene zaken zoo bij el kaar behooren, dat ze in één adem genoemd worden Het plaatselijk Comité der K. A. S. doet pogingen om tot een R. K. Mid denstandsorganisatie alhier te geraken. De eerste stappen zijn gezet en met succes, met veel succes reeds. Maar nu is er reeds eerder een com missie geweest, die een neutrale mid- denstandsvereeniging wilde stichten. Dat schijnt maar niet te gelukken. De rede van het Amsterdamsche raads lid Fiedeldy Dop wil maar niet vrucht baar worden. De aanstichter tot die neutrale vereeniging is een Katholiek eP leden der voorloopige commis sie zijn bijna allen Roomsch. Dat is vreemd op het eerste gezicht. Ik vind het echter een gewoon verklaarbaar verschijnsel. Naar mijn gevoelen is gebrek aan inzicht, gemis aan kennis over wat er in htm eigen Katholieke wereld omgaat, de oorzaak. Dat is wel treurig maar 't is zoo. Intusschen de R. K. organisatie vor dert, dat wordt publiek en nu komen de poppen aan 't dansen. De Hillegomsche courant is een neutraal blad. Bewijs is bijv., dat het bij een gemeenteraadsverkiezing een bijvoegsel had, een spotprent tegeneen candidaat der R. K, Kiesvereeniging. Zulke doorslaande bewijzen van zijn neutraliteit heeft, die Hillegomsche Monitor wel meer gegeven. De liberalen hebben er dan ook heel veel plezier in, 't blijkt ten duidelijkste als de Katho lieken iets willen, dat niet naar den zin dier heeren is. Zoo bijv. nu weer. Een zekere grootheid C. schrijft in het nummer van Zaterdag 16 Februari over de R, K. Middenstandsvereeniging en roept aan de neutrale dito, die maar niet groeien of bloeien wil„Toont dat ge geen versnippering wilt," m. a. w. die Roomsche willen den boel weer in den war gooien en ons libe ralen verhinderen, de argelooze Katho lieken, die met ons meewillen, voorgoed in ons voordeel te laten werken. „Toont door eenheid, door organi satie van het geheel dat gekrach- tig zijt en sterk." Die C. heeft dus een hekel aan splitsing zou men zeggen. Laat ik mijn lezers dadelijk maar uit den droom hebben. Hij is voor het ge heel als het in zijn kraam te pas komt, als hij er voordeel in ziet voor zijn vrijzinnige beginselen. Mij wordt bewijs gevraagd. Welnu men leze dan hetvolgende, dat C. op zijn aansporing tot eenheid voor de Hillegomsche middenstanders laat volgen: „Wijkverpleging. Ook hier weer de verdeeldheid. Zelfs in een zoo urgente en populaire zaa~ is men het niet met elkaar eens kunnen worden. Wij krijgen er dan ook zeer waarschijnlijk twee. Een R. K. Wijkverpleging, of verpl. door R. K. Zusters, en «ene Protestantsche verpleging. Wij betreuren het, dat van R. K. zijde niet meerdere aannemelijke voor stellen tegenover de Protestanten zijn gedaan, zoodat zij zich genoodzaakt zagen die zaak op eigen gelegenheid af te doen. Van R. K. zijde vernamen we alleen, dat zusters van Breda zijn aangezocht, en bereid gevonden, om het liefde werk te verrichten, en verder dat eenige kamers van het nieuw te bou wen armenhuis beschikbaar zijn ge steld voor magazijn en woonplaats. Aan allen zonder onder scheid, zal hulp worden verleend." De lezers, die zich nog herinneren, wat ik in mijn tweeden brief schreef over „Een nieuwe instelling", over de wijkverpleging van Katholieke zijde alhier op t©uw gezet, zullen begrijpen, dat ik over dit lieve stukje wei een en ander te zeggen heb. Had C. geschreven: „De Protestan ten stellen prijs op verpleging door een diacones, daarom willen lij liever een eigen wijkverpleging," ik zou direct gezegd hebben, accoord, zoo zijn wij ook, daar heb je gelijk in, als je zóó gevoelt. Maar de zakeb zoo verdraaid, zoo misleidend voorstellen, dat kan ik niet nalaten in-gemeen te noemen, 't teekent de hoogdravende ethische stukjes, waarmee G. zijn lezers van het neutrale blaadje trachtte te be dotten, toen wij het heerlijk Kerstfeest vierden. Laten we het fraaie stukje verdraai ing even volgen. „Ook hier weer verdeeldheid". Volkomen waar. Maar niet van Katholieken kant, wel o.a. van een zijde, die altijd den mond vol heeft van verdeeldheid zaaiende Katholieken. Men onthoude het, 't kan te pas komen, als bijv. een voor zitter van een Hillegomsche liberale kiesvereeniging een hartstochtelijke en roerende ontboezeming van eenheid tot de vergadering richt. „Wij betreuren het, dat van R. K. zijde niet meerdere aannemelijke voor stellen tegenover de Protestanten zijn gedaan, zoo dat zij zich genoodzaakt zagen die zaak op eigen gelegenheid af te doen." Men moet maar durven, en wat zijn de Katholieken tooh verschrikkelijk hardieerseh, dat ze dergelijken kost laten thuisbrengen en er hun lieve centen voor geven. Wat bieden de Katholieken aan? Wijkverpleging aan allen zon der onderscheid. De Katholieken zijn als de Barmhartige Samaritaan en vragen niet of de hulpbehoevende zieke wel Katholiek is, of hij rijk is dan wel arm. Allen kunnen de hulp inroepen. De Katholieken bieden aane e n i g e R. K. Ziek enzusters als vergleeg- sters. Volmondig is erkend, dat deze de minste financieels uitgaven vor deren, en talrijke bewijzen zijn er, dat haar liefderijke hulp ook door niet-katholieken by voorkeur gezocht wordt. De Katholieken bieden aan: een goed ingericht lokaal, waar operaties en geneeskundige hulp kan worden verleend by ongelukken en anderszins. De Katholieken bieden aan: dat zij een werk van Charitas willen ver richten, waarbij niemands gods dienstige overtuiging, ook der verpleegden niet, eenigen dwang hoegenaamd zal ondervinden. De katholieken bieden aan: gratis hulp, overal waar dat noodig is. De katholieken bieden aan al die dingen, die noodig zullen blij ken en binnen het bereik van Hillegorn s draagkracht val len. De katholieken bieden aan, om 't kort en goed te zeggen: een ver pleging zoo wijd en breed mo gelij k. Eu al die aanbiedingen hebben een Dominee Den Hertog op Vrijdag 22 November te Hillegorn in een openbare vergadering over Wijkver pleging een bekentenis van be wondering en waardeering niet alleen ontlokt, maar tevens eene erkenning van de zuivere bedoeling der katholiek en dat zij niet op proselietenmakerij uit waren maar dat zij een werk wilden verrich ten met een hoog, edel, onpar tijdig sociaal karakter. En dan is een C. brutaal genoeg om te spreken van de noodzakelijk heid tot uiteenwijking om de niet- meerdere aannemelijke voorstellen. Wat kan er nog meer gegeven worden? Ja, dit nog, dat de katho lieken gezegd hadden tot bijv. de liberalen, die zich den naam van het verlichte volksdeel aanmatigen; hier hebt ge ons geld, en hier hebt ge ons gebouw, richt de zaak in, wij zullen toekijken. „Aan allen zonder onder scheid, zal hulp worden verleend". Daar is weer geniepige, 'tligt in de cursiveering, alsof de katholieken dat niet zouden doen. Boven werd het tegendeel reeds gezegd. En wat zal de Protestantsche Zieken verpleging nu doen? Met veel ophef vertelt C., dat hij van Protestautsche zijde alweer te zien kreeg. Wat dan wel Een begrooting van oprichtings kosten en jaarlijkzche uitgaven resp. f2000 en f1400. Meer te zien 1 't Is belachelij k. De katholieken komen voor den dag met een rijpe zaak, met verpleegsters reeds met geld, met een gedeelte van een gebouw, met meer nog. De Protes tanten met een begrooting. En wat wil de Protestantsehe ver- eeninging. Haar voorloopige (zoo goed als definitieve) Statuten zeggen: „Hulp verleening bij ziekte in het huisgezin aan hare leden en aan onvermogende burgers." De Katholieken schenken huipaan alle, die het vragen. De Protestantsche vereeniging zal één diacones uit Haarlem aanstellen en aanschaffen en beschikbaar stellen ziekenverpiegingsartikelen De katholieken, stellen R. K. Liefde zusters beschikbaar en doen voor het overige niet onder, zij stichten zelfs een verplegingslokaal. Men moet toch maar durven en •n schrijven dat men van Protestant sche zijde meer te zien kreeg. Hoe het ook zij, wij hopen dat de nieuwe vereeniging veel nut moge stichten. De Katholieken hebben hun baan geëffend; de wijkverpleging, waartoe zij het initiatief namen en waarvoor zij werkten, waarvoor zij reeds veel tot stand brachten, zal niet vragen: wie zijt ge en wat? maar zal helpen, waar hulp gevraagd wordt en noo dig isl Dat was immer de glorie en de eer der Katholieke Charitas. Van Doep. Foor den inhoud dezer rubriek etdt de Redaotie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden etaicken, gevlaatst of niet geplaatst, wordt de eopy aen inzen der niet teruggegeven. Mijnheeide Hoofdredacteui"\ Mug vraagt nog eens eenige plaatsruimte in uw blad, nu niet zooal» 14 dagen geleden, om te gonzen en te steken, doch om de toegebrachte beten te verzachten. Allereerst wil ik aangeven dat het geenszins in mijne bedoeling lag, iemand te beleedigen. Aange zien echter Haarlem op het punt stond zich te blameeren, moest de groote trom eens geroerd worden. Dit doel is naar mijn bescheiden meening vrijwel bereikt en thans is het welslagen voor de feesten der A. N. W. B. te Haarlem door een drachtige samenwerking rerzekerd. Mijn hulde dan ook aan de consuls en de 3 vereenigingen voor hun doortastend werken. Vervolgens wil ik mflne welge meende excuses aanbieden aan de Ver. tot bevordering van Vreemde lingenverkeer, die door een mis verstand zoozeer gegriefd ia. Moch ten meerdere winkeliers loetreden als lid, om het goede doel, dat zij nastreeft, te bevorderen en onze schoone stad tot grootere bekend heidheid bij landgenooten en vreem delingen te brengen. Ten slotte verzoek ik de gegoede burgen om kamera voor logies be schikbaar te stellen. Dat zy zich niet door valsche schaamte of stijf heid laten weerhouden nu de logies kosten voor de lighal of andere liefdadigheidsinstellingen bestemd kunnen worden. Mijnheer de hoofdredacteur mijn hartelijken dank voor de plaatsing. MUG. Politierapport. Gevonden: 1 oorknopje, 1 foxterrier, 1 winkelboekje, 1 bank biljet, 1 breikous. Proees-verbaal opgemaakt wegens het ontvreemden van een halve flesch wijn uit een winkel aan de Duvenvoordestraat, rijden met een niet verlichte handwagen. Aangifte gedaan dat een op het Phoenixterrein staande handwagen wordt vermist. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 19 Febr. C. G. Krammer en J. C. Guijt. G. H. Zillig en R. Cornelissen. J. M. Scheffer en H. C. v. d. Berg. J. Sarlet en G. Koopman. Getrouwd: P. T. Servaas en W. M. de Vogel. H. Dijkman en A. F. v. d. Linde. F. J. Mertens en A. H. v. d. Erf. H. v. d. Berg en M. D. Groen. Bevallen: 18Febr. E. v. d. Veldt Gijsman z. E. Fabelvan Huizen d. M. Feenstravan Norde z. Overleden: 17 Eebr. M. W. v. DantzigVermeulen 82 j. Turfsteeg W. Slokkerst 69 j. Weverstraat. 18 Febr. H. 4 j. d. v. M. Fokken Bakenessergr. A. M. Eijckelhoff— den Dekker 66 j. Kleverparkweg. HAARLEM. Kaasmarkt van heden 19 Februari. Verkocht 1 stapel bestaande uit 110 kazen, wegende 222 K.G. Hoogste prijs f28,— laagste f. LEIDEN, IS Feb. (Vette Varkensmarkt) Aanvoer 151 stuks. Prijs f 0.47 a f 0.48 per kilo. Handel middelmatig. PURMEREND, 18 Febr. Kaas 46 st. kleine f 81 per 50 kg. Boter. Aanvoer 879 kg., pr. f 1,60 a f 1,65, gemiddeld f1,62 per kg. Vee. 2<6 runderen, waaronderzjjn 149 vette en 14 stierCn, 24 paarden, f 60 a f 270 52 vette kalveren, fo.80 a f 1 per kg., handei matig; 583 nuchtere dito f 10 a f 25 per stuk; 269 vette varkens, 46 a 50 ets. kg105 magere dits f 12 a f 1 per stuk, 171 biggen, f7 a f 12 per stuk 1568 schapen en lammeren. Eieren Kip- f8.25 a 3.75; eend-f 4,25 per 100 stuks. Vette koeien prijshoudend, handel vlug f 0.60 a f 0.76 per kg.. Gelden koeien prijsn. handel stug f 180 a f 180 per stuk. Melkkoeien prijsh., handel sthg f180 a f 260 per st, Nuctiteren kalveren prijsh. handel vlug Vette varkens prysh. handel stug. Magere varkens en biggen prijshoudend handel stug. Vette schapen prijshhandel matig, f20 a f 32. Overhouders prijsh. handel matig f 20 a f 26. AMSTERDAM. Aardappelenmarkt van heden WOENSDAG 19 Februari 1908. Andijker blauwen f 0.a .0; Fnc-sche borgers f 2.25 a 2,46id. bonten f 2,50 a 2 60, id. olauwen f 2,50 a 2,70; llillo- gommer zand f ,0 a 0,id. muizuu f 0,a 0,id graafjes f 0 a 0, Geldersehe blauwen f 2,35 a 2,60Zeeuw- sche blauwen f 2,60 a 2,90; id bonten f2,50 a 2,85; id. Eigenheimers f 2,60 a 8,00; id. id. Pooters f 2,10 a 2,80; zand- Rigenheimers f 1.70 a 2,0iIDuit.snhe Hamburgers f 8,a 3.25. Malta's 76 a ct. per K.L. 2 ladingen aanvoer. Medegedeeld door H. O Tosiukbohen Co 19 Februari. vorige koer. Pauth. Pa«.676/8 Common Marine. 67/,e Pref. pref. 165/8 Oomm. Steel 214 4 Topcka G7®/4 2e pref. Mexican. l?1/. Common Kansas. 19 Pref. 471/4 Common Wabash 8y4 Union1186/g Southern Rails 10 Car Foundry25l/2 Common Erie 133/,, Missouri 19i/2 Rock Island12i/s Ontario80 Denver18 Con. Petroleum 278 Common Pern 86/g Pref. Peru84 Dominion Kimberley 4 Great OobarllCU/, Rusland Hope77 Consols 78 Amer. markt lusteloos. Russen lager. Fetroleumm&rkt beter. Tabaksmarkt soudér zaken. Mynwaarden ougeanimeerd. Geld 8»/4 pOt. Hfden 671/4 ö'/a 161/, 2 1% 68Vl 171/, W/s 47V, 81/4 114 101/g 26 187/* 191/, 121/4 301/g 181/s 279 83/a 833/4 SI7/, 4 109 Ve 761/2 771/, i Heden overleed, na voorzien te zijn van de H. H. Sacramen ten, onze. geliefde Zoon, Broeder en Behuwdbroeder in den ouderdom van bijna 24 jaar. Uit aller naam I. LOURENBURG. A. M. LOURENBURG-db Nus. Haarlem, 18 Febr. 1908. Heden overleed na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten, tot diepe droefheid van haar, die weldra met hem door den Echt hoopte verbonden te wor den, mijn geliefde verlooide in den ouderdom van bijna 24 jaar. Allen die ons van nabij gekend hebben, zullen beseffen hoe zwaar deze slag mij treft. JOHANNA MARIA WILLEMSE. Haarlem, 18 Febr. 1908. Gevraagd een fatsoenlijke niet beneden de 15 jaar. Adres te ver nemen aan het bureau dezer Courant. ('260). Degelijke en oude firma, eigenares van gewaardeerde wijnbergen, vraagt degelijke vertegenwoordigers of reizi gers. Speciale voordeelige conditiën voor iedereen, die een bepaald zaken- cijfer kan verzekeren. Terstond schrij ven aan: M. M. Dourthe Frères, St. Moriilon, prés Bordeaux (Frank rijk). ook te Bloemendaa! en Overveen. Inlichtingen verstrekken gaarne de Heeren M. L. MOGGESTORM en Jac. P. TIJSSE te Bloemendaal (park)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 3