Coupon Magazijn ROLPENS. Styptaline en Verfoplosser. t primaEngeische en Belgische anthracit, braisettes en andere Brandstollen :-:H. VA8 DIJK:-: De Lüxe Broodbakkerij Smakelijk Brood J. Overtoom Jr. Naaimachines Doelstraat37. Stalhouderij, L.v.Vueren, n s t i t u u t zijn LEWENSTElN's NAAIMACHINES. Gezuiverde Cocoszeep - Anegang 29 j B. H. J. LANS Co. Vraagt s. y. p, Prijscourant. Gr. Houtstraat 89. M. y. REIJSEN Telefoon UM. Filiaal te Haarlem, Barteljorisstraat 4. FRANS PERQUIN van uitsluitend prima kwaliteit. Essenstraat 21, Advertentiën Leop.Mündheim C°. Honing &Zoon L. Roest-Comaifa Machinale Stofreiniging. De „Sierkan", Melk- en o o Melkproducten. Mainzer Zuurkool, Frankforter Knackworst, Casseler en Hamburger rib. Cotelet pressé, Kalfslever, enz. ONOVERTREFBAAR Tel. 212, Korte Spaarne 25. itsluitend 1ste kwaliteit DE PHOENIX, - HAARLEM. Vephnizingen, T B*ans|3orf en- OFFICIEELE KERKLIJST. zeer diep in het water lag en zwaar ▼an den storm te lijden had gehad. Lek geworden, zei de kapitein. Ook schijnt het verlaten te zijn, want ik kan nergens een levend wezen ontdekken. Zoo dat het geval is, wie kan dan die bel geluid hebben? Stellig dat er iemand is, sir, bracht mr. Roper in het midden, die de bark met zijn kijker onderzoeht Waar? vroeg de kapitein. Aan den achtersteven, sir, hij zit neergehurkt met den rug naar ons toe. Hij ziet ons niet. Dan zullen we het hem laten hooren, zei de kapitein, en zijn hand aan den mond zettend schreeuwde hij Bark ahoy De gedaante aan den achtersteven bewoog zich en richtte zich een wei nig op. Het hoofd werd langzaam naar hen toegekeerd en zij ontwaar den een bleek, starend jongensachtig gezicht. Zij zagen, dat hij by de scheepsbel zat, en blijkbaar was hij het. die bij tusschenpoozen die droef geestige tonen had doen weerklin ken. Zij stonden toe te zien, elk oogen- blik verwachtende, dat ze hem met een kreet van vreugde zouden zien opspringen. Maar hij deed niets van dien aard. Hij ;zat als versuft en staarde naar hen, zonder de minste poging te doen om zich op te rich ten of hun keroep te beantwoorden. Daar zit iets vreemds in dat alles, zei kapitein Masters. Dit is misschien wel het zonderlingste, dat ik ooit op zee heb bijgewoond. Ge moest maar 'n boot uitzetten, Roper. en eens gaan zien, hoe we dat ver klaren moeten. Die knaap aan de achtersteven ginds is misschien in staat u er iets van te vertellen. Roper, een knap, jong offiier met een innemend gelaat, snelde van de brug naar beneden en maakte haas tig een der sloepen aan stuurboord zijde los. Zich erin af latende, plaatste hij zich aan den voorsteven sn |werd naar de lek geworden bark gevoerd. De naam aan den voorsteven duidde aan, dat het de Mary Rose van Glan- goor was. Toen de sloep op zij van het vaar tuig kwam. sprong hij aan boord en snelde over bet vochtige, gladde dek naar achteren. Toen hij den achter steven bereikte, hief de knaap het hoofd op en staarde hem onnoozel aan. Het gezicht van zijn betrokken, bleek gelaat, zijn ingezonken oogen en holle wangen deden Roper schrik ken. He. was duidelijk, dat de kleine vreeselijke ontberingen had doorstaan. Zijn haar was aaneengekleefd van bloed, alsof hij 'n hevigen slag op 't achterhoofd had ontvangen. Vreemd genoeg scheen hij geen boots- of kajuitsjongen te zijn, maar leek wel iets meer te wezen. Wat is hier aan de hand? vroeg de stuurman dicht bij hem Stilstaande. Üe jongen keek als wezenloos naar hem op en schudde het hoofd. Kunt ge mij niet hooren vroeg Roper. Waarom spreekt ge niet? Ue knaap opende zijn mond en wees op zpn tong, waarbij hij tegelijk een vreemd k*elgeluid liet heoren. Stom, mijn God! mompelde de stuurman. Nu dat is al heel erg. Maar kunt ge hooren? ging hij spre kende voort. De jongen knikte met het hoofd. Zijt gij alleen aan boord? Be antwoord dan mijn vragen, zoo goed ge kunt. Hij schudde weer het hoofd en duidde „neen" aan, terwijl hij met den vinger naar omlaag, naar de kajuiten wees. I'aarbij lag een ver schrikte, doodelijk ontstelde blik in zijn oogen. Roper verliet haastig den achter steven en daalde in de kajuit neer. Toen hij er binnen trad, slaakte hij een kreet van verbazing en stond stil. Het gezicht dat hem trof was schrikwekkend en tegelijk buitenge woon. Een man lag in zijn volle lengte over den vloer uitgestrekt, blijkbaar dood. Kaast hem op de knieën een meisje, het gebogen hoofd op de handen rustende terwijl heur haar in woeste wanorde om baar heen golfde. Zij verroerde zich niet noch hief zij 't hoofd op. Roper schreed naar voren en raakte haar schouder aan. Zij keek op, en een schok doorvoerde zijn leden toen hg de uitdrukking van smart, van naamloos lijden in haar oogen zag. Doch er verschene een blik van herinnering in haar oogen, toen zij den vreemdeling voor zich zag, en zij trachtte te spreken, doch de woor den schenen haar niet in te vallen, en zij bracht slechts een onduidelijk geluid uit, een half gesproken, half geweende smeekbede, die, naar hij meende „water" moest beteekenen. De vreeselijke waarheid drong zich eensklaps bij hem op. Men had ge brek aan water aan boord, Misschien was de laatste druppel reeds opge dronken. Hij snelde weer naar het dek, maar ofschoon hij overal zocht, er was nergens water te vinden. Hij ijlde weer naar de kajuit, waar het meisje met de handen voor de oogen zat. Hebt ge geen water aan boord? vroeg hij. Met een wanhopig gekreun schudde zij het hoofd. Hij waehtte niet langer In een oogenblik was hij weer uit de kajuit, vloog over het dek en sprong in de wachtende sloep. - Vlug naar ons schip terug, riep hij zijn mannen toe. Er zijn menschen aan boord, die van dorst dreigen te sterven, wegens gebrek aan water. De sloep schoot vooruit en be reikte weldra weer de zijde van de stoomboot. Roper klauterde aan boord, vertelde den kapitein haastig wat hg gebonden had en begaf zich toen snel naar de kajuit, om wijn en andere benoodigdheden te balen. In middels werd een voldoende hoeveel heid water [in de sloep neergelaten, en zonder een oogenblik toevens roeiden ze naar de bark terug. Toen Roper weer aan boord kwam hield hij zich even op om wat water aan den jongen te geven, die het gretig verzwolg. Toen haastte hij zich weer naar de kajuit, om het meisje van drinken te voorzien. Een weinig lichte wijn met water verkn'ibte haar spoedig Zij kermde, dronk nog wat van het mengsel en zag op de beweginglooze gestalte naast haar neer. Iets als een akelig gekreun ontsnapte haar. Roper bukte zich en onderzocht den man, die blijkbaar een moord dadige» overval had doorstaan, want er kleefde bloed aan zijn gelaat en kleeren. Naar zijn uitrusting te oor- deelen, moest hij de kapitein van de bark geweest zijn. Er wa< Ook niet aan te twijfelen, dat hij de vader van het meisje was, want haar droefenis was erbarmelijk, zooals hij haar bleek en roerloos voor zich zag liggen. De man ademde nog, ofschoon zeer zwak en schier onmerkbaar. Roper wanhoopte er niet aan hem nog te redden, hoewel de doodnabij was. Hij tilde het hoofd van den vloer op, bevochtigde zijn verdroogde lippen en goot wat brandewijn door zijn keel. Ziende dat de gewonde een weinig bijkwam, verdubbelde hij zijn pogingen, terwijl het meisje angstig naast hem zat en zooveel hulp ver leende, als haar mogelijk was. Terwijl Roper aldus was, hoorde hij opeens een beweging en drukte op het voorste gedeelte van het schip. Ilij vernam iets als een ver woede wosteling. Onsamenhangende geluiden, een geschuifel en getrappel van voeten, en toen een woeste ijselijke lach. Wat is dat? vroeg hij adem loos. Het arme meisje rilde en beefde hevig. Haar oogen rolden van vrees, en zij scheen door een hevigen schrik te zijn aangegrepen. O, de mannen, de twee mannen kermde zjj. Wat voor mannen? De stuurman en de andere. De stuarman van deze bark. Ja. Roper .maakte aanstalten om naar het dek te suelien. teneinde de zaak te onderzoeken, doch het meisje deed wanhopige pogingen om hem te weerhouden. Ga niet, o, ga niet riep zjj. Ze zijn krankzinnig. Ze zullen u dooden. Ze zijn ruwe spiritus gaan drinken, toen het water op was, en dat heeft hun krankzinnig gemaakt. Zij waren het.... Haarlem Koningstraat 4. Specialiteit in de NIEUWSTE JftPONSTOFFEN, zooals Lakens, Fantasie en Effen, Fluweelen, Flanellen enz. Handelaars in alle soorten Brandstoffen. HAARLEM NIEUWE GRACHT 36. Telefoon No. 230. BLOEMEND AAL Schoollaan A 386, Telefoon No. 937. „Van der Linden". ZIJLWEG 5, HAARLEM. Kostschool voor een beperkt getal R. K. Jongeheeren. Prospectus wordt op aan vraag toegezonden. VLEESCHHOUWERIJ. Zij!weg No. *55, hoek Pieter Kiesstraat Haarlem. Weer voorhanden prima kwa liteit Tarief voor het Stofvïij ma ken van Tapijten, Tapestry, Brusselsch, Koehaar enz. per M2.15 Cts. Velvet, Axminster, Moquet enz. per M2. 20 Cts. zoodat een kleed van een ge wone kamer plm. 20 M2. kost f 3 a f 4. Van Gordijnen, Meubelen, Matrassen enz. worden gaarne prij sopgaven verstrekt Alle opgaven en inlichtingen geschie den kosteloos. Spaarne 11 rooi T. W. KOOPMAN. (Slot volgt.) TEL. 381. Levert prima GERU1KT voor het verwijderen van verf, vernis op waslagan op meubelen, houten lambriseeringen en ornamentwerk Styptaline. GEBRUIKT voor het schoonmaken of het verwijderen van vet vlekken, van marmeren beelden, marmeren gangen, blauwzerksteea enz. enz. Styptaline. GEBRUIKT voor ontvetting van machinedeelen Styptaline. En de met Stijptaline behandelde voorwerpen zullen als nieuw te voorschijn komen, zooals vele goede attesten bewijzen. Styptaline wordt geleverd in bussen met gebruiksaanwijzing bevattende 2,5 Kilogram ad f 1,75 per bus franco door geheel NE DERLAND onder rembours, door De Haarlemsche Soda-Fabriek te Haarlem, Delicatessenhandel zoowel in soliditeit als billijke prijzen» Te AMSTERDAM alleen verkrijgbaar in het Hoofd- magazijn en in al onze Filialen in Nederland. Naaimachienhandel v. h. A. Lewenstein- HOOFDMAGAZIJN Amsterdam, Warmoesstraat 189. Reparatiën spoedig en billijk Ionovektref: Wettig gedeponeerd N. 19854. Staatscourant No. 178. 1 Augustus 1905. Beveelt zich aan voor de levering van tot concorreerende prijzen. A. DE VOGEL, Barrevoetstraat 12, Haarlem. Telephoon No. 349. Deze zeep is vervaardigd van le kwaliteit COCOSVET dat daarenboven nog eens extra is gezuiverd. Verkrijgbaar in étiket H. VAN DIJK, 10 cents en 12 cents per stuk, bij H-tJHRI i. CARELS voorheen PauB C. Kaiseir, LEVERT: Santpoorterstraat 5, NABIJ 'T KLEVERPARK. Mr. METSELAAR en WITWERKER, Hoogarm worden geleverd van f 25.af en hooger, zon der vooruitbetaling, 4 50 cent per week. Voor- en achteruit- werkende Machines il f 40. Kleermakers Centraal Bobbin Ringspoel f 70,Schoenma kers Patent Elastiek f 70. Gratis onderricht. 5 jaar garantie. Goedkoopst adres voor Reparatiën. Contant 10 pCt. korting. Wijn- en Cognachande! KANTOOR: Gedempte Oude Gracht 82 EN Goedkoopst en soliedst adres WAGENWEG 36. TEL: 335. Telefoon 250 8. Filiaal Kennemerstraat. G I 'ft' V:1:'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 8