DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND De Bergmolen. Hid: iddenstands-crediet- vereenigingen. BUITENLAND. Telegrammen. BINNENLAND. li/U Kinden4suiswes,& 31*33* Haarlem Bandag 24 februari ivqs. 32sto Jaargang, l\lo. 6820. Bureaux van Redactie en Adminssttratie: Isitere, TeSefoogstsummesr1 142$. (Ingezonden.) II. Vorming van onder of bovenaf? Vergis ik mij niet, dan zijn de 'erse stedelijke R. K. Midden- eenigingen ontstaan, nadat eerst algemeene Bond „de Hanze" jericlit was. iet gevolg hiervan was, dat de idelijke bonden gesticht werden j initiatief van het Hoofdbestuur i meereudeels geschoeid werden da door dit college ontworpen élementen en bepalingen. Dit heeft één voordeel n.l. dat plaatselijke bonden alle in vorm wezen gelijk zijn. Hierdoor verkrijgt men dat het )ofdbestuar zeker weet dat het e leden door de door hen ngenomen reglementen achter h heeft, indien het, overeenkom- g dat ééne reglement, maatrege- :i neemt om aan haar doei te (antwoorden. Men is hierbij, en terecht van It denkbeeld uitgegaan, dat mid- ïnstandsvereenigingen, waarbij de doofs- en politieke gevoelens één In, slechts voor één doel worden jgericht, waarbij van geen ver- hiilende denkbeelden sprake kan in, nl. het verheffen van den iddenstand. Dat deze vorming van bovenaf is goed gezien was bij de oprich- Dg der bedoelde Vereenigingen- i]f, bewijst niet dat daarom eene 'rgeiijke vorming altijd raadzaam is Men moet n.l. niet vergeten dat ij het zoo van bovenaf oprichten, srstrekken van reglementen, enz. et zelfstandige van dergelijke jke plaatselijke bonden er grooten- «els nit-gaat en dat het velen niet aiistaat door het Hoofdbestuur te rorden gedrild en geperst in het geds vooraf kla&r gemaakte pakje, Vooral is dit het geval als de fereeniging een geheel plaatselijk :ai'akter draagt en haar doei niet 8 het bevorderen van de belangen •an de gehesle Hoofd-vereeniging [och alleen dat der plaatselijke leden, ioo'n doel streeft ook de midden- tandscredietvereeniging na. Hoewel iaocerigluiting van deze diverse ste- lelijke vereenigingen zeker wensche- ijk en Zelf$ beslist noodzakelijk is, s het dus m.i. toch raadzaam dat men ii< t aanvangtmetde vorming van een >ntrale bank, waaraan zich dan :s'Sntueel op te richten plaatselijke vereenigingen kunnen aansluiten, doch js het noodig, zich eerst plaat selijke bankjes te doen vormen uit ivelker fusie dan de Centrale Ban- cen kunnen ontstaan. Hierdoor verkrijgt men eene groo- tere zelfstandigheid der plaatselijke banken, die hare reglementen en bepalingen niet naar een uniform model behoeven te hebben ingericht (Joch zich kunneD richten, naar en zoo noodig telkens kunnen medegaan met de plaatselijke omstandigheden. Het zal m.i. juist in verband met li6t te ontvangen erediet wensche- lijk zijn, de kringen, waaruit eene Centrale Bank moet ontstaan, niet te klein te nemen. Eene Centrale Bank voor geheel ld oord-Holland lijkt mij daarom beter dan slechts voor een deel. Gaat men den toesiand in bet buitenland na, dan vindt men b.v. in Duitschland de Centrale Bank te Charlottenburg met 4; 1200 voorschotbanken en 600000 leden. Verder vindt men er nog 2 groote Hoofd-Centralen met dz 3400 ban ken en 300000 leden en 6600 ban ken en 650000 leden. Ook hier is dus ter wille van bet erediet het samentrekken van zeer vele bankjes het meest raad zame geacht. Algemeen Overzicht. De bnitenlandsche toestand blijft vrijwel eenvormig vechten in Ma rokko, kibbelen in de parlementen van Europa, kerkvervolging in Frankrijk, revolutie dreigende in Lissabon, en dynamietaanslagen in Ruslandes ist alles sckon dagewesen. Toch verdienen enkele feiten be- zonderlijk de ^andacht. Om te beginnen Marokko, waar zich hoe langeir zoo meer een zeer dreigende en verwikkelde toestand afteekeut. Wat dat worden moet, is niet duidelijk 1 De Mooren verzetten zich steeds scherper, steeds meer algemeen tegen Frankrijk terugtrekken, we zullen zelf den boel wel opknappen zoo roepen ze Frankrijk toe. En de gevechten worden ook steeds bloediger en woesterReuter seint nu weer van een treffen in de bergengte van Belneba, waar een colonne door een sterke afdee- ling Mooren werd aangevallen. Zij bood den vijand het hoofd, maakte zich meester van den bergkam en kampeerde er. De morgen van den 17en trok ze verder naar 't zuiden, maar werd opnieuw door een nog sterkeren vijand aangevallen. Den vorigen dag haa men ongetwijfeld verster king gekregen, door een deel van de mehalla van Mêelai Hafid. De colonne werd ingesloten, en daar baar voorraad munitie uitge put was, moest ze zeven ketr ach ter elkaar 'n bajonet-aanval uit voeren, ten vrij te komen. Eindelijk kon ze naar Bauznika terugkeeren, zonder eohter aan haar opdracht te hebben voldaan. Van de colonne werden twee of ficieren en zeven minderen gedood, terwijl drie officieren en 29 solda ten gewond werden. Men zietdit alles klinkt ernstig genoeg i 'rankrgk is nog van zijn Marok- kaansche wespennest niet af! In Portugal is het nog altijd niet rustig. Donderdagavond (wegens de cen suur booren we daar nu pas wat van) heersebte te Lissabon een soort paniek. Algemeen verwachtte men iets ernstigs, zoodat bijna nie mand zich naar een schouwburg waagde. De bureaux der republi- keinsche dagbladen werden door partijgenooten bewaakt. De troepen stonden gereed om op 't eerste bevel uit te rukken en verscheiden politieposten werden verdubbeld. De nacht verliep echter kalm en rustig, zoodat den volgenden och tend de gemoederen weer bedaar den. Dochdat alles duidt wel op bizondere dingen, die nog te wach ten ziju 1 We sprake Zaterdag van de Fransche „spionnage"-zaak der bestuurbare luchtballons, een ver haal van het uitbrengen van ge heimen, dievolstrekt geen ge heimen zijn. Daar moet nu nog een woordje over gezegd worden. Want achter dat z.g>. spionnage- zaakje zit weer wat anders: 'tis een manoeuvre van Glémenceau, die hierbij weer een raar soort komedie schijnt te spelen. Als de clerikalen dreigen, vindt hij een kom plot uit. en als d# socialisten wat veel lawaai maken, vertelt hij, dat er een revolutie op touw is gezet. Dat weet men. Zaterdag en vorige dagen stond, zoo weet men ook, Ullmo voor den krijgsraad, Ullmo, de verrader van Toulon, die naar onze drieregelbe- richten wordt medegedeeld, nu is veroordeeld.Hij heeft,naar men weet, geheime stukken der Fransche mari ne gestolen en trachten te verkoopen aan Duitschland. 't Is een ernstige zaak en de openbare meening heeft er zich sterk over opgewonden. Men sprak weer van Dreyfus en oude hartstochten laaiden op, toen Ullmo's verraad bekend werd. Dat vond Clémenceau wat ge vaarlijk I Toen vond men plotseling een tweeden verrader, een zekeren Berton en zijn vrouw. Dit werkte uitstekend, de schok was verzacht, de aandacht verdeeld. Na eenige dagen bleek wel, dat de geheime politie dien Berton reeds zeventien jaar lang kende, men mompelde wel, dat men dien twee den verrader niet gevonden, maar in het belang van de kalmte der openbare meening uitgevonden had, maar het doel was bereikt. Nu is de zeeofficier Ullmo voor den krijgsraad verschenen. Eh men was niet al te gerust over den indruk dien dit proces zou kunnen maken. Om nu weer de aandacht te verdeelen, de schokken te verzach ten, heeft Clémenceau een nieuwe verraderszaak uitgevonden. Te Parijs werden in hechtenis genomen een zestigjarig Oosten rijker, met name Kvumholz, en zijn vriendin, beschuldigd van ver- spiediug. Er zouden dan brieven van Krumholz onderschept zijn- waarin hij aan agenten van buiten, landsche regeeringen geheimen van de samenstelling van het fransche luchtschip aanbiedt, zeggende, dat hij die van Julliot, bouwer van de „Patrie" en van hetluchtschip.dat in aanbouw is, gekregen had. Hier zouden we dus te doen hebben met een verrader van ge heimen der luchtschepen. Nu leze men echter verder Toen de twee beambten van den veiligheidsdienst, belast met de inhechtenisneming van Krumholz, zich in zijn hotel vervoegden en hem in kennis stelden van hun opdracht, zeide de man terstond „De „geheimen" van een lucht schip te willen verkoopen is pure onzin. Iedereen kent de inrichting en werking ervan De „Temps" heeft een gesprek gehad met den welbekenden inge nieur Armengaud, die tot tweemaal toe president is geweest van fransche vereeniging voor luchtscheepvaart. Deze zeide „Er bestaan geen geheimen van luchtschepen. Alles, waarbij men belang zou kunnen hebben, is be kend. In talrijke artikelen, werken en speciale uitgaven is alles verteld en in beeld gebracht. Ik kan me niet begrijpen, wat een spion zou kunnen ontdekken, verkoopen of steleD." In denzelfden geest luidden de antwoorden van nog eenige des kundigen, wier oordeel de redaktie van het blad gevraagd heeft. Het is nu al vrij zeker, dat dat Clémenceau hier weer komedie gespeeld heeft en dat Krumholtz enkel dienen moest om de aandacht af te leiden van de werkelijk ernstige spionnage-zaak-Ullmo, welk e voor de( rechtbank komen moest. Dat doel is bereikt, en Krumholtz is dan ook van al in vrijheid ge steld, maar over de grens gezet! Wat'n manoeuvres toch! Nieuwtjes in drie regels. De onlangs bedankt hebbende vicepresident der Doema, Mayendorff, is weer herkozen. In de republiek Uruguay is een algemeene spoorwegstaking uitgebro ken, seint Reuter. - In Sint Petersburg is weer een com plot ontdekt. Een veertigtal revolutio nairen zijn gevangen genomen. Ullmo, de verrader-zeeofficier, is veroordeeld tot levenslangegevangenis straf en degradatie. BRUSSEL, 23 Febr. De „Etoile Beige" verzekert, dat in parlemen taire kringen het gerucht loopt over een meeningsgeschil tusschen den koning en den premier, naar aan leiding van het nieuwe verdrag in zake den Congo. Doch van een dreigende kabinetscrisis, waarvan ook reeds sprake was, is het nog verre. PARIJS, 23 Feb. Aan de „Temps" wordt uit Casablanca geseindTen gevolge van valsche berichten, door inboorlingen overgebracht, inhou dende, dat de stad door een kamp van 4000 tenten op 8 KM. afstand werd bedreigd, ontstond te Casa blanca een paniek onder de bevol king; zelfs werden de autoriteiten er zoodanig door getroffen, dat zij de troepen, gedurende drie dagen in de kazernes consigneerde. Ook werden gewapende matrozen geland, om de zouaven op de wachtposten in de stad te vervangen. Hofberichten. Dinsdag zal de Koningin op het Paleis te 's-Gravenhage den burger lijken autoriteiten het jaarlijkseh diner aanbieden. Zaterdag dineerden ten Hove baron L. R. Taets van Amerongen en mevrouw; baron F. van Tuyll van Serooskerken en mevrouw graaf A. J. van Randwijck en me vrouw en baron O. L. Bentinck en mevrouw. Een onderscheiding. De Koningin beeft het Groot kruis der Orde van den Nederland- schen Leeuw verleend aan den president der Vereenigde Staten van Mexico, Porfirio Diaz. Aan den com mandant van het pantserschip „Gel derland" kapitein ter zee baron van Asbeck, die met gemeld oorlogs vaartuig een kruistocht tot vlag vertoon maakt in de Caraïbische Zee, is opgedragen van deze gele genheid gebruik te maken om aan het Mexicaansche staatshoofd een bezoek te brengen en hem namens H. M. de versierselen der orde te overhandigen. Uit de Staats-Courant. Bij Kon. besl. van 22 dezer is aan jhr. mr. R. de Marees van Swinderen, met ingang van 12 Fe bruari, op zijn verzoek, eervol ont slag verleend als Hoogstdezelver minister-resident met den persoon lijken titel van buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister bij de Republiek der Vereenigde Staten van Amerika en die der Vereenigde Mexicaansche Staten. Bij Kon. besl. ,van 21 dezer is, met ingang van 1 Maart, benoemd tot directeur van en leeraar aan de te Noordwolde, gemeente Weat- stelling, )werf, gevestigde Rietvleeht- school, H. Ellens, te Noordwolde, en, voor liet tijdvak van 1 Maart tot en met 31 December 1908, tot leeraar aan bovenbeboelde school, G. Schönfeld, aldaar. Bij Kon. besl. van 22 dezer is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, mejuffrouw H. M. A. Jungius, gewezen directrice van het Nationaal Bureau voor Vrou wenarbeid, te 's Gravenhage. Socmbawa. De correspondent van de „N. R. C. te Batavia seint Bij de vermeestering van Ngali op Soembawa hadden verwoede lansaanvallen plaats. Gesneuveld is de luitenant der infanterie J. H. C. Vastenou, sergeant Ebing en vier marechaussees. De) vijand had 65 dooden, waaronder hadji Abdul Karim en andere verzethoofden. Aau het N. v. d. D. wordt gemeld dat de gesneuvelde officier is de le luitenant der infanterie J. H. C. Vastenou, ridder der Militaire Willemsorde, tweemaal eervol ver meld, in het bezit van de eeresabel. Hij was 35 jaar oud. Zomerdienstregeling S. S. Het bestuur der vereeniging tot verbetering van het reisverkeer te Breda, deelt mede, dat in den Raad van Toezicht op de Spoorwegdien sten besloten is de trein die te 9,55 n. m. uit Amsterdam vertrekt, bij de zomerdienstregeling zal door- loopen tot Breda. Deze trein zal te Breda aankomen te 12,18 alles spoortijd. Er dreigt een nieuw conflict. Te Krommenie dreigt een nieuw conflict uit te breken. De firma Woud en Schaap, aldaar, die er, evenals de firma Verver, een vernis- en metaaldrukkerij drijft, heeft zich n.l. genoodzaakt gezien, een vier!al arbeiders om verschillende redenen, ontslag aan te zeggen. Het ontslag één hunner houdt b. v. verband met het werpen van een stuk hout uit een bovenraam van de fabriek naar de politie. Met deze ontslagaanzeggingen neemt een deel van het werkvolk geen genoegen. Zij wenschen in trekking daarvan, en zoo dit ge weigerd wordt, zullen zij tot staking overgaan. Reeds een paar malen is daarom door het personeel dezer vennootschap daarover vergaderd, doch een beslissing is nog niet ge nomen. 't Is te hopen, dat het Lij eene dreiging blijft. De Middenstand op audiëntie. Naar het „N.bl. v. Ned." ver neemt, is het bureau van de Staats commissie voor den Middenstand, bestaande uit de heeren R. P. J. Tutein Nolthenius, J. S. Meuwsen en prof. Anne Anema, Zaterdagmid. op audiëntie geweest bij den nieuw- benoemdeu minister van Landbouw Nijverheid en Handel, den heer A. S. Talma. Deze audiëntie had uit sluitend ten doel Zijne Excellentie officieel met de heeren in kennis te brengen. Liberale Unie. „De Vaderlander" deelt mede, dat de heer dr. D. J. Koch wegens drukke bezigheden heeft bedankt voor zijn benoeming tot lid van hel hoofdbestuur der Liberale Unie. Het hoofdbestuur is nu saamge- steld als volgt: mr. H. Goeman Borgesius, Den Haag, voorzitter; K. Eland, Den Haag; prof. mr G. A, van Hamel, Amsterdam: D, J. van Houten, Weesp; D. de Klerk, Rotterdam; W. P. Kops, Amsterdam Van Breeetraat 172, penningmeester; dr. W. P. Ruysch, Den Haagmr. H. Smeenge, Amsterdam1. IJssel de Schepper, Gouda; J. Zijp Kzn., Venhulzen; A. Roodhuyzen, Den Haag, Wattstraat 20, secretaris. De Wethouders vacature te Amsterdam. De stemming, en zoo noodig, herstemming voor de vacature in den gemeenteraad door het aftreden FEU5LLETON, IDIWE HURLEMSGHE COMMIT rV^TTiHr." ABONNEMENTSPRIJS: ij's* 8 maanden voor Haarlem f 1.35 jVoor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom dor gemeente) 1.85 •oor de cverigo plaatsen in Nederland franco per post 1,81 U-zond erlijke 0.05 PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 18 regel»0.80 (coutant)f 0.60 Elke regel meer,0.10 Groote letters naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen 25 cent per advertentie contant. Wordt vervolgd.) (Naar het Duitsch.) 31). 1 De Bergmulderin bracht volgons haar Igewoonte haar gerimpelde, bruine hand hoven haar oogen, keek haar strak aan en mompeldeHet is alles al in orde en afgedaan. Waar zou ze ook op moeten wachten Met dat beetje jeugd is het spoedig gedaan en je vader heeft niets van haar willen weten, haar was ze te slecht als vrouw voor Walter. Ze sloeg hard met den stok op den grond en stond op. Nu geraakt jullie twistappel Ook weg. Ik heb altijd gezegd: uit Eva groeit nog wat en ik heb gelijk gekregen. Ze kan smaakvol in fluweel en 'Ijde gekleed gaan en van de fljnste bord iten. De rijke Mevrouw van Or iel i' -oeft niemand meer naar de oogen t( Daar, lees Andries! De houtvester overzag vluchtig 't brij ven en gaf het daarna terug. Begrijp je dan niet, wat een vernede ring het is, dat hij elk recht op je kind Van jullie wil afkoopen? Kunnen wij 't meisje gelukkig maken? Wij passen by zulke voorname lui niet wi wie zelf geen gebrekt lijdt, kan ge makkelijk groot doen en zeggen. Dit en dat wil ik niet aannemen. Hoe kan er dan sprake zijn van „aanspraak" en „afkoopen?" Eva is al iang wegge gaan, die trekken geen tien paarden meer terug in onze armelijke herberg, dwingen laat zij zich door niemand ter wereld. Met 't geld evenwel kan ik schulden af betalen) De liscus en de deurwaarder ja gen me anders 't huis uit en je belasting op te brengen, is waarlijk geen kleinig heid. Dan zou het ons kwalijk genomen kunnen worden, als we voor hoogharti- gen spelen en niets zouden nemen. Heb ik misschien geen gelijk? Van uw standpunt ook niet! Ik hoop, dat Hans tenminste een verstandig ge bruik Ge hebt toch al gehoord, dat hij doet, alsof hein 't meisje en de brief niets aan gaan. Wat mij betreft ja, wanneer gij wilt, wil ik ook en 'tSgeld kunt gij houden, dat is al wat hy gezegd heeft. Welnu, ik zal het dus krijgen en de lui, die al naar de justitie willen loopen, den mond stoppen. Er moet ook noodzakelijk een koe aan geschaft worden. Een melkhuis zonder koeIeder iacht erom) maar wanneer ik er een gekocht zou hebben, zou zij mij den volgenden dag al afgenomen zijn. Welnu, je weet thans, wat je als naaste verwanten weten moet. Goede nacht, sa men! Wanneer je kunt, kom eens aan, Margriet. Nu heb ik niemand noodig. Op den weg ken ik eiken steen en eiken boomwortel. Margriet zag in dit oogen blik misschien nog slechter dan de halfblinde, want haar oogen waren door tranen gesluierd Zij leunde tegen 't venster, durfde 't hoofd niet om te draaien en bemerkte eerst, toen zij het eindelijk dan toch deed, dat Walter de kamer verlaten had. Het liefst zou ze hem nu dadelijk nage rend zijn, maar de houtvester Dohme nam licelemaal geen notitie van zijn af wezigheid en lienata zei blijkbaar met volle zielerustHelpt toch even de tafel af te ruimen, kinderen. De nieuwe meid kan maar heelemaal niet opschieten. Beide meisjes deden wat haar gevraagd was, op den grooten vloer, die slechts door een onrustig brandend lampje ver licht weid, sloeg Elsa beide armen om "haar vriendin en zuchtteMijn broeder! Mijn arme broeder! Hij zal deze smart, wel doorkomen. Eva heeft natuurlijk nooit geweten, welke schat hij haar met zijn liefde schonk, troostte Margriet. Neen, nooit. Maar, wanneer hij nu met geheel zijn hart en ziel aan haar hangtIk vrees, dat hij tot in zijn hart getroffen is en nooit meer van dezen onverwachten slag bekomen zal. Dat verhoede God! Er zijn toch nog wel zwakkeren, die een gelijk leed dragen moeten en toch niet onder den zwaren last behoeven te bezwijken. Walter zal' ook wel de noodige kracht vinden wij zullen er vurig om bidden, dat de Al machtige haar hem zal schenken.—Houd slechts goeden moed, Elsje. Is dan een plotselinge smart, die ons dadelijk een treurige dwaling toont niet beter dan een heel lang, troostloos mensclienleven Ge lukkig gemaakt had Eva o izen Walter nooit. Hij zal het te boven komen en dan met nieuwen moed aan zijn toekomst verder arbeiden. Dat hoop ik van harte en gij zult niet minder van uw broer denken, dan ik dat doe. Och, Margriet, hoe goed is bet toch, dat wij jou hebben! Wat zouden de zor gen zwaar op mij drukken maar gij weet van alles de heldere, vriendelijke zijden te vinden. Al is men nog zoo doodsbe- droefd en men blikt in jou lieve oogen, dan meent men twee sterren t,e zien, die door de duisternis heen schitteren. Nu ben ik reeds half getroost. Ik was toch altijd zoo bang bij de gedachte, dat Eva toch nog met Walter zou trouwen, maar Walters leed gaat mij zoo na aan liet harte. God helpe hem en ons! Hoop daar maar vast op Alles zal nog goed komenGa niet meer in de woon kamer terug. Men zal het aan je zien, dat je geschreid hebt en oom wil dat niet hebben. Ik durf het zelf ook niet te laten merken. Margriet haalde haar zakdoek uit den zak en hield hem aan haar oogen om haar tranen weg te droogen. Later, toen alles in 't huis sliep, sloop zij op haar teen en naar Walters deuren hoorde, dat bij voortdurend op eu neer liep. Ja, dat was weer zoo'n zware strijd,dien iemand alleen met zichzelf uitvechten moet. Daar kan niemand in helpen en ieder, die zich er in mengen wil, is te veel. God helpe hem! Elsa's, woorden her halend, hief zij de rechterhand zegenend op en ging, haar pantoffeltjes in de lin ker houdend, met onhoorbare schreden in haar eigen kamertje. Den volgenden dag miste men Walter bij 't ontbijt en toen men naar hem ging zoeken, lag hij met koortsachtige oogen in 't kussen en praatte onverstandige woorden. De machtige gemoedsaandoening liad een reeds lang in hem sluimerende ziekte tot uitbarsting gebracht. Door een hevige hersenziekte aangegrepen, zweefde hij tusschen leven en dood. Nu brak een treurige tijd vol angsten zorgen in de houtvesterij aan Trots de zorgvuldigste, opofferende verpleging scheen Walters toestand gedurig te ver ergeren. Steeds zwakker werd de hoop en de redding. Orloff overlaadde zijn bruid met kost bare geschenken, ook als schadeloosstel ling, daar ze nooit meer op 't tooneel mocht. Geen enkele hinderpaal stond 't huwelijk in den weg. Vader en groot moeder hadden immers hun toestemming gegeven, van Eva voorgoed weg te blij ven, de eerste met die stompe onver schilligheid, die hij tegenover allen en ieder aannam, Margriet uitgezonderd. Hij nam ook de overeengekomen geldsom, die Orloff zond niet aan, maar liet de oude vrouw ze nemen. Deze betaalde er de noodzakelijkste schulden mee en liet den molen, zoo ver het ging, opknappen. Ook werden twee koeien aangeschaft en een knecht gehuurd, die op 't veld wer- ke» sn in huis ook flink aanpak ken moest. Tegeu het algemeene landgebruik, was het de Ru» zelf niet weliswaar, die voor den uitzet zijner bruid zorgde, doch hij verzocht Mevrouw van Rustelli voor de zaak te willen zorgen. Zij voldeed aan 't verzoek, het aange boden voorschot afwijzend, met de ver klaring: Ik weet, wat voor uw deftige gemalin past en de rekeningen zullen kt toegezonden worden. Dimitri ging daarmee accoord Volko men, zooals u wil, mijn genadige vriendin. De vraag: Hoe hoog zullen de kosten loopen? Valt in dit geval natuurlijk weg. Dat komt natuurlijk niet in myn ge dachte op. Met een bitterzoet gevoel kweet de Barones zich van de op haar genomen opdracht. Wordt vervulyd.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 1