Missiën en Missionnarissen. Rl. Dienstbode, Een nette Krullenjongen Bovenhuis te Huur Een klein net bovenhuis Kost en Inioniig KINDJE DES HEEREN. Twee Droogsters en een Wasduneid, Laatste nieuws. Stille Omgang P.C. Reckman, Hederl. Vereeniging Verkoopingen, Kerknieuws. Land- en Tuinbouw. R. K. Dienstbode, Voor eene Jongedame J. J. HORN, Getoonzet door PHILIP LOOTS (Op. 47.) JOANNES PETROS BRUNING. Telephoon 1455. Bilderdijkstr. 9. Levert eerste kwaliteit Stoffen. Prima Coupe en afwerking bij lage prijzen. Reparation spoedig en billijk. tot het steunen yan pansche metaalwerken en afbeel dingen, die thans in de rotonde van het Museum van Kunstnijver heid geopend is, zal op veler verlangen aanstaande bondag nog geopend blijven. Zondags is de toegang kosteloos Nog meer steun aan onze ideeën! Ook in de St. Ed. der Opr. Haarl. Oi. spréékt- ziek üu een schrijver" uit ten gunste van ons denkbeeld, "om den journalisten wat meer en beter inzage te geven van de nu grootendeels geheime ge meentestuk keu. Naar aanleiding van het deze week reeds door ons vermelde adres over de boomrooingen in den Hout en elders, zegt deze schrijven „Men zou zoo zeggen, dat, waar de belastingbetalenden per jaar een goede f39,000 bijdragen voor het onderhoud van onze (plantsoenen, zoo'n rapport toch werkelijk wel eens algemeen eigendom had mogen zijn, vooral omdat daarin tevens wel een oordeel zal zijn uitgespro ken over den aanleg, in eigen be heer van de gemeente, van een boQihkweekerij. In de raadszitting van a.s. Woens dag zullen de raadsleden daarvan wel volkomen op de hoogte blijken, doch waar het hier betreft een zaak die allen, die voor ons plantsoen wezen iets voelen, geldt, zou het toch wel zoo oorbaar zijn geweest dit rapport algemeen eigendom te doen worden." Het conflict te Kromme nie. De uitgestelde zaak tegen den stakenden drukker Erkens en den bamboewerker Smit zal thans 12 Maart voor de Rechtbank al nier worden behandeld. Tevens is tegen dien datum opgeroepen P. Harthoorn in zake een relletje op Zondag. L' e eerste. Gisteren is de eer ste paal voor de gasfabriek te Scho ten er ingeheid in tegenwoordigheid van Burgemeester en Wethouders en gascommissie en nog eenige autoriteiten. De vlag wapperde lustig bij het werk. *De eerste. Gisteren zijn alhier de eerste versche jonge kropslade en jonge raapstelen door deusom- misBionnairs Gebr. Witkamp, en Gebr. Van Waard aan de groenten- markt gebracht. De eerste partijen zijn opgekocht door Dirk Groenen- daal Breestraat en J. Witmond wonende Hageatraat alhier. Dit is een vreemd geval, de raap stelen zgn één maand later en de kropslade 18 dagen vroeger als het vorige jaar. Alweereen rijwieldiefstal! Bij een in aanbouw zijnd huis aan de Spionkopstraat is een rijwiel dat buiten stond ontvreemd. Een botsing van honden karren. Gisterenmiddag omstreeks 6 uur reden op den Schoterweg 2 hon denwagens, de een was een broodkar en de andere een voddenwagen, die in tegenover gestelde richting elkaar moesten passeeren. Door het blaffen der honden liep een der honden pardoes op den an dere in, waardoor de wagens tegen elkander botsten, met het gevolg, dat de bestuurder van de broodwagen tus- schen de wagens in geraakte en op den grond kwam te vallen, zijn pan talon geheel verscheurde, terwijl zijn knie in die mate ontveld was, dat hij ternauwernood achter zijn wagen zijn huis kon bereiken. Dat H., die dit overkwam en de andere bestuurder niet van hun wa gens zijn afgegaan bij het passeeren, is de oorzaak van dit ongeval. De andere bestuurder had geen let sel bekomen alleen een der honden had ook een bebloed oor. In de Kleverparkw eg kerk, die op het eind van het vorig jaar met kostbare gekleurde ramen ver rijkt werd, is thans, aan den voor avond van de maand Maart, weer een zeer mooi beeld van den H. Jozef geplaatst. Het is meer dan levensgroot uit witten Franscben steen gehouwen en geplaatst voor aan in de kerk aan de epistelzijde. Sint Jozef is er voorgesteld met het Goddelijk kind aan zijn voeten; de edele trekken van het gelaat en de fraaie plooien, waarin de kleeding valt, doen den beeldhouwer Maas, van wien ook dit kerksieraad, evenals verschillende andere beelden in de kerk van het H. Hart, afkomstig is, alle eer aau. Op het voetstuk straalt het „Ite ad Jozef" u in gouden letteren tegen. De gepolychromeerde achtergrond van het beeld is door den heer Loots zooveel mogelijk in harmonie gehouden met de kleuren der schil deringen in de kerkramen. Looddiefstal. Van 2 per- ceelen aan de Dr. Leydsstraat in 't Schoterkwartier is van de keukens het voetlood, ongeveer 10 K.G., ontvreemd. De politie doet onder zoek. Mr? ima V e e 1 he 1 o-v«n4 9 Ï.9M e 1 i- Gisterenavond had er in de Gen. Bothastrant een hevige vechtpartij plaats tu8schen 'n paar kerels van on geveer 20 jaar, en wel zoo erg, dat er een zóó ernstig mishandeld werd, dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen, terwijl tegen den dador een vervolging werd inge steld. Baden. In het Douche-badhuis aan den Koudenhorn zijn in de afgeloopen week genomen 596 baden en in het Douche-badhuis aan het Leidsche plein 711 baden. Garnizoensberlchten De le luitenant F. J. J. baron van Heemstra, van het 4e regiment huzaren gedetacheerd bij de Rij school te Amersfoort, wordt 1 Mei eervol van die detacheering ont heven en ingedeeld bij het 1 e depot huzaren alhier. Gymnastiek- en Scherm- uitvoering voor het Lighal- fonds. Donderdagavond werd on der leiding van den heer A. J. Meyerink weder een vergadering gehouden in betrekking tot boven staande uitvoering. Eenige zaken betreffende de definitieve regeling werden besproken en het programma vastgesteld. De commissie consta teerde tot haar groot genoegen dat ook de turn vereeniging „Bato" al hier, zich bereid verklaard heeft tot dit schoone doel mede te werken. AGENDA. Zondag, 1 Maart. Voetbal. H.F.O,Hercules. H.F.C. IIConcordia. Gebouw St. Bavo R. K. Volks bond kwart voor 1, Bakkersgilde „St. Hubrecht". N.m. 8u - Feest avond voor 't Patronaat „St. Jozef". Maandag, 2 Maart. Gebouw St. Bavo R. K. Volks bond, half 9 uur Ondersteuningsfonds. Half 8 Cursus Schoenmakers. Half 8 Gemeentewerklieden. Maandag, 2 Maart. Haarlem. De Korenbeurs n/m 7 u. Deurw. Waning Saksische kanaries. Dinsdag, 3 Maart. Verkooplokaal Nassaulaan 1, v/m 10 u. Makel, Sarlet (Not. Ratelband) meubel, goederen, goud en zilverwerk. Op „Den Doelen" v/m 12 u. Uniformen, uitrustingstukken, trom men, signaalhorens, degens, enz. enz. der Schutterij. Aanbestedingen. HALFWEG. Uitslag der gehouden aanbesteding van den bouw van een burgerwoonhuis aan den Ringdijk, voor rekening der firma Verhoog Bos. Aantal inschrnvers 9. Hoogste in schrijver J. A. Kaub" Voor f 3685 en laagste W. Cornelissen voor f3195. Gegund aan den laagsten inschrijver. LISSE, 20 Febr. Door Not. J. Tuy- melaar alhier is hedenmiddag in het Hotel de Witte Zwaan geveild: le Burgerwoonhuis, bloembollen huis, stellingen, kantoor, pakplaats, getimmerten en 60 perceelen bouw terrein in de kom der gemeente Lisse, hiervan is op 27 dezer slechts verkocht 4 perceelen Bouwterrein en 1 perceel Weiland te zamen voor f 4710. Een bouwmanswoning, weiland en bloembollenland aan den Loosterweg alhier, verkocht'op 27 dezer: voor f18730.perceel 3 is door deverkoo- pers opgehouden voor f 8400. Ingezet op f 27100. Oud papier. Tot lid van het Hoofdbestuur voor Nederland van het Liefdewerk „Oud Papier", is benoemd de beer R. van Ginkel te Amsterdam. Sociale werkzaamheid des Pausen. Men meldt uit Rome: De H. Stoel zal in Castel Gandolfo, waar de zomer-villa van den Paus gele gen is, die nu echter alleen door den kardinaal-staatssecretaris ge bruikt wordt, een groot huis, waarin gezonde arbeiderswoningen, doen bouwen, daar de woningen daar ter plaatse voor een goed deel zeer slecht zijn. Sociale Berichten. Ambachtsnijverheid. Onder den titel „Verslagen en me dedeeÜDgen" worden eenige studiën uitgegeven omtrent onderwerpen, welke met de in Augustus en Sep tember te Am: terdam gehouden internationale tentoonstelling van ambachtswerktuigen in verband staan envoor de ambachtsnijver heid van belang zijn. De eerste aflevering, die versche nen is, bevatDe bedrijfs-instituten en patroonsleergangen, door R. P. J. Tuteln Nolthenius C.I. en mr. J. Verschuyl; De Zweedsche reis beurzen, door C. J. F. Ljunggren, voorzitter van denZweedschenHand- werkersbond, te Kristianstad; en Het Belgische ambt der middenstanden door Hr. H. Lambrechts, afdelings hoofd aan het ministerie van nij ver en arbeid te Brussel. De tweede aflevering, eveneens verschenen, bevatDe beteekenis van den motor voor de kleine nij verheid, door H. C. Grosjean W.I, De Verdere twee afleveringen zul len bevattenDe handweefkunst, door mej, E M. Rogge; en De ma chines voor de houtbewerking, door H. C. Grosjean W.I. en J. W. F. Hartkamp, architect. Rechtszaken. Aansprakelijkheid van leden eener Coöperatieve Vereeöiglng. Een hoogst belangrijke vraag voor een coöp. ver. is: is de bepa ling der statuten van zoodanige vereenigiDg dat de leden voor met meer aansprakelijk zijn dan zeker bedrag,, ook van toepassing wanneer de ver. wordt geliquideerd en het dan blijkt dat de goederen der ver. niet toereikend zijn om haar schul den te betalen, in welk geval art. 19 der Coöp. Wet voorschrijft dat het tekort over de leden wordt om geslagen vermeerderd met 50 pet. voor een eventueele nadere omslag? Bij de beantwoording dier vraag houde men in het oog dat art. 7 der wet bepaalt dat de acte van oprichting der Goöp. ver. in de 4e plaats moet inhouden de bepaling in welke mate de leden persoonlijk aansprakelijk zijn voor de verbin tenissen der vereeniging. Deze kwestie werden heden voor den H. R. bepleit. Te Veenendaal, het Hollandsch Chicago, was een Coöp Export varkensslachterij failliet gegaande curator maakte de re kening op en de 63 leden zouden ieder 1/63 van het nadeelig saldo ad f 3000 met 50 opcenten te betalen hebben; maar zjj besloten dit niet te doen, op grond dat de statuten bepaalden dat ieder voor niet meer dan f5 kon aansprakelijk gesteld worden in de verbintenissen der Ver. Kantonrechter Wageningen en rechtbank Arnhem waren het eens met die opvatting der leden. Van daar cassatie. Voor den curator werd door jhr. mr. J. A. de Ranitz betoogt de onverbindbaarheid der statuaire bepaling omtrent de tot f5 beperkte aansprakelijkheid, docr mr, H. W. C. J. de Jong adv. te Lei den de geldigheid derzelve. Adv.-gen. jhr. Rethaan Macaié zal over 14 dagen conclusie nemen. Faillissementen. Failliet verklaard: 24 Febr. J. C- Aalderink, timmerman, te Nijverdal. 26 Febr. J. L. v. d. Heyden, kastelein te 'ê-Gravenhage. L. |v. Beera, dameskleermaker, te Rotterdam. 27 Febr. H. Jacobs, wapenhandelaar te Wijk—Maastricht, handelende onder de firma H. Jacobs Co. P. van Hassel, hotelhouder te Meijel. Geëindigd. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingsljjsteiv-de faillissementen vanO. Vermaire, manu- facturier, te Kapelle, en G. Iteisiger, vroeger kapper, te Arnhem. Opgeheven: het faillissement van F. J. Hoogelander, schipper, gedomio - lieerd te Rotterdam. Pluimvee tentoonstelling. ALKMAAR. Vrijdag is in „De Harmonie" in tegenwoordigheid van het Dagelij ksch Bestuur der ge meente di tentoonstelling geopend van pluimvee, georganiseerd door „Aves". De Voorzitter de heer Nuyens hield een openingsrede, waarin hij zeide, dat de qualiteit van het gezondene het mtnder getal inschrijvingen vergoedt. Er is op pluimvee-gebied inder daad op deze tentoonstelling veel moois, dat tot Zondag ter bezicli- iging blijft. De catalogus vermeldt 556 inzendingen. HAARLEM. R. K. Mid. Standsvereeniging St.Joseph. Gisteravond vergaderde in St. Bavo bovengenoemde Vereeniging. De voor zitter de heer Anton Bosse roept allen aanwezigen een hartelijk wel kom toe, in 't bijzonder de 87 heeren Leden, welke op de propagandaver- gadering van 28 Jan., den wensch hadden te kennen gegeven als lid te willen toetreden. Spreker begon te zeggen, dat het bestuur wel eerder een vergadering had willen beleggen, doch door de pogingen, aangewend om de feesten van den Alg. Ned. Wielr. Bond hier ter stede te doen houden, (wat toch ook een middenstands belang was) heeft de voorzitter daar zijn tijd aan moejen besteden. De notulen werden gelezen en goed gekeurd. Ingekomen was o. m. een schrijven van den heer J. Brakenhoff, Penningmeester, waarin hij als zoo danig zijn ontslag vraagt. Voor den 3den Cursus boekhouden, hadden zich 13 Dames en Heeren aan gemeld, alhoewel het maximum van 20 nog wel niet bereikt is, werd be sloten dezen oursus toch te laten door gaan. a. s. Woensdag 4 Maart, des avonds ten 7 uur zal zal de le Les aanvangen. Inmiddels kunnen zij, die hieraan wenschen deel te nemen, zich nog bij een der Bestuursleden, welke altijd gaarne de gewensbhte inlichtin gen verstrekken, aanmelden. Vervolgens werd een commissie van 5 Heeren benoemd, ten einde tot de oprithting eener onderlinge of collec tieve glasverzekering te geraken. Hierna stelde de voorzitter voor, om door samenwerking met andere vereenigingen, het publiek op te wek ken tot spoediger afdoening der Nieuw jaarsrekeningen, en geeft in overwe ging, het dólrheen te leiden, dat het crediet geven wordt verminderd, door 3 maandelijksche of halfjaarlij ksche rekeningen in te dienen. Na een wisseling van gedachten kwam men tot de conclusie, dat de Middenstanders zelf nog,wat veel vast houden aan de gewoonte om niet dan na 1 jaar de rekening te willen in dienen, doch daartegenover soms ook niet ten onrechte, aangezien wanneer gevraagd wordt, om de rekening b. v. dadelijk na het verrichten van een karweitje in te dienen, dan wordt dit dikwijls alleen gedaan om de werkuren beter te kunnen controleeren, van be talen geen sprake, integendeel zoo'n rekening wordt opgeborgen en komt na 1 jaar per ongeluk weer voor den dag of raakt geheel zoek. Aangenomen werd het voorstel van den voorzitter om door samenwerking, voorloopig alleen het publiek te ver zoeken, de nieuwjaarsrekeningen snel Ier af te doen. Voorgelezen werd nog een artikeltje uit de Hanze-bode, waarin wordt medegedeeld, dat voor de Leden gratis van egn proefstation te Leiden te pro- fiteeren is. De commissie belast met het onder zoek van de boefeen van den Penning meester bracht bij monde van den heer A. Pielage ter kennis, dat alles in de Leste orde bevonden is. Na nog vele minder belangrijke zaken te hebben behandeld sloot de voorzitter deze goed bezochte verga dering op de gebruikelijke wijze. Beeldhouwkunst. Eenigen tijd geleden is te Beuron in Hohenzollern (Duitschland) door Eerwaarde Paters Benedictijnen een klooster gesticht, dat uitsluitend beproefde kunstenaars op allerlei gebied in zich opneemt. In dat klooster wordt de Cnristelijke kunst in al baar uitingen beoefend, zoowel in de beeldhouw-, schilder- en bouwkunst, als in de zang- en dichtkunst. Het voornaamste doel is de ontaar ding der Kunst zooveel mogelijk tegen te gaan door haar weer inChris- telijke banen te leiden, doch ook al het leelijke dat op 't gebied der Chr. Kunst in den handel wordt gebracht, te verdrijven. Onze welbekende firma, Henri Coebergh, aan de Gedempte Oude Gracht is door den bekenden Jan Stuijt op deze kunstschool gewezen. De heer Coebergh heeft zich met 't klooster in verbinding gesteld en heeft 't agentschap voor Haarlem en Omstreken verkregen. Dezer dagen heeft de heer Coe bergh een bezending beelden ont vangen, doch heden waren er slechts 2 stuks meer in voorraad. De beelden worden wel wat be- critiseerd. Men vindt ze wat styf. Maar over 't algemeen, vallen ze toch bijzonder in den smaak. Men staat nog wat vreemd tegenover deze moderne kunststukken. De stijl wijkt van de Renaissance al en nadert meer de Gothieke. Wij konden nog bewonderen een artis tieke» Mutter der Gottlichen Gnade een madonna met een reine, boven zinnelijke uitdrukking. Garnizoensberichten, Hedenmorgen werd door den Heer P. J. van de Sande, vaandeldrager van het 10e Reg. Inf. afscheid geno men, van het personeel van het korps bureau en inzonderheid van den Ko lonel Regiments-Commandant, den Kapitein, Regiments-Adjudant en van nog eenige officieren van den Staf van het korps. Genoemde personen waren daartoe vereenigd ten bureele van den korps commandant. Deze chef nam namens allen het woord en bedankte den Heer van de Sande in kernachtige woorden voor zijne den lande bewezen diensten en stelde hem aan allen ten voorbeeld als een man vol dienstijver en plichts betrachting. Als een bewijs van hoogachting, waardeering en kameraadschap werd hem dan ook een souvenir aangebo den door zijn chef en het overige per soneel. De heer v. d. Sande bedankte daarna voor het vertrouwen dat in hem ge steld werd en voor het souvenir, dat hem als bewijs daarvan was aange boden, waarna de plechtigheid was afgeloopen. BINNENLAND. Gouverneur Idenburg. Men seint ons uit Amsterdam: Naar wij vernemen zal het aan den heer Idenburg, als gouverneur van Suriname wegens gezondheidsrede nen verleende verlof, deze week ingaan en zal ZEx. ook nog deze week de kolonie verlaten. Als waar nemend gouverneur van Suriname zal fungeeren de ondervoorzitter van den Raad van Bestuur Mr. P. Hofstede Crull. De heer Idenburg zal gedurende zijn verlof waarschijn lijk niet in Nederland vertoeven. RIJN- EN SCHELDE VAART. HANSWEERT, 27 Febr. (Na 4 uur.) Gepasseerd en bestemd naar Zaandam. Roelfina, Stienstra. Scheepsberichten IJMUIDEN, 28 Febr. Uitgaande vast gemaakt Minerva, 8. Wind Z. W-, barde wind met regen, aang. Tand'l, S. San Nicolas, Tem, 8. Londen, Lord Steward, 8. Seafeam Pegu, 8. Rangoon. HOOFDDORP, 28 Februari 1908. Witte Tarwe° f 6*25 ft V 7,50 per 80 Kg. Roode tarwe 6.60 7,25 80 Haver 6,50 7,60 100 Rogge 6,25 6,75 75 Winter Gerst 6.25 5,60 65 Cbevalliergerst,, 6,25 6,50 70 Paardenboon. 6.75 7, 80 Duivenb. 7,50 8,— 85 Groene erwt, f8.25 8.75 per HL. Karwijzaad „f24per 50 K. Kanariezaad 10.fOO.O per 75 kg. ALKMAAR. 28 Februari 1908. Graanbeurs. Granen. Aangevoerd HL. Tarwe f 7.00 a 8,50, Rogge I 7,25 a 00,00, Gerst 00,00, id. HL. Chev. f 6,25 a 7,00, HL. Haver f 8,60 a 4,20, Nieuwe id. f 00,00 a 00,00, HL. Boonen Paarden f 6,40 a 7,10. Bruine id. f 9.00 a 10,75, Citroen id. f 00,00 a 00,00, Duiven id. f 00,00 a 00,00 Witte id. f 25,00 a 00,00 Karnariezaad f 00,00 a 00,00 Rood Mosterdzaad f 00,00 a 00,00 HL. Geel id. f 00,00 a 00,00. Karwijzaad f 00,00 a U0,00 Blauw Maan zaad f 00,00 a 00,00 HL. Groene Erw ten f 25,00 a 18,00 Grauwe id. f 00,00 a 00,00 Yale id. f 00,00 a f 00,00. ALKMAAR 28 Febr. Aangevoerd 118 stapels kaas, wegende 66,235 kilo. Prijs voor kleine f 81.00, commissief30,mid delbare f31,50 Handel goed. LEIDEN, 28 Febr. Ter markt werden heden aangevoerd: Stieren 8 stuks f92 a f225. Kalf- en Melkkoeien 172 stuks f158 a f828. Yarekoeien 231 stuks f108 a f248. Vette Ossen en koeien 205 stuks f167 a f298. Graskalveren stuks f afKalveren (vette) 22 stuks f 56 a f 108. Kalveren(magere) 119 stuks f4.a f9. Hamels (vette) stuks fa f Hamels (magere) stuks fa f Schapen (vette) 591 stuks f 19.—a f30. Schapen (weide) 112 stuks f 18.a i 29. Lammeren.stuks faf.Var kens (magere) 468 stuks f20 a f41. Varkens (vette) stuks f a f per KG. Varkens (biggen) 388 stuks f6.00 a fll.—Paarden stuks f— a f Veulens stuks f a fBokken of Geiten 2 stuks f 4 a f7. Vette Ossen en Koeien f0,68 a f0,72. Vette Kalveren f0,95 a fl,00. Vette Schapen f0.52 a f0.68. Magere Varkens f0.38 a f0 40 per kilo. Ter markt aangevoerd 616 runderen, 141 kalveren, 708 schapen, lammeren, 468 varkens, 388 biggen, paarden. veulens, 2 bokken of geiten. Advertentiën. WIJN van (VU ROOZEKRANS - Haarlem Met Mei BIEDT ZICH AAN een nette als Meid-alleen of voor Tweede-Meisje, netjes kuunende werken en van goede getuigen voorzien. Brieven onder No. 337 aan het bureau van dit olad. GEVRAAGD tegen Mei of eerder een nette Brieven onder No. 323 bur. v. d. blad. gevraagd, Adres LANGE HEEREN STRAAT No. 38. Pieterstraat 5 rood, vier kamers, keu ken en zolder f 3,25 p. w. Sleutel 5 zwart. Te bevragen Olieelagerslaan 4. TE HUUR van alle gemakken voorzien, voor een paar eenige menschen te be vragen Bakenessergracbt No. 32rd.B aangeboden in kl. R. K. gezin, met gebruik van fl. vr. Slaapkamer. Aan hetzelfde adres een mooie KINDER WAGEN te Koop KL. HEILIGLAND 52boven. GEVRAAGD: Giften, Postzegels, Zilverpapier, enz. Ook zij welke lid van deze Vereeni ging wil worden kunnen zich opgeven aan het Bestuur. Adres C. KÓRTEKAAS, Voorzitter. HILLEGOM. wordt te Haarlem een gedistingeerd R.K. gezin gezocht, waar zij als be talende logée in het huiselijk verkeer kan worden opgenomen. Brieven onder No. 357, aan het bureau dezer Courant. Notaris A. J. C. DA AMEN te Haar lem zal Dinsdag 24 Maart 1908, 's avonds 7!/o uur in het Hotel „Van Ouds het Raadhuis" te Overveen publiek verkoopen: Eene weelderig gebouwde Villa in Aerdenhout te Bloemendaal nabij Aerdenhoutslaan, Schulpweg en Halte Electriscben Spoorweg Amsterdam- Haarlem-Zand voort. Ten Oosten den Heer H. Matthe3. i Sectie B nommer 2756 groot 10 aren 34 centiaren. Aanvaarding bij betaling voor of op 5 Mei 1908. 2/g van koopprijs is als hypotheek te verkrijgen. Nadere inlichtingen bij de Heeren S. P. RIJNIERSK te Overveen en M. G. NIEHORSTER te Bloemendaal. JOH. MACHIELSE, Makelaar, presenteert als lasthebbende van zijne 1 principalen op Zaterdag 28 Maart 1908, 's namiddags na 5 uur, in het verkooplokaal „de Gouden Leeuw", te Haarlem in publieke veiling te verkoopen ten overstaan yan den Notaris A. J. C. DA AMEN. Een PAKHUIS en ERVE met af- zonderlijk opgaande bovenwoning te Haarlem, aan de Turfmarkt nabij de halte der E 8. M. Get. No. 26, zwart eu rood, groot 73 centiaren. Breeder bij biljetten omschreven. Te bezichtigen des Dinsdags en Donderdags van 2 tot 4 uur, alsmede j op den verkoopdag van 10 tot 3 uur. Do bewijzen van eigendom en veil- conditiën zullen drie dagen vóór en op den verkoopdag ter visie liggen ten kantore van den notaris voor noemd. Fijnste keuze. Grootste sorteering. Prachtvolle afwerking. Goedkoopste prijzen. Alléénverkoop voor de beste fabriek der wereld. Vraag Prijs. Zie Etalage. Speciaal adres voor REL1GIEUSE ARTIKELEN. HERM. VAN ELST, Bffl Zijlstraat 36. te Amsterdam 22 Maart. Voor den extra trein van Haar lem zijn van af heden plaatsbewij zen te verkrijgen bij LOHMANN, Anthoniestraat en de overige be kende Comité-leden. N.B. Slechts een beperkt aantal plaatten is beschikbaar. Tijdig nemen van plaats- bewijzen is raadzaam, opdat bij over schrijding van dit aantal, hierin kan worden voorzien. Behanger en Stoffeerder, Wijde Oeldeloozepad^, 57, bij het Houtplein. Beveelt zich beleefd aan. De nieuwste stalen behangsel- papier uoorradig. A/pDCrucMUM EN VERKRIJGBAAR BIJ DEN BOEKHAN- V iLRoCHEN JbiN del EN BIJ H.KERKHOFF, Kampersingel No. 14, HAARLEM. Lied voor den Isten H. COMMUNIEDAQ. voor Tweestemmig Vrouwen- of 1{5^™^ begeleiding, op woorden van A. M, J- I- BINNEWIERTZ, PRljS f 0,90, met inbegrip van 1 stel stemmen. Meerdere stemmen f 0,25 per stel. Heden overleed tot onze groote droefheid, voorzien van deH.H. Sacramenten, in den ouderdom van bijna 81 jaren, onze innig geliefde Echtgenoot en Vader de Heer M. M. BRUNING-Febiekb. Veghel. J. J. BRUNING, Kapelaan. Haarlem. E. H. BRUNING, Miss. Apost. Whangowa, Nieuw-Zeeland. Th. J. B. BRUNING (Broeder Oudenbosch. Remigius). M. E. BRUNING. Veghel. Veghel, 28 Febr. 1908. Volstrekt eenige en algemeens kennisgeving. GEVRAAGD bij S. NIJSSEN, Brouwersvaart 88. TAILLEUR, IMMMI i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 3