Laatste Nieuws. UIT KNIPP E IT. KENNISGEVING! Leger en Vloot. Ingezonden Mededeelingen. Amsterdamsche Beurs. Marktnieuws Advert entiën Josephus v, d. Waassenburg, Kerknieuws. KANTONGERECHT TE HAARLEM- lera, waarbij op vordering der Plaat selijke Commissie aldaar, raet ver nietiging eener beslissing van de Bank, die eene rente van f 0.63 toe kende, aan P. J. V. te Schoten met ingang van 5 Augustus 1907 is toegekend eene rente fO.TS'/j per werkdag, ter zake van een ongeval waardoor zijn rechterband werd verminkt. De Centrale Raad beves tigde de uitspraak. Gemeentezaken. Kwestie-Wed. Vermeulen. De heeren Miedema en Sneltjes geven het niet op in zake de pensioen- kwestie van mevr. de Wed. Vermeu len. Nadat het door ons vermelde afwijzend praeadvies is verschenen op het voorstel om voor deze dame alsnog een uitzondering te maken in de bestaande pensioenregeling, heb ben beide heeren een nieuw voorstel ingediend, dat hedenmiddag in den Raad wel in behandeling zal komen, om n. 1. het wederopzeggings toe boven het pensioen van f575,aan genoemde dame een bijslag te geven van f 200, per j aar. Iets nieuws op het gebied van ver zekering en huishouden,! Onze lezers vinden onder de Adver- tentiën in dit blad vermeld, dat ook hier ter stede is opgericht een Agent schap van de Naamlooze Vennootschap: Reclame-Verzekerings bureau „Hol- landia" waarvan het Hoofdkantoor te Amsterdam is gevestigd. Men meldt ons dienaangaande het volgende „Alweer een naaualooze vennoot schap," hooren we den lezer zeggen dat is niets nieuws; doch wèl nieuws is dezer doel, haar aard en werking, zóó zelfs, dat men met recht van eene nuttige instelling op het gebied der Reclame spreken mag. Men hoort den winkelier zoo dik werf klagen, dat, hoewel zijn debiet door adverteeren vermeerdert, al heeft hij daarvan niet altijd zekerheid, toch één nadeel blijft, namelijk dat er ook alweer zoovele klanten bijkomen die laat of ongeregeld betalen. Hoe goed zou het wezen, indien toch vooral het stelsel der contante betaling als „wet" kon gelden. Voorloopig zal dit nog wel tot de vrome wenschen blijven behooren, tenzij het nieuwe ministerie ons met deze nouveauté op sociaal gebied zou verrijken. Evenwel, mot recht mag meu zeggen, dat met het bovenge noemde bureau „Hollandia" de zelf hulp aan de Staatshulp op dit sociaal terrein reeds een goede stap in de juiste richting vooruit is. Door deze instelling wordt een zeker coöperatief verband gelegd tusscheu verbruiker debitaut, tusschen opnemer en De zaak komt in 't kort hierop neer. Het Bureau „Hollandia" bestaat uit leden, waartoe én verbruikers èn ver- koopers, winkeliers behooren. De bij „Hollandia" aangesloten winke liers bieden hunne mede-leden (af nemers), die contant betalen, ver- zekerings-coupon3 aan ten bedrage van het door den afnemer gekochte. De totaalsom der aldus verzamelde coupons per jaar, gemiddeld genomen, geven het bedrag aan waarvoor men verzekerd is op het leven en tegen ongelukken. Levert bijv. een lid het lste jaar voor f 400 aan coupons in, dan is hij voor dat bedrag ver zekerd. Wordt dan in het tweede jaar bijv. voor f500 aan coupons in gebracht. dan is totaal voor 400 pl. ót'O is f900 gemaakt, d. i. gemiddeld f450 per jaar. Het verzekerd bedrag wordt alsdan verhoogd tot f 450, enz. Het aldus berekende kapitaal wordt ten allen tijde verzekerd zonder premiebetaling en zonder ge neeskundig onderzoek bij de Hollandsche Algemeene Verzekerings bank te Schiedam. Dc uitkeering er var. geschiedt 20 jaar na de intrede als lid, wanneer het lid in leven is. Bij vroeger overlijden geschiedt uitkeering op reglementaire voorwaar den aan de erven. Reeds bij deze maatschappij op andere wijze verzekerden kunnen met deze coupons ook hunne jaarlijksche pre- miën betalen. Deze nieuwe wijze van verzekering verdient o. i. door het publiek te worden gewaardeerd, want ongemerkt besparen zoodoende vele gezinnen zich een kapitaal zoo groot als voor hen op geen andere wijze te berei ken zou zijn. Een en ander wordt bij reglement geregeld, waarin ook andere voordee- lige bepalingen staan opgenomen. Men stelle zich voor aansluiting als lid- debitant of lidverbruiker in verbin ding met den agent. Een belangrijke arrestatie. Sinds Vrijdag waren te Leiden verscheidene valsche guldens in omloop, die in ontvangst genomen waren in eenige winkels en, naar men kon nagaan, daar uitgegeven door een manspersoon van 30 a 40 jaar. De politie deed ijverig onder^»ucnu6 zoek en maakte zelfs voor dit doe* „Onder een uitstapje naar Haarlem, doch zonder eenig gunstig resultaat. Gisterennamiddag deed de ban ketbakker Oosterlee op de Breestaat te Leiden aan den aldaar surveil- leereuden agent Kuiken de mede- deeling, dat hij een man zag loopen die overeenkomst had met den persoon die in zijn winkel een val- sohen gulden had uitgegeven. De agent volgde deu man, die blijkbaar lont rook. langs de Haar lemmerstraat, zag hem verdwijnen in een zijstraat, sloeg toen een an deren weg in, zoodat de verdachte hem op den Ouden Rijn tegemoet liep, waar hij werd gearresteerd en haar het politiebui eau gebracht,. Daar had men de onachtzaamheid den man voor men hem fouilleerde naar een zekere plaats te laten gaan. Daarna onderzocht, vond men op hem 8 echte guldens en twee opvolgende tramkaartjes van de stoomtram HaarlemLeiden. Later word hij bij verschillende winkeliers geconfronteerd, die allen den peisoon meenden te herken nen. Intusschen had men door stads- werklieden het privaat doen onder zoeken en daarin werden 7 valsche guldens gevonden. Het is dus zoo goed als zeker dat men den dader of een der daders in handen heeft, hoewel de man blijft ontkennen schuldig te zijn. Hij zeide te heeten 0. de R., oud 32 jaar, van beroep koopman, en wonende in de Heerenstraat te Haarlem. De inspecteur van politie Balfoort is met een rechercheur) naar Haar lem vertrokken, met het doel iD het aangegeven perceel huiszoeking te doen. Misschien brengt dit meer aan het licht, want dat op den man twee opeenvolgende tram kaartjes werden gevonden, doet vermoeden dat er nog iemand met hem uit Haarlem is gekomen, De man was als een werkman gekleed en zag er niet bijzondei snugger uit. iWij vernemen hieromtrent nader ln de Lange Heerenstraat no. 17 Staat een dier onaanzienlijke huis jes, die liefst door 2 gezinnen wor den bewoond. Beneden wordt 't pand bewoond door 't gezin van den aangehouden C. A. de Regt, hij zelf met vrouw en 8 kinderen. Hij oefent 't beroep uit van uitdrager en opkooper. Eigenaardig is, dat voor ongeveer anderhalf jaar in datzelfde perceel een man en een vrouw woonden, die ook verdacht werden van het ver vaardigen van valsche munten. Dat waren toen dubbeltjes, en even opmerkelijk is, dat ook die man 't beroep van koopman uitoefende, dat hij eiken dag den boer opging en dat overal waar hij was geweest, ook van die valsche dubbeltjes wa ren uitgegeven. Ook zijn vrouw scheen aan de uitgifte mee te doen en werd voor anderhalf jaar daarop betrapt, toen zij in een slijterij op den Kruisweg zoo'n valsch munt stuk in betaling gaf. De recherche deed toen onverwacht een inval in de woning, waar toen evenwel niets werd gevonden. Voor zoover ons be kend is, heeft ook de gisterenmid dag door de Leidsche en Haarlem- sche politie in de woning gedane in val geen resultaat opgeleverd. Zooals de vrouw van den aange houdene ons vertelde, is haar man gisterenochtend op het gewone uur uitgegaan om .zaken te doen. Waar hij is heengegaan weet zij niet. Tn den regel deelde hij dat niet mee. Huilend en zeer ontroerd, vertelde de vrouw ons, dat zij 12 en een half jaar getrouwd waren en 8 kin dertjes hadden. Van 't heele geval weet zij niets. Haar man is 32 jaar oud. Nooit heeft hij iets met de politie uitstaande gehad. Sinds gisterenochtend is hij niet meer teruggekomen, doch gisteren middag kwamen plotseling binnen vallen twee vreemde rechercheurs uit Leiden en de Haarlemsche re chercheurs v. Halst en Brunt. Het heele huis is onderstboven gehaald, liet is een boeltje van belang. Er is evenwel niets gevonden. .Wat zou den ze ook moeten vinden zei de vrouw. O, vervolgde zij, als hij niet terug komt, dan weet ze geen raad. Hoe zullen dan mijn 8 bloedjes van kin deren te eten hebben En toen borst te ze weer in tranen uit. terwijl de kleinen, in hun onschuldige jong heid, in de gang kraaiden van ple zier en de grooteren aan moeders voorschoot trokken, wijl moetje zoo huilde. Is deze De Regt de schuldige, dkn is de ramp, die hij zijn gezin aan doet, nog veel verschrikkelijker dan het ernstige feit, de uitgifte van valsche munten. Vermeld dient nog, dat deze De Regt nooit als opkooper van gestolen goederen door ons op de Rechtbank werd aangetroffen. Voor het Lighalfonds. Over de afgeloopen week van 2329 Februari werden door de Lighalcommissie voor haar fonds de volgende giften in dank ont vangen: van de H.H. de Haan en de Lange f 11,77 opbrengst der Collecte van hun Bal masquée op Zaterdagavond 22 Febr. j.l. Collecte Kinderbal van den heer Martin f 17225 en Collecte by eene uit voering van de Zangvereenieinar ons" f16.15. De Spoorwegbrug ge- open d. In allen eenvoud en stilte* werd Zondagmiddernacht de nieu we Spoorwegbrug voor de groote scheepvaart geopend, nl. het elec- trisch beweegbare gedeelte. De baggermolen „Borussia II", groot 500 ton, waarvan wij gis teren melding maakten, was het eerste schip, omstreeks 2 uur in den nacht, waarvoor de brug word geo pend, Thans behoeven vaartuigen, welke tie mast niet kunnen strijken en ook die, welke hooge bovenlasten heb ben, niet meer de Haarlemmermeer in te varen, maar kunnen recht streeks door Haarlem. Men is nu bezig om de plek, waar de afsluitdammen hebben gezeten op diepte te baggeren, wat nog wel eenig oponthoud voor diepgeladen schepen zal geven. Ook moet de Rijkstelegraafkabel nog in dieper water worden gelegd, maar is dat achter den rug, dan is een grootsch werk volbracht, dat den aannemer, den heer C. Xieu- wenhuyse, van Dordrecht, eer aan doet, vooral wanneer men in aanmer king neemt, dat hij in Augustus 1906 pas is begonnen met de oude spoorbrug af te breken. (O.H.Ct.) Een onjuist bericht. Het „Haarlem's Dagblad" bericht zijn lezers, dat „binnenkort" de aanbe steding kan worden tegemoet ge zien van „een nieuwe R. K. Paro chiale school" op een terrein aan de Linschotenstraat. Dat die school de tweede katholieke Jongensschool er komen zal, hebben wij reeds eenige maanden geleden in dit blad medegedeeld: het „H.D." had toen reeds dat bericht kunnen overne men. Nu evenwel is het verkeerd ingelicht wanneer het zegt dat de aanbesteding „binnenkort" zal plaats hebben: daar zullen nog wel eenige maanden overheen gaan: de teekeningen voor de gebouwen zijn nog niet eens klaar 1 Voorts spreekt het blad van een conflict in zake den aankoop van een terreinwij kunnen daaromtrent m9lden, dat het R. K. Schoolbestuur dat het terrein heeft aangekocht, met nie mand hoe dan ook in conflict is. Plant- en dierkunde. Aan de Haarlemsche onderwijzerskweek school zal een afzonderlijke ieeraar voor plant- en dierkunde, voorloo pig voor 6 lesuren worden benoemd. Gratie verleend. H. M. de Koningin heeft aan C. Meuringen wegens voortdurende ongesteldheid gratie verleend voor het nog niet verstreken gedeelte van de drie maanden gevangenisstraf, hem door de Haarlemsche Rechtbank opge legd. Zomerdienst treinenloop.De bewuste sneltrein 38 (de z. g. Hugen holtz expres) zal volgens het ontwerp dienstregeling alhier niet meer stoppen; daarentegen is als stoptrein hier in gesteld trein 58 te 10.18 des avonds, die tot heden te Haarlem doorging Effectenveiling te Amster dam. Bij de gisteren alhier gehouden veiling van effecten onder leiding van de Commissiebank werden de volgen de prijzen be.-teed: Twee 41/a oblig. Coüp. Bouwver- eeniging St. J oseph te Haarlem 79 Twee 4Va oblig. Binnenlandsche Expl. Mij. van Onr. Goederen te Haarlem 73 °/q. 2 aand. Noord wij ksche Stoomtram Mij. 2 o/0. 12 o/0 oblig. in de hypothecaire geldleening Ver. der Ziekenverpleeg sters Franciscanessen van de Maria- stiehting te Haarlem 53 1 21/2 oblig. Mij. tot Expl. van Staalwaterbronnen te Haarlem 18 1 aand. in het Renteloos Voorschot ten behoeve der R. K. Kerk van den Heiligen Gregorius te IJmuiden SOO/0. Onze Industrie. Ter visie is ge legd ten Stadhuize het verzoekschrift met de bijlagen van M. Schoolmeester Zoon om vergunning tot oprichting van eene inrichting tot het vervaar digen van confectiegoederen, waarbij als beweegkracht twee electromotoren, waarvan 1 van 3 en 1 van 2 paarde- krachten zullen worden gebezigd, in het perceel aan de Parklaan No. 39 c. Oók een incident! Op den Schoterweg reed gisteravond in volle vaart een hondenkar geheel zender geleider. Bij aanhouding en na een onderzeek door de politie ingesteld bleek dat de bestuurder in benevelden toestand er af was geraakt. Hij kwam opzetten, en na van de schrik bekomen te zijn kon hij naar IJmuiden, waar hij thuis behoorde, vertrekken. ^Garnizoensberichten Benoemd is bij het 10de retot kapitein de le luit. T. J. Bleeker, van het 11e. Zonder lid eener vereeniging voor drankbestrijding te zijn kan men toch het doel dezer Vereenigingen helpen bevorderen en tevens zich- zelven ten nutte zijn door onderstaand gebed te bidden en het daarbij ge maakte voornemen ten uitvoer te brengen Gebed van Z. H. Pi us X. God mijn Vader, om mijne liefde te toonen jegens U, om eer herstel te doen voor de beleedi- gingen U aangedaan, om het heil der zielen te verwerven, maak ik het vaste voornemen, vandaagi noch wijn te drinken, noch bier, noch eenigen bedwelmenden drank. Deze versterving draag ik U op in vereeniging met het Offer van Uwen Zoon Jezus-Christus, die zich tot Uwe glorie dagelijks slachtoffert op het altaar. Amen. (Telken dage 300 dagen aflaat toepasselijk op deGeloovige zielen.) Acta d. dedit van 29 Maart 1904. Z. H. Paus PIUS X. Telkenmale dus kan men be doelde gunst deelachtig worden (ook buiten de veertigdaagsche vasten) wanneer men bovenstaand in toepassing brengt. X. Rechtszaken. 0m een eind te maken aau de buitengewone prijsvermindering, toegestaan op de Crème Simon, heeft men dit merk een weinig in prijs verhoogd. Eischt de echte Crème Simon; koopt nooit in uitstallin gen, tegen spotprijs. Overal ver krijgbaar f 0.75 en f 1.40, on geveer. Vernietig de ledige flacons weiger de namaak. Moord bij Roermond. Men seint ons uit Roermond Iu het naburige Neerritter heeft een hevige vechtpartij met messen plaats gehad. Zekere L. werd daarbij oogen- blikkelijk gedood, en twee anderen zijn ernstig gewond. De dader van de moord is gearresteerd. Bedriegelijke bankbreuk. Heden is door onze Arr. Rechthank alhier rechtsingang verleend tegen den onlangs gefailleerden accountant F. N. J. Saudbergen, die zijn kantoor had in den Kruisweg, doch in de laatste weken te Rotterdam vertoefde. S. wordt ten laste gelegd bedriege lijke bankbreuk. PURMEREND, 3 Maart. Kaas 44 st. kleine, f 81.50 per 50 kg. Politierapport. Gevonden: 1 taschje (in een winkel achtergelaten), 1 hond, 1 oor bel, 1 damestaschje met inhoud. Aangifte is gedaan dat een hand wagen wordt vermist welke onbeheerd in de Spaarnwouderstr. stond. Proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden met een niet verlicht voer tuig. Burgerlijke Stand. HAARLEM. Ondertrouwd: 4 Maart. J. St. f- fens-J. J. v. Stade. Getrouwd: 4 Maart. J. Sarlet-G. Koopman. J. M. Scheffer-H. C. v. d. Berg. Bevallen: 3 Maart. M. W. P. Lolkes de Beer-Uitenhout, z. C. van Zalen-Negrijn, z. H. van En gelen-van Elden, d. A. C. Remme- Kruijer, d. W. C. Fictoor-Dreijer, z. 4 Maart. J. Burrij-Huisman, z. Overleden: 3 Maart. M. A. Maas, 20 j. Tuchthuisstraat. BLOEMEND A AL. Bevallen: E. A. M. Verkooij Weijers z. A. Köhlervan Heijst z. Overleden: B. Vet, 29 jaar. Heden overleed zacht en kalm, na voorzien te zijn van de H H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoot, Vader-, Behuwd- en Grootvader in den ouderdom van ruim 80 jaar. Uit aller naam Wed. A. v. d. WAASSENBURG- Dirksb. Jan Gijzenvaart, 2 Maart 1908. Tot mijne diepe droefheid overleed heden, na eene kort stondige ziekte, voorzien van de laatste H H. Sacramenten, mijne geliefde Echtgenoote ANTJE schuit, in den ouderdom van 61 jaar. W. HOOGERWERF. Santpoort-Hofgeest, 3 Maart '08. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig en smartelijk lijden onze innig ge liefde Dochter en Zuster MARIA ANT0NIA op den nog jeugdigen leeftijd van 20 jaren en 4 maanden. J. C. MAAS. C. A. MAAS— Reichardt. CATO MAAS. ANNIE MAAS. 3 Maart. AGENDA. Donderdag 5 Maart. Aan de inwoners van Haarlem en Omstreken wordt kennis gegeven dat met ingang van Maart 1908 te Haarlem, Schagchelstraat No. 36 is gevestigd een I; ij kantoor van het Reclame l/erzekei*ings«Bureau „H O L L A N O I A", Ho -kantoor Amsterdam, goedgekeurd bij Kon. Besluit van 11 December 1907, No. 67. Het bureau heeft ten doel hare leden in staat te stellen zich zonder premi etaüng en zonder geneeskundig onderzoek op het leven tegen ongelukken te verzek en. Deze verzekeringen zullen worden gesloten bij de Hollandsche Algemeene Verze - rings- bank te Schiedam. Ter bereiking van dit doel heeft het Bureau Contracten met onderstaande Winke liers gesloten, welke voor elk besteed contant bedrag evenzooveel verzekeringcoupons gratis zullen geven. Aangesloten zijn de onderstaande Firma's: H. T. BAK ZONEN, Groote Houtstraat 72, Manufacturen; Idem 74, Bedden, Dekens, enz; Idem 77, Karpetten, Zeil, enz.; Idem 83, DamesstoffenH A. SCHLATMAN, Maatschappij „De Faam", Lange Veer- straat 36, Mantels; Idem 38, Damesstoffen; J. N. HENSEN, Paarlaarsteeg 8, Heerenkleeding enz.; C. T. van 't HULLENAAR, Lange Veerstraat 35, Heeienkleedtng enz.; J. HILCKMAN, Anegang 28, Hoeden, Petten, enz.; J. LI. ALBERS, Gierstraat 27, Manufacturen; P. A. de LOOS, Verwulft 3, Schoenen; J. FORTGENS Czn., Koningstraat 12, Goud, Zilver, Horloges, enz.; J. A. LOMMELAARS, Koningstraat 21, Huishoudelijke eu Luxe Artikelen; Wed A. de LOOR, Botermarkt 17, Meubelen, Spiegels, enz.; A. W. Fr. WIJDOOGEN, Kleine Houtstraat 120, Pendules, Klokken enz.; J. GEIJLVOET, Doelstraat 37, Naai machines- A V. D. VORST, Kleine Houtstraat 115, Manufacturen enz.G. STEENKIST, Frans Halsstraat 49, Schoenenen verder verschillende Winkeliers- in Yerbruiksartikelen genoemd in de verspreide Strooibiljetten. Het is daarom ieders belang bij den eerstvolgenden inkoop in de hierboven ge noemde winkels voor het bestede bedrag Hollandia-Coupons te vragen met een inschrijvingsbiljet. Dit biljet wordt ingevuld aan het Bijkantoor bezorgd, binnen 8 dagen ontvangt men een bewijs van lidmaatschap en men is lid van »Hollandia«. Op dus danige manier is men gratis verzekerd, aangezien de winkeliers de premie betalen. Het Bijkantoor der N.V. Reclame Verzekerings-Bureau >HOLLANDIA« te Haarlem, is Weinigen zijn nog bekend met het doel der R. K. drankbestrijding en vele bezwaren worden telkens gemaakt om lid te worden van deze Vereeniging. Nu het is niet mijn doel het voor en tegen hiervan uiteen te zetten, alleen wilde ik gaarne even op het voordeel wijzen, dat vooral met het oog op de begonnen 40-daagsche vasten, gelegen ie in het volgende: 1 gevestigd SCHAGCHELSTRAAT 36. winkelier. De werking on het streven ervan werken als 't ware verbroederend tusschen Middenstand en arbeider, terwijl bet den voortgang der coöpe ratieve winkelvereenigingen stuiten kan. s~\ i tj p -i 1 r O O (Uitspraken van heden). Heden werden de navolgende uitspra ken gedaan: F. v. B. te Velsen, overtr. Leerplicht wet, f8 of 2 d. hecht. P. B. te Schoten, overtr. Veiligheids- wét, ontsl. van rechtsvervolging. Th, L. te Wijk aan Duin, overtr. Wa penwet, fl of 1 d. hecht. S. Z., G. D., A. T„ C. K„ W. K., en J. K., te Zandvoort, C. W. te Velseroord, W. W. te Wijk aan Zee en Duin, en P. H., en W. H. te Velsen, overtr. Jachtwet, No. 1 tot en met No. 6, ieder 14 d. hecht, en vervolgen resp. 7 d. hecht., f 10 of 8 d. hecht,, en fi of 4 d. hecht. J. H. B., alhier, overtr. IJkwet, vrijge sproken. A. K., alhier, loopen over den spoor weg f2 of 2 d. hecht. Q. P. te Vogelenzang, C. L. v. D. te Haarlem en J. L. Heemstede, overtr- Wetb. van Strafr., allen vrijgesproken. B V. te Beverwijk, een vuurwapen afschieten f15 of 8 d hecht, en vrijge sproken van het meerdere hem ten laste gelegde. P. V. te Beverwijk, met een rijwiel rijden zonder licht fl of 1 d hecht. J. de K. te Haarlem (verzet vorig von nis) vorige uitspraken bekrachtigd. J. W. Szn. te Wijk aan Zee en Duin, W. H. en J. v. d. B. te Haarlem, en C. N. S. zwervend (vorzet vorig vonnis) van allen 't verzet vervallen verklaard. Voorts werden er nog 7 personen we gens dronkenschap veroordeeld, resp. tot f6 of 8 d. hecht, en f 2 of 2 d, hecht. Voorts schorste de Kantonrechter de tegen Q-. 8. te Heemskerk ingestelde rechtsvordering ter zake van het opbre ken van een openbaren weg. Bij Kon. besluit is A. op non-activiteit gesteld de eerste- luit L. C. Wortman, van het 8e reg. inf., ter zake van tijdelijke ongesteldheid. B, benoemd: lo. bij het wapen der infanterie, tot kapitein, de eerste-luit. L. C. Wortman, voornoemd bij het 2de reg., tot kap., de eerste- luitenant M. J. Q. Strootman, van het reg. grenadiers en jagers: b(j het 8de reg., tot kap., de eerste- luit. D. West a, van het 9e reg. bjj hot 6de reg., tot eersie-luit., de tweede-luit. A. R. van den Bent, van het korps; bij het 9de reg., tot eerste-luit., de tweede-luit. W. A. Slicher, van het korps; bij het 10de reg. tot kap., de eerste-luit. T. J. Bleeker, van het 11de reg.; tot eerste-luit., de tweede-luit. jhr. J, H. Backer, van het korps: bij het 11de reg., tot eerste-luit., de tweede-luit. W. B. C. van ToDgeren, van het korps; 2o. bij bet wapen der artillerie, bij het korps torpedisten, tot majoor, de kap. J. E. Fabius, commandant van voornoemd korps. Boter. Aanvoer 825 kg., pr. f 1,50 a f 1,55, gemiddeld f 1,521/2 per kg. Vee. 308 runderen, waaronderzijn 181 vette en 9 stieren, 19 paarden, f 60 a f 270 44 vette kalveren, f 0.80 a f 1 per kg., handel matig; 1032 nuchtere dito f9 a f 23 per stuk240 vette varkens, 48 a 52 ets. p. kg 80 magere dito f 11 a f 25 per stuk, 286 biggen, f9 a f 11 per stuk 944 schapen en lammeren. Eieren Kip- f3.00 a 3.50; eend-f3,75 per 100 stuks. Medegedeeld door H. O. Tombebgh en Co, 4 Maart Torifte koers Pauth. Pac. 68V2 Common Marine. 61/* Pref. pref, 16i/2 Comm. Steel 291/g Topeka 68V2 2e pref. Mexican. 187/ie Common Kansas. 18 Pref. 471/i Common Wabash 7% Union114!/2 Southern Rails 95/s Car Foundry26iy, Common Erie 12s/4 Missouri 18 Rock Islandlls/i Ontario80 Denver15 F/g Kon. Petroleum 278'/2 Common Peru 81/4 Pref. Peru34i/2 Dominica Kimberley Great Cobar118s/, Rusland Hope77l 2 Consols 781/4 Amer. markt prijshoudend. Russen lager. Petroleummarkt flauw. Tabaksmarkt lusteloos. Mijnwaard-n ongeanimeerd. Geld 33/4 pCt. *HaARLEM. Kaasmark t v an heden 4 Maart. Verkocht 2 stapel bestaande uit 223 kazen, wegende 470 K.G. Hoogste pr\js f 27,50 laagste f 26. AMSTERDAM. Aardappelenmarkt van beden WOENSDAG 4 Maart 1908. Andijker blauwen f 0.a .0; Friesohe borgers f 1.90 a 2,-—id. bonten f 2.5U a 2 60, id. olauwen f 2,50 a 2,70; ilille- gommer zand f ,0 a 0,id. muizen f 0,a 0,— id graafjes f 0 a 0, Geldersche blauwen f 2,35 a 2,60Zeeuw- sche blauwen f 2,60 a 2,90; id bonten f 2,50 a 2,86id. Eigenheimers f 2,60 a 3,00; id. id. Pooters f 2,10 a 2,80; zand Eigenheimers f 1.70 a 2.00Dnitachf Hamburgers f 8,— a 3.25. Malta's 76 a 85 et. per K.L. 5 ladingen aanvoer. Heden 67 67* I6V2 291/8 68 17 18 47 774 1141/2 98/4 267, 123/, 18'/» 113/4 30 15/4 275 8716 34 1153/4 77 7874 Gebouw St. Bavo. R. K. Volks bond, half 9 uur Rederijkers, half 9 Kalk en Steenbewerkers. Mgr. Jansen, Deken van Am sterdam. De Deken van Amsterdam heeft zijn woonplaats gevestigd O. Z. Vooiburgwal 105. Zijn gewone spreek uren zullen zijn van 10—2 en van 6—8 uur, telephoonnummer is 8491.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 3