Kerknieuws. Wat anderen zeggen. Verkoopingen. Leger en Vloot. Marktnieuws. Amsterdamsche Beurs. Advertentiën, [Sg:der premiën als voor de yelling der schadeloosstellingen .Siondslag strekt, op eigen aan- van den verzekerde en behou- den noodigen waarborg in het J1# van den werkgever, door of eris de Rijksverzekeringsbank te too uur. b to: INGEZONDEN. Ingezonden Mededeelingen. Geef de Pink Pillen aan uwe kinderen, zoo het hen aan eetlust ontbreekt, zoo zy last van dengroei hebben, zoo zy een vermoeienis ondervinden waar van gy de oorzaak niet kunt bepalen. Aanbestedingen, Rechtszaken, VAN ELDERS. ELIZABETH EDEN, TERSTOND CEVRAACD ONTVANGEM: 6. SPEET, Kleine Houtstraat 81. vastgesteld ij. de Rijksverzekeringsbank u j|,ste in twee van elkander onaf .fbjlio organen en wel: tet orgaan dat de risico ui i'arbii aangesloten werkgevers Hoftf.i..: .1. .1 a te Vt orgaan dat de risico draag bij aangesloten werkgevers Jzaak onderworpen aan d k. de risico dragende Naamloos tor bootschappen en Vereenigingen l/'j'de bepalingen; bef, orgaan dat belast is met Jd'derzock der ongevallen en het I'Hellen en uitbetalen der seha- stellingen. i?? uitvoerige memorie van toe- vergezelt het adres. ("je industrie. Aan L. de Maa- ;|.!s vergunning verleend tot op- van een smederij in 't per- an de Oranjeboomstraat no. 166. .aa riem se lie Industrie. Aftnidelag is van de Werf-Cou- Vertrokken den zandzuiger 'ttania II". Hij is per sleepboot !r IJ muiden* gesleept en zal van door een Zeesleepboot naar Jborg, zijn plaats van besiem- X gebracht worden. :6U goede daad. Het bekende |(i dat in den Schotersingel bij Spaarne, ligt en bewoond wordt f twee oudjes, bij velen onzer jto welbekend, is ongeveer twee eh geleden door zijn slechtheid Hen. 6 vrouw was er niet in aau- '6, daar zij in 't Gasthuis ligt tov< ]ge van het ongeval baar den' storm op Zaterdagavond februari overkomen, toen zij f den weg liggende draden der ".viel. Hen moesten hun kostje op- •b met porren, dns om de schuit 4ten repareeren, daar viel niet le denker), want de menschen geen cent. Zoo heelt t arkje 8,'t eenige weken gelegen, totdat de Heer Goedkoop, Directeur erf-Conrad het lot der heide H heeft aangetrokken en gister 8fk heeft laten lichten en naar 'Hit' beeft doen lialen, waar het de zorgen van den heer Ooed- geheel opgeknapt zal worden, de I' Souoa fker, een mooie daad, waarmee >eide oudjes best in hun schik zijn. h- r ij kDe herijk der maten en 'ehten zal hier plaats hebben in joelen" als volgt: Maart 1908 van 10—12 en vau 'j llur 7 25, '26 en 27 Maart van 8—12 Maart van 8—11 uur. 1 Voor den herijk van nieuwe H en gewichten in magazijnen H verkoop bestemd: Voor den herijk in het algemsen 128 Maart tot en 27 Mei. °or Je straten in 't Schoterkwar- Jterdt zitting gehouden te Schoten 2 en 3 Juni 1908. Mi litieplichtigen. Heden- ito-n hebben zich twee nalatige Jdeplichligen. die in Duitschland 'Men, maar bier nog militieplieh- tijn, alhier aangemeld, zekere C. K. en G. H., die aan het Bureau Politie verblijven 'tot a.s. Dinsdag, Alsdan ingelijfd te worden. te m ettel ij k e ziekten, li) ij - k' opgave in de „St.-Ct." zijn gc- Me de week van 4 tot en met Vaart in Noord-Holland voorge len 12 gevallen van typhus ofte- typhoidea, 16 gevallen van rood- p en 13 van diphtheritis. torvan kwamen voor te Haarlem Fto] van typhus (reap. f. t.), 3 ge- van roodvonk en 1 van diph- Mis, te Beverwijk 1 geval van Os (resp. t. t.), te Uitgeest 1 ge- ton roodvonk. wijwielbandeud. icfst rl ituo le achaal. De „Teie- H brengt het volgende verhaal, zonderling klinkt: beer i e Vries, vertegen woor- van <le rijwielbandenfirma uit Amsterdam, ontdekte, dat reeds geruime» tijd eerste to banden van die fabrek af- werden verkocht voor ver onder die, door de zelf berekend, 'j gaf daarvan kennis aan de .b, en dit heeft aanleiding ge- tot de ontdekking van een Hlert een jaar gepleegde fraude poote schaal. zekere H. S., een hekend ^Üder, koel t aan de fabriek twaalf banden tegelijk, van -.Hire kwaliteit, nam die niet Jïk mede, doch haalde er nu één, dan weer eens drie, ol u Mot, zich die zenden, en zoo r hij, met behulp van andereu, 6 et bezit zijn gekomen van eeno Hheid eerste klasse banden, i, voor een waarde van een paar ^d gulden. Jj heeft die banden ver onder Oarde ook te Amsterdam en ti 'e r stede verkocht aan tal t Winkeliers, waar de politie, vieren een onderzoek instelde rifoH ervan vond. ^eel, want op last van den 'ssaris van politie werd bet 6 onderzoek gestaakt, omdat er nog geen klacht uit Amsterdam was ingekomen. Zelfs had de com missaris verboden een onderzoek te doen bij een der handelaren hier en werd dit door de politie belet. Van die handelwijze snapt hier niemand iets. Intusschen, de zaak is aan het rollen en zal nu wel verder worden afgewikkeld. Alle handelaren, waar- bereids banden worden gevonden, hebben verklaard ze van II. B. te hebben gekocht. Rectificatie. Naar wij nader ver armen is het iii elkaar gezakte rijtuig niet geweest van den stalhouder V., doch van een ander. AGENDA. Zaterdag, 14 Maart. Gebouw St. Bavo. R. K. Volks bond. n/m. 8i/2 u. Zitting Spaarbank „St. Antonius van Padua". 89 uur zitting Hulpspaarbank (Schoterkwar tier). Half V) tot half 10 opening Bibliotheek. Half 9 spaarkas „St. Ni- colaas" (winterprovisie). Half 9 uit stalling en verkoop van brochures en geschriften door de Propangandaclub. Van half 9 tot half 10 inschrijving van nieuwe leden en zitting Coöp. Bakkerij. Het nieuwe graduale en de bevordering der H. Communie. Een R.-K. priester schrijft aan De Maasbode Door het lezen van een bericht omtrent het verschijnen van het nieuw graduale, viel me een mis schien vreemde combinatie inn.l. dat bericht en een gezegde uit den vastenbrief van het bisdom Breda. 01' nu volgens het bericht van J. het graduale al verschenen is, of nog verschijnen moet, geeft aan de zaak nietsin alle geval krijgen we binnenkort (en heel wat korter dan de door Solesmes aangekondigde 50 jaar) de oude kerkzangen in hun herstelden staat weer. Daarmede zal een belangrijk deel van Pius' „her vormen in Christus" voltooid zijn. In den Vastenbrief voor Breda heb ik gelezen van den uitdrukkelijken wil van Mgr. Leijten „dat er in zijn bisdom altijd meer zal gezonnen wor den op middelen liet best geschikt, om de geloovigen te brengen tot een vurig verlangen naar en een veel vuldig gebruik van de H. Commu nie". Ziehier nu mijn combinatie, Eén middel o.a. tot dat doel is reeds dikwerf door onze Bisschop pen aanbevolen; het zal opnieuw door hen worden vastgesteld. Dat middel zal toch door velen niet wor den aangenomen, omdat zij het niet waardeeren. Dat middel is de Gre- goriaansche zang in de kerken. Ver beterd zal het ons weldra worden; aangeboden: maar door velen is het reeds van te voren als ondoelmatig veroordeeld. Ook hier zouden we kunnen uit roepen „Si scires donum Dei", „Kendet gij Gods gave". Waaraan ligt hot dat de menschen de verplichte godsdienstoefeningen zoo gaarne uitvluchten, de niet ver plichte zoo gaarne ontvluchten. Wel niet altoos, maar toch dik wijls zal het liggen aan de verveling die uitgaat van degenen, die op het koor doende zijn „God lof te zin gen in psalmen en hymnen!" Hun zang(?) moet, dienen om de geloovigen te stichten en aan te trek ken maar dient er veel toe om ze wegy to houden en weg te jagen. Want het volk heeft een natuur lijk gevoel voor het schoone. Dat schoone trekt het onweerstaanbaar aan. veredelt het. Door het uitwen dig schoon, wordt het inwendig ge troffen. Maar het wordt hun onthou den. In hooge mate nu biedt ons het Gregoriaanse!), voornamelijk het herstelde, dat schoone. Zijn eenvoud, zijn innigheid, zijn warmte brengen i'n den onbevooroordeeldeii toehoor der, ook al verstaat hij de woorden niet, gevoelens van eerbied, van ernst en godsvrucht, gevoelens van droefheid en vreugde, van berouw en hoop, van vertrouwen en danken en juichen al naar den aard der gezangen. Door den waarlijk heiligenden Gregoriaanschen zang zal liet volk niet, worden afgestooten, maar aan getrokken het zal gesticht zijn, eer bied krijgen voor Gods huis en Cods geheimen meerder malen en met graagte er bij tegenwoordig willen komen, meerder malen ook er aan deel willen nemen. Eén voorwaarde echter zij gesteld Voer den zang uit, gelijk het be hoort. Mochten toch allen, wien het aangaat, den zang der nieuwe boe- ken, de gave van den H. Vader naar waarde schatten. Met vreiigde zal men hem aanne- men. met ijver aanwenden tot groo- i ter eer van Jezus Christus in Zijn H. Sacrament, tot machtiger heil der zielen. Persstemmen over de regeeringsverklaring. Nog een paar pers stemmen hef ben we te vermelden over de verklaring van minister Heemskerk. D|e Gelderlander noemt de ver klaring „een werk van kalm-bereke- nend overleg van rustige noodzakelijk heid en diep inzicht" en zegt dat het beslist weldadig aandoet dat dit be slist rechlsch Kabinet niet in deeerste plaats wenecht te zijn een Kabinet van strijd. „Immers, betoogt het, hoogste eisch voor het welvaren en gunstig gedijen eener volksgemeenschap is wel, dat hare vertegenwoordigers en bestuur ders niet in de eerste plaats die ques- ties zoeken te regelen, die verdeelen, maar wel alle zaken die op quasi-alge- meene instemming kunnen reken", En toe te juichen vindt het blad het, dat het ministerie een program ontwikkeld heeft, dat aan de opposi tie een loyale samenwerking niet moeilijk zal maken. Eveneens, dat het Kabinet, eerst gebleken onvolmaakt heden van reeds bestaande wetten wil verbeteren, alvorens tot nieuwe voor stellen over te gaan. De Limb. Koerier zegt, dat het Regeerings program veel aanlokke lijks heeft en constateert, dat het Kabinet zal zijn een, dat zich in be ginsel op Christelijk standpunt stelt, den strijd niet zoekt, maar naar over leg met andersdenkenden streeft en, indien aangevallen, den strijd echter ook niet ontwijken zal. Verder stelt dit blad in het licht, hoe z. i. degenen, die het optre den van dit Kabinet als een sturen in conservatieven koers aankondigden geen bevestiging van hunne ziens wijs in de feiten vinden. Met name pleit z.i. daartegen de bereidvaardigheid van het Kabinet om onze Legerwet- ten grondig te herzien in een geest, die door gematigde voorstanders eener vooruitstrevende hervorming werd aanbevolen. Borgesius'lijfblad de Zutph. Cou rant zegt, dat indien het ministerie aan zijn voornemen getrouw blijft om met tact en gematigdheid op te treden, om te regeeren in verzoenenden geest, links zijne medewerking niet zal wei geren en bij allerlei ontwerpen, die geen „principieeie tegenstellingen" raken, niet vragen zal of ze afkom stig zijn van deze of de vorige minis ters, maar dat dan ook de lin kerzijde zal doen, wat haar hand vindt om te doen. Veel zal er h, i. zoodoende gereed kunnen komen voor de Kamer verkiezingen van 1909 beginnen. De Midd. Courant zegt: „Rechts vooralLinks zooveel het kan." „Wij zullen nu maar afwachten, hoe lang het mogelijk is, dit kuntstuk uit te halen. Maar, dat wij, vrijzinnigen, menige illusie zullen moeten inboeten, of liever alle verwachtingen omtrent door ons zoozeer gewenschte maatre gelen wel kunnen laten varen, iigt, voor de hand." Het orgaan der jongere Israëlitische advocaten in den Haag om met de „Maasbode" te spreken „Land en Volk", zingt mede met het „Vader land", als gewoonlijk, maar doet dit veel gematigder en waarderender voor het nieuwe Kabinet: „Vergeleken met de pompeuse troonrede van 1901 en met den toon van de leidende redevoeringen, waar door deze is gevolgd, komt de ver klaring van den minister Heemskerk in gunstig licht door hare, haast zouden wij zeggen „onverschillige" gematigdheid. „Wel hebben deze ministers dus ook de hoeren Wentholt, Van Swin- deren en Sabron zich verplicht ge acht de roeping te volgen, ;om het bewind te voeren „overeenkomstig de beginselen, levende in de partijen der rechterzijde", maar in de verklaring zelf is nieta te vinden, dat de toepas sing van deze beginselen, welke die dan ook zouden moeten zijn, doet kennen. „Daar is subsidieering van het mid delbaar bijzonder onderwas: maar het is ook links een programpunt. Daar is bovendien: bestrijding der openbare zedelijkheid: indien dele weer te stellen middelen doeltreffend zijn, zal het ter linkerzijde aan har telijke medewerking niet ontbreken. „Voeg daarbij de namens het Ka binet uitgesproken wensch om bevre diging te schenken door de toepassing zijner onbekende beginselen, en men zal moeten erkennen dat inderdaad deze iutroductieve redevoering een „bevredigenden" indruk maakt. „Positiefs biedt de ministèrieele ver klaring echter weinig. Positief is zij vooral in de mededeeling van hetgeen niet wordt gewild, van hetgeen wordt ingetrokken". Voor den inh oud dezer rubriek Stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzen der niet teruggegeven. Mijnheer de Hoofdredacteur. Naar aanleiding Van een correspon dentie uit Noordwijk voorkomende in hel blad var. Woensdag 4 Maart 1908 zijn wij zoo vrij 't volgende ter kennis van 't lezend publiek te brengen. 1. Waar de verslaggever spreekt, dat B. zich wel eens te buiten ging aan sterken diank en dat hij over dit punt meermalen door zijn baas onderhouden was, daar zeggen wij, dat de verslaggever in dezen geheel bezij den de waarheid is. 2. De bewering, da,t B. zich schul dig maakte aan diefstal van fittings is in zooverre waar, dat men voor fittings, oud koper moet lezen. 8. Dat B. (in de herberg) aan de Noordwijkerhoek hoogtij zou hebben gevierd is een beweiing welke w\j voor rekening van den verslaggever latenwij weten en kunnen dit be wijzen, dat zij geheel uit de lucht is gegrepen. 4. Verder de zinsnede: „B bekende te ongeveer 2 uur te hebben inge broken" is onwaar, wijl de delinquent op den bewusten avond reeds te elf uur thuis was. Verder geven wij den geachte» verslaggever den gemoedelijke» raad, bij berichten van zulken aard niet te veel te fantaseeren en ook met zijn min vleiende epithetons niet zoo royaal om te springen. Geachte Redactie bij voorbaat onzen dank voor de verleende plaatsruimte. Een belanghebbende. Noordwijk 11 Maart '08. Lisse, 123'08. Geachte Redactie. Zeer zoudt U ons verplichten door nogmaals een weinig plaatsruimte van uw blad af te staan, om den beer Bezu ex-praeses en kampvech ter van „St. Isidorus" te beantwoor den. We spreken tot hem alleen, omdat het wel wat onbillijk zou zijn, diens woorden op rekening- te zet ten van de geheele vereeniging. Gemakshalve zullen wij zijn be toog op den voet volgen. De. heer B. dan is verbolgen, om dat wij maar niet willen inzien, dat vervroeging der vacantie van „groot practisch nut" is. Om daar bij te kunnen, moet je eerst bloemist zijn, want de inzender beroept zich hier op zijn collega's en wacht er zich wel voor, het geheim te verklappen aan wien dan ook. die nooit in bol- lengrond wroette. Den heer B. baart het verwonde ring. dat wij het onpractisch noemen, dat de tijd tusschen Paasch- en groote vacantie 2 maanden, tusschen groote en Kerstvacantie 5 maanden duurt. JVas het den heer B. ernst met de verklaring, dat zijn verstand grootendeels in den grond zit Wanneer het nog- op de gewone plaats is, laat hij dan zijn vernuft eens spitsen, wellicht komt dan eerstdaag-s licht in de duisternis. Ook zal elk ander mensch hem wel in willen lichten, want wij hebben geen patent op de oplossing van dezen rebus. De heer B. laat de hondsdagen in het bollenland den 19den Juli beginnen, mogelijk op advies van den bekenden weerprofeet Jan Tho mas. Wij leerden, dat men onder hondsdagen verstaat den tijd, ge durende welken de zon opkomt en ondergaat tegelijk met het sterren beeld „de Groote Hond", dat is van 24 Juli tot 26 Augustus. De heer B. wijst er ons verder op, dat „St. Isidorus" zich beijvert, om kinderarbeid te yen te gaan. Wij be tuigen onze sympathie met dit stre ven. 't Resultaat was tot nog toe nihil en nu zal zij het eens probee- ren op de bekende manier, waarvan wij de nadeelen breedvoerig opsom den. En welk daarvan is door den lieer B. weerlegd? Niet één! Wil de heer B. voortaan weer eens wat zeg gen, laat hij dan eerst zijn verstand opgraven en argumenten zoeken. Ten slotte krijgen we een compli ment: wij handelen uit eigenbelang. Wat waardeering van onzen arbeid aangaat, worden wij in Lisse niet verwend, maar deze woorden zijn toch wat al te grof. Niettemin wil len wij nog verklaren, dat eenigen van ons zelfs persoonlijk vóór den vervroegden tijd zijn. De redactie dankend voor haar welwillendheid, teekenen wij De onderwijzers van de R.-K. Jongensschool te Lisse. NootNa overweging achten wij het voor den heer B. beter, de op lossing hier te laten volgen: De va cantie is niet zoozeer een ontspan- ningstija voor het lichaam als voor den geest, en het is zeker af te keu ren, den' geest der kinderen vijf maanden achtereen ingespannen te houden, waar bovendien een betere regeling voor het grijpen ligt. De heer B. wende zich slechts tot een geneesheer MMMMMMMMMM BEVERWIJK. Uitslag van de ge houden publieke verkooping ten over staan van notaris C. H. Moens op Donderdag 12 Maart in hotel „de Zon". No. I. Het woonhuis, erf en tuin, waarin 2 schuren, met schilderswerk plaats en erf aan de Breestraat No. 136 en Hobbestraat No. 2 en de twee woningen en erven daarachter Hobbe straat No. 4 en 6; in drie perceelen. Ie perceel, het woonhuis erf en tuin, opbod f 2990, door den heer W. F. Meijer; niet gemijnd; 2e perceel, de schilderswerkplaats opbod f 1500, door Mr. A. Moens; niet gemijnd. Perceel 1 en 2 gecombineerd, opbod f4575, door Mr. A. Moens; niet ge- mjjnd. 3e perceel, twee woningen, opbod f2000, door den heer H. Monó; niet gemijnd. No. II. Twee heerenhuizen met erf, tuin en poort aan de Zeestraat No. 52 en 54 in twee perceelen. le perceel, opbod f3325, door den heer Th. Braun; niet gemijnd; 2e perceel opbod f8500, door den heer Job. Majoor; niet gemijnd. De twee perceelen gecombineerd, opbod f 6990, door den heer Fr. Braun gemijnd door den heer P. PrommeJ op fi. 10. j Van nummer 1, werd het le en 2e perceel, het woonhuis, erf en tuin, met schilderswerkplaats, niet gegund. BEVERWIJK, 12 Maart. Heden middag 12 uur is door Notaris C. H. Moens in „De Zon" verkocht: Het woonhuis met schilderswerkplaats a/d Breestraat. Opgehouden. Twee woningen in de Hobbestraat daarnaast voor f2000. Twee heerenhuizen aan de Zeestraat no. 52 en 54 voor f7000. ZAANDAM, 12 Maart. De ontvanger der Registratie en Domeinen heeft heden v/m. 11 uur te zijnen kantore bij inschrijving verpacht: De jacht op ongeveer 87 H. A. duingrond onder IJmuiden voor 6 jaar ing. 1 Juli 1908. Hoogste inschrijver was Jhr. Mr. Boreel van Hogelanden, burgemeester van Haarlem, voor f230.per jaar. WARMOND, 12 Maart. Heden is in „De Zon" door Notaris Fj-ylinck verkocht: Het huis en erf van zeke re dame te Warmond. Opgehouden op f1500. HOOFDDORP, 12 Maart, Heden is op 't Marktplein door Not. C. F. J. Heinsius van Haarlemmermeer den 5 jarigen zwarten hengst „Radboud" geveild. Bovenbedoelde hengst werd niet ver kocht, opgehouden op f775. SASSEN HEIM, 14 Maart. Kantoor Not. ten Bruggencate, 's m. 12 uur. Verhuring bij inschrijving voor 10 jaar 68 H.A. bloembollenland in deD Floris Schouten Vrouwenpolder in 5 perceelen. Zaterdag, 1*4 Maart. Aalsmeer Gemeente huis v/m H1/2 u. B. en W. Aanbest. eenige onderhoudswerken ten behoeve der gemeente. Ouder-Amstel Ten huize van den Voorzitter der Veenderij „de Nieuwe Bullewijk" (M. Reemsber- gen) n/m 12 u. Aanbesteding: a. de levering van plm. 2400 kub. Meter grove puin en plm. 1000 kub. ML sintels, ten behoeve der wegen in genoemden polder. b. het brengen van dat puin en die sintels op de wegen. Haagsche Rechtbank. Deze rechtbank veroordeelde giste ren W. F. v. d. B timmerman te Haarlem, wegens verzet te Sassenheim, tot 14 dagen (de eisch van het O. M. was een maand gevangenisstraf). Faillissementen. Failliet verklaard: 9 Maart. J.H. Wolters, bakker, te Arnhem 10 Maart. H, Zuiderbaan, bakker, te Beneden-Knijpe, gemeente Schoterland. J. Delien, koopman en winkelier in manufacturen te Nieuw-Vossemeer. J. Burthoal, koopman, te 's-Graven- huge J. Britfijn, timmerman, te 's-Oraven- hage. lo. T. Horringa, schoenmaker, te 's-Hertogenbosch, in persoon, als mede voogd en als hoofd der huwelijksgemeen schap 2o. diens echtg. A. van den Hout, weduwe van G. A Schippers,'in persoon, als deelgerechtigde in de eerste huwelijks gemeenschap en als moeder-voogdes van nare minderjarige kinderen, G. J. en M. Schippers. 11 Maart. B van Randwijk jr., glashan delaar, te Dordrecnt. Geëindigd: Door het verbindend wor den der eenige uitdeelingslgsten de fail lissementen vanA. Beekman, koopman te Amsterdam, het faillissement van de firma M. J. Danneboom en zonen, gevea- iigd en kantoor houdende te Coevorden en te Amsterdam, de failiissementen der individueele leden dezer vennootschap D. M. Danneboom, vroeger wonende te Coevorden, en L. en J. Danneboom, bei- uen te Amsterdam; J. Feenstra, winke lier, te Koutlum. Opgeheven: de faillissementen van C. Geerts, zadelmaker en bekleeder, te Emmen, en E. Degen, diamantbewerker, te Amsterdam. Bij Kon. Besl. zijn benoemd: Bij het wapen der cavalerie, tot majoor, de ritmeester P. E. H. V. L. baron van Boecop, op non activiteit ter zake van tij;elijke ongesteldheid; bij het lste regiment huz ireD, tot rit meester, de eerste luitenant E. H. Juckema van Burmania baron Ren- gers van Warmenhuizeu, van het korps; bij het 4de regiment huzaren, tot eerste-luitenaot,de tweede luitenant W. L. van Weideren baron Rengers, van het korps; bij de rij- en hoelsmid- school, tot majoor, de ritmeester A. G. M. J. baron van Oldenneel, direc teur der voornoemde inrichting. Politierapport. Gevonden: een bankbiljet, twee portemonnaie's, een kat, een porte- monnaie waarin eenig geld, een gum* mibal. Proces-verbaal opgemaakt wegens het brdigen van een ongemuilkorfden hond. Aangifte gedaan van het vermisstu van een handwagen welke onbeheeid a 1 den openbaren weg stond. Burgerlijke Stand. HAARLEM. Ondertrouwd 13 Maart: J. W. V. d. StadtC. M. L Sprenger. Bevallen 11 MaartE. G. J. Hom burg—Versteeg d., A. Rijs—Kapiteijn d J. Cornetv. d. Hoop z,, D. Vlir - Kolleried. 12 Maart A. M. van Oost veen—van Santen z., J. Wering van Akooij d. Overleden 11 Maart: S. M. Kuij- ten—Rijbroek 64 j., Valkesteeg. 12 Maart: A. Wassenaar 67 j., Witte Hee- rensteeg. G. Mes—Guldenaar 58 j., Oranjestraat. E. C. Blad 38 j., Ged Raamgracht. 13 Maart: M. P. Eisen- horstGraanman 62 j., Raam vest. AMSTERDAM. Aardappelenmarkt van heden VRIJDAG 18Maait 1908. Andijker blauwen f 0.a .0; Friesc.he borgers f 1.80 a 2,10; id. bonten f 2.50 a 2 60, id. olauwen f 2,40 a 2,70; Hille- gommer zand f ,0 a 0,id. muizen f 0,a 0,id graafjes f 0.a 0, Geldersche blauwen f 2,35 a 2,50Zeeuw- sche blauwen f 2,60 a 2,90; id bonten f2,ÖO a 2,90; id. Eigenheimers! 2,60 a 3,00; id. id. Pooters f 2,10 a 2,80; zand- Eigenheimers f 1.70 a 2,00; Duitscbe Hamburgers f 8,— a 8.25 Malta's 76 a S6 ct. per K.L. 8 ladingp:i aanvoer. Medegedeeld door H. O. TOMBKBSHen 13 Maart vorige kosr) Heden Pauth. Pac Common Marine. Pref. pref. Comm. Steel Topek* 2e pref. Mexican. Common Kansas. Pref. Common Wabash Union Southern Rails Oar Foundry Common Erie Missouri Rock Island Outario Denver Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kiroberley Great Cobar Rusland Hope. Consols Amer. markt vast. Russen prijshoudend. Petroleuuimarkt hoog er. Tabaksmarkt vast. Mijn waarden verdeeld. Geld 8 pet. 7» 6»/. 18»/i6 88/!, 79-/» 18 2U/4 61»/. 8l'-/ic 124» 11"/ 29»/, 14V, 2^/te 18»/, 82»/4 197, 277J/4 87/,, 847/„' ö»7, 122i/a 7>*/, 77*/4 72*/, 67, 19 83 717» 18 22 51 9 124Vi 11»/» 29*/, 14i/r 22»'» liVr 201/, *78 8Vz 847-, 128»/, 7<J»/8 78 Barometerstand. Stand van heden: 764. Stand van Gisteren: 762. Neiging tot vooruitgang. Thermometerstand Heden middag 89 F. sam 4 C. Laagste der afgel. nacht 34 F. 1 C. Opgegeven door Joh. M. Schmidt, Opticien, Zijlstraat 85, Haarlem. Voor de vele bewijzen van deelne ming ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder betuigen wij onzen harteiijken dank» J. G. MARfIN. JOH. G. MARTIN. SIMON MAR l IN. S. M. EEKHOF—Maai», F. EEKHOF en Kinderen. BETSY MARTIN. CO BA MARTIN. HENRI MARTIN. MARTIN MARTIN. Haarlem, 13 Maart 1908. te Overveen, voor noodhulp of voor vast eene R. K. DIENSTBODE, goed kunnende koken en werken en v. g. g. v. Loon f130, wasch vrij en ver val. Br. met opgave van leeftijd aan het bureau dezer courant onder No. 572 I u de nieuwste modellen HEERENHOEDEN (1908) f 1.20 f 1,60 f2,00 f2,50 Een prachtige sorteering JONGENSPETTEN vanaf 20 cent tot 85 cent. ENGELSCHE SPORTPETTEN 50, 60, 75, 100, 115 eent. AUTO-PETTEN, LAKEN en ZIJDEN PETTEN. HOOGE ZIJDEN HOEDEN f3,50 f4,25. (Prima) Een geheel nieuwe sorteering DASSEN voor staande en dubbele boorden 25 85 40 tot 125 cent. GEKLEURDE OVERHEMDEN met MANCHETTEN, echt van kleur f 185 f 2,00 f 2,50. WITTE OVERHEMDEN f 1,00 f 1,25 f 1,40. Goedkoopste adre9 voor papleren boorden en manchetten. Aanbevelend,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 3