Laatste Nieuws. net R. K. DAGMEISJE, Een R.K. Persoon J. W. LUCAS Kerknieuws. Verkoopingen. Letteren en Kunst. Sport en Wedstrijden. YANELDERS. Land- en Tuinbouw, Marktnieuws. Amsterdamsche Beurs. Advertentiën. Bakkersknecht Public Accountant, Leeraar M. O. Boekhouden. PIETER KIESSTRAAT 24. Aanbestedingen. Fechtszaken. INGEZONDEN. Moord te Bennebroek. 71/* »'/4 Maria Batiiarina Antoiiia Okhuijseii. Een aankomende Dit vmlagiugsbesluit is echter gen week ie Iaat genomen. Tegen dierenmishande ling. Vrijdagavond vergadert de vereeniging tegen liet mishandelen van dieren. Op de agenda staat o.m jaarverslag van den secretaris en penningmeester, sta tuten wijziging en verkiezing van bestuursleden, wegens aftreding van de heeren Andries J. Winkler en J. Westen dorp. Verlof drankwet. Bij B. en W. is ingekomen een verzoek van de N.V. „Melkinrichting Har- tenlust" om verlof tot bet verkoopen uitsluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse va 1 ver koop in den winkel van 't perceel' aan den Kruisweg 70. Alweer een inbraak. Zon dagmorgen vroeg, tusschen half 5 en hall 0 uur, is er ingebroken in het perceel No. 72 in de van Marumstraat, alhier. De inbreker had zich den toegang verschaft door opschuiving van een raam, hetwelk door de bewoners is gezien, was daarna een poos 'gaan zitten en is toen weer denzelfden weg heengegaan, waar langs hij ingekomen was, zonder iets mede te nement dus nog al geen kwaad soort inbreker. Het was een naar gissing 36-jarig persoon met een blond uiterlijk. Voetbal. Bij eetie te Zandvoort gehouden voetbalmatch tusschen S. D. O. van hier en Z. V. V. II van j Zandvoort won eerstgenoemdemet43. Garnizoensberichten. De milicien N. G. B. van het 10e regiment infanterie alhier, is door den krijgsraad alhier veroordeeld tot een maand militaire detentie wegens eerste desertie in tijd van vrede. Bidden voor het eten. De ko lonel Neeteson, commandant van het 10e Regiment Infanterie heeft voor zijn korps bepaald, dat voo^ en na liet middagmaal der korporaalsen minderen eenige oogenblikken stilte moet heerscken om dezo militairen in de gelegenheid te stellen te bidden. Voor <le Zilveren Medaille van den Haarl. Voetb. Bond: Haarlem II—H. F. C. II 2 1. faillissement van E. Uittenbroek te Vlaar- ilittgen. O pgeh o v e n het faillissement van F. D. Hommen onderwijzer, Amsterdam. AGENDA. Dinsdag, 17 Maart. Gebouw St. Bavo. It. K. Volksbond van 8—9 uur „Hulp in Nood". Half 9 Houtbewerkersgilde ,,St. Jozef." Half 9 Typografengilde. Half 9 uur Commissie Teekenschool „St. Jozef." Half 9 uur bestuursver gadering Liefdebeurs. Zilveren Priesterfeest. DeZeerEerwaarde Pater L. J. W, Rouma, pastoor der parochie van den H. Augustiuus te Amsterdam viert heden ziju zilveren Priester feest. SPAARNDAM. 14 Mrt. Het gras-en rietgewas van den drooggemaakten Yeenpolder heeft opgebracht f2095, tegen f2044 in 1907. IJ MUIDEN. Door de heeren G. H. Philips en J.fC. Cramer is namens den heer F. J. Kochx te Velseroord in Hotel No. 1 aanbesteed; Het ver houwen van perceel C no. 14 Visse ringstraat hoek Breesaapstraat alhier. Begrooting f3164. Ingeschreven is ajs navolgt: Firma I'. Heere en Zn. f 3525, J. C. Dunnebier 3490, D. Baas Jzq. f 3333,33, Oudshoorn en Slingerland f3245 en Zijp en Hamburg f 2995, aan win het werk werd gegund. Een onvindbare triptiek. In het geillustr. Zondagsblad van „de Tijd" komt op de eerste pagina een afbeelding van „een mooie triptiek" met teschrijving dat deze reeds vóór weken zou geplaatst zijn in de kerk van St. Laurentius van Veghel (bedoeld is gelijk uit de text nader blijkt de St. Leonardus- kerk.) We kunnen echter mededeelen dat noch vóór weken, noch op den huidigen dag, deze triptiek een plaats in de nieuwe kerk gevonden heeft. Het gansch betoog bij de illustratie berust dan ook, naar wij uit officieele bron vernamen, louter op verzinsels! Waarheid alleen is dat de heer F. J. Kops een triptiek geschilderd heeft, die in zijn atelier ter bezich tiging is. (De Noordbr.). VOETBAL. Uitslagen der gisteren gespeelde wedstrijden: VelocitasH. F. C. 41, herculesAjax 2—0, Oosten Westen te Enschedé 2-**7. .Wie heeft gelijk 'f Wie heeft gelijk Zooals men weet, heeft de Am- sterdamsche rechtbank twee strafka mers, een vierde kamer, waarvan mr Meinesz president is, en een vijf de. waar mr. baron Van Imhof als president fungeert. Donderdag 12 dezer zitting der 4e Kamer Een persoon doet de deur der pu blieke jtibune i pen en zet, zijn voe ten naar binnen. Pres. Meinesz donderend „Eruit 1 Veldwachter, gedurende de zitting mag je geen publiek toelaten. Deur dicht.'' Vrijdag 13de, zitting der 5de Ka mer. Een persoon betreedt de publie ke tribune. Veldwaoh i er streng-bovelend „Eruit! Gedurende de zitting mag geen publiek toegelaten worden". Deur wordt diehtgesmakt. Pres. baron Van Imhof toen: „Veldwachter, zoolang er plaats is, mag een elk er in Gij hebt het recht niet, iemand te weigeren." Wiens meening is nu de juiste? Relletjes te Krommenie. Voor verscheidene personen komen thans de naweeën van de relletjes te Krommenie, die voortvloeien uit de staking aan de Vernis- en Metaal- drukkerij der Vennootschap Verver aldaar'. Tegen een groot aantal personen toch, is in verband met die relletjes proces-verbaal opgemaakt, en een tiental hunner had zich Zaterdag voor het kantongerecht te Zaandam te verantwoorden. Alle beklaagden ontkenden het hun ten laste gelegde. Op een enkele uitzondering na, hadden zij getui gen a décharge gedagvaard. Voor één dier getuigen kan zijn getuige nis nog ernstige gevolgen hebben. Toen nl. de zaak van P. Knap, be schuldigd een werkwillige belem merd te hebben in zijn vrijheid van beweging door tegen hem aan te loo pen, aan de orde. was legde ,T. Smit onder eede de verklaring af, dat het onmogelijk waar kon zijn, wijl de beklaagde reeds over de brug was toen de werkwillige er nog vóór was. Daardoor kwam hij onder ver denking, een meineed af te leggen, waarom op grond daarvan een rechtszaak tegen dezen persoon aan hangig werd gemaakt. Het kantongerecht stelde in de verschillende zaken de volgende ei- schen a. Voor het niet dadelijk opvolgen van de bevelen der politie: 1. B. W. Binnendijk, 5 dagen hechtenis. 2. G. Zwa-rt, 3 d. hechtenis. 3. E. v. Gelderen, ƒ10 boete of 4 dagen hechtenis. 4. C. de Jong, id. id. b. belemmering van de vrijheid van beweging van werkwilligen, I door lien in den weg, of tegen hen aan te loopen, enz. 1. J. v. Erkens, 3 Weken hechtenis. 2. P. Knap, 2 weken hechtenis. 3. IJ. ïwisk, 3 w. hechtenis. 4. Z. de Wit, 8 dagen hechtenis. 5. P. Harthoorn, 3 w. hechtenis. 6. C. F. Vreeburg, ƒ10 boete of 3 dagen hechtenis. Uitspraak volgt over 14 dagen. Kantongerecht te Alkmaar. C. G. Sz. te Egmond a. Zoo,. Dron kenschap, 3 boete of 2 dagen hech tenis ..C. Z. Th. te Egmond aan Zee, Konijnendelven en Opgeven van een valschen naam, tot berisping met voorwaardelijke plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van drie maanden onder een proeftijd van een jaar. P. v. d. P., te Egmond aan Zee, overtreding Politieverordening. 1 boete of 1 week tuchtschool. C. B. Gz., D. M. Az. te Egmond aan den Hoef, Strooperij, ieder 2 boete of 2 d. hechtenis. C. Z. Rz., P. G. Lz., A. K. Az., C. Mz., J. de G. Jz., J. G. Sz., P. G. Pz. te Eg mond aan Zee, Konijnendelven, de Ie, Ie, Ge, 3 boete of 3 dagen hech tenis, de 2e f 6 boete of 3 d. hechte nis. de 3e 4 en 2 boete of 3 on 2 d. hechtenis, de 5e f 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 7e 3 maal f (i en 2 maal f 3 boete of 3 maal 4 dagen en 2 maal 2 dagen hech tenis. W. de G. Jz., VW. Z. Wz., E. Wl. Ez. te Egmond aan Zee. .Jachtwetovertreding, de le ƒ10 boe te of 6 dagen hechtenis, de 2e f 8 boete oi' 4 d. hechtenis, de 3e 20 boete of 8 dagen hechtenis. A. V. Gz., A. V. Jz. te Rinnegom, W. O. Cz. te Gastricum, P. G. Pz., E. de G. Jz., T. Z. Wz. te Egmond aan Zee, loopen op verboden grond, de 3e ƒ3 boete of 3 d. hechtenis, de 1 e en 4e 1 boete of 1 d. hechtenis, de 2e f 3 boete of 2 d. hechtenis, de 5e G boete of 3 d. hechtenis, de 6c 5 boete of 3 d. hechtenis. Faillissementen. Failliet verklaard: 6 Maart. M. Kessels, molenaar te Meerlo. 10 Maart. G. J, Schatteleyn, koopman, te s-Gravenhage. 11 Maart. C. J. van Esch, loodgieter te Werkendam. Mej. M. H. J. Hommers, modiste, te Baarn. C. Schuiten, winkelier in manufac turen en schoenen, te Maassluis. E. "Talier, te Holten. 12 Maart. O. A. Mulder, commission- nair in assurantiën te Amsterdam. 13 Maart. K. L. Scharff, directeur dei- hoon Houtzagerij, Zeldenrust, Amsterdam, wonende te Abcoude. Geëindigd: door het verbindend wor- ven tUn, d« eenige uitdeelingslijst het Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzen der met teruggegeven. Mijnheel' de Hoofdredacteur. Vergun mij plaatsing van onder staand waarvoor bij voorbaat mijn dank. Bloembollencultuur. Op de a.s. algemeene vergadering der alg. ver. v. Bloembollencultuur, komt o. a. in behandeling een voor stel der afd. Lisse tot toekenning uit de algemeene kas voor een bedrag van f700 aan de afdeeling Sassen- heim voor het tekort tengevolge der in 1907 gehouden tentoonstelling te dekken. Het prae advies van't hoofd bestuur is: een bedrag vim f500 be schikbaar te stellen. Tengevolge hiervan heeft de afdee ling Noordwijk gemeend een krachtig protest te moeten doen hooren en beeft hieraan in [eerste instantie ge volg gegeven door het op ruime schaal verspreiden eener circulaire, waarin de J onbillijkheidjjvan dit prae advies wordt kenbaar gemaakt. En terecht: Noordwijk heeft in 1887 en in 1896 als het ware het fundament gelegd waarop de tentoonstelling te Sassen- heim in 1907 is gebouwd, al moet dan ook^'algemeen worden erkend dstjde groote en omvang der laftste, lang nietj kon evenaarden met [de twee eersten: Noord wijksch Flora-park. Voor de eerste, zoowel als voor de tweede tentoonstellig, was jeene subsi die van het hoofdbestuur aangevraagd doch met eenJ[oritwijkend [antwoord als gevolg, daar de statuten der alge naeene vereeniging zulks niet toelieten. En nu zou het hoofdbestuur terwille van Sassenheim, hetwelkj teenJj[expo- sitie .wheeft daargesteld van veel kleinere omvang op deze statuten inbreuk willen maken in weerwil[dat aan Noordwijk zoo iets tot twee maal toe is geweigerd? Terecht mag de afd. Noordwijk in de circulaire^zeggenhier wordt, met twee maten gemeten. Doch waar Sassenheim in de voet sporen trad j door Noordwijk achter gelaten, had het ook voor oogen moeten houdenj^d.A bij de eerste tentoonstelling in 1887 het tekort van 161 door de kas^der afd. werd gedekt en dat de kosten der tweede tentoon stelling in 1896, welke de f3000, verre te^boven gingen doorj entrées en vrijwillige lij dragen zijn bestreden. Dit financieel succesis in hoofdzaak te, danken ^aau de voorzorg van het bestuur der afd. Noordwijk, om in beide gevallen vóór de openinjg^der tentoonstelling subsidie aan te vragen, en te weten dat dit niet toegestaan werd. Maar gesteld dat het preadvies van 't hoofdbestuur zou worden aangeno men, waar zou dan binnen eenige jaren de kas der alg. Vereeniging zijn In Noordwijks vergaderingen komt meermalen per jaar het, voorstel ter sprake nogmaals een Flora Park daar te stellen. Zoude het Hoofdbesturen dan ten derde malen subsidie kunnen weigeren Voorzoover bekend bestaan ook te Hillegom plannen om een tentoon stelling in 't open veld te organiseeren. Wanneer deze afd. subsidie aanvraagt, zal ook dan niet het Hoofdbestuur verplicht zijn dit toe te staan? En hoevele andere nfdeelingen, zullen, wanneer hun bekend is dat algemeene kas toegankelijk is voor iedere afdee ling, met het oog hierop iets derge- tijksch organiseeren wat zelfstandig niet zoude kunnen gebeuren Men mag vrijwel aannemen, dat bij eene eventueele aanneming van het prae advies van het hoofdbestuur, de kas der algem. Vereeniging geplunderd zal zijn niet vóór dat de groote 5 jaar- lijksche tentoonstelling heeft plaats gehad. Geenszins is het de bedoeling der afd. Noordwijk te ageeren tegen 't praeadvies van het Hoofdbestuur omdat haarzelve dit tweemaal is geweigerd maar omdat deze weigering berustte op de sta tuten en dat deze, voor zooverre bekend, noch steeds dezelfde zijn als in 1887 en 1896. Dat deze opvatting volkomen billijk en gerechtvaardigd is, lijdt geen'twijfel, doch acht het noodzakelijk om ze aan het publiek in het bloembollendistrict bekend te maken, ten einde, zoo het eenigzins mogelijk is, de niet aan neming van het praeadvies van het hoofdbestuur te bewerkstellingen. Vele afdeelingen moeten nog ver gaderen, welnu, dat een ieder wie doordrongen is van de onbillijkheid, den een te geven wat den ander ge weigerd is, zijn stem doe hooren en zich tegen het voorstel Lisse ver- klare. U mijnheer de Hoofdredacteur nog maals dankend. Uw Verslaggever. DE STREEK (N.-H.), 14 Maart. Gedurende den laatsten tijd zijn hier inj de naaste omgeving contracten af gesloten voor den verbouw van suiker bieten. Men besteedt f 10.25 per 1000 K.G. Uit de bloembollenstreek. Aangaande de arbeidersbeweging is hier nog betrekkelijk weinig ver andering te bespeuren. Een loonac- tie, o. a. te Hillegom op touw ge- kef, heeft eeuig resultaat gehad en d« loonsn gemiddeld twee oent hoo- ger gebracht. Hoewel de eischen niet geheel waren ingewilligd, namen de werklieden in het bloembollenbedrijf er genoegen mee. Voor de overige plaatsen worden gewoonlijk de loo- nen geregeld naar hetgeen te Hille gom en Lisse wordt uitbetaald, of schoon in den regel de loonen zuide lijker geleidelijk dalen en de laagste gelden voor Noordwijk en Warmond. Ook mag 't betreurenswaardig ge noemd worden, dat op enkele plaat sen, waaronder er zijn met driekwart R. K. bevolking, nog welig neutra le vereenigingen tieren. En in zoovele gevallen wordt bij bespreking daarover door werklie den het oude liedje aangeheven „waarom wij in Roomsche vereeni gingen en de Patroons niet?" Er is wel iets voor te zeggen. Want zonder twijfel of bezwaar kon een R. K. Patroonsvereeniging hier bloeien naast de neutrale. Blijft dr. Nouwens zegde het zelf te Amsterdam zoolang niet anders dan louter vakbelangen be hartigd en besproken worden, gerust lid dier vereeniging; doch nog an dere belangen noodzaken u ook in katholieke bonden vereenigd te zijn. Een feit is het dat het ook ten goede zou werken voor de arbeidersveree- nigingen. Waar ze nog niet zijn, is het noodig voor R. K. werklieden een R. K. vereeniging op te richten. Nog onlangs benutte men de ver kiezing voor de Kamer van Arbeid voor de bloembollenteelt, om te War mond een «neutrale vereeniging op te richten. Jaar en (lag was al ge sproken om een afdeeling van den Ned. R. K. Volksbond op te richten, wijl als onderdeel van de afd. Sas senheim niet veel animo meer be stond. Pogingen werden in het werk gesteld om tot de oprichting te ge raken, doch succes hadden de voor standers niet. Nu haalt men wel de schouders op, als telde men haar bestaan weinig,.maar ze bestaat, ze is opgericht, en waar is 't dat ze er gemakkelijker is „uit te houen, dan uit te douwen". En dat heeft plaats in een gemeen te, met minstens 75 °/o katholieken onder de werklieden in het bloem bollenbedrijf. Op het vereenigingslevengebied is nog altijd de Boerenleenbanken-be weging van het vorig jaar niet tot staan gekomen. Nog steeds is een groot aantal leden van verschillende dier plaatselijke banken niet ingeno men met de afstemming door de ver gadering, of door besluiten daarom trent genomen door bestiu-en, om in de Statuten den z.g. „Christelijken zin" niet op te nemen In sommige plaatsen stelde men reeds pogingen in het werk om naast de bestaande een andere op te richten inet aan sluiting bij Eindhoven. De geldne- mers schijnen echter in dit geval de minst medewerkenden. Waarom Hoe ongegrond ook, bestaat bij hen steeds vrees, in moeilijkheden te ko men. Bij sommige dier banken gaat ook het stelsel Raiffcisen voor een groot deel te loor, en kan b. v. het kassier-zijn niet meer onder „koste loos beheer" gerangschikt worden integendeel juist aardig gesalari eerd. Dit heeft tengevolge dat men eer lang op een dorp in deze streek een ander zal hooren benoemd te zijn omdat zijn positie daarmede verbe terd wordt, 't Wordt, zoo zoetjesaan een baantje. Over dit onderwerp, dat, hier nog al eens ter sprake komt, is nog veel te zeggen. Een eigenaardige opwer ping van tegenstanders van den „christelijken zin" kwam ik onlangs te hooren. Men heeft weleens gezegd dat het stelsel Sehulze-Deitsch in Duitschland niet bloeide om zijn neu traal karakter, en 't stelsel Raiffei- sen juist om de christelijke strekking zoo'n opgang maakte, en hier bloeit toch 't, stelsel Raiffeisen zonder „christelijken zin". Men dient hier bij in 't oog te houden dat op vele plaatsen zoo'n bank haast onder de zelfde omstandigheden en voorwaar den en door het gelijke gebruik be staat als een andere finantieele of bankinstelling, waardoor deze op werping geheel vervalt, ook dient daarbij niet uit 't oog verloren te wor den. dat het stelsel Schulzo meer ei gen kapitaalvorming in zich heeft en ook daarom als minder bruikbaar minder wordt toegepast. Wat, echter de toekomst baren zal Een ontbranding na lang broeien kan wel hier -of daar tegemoet ge zien worden, te meer daar de driest heid waarmee tegenstanders optre den, reeds vele oogen opende eü nog zal openen. Veel beter staan zonder twijfel (le zaken in betrekking tot het land bouwonderwijs. In verschillende plaatsen werd reeds met, goed gevolg een wintercursus voor land- en tuin- bouwonderwijs gegevenen in plaat sen, waar men nog tot nu geen on derwijs gaf in dat vak, stelde men pogingen in het werk om voor den a.s. winter een cursus te houden, door gemeentebesturen wordt hier reeds met de vraag naar dat onder wijs rekening gehouden bij het voor komen van benoemingen van onder wijskrachten aan de scholen. Op dit oogenhlik is een punt van geschrijf en bespreking niet het oprichten van een Rijks land- en tuinbouwwin- terschool, daar dit voor deze streek vrijwel vaststaat doch de plaats welke de beste is daarvoor aan te wijzen. Elk belanghebbende is vol doende van het nuttige en noodige er van overtuigd, zoodat over al of niet oprichten niet eens gerept wordt, doch die een-denkendheid houdt op bij het oordeel over do best daarvoor geschikte plaats. Wat Haarlemseh is, of onder den rook dier a.tad ligt, beweert geen betere plaats dan Haarlem daarvoor te kunnen bedenkenen zwaar we gende bewijsgronden worden er ze ker voor aangebracht. De bewoners van 't zuidelijker gelegene, en de ei genlijke „bloembollenstrekers" ko men met aandrang op voor een plaats ten Zuiden van Haarlem. ïn de algemeene vergadering van de Vereeniging voor Bloembollencul tuur op .23 Maart a.s. te Haarlem te houden zal bij stemming de plaats worden aangewezenen hoewel men zonder twijfel bij plaatsing in de Zuid de grootste deelneming aan 't onderwijs mag verwachten, zal dit voorstel niet licht steun erlangen mogen van de hoven-Haarlemmers. Zelfs is door dezen reeds de Aensch uitgesproken, ook voor daar (dus een tweede) Rijkslandbouw- winterschool op te richten. O.i. ech ter kunnen wij het best meegaan met de meening van de plaatselijke afdeelingen (Hillegom, Lisse, Sas senheim, Warmond, Voorhout. Noordwijkerhout, Noordwijk, Kat wijk en Rijnsburg) om in die streek een plaats aan te wijzen. Dat Hille gom of Lisse, de laatste plaats niet het minst, dan in aanmerking komt. staat vast. En voor Noord en voor Zuid zijn deze plaatsen door degenen van wie men verwachten kan dat aan dit onderwijs deelnemen, min stens zoo gemakkelijk te bereiken, en dient vooropgesteld dat dan het ge wone vervoermiddel, de fiets, als zijnde het voordeeligste, kan ge bruikt worden. Wat de uitslag moge wezen, waar ze komt, komen doet ze, en dat is genoeg. Van Regeeringswege is intusschcn ook een onderzoek ingesteld, en be zocht een inspecteur verschillende plaatsen liier om zich persoonlijk op de hoogte te stellen. (H.s.g.n.) BINNENLAND. Men seint ons uit 's-Hertogenbosch. Het 1ste Kamerlid Mr. E. H. J. M. van Zinnieq Bergmann is overleden. De Heer Bergmann werd geboren in 't jaar 1847, promoveerde te Leiden in de rechten en was sedert 1892 lste Kamerlid. Een goede vangst en een dubbele Zaterdagmiddag miste een der logeergasten in 't Volkslogement te Beverwijk eenig schoon onder goed. Dadelijk, het was toen 4 uur, werd er kennis van gegeven aan de politie. Een der veldwachters ging op onderzoek uit en half 5 mocht 'them gelukken de goederen in be slag te nemen bij een opkooper en te 5 uur had hij reeds den dief te pakken. Het was de in onze stad welbekende en beruchte Nic. Kors. Hij werd gearresteerd en in verze kerde bewaring gebracht. Bij hem scheen nog een zekere Joseph van den Berg te zijn geweest, doch die was de politie onbekend en zjj kon hem ook niet op poren. Hedenmorgen werd Kors door den Rijksveldwachter voor den officier van Justitie geleid. Terwijl hij in 't Paleis van Jus titie vertoefde scheen v. d. Berg zeker nieuwsgierig te zijn geworden hoe het zijn kameraad Kors zou vergaan. Heel gewoon ging hij kwansuis op de Griffie een boodsch«p maken. Doch inmiddels waren de Rijksveld wachters ingelicht, dat dit nu v. d. Berg was. Én toen onze vriend dan ook de trappen afdaalde, werd hij dadelijk gegrepen. En nu zitten beiden in de cel. Van den Berg zegt van niets te weten, want. hij was dronken geweest. Of hem dit veel helpen zal HOUTRIJK EN POLANEN. De Zuiderzee. Voor de leden der Af deeling der Holl. Maatschappij van Landbouw ,zal de heer Mr. H. Smeen- ge op Woensdag 18 Maart a.s. 's avonds 7 uur bij Coppée eene lezing houden over „De droogmaking en afsluiting der Zuiderzee". HAARLEM. Volksweerbaarheid. Zaterdagavond te 8!/a uur waren de vereenigingen„Volksweerbaarheid Afd. Haarlem" en „Bloemendaal Comman do" vereenigd bij het station Overveen om van daai uit de gezamelijke avond velddienst te beginnen. Een zestigtal personen namen aan deze oefening deel. In twee partijen, die respectievelijk onder bevel stonden van de sergeanten Wijnoldy Daniëls en van Zalen werd vandaar afgemarcheerd naar Bloemen daal. Bij Bloemendaal gekomen mar cheerde de eene afdeeling langs den straatweg door het Middenduin, waar een veldwacht werd geplaatst met het front naar het zuiden. Deze veldwacht had de opdracht gekregen om alle toegangen tot het dorp Driehuizen ten westen van de spoorbaan HaarlemVelsen af te slui ten. De andere afdeeling deed een ver kenningstocht door het Bloemendaal- sche bosch, achter Meer en Berg en de Ruïne van Brederode en zoo in de richting van Driehuizen, welke plaats zij, in verband met de goede waak zaamheid der andere afdeeling niet kon bereiken. Te 11 uur n.m. was de oefening afgeloopen, waarna de deelnemers over Santpoort naar hunn» woonplaatsen terugkeerden. De* oefening werd bijgewoond door den reserve kapitein Wynoldy Daniels. Men seint ons uit Bennebroek: Heden-nacht Is een zeker per soon op den weg naar Hillegom doodgestoken. Nadere bijzonderheden ontbre ken. Poltierapport. Gevonden: een jongenskraag, een horloge, een gedeelte van een retourkaait H. IJ. S. M., een ki ui- wagen, een hond, ein medaille met de beeltenis van de Koningin. Proces-verbaal opgemaakt wegens straatschenderij, het rijden met ^en rijwiel op een trottoir, het ontvreemden van anthraciet ten nadeele van een brandstoffenhandelaaralbier, bet rijnen met een niet verlichte wagen, het mishandelen van een paard, drankwet overtreding. Burgerlijke Stand. HAARLEM. Bevallen: 13 Maart. C. A. Nagte- gsalv, d. Ree d. E. T. Schut— Schildwacht z. B. Neugebauer Besselsen z. M. J. MachielseSmet z- 14 Maart. H. WillemseEich- horn z. G. BrondsemaGreeuw d. P. C. Cornelissevan Mook d. H. RichtersKoers z. 15 Maart. B. OversteBromet d. 16 M. F. Warmenhovenv. Amerongen d. Overleden: 13 Maart. W. A. v. Tongeren, 67 jaar, Zuider Buiten Spaarne 14 Maart. P. Verhagen, 66 j., Witte Heerensteeg B. Har- tog, 85 j„ Jansstraat 15 Maart. C. v. d. Bijl, 68 j., Berckheijdestr. J. Tuis, 22 j., Maerten van Heems- kerkstr. M., 14 d., d. v. J. Balk, Bleekerstraat C. J., 2 m., z. v. J. Koning, Burgwal 16 Maart. A. Kroeger-VJietstra, 84 jL. Vlamingstr, BEVERWIJK. ♦Getrouwd: M. C. J. Welle en 8. J. A. S. Weijerman. Bevallen: J. Hommes-Tabak, z. A. Gerritsen-Meijer, z. M. Bak ker-Piepers, d. W. Luijt-Berk, z. A. M. Koome-Knijn, d. O verleden: A.Hommes,7mnd. J. Spaan, gehd. met A. M. Kump, 62 jr. AMSTERDAM. Aardappelenmarkt van heden ZATERDAG 1«Maart 1908. Andjjker blauwen f 0.a .0; Friesche borgers f 1.80 a 2,10id. bonten f 2,50 a 2 60, id. olauwen f 2,40 a 2,70; Hille- gommer zand f ,0 a 0,id. muizen f' 0,a 0,id graafjes f 0.a 0, Geldersche blauwen f 2,35 a 2,50Zeeuw- sclie blauwen f 2,60 a 2,90; id bonten f2,50 a 2,90; id. Eigenheimers f 2,60 a 3,00; id. id. Pooters f 2,10 a 2,30; zand- Eigenbeimers f 1.70 a 2.0U: Duitsohe Hamburgers f 8,a 8.25. Malta's 7® a 8® ct. per K.L. 10 ladingen aanvoer. ^HAARLEM, 16 Maart, Graan- en Zaad- nuirk. Verkocht 155 H L. rogge f6.35 a 6.25 Verk. 140 HL. witte tarwe f7,80 a f7.40 180 HL. haver f 3.87 a 8.00. Medegedeeld door H. O. Tombebgh en Co, 15 Maart rorige koe!» He<>o Pauth. Pao. Common Marine. Pref. pref. Oomm. Steel Topeka 2e pref. Mexican. Common Kansas. Pref. Common Wabash Union Southern Rails Car Foundry Common Erie Missouri Rock Island Ontario Denver Kon. Petroleum Common Peru Pref. Peru Dominica Kimberley Great Gobar Rusland Bops Consols Amer. markt vast. Russenongeanimeerd. Petroleummarkt beter. Tabaksmarkt vast. Mijnwaarden verdeeld. Geld 8 pet. 74 7'li 20 84V* 78i/4 18 22i/a 52 9Vs 128 11®/» S03/4 15 28 V. 14|/a 83'/, 201/a 279 8 84'/, 4 1281/, 76 Va 78 74®/« 208/d 84/4 78'/» 18 V, *k»/s 52 9®/g 128'fa 12 3l*/8 15Vl 2.'Vi 15 88*/* 2j*/t 280 841/a 58 1281/4 '66/g 77«/4 Bij deze betuigen wij onze har- teljjken dank, voor de deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze innig geliefde Dochter, Zus ter en Bei uwzuster Uit aller naam Wed. J. A. OKHUIJSEN. Heemstede, 16 Maart 1908. Voor direct gevraagd een Brieven onder No. 75, bureau van dit blad. m. I. biedt zich aan als HUIS KNECHT. Zeer goede getuigen staan ten. dienste. Br. onder No. 604 Bur. v. d. Blad. kan GEPLAATST worden bij H« P. M. A LINK, Brouwersvaart 108b,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 3