Uit den Omtrek. Stadsnieuws. daar verleden week in de buurt bezig geweest zijnde inbrekers. Brand in de fabriek„De S p h i n Gistermorgen brak brand uit in een der magazijnen van de fabriek „De Sphin" te Maastricht. De brand liet zich aanvankelijk dreigend aanzien, doch de brandweer der fabriek was het vuur in een uur meester. De vrij groote schade wordt door verzekering gedekt. Bescherming van eigen werkkrachten. Men schrijft aan „Het Vad." van de Pruis.-Geld. grenzen: Het aannemen van werk door Hollandsche timmerlui en metselaars op Pruisisch grondge bied, heeft meermalen den naijver van hun Pruisische vakgenooten opgewekt die daarin een gevaar lijke concurrentie zien. Hollandsche aannemers, die in Pruisen getvo:n waren werk aan te nemen, hebben in de laatste weken een aanschrij ving gekregen van de Pruisische politie, dat zij in Pruisen geen werk meer kunnen aannemen, tenzij 74j zich onderwerpen aan de financieele en wettelijke bepalingen door het Pruisisch rijkstoezicht opgelegd. Kleine karweien kunnen ze onder nemen, doch voor grootere hebben ze de loestemming der autoriteiten noodig. Daar men de Hollanders niet zoo goed in zijn macht heeft, heeft men de Pruisische eigenaars van huizen, welke deze door Hol landsche aannemers lieten bouwen, een flinke boete laten betalen. De verdwenen postzak. Omtrent de verdwijning uit den trein MechelenTer Neuzen van het pak inhoudende ruim 56,000 francs, uit Hulst verzonden, bevat de „Gazette van Gent" nog de vol gende mededeeling: „Het parket van Gent, dat eerst met het onder zoek belast was, had dit aan het parket van Mechelen overgelaten. Pit is na onderzoek tot het „besluit gekomen, dat de diefstal niet te Mechelen, maar zeer waarschijnlijk in Nederland werd gepleegd. Het dossier van deze zaak zal nu aaD de Nederlandsche regeering worden overgemaakt." Men weet echter dat de Belgische Staatsspoorwegen reeds aan de firma Van Waesbergh te Hulst het volle bedrag heeft terugbetaald. Boefjes. De politie te 's-Gra- venhage heeft de hand gelegd op twee knapen, die zich aan een heele reeks diefstallen hadden schuldig ge maakt. Eeeds vroeger waren zij we gens diefstal aangehouden en ter be schikking van de regeering gesteld. Terwijl zij, in afwachting van wat deze over hen besluiten zou, nog op vrije, voeten rondliepen, stalen zij op verschillende plaatsen, 't zij door insluiping of op andere wijze, een groot aantal voorwerpen. Zij zijn thans achter slot en grendel. Een kanarie-dief. De ge meente-veldwachters te Velp hebben aangehouden een man,'die sedert Au gustus j.l., door braak en inklim ming. zich verschillende kooien met kanarievogels had toegeëigend.' Het is de 33-jarige gehuwde arbeider W. M.. aldaar, die bekende de diefstal len gepleegd te hebben Het conflict te Kromme nie. Naar „Het Volk" verneemt, zal nog deze week het detachement huzaren, dat nog altijd in Kromme nie (in verband met de werkstaking) verblijf houdt, naar zijn garnizoen tcrugkeeren. Slapte. Dezer dagen hebben 24 werklieden van de Rijks Construct ie- werkplaatsen te Delft de aanzegging gekregen, dat, zoo er niet binnen 1 Lien, tijd vermeerdering van arbeid komt, zij uiterlijk over drie maan den ontslagen zullen worden. Voor de meerendeels gehuwde mannen een treurig vooruitzicht I Personalia. Als lid van liet bestuur van „de Vereenigde Groote <-n Kleine Polders" is dit jaar aan de beurt van aftreding de heer J. H. Engelen alhier. De gemeente-veldwachter G. F. W. Krohn van de afdeeling wijk C, is van heden af gestationneerd in het stedelijk gedeelte nabij Haarlem. Overzicht van den Gemeenteraad. In de vergadering van onzen Ge meenteraad waren gisterenavond alle leden present. Nadat de notulen waren voorge lezen. werden een stapel ontwerpver ordeningen voorgelezen, betreffende le exploitatie der gasfabriek. Lang werd gedebatteerd over de sterkte Ier Gascommissie. De wethouders feeuwe en v. Schie wilden 5 le ien, terwijl de heer Hooy 3 leden ,'oldoende achtte, want men zou dan nijgen, dat 5 personen aan hen- self advies uitbrengen. Ten slotte verd verworpen 't voorstel om de lommissie te laten bestaan uit 3 eden, waarvan 1 voorzitter is cn en 2e voorstel om de Comm. 4 le ien sterk te maken, werd aangeno- nen. Hierna kwam de vraag: Zal de. dministratie aan de controle van en accountant moeten onderwor- •en worden De heer Hooy vond et niet noodig, de Weth. Teeuwe /el en met hem ook de meerderheid an den Raad. Alle verordeningen treden 1 April werking. De Voorzitter der Gascommissie zal benoemd worden uit i College van II. en V., terwijl tot leden wer den benoemd de heerende Graaf. Nelis en Vink, resp. met 6, 6 en 5 stemmen. De heeren Ilooy en Stul verkre gen ieder 2 stemmen. Aan de Voorloopige Commissie, Waarin zitting hadden de beide wet houders en de heer Hooy werd door den Voorzitter hartelijk dank be tuigd. Hierna kwam ter sprake de sala ris-regeling van 't onderwijzend per soneel. De volgende salarissen wer den voorgesteld. Hoofd der school 7e klasse (oud-Schoten) aanvang jaarwedden 900 vijfjaarl. verhoo gingen van ƒ50, maximum 1100 3e klasse (Schotel-kwartier) aanvang jaarwedde ƒ1100 met vijfjaarl. verhoogingen van 50, maximum ƒ1300. Plus 250 voor vergoeding huis huur. Voor de onderwijzers Aanvangsjaarwedde ƒ600, met vijfjaarl. verhoogingon van 50, tot een maximum van ƒ900. Naar aanleiding van de salarisre gelingen hij de R. K. bijz. scholen in 'i Bisdom Haarlem, vroeg de heer Hooy, dat alle bodragen der sala rissen van hoofden van scholen in Oud-Schoten, met 50 zullen ver hoogd worden. Dan is er kans ook goed onderwijzend personeel te krij gen. En de Raad ging met 't voorstel van den heer Hooy mee. De hee ren Nelis, De Graaf, Hooy cn v. Schie stemden voor. De onderwijzers met hoofdacte zul len 100 meer krijgen en wordt de hoofdacte verplichtend gesteld, dan wordt 200 meer gegeven. Voor 1 verpl. acte wordt 50 en voor meer actes 100 verstrekt. De gehuwde onderwijzers krijgen ƒ125 tegemoetkoming voor huis- huur. Door den heer Hooy werd voor gesteld, dat, wanneer ouderwijzers voor langer dan 8 dagen onder de wapenen moeten komen, dat dan hun salaris geheel zal ingehouden wor den wanneer zij in dienst, den offi ciersrang bekleeden en voor de helft, wanneer zij onderofficier zijn. Het voorstel ewrd evenwel verwor pen. Ten slotte werd nog behandeld de ontw'erp-instruetie voor den gemeen teopzichter. Het salaris werd be paald op ƒ1000, plus l°/o van de aan te besteden 'werken. Nadat de Voorz. op de vraag van den heer Hooy nog had mede gedeeld, dat over de gunning van den schoolbouw de Minister zal be slissen. weid de vergadering geslo ten. Besm. ziek.te. Van 11 tot en met 17 Maart heeft zich hier een geval van diphtheritis voorgedaan. Vleesch transport. Een viertal slagers te dezer stede hebben zich ge combineerd voor een exportbandel in geslachte jonge varkens naar Londen. Gisteren werd per stoomschip „IJ- stroom" een eerste zending afgezonden. Twintig stuks geel-glimmende, uitge holde biggen werden in een krat ge- Rangen, tot groot vermaak der toege stroomde jeugd. Vette varkens bren gen in Engeland geen geld op. Slaagt men in deze poging, dan zal het bedrijf belangrijk worden uitge breid. Gas- en Waterleiding. Het rapport in zake de gemeentelijke gas- en waterleiding zal in de raadszitting van 24 Maart a. s. nog niet in behan*- deling komen. Uitvoer van jonge var kens. Een viertal slagers te dezer stede hebben zieh gecombineerd voor een exporthandel in geslachte jonge varkens naar Londen. Woensdag werd per stoomschip „IJstroom" een eerste hoeveelheid afgezonden. Twintig stuks geel-glimmende uitgeholde biggen wer den in een krat gehangen, tot groot vermaak der toegestroomde jeugd. Vette varkens brengen in Engeland geen geld op. Sla3gt men met deze eerste proef zending, dan zal het bedrijf onmiddel lijk worden uitgebreid. De reddingsbrigade Prins Hendrik. Van d<; hand van den heef Th. J. JV'ijnohly Daniels, secretaris der gemeente Velsen, ver scheen ee.11 boekje, getiteld De Red dingsbrigade Prins Hendrik, tot eer ste hulp bij ongevallen, alhier, ge meente Velsen, waaraan liet. volgen de is ontleend De afdeeling Velsen van het Witte IKruis do grootste in N.-Hol land; zij telt 1800 leden, dat is tien procent der bevolking bezit reeds een wijkgebouw, dat haar vrij ei gendom is. Thans is in voorberei ding de stichting van het tweede wijkgebouw met ziekenzaaltje voor eerste hulp, een soort doorgangshuis, en wel te Umuiden. Dit wijkge bouw zal moeten worden h e t v 0 r- plegingsstation der red dingsbrigade. Daarheen zullen als een scheepsramp heeft plaats ge had, de geredden, nadat op of on middellijk nabij de plaats van het onheil de levensgeesten zijn opge wekt, worden overgebracht en lief derijk verpleegd, totdat hun vervoer naar een ziekenhuis elders mogelijk zal zijn. Staat of gemeente kunnen deze hulp moeilijk verleenen. Zij toch moeten de eigen barak te allen tijde beschikbaar houden voor mo gelijke gevallen van besmettelijke ziekte. Het afdeelingsbestuur stelt zich voor dat het tweede wijkgebouw zal moeten bevatten eene woning voor een concierge met zijne echtgcnoote, lie voor de voeding van de ver pleegden zal moeten zorgen, een woon-, slaap- en werkkamer voor de wijkverpleegster, ziekenzaaltje voor eerste hulp bijv. met een tiental bedden, operatiekamer, magazijn v. verplegingsartikelen enz. De kosten worden geraamd op 10.000. Hier van is thans reeds 7250 bijeen. Toezegging, is -geschied van een kosteloos terrein voor de stichting van dit tweede wijkgebouw. De reddingsbrigade der Witte Kruis-afdeeling Velsen wordt door Jen heer jWijnoldy Daniels bespro ken in Haaf ontstaan, samenstelling, werkkring en hulpmiddelen. Bloembollen-cultuur. Onze Afd. der Algem. Vereeniging v. Bh- cultuur het ft in hareWoensd. gehouden vergadering ook behandeld den be schrijvingsbrief van de 16de Alg. Vergadering, te houden op Maandag 23 Maart 1908 in de bovenzaal van „De Kroon", Groote Markt te Haarlem. In deze vergadering werd besloten, dt te vestigen Eijkstuinbouwschool van de bloembollenstreek aan de Regeerin^ iver te laten waar te plaatsen, hopend» de Regeering kan besluiten twet scholen te vestigen een in het Zuiden en een te Beverwijk. Punt 7. wordt met het voorstel van het Hoofdbestuur mede gegaan, d» vijfjarige groote tentoonstelling tf houden in het jaar 1910 ongeveer van half April tot half Mei als de be schikking te krijgen is van de herten kamp en omgeving te Haarlem. Punt 8. Aan de Afd. Sassenheim f 500, te geven uit de algemeene kas tei bestrijding der kosten van de verleden jaar gehouden tentoonstelling word! met het Praeadvies van het Hoofdbe stuur mede gegaan. Verder onder vele huishoudelijke /.aken, werd besloten de Werklieden vereeniging f 15, als gratificatie tf schenken, wegens een te houden ten toonstelling van bloeiende Bol- er: Knolgewassen in het Hotel Terborg alhier op a.s. Zaterdag, Zondag en Maandag. De raadsvacatures. De A.-R Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" alhier heeft voor de a.s. verkiezingen van den Gemeenteraad candidaat ge steld de heeren C. A. Zwager, G. Poel en B. Sluiter. Laatstgenoemde iu de plaats van den heer J. J. W. van Waterschoot van den Gracht, die om gezondheids redenen niet meer in aanmerking vvenschte te komen. De Christelijke Normaalles in het vorig jaar alhier geopend, heeft thans, met nieuwe krachten versterkt, haar centrum verplaatst naar Vel'ser- oord. Als onderwijzers zijn benoemd voor Bijb. Gesch., Lezen en Stijlleer P. Vermeulen te Velsen, Ned. Taal FjF. Plantniga te IJmuiden, Rekenen, Wiskunde en Teekenen C. Leijsen te Beverwijk, Rekenen en Fransch, H. Bijkerk te IJmuiden, Opvoedkunde en Geschiedenis M. J. Maters te Heems kerk, Natuurkennis J. A. Gouweleeuw te IJmuiden, Aardrijkskunde en Tee kenen C. H. Vogel te IJmuiden, Aard rijkskunde, Zang en Schrijven mej. S Kuiler te Beverwijk en Nutt. Hand werken mej. A. C. Kreyenbroek te Beverwijk. Het volgende jaar hoopt men ook het Engelsch onder de leer vakken op te nemen. Besm. ziekte. Van 11 tot en met 17 Maart heeft zich hier een geval van roodvonk voorgedaan. Er werden 13 gewone vergaderingen gehouden, waarvoor waren opgeroepen 22 verzorgers van kinderen, die de school ongeregeld hadden bezocht. Het aantal mondelinge waarschuwin gen bedroeg 5 en dat langs anderen weg 17. SASSENHEIM. Polderrekening De polderre- kening over 1907, van den Warmon- dirdammer- en Alkemaderpolder, is vastgesteld in ontvangsten op 799,983 en in uitgaven op f661,56; met een batig saldo alzoo van f 138,42r'. De bcgrooting 1908 toont aan in ontvang sten f616,095 en in uitgaven f 534,20; batig saldo f81,895. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Heden had de verkiezing' plaats voor een lid der Kamer van Ivooph. en Fabrieken, ter vervulling der va cature, ontstaan door het overlijden van den heer .Westerveld. De uitslag was als volgt Uitgebracht waren 31 stemmen, waarvan verkregen de heerenH. Fikkert 2-1 st., Th. S. Janzen 9 st., en E. Levert 1 st. Zoodat gekozen is de heer 11. Fikkert, lid der manufaetuurfirma A. van der Laan en Co. Dit pand is 's nachts onbewoond en daar hebben de dieven van nacht hun slag geslagen. Een allerbrutaalsie inbraak. Hedennacht heefteen allerbrutaal ste inbraak plaats gehad, die, we zouden haast zeggen, in brutaliteit alle voorgaande nog wel overtreft. De heer Frans B. Mooij, bloembol lenhandelaar, heeft aan de Schouw tjeslaan no. 23 zijn kantoor en bol lenschuur,. Gisterenavond verlieten het kan toorpersoneel en de werklieden 'I pand, na kantoor en schuur goed gesloten te hebben. Vanochtend te 6 uur kwam de meesterknecht Sabelis met zijn me de-werklieden voor de schuur en zij merkten tol bun niet geringe ver bazing, dat de schuurdeur open- stoiuL Binnentredend kwamen zij al ras tot de ontdekking, dat 's nachts inbrekers in 't pand waren geweest. De deur van 't kantoor, die in de schuur uitkwam, was open. Op 1 kantoor komende, vonden de knechts de brandkast totaal verdwenen en het geheele kantoor onderstboven. Men kan zich de stomme verba zing der werklieden begrijpen. Dadelijk werd de patroon, de heer Mooij gewaarschuwd en vervolgens de politie. Bij een nauwkeurig onderzoek kon worden geconstateerd, dat de dieven döor het verbreken van een ruit zich toegang hebben verschaft tot de schuur. Vervolgens wisten ze heel spoedig den sleutel van 't kantoor te vinden en zoo waren ze in een ommezien in 't kantoor zelf. Hier hebben zjj, na alles ondersteboven gehaald te hebben, ©enige kleinighe den meegenomen, zooals plakzcgels, pasgeld enz. Maar toen kwam de beurt aan de brandkast. De dieven hebben niet den tijd meer gehad haar te for- ceeren of wel ze zijn in hun werk gestoord, want ten slotte schijnen zij maar besloten te hebben de heele brandkast weg te voeren. Zij is een paar malen gekanteld, doch ook' dit scheen niet erg best te gaan. Toen is een laag wagentje in de schuur gezocht en hiermede is hei. zware dingetje, dat nog door geen 4 man is weg te dragen, verder vervoerd. Ondertusschen scheen men iets be ters gevonden te hebben, n.l. een bollen wagen op twee wielen. Hier is toen de brandkast verder op gesjord en nadat de schuurdeur was verbroken, zijn èn brandkast èn bollenwagen verdwenen. Waarheen Dat weet op 't, oogenblik nog nie mand. De recherche is druk aan liet speu ren. doch tot op dit oogenblik nog zonder resultaat- Beslist moeten hier eenige, zeker 2 of 3 bandieten aan 't werk zijn geweest. De brandkast bevatte slechts wei nige geldswaarden, doch van alle hooit!boeken is de heer Mooij thans beroofd. Men kan begrijpen, wat een schade deze diefstal hem veroor zaakt. He1 is niet te begrijpen hoe in zoo'n bewoonde buurt, waar zich de buizen van 't Wilhelminaplein en die dor Schouwtjeslaan bevinden' zoo'n brutale roof slagen kan. Katholieke zangkunst. Dat de tdele zangkunst onder ons, Katholieken, met veel vrucht en suc ces wordt beoefend, is een waarheid, die niet nader behoeft te worden aan getoond. Men lette daartoe, als bewijs noodig mocht wezen, maar eens op onze R.K. kerkkoren en de praestaties die daar geregeld, jaar in jaar uit, werden en nog worden geleverd 1 De Katholieke zangers en zangeressen maken overal wat jammer isl van „neutrale" en gemengde zangver- eeniginger. vaak de kern, en ook in getal een niet onaanzienlijk gedeelte uit I En hier te Haarlem hebben we, om aan te toonen, dat de Roomschen op muzikaal gebied vooraan staan, slechts te wijzen op de schitterende Paus concerten, als we nog pas er een heb ben gehoord bij de viering van het Gouden Priesterfeest van Z. H. Paus Pius, in Januari jongstleden. De vraag dringt zich dan ook van zelve op: wat zou een Róomsch-Ka- tholieke gemengde zangvereeniging niet een reusachtige kracht en buiten gewone muzikale waarde kunnen heb ben: hoe zouden de Katholieken in een katholieke zangvereeniging op mu zikale praestaties van den eersten rang kunnen bogen I Daar is hier te Haarlem een kern, om welke alle katholieke zangeressen en zangers zich kunnen vereenigen. „Voor de kunst en den godsdienst" te samen werkt die vereenigii.g reeds een tijdlang op werkelijk waardeering- verdienende wijze. Maar „Arti et Religioni" dat is de vereeniging welke wij bedoelen omvat nog lang niet alle katholieke krachten op muzikaal gebiedEn dat is jammer. Eerst al om de redenen die we hierboven uiteenzettenmen denke maar weder aan de uitvoering der Pi us concerten 1 Toen was heelde katholieke zangerswereld van Haarlem bijeen en het resultaat daarvan is geprezen en hooggeroemd tot in de bladen van elders. Daar is nog een andere reden, waarom de katholieke zangeres of zanger in een Roomsche vereeniging thuis behoort: wij behoeven slechts te denken aan het onderwerp, waar over in al onze kerken eenige weken geleden zoo nadrukklijke en waarschu wend van den kansel is gesproken, om in te zien, dat voor dén Katholiek ook een katholieke zangvereeniging de meest-gewenschte is! Ook in dit op zicht denkt men anders, en ernstiger gelukkig, dan voorheen wel het ge val was. I Met groot genoegen derhalve dat j zal men na alles wat we hier schreven gemakkelijk begrijpen hebben we vernomen dat op aansporing der hee ren Philip Loots, P. J. van Kessel en C. G. Loomeijer een commissie is ge vormd, die door samensmelting met „Arti et Religioni" één groote zang vereeniging onder katholieke vaan wil slichten in ons Haarlem! Afgevaar digden der verschillende kerkkoren en het bestuur van „Arti et Religioni", waarvan de heer Frans Vos, onze kunstlievende en kunstvaardige stad genoot, voorzitter is, vormen te semen deze "commissie. En zij heeft de zaak flink aangevat: Zondag a.s. des namiddags te 2 uur, zijn de Roomsch-katholieke zangers alien bijeengeroepen -in de „Vereeni ging", teneinde tot de definitieve or ganiseering van één groote R. K. Zangvereeniging, een zoo uitgebreid en volledig mogelijk Eoomsch Zang koor, te geraken. Het spreekt vanzelf dat we all muzikale Katholieke Haarlemmers gaarne onder de vaan, door „Arti et Religioni" tot dusverre hooggehouden, willen zien geschaard I Dat mooie plan: een definitief zangkoor, zooals dat met het Pius-concért tijdelijk was bijeen gebracht, moet gelukken! Voor 't muzikale Haarlem zal zulk een koor een vereeniging worden van den eersten rang! Daarom dringen vre ten sterkste erop aan, dat men de bijeenkomst van Zondag a.s. bij - wouedaar kan een prachtig, succes vol koor uitgroeien, dat onze stad tot sieraad zal wezen en voor ons, Katho lieken, even nuttig en noodzakelijk in zeker opzicht, als eervol! Personalia. De beer G. F. Snijders, commies ter prov. griffie van Noord-Holland alhier, zal daar op 1 April a.s. veertig jaar werkzaam zijn. Dr. F. B. de Waite alhier komt voor op de 2e voordracht voor heel meester aan het nienwe ziekenhuis aan den Bergweg te. Rotterdam. In de commissie, belast, met 't afnemen van 't toelatingsexamen voor de Cadettenschool te Alkmaar zijn o. m. benoemd de heeren E. J. v. Sonsbeek, onderwijzer aan de Rijksk weekschool voor onderwijzers, E. A. W. Pauw, leeraar aan de ge meentelijke H. B. S. alhier. Mej. J. E. Beaufort van hier is te Utrecht geslaagd voor't examen nuttige handwerken. Tot bestuurslid van den Vijfhui- zerpolder is gekozen de heer J. P. Dijkzeul, alhier. Door de Commissie B. tot wering van schoolverzuim is tot voorzitter benoemd de heer A. F. A. van Scherpenberg en tot secretaris de heer P. Kalbfleisch, beiden aftre dende. Ned. R. K. Volksbond. De 19e algemeene vergadering van den Centralen Raad van den Ned R. K. Volksbond is dit jaar bepaald op Zaterdag 30 en Zondag 31 Mei e. k., en wel in het Bondsgebouw St. Bavo alhier. Onderwijzers-salarissen. De openbare onderwijzers ageeren sterk om verhooging van salaris. Nu heeft wederom de afdeeling Haarlem van het Ned. Onderwijzers Genootschap een adres gericht aan den Raad dezer gemeente, waarin de afdee ling verzoekt de salarisregeling voor de onderwijzers (essen) van bijstand in dezer voege te wijzigen: a. voor de hoofdacte 200 gulden toe te ken nen b. de tegemoetkoming voor woninghuur op 100 gulden testellen; c. vier jaarlijksche verhoogingen van 25 gulden toe te kennen en daarna zes tweejaarlijksche van 100 gulden; d. bij volbrachten 40-jarigen leeftijd 100 gulden salaris verhooging toe te staan en op 50 jarigen leeftijd nog maals 100 gulden. Dat zal je gebeuren. Gisterenavond zaten de vroede vaad'ren iu Schoten's mooi gemeente huis te vergaderen boven, en bene den in een der chique kamers zou de Commissie tot wering van school verzuim een vergadering houden. Gewapend met paperassen stapten de heeren binnen, maarer was geen lamp. Gas is er nog niet en" petroleum lampen zijn nu eenmaal uit den boo ze. in Schoten. Slechts twee voor de raadszaal en verder zijn er geen. De veldwachter wist raad. Hij had nog een eindje kaars. Fluks werd dit in 't midden op de tafel gezet en zoo kon men een 5-tal heeren in akelig- schemerlicht zien zitten, allen rondom het stompje brandende kaars. Het leek wel een vergadering uit den roovértijd. Onze winkelstand. Het is deze week tien jaren gele den, dat Mej. Cato Emmeloth hare zoo bekende zaak in speciaal dames mode artikelen oprichtte in 'tpand 41, Groote Houtstraat. En mc-t welk een succes! Reeds dadelijk mocht de zaak zich in bloei verheugen en met 'tjaar werd de afzet grooter. Het spreekt van zelf, dat dit 10-jarig bestaan dan ook niet stilzwijgend mocht voorbijgegaan worden. Het Maison Euimeloth gaf een keurig boekje uit, waarin alfabetisch alle artikelen zijn opgenomen, die hier te verkrijgen zijn. Ons dunkt, dat dit boekje voor de dames een groot gemak zal zijn. Wie het nog niet ontvingen, laten het even weten en zij ontvangen er een van het Maison Emmeloth. Morgen, Zaterdagmiddag, van 2— 4 uur, moeten cn zullen al onze Haarleinsche jongens en meisjes naai' de Anegahg. .Wie heeft hel ooit gehoord, dal oen nieuwe zaak bij haar opening begint met een hoop cadeaux uit te reiken En toch is 't zoo! Alle kinderen, die morgen tus- schen 2 en 4, Piscaer's schoenen magazijn in de Anegang no. 19 te genover de Frankestra'at passeeren ontvangen aan de deur een mooi prentenboek. Dat is 1111 nog pens een echte re clame I Om ineens in alle gezinnen dii schoenenmagazijn bekend Ie doen worden. We zijn er vandaag een kijkje gaan nemen. Het is een keurig, l'ijn winkeltje, waarin een overvloed van schoenwerk, van de gewoonste tot de. duurste soorten. Eén zeer goed koop adres voor Heeren-, Dames- en kinderschoenen. Zeer gesorteerd is de firma- in prima ijzersterke school- laarzen, met en zonder hoeven. En bovenal alles eigen fabrieaat! We wenscben de firma Biseacr veel succes toe I De E. S. M. Te Amsterdam heeft gisteren de Elec.tr; Spoorw.-maatscli. vergaderd. Met algemeene stemmen werden de balans-winst- en verliesrekening goedgekeurd. Enkele dagen geleden publiceer den wij dit finantieele' verslag reeds. He- X e d e r 1Cr.edietbank zal hare jaarlijksche aandeelhou dersvergadering houden in April. Voorgesteld zal worden 5 n/o di vidend uit te koeren. Dammen. In „De Karseboom, speelden tegen elkaar de damclubs Haarlem en Wormerveer. De uitslag was als volgt 1. W. J. B. Pippijn! 2 p. tegen G. Beets! 0 p.2. C. F. Visse 2 p. tegen, D. Hoorn 0 p.3. II. E. Lantinga 0 p. tegen K. Stolp 2 p.4. R. G. Broekmeijer O p. tegen K. Oosthui zen 2 p.; 5: E. Strietman 2 p. le gen E. Goezinne O p.; 6. .1. Bo gaard 2 p. tegen K. de Ruyter O 7. C. H. B. Tollenaar l p. leg-. B. Pot 1 p.8. J. P. Bartel 2 p. tegen S. Beets 0 p.; 9. G. P. Heck - p. tegen M. Vei - p.; 10. H. van Oort 1 p. tegen S. Schuddeboom 1 p. Haarlem totaal 12 p., Wormer veer totaal 6 p. Partij no). 9 moet nog worden uit gespeeld. Het resultaat van den strijd is een groot succes voor de damclub „Haarlem", daar de club „Wormer veer" in den competitiewedstrijd te gen het „Ver. Amst. Damgen." de overwinning behaalde. R. K. Ziekenverpleegsters. Wij hebben gisteren gemeld, dat de „Staats-Courant" de statuten bevatte van deze Bond van R. K. Ziekenver pleegsters in 't Bisdom Haarlem alhier. Het doel van den Bond wordt als volgt omschreven: „het bevorderen der ziekenverpleging door R. K. ver pleegsters; het bevorderen der gees telijke en stoffelijke belangen van haar, die van de verpleging een le venstaak maken; het in stand houden van een informatiebureau van R. K. ziekenverpleegsters, dat gevestigd zal zijn te Haarlem. Naar dit doel zal worden gestreeld met de volgende middelen: door het oprichten van afdeelingen van den bond op plaatsen waar zulks mogelijk is; door het opstellen van R. K. zie kenhuizen ter opleiding van R. K. verpleegsters; door het bevorderen van de vestiging van R. K. wijkver pleegsters; door het verschaffen van goede gelegenheid tot verpleging aan R* K. gediplomeerde ziekenverpleeg sters door middel van het informatie bureau; door het houden van verga deringen ter bespreking van de belan gen der R.K. verpleegsters. „De Slille omgang". Wij ver wijzen, op verzoek, naar de adverten tie in dit blad, waarin do extra-trein wordt aangekondigd, die de deelnemers aan den „Stillen omgang", voor zoo verre deze daarvan gebruik wenscben te maken, naar Amsterdam zal voeren. t Mr. J. de Clercq van Weel. De begrafenis van het stoffelijk over schot van den heer Mr. J. de Clercq van Weel, oud-president onzer Arr.- Rechtbank, zal morgen, Zaterdagmid dag half twee op Westerveld plaats hebben. Besm. ziekte. Van 11 tot en met 17 Maart zijn hier voorgekomen 4 gevallen van roodvonk en 3 van diphtheritis. O, o, die drank I Het was giste renavond ongeveer U uur. Zwaaiend laveerde oen dronken kerel de Oran- jekade af. Opeens kreeg hij een aanval van waanzin en sprong de Leidsche Vaart in. Hij bleef wat spartelen in 't water, scheen toen wat, nuchter te zijn ge worden en zwom naar den overkant. Daar werd hij door een 3-tal man nen, die er gereed stonden, bij kraag, arm en broek gegrepen en zoo op den wal gehesc.hen. Onze vriend zat geheel onder den modder. En zoo kreeg moeder de vrouw, in de Oranjeboomstraat sin jeur thuis. Een presentje! AGENDA. Zaterdag 21 Maart. Gebouw St. Bavo. R. K. Volks bond. Half 9 zitting Spaarbank „St. Antonius van Padua". 8—9 uur zit ting Hulpspaarbank (Schoterkwartier) Half 9 tot half 10 opening Bibliotheek. Half 9 spaarkas „St. Nicolaas" (win terprovisie). Half 9 uitstalling eq ZUID-SCHALKWIJK. SCHOTEN. VELSEN. IJMUIDEN. BEVERWIJK. ZANDVOORT. Schoolverzuim. Volgens het verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim in deze gemeente over 1907 werd tot lid dier commis sie in 1907 gekozen de heer Jb. Koning Czn. en zulks in de plaats van den heer C. H. N. Tates die bedankt had. Voorzitter dier commissie was de heer H. C. Voet, secretaris de heer M. Teekman. Bij het gisteren gehouden exa men in de Infantêriekazerne alhier van miliciens der jongste lichting, om geëmployeerd te worden bij het muziekkorps van het 10e Reg. Inf., waren er slechts twee, die daaraan hebben voldaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 2