ffisEin a DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND, Bet spook ni Ühetwynd-Fark. Kmderhyisvesf 8S-33, HaarBevn BINNElNLANu. WOENSDAG f APRIL 1908. 33"to Jaargang:, No. 6851. Bureaux van Redactie en Administratie: Interc. Telefoonnummer 1426. Vliegende winkels. RIHTFNLAND. FtUlLLETQN, ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Haarlem 11.35 Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) 1.35 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post 1.8C Afzonderlijke nummers0.05 PRIJS OER ADYERTENTIËN: Van 1—6 regelsf0.60 (contant)f 0.50 Elke regel meer,0.10 Groote letters naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen 25 cent per advertentie contant. Een der vormen, waarin de con currentie tegen den handeldr ij ven den Middenstand niet zelden op zéér af breuk-doende wijze optreedt, is de z.g. „vliegende winkel". Een leegstaand winkelhuis wordt meestal door zoo'n „vliegenden win kel" betrokken, groote aanplakbil- I jetten vertellen van een „uitverkoop wegens faillissement", of van een "liquidatie van eenig buitenlandsch magazijn, alles in den regel met namen en toenamen op de meest- vertrouwbare wijze aangeduid, en liet publiekloopt er in. Juist binnen den tijd, die de wet vrijlaat zonder belasting, is het met den „uitverkoop" gedaan, de „vlie gende winkel" verdwijnt spoorloos, en begint op een andere plaats weer hetzelfde proces. Dat de handeldrijvende Midden stand in zulke „vliegende winkels" zeer terecht een deloyale concurren tie ziet, mededinging van vreemden meestal, die zonder iets bij te dra gen aan de den winkeliers opgelegde hooge belastingen, het publiek met veel lawaai vaak minderwaardige artikelen opdringen, dat is begrij pelijk In Duitschland is het bedrijf der „vliegende winkels", op denzelfden voet als het hier geschiedt, door do wet op de oneerlijke concurrentie zeer bemoeilijkt. Daar worden dien speculanten op de goedgeloovigheid van het publiek lasten opgelegd, zoodat ze eerllijk meededen in de lasten, die de winkelier heeft te dra- gen. Bij ons evenwel is dat bedrijf ge heel vrij. De Middenstand-zelf moet maar zien, hoe hij ertegen optreedt. Ook in onze Haarlemsche R. K. Middenstandsorganisatie kwam de zer dagen nog dit onderwerp ter sprake. Welnu: wij wijzen deze Mid denstanders op het voorbeeld van de li trechtsche Handelsvereeniging, die dezer dagen in flinke adverten ties in de plaatselijke bladen tegen zulk een „vliegende winkel" daar ter plaatse waarschuwde. Méér nog: omtrent den naam. die de bedoelde „vliegende winkel" op geeft te voeren, heeft die vereeni- gnig geïnformeerd hij den consul- generaal der Nederlanden te Ber lijn. En het antwoord wasbestaat niet! Concurrentie derhalve „onder be drieglijke voorwendsels" Aan het publiek wordt door de vereeniging dit alles duidelijk en sprekend per advertentie gezegd dat is de ware manier, om nu de Staat nog niet helpt, zulk een deloyale mededinging te dooden. Voorlichting van het publiek, dat is de eerste eisch Onze Haarlemsche middenstanders zullen goed doen, zich bij mogelijke voorkomende gelegenheid aan dat voorbeeld der Utrechtsche collega's te spiegelen! BELGlE. Valsche bankbiljetter. Ia België is men tot de verbijs terende ontd'kkirig, d»t er ontzag- Boeiende roman, uit lift Engelsch. 11) De drie laatste fleschjes nam de. oude uit de doos en onderzocht ze nauwkeurig. „Deze kogeltjes lossen gemakke lijk op in vloeistof," zeide Ra gen, met de fleschjes spelend. „Ze zijn zoo klein, dat gij ze ternauwer nood ziet. Ze werken oogenblikkelijk en hij, die er eeu van neemt, sterft als aan een beroerte. Ze zijn bereid uit giftplanten, die in onze wouden groeien en laten geen spoor achter." „Dat zal niet goed zijn," zeide Sylvia bevend. „Zij is jong en sterk en 't is niet waarschijnlijk, dat ze aan eene beroerte sterft." De oude legde t ileschje weg en nam een ander. „In dit geval moeten we een an der zoeken. Op "R fleschje staat „koorts". Wie zulk een kogeltje neemt, krijgt eene hevige koorts, die een week aanhoudt, waarna de zieke sterft. De werking is heel natuurlijk en geen mensch ter wereld kan iets van vergiftiging vermoeden. Het heeft reuk noch smaak en laat geen lijk veel valsche 1000 francs-biljet ten in omloop zijn. Zeker is het dat er een heeleserie is nagemaakt, dat beteekent (schrikt niet 1)10.000 biljetten van 1000 francs10 millioen De geldwereld is in paniek, alle beurszaken worden er ernstig door gestoord, en de autoriteiten weten niet goed wat ze met dit alles doen moeten, vooral omdat de valsche biljetten zoo mooi zijn nagemaakt, dat de Bank zelve er heeft inge wisseld en uitgegeven I M< t haastige spoed zijn er nieuwe biljetten van een heel nieuw type gemaakt die eerstdaags zullen wor den uitgegeven. De Belgische Bank heeft een bedrag van fr. 25.000 uitgeloofd voor dengene, die makers van de valsche biljetten kan aanwijzen. DUITSCHLAND. Dc gezanten-historie. Dr. Hill, de gezant van Amerika te 's-Gravenbage, gaat nu toch naar Berlijn. Zoo heet het althans in een Reuterbericht, al spreekt een Engelsche krant het weer vierkant tegen. Wij houden ons vooreerst aan het Reuter-telegram. 't Blijkt nu meer en meer, dat de keizer den heer Hill liever niet wilde hebben, om lat die niet rijk genoeg is om veel praal en pracht ten toon te spreiden. En dat wensebt de keizerin Ber lijn aan zijn bof te hebben. Intusschen zegt een Duitsch blad „Dr. Ilill is niet rijk, cn me vrouw Hill is geen vrouw, wie bet er alleen om te doen is, uiterlijk te schitteren. Boiden hebben betere aanspraken op de achting hunner medemenschen. Dr. Hill is een van de grootste geleerden in Amerika op het stuk van volkenrecht enz. en misschien de knapste diplomaat ter wereld. Zijne vrouw heeft met hare groote ontwikkeling en groote talenkennes in den tijd van de vre desconferentie, wanneer zij een uit gelezen gezelschap van mannen met geest en kennis placht te ont vangen, dikwijls de bewondering van hare gasten gaande gemaakt." Als dit alles waar is, dan doet de Duitsche hofkring toch misschien niet zoo'n onvoordeeligen ruil, door dit hoogbegaafd echtpaar te krijgen in plaats van een met goud besla gen millioaairslamilie FRANKRIJK. De roof wet van Briand. Uit een rapport van het Kamer lid Lecomte blijkt nu, hoe groot de aansRg is op de eigendom die door het afschuwelijke en in dit blad herhaaldelijk besproken roofwetje van Briand wordt geda-n! Zooals men weet, komen nog steeds van alle zijden eischen in om teruggave der goederen en ka pitalen, die aan kerken geschonken spoor achter. Zij is sedert eenigen tijd zeer teruggegaan, waarom zou ze geen koorts kunnen krijgen „Deze zijn beter," zei miss Monk langzaam; „wij zullen er gebruik van maken. Doch wacht! Wat is in 't derde fleschje „De werking dezer kogeltjes is dezelfde als die uit 't vorige fleschje, docli met een klein verschil," zei de oude. „Ik kan de twee fleschjes slechts door hunne plaatsing in de kast onderscheiden en in 't laatste schijnen de kogeltjes een weinig klei ner dan in 't andere. Het verschil in de werking is ditde kogeltjes uit 't derde fleschje geven dezelfde verschijnselen, doch veroorzaken slechts een schijndood." „Dat begrijp ik niet „Niet Het is een prachtig mid del, uit zeldzame planten bereid," zei de oude vrouw. „Wie 't gebruikt krijgt een- hevige koorts en sterft schijnbaar in waanzin. Doch in wer kelijkheid is hij niet dood, maar de patiënt is niet van een lijk te onder scheiden. Drie dagen lang blijft 't leven weg. en dan ontwaken geest en lichaam uit hunne verdooving. Wil men den laatsten toestand zes dagen rekken, dan behoeft men den schijndoode slechts een tweede ko geltje in een lepel water opgelost te geven. Doch gij zult dit middel niet gebruiken. Neem een kogeltje uit de tweede flesch." „Maar hoe zal ik 't bij mij dra waren om daarvoor missen te doen lezen voor de zielerust van bepaalde overledenen. Nu die schenkingen niet meer aan hun doel beantwoordden, eisch- ten de rechthebbenden ze zeer te recht terug. Bij het rapport van Lecomte zijn nu staten gevoegd, waarop men voor elk departement afzonderlijk, het aantal eischen om teruggifte kan nagaan alsmede het bedrag der goederen, waarover die eischen loo- pen. De eischen, ingesteld door recht- streeksche eigenaars zijn ten getale van 6127. De waarde der terugge vorderde goederen is: aan rente- gevende papieren 469,675 francs aan geldsommen 2,363,465 fr.aan onroerende goederen 3,044,711 fr. andere goederen 347,933 fr.totaal 6,225,784 fr. Het outwerp van Briand eerbie digt, zooals men weet, de eischen van erfgenamen in de rechte lijn Daarentegen schuift bet de eischen van alle andere erfgenamen op zij. Deze eischen zijn nu ten getale van niet minder dan 9552. En de waarde der opgeeischte goederen bedraagtaan rentegevend papier 1,239,850 fr.aan geldsom- me 13,814,872 fr.aan onroerende goederen 21.067,533 fr.aan andere goederen 1,492,638 fr..totaal 34,614,413 francs. Deze kapitale som van een kleine 35 millioen wil het ontwerp een voudig aan de rechthebbende i ont houden 1 Met bijna 35 millioen wor den hier dooden en levenden een voudig bestolen. Toch heeft de democratische lic kerzijde, met Combes aan het hoofd, besloten het ontwerp zonder eenige wijziging aau te nemen. PORTUGAL. Een nieuwe aanslag voorbereid? De jonge koui«g Manuel blijkt in zijn eigen paleis zeifs nog niet veilig te zijn voor de koningsmoo:- ders, en deze blijken hun plannen nog niet te hebben opgegeven. Althans de United Press Asso ciation meldt, dat volgens een tele gram uit Lissabon een hoogst ern stig feit zich in het Koninklijk pa leis (Pago des Necessitades) heeft voorgedaan. Koning Manuel, vergezeld van verscheidene officieren, deed in he t park zijn gewone wandeling, toen het hem opviel, dat een schildwacht zeer onhandig het geweer presen teerde. Hij ontbood den officier die het bevel over de troepen voerde en een onderzoek werd ingesteld, waardoor aan het licht kwam, dat de verdachte schildwacht een zeer gevaarlijk persoon was. De andere soldaten verklaarden niet te weten wie die man was en waar hij vandaan kwam. Het staat vast dat hij handlan gers moet hebben gevonden in het paleis zelf! Tot dusver hebben de gen Hoe 't aanwenden vroeg Sylvia. „Gelegenheid in overvloed. Werp 't Bernrce in eene kop chocolade of koffie, als ge alleen bij haar zijt. Ik zal 't kistje aan n toevertrouwen, terwijl ik een doosje voor uwe ko geltjes ga halen." Ze legde het koffertje op Sylvia's knie en ging naar hare kamer, die door eene nauwe gang met de ver trekken barer meesteres in verbin ding stond. „Wat die kleine dingen toch een kiacht hebben," mompelde zij, ter wijl ze met de fleschjes speelde. Plotseling verschrikte zijer werd aan de deur geklopt, 't fleschje viel op haar schoot. Ze aarzelde nog een oogenblik. doch er werd opnieuw ge klopt. Sylvia herkende hieraan, dat 't Bernice zijn moest. Ze stond op, zette 't kistje op tafel en daarnaast het doodende ko geltje dat zij voor haar bestemd had. Ze legde er eene courant over en gin dan in haar boudoir, waar de markiezin wachtte. Nu bewoog zich Gilbert Monk in zijn schuilhoek. Hij stak zijn hoofd tusschen de gordijnen uit en luis terde. „Ik geloof, dat de duivel mij helpt," fluisterde hij. „De weg is klaar en indien ik goed oppas, is mijn fortuin gemaakt." Als een schaduw kwam hij te voor schijn en sloop op zijn teenen naar overheidspersonen nog niet kunnen uitvorschen wie dat zijn. De pseudo-soldaat maakt deel uit van de vereeniging Da Crux Negra, welke onder hare leden twee ko- ningsmoordeis telde, n.l. den school meester Buica en den handelsbedien de Sosta. Betrouwbaarder troepen hebben nu de wachten aan het paleis be trokken. De schildwachten zijn thans in de voornaamste gangen geplaatst. Koning Manuel had den wensch te kennen gegeven om zien in het openbaar te vertoonen, maar heeft hiervan afgezien, daar de Koningin zich daar krnehtig tegen verzette, omdat zij niet het gevaar wilde loopen ook haar tweeden zoon te verliezeD. Zij zal er pas in toestem men als de rust in het land is hersteld. MAROKKO. 'n Duitsche opinie. Het „Beniner Tageblatt" de spreekbuis van een invloedrijke Duitsche partij, stookt nog immer tegen Frankrijk. Naar aanleiding van de jongste gebeurtenissen in Marokko en ge neraal Lyautey's optreden, gisteren door ons medegedeeld, schrijft het blad „Is dit bericht juist en wordt het bevestigd, dan blijken er drie din gen uit: eerstens, dat generaal Lyautey de eigenlijke opperbevel hebber is geworden,terwijld'Amade slechts de krijgsoperaties leidt: tweedens, dat Frankrijk zich genoopt ziet, zijn program nog wat meer uit te breideu, en ten slotte, dat de pacificatie, die eenige weken geleden reeds een zoo goed als voldongen feit heette, nog niet zoo spoedig is te verwachten." H. M. de Koningin en de Prins in Rotterdam. H. M. de Koningin en Z. K. Hoog heid Prins Hendrik hebben gisteren bet aangekondigde bezoek aan Rotter dam gebracht. Het Koninklijk Echtpaar arriveerde met den gewonen trein van 12 25 (Hollandsche Spoor), waar de koni k- Ujke wagen was ingeschakeld, aan >t station D. P., waar ter ontvangst aanwezig waren de burgemeester, de heer A. R. Zimmerman, met diens echtgeuoote. Na de begroeting, waarbij bet dochtertje van den burgemeester aan H. M. een bouquet aanbood, die door H. M. met een vriendelijk woord van dank werd aanvaard, begaven de vorstelijke personen, met gevolg, zich direct in de gereedstaande rijtuigen en werd een rijtoer gemaakt door tal van straten. Onderweg werden H. M. bouquetten vereerd, op het Hofplein door bet dochtertje van den heer C. A. N. Loos, pachter van de buffetten van den Z.-H. E. Sp., en aan de Bergweg namens de Vereeniging „HetNoorden", door jongejuffrouw A. van der Kolf, terwijl aan de Vlietlaan de leden der de tafel ;hij luisterde nog even. In de zijkamer hoorde hij zijne zuster met de markiezin, die zij naar 't leven stond, praten. Geen geruiseh verried de terugkomst van Ragen. Vlug pakte hij 't papier op, nam 't derde fleschje, waarvan 't was doek gescheurd was,-deed den stop af en liet twee kogeltjes in zijne hand rollen. Toen plaatste hij 't weer waar 't gestaan had. Daarna nam hij 't kogeltje, dat Sylvia uit 't tweede fleschje genomen had en doodend gift was, en verruilde het met een uit 't derde fleschje, dat slechts den schijndood veroorzaakte. Dit gedaan hebbende, verdween hij weer in de vensternis met zijn buit. De gordijnen bewogen zich nog eventjes, toen Sylvia binnenkwam, een oogenblik later verscheen ook de oude Ragen. Zij ging voor den schoorsteen zit ten en begon de fleschjes weg te bergen, zonder te bemerken, dat er een in hare afwezigheid geopend was. Ze zette 't koffertje weder in de geheime lade en deed deze op slot. Toen nam zij 't kogeltje, dat Monk verwisseld had en deed 't in een klein fleschje, 't welk ze op hare kamer gehaald had. „Dit fleschje kunt ge in uw zak open maken," zei ze, het haar toe reikend: „ge zult gelegenheid heb ben om 't ongemerkt te gebruiken." „Dat zal heden nog gebeuren," sprak Sylvia met wraakzuchtige buurt vereeniging „Vlietlaan" stonden opgesteld. Het eindpunt was de meubelfabriek der firma Allan en Co., aldaar, welke fabriek H.M. en de Prins met een bezoek wenschten te vereeren. Het aan den Oudendijk grenzende ruime voorterrein, voor deze gelegen heid in een fraaien tuin herschapen, en met masten, waaraan versieringen van oranje koord, levend groen en wit zijden linten afgezet, leverde een prachtvol effect op. Voor de entrée van het kantoorge bouw, thans tot ontvaDg-salon inge richt, was een keurig baldakijn aange bracht van lichtblauw en goud. Het was, in een woord, een versiering, welke deze firma, die ook op dit gebied zulk een grooten naam heeft, alle eer aandeed. De rijtuigen reien tot voor de entrée, waar de Vorstelijke Bezoekers ontvangen werden door de firmanten, de heeren M. H., P. en L. Hoefnagels, met hunne dames, terwijl de jonge juffrouw C. Hoefnagels aan H.M. een bouquet aanbood. Als een attentie aan Z. K. H., die een. groot liefhebber van paarden is, waren ter weerszijden van het terrein de wagens der fabriek opgesteld, alle bespannen met tweespannen, welke de stallen der firma alle eer aandoen. De geheele fabriek werd bezichtigd en mocht bij H. M. en Z. K. H. de hoogste belangstelling wekken. Door de in volle werking zijnde zagerij, kwam men op het in een fraaie allée herschapen terrein, dat naar de vrij staande fabriek voor het rollend materieel leidt, waar verschil lende geheel of deelteiijk afgewerkte tramwagens van verschillend systeem stonden. Een wagen van de Rotterdamsche electriscbe tram was geheel in gereed heid gebracht, om aan de Vorstelijke Personen een uitlegging te geven van de wijze, waarop deze wagens bestuurd worden, inzonderheid, om Hen een duidelijk inzicht te doen krijgen van hetgeen door den wagenbestuurder Reder verricht werd, toen bij door zijn tegenwoordigheid van geest, H. M. en den Prins voor een groot on heil behoedde. Het bezoek aan deze fabriek duurde ruim een uur en bij het afscheid ne men, verklaarden H. M. en Z. K. H. zich hoogst voldaan over het vele belangrijke, dat Zij hadden aan schouwd. Het volgend bezoek gold de Prins Hendrikdokken der Rotterdamsche Droogdok-Maatschappij, aan de Hei plaat. Aan den steiger van de werf der Droogdok-Maatschappij werden de Vorstelijke Personen ontvangen door d3 commissarissen, de heeren Van der Sleyden, president, J. P. J. Lu- cardie, J. F. Rebell, J. W. Veder, Herin, de Jongn en den directeur, de heer M. G. de Gelder, terwijl de jon geheer Guy de Gelder aan H. M. een bouquet aanbood. Op de werf stonden de vrouwen van al de werklieden der fabriek, op dit oogenblik een 1200 in getal. Ook hier bezichtigd n de vorstelijke bezoekers met de meeste belangstel ling de interessante werken die Rot terdam's bloei en welvaart zoo nauw betreffen. Nadat de dokkendoorwandeld waren, namen de Koningin en de Prins weder stem. „Binnen veertien dagen of nog eerder zal Bernice in 't familiegraf der Chetwynds rusten." Gilbert Monk waagde zich nog niet uit zijn schuilhoek. Hij deed de twee kogeltjes in een doosje en keek naar beneden in 't park. Een uur later kwam hij uit de nis te voorschijn en bereikte onge merkt zijne kamer. „Deze twee kogeltjes zal ik voor mijn eigen gebruik bewaren," sprak hij tot zichzelf „voor mij kunnen ze groote waarde hebben. Sylvia zal Bernice heden willen vergiftigen, doch ze zal slechts schijnbaar ster ven. Allen, zelfs lord Chetwynd zul len haar voor dood houdenik alleen zal weten, dat ze leeft." X. VERGIFT. Een half uur voor 't eten ver scheen Sylvia in den salon; in hare houding kon men niet 't minste mer ken van haar misdadig planze zag er uit alsof nooit eene slechte ge dachte in hare ziel opgekomen was. Ze wierp een onderzoekenden blik door 't vertrek; weldra ontdekten hare scherpziende oogen in eene ven sternis den rooden weerschijn van 't zijden kleed van Bernice. Vlug trad ze nader, wierp de witte gor dijnen van elkaar af en blikte op de kleine gestalte, die in de groote nis zat. afscheid en begaven zich weer aan boord van de „Columbus", die inmid dels aan. het dok aanlegde. De boottocht werd nu voortgezet naar de in aanlegzijnde Waalhaven. Daar zag men de reusachtige bagger machines, welke het werk der uit graving bewerken, in volle werking. Aan een aldaar gemaakten steiger werd aangelegd en begaven de Konin gin en de Prins zich aan wal. Daar werden de aannemers van dit reuzen werk, de heeren L. Volker Azn. en A. C. Volker Azn. aan de Koningin en den Prins voorgesteld. Begeleid door den directeur der ge meentewerken, den heer G. J. de •Jongh, en den onderdirecteur der ge meentewerken, den heer H. A. van IJsselsteyn, die, evenals het gemeen tebestuur en de secretaris, den tocht medemaakten, werd nu een wande ling langs 'n honderden meters lang, expresselijk aangelegd, plankier, met loopers bedekt, gemaakt, om een be zoek te brengen aan de inrichting der gemeente tot vervaardiging van beton ijzeren kaaimuurblokken. Daar zag men de vervaardiging dier blokken, in alle phasen van bewerking. Daarna werd de riviertocht nog een eind weegs voortgezet en teruggevaren naar den veersteiger, aan de Park kade, om van daar terug te rijden naar het station. Overal langs den weg werden de vorstin en de Prins enthousiast toe- gej uicht. Om 5 uur 6 minuten vertrokken het koninklijk echtpaar weer naar den Haag. Spotters en hun straf. Een sensationeel verhaal heeft dezer dagen in de bladen de ronde gedaan over eenige personen te Waddinxveen bij Gouda, die met het H. Avondmaal zouden hebben gespot en op de plaats zelve met een ernstige ziekte plotse ling zouden zijn gestraft. Wij hebben dat verhaal niet opge nomen, omdat we eerst wel eens na dere inlichtingen wilden hebben. Gisterenmiddag ontvingen we die uit Waddinxveen zelve. De waarheid van het verhaal blijft evenwel nog twijfelachtig. Behoudens enkele détails wordt door den bericht gever h'et heele verhaal volgehouden, en werkelijk zijn de betrokken per sonen na de goddelooze spotternij ern stig ziek geworden en onder genees kundige behandeling geweest. Het verband tusschen het feit-zelve en de ziekte is nog niet duidelijk, en in dit geval meenen we dan ook tot de uiter ste voorzichtigheid te moeten manen. In „De Standaard" van gisteren avond welk blad dezelfde yoometi*- tigheid als wij heeft in acht geno men lezen wij nog. dat de bedoelde Ü«den ontkennen zich aan bedoelden spot te hebben schuldig gemaakt en een aanklacht Wegens laster tegen den coi respondent, die het bericht de wereld inzond, bij de justitie hebbeu ingediend. Als de zaak voor den rech ter komt, zal men er dus meer vau hooren. Zondagviering bij de militairen. In een der Katholieke bladen kwam onlangs een bezwaarschiift voor over het niet-toestaan van het bijwonen der H. Mis, op 25 Maart, den feestdag van Maria Boodschap. Men maakte daarvan den militairen autoriteiten een grief. Er lag een smartvolle uitdrukking in hare groote. glanzende oogen en een hevig zielelijden stond op haar gelaat te lezen. „Gij verveelt u toch niet, Berni ce vroeg Sylvia met vleiende vriendelijkheid. „Ge ziet zoo treu rig. verlangt ge weer naar uwe pleegouders te St., Kilda, naar de sombere rotsen en hunne bewoners, naar 't vrije leven van voorheen „Ik wilde, dat ik mijn eiland nooit verlaten had?" zei Bernice met hartstochtelijkheid. „Daar was ik te huis en hier gevoel ik mij als een indringer, deze gedachte kan ik niet van mij werpen. Ik kan u wel de waarheid zeggen. Sylvia ik heb er zoo naar verlangd ze iemand te kunnen zeggen en Max is zoo vervuld van zijne verbeteringen, heeft 't zoo druk met zijne gasten dat hij niet ziet dat ik langzaam sterf. Maar waaraan zou hij dat ook bemerken Voor hem heb ik steeds een lachend'gezicht, zelfs al breekt mij het hart. Hoe zou hij weten, dat mijn glimlach valsch en mijne vroo- lijkheid gemaakt is? De waarheid kan ik hem niet vertellen; hij is zoo goed en zoo teeder voor mij, doch ik kan hem niet zeggen, wat er in mijn hart omgaat." „Dat verwondert mij, Bernice. Ik waande u zoo gelukkig." Wordt vervolgd.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 1