DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. Het spook vao tMwynd-Park. BUITENLAND. BINNENLAND. Kinderhuisvest 31-33, Haarlem RIJDAC 3 APRIL 1908 33"te Jaargang, No. 6853. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Haarlem Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gemeente) 1.35 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post Afzonderlijke nummers f 1.35 Bureaux van Redactie en Administratie: Interc. Telefoonnummer 1426. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—6 regelsf0.60 (contant)t 0.60 Elke regel meer0.10 Groote letters naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen 25 cent per advertentie A contant. DUITSCHLAND. De zaak-Hill. Charlemagne Tower heeft zijn ontslag gevraagd tegen 1 Juni en onmiddellijk gekregen. President Roosevelt heeft terstor d daarop dr. David Ja yne Hill, op het oogenblik gezant in onze goede re sidentie, als zoodanig te. Berlijn be noemd. Arihur M. Beaupré, die de Ver- eenigde Staten te Buenos-Aires vtr- tegenwoordigde, zal Hill opvolgen, terwijl F. Eddy Spencer, eerste gezantschapssecretaris te Berlijü, naar Argentinië gaat. Dat alles was in November reeds hekend, maar de Senaa', heeft nu de benoemingen goedgekeurd. Aan de geruchtmakende zaak- Hill is op deze wijze nu een einde gekomen. FRANKRIJK. Pius X over frankrijk. „La Croix de ITsère" publiceert de' toespraak welke Mgr. Henry, Bis schop van Grenoble na zijne visi tatie ad limina tot zijne goloovi- M'cu hield, over de audiëntie hij Z. H. den Paus. De H. Vader, aldus Mgr. Hen- te'is er van overtuigd, dat dei hedendaagsche vervolging niet enkel de Iverk in het algemeen geen duur zaam nadeel zal toebrengen, maar dat ook de Kerk van Frankrijk er ft'elouterd. en versterkt uit zal te voorschijn komen. „Door zijne onuitputtelijke edel- moedigheid, door zijne immer frisch 'duvel lende bronnen van toewij ding en ijver, welke. Frankrijk be- ytt- blijft het zijn verleden Waar- dtg, waardig ook zijne roemrijke tradities voort 1e zetten: het zal ze voortzetten." Ce Paus verwacht de herleving van het katholieke Frankrijk niet zoozeer van wijzigingen in het re- geeringsbewind als wel van het ontwaken van de christe- üjke gezindheid en de beoefening van het, christelijk leven, „zegt en herhaalt onophoudelijk, dat men moet terugkomen tot het christelijk leven: daar is het heil en daar al leen." De Paus legde er verder den na druk op dat de Katholieken de -een heid bewaren: „„.alle politieke pre- Jerenties. zeide Z. H., „zijn onge twijfeld geoorloofd en wettig van ;|t het oogenblik, dat zij de orde niet kwetsen, maar, welke die preferen ties ook zijn mogen, .zij moeten alle wijken voor de verplichting, welke zich opdringt aan ieder christen van Mke partij, om het, bedreigde geloof te verdedigen." Fallières op reis. V olgens de Echo de Paris zou er beslist zijn, dat president Falliè res, voordat hij zijn reis naar Sto k- holtn onderneemt, eerst naar St. Petersburg zal gaan. Cf men hier te doen heeft met een vaststaand feit, dan wel met een handig opgelaten proefballon, moet nog worden afgewacht. Men herinnert zich dat onmid dellijk na liet bekend worden van de presidential reis naar Londen, er van nationalistische zijde aan merking op werd gemaakt, dat Fallières naar Engeland zou gaan, voordat hij St. Petersburg had be zocht. Immers, Engeland was ook wel een goede nabuur van Frankrijk, maar toch geen oude trouwe bond genoot, zooals Rusland. ENGELAND. De brief van keizer Wilhelm. In oen Duitsch blad worden nu gepubliceerd de brieven die keizer Wilhelm en lord Tweedmouth heb ben gewisseld, en waarover zooveel is te doen geweest. Of die tekst vertrouwbaar is we- tep we waarlijk niet. 't Lijkt van wel. Ziehier een paar van de belang rijkste passages uit het schrijven van den keizer „De toenadering tusschen onze landen, .die voorbereid is gedurende mijn bezoek in November, overschat ik niet. wanneer ik haar invloed van blijvende waarde acht. „Lord Esher zal mij hieromtrent niet. van mijn ongelijk overtuigen. Ik ben niet zoozeer een vreemde ling meer in de kringen van Lon den en Windsor, dat ik den geachten lord zou aanzien voor den woord voerder van die kringen. Ik heb kennis van den brief van 6 Defer., enkele, weken na mijn bezoek ge schreven door den zeer geachten gouverneur van Windsor aan de' En- gelsche vlootvereeniging. welken brief hij openbaar heeft laten ma ken. „Waarom betrekt lord Esher, als hij geen lid van de vereeniging wor den wil. mij in den kring zijner beweegredenen, die zoo indiskreet zijn, dat zij discreet hadden dienen te blijven „Hoe kan hij zeggen: „In Duitsch- land is er, te beginnen met den Kei zer. niemand, die den val van sir John Fisher niet met vreugde zou begroeten, en reeds, daarom moet ik afzien van het toetreden tot uwe vereeniging." Lord Esher houdt het voor juist, mij voor te stellen als een tegenstander van John Fisher. en hij steunt den zeelord juist door dien vermeenden tegenstand van mijn kant. „In plaats van, zooals ik en u. het wantrouwen te blusschen, blaast hij het weer aan, en wel aan den, schoorsteen van de leden eener ver eeniging. die ook vroeger geen ge mis aan wantrouwen heeft getoond. „Niemand weet beter dan u. waar de Lord. dat ik de laatste ben om mij te verheugen over de moeilijkheden van den Engelschen zeelord, en u weet. „hoe ik denk over het drijven in Duitschland tegen Tirpitz. Als een heer uit de Berlijnsche hofkrin gen dezen echter zou willen steu nen door aan de Duitsche Vloot vereeniging te schrijven„Koning Eduard verheugt zich over den val van Tirpitz". ja, dan. waarde Tweed mouth zoude de Duitsche pers hem een pak slaag geven waarvan hij zou kunnen zeggen: made in Ger many l „Onze, zeemacht is een vijfde deel van de uwe. Een vijfde-weet u, waf dat zeggen wil? Dal wil zeg gen: Duitschland kan nooit wen- schen. offensief te zijn ter zee. Het is slechts niet van zin, de plicht van verdediging en zelfbehoud te verwaarloozen. „De politieke leer, dat de beide cirkels Duitschland en Groot-Brit- tannië elkaar moeten snijden, is on juist. In politiek opzicht nergens, altijd slechts in economisch opzicht Het economische streven naar ver grooting van afzetgebied mag tus schen intelligente volken tot geen andere botsing aanleiding geven dan in den vorm van vredelievende me dedinging. Ik heb dezen keer en zes tien jaar geleden, in de Gildenhal verklaard,-,dat ik eerlijk vrede en vriendschap met Engeland houden wil. En de wenschen van het Duit sche volk vallen hierin geheel met de mijne samen." ITALIË. Onlusten te Rome Bij de begrafenis van een werk man, een der socialistenleiders blijk baar, is bet gisteren te Rome tot ernstige ongeregeldheden gekomen. De betoogers vielen met steenen de politie en karabiniers aan, waar van verscheidene werden gedood. De troepen vuurden op de me nigte, waardoor drie betoogers ge dood en verschillende gewond wer den. De republikeinsche en socialisti sche partij staat natuurlijk op haar achterste beenen en heden zal in een waarschijnlijk stormachlige zit ting over een en ander worden ge ïnterpelleerd. AMERIKA. De toestand op Haïti. Volgens een bericht uit I'ort-au- Prince, dat ons via Parijs en Brus sel bereikt, is de toestand in de negerrepubliek op bet oogenblik hoogst zorgwekkend. Er zou anarchie heerschen. De generaals Coicou en Gabriel strij den om bet gezag. De Amerikaan- sche Regeering zou zelfs troepen aan land willen zetteu. We geven het bericht met de noodige reserve, wegens de enormi teiten van de gegevens, die waar schijnlijk gedurende de lange reis, die zij b-dden af te leggen, boe langer boe enormer zijn geworden. Het Koninklijk Bezoek aan Zaandam. Gisteravond vergaderde de vereeni ging „Oranje Boven" met de besturen der vereenigingen, die voor de feest viering ter gelegenheid van het bezoek der Koningin hare medewerking heb ben toegezegd. Naar deze vergadering hadden niet minder dan 56 vereeni gingen gedelegeerden gezonden. In zijn openingswoord deelde de voorzitter, de heer mr. H. J. C. van Tienen, mede, dat thans officieel het programma tot den lunch, die van 12 tot 2 uur op het Gemeentehuis van wege het Gemeentebestuur aan Hare Majesteit zal worden aangeboden, is vastgesteld. Hierdoor is bepaald, dat H. M, on geveer 10 uur de hoofdstad verlaat om met de boot naar Zaandam te stoomen. De Zaandamsche Stoomvaart- Maatschappij heeft hiervoor een barer salonbooten aangeboden, welk aanbod door Hare Majesteit is aanvaard. Bij aankomst te Zaandam heeft de begroeting plaats, waarna onmiddellijk de boot door de Wilhelminasluis wordt geschut en een tochtje langs deAch- terzaan wordt gemaakt, om achter de brood- koek- en beschuitfabriek „De Ruyter" van de firma Verkade en Co. aan te leggen voor een bezoek aan deze fabriek. Hierna volgt een rijtoer door de gemeente, waarvoor echter de te volgen weg nog niet is vastgesteld. Bij aankomst aan het Gemeentehuis om ongeveer half een heeft dan de lunch plaats. Omtrent het verdere deel van den dag zijn de bijzonder heden nog niet vastgesteld. Bij de besprekingen met de afge vaardigden der vereenigingen omtrent den aard hunner medewerking, ver klaarde het bestuur der Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, indien door Oranje Boven een wedstrijd voor versierde vaartuigen zou worden ge houden, daarvoor prijzen van f 40, f25 en f10 uit te loven, terwijl zij bovendien een attractieprijs van f25 uitloofde voor de mooiste groep op den wal of op een der vaartuigen in de Achterzaan. De Zaanlandsche Zeilvereeniging deelde mede een vlootrevue voor te bereiden, waarop de afdeeling „Zaan streek" van „Schuttevaer" te kennen gaf voor dit plan met de Zaanl. Zeil vereeniging te willen medewerken. Nog verklaarden verschillende mu ziek- en zangvereenigingen zich bereid tot verhooging der feestvreugde hunne medewerking te verleenen. Ten slotte werd nog medegedeeld, dat vanwege het hoofdbestuur van O. B. een adres zal worden gericht tot den Minister van Oorlog om dezen te verzoeken den werklieden aan de Artillerie-inrichtingen aan deHembrug op den dag van het Koninklijk bezoek vrijaf te geven. Het Koninklijk bezoek aan de Hoofdstad. De pantsesjchepen Piet Hein en Heemskerk (nieuw gebouwd) zullen gedurende het verblijf der Koninklijke Familie tot eerebetoon ter reede van Amsterdam liggen. De Prins te Schevenïngen. Prins Hendrik bezocht gisteren de Scheveningsche visschershaven, voor namelijk om een proeftocht mee te maken met de reddingboot „Jhr. Rut gers v. Rozenburg". Hofberichten. H. M. de Koüingin Moeder gaat Za terdag naar Katwijk voor de opening van het sanatorium, aldaar, die in plaats van om drie uur, kwart over drieën zal plaats hebben. De gezant der V. S. te 's-Gravenhage. Reuter seint uit Washington Le Senaat heeft zijn goedkeuring gehecht aan de benoeming van den heer Beaupré tot gezant te 's-Graven hage. De president der Rekenkamer. Naar men verneemt, wordt aan jhr. S. M. S. de Savornin LohmaD, president van de Algemeene Reken kamer, het voornemen toegeschre ven, zich om gezondheidsredenen elders te vestigen en zou de president van dit hooge Staatscollege om deze redenen genoodzaakt .zijn, eerlang zijn ambt neer te leggen. Uit de Staatscourant. Bij Kon. Besluit zijn benoemd: tot liooofdinspecteur van den Rijks waterstaat, J. W. Welcker, thans in specteur-generaal van den Rijkswa terstaat tot inspecteur-generaal van den Rijkswaterstaat, A. A. Bekaar en P. H. Kemper, thans hoofdinge nieurs-directeur van den Rijkswa terstaat der ste klasse met ingang van 1 Mei, tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Terborg, 0. J. de Breuk, thans in gelijke be trekking te Voorburg. Eervol ontslag vorleend met in gang van 1 Augustus a.s. aan R. O. van Manen en B. Hoogenboom, beiden te 's Gravenhage, op hun verzoek, respectievelijk als hoofd inspecteur-generaal en inspecteur- generaal van den Rijkswaterstaat, met dankbetuiging voor de door hen gedurende eene reeks van jaren aan den lande bewezen gewichtige diensten; met ingang van 1 Juli, aan H. Edelman, op zijn verzoek, als leeraar aan de Rijks- hoogere burgerschool te Sappemeer. Zij hebben den tijd! Ds. Rudolph schrijft in de „Rot terdammer" „Het Volk" maakt er in een hoofd artikel „Zij hebben den tijd!" minis ter Talma een verwijt van. dat hij 't ontwerp ouderdomsverzekering- van Veegens heeft ingetrokken, omdat hij de voorkeur geeft aan het vroege re ontwerp-Kuyper te dezer zaken, waarin de invaliditeitsverzekeringV was aangenomen. „Op zlchzelve goed." zegt „Het Volk", „maar zou het, als de ellende van heden goed bedacht wordt, geen tijd zijn om maar vast binnen te halen wat er lag en het andere later te regelen („Het Volk" van 24 Maart 1908). Wat een redinatie Wie kan nu werkelijk een oogen blik aannemen, dat de redactie van „Het Volk" waarlijk meent wat zij hier schrijft Wie zijn mede oorzaak, dat we thans nog een ouderdoms- en invali diteitsverzekering missen De Soc.-democraten Hadden zij Kuyper aan het werk gelaten, we hadden thans reeds een heel stel verzekeringswetten gehad. En hoe hebben de sociaal-demo craten in Duitschland gedaan Duitschland heeft een nagenoeg compleet stel verzekeringswetten. Maar wie hebben er tegen ge stemd De sociaal-democraten Frankrijk 'heeft een drietal minis ters, Clémenceau Briand en Viviani. die zelfs voor den rechter door be klaagden met den vinger worden aangewezen als de leermeesters van 't socialisme en anarchisme. De uiterste linkerzijde heeft de meerderheid in de volksvertegen woordiging. En wat was de eerste daad dezer volksvertegenwoordiging Om de toelage voor de Kamerleden van 9000 op 15.000 fracs te bren gen En heeft Frankrijk zijn verzeke ringswetten reeds Merkwaardig was kort geleden een plaat in „Le Rire" waarin een soldaat, een gepensioneerde arbeider en een volksvertegenwoordiger wer den voorgesteld. De soldaat marcheert in weer en wind. enheeft een h a 1 v e a stuiver daags. De gepensioneerde arbeider loopt té bedelen.... want hij heeft een stuiver daags. De volksvertegenwoordiger wan delt in zijn pels, de geuren van zijn Havanna savoureerendhij heeft 42 francs daags. En dat durft in ons land dan nog een toon aan te slaan, en aan man nen. die altijd met en voor het volk hebben geleefd, treuzelen te verwij ten. Waarlijk, wanneer de ouden van dagen en invalieden 't van de soci aal-democraten moesten hebben, zou den zij zeker niet veel krijgen. Daarom het oor afgewend van de tendentieuse opschepperij van „Hetf Volk". Men late Talma maar eens aan het werk. En wij krijgen de zoo noodige verzekeringswetten'wel. Tentoonstelling Roode Kruis. In Juni wordt in Den Haag de Roode Kruis- en Reddingtentoou- stelling gehouden. Het eere-comité wordt gepresideerd door den Prins, de Ministers van Oorlog, van Ma rine, van Landbouw en Arbeid, Commissaris Patijn en burgemeester Sweerts maken deel daarvan uit. Veel medewerking is reeds toege zegd. Er zijn reeds 60 inzenders. Ook buitenlandsche wedstrijden zyn aan deze tentoonstelling verbonden. Het congres zal voor een deel aan het reddingwezen en deels aan het Roode Kruis gewijd zijn. West-Sumatra. De Batavia'sche correspondent van 't Alg. Handelsblad seinde gis teren het volgende aan zijn blad: De moeilijkheden bij [de invoe ring der belastingen in de Padang- sche Boven- en Benedenlanden hou den aan. Drie honderd man zijn ter ver sterking der troepenmacht van Java naar Padang vertrokken. De Redactie teekende hierbij aan: Er valt naar aanleiding van dit bericht weinig anders te doen, dan de hoop uit te spreken, dat der bevolking van Sumatra's Westkust de oogen mogen opengaan voor het onverantwoordelijk drijven van lie den, aan wie de huidige onrust te danken is. Herhaaldelijk bleek dat de be volking valschelijk omtent den te verwachten druk der belasting in gelicht was. Wanneer men nu in aanmerking neemt dat voor 190S op een bevolking van ruim 1,700,000 zielen van West-Sumatra en Tapa- noeli in het geheel slechts op een opbrengst van 550,000 gld. der in FEUILLETON. Boei nde roman, uit het EngeUeh. 18). „Ge zult wel geraden hebben. Chetwynd, dat mijn wegblijven voor een maand zijn oorzaken heeft," zei hij. „Zoo is het. Een maand gele den trof ik een oud vriend, die ad- v0e:iat in Londen is. Hij ried mij :1an ook advocaat te wordenhij zelf wilde mij helpen. Mijn inkomen is klein en 't vinden eener rijke erfge name gaat, ook zoo gemakkelijk nog ]Mpt. Gaarne zou ik eenige maanden dl mijn vriend blijven om te zien hoe mi] dat baantje bevalt." „We. zullen dat alles morgen be- ']J"'<'ken, Gilbert," zei cle jonge mar- |jS- «en stap naar de deur zettend. is niet goed in zulke zaken o\ erijld te werk te gaan. Het is genoeg nog ,.'A raag wel excuus," viel Monk in, horloge uithalend, „ik keer he- ij" avond nog naar Londen terug. Ut m om eene kleine som van do jollen," vervolgde hij lachen- v alsof dit een natuurlijke zaak Zo'lS zi.it jegens mij en Sylvia 0 edelmoedig' geweest, dat ik de vrijheid neem u eenige honderden ponden te vragen." „Ik heb geen tijd om aver uwe plannen te oordeelen," zei lord Chet wynd, „maar 'tgeld kunt ge hebben. Hier hebt, ge een wissel. Ge kunt bij mijn bankier de gevraagde som gaan halen." Hij nam een portefeuille uit zijn zak en vulde den wissel in. Beide mannen gaven elkaar de hand en Gilbert Monk ijlde naar zijne kamer. Hij wisselde van klee- ren en vloog de trappen af naar ,t rijtuig, dat buiten gereed stond. Een oogenblik later rolde de wa gen reeds door de breede laan. Toen hij 't ijzferen hek voorbij was, stak hij 't hoofd uit '1, rijtuig en zag' om naar 't groote gebouw, dat schitter de van licht en mompelde „Ik ben de eenige persoon op de heele wereld, die weet, wie Bernice is. En dit zal mijn geluk zijn. Syl via gaat op haar doel af, zonder zich aan mij t,e storen. Elk heeft zijn, eigen plannen, terwijl ik allen in de kaart zie. Ze werken onbewust in mijn voordeel, ik zal de vruchten van hunnenfatfi>eid plukken." Hij lachte en liet zich nog dieper in de kussens vallen. Het, volgende half uur verloor de markies zijne vrouw niet uit 't oog; ze zag dit en scheeen daarover zeer blij. Hare schuchterheid was gewe ken en de drank, dien Sylvia haar gegeven had, prikkelde hare herse nen. Hij vermoedde, dat die onge wone vroolijkheid niets goeds be duidde. „Wat is 't koud!" riep ze plotse ling. dichter hij 't vuur schuivend, „Het is alsof ik bevries, gelijk eene bloem door den scherpen noorden wind." v „Bernice!" vroeg de jonge mar kies, „zijl ge ziek Ge ziet zoo bleek en spreekt zoo zonderling." Bernice ,keek hem aan, treurig stonden hare vlammende oogen. Ze was zoo bleek als een lijk gewor den. „O. Max riep ze, „och, ik heb 't zoo koud." Hoe klagend klonk hare stem door 't vertrek. De jonge markies nam haar op. en droeg haar naar de slaap kamer. Hij belde voor Fifine en be val deze voor hare meesteres te zor gen. Hij stuurde een knecht naar- de stad om den huisarts, en een anderen bediende naar 't dorp, om den plaatselijken geneesheer te ha len. wijl hij niet zoo lang wilde wachten tot, de eerste gekomen was. De huishoudster riep hij om zijn vrouw op .te passen. Vele gasten waren vertrokken en Sylvia trad heel bedaard de kamer van Bernice "binnen. Ze vond de markiezin te bed; de markies wreef hare kille handen en de huishoudster gaf haar een ver warmenden drank terwijl Fifine weenend de kleederen harer meeste res wegborg. Sylvia trad aan 't bed en zag haar slachtoffer aan. „Laat mij wat voor haar doen," zeide ze. „Arme, lieve Bernice, voelt ge u nog niet beter De matte oogen der kranke vestig den zich op de vragende, doch geen antwoord kwam er over de bevende lippenze kon niet spreken. Sylvia bewees eenige kleine diensten, klaag de luide en scheen geheel door droef heid overmand. Men zou gezegd heb ben. dat, haar Bernice zeer dierbaar moest zijn. De bescheiden dorpsapotheker was spoedig ter plaatse. Hij was wel geen groot geleerde, maar een dege lijk practisch man, die in de omge ving in hoog aanzien stond. Dokter Bennet trad aan 't ziekbed, hij boog- zich over de markiezin en onderzocht hare pols. De huishoud ster verklaarde hem, welke middelen zi.i bereids had aangewend en hij 'nam daar genoegen mee. „Ik zou u aanraden dokter Frei- tag te ontbieden, lord," zei hij, den markies op zijde trekkend. „Er heersejit eene typheuse koorts in 't dorp en hier vind ik de voorteeke nen er van. Gisteren ontmoette ik de markiezin toen ze uit de wo ning van Martin kwam, en diens vrouw lijdt aan eene hevige koorts. Ik waarschuwde haar voor 't ge vaar, doch ze zei. dat ze niet bang was om ziek te worden. Ik geloof dat er wel geen gevaar bestaat, doch ik zag dokter Freitag toch gaarne hier." „Ik heb hem reeds ontboden," ant woordde de markies kortweg. „Mij ne vrouw heeft vandaag geroeid en waarschijnlijk daarbij een kou opge daan." De kleine dokter gaf eenige koortswerende middelen, doch zon der gevolg./Toen dr. Freitag kwam. lag BerniceTh" eene hevige koorts, hare wangen gloeiden, hevig sloeg haar pols en de oogen rolden heel wild in de kassen. Dr. Freitag verklaarde 't geval als een koorts in hoogen graad. „Gij behoeft u niet ongerust te maken, mylord," zei dr. Freitag. toen beiden zich van 't ziekbed ver wijderden; „de markiezin is jong, heeft een sterk gestel en ik durf u voorspellen, dat ze weer spoedig gezond zal zijn." Niettegenstaande de voortreffelij ke behandeling werd Bernice voort durend slechter. De koorts scheen met een geweld gevat te hebben dat niet te bezweren was. Sylvia waakte met, den lord de nachten door en dr. Freitag met vrouw Ske wer verlieten geen oogenblik de zie ke. Den volgenden morgen lag de markiezin in een lievig ijlen. Ze kende niemand meer. Lord Ghetwynd week dag noch nacht van de sponde, in zijne liefde wist hij niet van rusten. Ook Syl via was voor Bernice eene zorgvul dige verpleegster. Als een bescher mende geest zweefde ze om 't kran- kenbed en sprak den jongen man moed en hoop in. Zoo verliep eene week de week. welke 't Indische vergift voor zijn vernielingswerk vorderde en Syl via wist, dat 't einde nabij was. Het was een sombere, koude December dag. Een zwak vuur brandde in den haard. De gordijnen waren even tjes van elkaar geslagen, zoodat een vaal licht het ziekenvertrek binnen drong. Bernice Chetwynd lag in een diepen slaap, die op den slaap des doods geleekSylvia zat aan 't voe teneinde zoo onbeweeglijk als een beeld. Haar plan naderde 't einde en toch gevoelde zij zich niet bevre digd. Uit vrees voor den dood, durf de ze geen blik op haar slachtoffer werpen., Ze had al hare zielskracht noodig om niet van 't doodbed te vluchten. Lord Chetwynd stond naast de ziekesponde, hij zag er afgemat uit zijne blauwe oogen waren rood van 't aanhoudend waken. „Wat ze rustig slaapt," fluisterde de markies„deze slaap zal haar de krachten terugschenken. Wordt de koorts niet wat minder?" „Ja," antwoordde de arts, „de koorts vermindert,"- Wordt vervolgd EUWE HURLEMStHE COURANT 1An i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 1