Staten-Generaal. Sociale Berichten Uit den Omtrek. STADSNIEUWS. Gemengde Berichten. Nogmaals wordt be kend gemaakt, dat de polissen zoo spoedig mogelijk zullen worden uitgereikt, in ieder geval vóór 15 April, den da tum waarop de verzeke ring wordt ingezet. te voeren belasting was gerekend, begrijpt men dat die druk voor een der meest welvarende deelen van Nederlandsch-Indië niet groot kan zijn, en geen aanleiding kan geven tot het verzet, waarvan we thans getuige zijn. Een kiesvereeniging. in de jongste vergadering van aandeelhou ders der coöp. boterfabriek teVarsse- veld is een voorstel ingediend om onder'de aandeelhouders een kiesver eeniging voor bestaande vacatures op te richten. Eigenaardig gebruik van tramwagens. Gisterennacht werd te Fijnaart (N.-Br.) inbraak gepleegd bij den winkelier Sonneveldt. De die ven namen de brandkast me 'e en verborgen die o, sancta simplicitas! in een der wagens van de tram naar Willemstad. Reeds zeer vroeg werd de nog onbeschadigde brandkast daar gevonden. Van dezen snuggeren zet verdacht, zijn een tweetal personen uit het dorp aangehouden. De schoolramp. In de ge meente Gouda zijn van alle openbare scholen de deuren zóó gemaakt, dat ze naar buiten openslaan. De schoolramp te Cleveland heeft het gemeentebestuur geleid tot boven- staanden maatregel. De wervelkolom gebrokem Te Heerlen is in de mijn Oranje- Nassaul de mijnwerker J. Reexel, uit Noord-Brabant afkomstig en te Sittart woonachtig, door een uit het plafond eener mijngang losgeraakten kloksteen in den rug getroffen met het gevolg, dat de wervelkolom ge broken is. Ook heeft hij nog een ver wonding aan het rechterbeen bekomen. Zijn toestand is zeer ernstig. De aanranding en beroo- ving te Roermond. Omtrent de aanranding en berooving van den geldophaler van Dalon, van de gemeen te-gasfabriek te Roermond, meldt men nog het volgende: v. D. droeg de lederen geldtasch aan een riem om den hals, en de tasch bevatte ongeveer f450 aan Ne- derlandsche pasmunt. In den binnen zak van zijn jas was nog een bedrag van pl. m. f500 aan bankpapier ge borgen; dit is onaangeroerd gebleven. Twee daders zijn in het spel; een hunner had een rijwiel zonder lan taarn; de andere, de aanvaller, moet zijn een forsch gebouwd man met zwaren knevel, v. D., wien, zooals gemeld, peper in het gelaat geworpen werd, heeft een ernstige wonde, met een scherp voorwerp toegebracht, aan het hoofd; borst en hoofd zien er ten gevolge van trappen abominabel uit. Zijn toestand is niet zonder levens gevaar. Een visscher vond den [armen man, vader van drie jeugdige kinderen, badend in zijn bloed op den weg lig gen en sleepte hem zoo goed en kwaad als het ging naar een woning in de buurt, waar de eerste genees- en heel kundige hulp werd verleend. De politie, inmiddels gewaarschuwd, verscheen dadelijk ter plaatse en stelde alle pogingen in het werk om iets omtrent de daders te vernemen; zij moest evenwel haar onderzoek m< t een paar vage aanduidingen be ginnen, welke v. D. van zijn aanval lers, die hij nog niet kan aanwijzen, kon geven. Wat een onvoorzichtigheid! A. T., te Zegge hield een brandende lucifer tegen een geweerpatroon, waar door deze uit elkaar sprong, met het gevolg dat zijn rechterhand verbrijzeld werd. De winkelladelichters. Gisterenmorgen zijn gevankelijk naar Breda getransporteerd de knechten v. G. en N. van den bakker J. Gouver neur, te Bergen-op-Zoom, die meheen valschen sleutel telkenmale geld uit de winkellade stalen. Beiden hebben bekend. Arm oudje. Gisteren is de 81 jarige mej. D. te Opmeer van een trap in haar woning gevallen en even later gestorven. Tweede Kamer. lu de Tweede Kamer interpel- leeide gisteren de heer llelsdingen over de geschiedenis van Krom menie. Daar is de heer Verwer, in wiens fabriek het bekende arbeidsconflict is uitgebroken, een pooslang als wethouder waarnemend burgemees ter geweest Terwijl hij den party was in dit geding, rustte ook op hein de plicht voor het behoud der orde te waken. Dit is niet geheel en al in den haak, vonden de socialisten. Maarde wet sahrijft het voor en de heer Verwer heeft aan de wet gehoorzaamd. In een motie willen de socialisten het optreden van den heer Verwer betreuren, wat een allerdwaast besluit zou zijn geweest, en tot niets leidende bo vendien. Minister Heemskerk legde dat uitvoerig bloot en zeide, dat wanneer er iets te betreuren viel, dat dan alléén den inhoud van de wet zou moeten zijn. Wat de heer Roodhuizen een motie deed voor stellen, de wenschelijkheid van een wetswijziging uitsprekeune. De laat ste motie, vrij overbodig, werd met algemeene stemmen aangenomen, wat de heer Heemskerk gelegen beid gaf, onder daverend gelach, den heer Roodhuyzen heel ernstig met zijn succes te felisiteeren. De motie-Schaper vei wierf nog 19 stem men. 4e Bredasche Katholiekendag. Naar wij vernemen heeft hat Z D. H. Mgr. P. Leyten, Bisschop van Breda behaagd het beschermheer schap te aanvaarden van den te Hulst te houden 4e Bredaschen Ka tholiekendag. In het eere-comité voor dezen Ka tholiekendag hebben zitting geno men de heeren, Mgr. A. H. van den Corput, Vicaris-generaal van het bisdom Breda, J. B. F. Brouwers, pastoor en deken van Hulst, P. C. M. Verhoeven, deken van Aarden burg te IJzendijke, F. J. L. M. van Waesberghe, burgemeester van Hulst, mr. J. W, v. d. Biesen. te Ginneken en W- Merkelbach, te Breda., leden van de Eerste Kamer en jhr. J. B. D. van den Berch v. Heemstede, te 's-Gravenhage, W. H. Boogaardt, te Breda, P. F. Fruy- tier. te Hontenisse, L. D. J. L. de Ram, te Bergen-op-Zoom en A. C. A. van Vuuren, te 's-Gravenhage, leden van de Tweede Kamer. Burgerlijke Stand van 29 Maart3 April 1908. Geboren: Theodorus Nicolaas Petrus, z. van P. P. J. Bottelier en K. M. Tijburg Pieter, z. van M. van Baren en S. van Riesen. Overleden: Anna Maria Joosten, echtgenoot van Th. de Mol, 52 jaar. Hendrik Jan Hartgerink, ongeh. 74 jaar. Ook al gas van Schoten. Door ingezetenen van Spaarnwoude is een adres gericht tot den Gemeen teraad om in aansluiting met de ge meente Spaarndam pogingen aan te wenden tot het verkrijgen van gas van de te bouwen gasfabriek te Scho ten. Pensioen. Aan den heer M. P. Rockx, hoofd der o. 1. s. is f623 pen sioen verleend. Staatspensioen. De heer L. de Broeder van Amsterdam zal a.s. Zaterdag 's avonds half 8 optreden voor de Afd. Halfweg en omstreken van den „Bond voor Staatspensioneering" in de zaal van Greeven, met het on derwerp: „Staatspensioen en wat er van gezegd wordt". SCHOTEN. Gevonden voorwerpen. Een portemonnaie met eenig geld benevens 1 paar gouden oorbelletjes. Een bruin lederen portemonnaie met eenig geld eu een zweep. Inlichtingen zijn te bekomen ten Raadhuize alhier op alle werkdagen tusschen 11.30 en 1 uur. ZANDVOORT. Aangehouden. Door de politie alhier is aangehouden de minderjarige G. v. d. S. uit Amsterdam, die zwer vende was. Hij is door bemiddeling der Amsterdamsche politie naar de ouderlijke woning teruggevoerd. Chr. Nat. Geh. onth. ver- e e n i g i n g. In een gehouden verga dering van den Chr. Nat. Geheelont- houdersvereeniging alhier bleek uit het verslag van de secretaris, dat de vereeniging vooruitgaande was, het aantal leden bedroeg 15 en dat der begunstigers 12. De penningmeeste- resse deelde mede, dat een batig saldo van f21,643 in kas was. Onze badplaats. In hotel Driehuizen zal morgen de jaarverga dering worden gehouden van de ver eeniging tot behartiging der belangen van de Badplaats Zantvoort, o.m. zal behandeld worden een bestuursvoor stel der aanstaande wielerfeesten van den A. N. W. B. SANTPOORT. Pensioen. Aan den heer H. J. van Runnard, hoofd der o. 1. s. alhier is f967 pensioen verleend. VELSEN. Dierenbeulen. Bij de politie alhier is een klacht ingediend tegen eenige baldadige jongens, die Zondag jl. een der op den Kanaaldijk gra zende schapen van zijn touw hebben losgemaakt, ten gevolge waarvan het met een ander schaap zoodanig is aan het vechten geraakt, dat een der beide het met den dood heeft moeten bekoopen. Ontslag uit den dienst. Aan den landweerplichtige G. Zegel van de 2e comp. 21 bat. landweer infan terie, wonende alhier, is door den districtscommandant, na bekomen machtiging ontslag uit den dienst ver leend. IJMUTDEN. Kweekers op school. Door een Haarlemsche firma zijn onlangs een honderdtal bloembollen aan school B geschonken en daaraan werd een wedstrijd in het kweeken verbonden voor de leerlingen der hoogste klasse, thans zijn mooie exemplaren ingele verd. De eerste prijs werd toegekend aan de jongejuff. P. Sloot, de 2de A en B resp. aan de jongejuff. L. Boon en N. Glas en de derde aan de jon gejuff. J. Wijker. Pensioen. Aan mej. J. Heijmel of J. van den Burg, geboren Heijmel, onderwijzeres aan eene o. 1. s. alhier is f120 pensioen verleend. Onbestelbare brieven. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten verzonden door het postkan toor IJmuiden, gedurende de laatste helft der maand Maart. Binnenland. Brieven: v. d. Vem, IJmuiden. Briefkaarten: P. Waalkes,- Amster dam; N. Visser? Buitenland. BriefkaartenJ. Davis, Lowestoft. BEVERWIJK. Een neger die hier werd aange houden, zijnde door het stoomschip Eemstroom te IJmniden aan wa) gezet, is ter beschikking der justitie Haarlem gesteld en zal naar Rotter dam worden vervoerd om vandaar naar Huil te worden getransporteerd, alwaar hij zich zonder opgemerkt te zijn aan boord van de Eemstroom had begeven. De man kwam hier uitge hongerd aan en werd op het Raadhuis van voedsel en behoorlijke kleeding voorzien. BROEK OP LANGENDIJK. De Spoorlijn. De drie gemeente besturen Zuid Scharwoude, Broek op Langendijk en Alkmaar, hebben de voorwaarden aanvaard, gesteld door de H. IJ. S. M. voor de instandhou ding der lijn Broek op Langendijk- Alkmaar. Die voorwaarden zijn, dat de maatschappij f 10.000 opbrengst wordt gegarandeerd, gedurende 3 jaren. Alkmaar neemt deel voor 35 pet., Zuid-Scharwoude voor 25 pet. en Broek op Langendijk voor 40 pet. Door deze besluiten is het personen vervoer langs genoemde lijn voor 3 jaar verzekerd. AERDENHOUT. Opgesloten tegen wil en dank waren een paar dienstboden die in de tijdelijk onbewoonde villa van de familie E. aan den Zandvoort- «chenweg eenige kamers schoonmaak ten. Bezig zijnde met een zolderkamer sloeg de deur achter haar dicht in het slot. Haar bleef nu geen ander middel over om te trachten uit haar onvrijwillige gevangenschap bevrijd te worden dan door een klein venster de aandacht van mogelijk voorbijko mende menschen op te wekken. Na- geruimen tijd in spanning verkeerd te hebben, werd haar geroep opgemerkt door een voorbijkomend politieman, die spoedig over de afrastering sprong en door een geopend venster der be nedenverdieping de dienstboden be vrijdde. HEEMSTEDE. Drankwet. Door B. en W. is benoemd tot deskundige belast met het uitbrengen van schriftelijk advies inzake de schatting voor de Drank wet, de heer H. N. Vooges, alhier. BENNEBROEK. Burg. Stand. Overleden: D- van Schooneveld, 75 j. M. Zieren 5 m. HILLEGOM. ♦Bloembollenbeurs. Woensdag avond vergaderde de afdeeling Hille- gom van het Hoiiandsch Bloembollen - kweekers-genootschap. De drukke opkomst bewees reeds, dat er belang rijke zaken op de agenda stonden. Er werd een definitieve regeling in zake de Bloembollenbeurs getroffen. Den Donderdag nadat de Beurs te Haarlem op Maandag geopend zal zijn, wordt die te Hillegom ook begonnen. Hij zal plaats hebben iederen Don derdag te beginnen 's morgen3 10 uur in de groote zaal van cafe Flora, welke zaal er speciaal voor ingericht wordt. De medewerking van heeren expor teurs der afdeelingen van bloembol lencultuur en van het Kweekersge nootschap zal ingeroepen worden. Het houden van droge veilingen is tot nader orde aangehouden. Een varkensverzekering. Dat men zich tegen alle bijna denk bare risico's kan verzekeren, dit is alge nu en bekend, doch nu is door eenige Brand verzekeriDgsmaatschap- pijën ook de gelegenheid geopend varkens te verzekeren tegen sterven aan de z.g. vlekziekte of anderen ge volgen, welke den dood tengevolge zullen hebben. De premie is van dien aard, dat gemakkelijk elke var kenshouder zich daartegen kan ver zekeren, vooral voor arbeiders is dit toe te juichen. NOORD WIJK. Pluimveeteelt. Op eene giste ren avond in 't café „het Fortuin" gehouden vergadering der onlangs opgerichte onderafdeeling der „Ned. Vereeniging ter bevordering der Pluim veeteelt in Nederland" werd als defi nitief bestuur benoemd: N. M. Alke made voorzitter, H. Hoek pen.-secr., C. Tb. v. d. Berg pen., R. J. de Groot en C. Wassenaar, commissarissen. Na eenige besprekingen van particulieren aard werd de vergadering gesloten. HAARLE MMERMEER. Een gebouwvoorhulpbehoe- venden. Het armbestuur te Haar lemmermeer zal aan het gemeente bestuur dezer gemeente een adres richten, dat door 't stijgen der uitga ven van dat bestuur en door het toe nemen van hulpbehoevenden, ouden van dagen en weezen, het noodzake lijk wordt, in eigen gemeente een ge bouw te stichten, waarin de verple ging dier hulpbehoevenden kan plaats hebben. Burg. Stand. Ondertrouwd: .J. G. Terlouw en A. C. van Leeuwen Getrouwd: J. Griekspoor en A. Möhle. Bevallen: J. Kuilboer-Van Eoh- dom, z. M. Blokker-Duwel, d. Overleden: W. van Duuren, 61 j Personalia. Aan de Universiteit te Amsterdam is benoemd tot buitengewoon hoog leeraar in de pharmaceutische en ana lytische scheikunde, de microchemie en de toxicologie, dr. N. Schoor], DE DIRECTEUR. thans leotor aan die Universiteit, wo nende alhier. Op 1 Mei a.s. hoopt de heer G. van Arkel, le onderwijzer aan de Chr. School op de Bakenessergracht, zijn 25 jarige werkzaamheid aan die school te herdenken. Aan den heer J. C. Mikkers, hoofd commies der provinciale griffie van Noord-Holland is een pensioen ver leend van f206. Passeeren van Katholieken? Een uitvoerig verslag hebben we heden geplaatst over de installatie- door 't Hoofdbestuur van den A. N. W. B. van de feest-commissie, die gevormd is met 't oog op de in Juli alhier te vieren Jubileum-Bondsfeesten Voor die Commissie zijn tal vaD autoriteiten uit onze stad en omge ving aangezocht. Het viel ons bijzonder op onder de genoodigden slechts 2 katholieken aan te treffen, n.l. de heeren v. d. Kamp en van Gasteren. En onwillekeurig vroegen we óns af: Is hier toeval of opzet in 't spel V Heeft voor dit algemeene, nationak- feest een opzettelijke uitsluiting onze: Katholieke stadgenooten plaatsgehad? Aan het eind der vergadering wer den we toch eenigszins tot een andert gedachte gebracht, nadat gevraagd was of de heer Anton Bosse niet was uitgenoodigd. De heer Bosse tooh is voorzitter der R. K. Middenstandsvereeniging, de vereeniging, die, toen alle kansen voor Haarlem verkeken waren, een actie is begonnen welke het goede resultaat heeft gehad, dat 't Hoofd bestuur terugkwam op zijn besluit en Haarlem als feeststad aanwees. Van de bestuurstafel werd dadelijk verklaard, dat de heer Bosse wel de gelijk uitgenoodigd was, doch bedankt had wegens drukke werkzaamheden. Dat bedanken van den heer Bosse betreuren wij, en 't argument vinden wij niet steekhoudend Alle commissieleden hebben drukke werkzaamheden, bovendien zóóveel werk brengt de functie niet mee. Zouden onze Katholieken in 't alge meen niet te veel en te vlug bedan ken voor zulke invitaties, en zouden zij dikwijls niet zelf de schuld zijn, dat zij veelal voorbijgegaan worden?.... R. K. Sanatorium voor Longlijders. Zaterdag hebben wij in ons blad een uitvoerig verslag geplaatst der vergadering van 't Comité, dat hier en in de omstreken propaganda zal ma ken voor de Ver. tot stichting van R. K. Herstellingsoorden voor Long lijders en Zwakke Kinderen. Gaarne wenschen wij aan dit ver slag nog iets toe te voegen, n.l. dat bijzondere hulde is gebracht aan de krachtige propaganda, die reeds ge voerd is door de dames van 'tvoor- loopig comité, n.l. behalve door d( dames van Haarlem, in 't bijzonder ook dooi mevrouw Droog v. Rooijen te Heemstede en mevrouw de wed. Huijsser-Gomperts van Bloemendaal, die buiten onze stad reeds met zoo veel succes Lebben gewerkt. De A. N. W. B -feesten. In een der bovenzalen van de so ciëteit „Vereeniging" waren gister avond een groot aantal autoriteiten uit onze stad en omstreken ter ver gadering opgekomen, uitgenoodigd als zij waren door 't Hoofdbestuur van den Algemeenen Nederland- schen [Wielrijdersbond, welke Bond in Juli in onze stad zijn zilveren Jubileum tegelijk met de jaarlijk- sche Bondsfeesten zal komen vieren. De vergadering werd gepresi deerd door den len Voorzitter van den A. N. JV. den heer Edo J. Bergsma, burgemeester van En schedé. Als voorzitter van 't Dagel. Be stuur van den Touristenbond. riep spr. allen die willen medewerken tot het welslagen der feesten, het welkom toe op deze eerste verga dering. Spr. bracht een woord van dank aan den Commissaris der Koningin in deze provincie en aan den Burge meester dezer stad, die zoo welwil lend waren geweest hun naam aan het te vormen eere-comité te ver binden. door het Eere-voorzitter- schap te aanvaarden. Waar 't bestuur van den A. N. W. B. zoo in menig opzicht steeds tracht saam te werken met de auto riteiten. daar wordt deze samenwer king in deze stad ook bijzonder op prijs gesteld. Het doet spr. plezier, dat zooveel mannen van invloed op verschillend gebied met 't bestuur willen medewerken, doch het ver wondert spr. toch ook niet, daar het bekend is, dat de Bond steeds werkt ten algemeenen nutte. Zoo zien we immer mannen die de eerste func ties verrichten met genoegen mede werken om 't doel van den Bond te verwezenlijken. Persoonlijk zal spr. aan de voor bereiding der feesten niet zooveel kunnen werkzaam wezen, het bur gemeesterschap eener gemeente van 33.000 zielen eischt al zooveel van zijn werkkrachten. Maar 't werk zal bij den 2en voorzitter, den heer CL A Pos in goede handen zijn. Als „mi nister van buitenl. zaken'" heeft dezt op tourgebied in zijn villa te Baarn weten te vereenigen de draden van 't tourisme uit alle deelen van Eu ropa. Geen twijfel of de heer Pos zal zijn taak volbrengen tot een schitterend einde. De A. N. W. B staat thans bij een mijlpaal, hij staat te vieren zijn zilveren feest, 't Is dus voor de ver. van niet gering belang, dat dit feest zal worden ge vierd, den Bond en Haarlem volko men waardig. Dat 't feest zij met eigen stempel, dat klinkt als een klok en zog weinig mogelijk banaal is. De bonds feesten gaven altijd iets, dat trok. dat ongewoon was. Er ging steeds een groote roep van uit. Moge Haai' lem de vorige, in de schaduw stellen Maar dan is aller medewerking noo- dig. En daar deed spr. een beroep op. De toeristenbond is het waard. Moge van 't enthousiasme, dat den bestuursleden steeds bezielt, ook in u allen iets opleven, zei spr. en mo ge 't feest in Haarlem, welke stad zoo bij uitstek gunstig gelegen is schitterend slagen. Als algemeen secretaris der com missie fungeert reeds sedert jaren jhr. Krayenhoff, van Utrecht. Spr. dankte de 3 Bondsconsuls, die zoo voor Haarlem hebben geijverd, den heer Crommelin. die reeds zoo krach tig zijne medewerking verleende. Vervolgens stelde spr. de vraagHot zal de voorbereiding der feesten het best slagen? Spr. hoopte op goede denkbeelden uit den boezem der com missie. De heer Pos gaf vervolgens een ré sumé van de programma's der vorige bondsfeesten, gehouden te Utrecht Arnhem. Maastricht, Groningen en Dordrecht. Steeds is elk oogenblik van den dag nuttig besteed. Men profiteerde bovenal van de eigen aardige schoonheid der streek. Dit zal in deze stad niet moeilijk vallen En de deelnemers aan de feesten zul len het rechte besefl en de waar deering van Haarlem's schoonheid krijgen. Het bestuur laat ook altijd de niet-leden der feesten profiteeren. Hoofdzakelijk bewegen de feesten zicli op touristisch gebied, fuiven treedt niet op den voorgrond. Spr. hoopt dat geen klachten zullen rij zen over de logiesgelegenheden Toch kan 't bestuur zich niet neerleggen bij 'tgeen reeds is gedaan, in dit op zicht. Het gehalte der leden is van dien aard, dat het niet met elk lo gies tevreden is. Er moeten zijn groote lokalen voor berging van rij wielen. De Bond heeft de rekken beschikbaar. Overal ontving de Bond voor lokaliteiten de medewer king van 't Dagel. Bestuur. Voor het groote bonclsdiner zal de „Ver eeniging" de beste gelegenheid aan bieden. Voor 'n allegorische voorstelling, een hulde aan den A. N. \V. I>. ter eere van zijn 25-jarig bestaan, is een tekst vervaardigd, die aan vrij hooge eischen voldoet. Een toondichter, de heer Wcriück, Den Haag. heeft op den tekst een com positie vervaardigd. Ook dient gerekend op eventueel slecht weer, er moet dus gelegenheid zijn ook binnen feestelijkheden te doen plaats hebben. Een onmisbaar element is de muziek, waar hier wel geen behoefte aan zal bestaan. Van alles wordt den leden couponboek jes gegeven. De heer Breda K1 e ij n e n b e r g is volstrekt niet bang of de logies- kwestie zal hier in bevredigenden zin worden opgelost. De burgemees ter is voorgegaan, komt de nood aan den man, dan zal iedereen zijn deur openzetten voor nette lieden. Maar men vreest hier, dat 's avonds alles naar Amsterdam zal trekken. In elk geval, Haarlem zal de feest vierenden een waardige ontvangst bereiden. De Voorz. zei dat de heer KI. 't bestuur een hart onder den riem heeft gestoken, 't Bestuur was be vreesd voor de logiesgelegenheden. Elders is veel meer gelegenheid. De deelnemers aan de feesten moeten hier blijven. Men dient te zorgen, dat 't programma voor 's avonds vooral geheel gevuld is. Verder deelde de Voorzitter mede. dat de sous-titel van den A. N. jW. B.. „touristenbond", eigenlijk de hoofdtitel moest zijn. Alle banen van het tourisme, zei spr., zijn onze banen. Te fiets, te water. enz. enz. De heer v. .Wag ten donk, kon warme aanbevelen een boottocht van ■'t oud-Kikkertje door 't Spaarne, de Ringvaart naar Lisse. Een wande ling door 't Keukenhof én terug. De heer Jager Gerlings wenschte, dat de commissie in sub commissies zou gesplitst wprden. De ze konden dan in een volgende ver gadering hare denkbeelden uiten. Zoo ineens gaat dat niet. De sub commissie splitst zich weer in ver schillende groepen, die de onderdee- len bewerken. De Voorz. zeide. dat er noodig waren commissies voor muziek, -di ner, tochten, watertochten, verma kelijkheden. tentoonstelling. Want het bestuur stelt zich voor een ten toonstelling te organiseer en op 't gebied van 't toerwezen, welke een bijzondere aantrekkelijkheid zal vor men. Daarbij een expositie op 't ge bied van 't bondswezen, waaruit, zal blijken hoe uit de kleine veree niging in 25 jaren de machtige Bond met zijn 28000 leden is gegroeid. De heer Crommelin riep 't Hoofdbestuur een hartelijk welkom toe. Er is zoo om die feesten ge vochten en nu hebben we ze. Den Bond daarvoor de dank van Haar lem. Er moeten nu attracties komen. Dat is moeilijk, wat van Haar lem gevraagd wordt. We hebben al zooveel gehad kier, zei spa., doch er moet iets nieuws komen. We moe ten een clou hebben. De Voorzit t e r erkende, dat er bezwaren tegen Haarlem waren, 't, Hoofdbestuur heeft geaarzeld, doch die aarzeling is overwonnen. En nu is er in de heele zaak een groote lichtzijde: 't geld voor 't feest is er. Willen de Haarlemsche vereenigin- gen evenwel den feestvierende een verrassing bereiden, niets zal den Bond aangenamer zijn. De heer v. W agtendonk ver klaarde. dat de Logiescommissie do gelegenheden met groote nauwkeu righeid heeft onderzocht. De Voorzitter erkende met dankbaarheid 't groote werk door- deze commissie verricht, doch de ei schen, die door de Bondsleden ge steld worden, zijn zeer hoog. En 't bestuur wil zooveel mogelijk 't ide ale bereiken. De heer Lieftinck gaf in over weging te decentraliseeren. Haarlem moet de voorbereiding op zich ne men En daar moet men voor heb ben de heeren Crommelin, Binger. Zeewoldt die zal er wel voor over komen.) Wagtendonk e.a. (Applaus. De heer v. Gast e r e n gaf in overweging een bloemencorso op T, programma te zetten. Dat zal de clou worden der wielerfeesten in Haarlem, de bloemenstad. De heer D e W it Huberts juichte 't idee. door don heer Lief tinck aangegeven, ten zeerste toe. Bij de verschillende commissies hoort evenwel ook nog een commissie voor versiering. De Voorzitter vond 't denk beeld zeer sympathiek. Men bedenke evenwel, dat het geen plaatselijk feest is, doch een algemeen, een na tionaal. Daartoe is noodig-, dat de Plaats. Commissie gerégeld contact houdt met 't Hoofdbestuur meer speciaal met den heer Pos. De Haarl. heeren zouden dan meer een commissie van uitvoering vormen. De heer v. d. Kamp vroeg, dat de heer Crommelin zou aannemen, dan was de zaak gezond. De heer Crommeli n constateer de. dat dit niet 't idee is van den Bond. De Feestcommissie moet staan onder 't voorzitterschap van den 2en Bondspresident. Dat is de gewoonte van den Bond. Deze heeft steeds de verantwoordelijkheid der feesten op zich genomen. Mogelijk is, dat ik 't contact bewerkstellig tusschen de commissie en den heer Pos, dat ik zijn linkerhand word. zei spr. De heer K 1 e ij n e n b e r g zeide. dat de heer Crommelin moest vor men 't centrale punt. Hij assumeert zicli 6 a 7 voorzitters der sub-com missies. die te zamen het dagelijksch bestuur vormen, dat geregelde voe ling houdt met den heer Pos en 't Hoofdbestuur. De Voorzitter juichte 't idee zeer toe. Er is dus een centrale com missie onder voorzitterschap van den heer Pos, terwijl de heer Crom melin voorzitter is van het uitvoe rend comité. De heer Cromnrelin nam dit, aan. De heer Schönstedt wilde reeds de verschillende subcommissies vormen doch dit werd afgeraden. De lieer Pos deelde mede, dat de algemeene vergadering zal plaats hebben op Zondag 19 Juli, de fees ten zeer waarschijnlijk op Vrijdag. Zaterdag en Zondag, 17, 18 en 19 Juli. De heer K1 e ij n e n berg gaf in overweging op 't programma te plaatsen een bezoek aan IJmuiden en Zandvoort, een zeetochtje buiten de pieren, een tocht door de duinen, een bezoek aan de ruime buiten plaatsen, aan de Papierfabriek dei- firma v. Gelder Zonen, enz. De heer v. d. Kamp vroeg of de heer Bosse, de voorzitter der H. K. Middenstandsvereeniging, die den stoot gaf aan de actie om de feesten hier te doen plaats hebben niet uitgenoodigd was. De heeren Cromme 1 in en Pos: Zeer zeker, doch die heeft wegens drukke werkzaamheden bedankt. De heer M a s s i n k (consul) wek te alle commissieleden op als lid tot den A. N. W. B. toe te tre den. De Voorzitter sloot met een krach tig woord van opwekking en dank de vergadering. R. K. Post- en Telegraafbe- ambten „St. Joseph". Op de ver gadering van de R. K. Post- en Tele graaf beambten „St. Joseph", gehouden op Zondag 29 Maart, is met algemeene stemmen besloten, zich aan te sluiten bij den Ned. R. K. Volksbond, afdeeling Haarlem. Ook werd een definitief bestuur ge kozen en aangesloten bij het Ned. Secretariaat van Post- en Telegraaf- beambten „St. Petrus", gevestigd te Amsterdam. Met zeer veel vreugde begroeten wij deze nieuwe afdeeling van den R. K. Volksbond. Men ziet het, overal in onze stad ontwaren we een opleving van het Katholieke leven. Maar evenals een loot noodig heelt een stut en steun, evenzoo heeft deze jeugdige vereeniging voor een goede groeikracht eenigen geldelijken stenn noodig. Wij wekken onze Katholieke stad, enooten krachtig op deze ver eeniging van onze Katholieke post en telegraaf beambten met een geldelijk offertje te willen gedenken.. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOTXDE. HALFWEG.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 2