TTWrUigÏ^^ OFFICII EELE KERKLIJST. K E RKBERICHT EN Kathedrale Kerk St. Bavo. Parochiekerk van den H. Joseph. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Kerk van het Allerheiligste Hart. Kleverparkweg. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Parochiekerk van de H.H. Elisabeth en Barbara. Schoterkwartier. Parochiekerk van St. Jan, Amsterdamstraat. HAARLEMMERLIEDE. HALFWEG. HOUTRAKPOLDER. SCHOTEN. 0VERVEEN. ZANDVOGRT-bad. VELSEN (Wijkeroog). UITGEEST. BENNEBROEK. VOGELENZANG. LISSE. N0QRDW1JKERH0UT. HAARLEMMERMEER (aan de Lijnden.) HOOFDDORP le masque tombe, l'homme reste et la brute s'évanouit." De geleerden der twee vorige eeuwen hebben eigenlijk te veel gewicht ge hecht en te veel eer bewezen aan het atheïsme, met het als een ernstige zaak te behandelen. De godloochenaars vermeerderden in getal naar mate van de werken die geschreven werden om hen te weerleggen. Om die geesten, opgeblazen van hoogmoed te genezen is niets beter dan hen te verachten en te bespotten. Alle knodsslagen van geleerde betoogen hebben niet zooveel kra cht als de kaakslag die een schoone hand eens aan een ongeloovige gaf. Na vruchteloos al zijn geleerdheid te hebben uitgekraamd, zeide hij ein delijk in een kring van dames, waar hij als gast tegenwoordig was: „Ver geeft mij mijne vergissing, dames, ik dacht niet in een huis waar bevallig heid met geleerdheid om den eerepalm dingen, de eenige te zijn die niet in God gelooft." „Gij zijt ook de eenige niet, mijnheer, .hernam de gastvrouw, mijne paarden, mijn hond en mijne kat hebben ook dat voorrecht, maar die arme dieren zijn zoo verstandig er zich niet op te beroemen." Als men vraagt, bestaan er werke lijk godloochenaars te goeder trouw en met volle overtuiging, dan ant woord ik zonder aarzelen: neen. Dat er wezens bestaan,onbeschaamd genoeg «m te zeggen en te schrijven: de mensch is het werk van het toeval, een van zelf ontstaan voortbrengsel der natuur, dat is zeker maar dat er zijn die dwaas genoeg zijn om dit werkelijk te gelooven, als zij niet krankzinnig zijn, dat houd ik voor •nmogelijk. Wat zoudt gij denken van iemand, die bij het zien van den Apollo van het Belvedère (een wereldberoemd standbeeld), of van eenig ander mees terstuk van beeldhouwkunst, u in ernst zou zeggen„Ziedaar een zon derlinge speling der natuur; welk een reeks van gelukkige toevallen is noo- dig geweest om aan dat stuk marmer een zoo heerlijke menschelijke ge daante te geven. „Gij zoudt weigeren aan zulk een dwaasheid te gelooven. Welnu, hij die ons bestaan, het be staan van den mensch, aan het tos- val zou toeschrijven, zou duizendmaal maal dwazer zijn. Er is onvergelijke lijk meer verstand gelegen in het vor men, ik zeg nog niet eens van ons lichaam, maar reeds van een enkel naar op ons hoofd, dan in de Apollo en alle andere kunstschatten. Er leven lOOden kunstenaars in Europa, in staat •m meer of minder volmaakt een stuk marmer in een Apollo te veranderen, maar wie zal ons een enkel hoofd haar maken De natuur verschaft ons in overvloed de verschillende bestand- deelen, die de ontleedkunst in een haar ontdekt heeft, het is alleen noo- dig ze op de juiste wijze te verbinden, maar juist dat overtreft alle mensche lijke macht en kennis. Wat bewijst dat? Dat wij evenveel bewijzen heb ben voor een verstand en een macht boven den mensch verheven, als wij haren hebben op ons hoofd. Waar is de mensch, dwaas genoeg •m te meenen, dat een stuk laken b.v. het werk is van een blind toeval? dat een eerste windvlaag eenig vlok-! ken wol van de vacht van een schaap heeft losgemaakt, een tweede die vlok ken in draden heeft veranderd, een derde die draden juist op die regel matige wijze heeft samengeweven Welnu, iemand die dit zou aannemen zou niet zoo dwaas zijn als de god loochenaar, die het werk van het toe val zou zien b.v. in het weefsel onzer huid, genoeg samengedrongen om het bloed tegen te houden, mi toch open genoeg om doorgang te gfeven aan de vochten die zich afscheiden; zacht genoeg om aangenaam te wezen voor het gevoel, en tegelijk hard genoeg em aan voortdurende wrijving weer stand te bieden; doorzichtig genoeg om zich met de schoonste kleuren te tooien, en toch ondoorschijnend ge noeg om aan ons oog het gezicht van bloedig vleesch dat zij bedekt te ver bergen. Aan den dwaas, die beweren durft dat het menschelijk lichaam het werk is van de blinde toevalligheden der *atuur, durven wij zeggen: de schei kunde doet [ons de verschillende be- standdeelen van het menschelijk li- ahaam kennen; welnu vereenig die bestanddeelen in zoo groote hoeveel heid al3 u goeddunkt, en in de ver houdingen door de scheikunde aan gegeven; onderwerp ze aan alle bekende werkingen der natuur: vocht, warmte, electriciteit enz., en wij zullen zien •f de natuur, gesteund door de men schelijke wetenschap, in staat zal zijn een enkel menschelijk lichaam te vormen. Al die wonderen, die wij nog zouden kunuen vermeerderen met de beschaving van de verschillende lichaamsdeelen, b.v. het oog, de tong, de bloedvaten, ieder oor zich mees terstukken van volmaaktheid, doet ons reeds het^oode lichaam aanschou wen. „Geef mij een aooden hond, zegt een ontleedkundige uit de 16e eeuw, en ik zal hem doen blaffen tegen Epi- carus" (een godloochenaar uit de oud heid.) Als dus een lijk reeds voldoende is om een godloochenaar te bescha men, wat zal het dan zijn met een levend lichaam? Wat is het leven? Bij deze vraag stamelen de grootste philosophen, en blij ven het antwoord schuldig. Wat is zijn beginsel? Is de ziel de oorsprong van het leven? Als zij al die wonde ren bewerkt heeft, dan moet zij ze ook kunnen verklaren. Dat zij ons dan zegge b.v. hoe zij de voedingsstoffen in maagsap en bloed verandert, hoe zij het bloed naar de uiterste einden des lichaams stuwt door de slagade ren, en het naar het hart doetterug- keeren door de aderen? Dat alles ge schiedt bij haar, zonder haar, en zelfs niettegenstaande haar, want de ziel kan dat niet beletten door hare kracht. Het leven is een goddelijk verschijn sel, en met alle recht kunnen wij zeg gen wij zijn het niet die leven, het is God die leeft in ons. gelijk de Apostel Paulus zegt: „in Hem leven wij, be wegen wij ons en zijn wij Dezelfde wonderen van wijsheid en almacht, die wij in den mensch ont dekken, doet de dierkunde ons ook zien |in die myriaden van levende wezens, die de wereld bewonen, van den reusachtigen olifant tot aan de rups, en van de rups tot het infusie diertje, dat wij slechts door het mi croscoop ontdekken. Wij zouden ze terugvinden in de ontelbare familiën der planten, van den ceder in de wouden tot de schimmelplant op het mos. Welk een menigte van trap pen tusschen de dieren onderling, tus- schen dieren en planten, tusschen planten en delfstoffen. Wat een liefde volle zorg in de instandhouding der zwakste soorten zelf, door den loop der eeuwen, te midden van zoovele oorzaken van vernietiging. lederen dag ziet men de reusachtige bouw werken van Egypte, de pyramiden, vergaan, maar de grasplanten, die te genwoordig de oevers van den Nijl omzoomen, zijn dezelfde als ten tijde der pharao's en dezelfde muskieten, die de bouwlieden der pyramiden kwelden, gonzen nu nog rondom die monumenten. Zou het na dat alles nog noodig zijn de werelden boven onze hoofden ter hulp te roepen, tegen den godloo chenaar te doen optreden wat de H. Schrift noemt het hemelsch heerleger", wier schitterende lichten en regelma tige bewegingen dag en nacht ons de wijsheid en macht van den liemel- schen heervoerder verkondigen? Wij richten standbeelden op voor een Kepler, een Copernicus, een Newton; wij prijzen als verheven geesten de wijzen, die een enkel geheim van die hemelsche slagorde ontdekt hebben, en de maker vtyi een zoo reusachtig en ingewikkeld systeem zou slechts het blinde toeval zijn? Hierop behoeft geen verder antwoord gegeven te wor den. Het atheïsme is niet in staat on& een bevredigend antwoord op de vraag naar onzen oorsprong te geven. Auteursrecht voorbehouden. Zondag, de h.h. Missen om half 7, 8, 9 uur en half 11. De Catechismus naar ge woonte. 's Avonds half 7 Lof met Lij densmeditatie. Maandag, half 11 plechtige Conventu- eele Mis van het Hoogw. Kapittel, 's Av. 7 uur Lof met Rozenhoedje voor de ge- loovige zielen. Vrijdagavond, 7 uur Kruisweg. Zaterdagavond, 7 uur, Rozenhoedje in de Maria-kapel. Zondag, de stille h.h. Missen te 7 uur en half 9,| met onderrichting, te half 11 de Hoogmis met predikatie. Te 2 ure de Catechismus. Ten half 7 het Lof van het H. en Onbevl. Hart van Maria voor de bekeering der zondaars, met het Re zenhoedje. Donderdag, 's Avonds half 8 de Meditatie over het Lijden des Heeren. Vrijdag, feest der Ze ren Smarten van de Allerh. Maagd, 'e avonds ten 7 uur oefening van den H. Kruisweg Zaterdag, kwart over 8 de h. Mis voor de beluering der zondaars in de kapei van het Miraculeuse Mariabeeld; ten 6 ure Lof vfin O. L Vrouw. Van 5 tot 10 ure gelegeuh id om te biechten. In deze week de h.h. Missen en de Catechismus op de gewone uren. Zondag, te half 7 ure en half 9 de gelezen h.h. Missen, te half 11 de Hoog mis. 's Namiddags te half 4 de Vespers. Maandag, ten 8 ure en half 9 de h.h. Missen voor Mej. Elisabeth Hermann geb. tfooisohuur als Lid der Broeder schap van den H. Kruisweg. Dinsdag, ten 8 ure gezongen li. Mis ter eere van den H. Antonius van Padua, waarna de gebeden der Broederschap, 's Av. te half 8 het Lof, waaronder de „Miserere" en Meditatie over het Lijden Onzes Heeren. Woensdag, ten 7 ure en half 8 de h.h. Missen voor Mej. de wed. Hendriks geb. Duin, als Lid der Broederschap van den H. Kruisweg. Ten 8 ure gezongen h. Mis voor de Leden der 8e Orde en algemeene H. Communie, 's Avonds ten 7 ure plech tige Vergadering en vernieuwing van Professie. Vrijdag, ten 8 ure gezongen Requiem- Mis en te half 9 gelezen h. Mis voor Mej. Catharina Maria Bosse geb. Ver- vooren, als Lid der 8e Orde van den H. Franciscus. 's Avonds ten 7 ure Lof en oefening van den H. Kruisweg. Zondag, De h. Missen te 7, 9 uie en half 11 uur de Hoogmis, 's Middags te 12 uur Catechismus. Te 3 ure Lof en Lij densmeditatie. Dinsdag, te 8 ure gez. h. Mis ter eere van den H. Antonius. 's Avonds te 7 ure Lof. Vrijdag, ten 8 ure gezongen h. Mis ter eere van het H. Hart. 's Avonds ten 7 uur Lof en oefening van den H. Kruis weg. Zaterdag, 's avonds van 5 tot half 10 gelegenheid om te biechten. De gebeden worden verzocht voor Mevr. M. v. Velsen geb. v. Velsen, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. Zondag, de h.h. Missen te half 6, 7 uur en half 9. en om half 11 de Hoogmis. Te 1 uur Catechismus. Te 7 uur Oefening van den H. Kruisweg. Maandag te half 8 Lof met Lijdens meditatie. Woensdag, te 8 uur gezongen Requiem voor de overledenen die op St. Barbara en St. Bavo begraven zijn. 's Avonds te 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdagavoml, half 8 Lof en predi katie voor de leden van don levenden Rozenkrans. Vrijdagavond te 7 uur Lof ter eere van het H. Lijden des Heeren. Door de week is de eerste H. Mis alleen des Zaterdags om half 8. Op de overige dagen behalve Woens dag, om 7 uur. De andere h.h. Missen zijn te 8 uur ,half 9 en 9 uur. Broederschap van den Levenden Rozenkrans. Donderdagavond, om half 8 Lof en pre dikatie voor de Leden van den levenden Rozenkrans. De geloovigen worden er aan herinnerd dat het handboekje, waaruit gezongen wordt, tegen den geringen prijs van 4 cents verkrijgbaar is bij den heer van Maanerïj koster van de Onze Lieve Vrouwe Rozenkranskerk. Aartsbroederschap der H. Familie. Zondag, feestdag van de zalige Juliana van Cornillon, te verdienen volle aflaat voor alle leden. Des namiddags te half 5 wekelijksche vergadering waaronder Vasten-predikatie. Na de vergadering zal de Psalm „De Profundis" worden gezongen voor de ziel van zaliger Willem Bouman, lid der 20e afdeeling. Woensdag, 8 April, des avonds te half 9, vergadering der leden van liet zang koor der Aartsbroederschap van de H. Familie in het gebouw der St Vincen- tius-vereeniging. (Ingang Zoetestraat.) Vrijdag, feestdag van O. L. Vrouw van Smarten, te verdienen volle aflaat voor alle leden. lederen Zondag van 44Vj uur bestaat er gelegenheid om opgenomen te worden in de Aartsbroederschap der H. Familie. Mannen en jongelingen hebben altijd vrijen toegang tot de vergaderingen. Zondag, de h.h. Missen om half 6, 7 en 9 uur, te half 11 de Hoogmis. Om 8 uur Lof met Lijdensmeditatie. Dinsdag, 's avonds' om half 8 Lof ter eere van den H. Antonius. Donderdof), om 9 uur h. Mis voor de leden der Broederschap van O. L. Vrouw van Altijdd. Bijstand, 's Avonds om half 8 Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Zondag. Heden de h.h. Missen 7 uur, en half 9, de Hoogmis te lialf 11. Ónder de h.h. Missen predikatie. Dezen namid dag 2 uur de Catechismus, 7 uur het Lof en Lijdensmeditatie. Dinsdagavond half 8 Lof ter eere van den H. Antonius. Donderdagavond, half 8 Lof ter eere vaa liet H. Sacrament. Vrijdagavond half 8 Kruisweg-oefening. Zaterdagmiddag va» 49 uur gelegen heid om te biechten. Gedurende deze week dagelijks de Ca techismus. De h.h. Missen ten half 8 en 9 uur. Zondag, 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoog mis, vóór de Hoogmis Catechismus. Des avonds ten 7 usr Lof en Lijdeiisme«h- tatie. Vrijdag, ten 9 uur gezongen h. Mis. Des avonds te» 7 uw Kruiswegoefening »n daarna i»*f. Dinsdag, en volgende dagen ten liaif 12 Catechismus. Zaterdag, gelegenheid om te biechten als gewoonlijk. Zondag, de h.h. Missen 7 en half 9 uur, ten half 11 de Hoogmis, 's Nam. ten 5 uur plechtig Lof en Lijdensmeditatie. Vrijdag, 8 uur, gezongen h. Mis ter eere van 's Heeren Lijden, 's Avonds 7 uur oefening van den H. Kruisweg. Zaterdagavond 7 uur Marialof met Ro zenhoedje en Litanie. De gebeden worden verzocht voor Maria Hoek van den Houtrakpolder, en Joannes Weezenbeek, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en voor Joannes Visser, die in den Heer is overleden. Zondag, de h.h. Missen 7 en 10 uur 's nam. 5 uur Lof met Lijdensmeditatie, Vrijdag, 's avonds 7 uur, oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag, 's avonds 7 uur Marialof met Rozenhoedje en Litanie. Zondag, om half 8 de Vroegmis, om 18 uur de Hoogmis, om 3 uur Lof en Me ditatie. Maandag, de h. Mis voor Alex. Povel. Vrijdag, feest van O. L. Vrouw van Zeven Smarten, 's Avonds 7 uur Kruis weg. A.s. Zondag begin der Paaschtijd. Dagelijks voor en na de h. Mis, Za terdag geheel den dag gelegenheid oai te biechten. Door de week de h. Mis om kwart over S Zondag, de h.h. Missen te 7 uur, halï 9 en de Hoogmis ten 10 uur. Ten 4 uur Meditatie over liet Lijden des Heeren. Vrijdag, 's avonds ten 7 uur de oefe ning van den H. Kruisweg. Zaterdag, 's avonds ten 7 uur Lof. Gedurende de week zijn de h.h. Missen ten 7 uur en half 9. Zondag, Heden Passiezondag. Half 8, Louise Keachner en beide ouders, 10 uur, Geestelijk en tijd. weizijn der parochie. Na den middag 3 uur Lof, Miserere en Meditatie. Catechismus volgens gewoonte. Maandag, Joanoes Barnhoorn, als lid der Kev. Processie. Dinsdag, Mej. Joanna van Nicuwen- hoven. Woensdag, Mej. Maria Blom geb. Huij- bers. Donderdag, Jacoba van Schagen. 's Av. 7 uur Lof. Vrijdag, Feestdag van de Zeven Smar ten der Allerh. Maagd Maria. Ten 8 uur h. Mis tot Geestelijk en tijdelijk welzijn eener familie, 's Avonds ten 7 uur Kruisweg-oefening. Zaterdag, Maria van Boven. Van 5 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. Zondag, 7 uur Vroegmis, 10 uur Hseg- mis, half 1 Catechismus, 's avonds MÜf 7 Meditatie. Dinsdag, half 9 de h. Mis en 's avonds ten 7 uur het Lof ter eere van den H. Antonius. Vrijdag, 's avonds 7 uur Kruiswegoe fening. Zaterdag, van 5—8 uur gelegenheid óm te biechten. Door de week de h. Mis om half 9. lederen dag Catechismus, 's morgens om half 8. Zondag, half 8 Willem Berkhout, half 10, Gemeente, 2 uur de Vespers, 'sav. 7 uur Lof met meditatie. Maandag, half 9, Jaardienst voor An tonius Conelisse Cornelisz. 9 uur, Maal tje Schee <-n Nicolaas Meijne. Dinsdag, half 9, Arie Bakkum en Cor nelia Groen, 9 uur, Maartje Blankert hvr. van Ilerm. Cornelisse. Woensdag, half 9, Cornells Willem Smit, 9 uur, Cornelia Rijs huisvr. van Engel Bakkum. Donderdag, half 9, Catharina Leeuw hvr. van Cornells Verduin, 9 uur, gezon gen h. Mis ter eere van het Allerh. Sa crament. Vrijdag, half 9, Mijntje Kuijs hvr. van Herm. Terra, 9 uur, voor de leden van den levenden Rozenkrans, 's Avonds 7 uur oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag, half 9, D.rk Brantjes en Boor tje Bakkum, 9 uur, Basilius Zonjée en Ciasina Melker. De gebeden worden verzocht voor Jachba Bergmeijer wed. van Jan Rijs, die met de laatste H. Sacramenten dei- Stervenden is voorzien. Zondag, half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis, 2 uur Catechismus, 3 uur Lof met Lijdensmeditatie. Maandag, en volgende dagen der week te kwart over 8 h. Mis. Vrijdag, 's avonds 7 uur oefening van den il. Kruisweg. Zaterdagmiddag, van 4—3 uur gelegen heid om te biechten. Be gebeden worden verzocht voor Elisabeth van StratenZoet Leonardos van der Linden, Joanna Maria Voert, Wilhelmina Wensveon geb. Willemse, Agatha Maria Witteman, en Nicolaas Stokman, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en voor Hubertus Heemskerk, die in den Heer is overleden. Zondag, Passie-Zondag, ten half 8 de Vroegmis en ten 10 uur de Hoogmis. Des middags ten half 2 Catechismus, te* half 3 Meditatie. Maandag en volgende dagen de h.h. Missen ten 8 uur en half 9. Woensdag en Zaterdag, ten half 12 de Catechismus. Zondag, ten 7 ure en half 9 de gelezen h.h. Missen met onderric hting, te 10 uur de Hoogmis met predikatie, te half 2 Catechismus, te half 3 de Vespers, waar onder de Rozenkrans zal gebeden wordea. 's Av. te 7 ure Lof en Lijdensmeditatie. Maandag, slechts twee h.h. Missen te half 8 en half 9. Vrijdagavond te 7 ure Lof en oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag, 's morgens onder en na de h.h. Missen tot 11 ure en 's namiddags van 3 ure af gelegenheid om te biechten, 's avonds te 7 ure Lof, waaronder de Ro zenkrans zal gebeden worden. Zondag, 7 uur stille h. Mis met onder richting, 10 uur Hoogmis met predikatie, 's Namiddags 2 uur Lof en Lijdensme ditatie. Maandag, 9 uur, gezongen Jaargetijde voor Maria Anna Verhagen wed. van den heer Franci cus van Collenburg. Donderdag, half 9, gezongen Jaargetijde voor Jacobus Adrianus Pennings. Vrijdag, na de h. Mis van half 9, oefe ning van den H. Kruisweg. De gebeden worden verzocht voor Joanna v. Dam, wed. Willem Broekhof, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. Kerk v.d. H. Franciscus van Sales. Zondag, 7 uur, de Vroegmis, te 9 uur, Catechismus, 10 uur Hoogmis, 's Avonds 6 uur .Lijdensmeditatie Dinsdag, half 9 gezongen h. Mis ter eere van den H. Antonius. Vrijdag, na de h. Mis de oefening vaa den H. Kruisweg. Zaterdagmiddag van 48 uur gelegen heid om te biechten. In de week de h. Mis ten half 9, ten 9 uur Catechismus. De gebeden worden verzocht voor Maria Buis, geb. Beijnsdorp, Wed. Anna v. D orn, geb. Smit. Joannes van Renswoe, en Anna Meijer geb. Commandeur, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en voor Henricus Gerritsen, die in den Heer is overleden. Zondag, 7 uur, Joannes Tesselaar, uur Parochie. Half 3 Lof en Lijdensme ditatie. Maandag 8 uur, overl. fam. Spigt, half 9, Karei van Brienen. Dinsdag, 8 uur, Dvmphna Stasse geb. Rubbers, half 9, tot zekere intentie. Woensdag, 8 uur, Michael Jansen, half 9, Nicolaas Dankelman en overl. fam. Donderdag, 8 uur, Ciasina van Smore*- burg hvr. Joannes Bontje, half 9, Adrian» Hack hvr. Joannes Bus. Vrijdag, 8 uur, wed. Ran geb. Marga- retha Kuiper, half 9, Joannes Henricus Jansen, 9 uur oefening v. d. II. Kruisweg. Zaterdag, 8 uur, Z.Eerw Heer Joannes Steenvoorden, half 9 Nicolaas Dankel man en overl. familie. De gebeden worden verzocht voor Michael Jansen, en Willem van Duuren, die in den Heer zijn overleden. De Kerkberichten, die te Iaat in kwamen voor dit nummer, zijn op genomen in de NIEUWE HAAR- LEMSCHE COURANT van heden. De R. K. Vereenigingen van Haar lem en Omstreken vinden in deze rubriek gelegenheid om KORTE (ook huishoude lijke) mededeelingen, agenda's enz. bekend, te maken. NedertancJscho R.K.. Volksbond. Afdeeling Haarlem. Bondagebouw, Smedestraat 23 (St.Ba.vo). Zondag 5 April, kwart voor 1 Bakkers- gilde „St. Hubrecht". Maandag 6 April, 8 uur Gemeentewerk lieden. Half 9 Ondersteuningsfonds. Dinsdag 7 April, half 9 uur, Bloemist en Tuiudersgilde St. Elisabeth. Woensdag 8 April, half 9 uur Bestuurs vergadering Iloatbewerkersgilde St. Jo seph, half 9 Bestuursvergadering Bouw- vereeniging, 9 uur repetitie Zangverseni- gi®£-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 10