Laatste nieuws. Uit den Omtrek. STADSNIEUWS. Amsterdamsche Beurs. VAN ELDERS. Verkoopingen. dacht Z. K. H. liet zich van verschil lende détails nadere inlich tic gen geven. Vervolgens werden van Prins Hendrik in uniform van vice-admiraal drie onnamen gemaakt, welke de heer van Wagoning in de donkere kamer van het Paleis, behoorende tut hetphoto- graphisch atelier van H. M. de Ko ningin, binnen één uur tijd kon ont wikkelen en afwerken. De opnamen waren bijzonder ge- Blaagd en droegen zeer de goedkeuring van Z. K. H. weg. De foto's werden den Prins aangeboden, die er zoo z-er mee ingenomen was, dat Hij ze direct aan H. M. de Koningin toonde, die op Haar beurt Hare groote tevre denheid betuigde met het door ka pitein Van Wagening behaalde resul taat. De nieuwe president van de Rekenkamer. De Haagsche correspondent van de „L. Crt." verneemt, dat het zoo goed als zeker is, dat mr. T. P. Mackay, thans lid, jbr. Lohman in het presi dium der Rekenkamer zal opvolgen. Gemengde Berichten. Een politie-agent aange vallen. Een rib gebroken. Maandagavond hebben eenige bel hamels den politieagent B. Kuiken te Leiden, terwijl hij op de Haar lemmerstraat surveilleerde en twee jongemenschen die luidruchtig wa ren tot stilte aanmaande, aangeval len en overmand. De man kreeg bij deze worsteling ernstige verwon dingen en zelfs werd een rib gebro ken. Dr. Kruimel, die nadat K. door andere politie-agenten was ontzet, hem onderzocht, verzocht onmiddel lijk opneming in het Akademisch Ziekenhuis. Twee der belhamels werden in verzekerde bewaring ge nomen. Groote brand. Bijna't kind verbrand. Gistervoormiddag ontstond brand ten huize van den staju.ou<-er öpoor aan den Stations weg te Bussum. Het perceel brandde geixoei uit. tiet eenige kind van den heer Spoor, die zelf bij het ontstaan afwezig was, evenals zijne echtge- noote, werd hoewel met moeite, nog gered door den eierboer Staling uit Nijkerk. Ook de paarden en rijtuigen konden tijdig in veiligheid gebracht worden. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het gloeiend worden van de kachelpijp. Alles was ver zekerd^ beu brutaal stukje. Bij den heer L. Brasser, Wittenburger- gracht 27, te Amsterdam, handelaar in goud en zilver, heeft men gister morgen kans gezien een doos gevuld met gouden ringen van de toonbank weg te nemen. De diefstal moet gepleegd zij n gis termorgen .tusschen 8 uur en half negen, toen de winkel reeds geopend was. De bewoners waren allen aan wezig, hebben echter niets verdachts vernomen. De bak met ringen, die op de toonbank stond en die door de dief of dieven meegenomen werd, bevatte een waarde van 4 a 500 gulden. Van de daders is nog geen spoor ontdekt. *Personalia. Tot lid van het Bestuur van den Poelpolder is gekozen de heer J. W. v. d. Berg, alhier, (vacature Jansen), terwijl de heer N. van Loon aan de Zomer- vaart, al3 zoodanig werd herkozen. N o g steeds levensge vaarlijk. De toestand van den man. die 11. Zondag het gemelde ongeluk bekwam met een motorrij wiel, is nog steeds levensgevaarlijk. Hij is opgenomen in het Binnengast huis te Amsterdam. Tentoonstelling van duin planten enz. DeafckelingBloemen daal e. o. der Ned. Natuurhistorische vereeciging, voorzitter de heer Jac. P. Tnijsse en le secretaris de heer M. Vrij, stelt zich voor in den loop van de maand Juni a s. een tentoon stelling te houden van duinplanten en van wetenswaardigheden, de duin flora betreffende. Het doel van deze tentoonstelling zal voornamelijk zijn een zoo juist mogelijk denkbeeld te geven van den tegenwoordigen staat van den plantengroei der duiner. Voor inzending komen in aanmerking zoowel levende planten als geconser veerd materiaal, benevens teekenin- gen, graphische voorstellingen, kaarten profielen en documenten. Burg. Stand. Bevallen: C. L. Levenkamp-Planten, z. Overleden: W. Cars, 41 j. VELSEN. Overzicht der Raadsvergadering. Gisterenmiddag kwamen Velsen's raadsleden weder bijeen, de heeren Vermeulen, Boekei en Falk waren afwezig. Het J_ lezen der notulen vorderde ruim een uur. Alle in de vorige vergadering gehouden poli tieke betoogen waren letterlijk neer geschreven. Dat is nu alles g<^d en wel, doch schrikkelijk vervelend, dit thans voor de tweede maal nog eens te hooren. 'tls zonde van den kostb'ren tijd en waartoe dient het. Dit neemt niet weg, dat 't woord van dank door den Voor zitter aan den secretaris gebracht voor het accurate opmaken wel ver diend was. Doch, wij vragen het nog maals, waarom legt men die notu len niet ter inzage? In deze vergadering moest de stemming plaats hebben over de voorstellen, in zake de onderwijzers jaarwedden, waarover de stemmen den 31en Maart j.l. staakten. Door de heeren Vermeulen en Brok was voorgesteld 't hoofd van School A (m. u. 1. o.) toe te kennen een jaarwedde van 1200 met 4 verhoogingen van 4, 8, 12 en 16 jarigen dienst als school hoofd, telkens van 75, benevens 100 voor iedere verplichte hoofi- acte. Verder wilden zij de periodieke verhoogingen der schoolhoofden la ten ingaan na 4, 8, 12 en 16-jarigen dienst als schoolhoofd. Deze beide voorstellen werden ver worpen en die van B. en AV. aan genomen. Het hoofd van School A zal genieten 1400 jaarwedde met verhoogingen van 75 na 5, 10, 15 en 20-jarigen dienst als onderwijzer. Van enkele schoolhoofden was een verzoek ingekomen de voorstellen- Vermeulen-Brok niet aan te nemen, doch hierover mocht niet gediscussi eerd worden. Hierna werd den Raad aangebo den 't verslag, opgemaakt inge v. art. 52 der AVonin g- wet. Dit verslag zal den leden ter le zing worden toegezonden en op de Secretarie ter inzage voor 't publiek gedeponeerd. A'ervolgens werd vastgesteld de rekening van 't gemeent. pensioenfonds over 1907, ontvangen was 1716.545, uitgegeven 1551.79, batig saldo ƒ164.755. De rekening werd vastge steld. Zij zal ook ter inzage wor den gelegd. Zooals wij de vorige maal gemeld hebben, had J. Wichman te IJmui- den een klacht aangeheven omtrent den toestand van 't Koningsplein. De V o o r z. zeids levendig de ge grondheid der klacht te gevoelen. De Raad stelde haar in handen van B. en AA'l ter afdoening, die zullen trachten zooveel mogelijk verlich ting aan te brengen. De bewoners der Duivelsl&an te Santpoort krijgen ook hun zin. De leelijke naam der laan zal ver dwijnen. De laan heet n.l. ook Driin- weg en deze zal in 't vervolg de' officieele benaming zijn. AVeer moest de benoeming plaats hebben van een lid van het schaal- armbestuur, daar de in de vorige vergadering benoemde had bedankt. Thans werd benoemd de heer L. Broeze. op voordracht van 't schaal- armbestuur, dat een aanbeveling van 2 personen had ingediend. Aan het slot bracht de heer Net scher ter sprake de mogelijkheid dei oprichting eener R. H. B. School in de gemeente. Zou dit denkbeeld sympathie in den Raad vinden In 't gebouw, waar de Raad thans vergadert, is reeds de eerste stap gezet voor 't Middelbaar Onderwijs. Verder be staat in de gemeente geen enkele inrichting voor Middelbaar Onder wijs. Te Haarlem is de H. B. S. over bevolkt. Dit komt hoofdzakelijk door de forensen. Het stichten van een R. H. B. School in Haarlem is door 't Rijk geweigerd. Haarlem zal dus of wel een 2e H. B. S. moeten bouwen of wel den toevloed van buiten gaan temperen. In heel Kennemerland tusschen Alkmaar en Haarlem is geen R. H. B. S. Een prachtig punt voor een R. H. B. S. zou zijn bij 't station te Vel sen. Die school zouden dan kunnen bezoeken kinderen uit Velsen, Santpoort, Bloemendaal, Velseroord, IJmuiden, Beverwijk, W ij k aan Zee enz. Bij de beoordeeling moet men niet letten op de kinderen, dis nu de H. B. S. van Haarlem bezoeken, want het bezoeken der school te Haarlem gaat met veel moeilijkhe den en kosten gepaard. Is de school vlak in de huurt dan zijn die be zwaren veelal opgeheven. Het is nu 't oogenblik, dat Vel- sen zich actief moet toonen, dat de autoriteiten moeten gepolst worden. Voor Velsen zou een vestiging van groot belang wezen. De Voorzitter wees er op dat 't onderwerp vreemd was aan de orde van den dag. De vergadering werd daarom ook gesloten en in besloten verga dering werd er nader over gespro ken. Natuurlijk algemeene sympathie. Moge tot behoud eener goede orga nisatie onder Beverwijk's Katholieken de candidaat der R K. kiesvereeni ging, mét overgroote meerderheid ge kozen worden. Overzicht der Raadsvergadering. Sinds de notulen van den Heem- steedschen Raad gedrukt worden, alsmede de praeadviezen, rapporten en ontwerp-besluiten, loopen de raadsvergaderingen vlot van stapel. Het wordt den raadsleden als gesne den koek voorgezet. Ook wij kunnen de verslagen zeer bekorten, sinds de voorstellen vooraf in ons blad komen. Dat is èn voor den Raad èn voor 't publiek het prettigst. Gisterenavond was de heer Peper- korn afwezig. Allereerst kwam in behandeling 't verzoek L. A. V o s s e om schadevergoeding, op wiens wo ning in den rijmtijd een zware tak was neergevallen en eenige ruiten: had vernield ter waarde van 7.50. Ongenegen was de Raad niet om die 7.50 te geven, doch men wilde geen praeeedent stellen. En B. en Wj. stelden dan ook voor 't. geld te geven onder de uitdrukkelijke ver zekering, dat de gemeente niet ver plicht is te betalen, daar het hier is een kwestie van overmacht. Een amendementv. Meeuwen om een gedeelte te vergoeden werd met 46 st. verworpen en 't voorstel van B. en W- aangenomen. Waar de publiciteit toch niet goed voor is De plannen van B. en AV. om 't GRASGEAAJAS langs de bermen aan een tweetal personen voor 5 jaar te verhuren, waren dooi' ons gepubliceerd. Dat had iemand gelezen, had ook zin in 't grasgewas, ging naar den heer v. d. Berg en zei meer te willen geven. Dat was een oude pachter. Waarop B. en AV, dadelijk 't voor stel goedkeurden van den heer Crommelin, om dan bij openbare inschrijving te verhuren. Hetgeen nu geschieden zal. Goedgekeurd werd ook de aanleg der straat door de N. V. „Bosch eii Vaart" aan de Zuidzijde van 't Oranjcplein in aansluiting met de bestaande be strating aan; dat plein en van de Zomerluststraat, De vereeniging tot verfraaiing v. Heemstede en Bennebroek, verzocht den Raad verdere bestrating- van den Voorweg, van de smederij van Hirdes tot den Driesprong. Daar weldra de gas- en waterlei dingsbuizen zullen moeten gelegd worden, adviseerden B. en AV. 't adres aan te houden, totdat die wer ken zullen geschied zijn en de Raad vereenigde zich daarmede. Hierna werd een 1 ij s t van benoembaren tot lid en plaatsvervangend lid van het stembureau in het tweede stern- district, vastgesteld. Hierop .komen voor de heerenR. A. M. Grippe- iing, AV- AV. Hopperus Buma. ,P. Kuiper, G. H. v. Meer, H. P. Men- singa, J. Preijde, Joh. Ruijs en Jhr. R. AV:. P. Fr. von Mühlen. De benoemden hebben verklaard een eventueele benoeming te zullen aanvaarden. Ook werd zonder discussie beslo ten tot intrekking van 't verzoek van 10 Juni 1905 om gasbuizen te mogen leggen in aan Haarlem toe behoorende wegen onder Heemstede. Door den Voorzitter werd nog medegedeeld dat hij de kasopname alles in' orde was bevonden; dat was ingekomen 't verslag van dr. Colenbrander, en een verzoek om concessie en sibsidie van den heer P. Kuiper voor deni aanleg van een paardentram. Aan Mevr. v. Westdorp, te Haar lem, die op een hoekterrein in 't AVesterhoutpark gaat bouwen, werd afwijking der bouwverordening toe gestaan. Bij de rondvraag vroeg de heer v. d. Berg verbete ring der Glipper- en Bleekersvaart. Verder ,dat bij het aankoopen van plantsoen, hoornen, enz. de inwoners niet zullen gepasseerd worden. De heer Hoeker vroeg bestra ting tusschen de tramrails in den Voorweg. HXLLSGOM. E e n coöperatieve brood bakker ij. Door de Bloemist- knechtswerklieden vereen. „Flora", alhier, zijn circulaires gezonden om te geraken tot ©en coöp. Broodbak kerij. E e n vlet mest gezonken. Gistermiddag is in de Langesloot bij de Haspelbrug een vlet met mest gezonken, doordat de schipper het vaartuig te diep had opgeladen. Men is druk aan het werk met lich ten. LISSE. Bloembollenveiling. Gister avond was een groot aantal bloem bollenkweekers bijeen in het café van de heer C. van Leeuwen te Lisser broek, ter bespreking van het houden van één of meer groene veilingen. Besloten werd voorloopig ééne vei ling te houden waarvoor door de aan wezige kweekers 2332 bedden werden opgegeven. Een voorstel tot het aanstellen van 3 directeuren in plaats van 2, werd verworpen, en werden als zoodanig aangesteld de heeren H. Baden en D. van der Voort, beiden te Sassen- heim. Burg. Stand. Geboren: J., z. v. P. van Dijk K. Kok. P„ z. v. A. Schaek-J. Duym. M. S., d. v. M. de Zwart-A. W. van Ruiten. Overleden: G. B„ echtg. v. H. van Drongelen, 57 j. K. A. Noort, 4. m. Naar Sassenheim endebloem- bollenvelden. Eindelijk lente 1 Ein delijk bloemen! Maar nu is bet ook deze we ;k en vooral met de Paasch- dagen schitterend mooi. In en om en bij ons lief dorp prijken de hyacin tben en narcissen met hare heerlijk ste kleuren. En de drukte zal dan ook niet uitblijven. De voortrekkers van de duizenden die jaarlijks hier de bloemen komen bewonderen, zijn reeds poolshoogte wezen nemen. Wie niet vechten wil om een plaatsje in de tram, wie geen gevaar wil loopen te blijven staan, spore door tot het sta tion Piet Gijzenbrug. Vandaar wandelt men tusschen de bloem bollen velden door, in een kort poosje langs een mooien weg, de ruïne van het Slot Teilingen voorbij, naar Sassenheim. In het dorp zijn op aanvrage kos teloos kaarten te bekomen, die gratis toegang geven tot de bloemenvelden van eene der grootste firma's. Wie naar Sassenheim komt, zal zich stellig zijn reisje niet beklagen. De omnibus te water. Al len te water, doch gered. Dinsdagavond geraakte de wagen omnibusdienst Hoofddorp—Heem stede nabij den Spieringweg' in de Kruisvaart., doordien het paard schrok voor een plasje op den weg. De koetsier en 6 inzittende passa giers, alle dames, (een heer was tij dig afgesprongen) geraakte van den hoogen kant te water, waarbij het rijtuig omsloeg, zoodat het moeilijk viel de reizigers uit hun benardj positie te verlossen ,een paar dames waren nog eenig-szins gekwetst, ver der allen een nat pak. Zij werden bij aldaar wonende menschen liefde rijk opgenomen en van drooge kloe ren voorzien. Het rijtuig is nog al gehavend, het paard bekwam geen letsel. Nadat, door den ondernemer dei omnibusdienst andere rijtuigen waren aangevoerd, konden de zeer verschrokken passagiers hun reis vervolgen. Zoo de schrik geen na- deelige gevolgen zal hebben, is een en ander nog tamelijk goed afge- loopen. Ernstige verwondingen. Een diepe wonde. Bij een vechtpartij werd zekere C. V. alhier, een diepe wond aan het hoofd toegebracht, zoo- iat hij door een dokter moest ver bonden worden. De politie kwam er tan te pas en maakte tegen den dader P. J. proces-verbaal op. Een uitstapje. Door de Wiel rijdersvereeniging „de Zwaluw" U Nieuw-Vennep zal op 2en Paaschdag een groote vereenigingstocht worden gehouden naar Gouda. Mishandeling. Door den arbei der B. is bij de politie aangifte ge daan van mishandeling door zijn ge wezen patroon D„ dien hij om ach terstallig arbeidsloon vroeg. Jacli to ver treding. AVegens het jagen in gesloten jachttijd en zonder akte of vergunning, is door de politie proces-verbaal opgemaakt tegen J. v. d. M. te Nieuw-A'ennep. Burg. Stand. Bevallen: A. van •Ier Fiier-Van den Heuvel, z. Een Rijks Hoogere Burgerschool voor Kennemerland. Zooals meu weet bezoeken zeer veel jongelui van buiten onze Haarlemsche tl. B. S. Men heefteen nieuwe gebouwd, doch ook die bleek reeds vóór de ingebruik neming te klein. De Raad van Haarlem verzocht toen den Minister van Binnenlandsche Za keu hier een Rijks H. B. S. te vesti gen. Maar de. Minister wil daar niet aan. YVat zal Haarlem nu doen? Een 2e H. B. S. bouwen, doch dan misschien de schoolgelden verhoogenï Of zal Haarlem ook bij 't Middel baar onderwijs handtien zooals bij 't Lager Onderwijs, de buiten-leerlingen eenvoudig verwijderen? (Men herin nere zich ons uitvoerig artikel over de verwijdering der Schoterkinderen)? Deze stand van zaken bracht den heer Netscher, wethouder van Velsen, op 't idee: Wat de Regeering niet wil geven aan Haarlem, wil zij mogelijk wel geven aan de streek tusschen Haarlemsen Alkmaar, aan Kennemer land, die geheel van Middelbaar on derwijs verstoken is. Voor vele ouders is het zenden van hun kinderen naar de H. B. S. te Haarlem of Alkmaar een bezwaar, moreel en Snantieel. Krijgt Kennemerland een H. B. S., dan lijkt dit bezwaar opgeheven. De aangewezen plaats is dan volgens den heer Netscher, nabij 't station Velsen, 't centrum der plaatsen Vel sen, Velseroord, IJmuiden, Beverwijk, Wijk a. Zee, Uitgeest, Santpoort, Bloe mendaal, enz. In de geheime zitting van den Vel ser Raad is eympathie betuigd met 't plan des Wethouders van onderwijs en de gemeente zal de nooaige stappen doen. Op welke wijze zal dit geschieden? Naar onze meening kan dit niet anders dan dat Velsen de bemiddeling >al inroepen van den districtsafgevaar digde ter Tweede Kamer, den heer Passtoors. Zou die in deze door den heer Net scher gepasseerd worden en het ligt wel eenigszins in zijn lijn 1 dan zou de heer N. gevaarlijk spel spelen en de kans voor 't welslagen der po gingen zeer verkleinen. Wij hopen, dat dit niet gebeuren zal, doch de Velser-pont-motie, waarin de naam van den heer Passtoors ook zoo handig is weggemoffeld, deed ons vreezen. En daarom beter vooraf gewaar schuwd, dan wanneer het te laat isl Personalia. Tot schrijver aan het „Rijks-Ar chief in Noord-Holland is benoemd de heer G. van Es. Gymnastiek- en Schermver- e e n. „Co n c o r d i a". Deze vereeniging hield Maandagavond haar 2'2ste jaar lij ksche ledenvergadering. In 't jaarverslag werden gememo reerd het groote gymnastiekfeest in Juli 1907, op initiatief van „Concordia" gehouden, de jaarlijksche uitvoering in Nov. 1907, het deelnemen aan de groote gymnastiek- en schermuit- voering voor het Lighalfonds op 31 Maart jl. enz. Van de 160 leden, zijn er 130 werkende. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de finan- cieele toestand der A7ereeniging bevre digend kan genoemd worden. Besloten werd in de tweede helft van Mei a.s. een wandeltocht te organiseeren in het Gooiland, waaraan alle leden der hoofd- en scherm afd. kunnen deelnemen. Op voorstel van den voorzitter werd in beginsel besloten in den a.s. zomer een buitenfeeest te organiseeren, waar aan door alle ledtn van „Concordia," alsmede door kunstl. leden en ouders kan worden deelgenomen. De plannen hiervoor zijn bij het bestuur in be werking en zuilen ter gelegener tijd worden bekend gemaakt. Het aftredende bestuur werd in zijn geheel herkozen en bestaat voor 1908 1919 weder uit de heeren D. J. Kroes, voorzitter, Z. Groet, secretaris, N. v. cl Putten, penningmeester, D. Zonneveld en 0. Lichteveld, commissarissen.. Postduiven. Zondag 12 April jl. hield de Postduiven vereeniging de „Snelpost" hare eerste onderlinge wedvlucht van AVarmond. De 5 prijzen werden achtereenvol gens behaald in de poule A 10 cent door: W. Hoorn, H. AVijtksmp, A. de Boer, J. Lasschuit en H. Wijtkamp. De duiven werden om buurstads- tijd in vrijheid gesteld. Professionals ophetH. F.C, terrein. 3 Mei a.s. zal op het H. F. C. terrein aan de Spanjaardslaan een hoogst belangrijke voetbalontmoe ting plaats vinden en wel tusschen twee professional vereenigingen der lste klasse Engelsche competitie. Waarschijnlijk zal deze wedstrijd tusschen Chelsea en Evertor. gestre den worden. Ken n'e mer Electriciteit- Maat schap pij. Aangesloten aan .le kabelnetten der Elextrisehe Cen traal-stations: uit. Maart1908 22846 lampen (waaronder 154 P. K. in mo toren); uit. Maart 1907 19119 lampen (waaronder 92,3 P. K. in motoren). Onze Industrie. Bij B. en W. zijn de volgende verzoeken ingekomen met 'toog op Ale Hinderwet: A. Bos tot oprichting eener smederij in 't perceel aan de Nieuwe Kruis straat 9, van C. Mieuis tot oprichting eener timmermanswerkplaats in 't perceel aan de Gasthuisstr. 7. Terwijl aan M. Schoolmeester en Zoon vergunning is verleend tot op richting van een inrichting tot het vervaardigen van confectiegoederen in 't perceel aan de Parklaan 30 c. Echtelijke liefde. De vrouw op de vlucht. Gisterenmiddag tus schen 1 en half twee uur had er een huiselijke twist plaats in de Lange Heerenstraat tusschen de echtelieden K., welke twist zóó hoog liep, dat zij handgemeen werden en de vrouw op straat vluchtte. Door de politie, die inmiddels ver scheen, werd de man tot kalmte gebracht. Een en ander bracht een groote menigte nieuwsgierigen bijeen. Oud, maar nog dartel. Gis terenavond, omstreeks 9 uur geraakte de paardetram op den hoek Stations plein en Kruisweg uit de rails. Met vereende krachten werd zij weder in de rails teruggebracht, zood it zij met eenige vertraging haar rit weer kon vervolgen. De musicus in de nor. Gis terenavond omstreeks 8 uur werd de Sothastraat in het Schoterkwartier in opschudding gebracht door een be schonken straatmuzikant, die daar op den laten avond schoone klanken wist te ontlokken aan zijn cornet piston. A an belangstelling van het publiek, voornamelijk der jeugd ont brak het niet. Onze muzikant had vergunning ge had op den dag te spelen en had toen zijn opgehaalde centjes in jenever omgezet en herbaalde dit des avonds weer, totdat de politie er bij te pas kwam en sinjeur overbracht voor zijn eigen veiligheid naar het arres tantenlokaal in het raadhuis. 387e Staatsloterij. Trekking van Dinsdag 14 April. Hooge prijzen: No. 2854 f20,000. 5398 fóOOO. 16266 flOOO. Nos. 1212, 1879 11787, 20836 ieder flOO. 2e klasse le lijst: 5554 m.z. 5584. 14388 m.z. 15388. Donderdag, 16 April. Gebouw St. Bavo. R K. Volksbond n.m. 8V2 uur Rederijks- kamer. Politierapport. Gevonden: een retieule, een gou den broche, twee toegansbewijzen voor eene openbare vermakelijkheid, een schooltasch waarin leerboeken enz., een werkkiel, een porteinonnaie, een 1/20 lot der staatsloterij, een tax- hond, een stukje compositiepijp, een dameshorloge met ketting, een jon gensjas, een hondje, een leesboek. Bevallen: 11 April. M. B. Hoo- ning-Bouchaert z. 12 April. P. J. Groeneveld-Hallo z. Cl. Burggraeve- Treuren z. J. M. Hirs-Blok d. 13 April. E. A. M. Visser-Louweren- burg z. 14 April. J. Lazones-Ver hoeven d. C. J. Jacobs-Koster z. Overleden: 13 April. N. Ver meulen 60 j. Jansstraat. J. F. Groeneveld 73 j. Smedestraat. E. van Hemert 80 j. Groote Houtstr. 14 April. A. Stam-Bisschop 60 j. Rozemarijnsteeg. J. Bouman 64 j. i Oranjeboomstr. Medegedeeld door H.. O. ToaBfiiiOH en 0''' 14 April Pauth. Pac73}/t Common Marine. 7^2 Pref. pref. 19 Comm. Steel 335/8 Topeka 76 2e pref. Mexican. 37 Common Kansas. 23 Pref. 52"/s Common Wabash 105/g Union1267/8 Southern R&ils 14 Oar Foundry82% Common Erie 17'/i6 Missouri 25 Rock IslandI6V4 Ontario32% Denver20 Kon. Petroleum .278 Common Peru 3 Pref. Peru82% Domimca Amalg. Copp57 Great Cobur25 Rusland Hope773 4 Consols 70 V Amer. markt kalm. Russen stil. Petroleummakl prijshoudend. Tabaksmarkt ongeanimeerd. Mijnwaarden vast' Geld 4 pet. I echtszaken. 7 Wrist 7% 1 S'-5/U 33%.' 76 17% 22s a 52 10% 127 14V)« 32% e 176/,« 24 rt/si 15% 32 201/,el 279 8'/s 32% 54% 57 ïh (24% 77% 79% Haarlemsche inbrekers. Men seint ons uit Amsterdam Het Gerechtshof alhier bevestig' de hedenmorgen het vonnis der Haai' lemsche Rechtbank, waarbij de be kende inbreker Stiphout veroor deeld werd tot 5 jaar gevangenis straf wegens inbraak in de vil kt van den heer Lucas te Vogelenzang- VOORHOUT, 14 April. Heden had alhier verkooping plaats vah een woonhuis met tuingrond, groot 97 Aren 84 c.Aren, kooper werd de HoogEerw. heer Mgr. A. J. Brou wer, voor den prijs van ƒ3500. Twee peroeelen wei- of hooiland in de Zwetterpolder onder Noord- wijk, igröoit! 2 H.Al. 2 Aren 10 c.Aren. brachten ƒ5425 op, waarvan kooper werd Mej. de .Wed. Noordhoven te Noordwijk. Onderscheiding. Ken seint ons uit Amsterdam Het kunstenaarsgenootsohap „Arti ZTJID-SCHAXKWIJK. HALFWEG. BLOEMENDAAL. BEVERWIJK. Gemeenteraadsverkiezing. By de heden gehouden verkiezing voor een lid van den gemeenteraad (vacature Roel) werden officiéél can- didaat gesteld, de heeren P.Heyne- kamp, G. Poel en P. Spanjaard. De heer Heynekamp werd gesteld door de Volkskiesvereeniging, de heer G. Poel door de Vrijzinnige, Anti-Revolu- tionnaire en Kath. kiesverceniging, terwijl de candidatuur Spanjaard werd ingediend door een aantal Katholieken en Vrijzinnigen, welke met de candi- daat hunner kiesvereeniging geen ge noegen namen. HEEMSTEDE. SASSEN EIEIM, HAARLEMMERMEER. Wegens oueruloed uan copy en adoer- tentiën, moeten er eenige berichten en aduertentiën tot morgen blijuen liggen. 64' 3864 7137 10913 14850 18138 74 3891 7187 10989 14861 18143 i 83 3956 7197 11004 14876 18190 164 3985 7271 11110 14905 18230 399 4007 7420 11118 15050 18235 428 4009 7430 11172 15087 18285 429 4046 7512 11248 15104 18291 446 4054 7560 11287 15239 18300 478 4176 7575 11322 15245 18370 485 4197 7576 11406 15264 18487 1 535 4219 7580 11435 15303 18568 587 4231 7587 11515 15326 18597 1 673 4249 7751 11749 15396 18615 686 42S1 7787 11768 15408 18617 734 4338 7794 11783 15418 18724 832 4400 7931 11804 15419 18762 856 4402 7954 11820 15442 18783 924 4464 79 6 11835 15448 18845 925 4470 7979 11841 15450 18848 977 4573 8015 11860 15497 18854 1171 4574 8041 11886 15547 18908 1203 4575 8095 11887 15553 18984 1279 4579 8097 11804 15565 18945 1317 4581 8118 11909 15b98 '18979 1323 4597 8159 11917 15923 18980 1326 4621 8185 12212 15926 19000 1338 4786 8195 12228 15987 19023 1370 4810 83)0 12283 16991 19031 1414 4848 8478 12314 16052 19047 1415 4861 8503 12-102 16085 19079 1468 4967 8555 12409 16109 19161 1564 5159 8556 12411 16111 19237 1634 5177 8585 12480 16147 19263 1668 5212 8656 12151 16 95 19271 1691 5324 8667 12503 16208 19278 1793 5419 8744 12638 16254 19397 1820 5444 8780 12639 16268 19401 1826 5522 S799 12659 16285 19492 1867 5601 8873 12661 16314 19536 1885 5644 8876 12697 16349 19600 2070 6668 8883 12713 16359 19609 2098 5673 8956 12777 16367 19650 2111 5700 9072 12916 16368 19725 2124 5702 9134 12958 16421 19755 2217 5727 9150 12972 16459 19881 2310 5736 9341 12999 16496 19862 2334 5744 9353 13021 16501 19923 2396 5752 9423 13112 16514 200::»'' 2476 5761 9127 13119 16624 200611 2511 5763 9428 13124 16918 20122 2121 5776 9188 13138 16958 20149 25S2 5841 9622 13165 16998 20158 2624 5916 9635 13283 17019 20174 2668 5932 9723 13284 17075 20182 2674 5947 9761 13465 17089 20185 2690 5961 9976 13578 17118 2021? 2727 5962 10002 13581 17200 20251 2746 5992 10079 13600 17203 20304 2769 6027 10107 13783 17275 20338 2909 6096 10154 13796 17275 20363 2929 6228 10232 13819 17299 20375 2954 6269 10264 13849 17329 20446 3015 6279 10270 13858 17388 20447 3028 6351 10367 13938 17527 20477 3034 6434 10370 13958 17603 20570 3065 6441 10388 14000 17607 20585 3127 6461 10430 14031 17634 20596 3150 6536 10455 14038 17657 20609 3410 6554 10477 14098 17688 206 4 3427 6558 10483 14099 17692 20687 8481 6571 10517 14124 17789 20694 3497 6772 10558 14139 17798 20696 3501 6793 10566 14219 17876 20738 3564 6815 105S3 14303 17883 20741 3599 6846 10548 14340 17924 20S49 20949 3689 6850 10591 14420 17938 3735 6853 10690 14413 17976 20953 3753 6940 10616 14496 17986 20979 3781 6982 10756 14572 17986 20997 3793 7019 10769 14760 17999 3819 7069 10785 14808 18068 3853 7470 10870 14814 18128 AGENDA. Burgerlijke Stand. Tori?,» koer» H

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 2