Paaschbrond. .a Franken's TL De naam waarborgt het fabrikaat. - - KERKBERICHTEN. Kathedrale Kerk St. Bavo. Parochiekerk van den H. Joseph. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Kerk van het Allerheiligste Hart. Kleverparkweg. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Parochiekerk van de H.H. Elisabeth en Barbara. Schoterkwartier. Parochiekerk van St. Jan, Amsterdamstraat. HAARLEMMERLIEDE. HALFWEG. SCHOTEN. 0VERVEEN. ZANDVOORT-bad. VELSEN (Wijkeroog). UITGEEST. BENNEBROEK. VOGELENZANG. LISSE. VOORHOUT. HAARLEMMERMEER (aan de Lijnden.) R. K. VEREENIGINGEN. OFFICIEELE KERKLl f -i De mensch denkt, en heeft zich zelf niet gemaakt, dus is hij het werk Tan een verstandelijk Wezen. Ook het hart heeft zijne bewijzen, bewijzen van onbetwistbare kracht voor ieder mensch, in wien alle gevoel niet is uitgedoofd. Wij zullen weldra wijzen op de onweerstaanbare neiging •nzer harten naar het oneindige, nei ging die nooit te verklaren zou zijn, indien het oneindige niet bestond. Laten wij ons voor het oogenblik be palen tot een enkel feit. De godloochenaar kan niet ontken- men, dat God altijd gehad heeft en nog heeft een groot getal aanhangers, bereid om liever alles te lijden dan bem te mishagen, wier leven een voort durend verzuchten naar den hemel is. Ziet den jeugdigen Katholieken mis sionaris zich losrukken uit de om helzing van ouders, bloedverwanten en vrienden, onbekende zeëen door kruisen, met het kruis in de hand aan land stappen bij de wilde volke ren van Afrika of Australië, iederen dag in Japan, China, Korea of Cochin- china gevaar loopen folteringen te ondergaan, waarvan de gedachte alleen ons doet huiveren. Wat wil hij Zijn God doen kennen en beminnen, alle harten ontvlammen door het vuur dat het zijne verteert. Set de dochter v. d. H. Vincentius aan het ziekbed van den stervende, den broeder en de zuster der christelijke «cholen omringd van schamel gekleede kinderen. Hoort den Trappist, den Karthuizer, den Carmeliet in het mid den van den nacht hunne hjmne van Hefde zingen ter eere van God. Volgt den priester aan het besmettelijke ziek bed van den cholera- en pestlijder. Hoort eindelijk den jeugdigen chiisten op zijn doodbed met meer innigheid naar zijn God verlangen, dan het dor stige hert verlangt naar de bronnen van levend water. En zegt ons dan of •en gevoel dat zoo diep, zoo duurzaam, zoo heldhaftig in zijn uitwerkselen i«, bestaan kan zonder iets dat daar aan beantwoordt. Of het niet in staat is, het hart van den men«ch zóó te bewegen? Gelijk de aantrekking van het ijzer niet kan verklaard worden dan door de aanwezigheid van den magneet, zoo wijst de godsdienstige neiging van het menschelijk hart noodzakelijk op den hemelschen magneet, op God. Dit is nog niet alles: God wordt gehaat. En zelfs die haat bewijst Zijn bestaan. Het niet bestaande kan zulk een gevoel niet inboezemen. Gij dus, die wilt dat men u God toonen zal, ziet rond. Gij zult Hem erkennen zoowel in de zoete tranen, die de gedachte aan Hem doet opwek ken in het oog van den stervenden rechtvaardige, als in het schuim der woede dat zijn naam op de lippen van den godloochenaar te voorschijn roept. Wij hebben dus gezien dat alleen de christen zich waarlijk mensch, waar lijk verstandig en redelijk toont bij de beantwoording van deze eerste vraag van waar komt de mensch? In een volgend nummer zullen wij verder gaan en de vraag beantwoorden Wat is de mensch en waarheen gaat hij of wat is zijn bestemming? Auteursrecht voorbehouden. Zondag, Hoogfeest van Paschen. De h.h. Missen te half 7, 8, 9 uur en half 11 de plechtige Hoogmis. Geen Cate chismus. Van 4 tot half 8 gelegenheid •m te biechten. Te ha f 5 Lof met Ro zenhoedje. Maandag, Tweede Paaschdag. De h.h. Missen als op Zondag, 's Avends half 7 Lof met (Rozenhoedje. Onder't Lof ge legenheid om te biechten. Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrij dag gelegenheid om te biechten van 6 tot 7 uur. Zaterdag, 's av. 7 uur Rozenhoedje in de Maria-kapel en gelegenheid om te biechten van 4 uur tot half 10. Deze week de h.h. Missen ten 7 uur, half 8, 8 uur en half 10. Zondag, de stille h.h. Missen te 7 uur en half 9, te half 11 de plechtige Hoogmis. Ten 4 ure de Verpers met feestpredikatie. Daarna gelegenheid om te biechten tot 8 ure. Maandag, Tweede Paaschdag, de h.h. Missen als op Zondag. Ten 3 ure de Vespers. Dinsdag en volgende dagen dezer week van 68 ure gelegenheid om te biechten. Donderdag, 's avonds ten 7 ure Lof ter eere van het H. Sacrament. Zaterdag, kwart over 8 de h. Mis voor de bekeering der zondaars in de kapel van het Miraculeuze Mariabeeld. Ten 6 uur Lof van O. L. Vrouw en van 4 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. Zondag, Hoogfeest van Paschen, te half 8, 7 ure en half 9 de gelezen h.h. Missen, te half 11 de solenmeele Hoogmis.'s Av. ten 7 ure plechtig Lof en feestpredikatie. Gelegenheid om te biechten van 4 tot 7 uur. Maandag, Tweede Paaschdag, te vieren als Zondag. De h.h. Missen als op de Zondagen, 's Namiddags te half 4 de Ves pers. Gedurende deze week de eerste h. Mis ten 7 ure, en gelegenheid om te biechten, 's morgens tot 10 uur en 's av. van 6 tot 8 uur. Dinsdag, tweede Dinsdag der Novene ter eere van den H. Antonius van Padua. 's Avonds ten 7 ure Lof ter eere van den H. Antonius. Vergadering der Broeder schap en gebeden der Novene. Vrijdag, ten 7 ure de h.h. Mis voor Mej. Maria Ockhuijsen, als Lid der Broe derschap van den H. Antonius. Ten 8 ure gezongen h. Mis voor de leden der Broederschap „ïlaarl. Processie naarKe- velaer." 's Avonds ten 7 ure het Lof. Zaterdag, ten 7 ure de h. Mis voor de overl. Leden der Broederschap „Haarl. Processie naar Kevelaer", ten 8 ure ge zongen h. Mis tot dankzegging voor een 25-jarig huwelijk. Zondag 26 April, ten 7 uur de h. Mis voor Mej. Catharina Maria Bosse geb. VervooreD, als Lid der Broederschap van den H. Antonius. Zondag, Eerste Paaschdag. De h. Missen te 9 me en om half 11 de Hoogmis. Te 3 ure Lof en feestpredikatie. Na het Lof tot 7 uur gelegenheid om te biechten. Maandag, Tweede Paaschdag, te vieren als Zondag. De h.h. Missen om 9 uur en half 11. Te 4 uur Lof'en Rozenhoedje. Na het Lof tot 6 uur gelegenheid om te biechten. Dinsdag, te half 8 gezongen h. Mis ter eere van den H. Antonius. 's Avonds te 7 ure Lof. Vrijdag, te half 8 gezongen h. Mi s ter eere van het H. Hart. 's Avonds om 7 uur Lof. Zaterdag, 's nam. van 5 uur tot half 10 gelegenheid om te biechten. Gedurende den Paaschtijd dagelijks 's morgens tot 10 uur en 's avonds van 6 tot 7 uur gelegenheid om te biechten. Zondag, de h.h. Missen te half 6, 7 uur en half 9 en om half 11 de plechtige Hoogmis. Te 3 uur de Vespers en daarna tot 8 uur gelegenheid om te biechten. Maandag, Tweede Paaschdag, de h.h. Missen als op Zondag. Te 1 uur Cate- chis nus in de kerk voor al de kinderen die dit jaar zullen worden aangenomen. Te 3 uur de Vespers. Dinsdag, te 8 uur gezongen Uitvaart voor de ziel van zaliger Theresia Maria Mettes, geb. van Veen. Woensdag, 's av. te 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Zaterdag, feestdag van den H. Marcus, ▼óór de h Mis van 8 uur wordt de Litanie van Alle Heiligen gebeden. Om half 9 de gezongen h. Mis met „Veni Creator" uit dankbaarheid voor de 25-jarige Eckt- vereeniging van Petrus Franciscus Hagen en Petronella Josepha Geertruida van Koningsbruggen. Deze week van Dinsdag tot en met Vrijdag alle avonden van 7 tot 9 uur en Zaterdagmiddag van 3 uur af gelegen heid om te biechten. Aartsbroederschap der H. Familie. Zondag, Hoogfeest van Paschen, te ver dienen volle aflaat voor alle leden, geen vergadering. Maandag, Tweede Paaschdag. Des na middags te half 5 plechtige feestvergade- ring, predikatie en Lof. Deze vergadering is toegankelijk voor allen. Na de vergadering zal de Psalm „De Profundis" worden gezongen voor de ziel van zaliger Sieckmann, prefect der 20e Sectie, waarna gemeenschappelijke ge beden. Donderdag 23 April, gedenkdag waarop onze H. vereeniging tot Aartsbroederschap is verheven. Te verdienen volle aflaat voor alle leden. Iederen Zondag van 44-/9 uur bestaat er gelegenheid om opgenomen te worden in de Aartsbroederschap der H. Familie. Mannen en jongelingen hebben altijd vrijen toegang tot de vergaderingen. Zondag, Eerste Paaschdag, de h.h. Mis sen om half 6, 7 9 uur en te half 11 de plechtige Hoogmis. Om half 7 plechtig Lof met feestpredikatie. Maandag, Tweede Paaschdag, de h.h. Missen gelijk op Eersten Paaschdag. Om 3 uur Lof met Rozenhoedje. Dinsdag, 's avonds om half 8 Lof ter eere van den H. Antonius. Donderdag, om 9 uur h. Mis voor de leden der Broederschap van O. L. Vrouw van Altijdd. Bijstand, 's Avonds half 8 Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Zaterdag, Op heden geen Vasten- en geen onthouding. Zondag. Heden het Hoogfeest van Pa schen, de h.h. Missen 7 uur, en half 9, half 11 de plechtige Hoogmis. Heden geen Catechismus. Van 4 uur af tot het Lof, 0111 7 uur en na het Lof tot half 10 gelegenheid om te biechten. Onder het Lof medicatie. Maandag, Tweede Paaschdag, te vieren als Zondag. De h.h. Missen te 7 uur, half 9 en half 11 de Hoogmis. Dinsdagavond half 8 Lof ter eere van den H. Antonius. Donderdagavond half 8 Lof ter eere van het H. Sacrament. Zaterdag, 's nam. gelegenheid om te biechten van 4 uur tot half 10. Gedurende deze week uitgenomen Maan dagavond 's avonds van 79 uur gele genheid om te biechten. Gedurende deze week Dinsdag, Woens dag en Vrijdag Catechismus voor de aan- nemelingen. De h.h. Mi-sen om half 8 en 9 uur. Zondag, 7 uur Vroegmis, 10 uur de Hoogmis, des middags ten half 3 de Ves pers, daarna gelegenheid om te biechten tot 7 uur. Maandag, 7 uur Vroegmis, 10 uur de Hoogmis, ten half 3 de Vespers. Dinsdag en volgende dagen van 58 uur gelegenheid 0111 te biechten. Zaterdag, 's middags van 3 uur af ge legenheid om te biechten. Zondag, de h.h. Missen 7 en half 9 uur, ten half 11 de Hoogmis, 's Nam. ten 3 uur plechtige Vespers, ten 6 ure plech tig Lof. Maandag, Tweede Paaschdag, te vieren als Zondag. De h.h. Missen ten 7, half 9 en half 11, ten 6 ure plechtig Lof. Vrijdag, 's Av. 7 uur oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag, Vóór de h. Mis de Litanie van Alle Heiligen, 's avonds 7 uur Maria- Lof met Rozenhoedje en Litanie. Zondag, Paaschfeest, om half 8 de Vroeg- mis, om 10 uur de Hoogmis, om 3 uur de Vespers en predikatie. Daarna gele genheid om te biechten. Maandag, Tweede Paaschdag, de h.h. Missen als op Zondag, 0111 6 uur Lof en Rozenhoedje. Vrijdag, 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag, St. Marcus. Voor de h. Mis de Litanie van Alle Heiligen. Deze week biechthooren dagelijks voor en 11a de h. Mis en 's middags om 5 uur. Zaterdag om 4 uur. De gebeden worden verzocht voor Willem de Winter, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden is voorzien en voor Jacobus Vink, die in den Heer is overleden. In ondertrouw zijn opgenomen Hermanus Stals weduwnaar van Gesina van de Raadt en Joanna Fris. Gedurende de maand April is er ge legenheid de schoolplichtige kinderen op te geven bij den heer Commandeur, hoofd der R. C. Parochiale School „St. Bavo", aan de Kërklaan. Zondag, de h.h. Missen te 7 uur, hall 9 en de Hoogmis ten 10 uur. Ten 3 uur de Vespers. Maandag, de h.h. Missen als op Zondag. Ten 3 uur de Vespers. Donderdag, ten 9 uur de plechtigheid van de Eerste H. Communie. Ten 3 uur Lof. Zaterdag, 's avonds ten 7 uur Lof. Gedurende de week zijn de h.h. Missen ten 7 uur en half 9. Zondag, Heden het Hoogfeest van Pa schen, om half 8 voor Mevr. de Wed. Meijer zu Schlochtern, 10 uur Geest, en tijd. welzijn der parochie. Nadenmiddag 3 uur de Vespers en na de Vespers biecht gelegenheid tot zoolang er achtereenvol gens biechtelingen zullen zijn. Maandag, half 8, zekere intentie, 10 uur Geest, en tijd. welzijn der parochie. Na den middag 3 uur de Vespers. Dinsdag, overi. fam. Meijer zu Schloch tern. Catechismus volgens gewoonte. Woensdag, Mej. Maria Hoogenbosch. Donderdag, 8 uur gezongen h. Mis voor Mej. de Wed. van Velsen geb. Vosse. 's Avonds 7 uur L f. Vrijdag, Z.Eerw. Heer Pastoor l'Ami en zijn zuster Mej. Adriana l'Ami. 'Zaterdag, Maria van Boven. Zondag, Eerste Paaschdag, 7 uur Vroeg mis, 10 uur Hoogmis, 3 uur Lof. Maandag, Tweede Paaschdag, te vieren als Zondag. De h.h. Missen ais op Zon dag. 's Namiddags 3 uur het Lof en van 48 uur biechthooren. Dinsdag, half 9 de h. Mis ter eere van den H. Antonius, 's avonds ten 7 uur Lof. Zaterdag, 's Av. van 59 uur biecht hooren. A.s. Zondag sluiting der Paaschtijd. De Catechismus deze week alle dagen behalve Maandag, om half 8. Door de week de h. Mis om half 9. Vóór de h. Mis gelegenheid om te biechten. De plechtigheid der Eerste H. Com munie zal plaats hebben op 5 Mei a. s. Zondag, half 8 Cornelia Molenaar, half 10, Gemeente, 2 uur de Vespers. Maandaghalf 8, Maartje Schee en Nicolaas Meijne, half 10 Arie Bakkum en Cornelia Groen, 2 uur de Vespers. Dinsdag, half 9. Oornelis Jansz.- Scher mer, 9 uur, Hillegonda Schemer hvr. van Jan Teeling. Woensdag, half 9, Jaarl. dienst Antje Velzeboer, 9 uur, Gerrit Kuijs. Donderdag, half 9, Maartje Groen hvr. van Pieter Leek, 9 uur gezoDgen h. Mis Maria Verdegaal. Vrijdag, half 9, Geertje Terra, 9 uur, Joannes Groen. Zaterdag, half 9, Antonius Cornelisse Mathijsz. 9 uur, Mathijs Groot. De gebeden worden verzocht voor Jacoba Bergwever wed. van Jan Rijs, die met de laatste H. Sacramenten dei- Stervenden is voorzien. Zondag, half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis, geen Catechismus, 3 uur de Vespers en daarna gelegenheid om te biechten zoolang er achtereenvolgens biechtelin gen zijn. Maandag, Tweede Paaschdag, half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 3 uur de Vespers, en daarna gelegenheid om te bichten. Dinsdag en Woensdag, kwart over 8 h. Mis. Donderdag, 9 uur gezongen h. Mis tot intentie van eën zilveren Echtpaar. Vrijdag, kwart over 8 li. Mis. Zaterdag, kwart over S Litanie van Alle Heiligen en h. Mis. Van Dinsdag tot en met Vrijdag des morgens vóór en nü de h. Mis en 's avonds van 68 uur gelegenheid om te biech ten, Zaterdag den geheelen dag door, be halve van 124 uur. De gebeden worden verzocht voor Elisabeth van StratenZoet Leonardus van der Linden, Agatha Maria Witteman, Wilhelmina Wensveen, geb. Willemse, en Cornelis Abrahams, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en voor Joanna Catharina Voert, geb. Taverne, die in den Heer is overleden. Zondag, Paschen, ten half 8 de Vroeg mis en ten 10 uur de Hoogmis. Des middags ten half 3 de Vespers met preek. Vóór de Vespers van half 2 af gelegen heid om te biechten, insgelijks na de Vespers tot 4 uur. Des avonds gelegen heid tot biechten van 6 uur af tot zoo lang e. achtereenvolgens biechtelingen zullen zijn. Maandag, Tweede Paaschdag, te vieren als Zondag. Ten half 8 de Vroegmis en ten 10 uur de Hoogmis. Ten half 3 de Vespers. Vóór en na de Vespers gelegen heid tot biechten. Dinsdag en volgende dagen de h.h. Missen om 8 uur en half 9. De gebeden worden verzocht voor Wilhelmus Langeveld. die met de laatste H. Sacramenten de Stervenden is voorzien. In ondertrouw zijn opgenomen Comelis Verdegaal en Veronica Maria Meijer. Zondag, te 7 ure en half 9 de gelezen h h. Missen, te 10 uur de plechtige Hoog mis, 's namiddags te half 3 de Vespers en feestpredikatie. Onder en na de Ves pers gelegenheid om te biechten. Maandag, te 7 ure en half 9 de gelezen h.h. Missen, te 10 ure de plechtige Hoog mis, 's namiddags half 3 de Vespers, waar onder de Rozenkrans zal gebeden worden. Dinsdag, slechts twee h.h. Missen te half 8 en half 9. Dinsdag en de overige dagen der week 's avonds van 5 tot 7 ure gelegenheid om te biechten. Donderdagavond, te 7 uie Lof waaron der de Rozenkrans zal gebeden worden. Zaterdag,middag van 3 ure af gelegen heid om te biechten, 's Avonds ie 7 ure Lof waaaonder Rozenkrans zal gebeden worden. Zondag. H.H. Missen te half 8 en 10 ure. Vespers 's namiddags half 3 ure. Na heide H.H. Missen biechthooren. 's Middags biechthooren na de Vespers tot 6 ure. Maandag de H.H. Missen en Vespers als op Zondag. De geheele week biechthooren des morgens van af 7 ure en des avonds van 6—7 ure. Dinsdag. Catechismus te 12 ure. Donderdag, Catechismus te 12 ure. Zaternag. Biechthcoren van 5—8 ure. Kerk v.d. H. Franciscus van Sales. Zondag, 7 uur, de Vroegmis, te 9 uur, Catechismus, 10 uur Hoogmis. Na den middag om 3 uur de Vespers. Na de Ves pers gelegenheid om te biechten. Maandag, 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoog mis. Na den middag om 3 uur Lof met Rozenhoedje. Dinsdag, half 9 gezongen h. Mis ter eere van den H. Antonius. Zaterdag, 's middags van 48 uur ge legenheid om te biechten. In de week de h. Mis ten half 9, ten 9 uur Catechismus. De gebeden worden verzocht voor Maria Buis, geb. Beijnsdorp, Joannes van Renswoe, en Anna Meijer geb. Commandeur, die met de laatste H. Sacramenten dar Stervenden zijn voorzien en voor Henricus Gerritsen, die in den Heer is overleden. In ondertrouw zijn opgenomen Joannes Theodoras Schrama en Joanna Beers. Petrus Gorter en Anna Maria Catharina D'Have. De Kerkberichten, die te laat in kwamen voor dit nummer, zijn op genomen in de NIEUWEHAAR- LEMSCHE COURANT van heden. De R. K. Vereenigingen van Haar lem en Omstreken vinden in deze rubriek gelegenheid om KORTE (ook huishoude lijke) mededeelingen, agenda's enz. bekend te maken. Nederlandschs R.K. Volksbond. Afdeeiing Haarlem. Bondsgebouw, Smedestraat 23 (St.Bavo). Dinsdag 21 April, half 9 uur, Houtlee- werkersgilde „St. Jozef". Half 9 uur, be stuursvergadering Meubelmakersgilde. Van 8—9 uur „Hulp in Nood." Woensdag 22 April, half 9 uur, a-lge- meene vergadering van Aandeelhouders in de coöperatieve bakkerij, 9 uur repe titie Zangvereeniging. DondetAag 23 April, half 9 uur Rede rijkerskamer, half 9 uur, bestuursverga dering Metaalbewerkers. Vrijdag 24 April, half 9 uur, Hoofdbe stuur. Zaterdag 25 April, half 9 zitting Spaarbank „St. Antonius van Padua." 89 uur zitting Hulpspaarbank (Schoterkwartier). Half 9 spaarkas „St. Nicolaas" (winter provisie). Half 9 uitstalling en verkoop van brochures en geschriften door de Propagandaclub. Van half 9 tot half 1# inschrijving van nieuwe leden en zitting Coöperatieve Bakkerij. MEDEDEELINGEN. Leden, welke nog boeken van de Bi bliotheek onder hunne berusting hebbeu worden verzocht deze in te leveren. Namens het Bestuur, T. H. BROEKHUIJZEN, le Secr. Linschotenstraat 31. Afdeeiing BENNEBROEK en O. Dinsdag 21 April, 's avonds te 8 uur, Bestuursvergadering in het Bondsgebouw. Namens het Bestuur, J. A. VERNOOIJ, Secr. Afdeeiing LISSE. Bondsgebouw: Dorpsstraat 0 115. Zaterdag 18 April, 's avonds van 8 t»t 9 uur, zitting Spaarkas. Dinsdagavond repetitie Zangvereeniging, MEDEDEELINGEN. De lednn, die achter zijn met contri butie betalen, worden dringend verzoabt dit aan te zuiveren, wegens het jaarver slag van den Penningmeester. Den leden wordt bekend gemaakt dat voor het oud papier een bergplaats is verkregen en dat N. v. d. Lans is aan gesteld het op te halen. Namens het Bestuur, A. H. SCHRAMA, Secr. Afdeeiing BEVERWIJK. Bondsgebouw: Peperstraat 15. Zaterdag 18 April, 's avonds van 8 t»t 9 uur zitting der Spaarbank St. Antonius, van 8 tot 9 zitting der Spaarkas St. Ni colaas en Communiefonds. Namens het Bestuur, J. DE GOEDE, Secr HAARLEM. Sint Jozefsgezelien-Vereeniging. Vereenigingsgebouw Zoetestraat No. 3 Geopend des' Zondags van 12-3 en van 5-10 uur. Op werkdagen van 6 tot 10 u»r 's avonds. R. K. Militaire Vereeniging. Zoetestraat 13. Het gebouw is dagelijks geopend, des avonds van 6—10 uur en op Zon- en Feestdagen den geheelen dag. Ned. R. K. Secretariaat van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. RAPHAEL" Ledenvergadering op Woensdag 22 April ten half 9 n.m. in het gebouw „St Bavo" Smedestraat. Agenda: le. Opening door den voor zitter. 2e. Voorlezing notulen. 3e. Instal latie nieuwe leden. 4e. Verzoek aan de

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 12