m 5? Uit den Omtrek. STADSNIEUWS. V Zeifsdienietgespaard. Woens dagavond ontstond brand aan de Langebrug te Leiden in een wijnpak- buis, in eigendom van den commandant der brandweer zelf. De brandweer rukte van alle kanten aan, doch be hoefde niet veel dienst te doen en wist de vlammen tot de bovenverdie ping te beperken. Het verlies wordt door verzekering gedekt. Zwaar gekwetst. Van den stijger gevallen. Te Gastel bij Roosendaal is de metselaar C. G. van deD steiger van een in aanbouw zijnd huis gevallen, waarbij hij zwaar inwendig werd gekwetst, zoodat men voor zijn leven vreest. WTaak of dierenmishan deling. Dezer dagen vond iemand te Zierikzee zijn beste kalf dood in den stal liggen. Na ingesteld onderzoek door den veearts bleek den kop van het dier te zijn verbrijzeld. Na een door de politie ingesteld streng onder zoek is een 24-jarig persoon als de dader aangewezen, die dan ook ter beschikking van de justitie is gesteld. De hamer waarmede het misdrijf is gepleegd, is ten zijnen huize inbeelag genemen. Er niet bovenop gekomenl De heer D. te Noordbroek (Gr.), die voor eenige weken van den zolder viel en sedert in het ziekenhuis te Gronin gen wa« opgenomen, is gisteren aan de gevolgen er van overleden. Raadsoverzicht. Gisterenavond waren de Schoter raadsleden voor een soort spoedei- schende vergadering opgeroepen. Er ontbrak dan ook niemand op het appèl. De vergadering zat slechts voor één agendapunt, dat, betref fende de directeurswoning der gasfabriek. Het bouwen dezer woning is aan besteed en de minste inschrijving bedroeg 8875,een bedrag dat hooger was dan de raming. Nu is er vroeger een raadsbesluit gevallen, dat in 't kort hierop neer kwam: Is de minste-inschrijving hooger dan 't geraamde bedrag, dan vullen de plans en teekeningen naar B. en ,W. worden teruggezonden en dan zullen er nieuwe, minder kost bare. moeten worden vervaardigd. Deze, in 't raadsbesluit, onderstelde mogelijkheid is werkelijkheid ge worden, doch nu gevoelden B. en W- niet veel voor goedkooper bou wen en gisterenavond kwamen zij dan ook met 't voorstel bij den Raad 't bedoelde Raadsbesluit in te trek- ken eu den laag'sten inschrijver 't werk te gunnen. De heer H o o ij rekende voor. dat het heele werkje, plus de grond, der gemeente circa 10.000 zal kosten, rekent men 6°/o rente, dan staat dat gelijk met een huis te huren van 600. En dat is toch te veel voor een ambtenaar die tusschen 121500 verdient. Deze besteden bijna nooit meer dan pl.m. 400 aan huur. De Voorzitter merkte op, dat van 't bedrag feitelijk 2500 moe ten afgetrokken worden voor kan toorlokalen. Bovendien zoo weelde rig is 't niet ingericht en in elk geval 't salaris van den directeur zal stijgen, indien de fabriek zich uitbreidt. Het gebouw zou zeer so- liede gebouwd worden met dubbele muren en een paalfundeering, die 1000 zal kosten. De duurte zit hem in den toestand van 't terrein. ƒ2500 voor kantoorlokalen, vond de heer H o o ij ook veel te veel. Spr. bewoont een heel huis voor ƒ2500. Nu zal dat wel veel minder zijn, maar spr. zei, dat hij ook geen gasdirecteur was. De heer De Graaf, zich een voorstander van solied werk noe mende, beloofde 't voorstel van B. en W. te zullen steunen. Zouden we 't begrootingscijfer maar niet pu bliek maken vroeg de Voorzit ter. Neen. zei de weth. v. Schie, laat ons dit doen wanneer 't voor stel van B. en W. aangenomen is. Na nog .eenige discussie werd-met 6 st. voor en 1 st. tegen, die van den heer Hooij, 't voorstel van B. en W. aangenomen. Om 't begrootingscijfer nu te noemen, daartegen had de Raad geen bezwaar meer. En plechtig weerklonk het uit den mond van den .Voorzitter 8301,65' 2. Zullen onze lezers voor al dien laatsten halven cent van de raming goed onthouden .Want daar komt toch alles op aanDe minste inschrijver is dus nog 5 7 3.34'b boven de raming gegaan. Bii de rondvraag bracht de heer Hooij weer de Schoolkwestie ter sprake, waarvoor wij hem zeer dankbaar zijn. Hoe zit het nu met ons Lager Onderwijs vroeg de heer Hooij. De Voorzitter antwoordde hierop Vanmorgen hebben we juist een brief uit Haarlem gekregen, waar in bericht werd, dat de kinderen op de le en 2e school zullen toege laten blijven tot de groote vacan tie in Augustus. Dit hadden B. en ÏV. van Schoten verzocht om dan voorloopig de kinderen nog toe te laten tot de groote vacantie. En dit is toegestaan. Nu is het natuurlijk nog >eu zaak voor B. en W. om een plaats te vinden voor de 80 leer lingen, die nog nooit onderwijs ge noten en voor wie Haarlem geen plaats heeft, in geen geval. Dus. dan moet ook voor de ande ren plaats gezocht worden tegen de groote vacantie, vroeg de heer H o o ij nader. De Raad heeft reeds een crediet toegestaan, hernam de Voorz., om hulplokalen te huren. Dat kon de heer H o o ij zich niet herinneren. Een bedrag is wel niet genoemd, zei de Voorzitter, want dat kon ook niet, doch de Raad heeft B. en JV. destijds gemachtigd haar in de gelegenheid te stellen werk te maken schoollokalen te huren, niet tegen 1 April, doch voor 1 Mei. Dit geschiedde in een vergadering, kort vóór 1 April. Maar de heer H o o ij kon zich niet herinneren dat dit gebeurd was. Maar enfin. De Voorzitter wees erop, dat het zeer moeilijk zal zijn hulplo kalen voor !die kleinste leerlingen te huren, als men zich aan de jjVet moet houden die voorschrijft, dat de lokalen niet verder dan op 4 K.M. afstands mogen liggen. Ko men de hulplokalen aan de Pape- torenvest te Haarlem leeg, die nu door Haarlem gebruikt worden? vroeg de heer Hooij. Dat weet de Voorzitter niet, doch hij vreest nu de oudere leerlingen op de Haar- lemsche scholen kunnen blijven. Dan blijft bet nog een groote moeilijkheid lokalen voor die 80 eerstbeginnen- den te vinden, hernam de heer Hooij. Dat is zoo, zei de Voor- zi 11 e r, eischt men ze vlak bij, dan zullen ze zeker niet te vinden zijn. B. en JV. zullen evenwel trachten de moeilijkheid op te lossen op de een of andere wijze. De heer H o o ij dankte voor de inlichtingen, waarna de vergadering gesloten werd. Aan „Opmerker" uit Heem- gesneden bloemen, welke tentoonstel stede die er ons een grief van nS gisteren geopend is den ouderdom van 77 jaren overleden, de heer H. Peeperkorn Jz. een der geachtste ingezetenen dezer gemeente. De heer Peeperkorn was de oudste zoo in levens- als in dienstjaren in den gemeenteraad. Van af 7 Maart 1861, dus ruim 47 jaar is hij onafgebroken lid van dat college geweest en gedurende twee lange perioden daarvan, te samen ruim 30 jaren, wethouder. Hij was de man, die het voorstel deed, waarvan de bouw van het nieuwe raadhuis het gevolg was, zijn naam zal daaraan als die van den vader van het raadhuis verbonden blijven. Ook in vele andere functiën was de heer Peeperkorn nuttig werkzaam; door zijn minzaam karakter en weldadig heidszin zal hij door velen worden betreurd. Hillegom vooruitl Gisteren kon men den gemeentestraatvsger met zijn nieuw apperaat zien werken, het geen dan ook nogal bekijks had. Wanneer het vuil bij elkaar is geveegd, wordt de kar er bij gereden, een klep wordt omlaag gehaald, het vuil erop geveegd, waarna de klep weder om hoog gaat en het vuil leeggestort wordt in een bak. Is de bak vol dan rijdt men naar de belt, stort den bak om en men is weder gereed om een nieuwe lading te halen. De kruiwagen is hierdoor voorloopig op nonactiviteit gesteld. «ASSENHEIM. Een Bloemententoonstelling. Door de bloemistwerkliedenvereeni- ging „Een zij ons Doel" alhier, is een tentoonstelling georganiseerd van af maakt. dat in ©en plaatselijk blad gisterenavond een verslag voor komt der behandeling van 't kies rechtrapport in de R. K. Kiesver- eeniging te Heemstede en in het onze niet, wensehen wij te vragen of hij dan ons Tweede Blad van verleden week Za terdag niet heeft gelezen, waarin datzelfde verslag reeds stond. Krankzinnig geworden. Hedenmiddag is een meisje dat op kosten dezer gemeente, werd verpleegd in de inrichting voor zenuwlijders „Bethesda" aan dé Hazepaterslaan overgebracht van daar naar het ge sticht Meerenberg. Burg. Stand. Ondertrouwd: G. J. v. d. Erf en E. Kuyper. Getrouwd: H. Hals en J. C. P. Fris. H. B. v. Deursen en C. van Keulen. A. v. d. Wetering en T. Vlietstra. J. de Goede en A. Wijma. SPAARNDAM. Burg. Stand. Bevallen: M. Kleyn-Pot, z. BLOEMEND A AL. De verkiezing van gisteren. Zooals we gisteren avond reeds per bulletin konden melden, is de heer de Waal Malefijt gisteren met groote meerderheid gekozen tot lid van den gemeenteraad. De officieele cijfers der uitgebrachte stemmen zijn als volgt: Te Overveen werden uitgebracht 253 stemmen: Hiervan verkregende heer de Waal Malefijt 208, de heer Hogenbirk 42, van onwaarde 3. Te Bloem endaal uitgebracht 243 stemmen: de heer de Waal Malefijt 65, de heer Hogenbirk 178. Te Vogelenzang uitgebracht 92 stemmen: de heer de Waal Malefijt 68, de heer Hogenbirk 24, zoodat totaal verkregen: de heer de Waal Malefijt 341 stemmen en de heer Hogenbirk 244 stemmen. -JsRurg. Stand. Ge trouwd: C. Verdegaal en V. Meier. M. Ger- rits en J. J. de Haan. ZANDVOORT. Aangekomenvreemdelingen. Fam. Labouchére Zeist „Hotel Beau Site" 7 p. Jongejuffr. H. C. H. Becke- ringh Lankhorst Sneek villa „Nansen" 1. Fam. van Vloten A'dam Kostver- lorenstraatweg. no. 106 6 p. Kinderen Deen den Haag villa „Pino" 6 p. Fam. Wilson Bloemendaal Pension „Paula" 3 p. Fam. Tienhoven idem 6 personen. Een lade lichter. De de politie alhier is proces verbaal opgemaakt contra J. Z. die uit de toonbank lade Velen, zoowel leden als bloemist patroons, hadden aan het verzoek van bet bestuur van bovengenoemde ver eeniging gevolg gegeven en hunne mooiste bloemen ingezonden. Schoone hyacinthen waren ingezon den door de heeren J. Beumer, C. Rijnsburger en Zoon en de firma's Gebroeders de Graaff van Leiden, E. Kruiff en L. van Leeuwen en Zoon. Mooie narcissen door den heer J. F. Wüstenhoff en de firma's Gebroeders de Graaff en L. van Leeuwen en Zn. Door eenige dezer heeren waren ook mooie tulpenbloemen ingezonden. Zeer schoone conquesten waren er ook te zien. Verscheidene vaklieden hoorden wij deze tentoonstelling zeer roemen. De zaal zag er zeer fraai uit. Vele niet-vaklui zullen, wanneer zij deze bloemenschat gezien hebben, er zich over verwonderen, dat er zooveel verschillende soorten hyacinthen, tul pen en narcissen zijn. Cursus in Franseh. Door de Eerw. Zusters der Parochiale Meisjes school, alhier, zal a.s. Maandag een cursus voor Franseh begonnen worden. Veor R. K. meisjes bestond hier tot nogtoe geen enkele gelegenheid om deze taal te leeren. H A ARLXMlf JERMEXR. Burg. Stand. Ondertrouwd. R. v. d. Vlugt en M. C. Hekman. B. Mulder en P. de Visser. C. van Beek en N. Robijn. Getrouwd: J. T. Schrama en J. Beers. A. Groenewoud en C. Jan sen. J. Rebel en J. Nelemans. G. Turk en J. C. van Schip. P. Gorter en A. M. C. D'haene. J. van Berkel en A. M. Spreeuw. J. Tensen en A. M. Jansen. J. Ver hagen en E. van Arkel. O. de Kok en J. van. Dalen. Bevallen: M. Hoogkamer-Turn hout, d. Overleden: J. Drooger, 77 j. E. J. Oppelaar, 1 j. Relletjes. Naar aanleiding van de brandstichting, onlangs alhier plaats gehad, hadden Woensdagavond relletjes plaats, waarbij zekere Jansen twee revolverschoten op de menigte loste, gelukkig zonder iemand te raken. Personalia. Met ingang van heden is onze stadgenoot, de 21-jarige heer J. D. :Okel na afgelegd examen be- in een bierhuis ruim f2,80 ontvreemde.noemd tot lsten violist bij het orkest Een gulden had hij in zijn mond ver- van the Duke Devonshire te East- borgen Burg. Stand. Bevallen. J. van Duyn-van den Bosch d. bosew in Engeland. De heer Okel, reeds eenige jaren verbonden aan het korps van den heer Kriens, ,n deï1 Weg 18 mncL - E. Ba/'SO j. - °utving5 zijn muzi,kale opleiding van zijn vader, vervolgens van den heer Tuin en later van de heeren A. van aer neg S. Drommel 5 j. De Burgervader in onsmid den. De heer A. Seret, onze geachte burgemeester, die sedert de aanvaar ding zijner betrekking verblijf hield te Beverwijk, heeft heden den lsten Mei zijn nieuw gebouwd huis „Bui- tenlust" staande aan den Alkmaarder- weg betrokken en is alzoo in den schoot zijner burgers teruggekeerd. Burg. Stand. Getrouwd: Joh. Veenboer wedn. M. Met en J. E. Keet. jG. de Ruijter en A. Fatels, Bevallen:P. Veldhuis-Koper, d. Spoor en Carl Flesch te Amster dam. De Heeren P. B. J. Ferf, lid van de Tweede Kamer en M. J. Hen- geveld, district veearts beiden van hier, zijn respectievelijk benoemd tot lid en tot lid van 't uitvoerend comité van het Veeartsenij kundig Congres dat ia 's-Gravenkage zal gehouden worden. Tot adjunct-opzichter aan de electrische spoorweg-maatschappij Overleden: M. Smit 33 j. echt.RotterdamSchevenincen, is be- ™VfvNTeleD~ J°h- Boutje. ll'noemd de heer Enge], electricien M a8n de Centrale Wertpiaals der H. BROEK OP LANGENDIJK. r u. g. M. alhier. Typhus. Hier zijn vijf typhus- gevallen geconstateerd. Zooals men Aan onzen stadgenoot, den heer weet, werd deze ziekte enkele maan- Leonard A. Springer, is opgedragen den geleden te Zuid-Scharwoude epi- f1 maken y&n een plan tot aan- demisch verklaard De burgemeester heeft ernstig ge waarschuwd tegen het gebruik van slootwater en van ongekookte melk. HEEMSTEDE. H. Peeperkorn Jz. Hedennacht i3 in de Mariastichting e Haarlem in leg en exploitatie van het bekende Zorg vlied bij Den Haag. In verband met de uitbreiding der zaken van het bijkantoor der Laboucbere Oijens en Co's Bank aibier, is met ingang van 1 Mei a.s. als directeur van dat bijkantoor naa3t den heer J. Schreuders be noemd de heer dr. H. van Beeck Vollenhoven. Een geval van meineed. In de „Kijkjes uit de Rechtszaal" hebben we verleden week Zaterdag over het opkoopersgilde ongezouten onze meening gezet. Dit naar aanleiding der helingzaak van den opkooper Abraham Wallach, die 2 jaar lang van den werkman W. der firma Joh. Enschedé en Zonen gestolen tinnen platen kocht. De Rechtbank had eenmaal dien opkooper, die oude rat in den val en ze liet hem niet los. De officier eischte ll/2 jaar en onze lezers hebben het gisteren in ons blad gezien, de Rechtbank heeft er nog een half jaartje bijgedaan. Dat werden er dus totaal twee, evcnlang als bij de platen gekocht had. Erg best zal dat ons Ahrahammetje wel niet bevallen zijn. Gooit hij zijn zaak voor 'tHof in Amsterdam, dat van wanten weet, dan heeft hij 80 0j0 kans er nog 1/2 of 1 jaartje bij te krijgen. Doch ter zake. Gisterenmiddag had de Rechtbank er zoowaar weer een te pakken, mis schien nu -wel niet zoo'n opkooper professional, maar dan toch zeker een occasional, die er den smaak van beet had en die heel gewoon een stel biljartballen van circa f30 waarde voor f12 had gekocht Zes leden van de „hoop van Haar lem," 4 jongens van 17, 1 van 18 en 1 van 20 jaren verschenen in de namiddagzitting van gisteren voor de Rechtbank. Ze stonden terecht voer allerlei diefstallen, echte schelmen niet in, maar reeds uit den dop waren het. Hier hadden z« een ham gestolen, daar ginds brood, elders weer wat anders en in een cafe ten slotte had den een paar waarlijk de ballen van't biljart gestolen. Ze schenen ook bun afnemertjes wel te kennen. En zoo waren ze ie biljartballen al heel spoedig kwijt. ■De rijwielhandelaar Carel H. P. de Swart werd n.l. dadelijk bereid gevon den d« gestolen ballen te koopen voor f 12,Hij had f4,00 in zijn vestzak, zoo verhaalde de jeugdige [booswich ten het, en de andere f8,gaf de vrouw, nadat zij ze van boven had gehaald. Kort na dezen verkoop kreeg de politie er den reuk van, zij ontmas kerde de dieven, die aldra alles be kenden. Maar de rijwielhandelaar Swart ver klaarde niets van de jongens te heb ben gekocht. Dat verklaarde hij aan de politie, later aan den Rechter Commissaris en nu gisteren behoorde hij ook onder de 21 getuigen, die in deze zaak gehoord werden. En ook voor de Rechtbank bleef hij volhou den, hoewel onder «ede staande, niets te hebben gekocht. De tallooze waarschuwingen der rechter» om toch de waarheid te zeg- geD, daar de kans groot was, dat hij voor meineed in de gevangenis zou gaan, niets hielp,hij bleef bij het geen hij gezegd had. Ten slotte Btond de Officier op en vroeg der Rechtbank last te geven tot gevangenneming wegens meineed van dezen getuige. De Rechtbapk ging in Raadkamer en sprak na een laatste waarschuwing daarna haar vonnis uit: Gevangenneming enopening der instructieindezemeineed- zaak. Als getuige binnengekomen ver dween Swart als beklaagde langs den boeventrap naar beneden, geeëscos- teerd door een paar rijksveldwachters. Een zware straf staat den meineedige te wachten. En weer zal dan een les, een harde les gegeven zijn aan het gewetenlooze opkoopersgilde,' dat dieven maakt, dat aanzit tot «chermerijen. Tegen de verschillende jongelui werden door den Officier straffen ge- eischt tegen Bartholomeus D. en Jo hannes R. 6 maanden, en tegen Hen- drikus B., Johannes V. en Theodorus van H. 3 maanden gevangenisstraf, terwijl hij verder requireerde, dat Abra ham V. ter beschikking der Regee ring zal worden gesteld. De verdediger van den laatstge noemden bekl., mr. Renier, refereerde zich geheel aan het oordeel der recht bank, de verdedigers der andere be klaagden, mrs. [Sliagenberh, Lieftinck en Schorer, dongen voor de beklaag den B., R. en D. aan op plaatsing in een tuchtschool. De uitspraak in deze zaak werd be paald Donderdag a.s. Nader vernemen wij Genoemde C. H. P. de Swart woont aan den Heerensingel 97-99. Hij noemt zich „winkelier in rijwie len en rijwielreparateur." Inderdaad handelt hij daar zoo wat in, sinds hij zijn eigenlijk vak van behanger er aan gegeven heeft. De hoofdbronnen van zijn bestaan zijn evenwel opkoopen van alles wat rijp en onrijp is en het drijven van een cafeétje, hetwelk een lievelings oord is geworden voor de veelbe- lovende(?) vroeg bedorven jongelui, leden der „hoop van Haarlem". Zij weten wel alles bij De Swart te kunnen kwijt geraken. De S. is 48 jaren en is gehuwd. Be „Stuivers-Spaarbank". Uit het verslag der „Stuivers-Spaar bank" van de afdeeling Haarlem en O. van den Volksbond tegen Drank misbruik over 1907, blijkt o.rn. dat in 1907 zijn ingebracht 7569 posten met een totaal bedrag van f 11.453,605 en uitbetaald in 882 posten een bedrag van f 13.572,545, terwijl 309 nieuwe boekjes in den loop ran dat jaar zijn afgegeven. Op 31 December 1907 was verschuldigd aan 1141 deelhebbers een bedrag van f 17.613,60s. Het kapitaal der Spaarbank bedroeg op dat tijdstip 18.098,975. De zittingen hadden geregeld plaats des Zaterdagsavonds van 89i/2 in het Vischhuisje. Het bestuur der Stuivers-Spaarbank bestaat uit de H.H.: A. van der Voort Az., Voorzitter, J. Drost, Onder-Voorzitter, J. J. Vroom, secretaris, H. M. E. van Dobben, Pen ningmeester, C. de Beer, lid. Fin. Commissie, G. v. Cittert Pzn., Eere- Commissaris, F. Sipkes, A. Meijer, A. M. J. Sarlet, P. J. Vermeulen, J. C. Geijl, J. E. A. R. van Helden, H. C. F. Kerkhoff, J. Leijer, C. J. Lust, P. A. van der Most van Spijk, J. J, Göp- pinger, J. W. van Santé, J. P. Hagen, J. Mooy Jr., P. van Cittert Jr., W. Stolp Jr., H. A. Waller, H. M. A. W. Aberson, E. Nicola, L. C. Mooy, C. L. F. Sarlet, J. W. Jenny Weijerman, S. J. Frank, H, Savrij. Het Brongebouw.J (Wij ontvingen de lijst van den „zomerdienst" in ons Haarlemscbe Brongebouw, een eerbiedwekkend© lijst van de abonnementsconcerten en -feestelijkheden, die het Bronge- bonw gedurende den zomer zijn abonné's aanbiedt. Eerbiedwekkend is de lijst, omdat ze werkelijk eer bied wekt voor de ondernemers die optimist zijn en blijven en onver moeid schijnen om het Brongebouw te maken tot wat het toch ook zoo goed kan zijnhet centrum van 't gezelligheidsleven in Haarlem! Buiten de respectabele lijst der concerten, die geregeld tweemaal en vaak meerdere malen, per week plaats zullen hebben, worden in het Brongebouw natuurlijk nog tal van andere voorstellingen, amusementen e.d. gegeven, waarvan het meeren- deel ook door onze lezers veilig kan worden genoten. (Wij vestigen bij deze aankondi ging. die als een aanprijzing is be doeld, gaarne nog de aandacht er op, dat nieuwe abonné's zich dage lijks aan het bureau van het Bron gebouw kunnen aangeven't moet, dunkt ons. zóó worden, dat Haar lemmer-zijn, én géén-lid van het Brongebouw een onmogelijkheid is Voor slagers en veehandelaren. ftisteren is afgekondigd het nieuwe art. 19 der verordening tot wijziging van de verordening op het slachten van vee en op het invoeren, vervoeren, doorvoeren, keuren van vee en vleesch en den handel in vleesch in de ge- meente Haarlem. Dat artikel wordt gelezen als volgt G Het is verboden versch vleesch an ders te vervoeren dan: 1. in geheel gesloten wagens zonder scheuren of naden, met deugdelijke ventilatie, alleen aangebracht in de bovenste helft van de zijwanden: of 2. op open wagens of handkarren met goed aaneengesloten gladden bo dem en m»t behoorlijke afdekking; deze afdekking moet geschieden met een waterdichte stof, hangende over eenen stok, welke op eene hoogte van minstens 1 M. van den bodem af in de lengterichting van den wagen is geplaats; deze waterdichte afdekking moet zoodanig vastgemaakt worden, dat het te vervoeren vleesch niet zicht baar is; of 3.' in gesloten, goed geventileerde draagmiddelen of in open draagmid- delen, mits het daarin geborgen vleesch geheel gewikkeld is in eene zindelijke witte stof. De tot vleeschtransport bestemde vervoer- en draagmiddelen moeten zich steeds in ïeinen toestand bevinden en moeten van binnen geel of lichtgrijs zijn gekleurd. Vleesch mag dan op hoofd en schou ders worden gedragen, wanneer deze met zuivere witte doeken voldoende zijn bedekt. Examens vrije en ordeoefe ningen der gymnastiek. Voor deze examens zijn hier gisteren ge slaagd de dames: E. Sonstral, Helder, M. J. de Bruyn, Enkhuizen, C. B. Adriani te Velsen. Landweeroefeningen.Morgen, de laatste dag der oefeningsweek voor de landw»erlnfanterie van dit district, zullen in den namiddag de landweer mannen weder naar hunne haardste den terugkeeren. Waren er maatrege len genomen voor een ordelijke op komst, ook voor het vertrek zal dit geschieden. De onderscheidene deta chementen zullen weder naar de ver zamelplaatsen worden geleid en wel die voor Hillegom door res. 2e luit. Kluijver, voor Halfweg door res. serg. maj. Booij van Campen, voor Velsen door res. 2e luit. Ketter, voor Schoten deorres. 2q luit. de Jong, voor Heem stede door res. 2e luit Barenz en de Vijfhuizers do ir res. serg. Klaver. Typ. Vereen. „De Phenix". Deze vereeniging hield gisteren avond in de „Groote Vauxhall" hare jaarvergadering. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat de uitgaven over het eerste kwartaal hadden bedragen een som van 347.25, zoodat de rekening een tekort aanwees van 119.421/», welk tekort door het reservefonds werd gedekt. Hierop bracht de secretaris het jaarverslag uit over 1907, waaruit wij aanstippen, dat het ledental met 19 achteruitging en een donateur, de heer J. A. Bi 0 0 m had bedankt, terwijl haar. 1 eere-lid door den dood was ontvallen. In het nieuwe boek jaar traden er 7 leden tot de Ver eeniging toe. Ook ld© financiën gaven geen gun stig resultaat. De inkomsten had den bedragen 991.15, de uitgaven 1048.25, alzoo een na deed ig saldo van 57.20. Het Hulpfonds had be- somd aan inkomsten 140.28, aan uitgaven 156, zoodat ook dit fonds een nadeelig saldo aanwees van 15.72. In het geheel keerde de Ver eeniging .uit ©ene som van 1204.25 tegenover ©ene ontvangst van ƒ1131.33, zoodat de jaarrekening sloot met een nadeelig saldo van 72.92. Met een opwekkend woord sloot de secretaris zijn Jaarverslag- Mededeeling werd gedaan van een schrijven van den Boek- en Steen- drukkerspatroonsvereeniging, waar in zij kennis gaf, dat met ingang van 1 Mei het loon voor de zetters op 25-jarigen leeftijd werd gebracht op 19 cent per uur en in 1909 op 20 cent, terwijl voor elk jaar min der het loon met één cent per uur verminderde tot de 20-jarigen leef tijd en dat dit gelden zal voor tienden van het personeel. Door 'de afgevaardigden wérd ken nis gegeven, dat er bereids weder een schrijven was gezonden naar de Patroonsvereeniging, er op aandrin gende, alsnog het gevraagde loon1 voor hen die den 25-jarigen leef tijd bereikt hadden, te brengen op 23 et. per uur en verder het ge vraagde voor 'de andere branches in het typografenvak toe te staah; ten slotte, dat een schrijven was ont vangen, dat dit een punt van be spreking op de Patroonsvergadering zou uitmaken. Besloten werd ver der 'een afwachtende ..houding aan te nemlen. De voorzitter, de heer T. H- Broek hu ij zen, en de secretaris, de heer J. F. J. Verdonk, werden her kozen, terwijl voor den commissaris I. Meijer, die had bedankt, werd gekozen de heer Chr. Hartman. Argwaan, maar... te laat. E«0 winkelier van hier heeft een filiaal van een Amsterdamsche maatschappij- Woensdagavond nu kwam een jong6 man den winkel binnen, en gaf voor een neef te zijn van den directeur der maatschappij. Hij zeide op reis te gaan, doch wat geld te kort te kom®0 en vroeg f 2ö ter leen. De winkeli®1 gaf 't geld. Gistermorgen werd hij opgebeld- Intercommunaal uit AmsterdamEed heer in Amsterdam aan de telefoon- zei de directeur der maatschappij t0 zijn en verzocht zijn neef te Haarlem- nog f 100 te willen leenen. Met pleizier, zei de winkelier. Afbellen! Een poosje daarna stapte de quasi' neef den winkel binnen, de winkeli®1 haastte zich vlug de 100 pop neer t® tellen. Neefje streek weer op en vef' dween. I Later kreeg de winkelier argwaan- Zou 't wel in den haak zijn? Hij formeerde te Amsterdam en daar wist men van niets. De vogel is gevlog^ en de winkelier hangt er aan vo°' f 125. Ook een les, maar een durel Besmettel ij ken Ziekten. 1° de week van Woensdag 22 tot e met Dinsdag 28 April zijn alhier voor' gekomen 3 gevallen van roodvonk Belasting. De burgemeest6"- heeft aan den ontvanger der direct belastingen ter hand gesteld koh10' ren der personeele en bedrijfsbelastioï' Museum van Kunstnijye^ heid. Het museum van KunstnijvCj heid alhier werd gedurende de maau April bezocht door 521 belangstel^11' den. De aan genoemd museum verboO' den boekerij 'zal wegens uitbreidio» van lokaliteiten het maken van d*1 nieuwen catalsgus gedurende eenig* tijd gesloten blijven. Boek- en pD3, werken worden voorloopig niet 01 geleend. j De aan het Museum verbond®. School voor Kunstnijverheid gedurende April bezocht door D mannelijke en vrouwelijke leerlingel. De raad van Bestuur van het Museum zal onder het voorzitterschap van d® heer F. M. baron van Lijnden b»1 jaarlijksche vergadering houden staand Dinsdag 5 Mei. Garnizoensberichten. De le luitenant der genie A. M- d Blauw wordt 18 Mei verplaatst v:' hier naar Utrecht. Aan dsn sergeant-majoor-instr110' teur J. Hardorff van het 10e Reg. is door den Generaal Majoor Comru9, dant der le Divisie, de zilveren130 daille voor 24-jarigen trouwen die0 toegekend. Schietoefeningen. Tot de®Jt neming aan de schietoefeningen U verhooging van 's Lands weerkrac'1^ die in den a.s. zomer alhier zul'- worden gehouden, hebben zich jongelieden aangemeld. AGENDA. Zaterdag, 2 Mei. Gebouw „St. Bavo", half 9 21 ting Spaarbank „St. Antonius v Padua". 8—9 uur zitting Hulpsp0'1 bank (Schoterkwartier). Half 9 sp9. kas „St. Nicolaas" (winterprovis1 Half 9 uitstalling en verkoop brochures en geschriften door Propagandaclub. Coöp. Bakkerij „Arbeid adelt"-0 81/291/2 u. Zitting le secretaris ge^.f( van inlichtingen als anderszins zaken de Coöp. Bakkerij betrefi®0 aan leden en niet-leden. g, n.m, 9 u. Hagel. Bestuursvergader' Aanbestedingen. >iL HAARLEM, 1 Mei. Onder schrijvers der gisteren in ons vermelde aanbesteding voor het wen van een bakkerij, enz. aallsjef Hoogstr. No. 3 alhier stond abs" et vermeld C. Smit Cz f8585. Dit n- SCHOTEN. HILLEGOM. AALSMEER. HEEMSKERK. l lorr oti ovrvl.-\iln lm tmvi R ni J

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 2