Telegrammen. Uit den Omtrek. Stadsnieuws. BINNENLAND. ingezonden Mededeefingen. Slechte spijsuertering kuizen ia Engeland tot voortzetting ea beveiliging van den invoerhandel in Marokko". Bovendien vragen zij tot wien een •ngelschman, die wellicht Marok ko niet kan verlaten, zich om be scherming moet wenden. Het antwoord op deze veront waardigde vragen is nog niet be kend. Maar dat dit muisje een staartje 2al hebben, durven we zonder eenig voorbehoud te voorspellen. RUSLAND. Een vloot heeft Rusland nog- niet maar wel een groot aantal ad miraals. Ir vergelijking met Duitschland, 200 ueelt „Roess" mede, heeft Rus land tl maal zooveel admiraals en generaals als het Duitsche rijk, wan- *eer de overige omstandigheden ge- lijk waren, hebben zou. De staf en ket aantal op perofficieren is in Rus land 3 inanl grooter dan in Duitsch land. Het zeeënbeheerschende Enge land heeft 87 admiraals. Rusland zonder vloot 110. In de Engelsche marine voeren 26 admiraals het be vel over schepen, in Rusland 7. Naar Engelschen maatstaf zou Rus land 16 admiraals moeten hebben, waarvan vijf bevel over een schip 'zouden moeten voeren. Aan land aijn in Engeland werkzaam 9 admi raals. in Rusland 54. Bovendien keeft Rusland in de marine nog 49 generaals, die Engeland zelfs niet kent. Een dergelijke wijze van geldver spilling aan hooge ambtenaren zon der werk gaat, naar „Roess" uiteenzet, zelfs den beroemden gene- raals-overvloed der Zuidamerikaan- sehe Republieken te boven. AMERIKA. Het Argentijnsche Parlement. Zoo nu en dan vragen wij de be langstelling van onze lezers voor Zuid-Amerika. Het zijn gewoonlijk revolutionnai- re of onwentelingsbewegingen. wel ke ons, van daar uit, door Reuter geseind worden. Voor heden betreffen onze mede- deelingen de Argentijnsche Repu bliek, en speciaal de opening van ket Congres te Buenos-Ayres en de presidentieele Boodschap, daarbij uitgesproken. Zij werpt een flauw licht op de gebeurtenissen, gedurende het afge- loopen Regeeringsjaar. Reuter seinde gisteren o.m. De president opende de zitting met het voorlezen van een Bood schap, waarin gezegd werddat het decreet van 25 Januari (waarin de zitting van het partement gesloten en de begrooting voor 1907 ook voor 1908 van kracht verklaard werd), aiets anders was dan een maatregel van administratieven aard. Geenszins was het een ingrijpen in den wettelijken arbeid van het wet gevende lichaam. De president betuigde zijn diepen eerbied voor de grondwet. De Boodschap keurt op scherpe wijze de onwentelingsgezinde bewe ging af, en kondigt de indiening aan van een wetsontwerp, waarin maat regelen van voorzorg voor ongeluk ken bij den arbeid worden vastge steld. Voorts wordt een wet tot het aanbouwen van -torpedobooten aan gekondigd. De Boodschap wijst op de uitste kende betrekkingen met alle andere Staten, op de nationale welvaart, die de gunstigste verwachtingen ver re overtreft, maar de politieke par tijen hebben geen voldoende homo geniteit. De Regeering verzoekt aan de openbare meening mede te werken tot het doen ontstaan van beter be grensde politieke groepeeringen. Men ziet, de presidentieele Bood schap geeft vertrouwen en goede hoop voor de toekomst. Moge de Revolutionnaire bewe ging. die de rust en welvaart van deze Zuid-Amerikaansche Republiek zoo menigmaal dreigt te verstoren, de werkzaamheden van het Congres in het sus. Regeeringsjaar niet be moeilijken en verhinderen. De toestand op Kreta. ATHENE, 12 Mei. (Reuter.) Uit Kanea wordt gemeld dat de heer Zaimis verklaard heeft ge machtigd te zijn tot de mededeeling dat de mogendheden hebben be sloten geleidelijk gedurende den zomer van 1908 over te gaan tot terugroeping der troepen, zoodat Kreta binnen het jaar ontruimd zal zijn. Kon. kezoek aan een Weeshuis. H. M. de Koningin-Moeder bracht gistermiddag te 2 uur een bezoek aan het Ned. Herv. Weeshuis aan het de Hooftskade te 'sGravenhage. Uit de Staats-Courant. Bij Kon. Besl. van 11 dezer is be- aoemd tot commissaris van politie te Hilversum J. J. A. de Koning, thans commissaris van politie te Harderwijk, tevens commissaris van rijkspolitie, onder gelijktijdige toekenning van eer vol ontelag uit laatsgenoemde betrek king. Het Stsbl. no. 122 bevat een Kon. Besl. van den 29sten April, tot organisatie van het personeel voor den dierst der laDdsgebouwen. De gewone audiënties van de mi nisters van financiën en van landbouw nijverheid en handel, zullen deze week niet plaats hebben. Mr. Troelstra. De „Avp." meldt, dat mr. P. J. Troelstra geen genoegzaam herstel in bet buitenland vindt en zich daarom aan een operatie zal onderwerpen, waartoe de artsen allang hadden wil len overgaan, maar waartegen hij zich steeds.had verzet. Het bezoek van Eerstekamerleden aan Zeeland. Gistermiddag kwamen met den trein van half vier te Middelburg aan de Eerste Kamerleden die deelnemen aan den excursietocht door Zeeland. Het waren de heeren M. de Jong, W. Hovy, jhr. mr. P. J. van Beyma, R. P. Dojer, R. Bloembergen, Raaij- makers en Haffmans. Zij waren ver gezeld van den heer mr. H. Zillessen, griffier der Eerste Kamer. Aan het station werden de bezoe kers ontvangen door de heeren mr. W. Polman Kruseman, griffier der Staten van Zeeland, en J. A. Frede- riks. Onder hun geleide werden eerst het stadhuis en daarna de Abdij bezich tigd. De heer Frederiks bood den heeren een album aan, getiteld de Abdij van Middelburg. Herinnering aan het be zoek op 12 Mei 1908. Ook werd een rijtoer gemaakt door en om de stad. Woensdagochtend en middag voegen zich nog bij het gezelschap de heeren D. W. Stork, J. A. Laan, J. D. baron van Wa8senaer van Rosande, C. M. E. van Löben Seis en jhr. mr. H. M. J. van Asch van Wijck, terwijl 'savonds nog naar Zeeland komt de heer mr. W. J. van Weideren baron Rengers. Postunie met België. Reuter sei*t uit Brussel, dat de Belgische afdeeling van de commissie Hollando-Belge in de heden gehouden algemeene vergadering het ontwerp voor een postunie tusscheD beide landen aannam. De Erfgooiersquaestie. Naar 'tzich laat aanzien, zoo wordt nog aan het N. v. d. D. geschreven, zal de erfgooiersquaestie misschien binnenkort de wereld uit zijn. Aan de Naarder-Meent, waar het in de vroegte zoo kalm was, werden tegen den middag de opposanten Fok ker, de twee heeren Krijne en de vier heeren Andriesseo, allen uit Bus- sum, verwacht. Om '10 uur verlieten zij met hun vee dé stallen en om half twaalf kwamen zij op de meent aan. Buiten verwachting lieten de opposanten wij meldden dit reeds met een enkel woord hun vee branden en betaalden zij het schaar- geld over het afgeloopen jaar. Zij zullen de volgende verklaring onder teekenen „Het vroeger verschuldigde schaar- geld nemen de ondergeteekenden aan te betalen aan bet bestuur der meent, zoodra de toegezegde wettelijke rege ling door het ministerie is tot stand gebracht.'' Minister Heemskerk moet. naar wij vernemen, gisteravond aan „Stad en Lande" geadviseerd hebben, met deze handelwijze accoord te gaan. Op het oogenblik is dus van beide partijen het vee in de wei en is de quaestie dus eigenlijk in der minne geschikt. De rijks-politieagenten kregen te 12 uur bevel om dadelijk in te rukken. Indien de op handen zijnde wette lijke regeling, waartoe minister Heems kerk spoedig de voorstellen zal doen, er door komt, zal, naar wij van beide partijen vernemen, de quaestie spoe dig haar einde nabij zijn. Gemengde Berichten. Nog meer valsch geld. Ook te Waddingsveen zijn enkele valsche guldens in beslag genomen. Ze zijn slecht nagemaakt en dragen de jaar tallen 1892 en 1901. Haast grijs geworden. Op 4 September 1884 heeft eene firma te Groningen per briefkaart eene bestel ling gedaan aan een fabrikant te Rot terdam. De briefkaart is dienzelfden dag tusschen 10 en 12 uur namiddag aan het postkantoor te Rotterdam ontvangen. Gisteren nu, den 10de Mei 1908, dus 24 jaar later, heeft de bo venbedoelde Groningsche firma haar op 4 Sept. 1834 verzonden briefkaart uit Rotterdam terug ontvangen, met de mededeeling, dat de geadresseerde fabrikant niet meer bestaat en naar Amerika, is vertrokken. Bij na een kwart eeuw heeft de posterij te Rotterdam dus de briefkaart bewaard. Wat zou dat toch zijn? Opde hofstede van mej. wed. Nelis te Os dorp (Sloten N. H.), waar gisteren weder 2 runderen stierven, zijn nu in korten tijd door een nog niet ont dekte oorzaak 3 paarden en 4 run deren gestorven. Meningitis. Te Rotterdam zijn overleden aan meningitis cerebrospi- nalis epidemica, de schipper Wakkee en diens zoon, beiden van het licht- terschip „Cornelia Maria". Holland op z'n malst. Gele zen op een groot en schitterend naam bord aan een huis op een der pleinen van Utrecht X tailleur Cieviel et militaire. zijn, opende de heer P. Haazcvoat de vergadering met gebed. Bij de ver welkoming der leden stelde hij als nieuw bestuurslid voor den Wel - eerw. heer Lamb. Poell, die door de vergadering met applaus werd be groet. Aan de orde kwamen de Concept- Statuten voor een fonds tot uitkee- ring bij werkstaking en uitsluiting. De voorzitter, als mede-ontwerper, leidde ze in. De vergadering ging mede met het beginsel der voorberei dingscommissie, om n.l. het fonds te maken tot een soort van voor schotsysteem alleen de getallen der verplichte bijdragen werden ver anderd. De bepaling, dat de mee doende vakvereenigingen voor elk lid 5 in haar weerstandskas moes ten hebben, verviel, maar de ver plichting eener weerstandskas bleef. Pastoor Bult had ondertusschen als voorzitter de leiding der ver gadering overgenomen. De mededeeling werd gedaan, dat het Nederlandsch Episcopaat zijn volle goedkeuring heeft gegeven aan dit te houden Vakvereenigings- eongres. Alle aangesloten R. K. Vakbonden en -secretariaten hebben tot nu hun contributie voldaan. Sinds de laat ste afdracht zijn de Tabaksbewer kers alweer met 300 toegenomen. Men meende, al zal het congres een stuk practisch werk moeten zijn, toch een eere-comité te moeten sa menstellen gemeenschappelijk werd goedgevonden, aan wie dat eere-lid- maatschap zou worden aangeboden. Tot eere-voorzitter werd bij applaus gekozen pastoor Bult. Het voorzitterschap van het con gres zal worden bekleed door J. v. Rijzewijk, voorz. van den Ned. R.-K. Tabaksbewerkersbond, f terwijl tot ondervoorzitter werd aangewezen den voorz. van den Ned. R. K. Dia- mantbewerkersbond, die zelf liever den voorzitter Cools van den Bos sche Dioc. Text. Arb.-Bond daarvoor had zien aangewezen. Op den middag van den openings dag van het congres zal het geheele congresbestuur weer worden bijeen geroepen. Wat de wijze van stem men aangaat wordt beslist, dat hoofdzakelijk zal gestemd worden op het congres door de aanwezige leden der secretariaten en bonden. De afgevaardigden in het congres- bestuur hebben voor de congresda ggen vrije reis- en verblijfkosten. Het R. K. Vakvereenigingscon- gres belooft dus heel wat voor de bestaande R. K. Vakorganisaties. Terug naar de gilden. j Door het departement Hoorn van de maatschappij van nijverheid werd een vergadering gehouden met het doel, te komen tot de oprichting van een vereeniging tot verheffing van het ambacht in Hoorn en in geheel West- Friesland. De plaatselijke vereeniging zal kunnen beginnen met het instellen van een dagteekencursus voor vak- en ornamentteekenen voor jongen» en meisjes die langzamerhand, door rijk, provincie en gemeenten gesteund, haar werkzaamheden zal kunnen uitbreiden en zoodoende worden een centrale vereeniging voor West-Frissland. Deze zal dan door allerlei xriddelen (teekencursussen, leerlingstelsel, am bachtsscholen) het doel het in eere herstellen van het ambacht trachten te bereiken. Het resultaat der besprekingen was, dat een vereeniging tot verheffing van het ambacht, gelijk die door het be stuur der maatschappij van nijverheid werd bedoeld, werd opgericht met aanvankelijk 50 leden. Sociale Berichten. R.K. Vakvereenigings-Congres. Zondag 10 Mei was er te Utrecht vergadering tot voorbereiding van het op 1 en 2 Aug. van dit jaar te houden Vakvereenigingscongres der Nederl. R. K. en Diocesane Vak- secretariaten en Vakbonden. Daar de Voorzitter nog niet aanwezig kon Terug in bet goede spoor. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen zal eene krachtige actie begonnen worden om alsnog te trach ten de zaken hier weer in het goede spoor te brengen. De leiding van deze actie zal uit gaan van de afdeeling „IJmuiden" der Vereeniging tot bevordering van de Nederl. Visscherij. Men deelt ons mede dat het in de bedoeling ligt op breeden voet te rekwesteeren bij de Tweede Kamer en voorts te trachten in eene groote vergadering, te houden in Den Haag, de zaak nader toe te lich ten. Daartoe zouden dan worden uitge- noodigd de Ministers, de leden der Eerste en Tweede Kamers, enz. Natuurlijk zullen de vertegen woordigers der dagbladen dan niet vergeten worden. Personalia. Tot agent van politie alhier is benoemd, de heer N. H. Edcius, thans agent van politie te Gouda. Personalia. De heer B. H. Jan sen, onderwijzer te Venlo, is benoemd tot onderwijzer aan de Rijkstucht school alhier. EenChristelijkeNormaal- school. Reeds sedert een paar jaren was de heer Lijesen te Bever wijk werkzaam aan de opleiding van jongelieden voor het Christelijk on derwijs. Deze taak bleek echter op den duur te veel omvattend. Op zijn initiatief werd toen dit voorjaar eene vergadering gehouden van Christelijke onderwijzers uit Beverwijk, Velsen en IJmuiden, waar besloten werd een Christelijke Normaalschool op te richten, die ge vestigd werd te Velseroord, als het meest geschikt gelegen. Tot directeur werd benoemd de heer H. Bijkerk, te IJmuiden. Reeds nu telt deze normaalschool een negentiental leerlingen verdeeld over het le en 3e leerjaar. De leerlingen van het 3e leerjaar zijn bijna uitsluitend afkomstig van de normaallessen van den heer Lijesen. De le klas is verreweg de groot ste en bestaat uit leerlingen uit de verschillende plaatsen. Het schijnt dat deze inrichting wel toekomst heeft. De lessen worden gegeven in de school van den heer P. Vermeulen alhier. VELSEN. Alweer een stoptrein meer. Met ingang van heden stopt trein 586 aan de halte Driehuizen, wanneer daartoe tijdig het verzoek is gedaan zoowel voor het uitlaten als opnemen van reizigers. Gemeenteraad. In de gisteren- namiddag gehouden Raadszitting werd alvorens aan de orde kwam het be noemen van een schoolhoofd te Santpoort, door de heeren Van Splun- ter en Brok geklaagd dat een eerste voordracht is ingetrokken, en de daarop geplaatsten eerst 14 dagen nadat de couranten een nieuwe voor dracht hadden geplubliceerd, daarvan bericht hadden ontvangen. De heer Netscher (wethouder van onderwijs) zegt dat in deze wel een onbescheidenheid is gepleegd, waar tegen maatregelen genomen zijn, maar het stuk was nog geen officieel Raads stuk. Dat hierdoor sollicitanten „zede lijk vermoord" worden, gelijk wordt gezegd, bestrijdt spreker. Er hebben zich omstandigheden voorgedaan, niet in openbare Raadszitting mede te deelen, die het intrekken wenschelijk maakten. Benoemd wordt daarna de heer C. G. Dekker, hoofd der O. L. school te Wijde Wormer. Vervolgens worden benoemd; tot onderwijzer aan school B. te IJmuiden de heer J. H. Apetz, te Wijk aan Zee tot onderwijzer aan school C. te IJmuiden de heer I. Poldervaart te Den Helder; tot onderwijzer aan school E. te Velsen de heer. D. Bronwer te Broek in Waterland. Door de kaders der brandweer te Velsen, Wijkeroog en Velseroord wa» bezwaar ingediend tegen de nieuwe regeling van de belooning der man schappen bij de brandweer. B. en W. stellen voor het in Nor. genomen besluit in te trekken en de oelooning der manschappen te bepalen op f 0.35 voor het eerste uur en f 0.30 voor elk volgend uur. Na discussie wordt hiertoe besloten. Bij de rondvraag wordt gevraagd pogingen aan te wenden tot oprichting van een Kamer van Koophandel voor de gemeente. Onze badplaats. Dat on ze badplaats in de laatste jaren sterk toeneemt in aantal pensiongebou- wen. .hotels, enz., weet ieder, die wel eens -een tochtje naar het rustig g-elegen Egmond gemaakt heeft. Dat ons dorp hoe langer hoe meer in den smaak begint te vallen van het publiek, dat des zomers eenigen tijd buiten doorbrengt, zien wij uit het steeds toenemend aantal badgasten. Dit alles is een verblijdend verschijn sel voor de oud-visschersplaats Eg- mond, welke na het verlies van zijn bommen nog nietiger en armoediger geworden zou zijn, als de visscbers- bevolking reeds was, indien bet kalm en lieflijk gelegen plaatsje niet de aandacht getrokken had van het waterminnend vrijen tijd en geld be zittend Nederlandsche volk. sWat zeg ik Neen, niet enkel Nederlan ders komen hier, doch Engelschen, Amerikanen, Franschen, Duitschers, zelfs Polen telt men hier onder de badgasten. Hoe het nu in den zomer van 1908 weer zal gaan! Profeteeren is niet ieders werk en allerminst het onze toch durven we zeggen, na hetgeen ons zoo hier en daar werd meegedeeld, dat de zomer goed be looft te worden. Wij vernamen, dat in een der hotels reeds begin Juni gasten zullen arriveeren, terwijl en kele villa's reeds voor 2 a 3 maan den zijn verhuurd, Verder deelde men ons mede, dat ingezetenen van Egmond, die hun woning jaarlijks trachten te verhuren, nu reeds 2 maal, enkele zelfs 3 maal, verschil lende badgasten zullen ontvangen. Dit alles belooft heel wat! Nie mand behoeft zich evenwel te laten afschrikken, om pension te bespre ken, want er is nog voor velen plaats en als 't goed zal gaan, moet alles „vol" raken. Daarom raden we allen, die nog nooit in Egmond gelogeerd hebben, aan dit jaar eens de proef te nemen en we veronder stellen. dat de kennismaking zoo danig mee zal vallen, dat men hier terug .zal komen. BLOEMEND AAL. Kinderliefde jegens een o n d e r w ij z e r. Het or derstaande- treffende kleine voor ral speelde zich Vrijdagmorgen af op den Bloemen- daalschen straatweg. Nabij den spooroverweg werd een aldaar passeerend voorbijganger door een 11-jarige jongetje aangehouden. „Mijnheer, kunt u mij ook den weg wijzen naar Bloemendaal?" „Ja vent, waar moet je wezen ef waar ga je naar toe?" „Naar het kerkhof, mijnheer." „Waar kom je vandaan?" „Uit Amsterdam, mijnheer." „Weten je ouders, dat je hier naar toe bent?" „Ja, mijnheer." „Heb je brood meegenomen?" „Ja, mijnheer." Het ventje tilt zijn cape omhoog en vertoont een tus schen zijn bleuse geborgen pakje brood. BETEEKENT Langzame uithongering. Voedsel is voor het menschelijk lichaam wat kolen zijn voor een kachel. Zonder voedsel hongert het lichaam uit en kwijnt langzaam weg. evenals het vuur in den kachel uitdooft wanneer de toevoer van kolen ophoudt. Onverteerd voedsel is niets meer dan tot bederf over gaand voedsel het gist in den maag en staat schadelijke gassen en een zuurachtige vloeistof af die het bloed vergiftigen en tot het geheel© gestel doordringen. Onder zulke omstandigheden kunt ge niet gezond zijn. U ontbreekt de veerkracht van hersenen en lichaam, de energie die alleen kan voortko men uit een gezonden geest, gezon de spieren, en die absoluut nood- -zakelijk is in dezen eeuw van voort jagende concurrentie. vWanneer uw voedsel geen voeden de bestanddeelen afstaat waardoor rijk, rood bloed, gevormd wordt, beginnen spieren en zenuwen lang zaam te kwijnen de organen hon geren uit, precies als van iemand die hoegenaamd niets te eten heeft gehad alleen is uw geval een proces van langzame uithongering. Moeder Seigel's Tabletten, het wereldberoemde geneesmiddel voor indigestie, hebben over de geheele wereld gedurende 40 jaren den proef van onveranderlijk succes doorstaan. Doordat zij de spijsverteringsorga nen helpen tot de verrichting van hunne natuurlijke werking beeft dit merkwaardige geneesmiddel aan millioenen menschen de gezondheid en de kracht teruggegeven. Deze Tabletten zijn bereid uit extracten van zorgvuldig verzamelde krui den, schors en bladeren. Zij werken op de menschelijke maag, de lever en de ingewanden op de wijze van de Natuur zelve, door deze orga nen eenvoudig bij te staan wanneer ze door een of andere oorzaak ver zwakt zijn of langzaam werken. Da- gelijksch, na de maaltijden ingeno men. zal men vinden, dat ze de werking van de ingewanden rege len. ,de spijsvertering bevorderen en gezondheid en kracht aan het gehee le gestel geven. Moeder Seigel's Tabletten zijn ver pakt in keurige fleschjes, die ge makkelijk in den zak of in een taschje gedragen kunnen worden. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten, prijs Fl. 1.50 p. fleschje. Verkrijgbaar bij J. J. CöPPINGER, Gr. Houtstraat, 147a. K. VAN EDEN, Spaarne 38. Slechts één monster zal aan elk adres toegezonden worden. „Wat most j« op h«t kerkhof uit voeren „Mijn meester wordt om 2 uur begraven." „Houdt je dau zooveel van hem, dat je van Amsterdam geheel naar hier bent komen loopen?" „Ja, mijnheer, het wa» zoo'n goeie meester," en een paar tranen kwamen in zijn trouwe jongensoogen. „Nu vent, je bent een lieve jongen hoor, loop nu maar dient kant uit"... en Da het verdere gedeelte van zijn af te leggen pelgrimsreis aangeduid te zien, ging de knaap zijns weegs om getuige te zijn van de plechtige teraardebestelling van wijlen den heer A. van Hemert, hoofd eener Christe lijke school te Amsterdam. Was 't niet aandoenlijk in al zijn eenvoud (B. W.) Burg. Stand. Bevallen: C. Sprokkel enburg-Va* Bezu, z. HEEMST HDE. ♦Raadsverkiezing. Op 4 Juni a.«. zal alhier de verkiezing plaats hebben va* een lid van den gemeen teraad (vacature Peeperkorn). De «temming en herstemming zullen zeonoodig plaats hebben op 16 en 24 Juni d.a.v. BENNEBROEK. E e n r ij w i e 1 d i e f. Bij de alhier Dinsdag, gehouden veiling van bloem bollen, waar een massa koopers aan wezig waren moet zich ook een flinke gapper hebben bevonden. Een bloemist uit Wijk aan Zee had zijn fiets met dubbele stangen, zoolang als de ver koop duurde, in een schuur gezet alwaar ook een koetsier met een rij tuig wachtende was. Na afloop der verkeoping was echter het rijwiel ver dwenen, en de koetsier wist te zeggen dat een als heer gekleed persoon de fiets uit de schuur had gehaald, en er er mede was weggereden. Hij had er echter niet veel aandacht aan ge schonken, denkende dat het de eige naar was. LISSE. Gemeenteraad. De Gemeente raad vergadert op Donderdag den 14 Mei 1908, des namiddags ten 2 ure. Punten van behandeling1. Ingeko men Stukken; 2. Af- en Overschrijving. Hollandsch Bloembollen- kweekers-Genootschap. Op de Vrijdagavond gehoudeD vergadering van de afdeeling Lisse van het H. B. G., werd het veilingsreglement, dat in de vorige vergadering reeds was behandeld, op verzoek van enkele leden nogmaals gelezen en een twee tal artikelen hieraan toegevoegd en daarna met algemsene stemmen vast gesteld. Over de kwestie van het te koop prssenteeren van artikelen, die voor zuiver opgegeven, maar later zulks niet blijken te zijn, werd het bestuur opgedragen naar middelen uit te zien, om dergelijke gevallen te kunnen onderscheppen en bij voorkomende gevallen ue voor de koopers van zulke artikelen daaruit voortvloeiende schade op de verkoopers te kunnen verha len. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus, z. v. C. Sprok-kelenburg en E. van Westen, Aart Pie 1.er, z. v. P. Bal- kewoude en J. de Smit. Gehuwd: C. Broekhof en A. van Wieringen. Burg. Stand. Geboren: Hen- drika Johanna, D. van Johannes Ge rard v. d. Schalk on Helena Maria Steen voorden Jannetje, D. van Huig van Beelen en Maartje van Bee- len. Getrouwd: Johannss Berbee, 21 j., te Lisse, en Maria Cornelia Steen voorden, 19 j., te Noordwijk. Overleden: Hendricus Jacobus Rietmeijer, 66 j., echtgenoot van Ma- rijtje Homan. Maria Adriana Morel, 56 j. ongehuwd. De drank. Terwijl C. G., alhier, nabij Oudewetering op den Ringdijk liep, kwam onverwacht zekere v. T., die onder den invloed van sterken drank verkeerde, met een groot bie- tennaes .op hem af, onder bedreigin gen hem daaraan te zullen steken. Door een voorbijkomenden man werd dit gelukkig verhinderd, door den geweldenaar het mes af handig te ma ken. G. werd echter door v. T. ach tervolgd en hem ee* bl«ede*de wond veroorzakende slag tegen het hoofd toegebracht. D« politie werd met de zaak in kennis gesteld en maakte procesverbaal op. Burg. Stand. Bevallen: A. van dén Ochte*d-De Ron, z. H. Ber- liju-Kruit, z. W. Spaan-Van Wie- ringen, z. E. Raams-Schutte, d. Personalia. Aan de dames J. J. M. Backum Pastoor en H. Charbon, leeraressen der Huishoud- en Industrieschool al hier, is het diploma der school voor het lingerie-naaien uitgereikt en wel aan de eerste met lof. Tot voorzitter van de commissie ter afneming van bet examen in den telegraafdienst, dat 21 dezer te 's-Gra- venhage zal aanvangen, is aangewe zen de heer B. Knuppe, directeur van het telegraafkantoor alhier. Gemeenteraad. Onze Gemeenteraad zal een open bare vergadering houden op Dinsdag 19 Mei des n.m. te ll/2 uur, in de Statenzaal (Prinsenhof). Koloniaal Museum. De Jaarlijksche vergadering van den Raad va» bovengenoemd Museum zal geheuden worden Zaterdag 16 Mei des n.sa. te half 2 in de Raadzaal van het Paviljoen. Deze jaarvergadering biedt een goede gelegenheid aan zoowel voor een bezoek aan de instelling als voor wis seling van denkbeelden aangaande hare belaDgen. Op de vergadering zullen de vol gende onderwerpen in behandeling komen: 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Verslag van het vorige jaar. 3. Benoemingen in het Bestuur. 4. Voorstellen van Raadsleden. 5. Aanwijzing eener Prijsvraag voor 1909. 6. Verslag van het van Eeden-fonds in 1907. In aansluiting met deze vergadering, zal de heer Mr. D. Fock, Oud-minis ter van Koloniën, te half drie ure in de nieuwe zaal van het Koloniaal Museum eene Rede houden over: „De Nederlandsche koloniale politiek van den jongsten tijd". Duivensport. De vereeniging van Postduivenliefhebbers „De Vrij heid" alhier, hield Zondag jl. hare eerste onderlinge wedvlucht van Rot terdam uit 60 KM. De prijzen werden als volgt behaald; lste Klasse: Poule a ®t. u. m. sec. 10— 7 —33 10-18—44 10—25 4 le pr.: 2e pr.: 3e pr. 4e pr. 5e pr.: 6e pr. 7e pr. 8e pr.: 2e W. Duin, A. de Boer, A. de Boer, F. v. Amerongen 102723 W. Duin, 10—46—12 F. v. Amerongen 104846 W. Duin, 11423 J. J. Wijkhuizen, 11923 Klasse: Poule a 10 cent. le pr.: A. de Boer, 10—18—44 2e pr.: J. L. Herp, 10—27—25 8e pr.: J. E. Herp, 1029lo 4e pr.: J. L. Herp, 10—30 12 5e pr.: F. v. Amerongen, 10—31—3o 6e pr.: F. v. Amerongen, 10—48—46 7e pr.: W. Duin, 112700 De duiven werden om 9 uur stads- tijd in vrijheid gesteld. Mannenkoor „Caecilia." A.s- Zondag. 17 Mei geeft bovenstaand mannenkoor een middagconcert in de Concertzaal van de Sociëteit eveeni ging", onder leiding van den directeur, den heer Albert Heyloo van Am sterdam. Op het uitgelezen programma komen o.m. voor „Haralds bruid" en „Ziged- nerleven" beide van Fred. J. Roesk®- „Caecilia" zal met het eerste verplichtkoor, met het tweede als vrij nummer, dienzelfden avond deelnem® aan den wedstrijd te Amsterda uitgeschreven door de liedertftie (t „Zanglust" en „De Vereenigde Zangers- Het 25-jarig bestaan v»» den A. N. W. B. Zondag had Utrecht een vergadering plaats f de zangafdeelingen A. N. W. B. Vertegenwoordigd waren de ah liDgen Haarlem, Amsterdam, Geim en Utrecht. Na opening door den voorzitter nadat het doel der vergadering uiteengezet, overgegaan tot dever»- 1^. a 1&1 IJMUIDBN. (Van oneen bit/onderen correspondent.) VBLSEROO RD. EGMOND AAN ZEE. NOORD WIJK. HAARLEMMERMEER.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 2