H. Franken Jr. n Henri Coebergh, Religieuse Platen, OFFÏCIEELE KERKLIJST. HOFLEVERANCIER levert alle soorten brood van de beste hoedanigheid. - - i-i BOEK- en KUNSTHANDEL HAARL£ffi. Ged. Qaide Gracht 74, GROOTE KEUZE :GOED£ LECTU ÜR.s KERKBERICHTEN. Kathedrale Kerk St. Bavo. Parochiekerk van den H. Joseph. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Kerk van het Allerheiligste Hart. Klevdrparkweg. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Parochiekerk van de H.H. Elisabeth en Barbara. Schoterkwartier. Parochiekerk van St. Jan, Amsterdamstraat. HAARLEMMERLIEDE. SCHOTEN. 0VERVEEN. ZANDV00RT-bad. BEVERWIJK. WIJK AAN ZEE. UITGEEST. HEEMSTEDE. BENNEBR0EK. VOGELENZANG. HILLEG0M. N00RDWUKERH0UT. VOORHOUT. HAARLEMMERMEER (aan de Lijnden.) HOOFDDORP R. K. VEREENIGÏNGEN. VELSEN (Wijkeroog). LiSSE. a 1 die een bloedig en afgrijselijk tooneel daarstelde. In datzelfde Brielle werd zulk een tooneel afgespeeld, dat den slachtof fers eeuwig tot eer, de beulen eeuwig tot schande strekken zal. DERDE HOOFDSTUK. De beulen. Margaretha van Parma, de Regentes der Nederlanden werd ontsteld toen zij twee aan twee in een eindeloozen optocht, de edelen zag aankomen, die haar de verklaring der rechten des adels en van het volk en hun verzoek schrift tegen de strengheid van edik- ten, kwamen aanbieden. Indien men de meesten van de ge schiedschrijvers mag gelooven, dan zou een officier van het paleis haar, om haar gerust te stellen, hebben toe gevoegd Vrees niet Mevrouw 1 het zijn slechts Geuzen. Zeker echter is, dat de oproerlingen van dien tijd af de naam van Geuzen droegen, en wel meer in 't bij bijzonder zij, die sedert het be gin, een haat zonder genade zweerden aan alles, wat zich Spaansch ot Ka tholiek toonde. Naar het gebied waar zij optraden, noemde men hen, stadsgeuzen, bosch geuzen en watergeuzen. Een oogenblik bezetten de bosch- en stadsgeuzen alleen het tooneel en doen zich kennen door hunne wreed heden en hun woede bij de beeld stormerij. Doch door de politie van den hertog van Alva opgespoord en door de soldaten tot het uiterste ;ver- volgd, worden zij gevangen genomen en veroordeeld. Zij ondergingen over eenkomstig het Wetboek van Straf recht van dien tijd, de doodstraf. Met de watergeuzen waren de Span jaarden niet zoo gelukkig. Hun eerste graf werd gegraven na den veldslag van Austerweel, waarin de troepen van Margaretha van Parma een bloe dige nederlaag toebrachten aan de bewerkers van de beeldstormerij te Antwerpen. Zij die aan de slachting ontkwamen, vertrouwden hun lot aan de zee. Op dit element wachten hen wel talrijker vijanden, doch zich waren niet met dit nieuwe slagveld vertrouwd. Velen van hen wareg afkomstig van Zeeland, Friesland en andere provin ciën welke aan zes waren gelegen; met een onbegrensde vaardigheid ma ken zij zich veelvoudige hulpbronnen ten nutte. Hun lichte vaartuigen zijn vlugger in hunne bewegingen dan de Spaansche schepen. Als zij goeden kans zien beproeven zij een landing ea strijden dan als wanhopigen. Indien de vijand met goed gevolg tegenstand biedt en op zijne beurt een aanvallende houding aanneemt, keeren zij snel naar de kust terug. Zandbanken, voortdurende ne vel, een grijze en bewolkte lucht, alles werkt mede om de vaart in die zee streken hachelijker dan elders ter wereld, te maken. In de duizenden bochten waarin deNoordzee zich achter de zandbanken, de klippen en de hooge gronden die de zeekust omzoomen, kronkelt, dringen hunne kleine vaar tuigen met weinig diepgang zich zonder moeite vooruit en vinden een veilig nachtverblijf, ontoegankelijk voor de groote Spaansche galjoens. Evenwel zijn zij in alle ontmoetin gen geen overwinnaars. Bossu de nieuwe stadhouder van Holland maar vooral Robles de Billy, gouverneur van ^Friesland brachten hun bloedige neder lagen toe. De hertog van Alva echter ie de geduchte macht van den gevrees- jden vijand nog altijd niet inzag en te land ten strijde ging, onttrekt te veel hulp en zeelieden aan zijne officie ren alsmede geschikte schepen, om op deze nieuwe wijze oorlog ter zee te voeren. Bij de Botermarkt. Auteursrecht voorbehouden. Zondag, de h.k. Missen te half 7, 8, 9 uur en half 11 de Hoogmis. Vandaag zal door Z. D. H. in deze kerk het H. Vormsel worden toegediend aan de vor melingen dezer stad. Om 1 uur aan de jongens en om 3 uur aan de meisjes. Van avond geen Lof. Maandagavond 7 uur Zielen Lof met Rozenhoedje. Donderdagavond van 6 tot half 8 gele genheid om te biechten. Vrijdag, 1ste Vrijdag .der maand, bij- zouder toegewijd aan de vereering van het H. Hart en tevens dag van Aanbid ding voor de leden van de Vereeniging der Eeuwigdurende Aanbidding. Ten 8 uur gezongen h. Mis in de Sacraments kapel voor de levende leden dier Veree niging. Na de Mis acte van Eereboete. Het H. Sacrament blijft ter aanbidding uitgesteld tot 's morgens 11 uur en 's middags van 3 tot 4 uur. Kwart over 3 luide Aanbidding, 's Avonds geen Lof. Zaterdag, Vastendag, 's Avonds 7 uur Rozenhoedje in de Mariakpel. A.s. Zondag, Hoogfeest van Pinksteren, half 11 plechtige Pontificale Mis door Z. D. H. Mgr. A. J. Callier. Zondag, de gelezen h.h. Missen met onderrichting te 7 uur en half 9. Te half 11 de Hoogmis met predicatie. Geen Catechismus. Te half 7 Lof ter eere van het Heilig en Onbevlekt Hart tot bekee ring der zondaars met Maria-preek en de Lofzang „Te Deum" tot sluiting van de Meimaand. Donderdag, 's avonds te 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament, en van 68 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag, de eerste Vrijdag van de maand Juni, bijzonder toegewijd aan het Allerh. Hart van Jesus. Te 8 uur gezongen h. Mis met uitstelling van het Allerh. Sa crament en 's avonds te 7 uur Lof ter eere van het Goddelijk Hart. Zaterdag, Vigilie van Pinksteren, gebo den te vasten. Te 7 uur plechtige wijding van de Doopvont, ongeveer te 8 uur de gezongen h. Mis en 's avonds te 6 uur het Lof ter eere van O. L. Vrouw en van 510 uur gelegenheid om te biechten. In deze week de h.h. Missen en Cate chismussen op de gewone uren. Aan8t. Zondag, Hoogfeest van Pink steren. Zondag, te 5, 7 uur en half 9 de gelezen h.h. Missen, te half 11 de Hoogmis. Te half 4 de Vespers en Rozenhoedje. Dinsdag, 8e Dinsdag der Novene, te 8 uur gezongen h. Mis ter eere van den H. Antonius van Padua. 's Avonds te 7 ure Lof, Vergadering der Broederschap en gebeden der Novene. Woensdag, fe 7, half 8 en 8 uur de h.h. Missen voor de ziel van zaliger Mgr. Bernardus Dankelman, als Lid der Broe derschap „Haarlemsche Processie naar Kevelaer." Donderdag, te half 8 en 8 uur de h.h. Missen voor Hermanus Loerakker, als Lid der Broederschap van den H. Kruis weg. 's Avonds van 68 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag, 1ste Vrijdag der maand, bij zonder toegewijd aan het Allerh. Hart, te 8uur gez. h. Mis .'s Avonds te 7 uur Lof, Predikatie en akte van Eereboete aan het H. Hart. Zaterdag, Vigilie van Pinksteren, ge boden Vastendag. Te half 8 wijding van Doopwater en ten 8 uur gezongen h. Mis. Zondag, de h.h. Missen te 9 ure en half 11 de Hoogmis. Te 12 ure Cate chismus. Te 4 ure Lof en Rozenhoedje. Dinsdag, half 8, gezongen h. Mis ter eere van den H. Antonius. 's Avonds 7 uur Lof. Donderdag, 's avonds van 68 uur ge legenheid om te biechten. Vrijdag, 1ste Vrijdag der maand, te half 8 gezongen h. Mis ter eere van het H. Hart. 's Avonds 7 ure Lof en acte van Eereboete. Zondag, de h.h. Missen te half 6, 7 uur en half 9 en om half 11 de Hoogmis. Te 1 uur Catechismus. Te 7 uur plechtig Lof tot sluiting de Meimaand. Maandag, des avonds te 7 uur Maria- Lof. Woensdag, des avonds te 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Te 8 uur ge zongen Reqüiem voor de overledenen die op St. Barbara en St. Bavo begraven zijn. Donderdag, te 8 uur gezongen H. Mis voer de Leden der Broederschap van Ged. Aanbidding, 's Avonds van 67 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag, le Vrijdag der maand, te 8 uur gezongen H. Mis van Eerherstel tot be keering der zondaren, 's Avonds te 7 uur Lof met Rozenhoedje en Akte van Eere boete. Aartsbroederschap der H. Familie. Zondag te 7 uur, 1 Mis voor Petrus Diekmann, prefect van de 2e afdeeling. Alleen voor de leden der 2e afdeeling zijn gereserveerde plaatsen. Des namiddags te half 5 plechtige feest- vergadering van de vereeniging „Voor Eer en Deugd." Liederen die gezongen worden tijdens de plechtigheid: le Het Lied der Nieuwe Eeuw. 2e Het Lied voor Eer en Deugd. 3e Lieve Moeder van den Heer blz. 130. 4e Lied blz. 140. Zondag, 7 Juni. Hoogfeest van Pink steren. Des namiddags te half 5 feest- vergadering, plechtige vernieuwing dei- Doopbeloften en Lof. Gedurende deze vergadering zal door het bestuur van de vereeniging „Voor Eer en Deugd" aan alle leden worden uitgereikt de brochure „Het vuile gevaar. Deze vergadering is toegankelijk voor allen. Maandag, 2e Pinksterdag te 7 uur H' Mis voor Petrus Severijnse, onderprefect Alleen voor de leden der 9e afdeeling zijn gereserveerde piaatsen. lederen Zondag van 4—4Vs uur bestaat er gelegenheid om opgenomen te worden in de Aartsbroederschap der H. Familie. Mannen en jongelingen hebben altijd vrijen toegang tot de vergaderingen. Zondag, de h.h. Missen om 5, 7, 9 en half 11 de Hoogmis, 's Avonds om half 7 plechtig Lof met predikatie en Te Deum. Dinsdag, 's avonds om half 8 Lof ter eere van den H. Antonius. Donderdag, om 9 uur h. Mis voor de Leden der Broederschap van O. L. Vr. van Altijdd. Bijstand, 's Avonds half 8 Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Zaterdag, geboden Vastendag. Zondag, te 7 uur en half 9 de stille h.h. Missen en te half 11 de Hoogmis. Onder de h. Mis van 7 uur generale Com munie voor de kinderen. Heden geen Catechismus, 's Avonds 7 uur plechtig Lof met predicatie en Rozenhoedje tot sluiting van de Meimaand. Dinsdagavond half 8 Lof ter eere van den H. Antonius. Donderdag, half 10 de h. Mis op het R. K. Kerkhof, 's Avonds half 8 Lof ter eere van het Allerh. Sacrament en gele genheid om te biechten. Vrijdagavond half 8 Lof ter eere van het H. Hart met acte van toewijding. Zaterdag, voor de h. Mis van 9 uur, wijding van de Doopvont, 's Avonds van 4—9 uur gelegenheid om te biechten. Gedurende deze week dagelijks de Ca techismus. De h.h. Missen te half 8 en 9 uur. Donderdag om half 10 de h. Mis op het R. K. Kerkhof. Zondag, 7 uur de Vroegmis, 10 uur de Hoogmis, 's Avonds ten 7 uur Lof en Rozenhoedje. Woensdag, 10 uur gezongen h. Mis met trouwplechtigheid. Donderdag, 9 uur, gezongen Maandstond voor Cornelia Vink. 's Avonds van 58 uur gelegenheid tot biechten. Vrijdag, 1ste Vrijdag der maand, 9 uur gezongen h. Mis. 's av. ten 7 uur Lof. Zaterdag, Vigilie van Pinksteren, ge boden Vastendag, 's morgens ten 7 uur wijding van Doopvont, daarna h. Mis. Zondag, om half 8 de Vroegmis, om 10 uur de Hoogmis, om 6 uur Lof. Maandag, feestdag van de Luduina (1 Juni). Vrijdag, gezongen li. Mis, 's avonds om 7 uur Lof. Zaterdag, Vigilie van Pinksteren, gebo den vastendag. Voor de h. Mis de wij ding der Doopfont. Door de week de h. Mis om kwart over 8 (Schoolmis). Dagelijks voor en na de h. Mis en Zaterdag van 4 uur af gele genheid om te biechten. Zondag, de h.h. Missen te 7 uur, half 9 en de Hoogmis ten 10 uur. Ten 3 uur de Vespers. Dinsdag, ten half 12 Huwelijksinzege ning van M. J. M. Zuur en G. H. O, v. Dolden en gezongen h. Mis. Woensdag, ten half 11 Huwelijksinze gening van H. A. van Deurzen en G. Bouman en gelegen h. Mis. Vrijdagavond ten 7 uur Lof. Zaterdag, 's avonds ten 7 uur Lof. Gedurende de week zijn de h.h. Missen ten 7 uur en half 9. Zondag, half 8 Geest, en tijd. welzijn der parochie, 10 uur, tot dankbaarheid. Heden voor de Hoogmis Veni Creator Na den middag kwart over 2 Catechis mus, 3 uur de Vespers met Rozenhoedje. Catechismus volgens gewoonte. Maandag, Joannes van der Velden. Dinsdag, Mej. Maria Hoogenbosch. Woensdag, HoogEerw. Heer Deken Dankelman. Donderdag, Overl. fam. Peters en Hoo genbosch. 's Avonds 7 uur Lof. Vrijdag, 1ste Vrijdag der maand, 8 uur gezongen h. Mis voor Joannes Bernardus Vntonius Westerwoudt. 's Avonds 7 uur Kruiswegoefening. Zaterdag, Jeroen Zwanenburg. Van 4 tot 8 uur gelegenheid tot biechten. He den 3 uur vernieuwing van de Doopvont. 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. Zaterdag, Vigilie van Pinksteren, gebo den Vastendag, half 9 de h. Mis. 's Avonds van 59 uur biechtliooren. Deze week de Catechismus naar ge woonte. 1 Door de week de h. Mis om ha f 9. Zondag, de h.h. Missen om half 7, 8 en 10 uur, om 3 uur Lof, om 6 uur Congregatie. Donderdagavond om 7 uur Lof. Vrijdagavond om 7 uur Lof. Zondag, 7 uur Vroegmis, half 10 Hoog mis, half 2 Catechismus, half 3 de Ves pers. 's Avonds half 7 Congregatie van de Aartsbroederschap der H. Familie. Woensdag, 9 uur, Huwelijksmis voor Bernardus Prinse en Wilhelmina Duin. Vrijdag, 8 uur gezongen h. Mis, 's av. 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. In de week de h. Mis om 8 uur. In ondertrouw zijn opgenomen: Bernardus Prinse en Wilhelmina Duin, Willebrordus Punt en Joanna Clasina Schotvanger. Zondag, 7 uur tot zekere intentie, half 10, Gemeente. Te 2 uur de Vespers, 's Avonds te 7 uur Lof tot sluiting van de Meimaand. Maandag, half 9, Antonius Cornelisse Mathijsz. Dinsrdag, half 9, Willem Duindam. Woensdag, half 9, Afie Stam wed. Jan Konijn. Donderdag, half 9, gezongen h. Mis voor Antje Duinmaijer. Van 46 uur biecht gelegenheid. Vrijdag, half 9, gezongen h. Mis voor de Leden van het Genootschap van het H. Hart van Jesus. 's Avonds 7 uur Lof met eereboete. Zaterdag, 8 uur, wijding van Doopwater, half 9, Maartje Schee en Nicolaas Meijne. Te 4 uur biechtgelegenheid. Te 7 uur Lof. De gebeden worden verzocht voor Catharina Druiven, hvr. van Gerrit Kimman, die in den Heer is overleden. Zondag, 7 uur en half 9 de stille h.h. Missen, 10 uur de Hoogmis, 'sNam. 2 uur de Catechismus, 3 uur de Vespers, 's Avonds te 6 uur Lof. Donderdag, half 9 gezongen h. Mis ter eere van liet H. Sacrament, 's Avonds half 8 Lof. Vrijdag, half 9, gezongen h. Mis ter eere van Jesus' Goddelijk Hart. 's Avonds half 8 Lof. Zondag, half 8 Vroegmis, 10 uur de Hoogmis, 2 uur Catechismus, 3 uur de Vespers. Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donder dag, kwart over 8 h. Mis. Donderdagavond van 6—8 uur gelegen heid om te biechten. Vrijdag, half 9 gezongen h. Mis met korte toespraak, 's avonds half 8 Lof. Zaterdag, kwart over 8 h. Mis en des na middags van 4—8 uur gelegenheid om te biechten. De gebeden worden verzocht voor Leonardus van der Linden, Wilhelmina Wensveen, geb. Willemse, Agatha Maria Witteman, en Antonius Trouwen, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien. Zondag, ten half 8 de Vroegmis en ten 10 uur de Hoogmis. Des middags ten half 2 Catechismus, ten half 3 Ro zenhoedje en Meimaandoefening ter eere van O. L. Vr. van Altijdd. Bijstand, Maandag, Dinsdag en Woensdag, de h.h. Missen ten half 8 en 8 uur. Donderdag, de h.h. Missen ten half 8 en 9 uur, ten 9 uur gezongen h. Mis voor de Leden der Broederschap der Gedurige Aanbidding. Vrijdag, de h.h. Missen ten half 8 en 8 uur. Zaterdag, Vigilie van Pinksteren. Vas tendag Des morgens ten 7 uur wijding van de Doopvont, waarna gezongen h. Mis. Des namiddags van 3 uur gelegenheid om te biechten. Woensdag en Zaterdag Catechismus. Zondag, de h.h. Missen ten 7 uur, half 9 en ten 10 uur de Hoogmis. Ten 2 uur Catechismus Ten 3 uur de Vespers. Ten half 7 Lof met predicatie. Donderdagavond van 68 uur gelegen heid om te biechten. Zaterdagavond van 5 uur af gelegenheid om te biechten. Ten 7 uur Lof. De gebeden worden verzocht voor Joanna van Dril, Maria Verbruggen, Joanna Dubbeling en Maria Seijsener, die van de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en voor de Wed. P. Kune geb. Smit, en Jacoba Joanna Kroon, die in tien Heer zijn overleden. half 2 Catechismus te half 3 de Vespers, waaronder de Rozenkrans zal gebeden worden, 's Avonds te 7 ure plechtig Lof, predikatie en de Lofzang Te Deum tot sluiting der Meimaand. Maandag, slechts twee h.h. Missen te half 8 en half 9. Donderdag's avonds van 5— 7 uur gele genheid om te biechten. Vrijdag, 's avonds te 7 uur het H. uur en Lof ter eere van het Goddelijk Hart van Jesus. Zaterdagmiddag van 3 ure af gelegen heid om te biechten, 's Avonds te 7 ure Lof waaronder de Rozenkrans zal gebeden worden. Zondag, 7 uur stille h. Mis met onder richting, 10 uur Hoogmis met predikatie, 's Namiddags 2 uur Lof en predikatie ter eere van Maria. Dinsdag, 9 uur gezongen H. Mis uit dankbaarheid, half 10 gezongen trouwmis voor Petrus Kap ein en Joanna Duiven voorden. Woensdag, 9 uur gezongen H. Mis uit dankbaarheid. Vrijdag, half negen gezongen H. Mis ter eere van het Allerh. Hart van Jesus. Zaterdag. Voor de H. Mis Wijding van de doopvont. De gebeden worden verzocht voor Joanna v. Dam, wed. Willem Broekhof, Cornelia Zuiderduin wed. v. d. Voort, en Wilhelmina Adriana van Niekerk, wed. van Henricus Remmerswaal. die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien. Zondag, de h.h. Missen ten half 8 en 10 uur. Te hall 2 Catechismus en te half 3 de Vespers. Deze week geen Dinsdagsche leering, die van Donderdag zal zijn op Vrijdag. Deze week is er Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag slechts ééne H. Mis te 8 uur. Zaterdag, half acht wijding van de doop vont. De gebeden worden verzocht voor Jesephus Jansen, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. Kerkv.d. H. Franciscus van Sales. Zondag, 7 uur de Vroegmis, 10 uur de Hoogmis, 's Nam. 3 uur Lof. Dinsdag, half 9, gezongen h. Mis ter eere van den H. Antonius. Zaterdag, 's nam. van 48 uur gelegen heid om te biechten. In de week alle dagen de h. Mis ten half 9. Ten 9 uur Catechismus. De gebeden worden verzocht voor Adriana Huibers geb. Punt, die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. Zondag, 7 uur overl. familie Freeriks, 10 urn: parochie, 's Avonds half 7 Lof en Meimaand-oefening. Maandag, half 8, HoogEerw. Heer Mgr. B. Dankelman, S uur, Karei v. Brienen. Dinsdag, 8 uur, HoogEerw. Heer Mgr. B. Dankelman, elders voor dezelfde. Woensdag, 8 uur, Mej. Joanna de Jong geb. Stammijer, half 9, Adriana Hack hvr. van Joannes Bus. Donderdag, 8 uur, Clasina van Smoren- burg hvr. Joannes Bontje, half 9, Adri ana Hack hvr. Joannes Bus. Vrijdag, 8 uur, Nicolaas van Eks en hvr. Maria Stokman, half 9, gez. h. Mis ter eere van het Hart voor de geloovige zielen. Zaterdag. 8 uur, Z.Eerw. Heer Joannes Steenvoorden, half 9, Nicolaas Dankel man ea overl. familie. De Kerkberichten, die te iaat in kwamen voor dit nummer, zijn op genomen in de NIEUWE HAAR LEMSCHE COURANTvan heden. De R. K. Vereeniging en van Haar lem en Omstreken vinden in, deze rubriek gelegenheid om KORTE (ook huishoude lijke) mededeelingen, agenda's enz. bekend te maken. Nederlandschs R. K. Volksbond Afdeeling Haarlem. Zondag 31 Mei, half 1, Sigaren- en Ta- baksbewerkersgilde. Maandag 1 Juni, 8 uur, Gemeentewerk lieden, half 9 Ondersteuningsfonds. Dinsdag 2 Juni, van 89 uur Hulp in Nood, half 9, Commissie Teekenschool, half 9 Bloemist en Tuindersgilde „St. Elisabeth." Woensdag 3 Juni, 9 uur,'repetitie Zang- vereeniging, half 9 bestuursvergadering Houtbewerkersgiide „St. Jozef", half 9 bestuursvergadering Communiefond. Donderdag 4 Juni, half 9 Kalk- en Steen bewerkers. Half 9 Rederijkerskamers. Vrijdag 5 Juni, half 9 Hoofdbestuur. Zaterdag 6 Juni, half 9 zitting Spaarbank „St. Antonius van Padua." 89 uur zitting Hulpspaarbank (Schoterkwartier). Half 9 spaarkas „St. Nicolaas" (winter provisie). Half 9 uitstalling en verkoop Zondag, 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoog- Zondag, 7 ure en half 9 de gelezen h.h. mis, half 1 Catechismus, half 3 Lof. Missen met onderrichting, te 10 ure de Dinsdag, half 9 de h. Mis en 's avonds Hoogmis met predikatie, 's namiddags të

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1908 | | pagina 10